LAATSTE BERICHTEN last van Uw Zenuwen? LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Vrijdag 22 januari 1937 Stadsnieuws Binnenland KIN/T IN UITERE^ etrConttesT Buitenland INDISCHE KRONIEK BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 762. binnenlandscii weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 781.2 te Haparanda. Laagste stand 728.1 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 23 Jan.: Matige tot: krachtige, tijdelijk afnemen de Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Aanvankelijk nog kans op regen. Weinig verandering ln temperatuur. academische examens. Geslaagd voor het. candidaatsexamen rechten mej. L. C. Junod (Den Haag); voor het doctoraal examen rechten de heer A. E. van Braam Houckgeest (Den Haag): voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren C D. Brinkhorst (Rotterdam); J. Wouters (Rotterdam) en J. S. Bedet (Goes).; voork het artsexamen le gedeelte de heeren W. Reisma (Den Haag)n. Bostoen (Leiden); M. C. Raeven (Roer mond) en P. J. C. Romme Zevenbergen Bevorderd zijn tot arts de heeren G. Meijer (Leiden) en D. Okma (Oegstgeest). buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De hoogedruk is in het geheele Oosten weer in beteekenis toegenomen, zoodat meer dan dertig graden vorst in Lapland en tegen de twintig graden ten Oosten van de Golf van Riga voorkomen. De depressie trok, in beteekenis afnemend Noordwest- wsarts; een vrij diepe secundaire trekt over Schotland, een ondiepe over de Golf van Biscaje. De vochtige warme strooming uit het Zuidwesten heeft zich nu tot boven het vorstgebied in midden Duitschland uitgebreid, in de lagen boven 2200 M. en op de Alpentoppen vriest het nog, maar minder dan gisteren. De Britsche eilanden hebben stormachtigen Zuidelijken wind met veel regen, aan de Westkusten werd meer dan twintig m.m. afgetapt. Ook in Frankrijk stormt het om Het Kanaal met regen, in het midden waaien matige tot krachtige Zuidelijke winden, hier en ln Engeland werd het zeer zacht. In Duitsch- land ligt de grenslijn van het vorstgebied ongeveer van Hamburg naar München.de strenge vorst ls naar Polen en de rand staten teruggetrokken. Geheel Scandina vië Ls onder de vorst, maar ln Zweden is le lucht bijna overal betrokken en in Fin land valt sneeuw. Ook in Zuid-Noorwegen woedt een sneeuwstorm. - Aanvankelijk is hier te lande nog zacht ra regenachtig Weer te wachten met vrij veel wind. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: Z.W. wind, 9 gr. C.. regen. London: Z.Z.W. wind, 10 gr. C, regen. Berlijn: O.Z.O. wind, 1. bew. Marseille: Ontbreekt. Genua: n. wind, 8 gr. C., betr. Te Rotterdam slaagde voor het.Mer- curlus-examen Fransche Handelscorres pondentie mej. N. A. Wissema te Oegst geest. Zij ontving haar opleiding van den heer D. Bosma alhier. Bij Kon. Besl. van 14 Januari is met ingang van 15 Januari, in zijn rang en ouderdom van rang overgeplaatst, bij het wapen der Koninklijke marechaussee, de eerste-luitenant J. van Waning van het 6e regiment veld-artillerie alhier. wegverbetering amsterdam- den haag. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem heeft heden aanbesteed het maken van wegverhardin gen op den rijksweg no. 4 gedeelte Am- steraam-Sassenheim, tusschen den Vijfhui- zerdwarsweg en den Kruisweg en aan de opritten naar de viaducten over deze we gen, met bijkomende werken. De laagste inschrijfster voor bestek a. was de N.V. P. C. Zanen te Haarlem voor f. 226.370. De laagste inschrijfster voor de bestekken b. en c. was de N.V. ,,De geruischlooze weg" te Heemstede voor resp. f. 277.670 en f. 260.670. Hr. Ms. „de ruyter" te tanger. Hr Ms. „De Ruyter" is vanochtend te Tanger aangekomen. Ambtenaar aan de gevolgen van aanrijding overleden. De daders gearresteerd. De rijksambtenaar J Lap, die gister avond op den weg naar Gemmenich (Bel gië) door een auto, geladen met gesmok kelde boter (men zie onder Gem. Nieuws) werd overreden, waarbij .hij ernstig werd gewond, ls in het ziekenhuis te Heerlen overleden. De pollie is er nog gisteravond in ge slaagd de vier mannen, die bij deze smok- kelaffaire betrokken zijn geweest, aan te houden. Twee hunner zijn te Vaals en twee te Aken aangehouden. De mannen, vier Nederlanders, zijn uit de mijnstreek af komstig. Gebleken is nog, dat de rijksambtenaar een zgn. „voorrijder" van de auto met smokkelwaar wilde controleeren. Op het oogenblik, dat hy tot de controle wilde overgaan, werd hij door den smokkelenden wagen overreden. te water gereden en verdronken luchttemperatuur. fl uur voorm.: 61/; gr, C. (44 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. (48 gr. F.). 3 uur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. Voorm. te 11.27 uur; nam. te 0.13 uur. Licht op voor fietsers e.a. Vrijdag: 4.58 n.m. tot 7.25 v.m. maans- op- en ondergang. 22 Jan.: op 12.03; onder 4.03 uur. 6poedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 5504 (Ingez. Mcd.) weekbladen. Het eerste artikel ln de „Wereldkroniek" van deze week is gewijd aan Buzlau. Een speciale fotoreportage wordt gebracht van ce „Feesten in Indië". Mary Stuart. Ko ningin van Schotland, is het onderwerp van de Filmwereld. Sprint schrijft over: „Toen sport nog een sensatie was". nieuwe uitgaven. Wij ontvingen het eerste nummer van het nieuwe tijdschrift „Elckerlyc", een blad voor de Christelijke letterkunde. trams en begrafenisstoeten hebben - ongeacht of zij op voorrangswegen rijden of niet - ook voorrang al naderen zij u vqn links! Het slachtoffer is vermoedelijk ds. Huizinga uit Muntendam. In den afgeloopen nacht is een wielrijder te Wlldervank, tengevolge van de gladheid van den wieg, in het Oostè'rdiep gereden en verdronken. De politie had het lijk hedenmiddag om half twee nog niet opge haald. Waarschijnlijk is het met den vrij sterken stroom weggedreven. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de verdronkene ds. Huizinga is, Baptisten predikant te Muntendam. Ds. Huizinga had gisteravond een spreek beurt in Valthermond vervuld. Na afloop hiervan heeft hij zich per fiets huiswaarts begeven. Hij is echter niet in. zijn woon plaats aangekomen. steun aan de pluimvee houderij. De minister van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat door de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee uit het Landbouwcrisisfonds uitkeeringen zullen worden gedaan aan fokkers, en houders van vermeerderingsbedrijven. Deze uitkeeringen zullen geschieden op grond van de aantallen door fokkers en houders van vermeerderingsbedrijven afge leverde. van eigen bedrijf afkomstige kui kens en broedeieren. Verdere bijzonderheden worden afzonder lijk bekend gemaakt. UIT NED. OOST-INDIË. na de ramp van de „van der wijck" BATAVIA. 22 Januari (Aneta). Aneta verneemt, dat de toestand van den heer Stada. den vierden officier van de „van der Wijck", die bij het vergaan van dit schip gewond werd. o.a. een been brak, zich beter laat aanzien. Naar verluidt ls van amputatie van het been geen sprake. Voorts wordt verwacht dat de hoofd werktuigkundige van de „van der Wijck", de heer Weyhenke, dezer dagen het zie kenhuis kan verlaten. rede van azana. Over de positie van Spanje in Marokko. Azana heeft ten gemeentehuize te Va lencia een redevoering uitgesproken, waar van het belangrijkste deel gewijd was aan den internationalen toestand, welke door den opstand is teweeg gebracht. Hij verklaarde dat Spanje vastbesloten is zoo lang te vechten, als noodig is voor het welzijn der republiek. Ten aanzien van de Marokkaansche kwestie betoogde Azana, dat „Marokko ons aanleg van vliegvelden. BATAVIA. 