Uit de Rijnstreek KINKHOEST [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 22 Januari 193/ pirden overgelegd. Waarom heelt de raad dit belangrijke document dan nog niet ont vingen? Voorts wil spr. In dit verband fftds voorstellen, na rijp beraad den geld- ,phaler een salaris voor het ophalen der nminghuren toe te kennen van f. 2.50 per Teek. in tegenstelling tot het voorstel van 5 en W- die f. 2.25 per week voorstellen. De heer Kruithof vindt het vreemd dat 6 jiaanden geleden de beide wethouders zich legen een huwelijkstoelage hebben uitge broken, en thans zelf met een dergelijk iiorstel komen. Bovendien spijt het spr. dit B. en W. f. 150.salarisverlaging wil- ]m invoeren, ondanks dat uit het gevoelen nu den raad ter vorige geheime zitting Utek, dat alle sprekers tegen verminde- ijig van salaris waren. Spr. stelt voor het jlaris van den administrateur te bepalen op f. 1850f. 2250Ook de heeren de Geer en Wltteman zijn tegen het voorstel ran B. en W. De voorz. zegt, dat B. en W. toer salarisvermindering zijn, omdat de ietrokken ambtenaar hierdoor meer vrije «vonduren verkrijgt en meer gelegenheid lil krijgen voor zijn studie. B. en W. wa ren er niet voor om de adm. van het wo ningbedrijf In andere handen te leggen dan in dien van den huidigen administra teur van het waterbedrijf. Na eenige discussie wordt het voorstel ran B. en W. verworpen met 27 stem men (wethouders voor)- Het voorstel-Spie- renburg werd met alg. st. aangenomen. Het voorstel van den heer Spierenburg cm don geldophaler een salaris te geven ran f. 2.50 per week. wordt met 54 st. aangenomen Een voorstel van B. en W. om den huur- irijs van de woning Mgr. Broerstraat 13 e bepalen op f. 5.met 63 st. aange nomen. Na rondvraag volgde sluiting. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering R.K. Staatspartij. Onder leiding van den heer Willemse hield de R.K. Staatspartij haar slechts door enkele leden bezochte jaarvergadering. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van iter, en penningm.; het voordeelig slot be draagt f. 58.90. Tot bestuurslid werd geko- ren de heer N. J- Olsthoorn. Als candidaten voor de a s. Tweede Kamerverkiezing wer den gesteld de heeren Nivard, van den Bru- iem. Kok en pater de Beaufort. De actie tegen samenvoeging. Bepaalde de actie tegen samenvoeging ran Stompwijk en Veur zich alleen tot den raad van Veur, thans is in de buurtschap Stompwijk ook de actie ingezet. Met me ewerking van weth- van den Bosch en de nadsleden Waayer en Smits, is men thans dunde met het verzamelen van handtee- bnlngen tegen de samenvoeging. Gemeente- en Rijkspolitie hebben ungehouden den 25-j. B. de R.. wonen- (i aan den Broekweg, den 19-j. M. H., ïunende in de Tedingerstraat en den 17-j. 8. Sch., wonende aan den Broekweg ter- cke van diefstal van 16 veilingkisten ten r.deele van den groentenschipper G. van den IJsel. Na verhoor, waarbij zü_een vol- Mige bekentenis hebben afgelegd, zijn ze irorloopig weder op vrije voeten gesteld- VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Johannes Franoiscus, z. ran J. L. wam Leeuwen en J. C. M. Groenen dijk; Pieter Jan, z. van P. J. van Klaveren en M. A. van Zuldam; Maria Anna Jacoba cr. van J. J. Kuipers en van C. C. Rekelhof. Overleden: Sijgje van den Oever, 31 tchtg. van B. L. den Boef. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. K. Hoekstra. Wijngaar- óenlaan 35; A. Tiékink, Leidscheweg 191; H A. Schouten, idem; E. S. de Jongh idem; R G. Wegman, idem; Mej. D. M. van Gastel, Veursoheweg 3; Mej. E. H. Naas, Veurscheweg 3; H. F. Kleijn van Willigen- leidscheweg 191; A. L. Snoek, Leidscheweg 191; Mej. S. J. van Ewijk, Papelaan 94. Vertrokken: J W. Wesenaar naar Dordrecht; Mej. M. M. van Cuilenburg n. Harderwijk; Mej. C. Horst naar Leiden; H. A. Maas en gezin naar Rijswijk (Z.H.); Mw. 1. Koolman naar Zierikzee; J. Ros naar Delft; Mèj. A. C. G. M. Zondag naar 's-Gra- venhage; Mej. A. C. P. Zondag naar 's-Gra- venhage; G. M. M. Eerks naar Beesel; Mej. 8 E. van Antwerpen, naar Maasbree; Mej. 6. E. Schepers naar Budel. WASSENAAR. „WASSENAAR EN OMSTREKEN 25-jarig jubileum. In het Wapen van Wassenaar vierde de i'Jinbouwver. „Wassenaar en Omstreken" kr gelegenheid van haar 25-jarig bestaan ltot. Tot de aanwezigen werd door den voor ster, den heer P. Zegwaard een kort woord Oproken. Spr. liet in groote trekken de afgeloopen -1 jaren de revue passeeren. Reeds na 1 Jiar werd een 3-daagsche tentoonstelling twrgarüseerd die een groot succes is ge- *®den. Nadien zijn er vele zoowel najaars- «s zomertentoonstellingen gehouden. Hoe- M de doelstelling der ver. in den loop der eten wel iets is gewijzigd, doordat veie Poote buitenplaatsen zijn verdwenen en Nervoor in de plaats villaparken zijn ver- 'Ben, heeft dit de vereeniging geen schade Poracht doch veeleer voordeel. zijn leden die van de oprichting af zijn. n.l. de heeren J. A. Hilhorst, J. ■Jbderson, N. van den Heuvel en R. J. Laar- fin, eere-voorzltter, C. van Drent, jhr. B. f H. s. A. Storm van 's-Gravesande, J. 'hmeeren. P. Midavaine, W G. Gusseklpo. Spreker brengt hun hartelijk dank. Ook ?"ngt spr. dank aan het gemeentebestuur ?1( gedurende een reeks van jaren steun nteft verleend in den vorm van subsidies ï?°r de tulnbouwcursussen en het beschik- "Arstellen van de benoodigde localiteiten. Hierop werd het meer feestelijke gedeelte '"teluid met het zingen van het clublied riarna een geestige twee-acter werd op- w'oerd. hS? de Pauze werden aan de aanwezige l;? frissen onder het uitspreken van har- •«)Ke woorden door den voorz. keurige "[jonden uitgereikt. jj.v1 een aardige revue werden de belang- gebeurtenissen der afgeloopen jaren "e herinnering teruggebracht. I Geen "geneesmiddel"—maar helpt de vlagen verminderen V VaJorJ? WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK 5502 (lngez Med.) Den medespelenden werd door den voor zitter hartelijk dank gezegd. Hierop bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. N. S. B. vergadering. In het Centraal Theater werd door de N. S. B. een openbare vergadering belegd. Door den heer J. de Haan, werd de spre ker. de heer M P. Hage, Ingeleid. Deze ving zijn rede aan met er op te wijzen welk een groot belang het voor een land is, welvarende landbouwers te bezit ten. De in de laatste jaren plaats gevonden hebbende verschuiving van het platteland naar de steden is zeer funest geworden. Na de pauze behandelde spr. het beheer en de verdeeling van den bodem en de productenopbrengsten Vertier behandelde spreker den vrijhan del, die naar sprekers meening nimmer terug zal kunnen komen. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Bakhuis, van der Ouder- meulenlaan 4 J. van Berkel. van der Oudermeulenlaan 4 H. P Biezenaar, Schouwweg 26 R. Boele. Prinsenberg 14 C. van den Bosch. Middelweg 20 I. B. Brauer, Oud-Wassenaarscheweg 4 C. de Bruijn, Weteringlaan 9 A. Harmse, Lange Kerkdam 9 A Hoekstra, ie Lus 2 A. J. Hoogervorst, Rijksstraatweg 225 A. M C. Bauer, Houtlaan 8 H. de Jong, Raap horstlaan 11 E Kamps, Heerenweg 11 P. A. Kloote, Maaldrift 2 E. Krebs Prin- senweg 14 S. W. F. Marx, Maaldrift 2 C. W. de Nachtegaal, Acacialaan 13 J. L. van Ronkel, Ridderlaan 1 A. de Rooij. van Heeckerenstraat 4 G. van Rossem. Bloemcamplaan 51 S. W. Schortinghuls, Louisestraat 44 W. C. Schuttenhelm. Acacialaan 14 W. W. van Valkenburg. Schouwweg 48 Ch. L. Verslutjs, Sant horstlaan 63 P. Vooys, Gravestraat 1 K. Weenig, Bloemcamplaan 51 J. M. E. M. A. Zonnenberg, Narcislaan 2 E. M. Zuur, van Bronckhorstlaan 20. Vertrokken: R. Schriebel, den Haag I. Pohl, den Haag Chr. S. Lechner. Bang kok M. Krotki. den Haag J. Westhoek. Rotterdam A Pleune, den Haag H. J. Rooseboom, Rotterdam J. P. A. Hui- bers, Haarlem J. M. L. Schouten, den •Haag F-. W. van der Horst, Haarlem E. Hllle, den Haag M. K. van Dop den Haag J. van 't Veer, Steenwijkerwold E. Roetman, den Haag A. C. Sterk, den Haag P. Wlrth, Rotterdam E. W. Hor- wltz, den Haag C. Prosman. den Haag C. de Borst. Delft M. M. G. Woens- dregt, Semarang M. M. M. Neumann, den Haag E. Niehaus. den Haag A. M. Kolff, Delft P. A. Zuiderduin Delft Wed. A. A. Hoogerwerff, den Haag H. E. E. Sander, den Haag A. J. Ruys, den Haag J. G. Grègory, Leiden G. A. Nering Bögel, den Haag J. Brouwer, Voorburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Marianne, d. v. M. Elion en M. R. Nieuwkerk Klaas Johannis, z. van J. van Lit en C. van Waardhuizen Francls- cus Adrianus Willem Marie, z. van A. G. Bakker en M. W. A. Drabbe Maria Jo hanna Theodora, d. van W. A. van Leeuwen en C. E. Looijestein Johanna Elisabeth, d. van A. M. Beijersbergen en E. W. van der Krogt Catharlna Gerarda, d. van W. J. van der Kooy en A. C. Putker Agnes Jo hanna, d. van W. J. van der Kooij en A. C Putker Leonardus Jacobus, z. van J. L. Borsboom en E M. van der Spek. Overleden: Alida Maria Vocrham, 10 da gen Hendricus Johannes Matthijssen, 70 jaren, e.v. W. L. Pastoor Willem van Kleef, 74 jaren. e. v. J. Elberse. Ondertrouwd: M. C. Strubbe en M. A. van den Brink A. Langerak en H A. van Kekem J. P. Hoeksma en G. J. Thierry C. S. VerkerkJ. C. Heemrood. Getrouwd: B E. San Giorgl en C. C. J. M. Huibers. GEMEENTERAAD. De restauratie van den toren. De raad kwam in openbare vergadering bijeen Afwezig wethouder C. van Baren. De notulen werden goedgekeurd. De voorz. wenschte den leden een voorspoedig '37 toe. Weth. v. d. Weiden bood namens aen raad wederkeerig de beste wenschen aan. Eenige Ingekomen stukken en mededeelingen wer den voorgelezen. Eenige verzoeken om steunverleening werden in handen van B. en W. gesteld. De heer L. v. d. Vaart heeft bedankt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim In zijn plaats werd be noemd de heer G. Kool. Goedgekeurd werd de pensioengrondslag voor den ambtenaar van den Burg. Stand. In verband met de uitbreiding der werk zaamheden wordt de vergoeding voor het schoonmaken van het kantoor van den Gem. ontvanger gesteld op f.75 per jaar. Besloten werd met een geldleening aan te gaan groot f. 9000 voor de restauratie van den gemeentetoren. De heer van Veen ver zoekt het werk zooveel mogelijk door plaats- genooten te laten uitvoeren. De Begrootingswijziging-1936 wordt goed gekeurd