22 Januari (Aneta-A.N.P.) Voor een beter toezicht op de groote Oost vanuit de lucht zullen vliegvelden worden aangelegd op Boeton, Celebes, Ambon en Nieuw-Guinea. van welke vliegvelden ook de civiele luchtvaart gebruik zal kunnen maken. Machtiging is verlejjjjj voor den aanleg van een vliegveld op 'Kèli Banteng te Se- marang. De kosten, hiervoor worden ge raamd op f. 330.000. de loonsvoorwaarden in de mijnindustrie. Directies zullen verhoogde pensioenpremie betalen. De directies van de Staatsmijnen en van de particuliere mijnen hebben het volgende schrijven aan de Contactcommissie voor het mijnbedrijf gericht: „Naar aanleiding van een door de verte genwoordigers der vakbonden in de Pen- soencommissie gestelde vraag deelen wij u mede, dat wij bereid zijn, de meerdere kosten, welke de verbetering der pensioen regeling volgens het thans aanhangige ont werp zullen vereischen en die ln totaal op 3'/! tot 4 pet van het loon kunnen worden geraamd, te dragen. In verband hiermede zal, waar volgens het bestaande en door ons juist geachte stel sel de kosten der pensioenverbetering voor de helft door de verzekerden worden'be taald, de ten laste van de werklieden ko mende meerdere bijdragen door een verhoo ging van het loon worden goed gemaakt. Deze toezegging geldt vanaf den datum, waarop de nieuwe regeling in werking treedt hetgeen, naar wij vertrouwen, zal kunnen geschieden met terugwerkende kracht van 7 Januari 1937". complot van dieven en helers in arrest. In samenwerking met de Centrale Recherche heeft gisteravond een Inspec teur der Arnhemsche recherche met twee Arnhemsche rechercheurs twee Amster dammers aangehouden, die zich schuldig hebben gemaakt aan heling van goederen, welke afkomstig zijn van een groote sqrie inbraken, het vorig jaar te Arnhem «e- pleegd. Kort geleden was de Arnhemsche politie reeds overgegaan tot de arrestatie van drie Arnhemmers, goede bekenden van politie en justitie en van een Amsterdamschen inbreker Hierna werden, als gevolg van het voort gezette onderzoek, o.a. te Nijmegen, hog enkele helers aangehouden, zoodat er zich thans, met inbegrip van de jongste, te Amsterdam verrichte arrestatie, negen personen in arrest bevinden, van wie vier Amsterdammers. Nog meer bomaanslagen in Portugal. Maatregelen van den Ministerraad. Gisteravond zijn in Portugal nog drie bommen ontploft. De eerste te Barcarena, de andere te Caxias. In beide gevallen is eenige schade aan gebouwen aangericht, -De derde bom is ontploft te Beirolas in een opslagplaats van oorlogsmateriaal, doch in dit geval is niets beschadigd. De politie denkt, dat het aantal terroris ten klein is, daar het geheim der operaties niet was uitgelekt. De noodzakelijke en dringende maatrege len zullen worden genömen met het oog op de. aansalgen, weljcein. het na afloop van de in de particuliere woning van Sala- zar gehouden kabinetsraad uitgegeven communiqué een com/iunistische ma noeuvre worden genoemd. De aan het gebouw der Radioclub aan gerichte schade is genoegzaam hersteld om de uitzendingen te kunnen hervatten. In het geheele land is het rustig. actie der nationalisten ter zee. Radlo-Requete heeft medegedeeld, dat het groote hoofdkwartier der rec.htschen aan