Door den voorz. werd medegedeeld dat bij de nieuwe steunregeling is gebleken dat groote gezinnen minder ontvangen. Dit zal onder de aandacht van den Min. van Soc. Zaken worden gebracht. De heer van Veen informeert naar het werkobject van den polder Noordschebuurt, waarop de voorz. antwoordt dat de gemeente nog in afwach ting is. De heer van Veen stelt voor het uurloon op 24 cent te bepalen. Aan den heer C. v. d. Bosch wordt een gratificatie van f. 50 toegekend. Besloten wordt toe te treden als lid tot de ver. Luchtbescherming. Hierna sluiting. Gegund. Door den palder Zevenheven is het af kappen der boomen aan den Achterweg gegund aan de Getor. van Eik te Nleuwveen voor f. 78. Loop der bevolking. Vertrokken: T. A. Bos naar Mijdrecht. Gevestigd: C. M. Langeslag van Wognum. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria, dochter van L. •^os en M. M van den Hoorn Lobbrecht, dochter van P. S. van der Bijl en T. Ver burg. ALPHEN. GRONDAANKOOP. In verband met raadhuisbouw. In verband met den bouw van 't nieuwe raadhuis adviseert de commissie van het gtm. grondbedrijf den raad over te gaan tot aankoop van het weide- en tuinland van mevr. wed. D. v. d. EntBust te Haar lem. Bedoelde grond grenst aan de terrei nen bestemd voor den bouw van 't nieuwe raadhuis. Door aankoop van de aangren zende gronden zal de raad de bebouwing in de toekomst geheel in handen hebben De vraagprijs van bedoelde gronden, die 2.96.40 H.A. groot zijn. is f. 20.748. HET MOBILISATIEKRU1S. Propaganfia-avond. Door de afd. Alphen van den Bond van „Het Mobijisatiekruis", werd in het Nut de jaarlljksche propaganda-avond gehouden, waarvoor zeer groote belangstel!ling be stond De avond werd geopend met woor den van welkom door den voorz.. den heer C Koren, die tevens mededeelde.dat de spreker, kapitein Bordewijck. wegens ziek te verhinderd was aanwezig te zijn. Het muziekgezelschap Korenv. d. Steel zorgde voor een aangename muzikale afwisseling terwijl dc rederijkerskamer „Tot Nut en Genoegen" .De Nieuwe Typiste" opvoerde. Chr. Kist. Jongerengroep. Door de Chr. Hlst. Jongerengroep werd in het Nut een ledenvergadering gehouden welke onder leiding stond van voorzitter A. Kroon. Als spreker trad op de heer W- P Cnossen van Woerden, die ..De Land- I bou-wcrisismaatregelen", behandelde. Uit voerig belichtte spreker dit onderwerp en wees tevens aan het slot op het plan-De- terding. dat volgens spr. wel eenige ver betering zal brengen.' doch waarvan men niet a' te groote verwachtingen moet koes teren. Mej. Veldhoen gaf het maandover zicht. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop gehouden verkooping van 31 woon huizen in de Tuin- en Raadhuisstraat wer den alle perceelen, totaal in bod staande \oor f. 34.929.—afgemijnd op f-400— door den heer J. Gesman alhier De 3 perceelen bouwland met schuur achter de ten Harmsenstraat na combina tie in bod staande op f. 4952— werden af gemijnd op f. 1200— door den heer P. N. de Kwaadsteniet alhier. Raadsagcnda. De agenda van de a.s. Maandagavond 7 uur te houden vergadering van den raad onzer gemeente bevat de navolgende pun ten: Voorstel van B. en W. i.z. het verzoek van "de chr. zangver „Hosanna", om voor het vervolg vrijgesteld te worden van de betaling van vermakelijkheidsbelasting voor de uitvoering van oratoria; id. i. z. een missive van de Ged. St„ houdende het ver zoek in te trekken bepaalde