de schepen van de vloot der opstande lingen opdracht heeft gegeven alle schepen ln de territoriale wateren aan te houden .en. te dooijzpeken,Zevenschepen van de regeering te Valencia zijn door de natio nalisten buit gemaakt en naar Ceuta ge zonden, waar zij bewapend zullen worden om dienst, te doen als hulpschepen. Verder zullen alle passagiersschepen worden aan gehouden en als bemerkt wordt, dat zij wapenen smokkelen, zullen zij eveneens naar Ceuta worden gebracht. Azana, slechts zorgen heeft gebaard: vroeger was het de dictatuur, nu de militaire opstand. Het zou evenwel vergeefsch zijn te ver onderstellen, dat het vraagstuk eeuwig zonder oplossing zou blijven en dat de Spaansche republiek, welke rechten op Marokko heeft en óver deze rechten kan beschikken, tenslotte geen beslissing zou kunnen nemen, welke tevreden zal stellen" Dc kwestie der inmenging. De kwestie der inmenging van zekere buitenlandsche mogendheden besprekende, verklaarde Azana, „dat wij tegenover een buitenlandsche invasie staan. Niet alleen het politieke regiem staat op het spel, maar de onafhankelijkheid des lands. Het gevaar voor een niet verklaarden alge- meenen oorlog bestaat, daar de invasie in Spanje en de strijd om zijn bezit gelijk staan met het verbreken van het even wicht in het stelsel van West-Europa, Deze breuk zou ten nadeele zijn van de mo gendheden, welke thans vertrouwen heb ben in de vriendschap van ons land en tot dusverre zonder bezwaar den toestand in West-Europa konden gadeslaan". Hij zette uiteen, dat de reden voor de tegenwoordigheid van Spanje in Marokko uitsluitend was andefe mogendheden te verhinderen er zich te nestelen. De Spaan sche aanwezigheid diende voorts om dit evenwicht te bewaren, dat juist nu ieder oogenblik dreigt te worden verstoord. Azana vervolgde „zij die tot taak hebben het lot van Europa te bestieren, zullen er zich rekenschap van moeten geven, dat de loyaliteit ten aanzien van de ontwapening van Spanje een zekere waarde heeft. Zij moeten er zich evenwel ook rekenschap van geven, dat een herbewapening van Spanje ook haar waarde zou hebben." Indien het gevaar voor Oorlog "bestaat in het feit, dat andere mogendheden, die hun legérs naar Spanje overbrengen met de bedoeling het kader der Spaansche aan gelegenheid" te overschrijden, bezitten wij geen materieele middelen deze te voorko men. Het is aan de anderen den oorlog te beperken en den eerbied voor 't op schan dalige wijze geschonden internationale recht te herstellen. Om den oorlog te be perken, heeft de regeering der republiek reeds ingestemd met het opofferen van rechten. Zij aanvaardt ook de controle op de wapens.- Doch nóg om den oorlog te be perken. nóch om den oorlog te staken zijn zij bereid toe te staan, dat aan het gezag der republiek, aan de wettigheid van zijn regiem, aan de souvereiniteit der regeering, welke haar personifieert, wordt getornd. Wij gaan liever ten onder.' ongerustheid omtrent een vliegtuig. Hevig stormweer boven het Nauw van Calais. Men heeft geen nieuws ontvangen om trent het vliegtuig, dat vanochtend van Croydon met de dagbladen naar Le Bour- get is vertrokken. Boven het Nauw van Calais woedt een hevige storm. PUIN VAN VERMIST VLIEGTUIG GEVONDEN De expeditie, welke op zoek was naar het op 11 Jan. op de lijn MexicoMerida vermiste vliegtuig heeft het puin van dit toestel ten Z.W. van Vera Cruz aangetrof fen. Bevestigd wordt dat het vliegtuig ge heel door brand was verwoest. Het is on mogelijk de negen geheel verkoolde lijken te laten overbrengen. de overstroomingen worden verontrustend. Duizenden vluchten! 