raadsbesluiten, betreffende dc wedden van den keurings- veeraits en den hulpkeurmeester en vast stelling dier wedden op de dcor hem aan gegeven bedragen; i. z. verkoop van een perceel bouwgrond aan de Brederodestraat aan den heer N. Rietveld, q.q,; id. i. z. aan koop van een perceeltje voetstraat, gelegen v. h. kantoor der posterijen, telegrafie en telefonie, v. h. rijk; id. i. z. het verzoek van de afd. Alphen a. d. Rijn van den Cen- tralen bond van transportarbeiders, betr. het lossen van kolen voor de gasfabriek; id. i. z. het. verzoek v. h. bestuur der verg. tot bevordering van lager en meer uitge breid chr. schoolonderwijs, alhier, om be schikbaarstelling van gelden voor de aan schaffing van een ketel voor de centrale verwarming in het schoolgebouw; id. i. z. verhuring v. h. grasgewas op het terrein van de schietbaan a. d. Verlengde Aar kade; verdeeling van den raad in afdee- llngen; i. z. het nemen van maatregelen tot handhaving van de eigendomsrechten der gemeente, ten aanzien van gedeelten voor tuin langs de Stationsstr.; id. i.z. uit neming uit het grondbedrijf van de gron den, bestemd voor den bouw van een raadhuis; id. i z. vaststeling van een ver- keersverordenlng; benoeming van de leden en den voorz. van de met ingang van 1 Jan 1937 in haar geheel periodiek afge treden commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling; id. i.z. aankoop van eenige perceelen wei- en tuin land. van mevr. de wed. D. v. d. Ent Braat; id. I. z. wijziging der gemeentebegrootlng, dienst 1936: id. 1. z. het ultleenen van kas gelden. Jaarvergadering. In het kerkgebouw aan de Hooftslraa-t werd door de Geref. knapenver. „Eben Haëzer" en de meisjesver. „In 't Kleine Ge trouw" een gecombineerde jaarvergadering gehouden. De bijeenkomst werd gepresi deerd door den heer D. G. Vaartjes, die bij de opening een kort woord sprak. Het programma, bevattende ruim 20 punten, werd vlot afgewerkt, waarbij door verschil lende leden zeer goede onderwerpen wer den behandeld, terwijl het geheel op pret tige wijze werd afgewisseld door zang, voordrachten enz. De goed geslaagde avond werd door ds. Hartkamp gesloten. A.-R. KIESVEREENIGING. Jaarvergadering. Door de A.-R. Kiesver. werd in „Concor dia" een jaarvergadering gehouden. Na opening door den doorz., den heer W. J. v. d. Brink, wees deze op de belangrijkheid van 1937 in verband met de a.s. 'verkiezin gen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer v. d. Pol, kunnen wij melden de besloten samenwerking met de |C.-H. in '937 voor de verkiezingen, terwijl de secre taris tevens in zijn verslag melding maakte van het 25-jarlg bestaan der kiesvereeni- ging. Van de oprichters is alleen nog in leven wethouder Herngreen. Uit het jaar verslag van den penningmeester bleek, dait de werkloosheid van vele leden ook invloed heeft gehad op het inkomen der vereeni- ging. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. W Hoornen'oorg. niet aanwe zig en B. F G Spormann. Na de rond vraag werd dc vergadering door den heer J. G. Baart gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Jansje. dochter van D. Gorree en M. Ruis Wilhelmina Ma ria, dochter van J. v. Velde en H. Hooge- veen Gijsbertha Elisabeth, dochter van M. B. Röling en van C. Splinter Wilhel mina Janni Johanna, dochter van J. van Egmond en H. Randeraat Cornelia, dochter van R. Grobben cn C. H. Mark- rnan Nicolaas Engelbertus, zoon