'De overstroomingen tusschen de Alle ghany bergen en de Mississippi nemen ver ontrustende vormen aan. In de dalen van Kentucky wast het water snel en duizen den vluchten naar de omringende heuvels De inwoners van Cincinnati maken zich ir. allerijl gereed het wassende water te keeren. Een twaalftal staten heeft drin gend hulp verzocht. leert de teenen gebruiken. Bijna alle natuurvolken kunnen bij het verrichten van de meest uiteenloopende werkzaamheden hun teenen gebruiken, al leen de beschaafde mensch heeft deze mogelijkheid vrijwel geheel verleerd. Den laatsten tijd is men in Amerika bezig de kinderen te leeren hun teenen practlsoh te gebruiken, doordat men hun bewegingen met de teenen laat maken, die ten doel hebben de spieren van den grooten teen te ontwikkelen. Ook bij het loopen is een goed gebruik van den grooten teen zeer belangrijk, om dat men als men op de goede manier loopt, op iedere zes stappen een stap kan sparen. Bovendien laat men de kinderen zien hoe ze de teenen moeten gebruiken om een voorwerp van den grond op te rapen. AMSTERDAM, 22 Januari. Het Suikerverkeer op de A'damsche ef fectenbeurs droeg heden over het alge meen genomen een rustig karakter en daarbij was de stemming prijshoudend. De Suikeraandeelen werden echter op kleine schaal verhandeld. Wel ging in H.VA.'s Javaculturen en Nisu's wat om, doch de omzetten waren toch niet groot. Bij de opening stelden H.V.A.'s zich enkele pun ten boven de vorige slotnoteeringen en daarna konden zij zich goed handhaven. Voor Tabaksaandeelen openbaarde zich opnieuw goede vraag. Deli-Batavia, Deli Mij. en Senembah's konden alle enkele punten avanceeren. In beurskrimgen gaat de meenlng post vatten dat de kwaliteit van de tabak uit den Sumatra-oogst van dit jaar ruimschoots in overeenstemming zal zijn met de daarvan gekoesterde ver wachtingen. Industrieelen werden op kleine schaal verhandeld. Philipsaandeelen waren prijs houdend. A.K.U.'s en Unilevers zoo goed als onveranderd. Op de petroleumafdeellng werden Koninklijken op ongeveer het vorige slot ingezet, waarna een kleine verbetering kon worden waargenomen Later op den middag1 echter trad weer een kleine reactie in. Voor de 4 pet. obllgafcien Koninklijke Petroleum Mii. bestond opnieuw goede be langstelling en daarbii kon een koerswinst van enkele procenten worden geboekt Nog steeds doen verschillende geruchten omtrent deze leening de ronde doch hetgeen ver nomen wordt, is weinig vast omlijnd. Scheepvaartpapieren waren prijshoudend. Oude Vaarten en Koninklijke Booten. Ne derlandsche Scheepvaartunies werden Iets lager ingezet, doch konden zich vervolgens herstellen. Rubberaandeelen hadden een. gedrukt voorkomen, hetgeen moet worden toegeschreven aan de verdere daling der rubberprijzen. Amsterdam Rubber en di verse minder couranten werden lager ge noteerd. De jiandel op de Amerikaansche aidee- ling was van kalmen aard. Bij de opening echter ontwikkelde zich een levendige han del in de Amerikaansche kunstzijde-aan- deelen waarvoor goede kooplust aan den dag werd gelegd, zoodat die over de ge heele linie een koerswinst konden aanwij zen. De beleggingsmarkt was stil. Voor de oude schuld bestond ook thans weer een. vaste stemming. WISSELKOERSEN. Londen 8.95 1/8 (8.95 7/8). Berlijn 73.47 1/2 (73.47 1/2). Parijs 8.511/4 (8.52). Brussel 30.74 1/2 (30.76). Zwitserland 41.81 (41.91). Kopenhagen 39.97 1/2 (40.00). Stockholm. 