van E. A- Vork en C. J. M. Groan in 't Wout. Overleden: Neeltje Brunt, 72 jaar, wed. van W. H. van der Schee Johanna van Vliet, 16 jaar Hermanus Oskam, 82 jaar, geh. met Hendrika de Borst Adam Heij- neman, 81 jaar, wedn. van Johanna Vink Jan de Grijs, 91 jaar. wedn. van Jaantje Boer Adriana van Dam, 34 jaar, wed. van Jacobus de Knijff Cornelia Hen- sierman, 83 jaar. wed. van Alphons A. A. Staal Maria Louisa Geertruida Remmers oud 93 jaar, wed. van Wilhelmus J. Hegge Johannes Hendricus van der Born, 58 jaar, gehuwd met Lena Thiel Jan van Dam. oud 74 jaar, gehuwd met Evertje de Jage.v Lood der bevolking. Postzegeltentoonstclling. In hotel „Klaassen" werd een postzegeü- tentoonstelling gehouden, die buitengewoon veel belangstelling heeft getrokken. De toestand van den heer Kalkman, die, zooals wij hebben gemeld, bij den bouw van de tentoonstellingshallen van een lad der viel, is bevredigend. Kalkman kon het ziekenhuis reeds verlaten. In verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd is aan den heer J. H. Vergrag, boekhouder-kassier bij de gemeente-bedrijven, met ingang van 31 Januari eervol ontslag verleend. In zijn plaats werd benoemd de heer L. Slinger, thans adj.-boekhouder. In diens plaats werd benoemd de heer C. Westmaas, thans 1ste klerk. Voorts werd de heer A. van Barlingen bevorderd van 2den tot 1ste klerk, terwijl tot 2den klerk werd benoemd de heer P. Noest. Landstormavond. De afd. Boskoop van den B.V.L. hieid in „Flora" een gezelligen avond. Door den voorzitter, dr. A. S. Kater, werd geopend. Na het zingen van eenige cou pletten van het Wilhelmus, verkreeg dr. Veeneklaas het woord. Deze hield zijn be kende lezing over het Roode Kruis in Abes- synlë. St. Jozefgezellen. Gevestigd: Jansje Uithol, Hooftstr. 99 Christina A Rosier, Zaalbergstraat 15. Vertrokken: Naar Haarlemmermeer, Vijf huizen. wed. G. Duiker Naar Rotterdam Maria J. Welvaars Naar Oegstgeest. Theodora Heijneman Naar Amsterdam, Anna van Beusekom Naar Haarlem, Disje van Oosterom Naar Oberhausen, Lcendert Bruijnes Naar Delft. Kees de Haan Naar den Haag, Maria Jansen. BODEGRAVEN. Vergadering Patrimonium. Voor „Patrimonium" sprak in een druk bezochte vergaderina de heer J. Hollander uit Den Haae over „Patrimonium en de N.S.B." Na een kort openingswoord van den heer F. de Haan zette spr. uiteen, dat Patrimonium zijn actie baseert op de Souvereiniteit en in eerbied voor Gods Woord. De N.S.B. is op dit Dunt niet positief en hult zich in het duister. De komende striid mag niet gaan over belangen mr.ar over beginselen en daarom moet men we ten waarom het gaat. Voor den sociaal voelenden Christen is er in de N.S.B. geen plaats. Burgerlijke Stand. Geboren: Teuntje. D. van C. L. Bekker en T. Zwijnenburg Apolonia Maria, D. van G. G. Pijnacker en A. B. de Koning. Getrouwd: Adr. v. d. Meer 50 j. en A. Baas 53 j. Overleden: J. de Jong 71 j. G. van Middelkoop 81 j. R C. Burggraaf, wed. P.