40.15 (46.20). Oslo 44,97 1/2 (45.021/2). New York 1.82 11/16 (1.82 11/16). Praag 6.37 (6.37). Prolongatie 1; Part. disc. '/s9/16; Dag geld 1/4, Regi-stermarken 33 7/8; Crediet Sperr- marken 20 1/4; Effectensperrmarken 18 1/4; Reismarken 46'/:; Bankpapier 411/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MARKT El RICHTEN WAAR REGENT HET HET MEEST Het merkwaardigste natuurverschijnsel op aarde is een berg. die op het eiland Kalui in den Archipel van Hawai ligt. Deze berg, die slechts zeshonderd meter hoog is en die als de Waialealeberg bekend staat, wordt bijna het geheele'Jaar door regens geteisterd. Zoo kon men in het laatste jaar vaststellen, dat de neerslag op deze Waialealeberg 15 meter bedroeg, terwijl men aan den voet slechte een neerslag van 28 c_M. heeft kunnen waarnemen. De meteorologen kunnen dit verschijnsel niet verklaren. LEIDEN, Vrijdag 22 Jan. - Ter Veemarkt aangevoerd totaal aantal runderen 474, id. kalveren 199, id. schapen 1100, ld. varkens 720 stuks, stieren 10 stuks, prijs per stuk in guldens 130270, per kilo in centen 5058, handel kalm; kalf- en melkkoeien 136 stuks, 140—230, handel matig; varekoeien e.a. 181 stuks, 100170, handel kalm; vette koeien 147 stuks, 130—250, per kilo 46—64, handel stroef; fokkalveren 1015, handel tamelijk vlug; vette kalveren 22 stuks, 4080, per kilo 6092; nuchtere kalveren 177 stuks, 711, handel tamelijk vlug; vette schapen 150 stuks, 1824, handel zeer matig; vette lammeren 900 stuks, 1520, handel zeer matig; weideschapen 50 stuks, 1217, han del zeer matig; zeugen 20 stuks, 4058, han del tamelijk; mestvarkens 448 stuks, 1430, handel tamelijk; biggen 252 stuks, 8.5011; paarden 2; bokken en geiten 10 st., 613, handel vlug. LEIDEN, Kaasmarkt van 22 Jan, Goud- sche kaas le soort f. 21 tot f. 22 per 50 kilo, 2e soort f. 19 tot f. 20 40 partijen, handel matig; Leidsche kaas le soort f. 19 tot f. 20 per 50 kilo, 14 partijen, handel matig, totaal 54 partijen. BODEGRAVEN, 21 Jan. Aanvoer 9881 kip eieren. Prijs wit f2.503-20. bruin f. 3.10 3.80, eendeieren f. 3.60 per 100 stuks HOOFDDORP 21'Jan. Rogge 8,10—8.40. Chevalier Gerst 8.509. Wintergerst 88.50. Haver 7.607.80. Duiveboonen 8—9.50. Paar- deboonen 6.607 Bruine Boonen 1112. Groene Erwten 8.509.50, Vale Erwten 1516 Gele Mosterd 1315, Kanariezaadi 1315 Karwiizaad 23.5024. Blauwmaan- zaad 23.5024.50. LEEUWARDEN, 22 Jan. Veemarkt. 53 En torstieren 120: 98 Twenter stieren 195 295 per stuk; 462 Vette koeien 3656 ct. per K.G 757 Melk- en Kalfkoeien 110 230; 115 Pinken 30110; 14 Vette kalveren 25^-70:650 .Nuchtere kalveren 410: 474 Vette schapen 1525: 52 Welde schapen 1019: 520 Lammeren 918; 335 vette varkens 3643; 28 Magere varkens 1540; 51 kleine biggen 6—12; 29 Bokken en geiten 29 Paarden. Totaal aanvoer 3687 stuks. Zuivel: Goudakaas 26—36; Edammer kaas 1728; Aanvoer 1778; Veilingboter 1.431.29 per K.G.; Aanvoer 5/6 vaten. Commissie 66. Eierhandel: Kipeièren aangevoerd 14.500 K.G.; Prijs 2 3/44 ent por stuk; Handels- prijs 50—57'/: per K.G.; Prijs 33Vi cent per stuk: Handelsprijs 37'/:42'/: p. K.G. Pluimvee: 40 Slacht,hanen 5090 per stuk; 100 Slachtkippen 501.20 per stuk; 35 Jonge Hanen 501.25 per stuk; Jonge dui ven 1015; Konijnen 10—35 per K.G. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 9—3 per 100 K.G.; idem 40 plus 15—16 idem: Goudsche kaas 20 plus 9—9'A per 100 K.G idem 10 plus 1515'/: idem; Broodkaas 40 plus 15lö'/s idem; Leidsche kaas 20 plus 9'/a10. VETUR 21 Jan Aanvoer 9817 kipeieren f. 2.853 70 Der 100 stuks. KipDen 3560 ct.. konijnen 50130 ct.. duiven 1020 st. Der stuk. WOUBRUGGF 21 Jan Aanvoer 740 kip peren f.3 15—3 70 ner 100 sutks. ZEVENHOVEN. 21 Tan. Aanvoer 876 kip- eieren f2.90—3.45. kuikeneieren f. 2.40 2.80 oer 100 stuks. 31

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3