-Looij 81 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Top, van Barwoudswaar- der C. Bannink van Hazerswoude H. W. v. d. Brink, van Barwoudswaarder P. Moerenhout, van Nijmegen L. Haver kamp van Zwijndrecht J. B. Oonk, van Zwijndrecht H. C. Kranenburg, van Al phen a.. d. Rijn J. van Iperen, van Zeg veld E. Sout, van Stolwijk Wed. A. de JongMoons, van Zegveld; L. Hebly, van Bergambacht Wed. C. Kool—Kloek, van Streefkerk C Diependaal, van Velsen A. M. Alkemade, van Sassenheim A. J. v. Niekerk van Zwammerdam P. Breu- kel van Zwijndrecht. Vertrokken: Joh. de Ruijter naar Reeu- wijk L. M. de Ruijter naar Reeuwijk F. A. Kleefman, naar Ambt-Hardenberg H. M. J. Louer. naar 's-Gravenhage J. Hoogendoorn, naar Bennebroek M. van Kookhuizen naar 's-Gravenhage. BOSKOOP. VEREENIGING BOOM- EN PLANTENBEURS. Jaarvergadering. Bovengenoemde ver. hield in het gebouw „Flora" haar jaarvergadering. De voorz., de heer B. Beenschoten, opende en wenschte alle leden namens het bestuur een voorspoedig 1937. Vervolgens ging spr. in het kort de gebeurtenissen na van het afgeloopen jaar en wel speciaal de toetre ding tot den N.T.B. Dit bracht een verlies van ongeveer 200 leden. Toch meens spr dat de ver. op den goe den weg is. De secretaris las de notulen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo is van f 350. Het bestuursvoorstel om de contributie voor den N.T.B. en de B - en P beurs vast te stellen op f 4. werd goedgekeurd. Ook werd besloten het inleggeld terug te bren gen van f 2.50 tot f.1 De begrooting voor 1937. waarop belangrijk moest worden be zuinigd kon mede aller goedkeuring weg dragen. De heeren Van Nes en Sytzema werden herkozen als bestuurslid, terwijl de heer Joh. de Ruyter in de vacature-Reu- neker werd gekozen. Voorts werd de heer D. de Bruyn aangezocht op vergaderingen van credietnemers het bestuur terzijde te staan met inlichtingen. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan het be stuursbeleid. Besloten werd den heer C. P. de Ruyter toe te voegen aan het Boskoop- sche Scheidsgerecht in de plaats van den heer D. Oosterwijk. Na de jaarverslagen der rozencommissie. beurs- en scheidsge rechtcommissie deed de voorz. enkele me dedeelingen betreffende de goede samen werking met C.T.B. en L.T.B. Tot kasna- zieners werden benoemd de heeren A. Riet- sema. A. Oosterwijk en Joh. van Voskuilen. Het bestuursvoorstel om te trachten te komen tot een .beleren en ruimeren af koop van boomen en planten vond aller bijval Uitvoerig lichtte de voorz. het aan het hoofdbestuur gezonden voorstel toe, waar aan dit college, behoudens enkele kleine wiizigingen bereids haar goedkeuring gaf. Hierna volgde sluiting der vergadering. Zanguitvoering. Onder groote belangstelling gaf de Chr gemengde zangver. .Sursum Corda" in het gebouw der Ger. Kerk, cv'" leiding van haar directeur, den heer H. Hoedemiker, een zangavond. Medewerking verleende de heer Jan Erkelens te Alphen voor orgel en piano. De St. Jozefgezellenvereen. heeft in het patronaatsgebouw aan de Rozenlaan een gezelligen avond gegeven. Door de tooneelclub der vereen, werd het blijspel „Hotelrust" opgevoerd. Onder leiding van „The Kolping Boys" werd tot slot van dezen geslaagden feest avond een bal gegeven. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Gerardus Maria. z. van J. H. Bosman en A. C. Slootmans Jacob, z. van J. v. Eiswijk en E. W. v. Schaik. Getrouwd A. H. Hardijzer, 28 j en A. v. Tienhoven, 21 j. A. C. v. d. Hoek, 20 J. en J. C. Akerboom 18 j. J. C. J. v. d. Weide 24 j. en J. H. Romijn, 24 j. Overleden: N. v. d. Sluijs. echtg. van G. Blom, 69 j. Hermanus Oskam. 82 J. A. v. d. Laan, echtg. van L. Droog 58 j. Cornells Huisman, 87 j. Vergadering Vereeniging „Polderbelang". De ver. „Polderbelang" hield haar algem. vergadering. De voorz. de heer H. van Gemeren, opende met een hartelijk welkomst woord. De secr. las de notulen. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat er over 1936 een nadeelig saldo is van f. 50.85, terwijl het bezit der vereen, f. 600.bedraagt De begrootig van 1934 werd goedgekeurd, ter wijl besloten werd de contributie te hand haven op 10 cent per R.R. De heer H. van Gemeren. werd als bestuurslid herkozen. De slechte toestand der Rijneveldscheweg werd besproken. Het bestuur zal op ver betering aandringen. Voor Zondag as. zal de Zondagsdienst der doktoren worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. HAZERSWOUDE. Gercf. Ver. voor Drankbestrijding. Onder leiduig van ds. M. Heuzeveldt, Geref. predikant alhier is na een propa- ganda-rede van ds. J. Smelik, Geref. pre- dikant'te Loosduinen, alhier een afdeeling opgericht van de Geref. Ver. voor Drank bestrijding met aanvankelijk 7 leden. Jaarvergadering v. „Onderling Hulpbetoon" Woensdagavond werd in het lokaal „Sal- vatori" de jaarlijksche ledenvergadering van de vereen. „Onderling Hulpbetoon" ge houden. De voorzitter, de heer W. Slootweg, gewaagde in zijn openingswoord met groote dankbaarheid van den bloei der vereeniging. De secretaris, de heer W. J. Dekker, las de notulen. Daarna deed de penningmeester, de heer Js. van Pylen, verslag van den stand der financiën. De ontvangsten had den, met inbegrip van het batig saldo van het vorige jaar, bedragen f. 3419,08V; en de uitgaven f. 1101,49; batig saldo f. 2317,59Vi. Aan ziekengeld was uitgegeven f. 931. De commissie tot het nazien dezer reke ning, rapporteerde bij monde van den heer L. de Vogel Azn., dat alle bescheiden in orde waren. Tot reserve-leden der financieele commis sie werden gekozen de heeren J. D. Vos en G. van der Poel Pzn. Een voorstel van het bestuur om de uit- keeringen bij ziekten in 1937 te doen plaats vinden als. in 1936 werd aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. A. R. Propagandaclub. De A. R Propagandaclub „Schrift en Historie" hield een vergadering onder lei- d,ng van den voorzitter, den heer C. Bo- gaards. Deze sprak een openingswoord en wees op de belangrijkheid der komende verkiezingen. Door den heer C. Bol werd het ordeningsvraagstuk behandeld- Ingrij pen der Overheid blijkt schier op elk ter rein noodig. Er is een streven naar Staats- ordening zooals dat door de socialisten, wordt voorgestaan, er is een roep om maat schappij-ordening door organen uit 't vrije maatschappelijke leven samengesteld. De Christen-staatsman ziet in het vrije leven een gezonden grondslag voor de samenle ving, maar is tegen absoluut vrije concur rentie. Allereerst is er geestelijke ordening noodig. KOUDEKERK. EIERENVEILING KOUDEKERK-RIJNDIJK Jaarvergadering. Op de bovenzaal van café de Bruin werd de alg. jaarvergadering der eierenveiling Koudekerk-Rrindük gehouden De heer W, Wille opende. De notulen werden goed gekeurd. Uit bet taarverslae van den secre taris bleek dat de veiling een goed iaar heeft gehad. Het ledental is met 19 ver meerderd en bedraagt nu 80 Er werden geveild 275.836 stuks kip- en eendeieren 984 pond boter 3683 pond kaas en tal van kippen en koniinen. De opbrengst was f. 7789 89 De kas sloot met een batig saldo van f.45 04. De begrootins voor 1937 werd goedgekeurd met aan inkomsten f. 496.39 en aan uitga ven f. 473.80. Het aftr bestuurslid, de heer D. de Wit werd met alg. st. herkozen, 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7