De strijd in Spanje LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Vrijdag 22 Januari 1937 Felle gevechten bij Marbella GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN DIGESTIF RENNIE VRAGENRUBRIEK Wederom een bom op Lissabon Berichten vorige oplage STADSNIEUWS. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN UITSLAANDE BRAND TE MAARTENSDIJK Sigaren opslagplaats vernield. Gisteravond omstreeks half tien is brand (Uitgebroken in het autoboxencomplex ge legen in Tuindorp onder Maartensdijk bli Utrecht en toebehoorende aan den heer Marien. De boxen dienden als opslagplaats voor sigaren, voor welk doel de heer Kretschmar de gebouwtjes had gehuurd. De brand welke door onbekende oorzaak ontstond greep in de zeer brandbare (materie zeer snel om zich heen en sloeg weldra naar buiten. De brandweer, welke ijlings aanrukte kon niet verhinderen, dat toet complex geheel uitbrandde. Om half twaalf had zij het blusschingswerk ten einde gebracht en rukte zij in. AMBTENAAR DOOR SMOKKELAUTO AANGEREDEN. BELEEDIGING VAN HET HOOFD VAN EEN BEVRIENDEN STAAT. Het slachtoffer levensgevaarlijk gewond. Op den driesprong Wolshaag in den weg van Gemmenich naar Vaals wilde gister avond omstreeks zeven uur de rijksambte naar der invoerrechten en acciinsen L.. een uit België komende personenauto visiteeren. toen uit dezelfde richting een andere auto ipet zeer groote snelheid kwam aangesto ven. Met onverminderde vaart suisde de wagen langs de stilstaande personenauto en greep daarbij den ambtenaar, die tegen den grond werd gesmakt. Zonder zelfs een oogenblik in te houden rende de wagen voort. L. was er ernstig aan toe. Spoedig was geestelijke en geneeskundige hulp ter plaatse. In levensgevaarlijken toestand is het slachtoffer naar het hospitaal te Heer len overgebracht. De auto. welke het ongeluk veroorzaakte Is later oo den avond te Vaals onbeheerd aangetroffen Zij bleek 450 k.g. boter te bevatten, welke over de grens was gesmok keld. De wagen voerde een Limburgsch nummer. Van den chauffeur was geen spoor te bekennen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Motorrijder geslipt en gedood. In de bii Venlo gelegen grensplaats Kem pen is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een inwoner van Kempen reed met een lichte motorfiets die hij pas eenige dagen bezat, eenigszins links van den weg. toen uit de tegenovergestelde richting een auto na- derd. De bestuurder van deze auto zag zich genoodzaakt plotseling te remmen, hetgeen hii zoo sterk deed. dat de auto een zwen king maakte en tegen een boom botste. De motorrijder, die ook remde, slipte en viel. Daarbij werd hii zoo ernstig gewond, dat hii spoedig daarna overleed. (Hbld.) VERDUISTERING VAN REMBOURSEMENTEN. De dader gearresteerd. Door de recherche te Groningen is gister avond aangehouden de 31-jarige vrachtrij der J. D.. wonende te Nieuw-Amsterdam, gemeente Emmen, wiens financiën totaal in de war bleken te zijn. Hij heeft de gel den, welke hij op remboursementen ont ving, niet afgedragen, doch te eigen bate aangewend. Het eene gat werd met het andere gestopt, waardoor zijn tekort steeds igrooter werd. Zijn schuldeischers maakten het D. zoo lastig, dat hij de laatste weken niet meer in de stad durfde te komen. De politie heeft aan een en ander 'n einde gemaakt en D. gearresteerd. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Hoe groot het ver duisterde bedrag is, is nog niet bekend. ARBEIDER DOOR VALLENDE PLAAT GETROFFEN. Gistermorgen werd aan de Borneokade te Amsterdam een arbeider door vallende ijzeren plaat getroffen. Met een schedel breuk is de ongelukkige naar het O.L.V, gasthuis vervoerd. VAN VIERHONDERD GULDEN BEROOFD. Een Atiessinlër. die tijdelijk te Amsterdam vertoeft, deed bii de politie aangifte dat hem in een der café's. waar hij gister avond was geweest een bedrag van vier honderd gulden was ontstolen. BUITENLANDSCH GEMENGD. MIJNRAMP IN ENGELAND EISCHT ZEVEN DOODEN. Tengevolge van een mijngasontploffing in de steenkoolmijn Markham, Colliery Ducknanton, nabij Chesterfield, zijn zeven mijnwerkers gedood en verscheidene andere gewond. Het ongeluk geschiedde tijdens het aflossen der ploegen. Reddingsmanschappen zijn reeds in de mijn afgedaald. Zij zijn er in geslaagd vier gewonden aan de oppervlakte te brengen. DE „SAVONAA" VERGAAN. Het Finsche s.s. „Savonaa" is aan de kust voor Landoe in de nabijheid van Man dal in den storm vergaan. De uit 26 personen bestaande bemanning heeft den dood in de golven gevonden. „LLANDAFF CASTLE" BIJ ZANZIBAR GESTRAND. 130 passagiers aan boord. De „Llandaïf Castle", behoorende tot de .Unions Castlelijn", een schip van ruim 10.000 br. ton, is ter hoogte van Zanzibar gestrand. Er zijn 130 passagiers aan boord. Hoofdredacteur staat terecht wegens publicatie van een caricatuur van Hitier. Het Amsterdamsche Gerechtshof, gepre sideerd door mr. Joh. M. Jolles behandelde gisteren de strafzaak tegen den hoofd redacteur van het dagblad „Het Volk", die terecht stond wegens beleediging van het hoofd van een bevrienden staat. De rechtbank had verdachte op 29 Octo ber j.l. veroordeeld tot een boete van f. 150 subs. 15 dagen hechtenis. Het O. M. had f. 250 gerequireerd. In „Het Volk" was in Februari 1936 een prent verschenen, waarop Hitler was afge beeld bij de begrafenis van -den in Zwitser land vermoorden agent der nationaal socialisten Gustloff, plechtig verklarend te midden van zijn S.A. troepen: „Wij brave Nazi's hebben nog nimmer een politiek tegenstander vermoord". Op de prent zag men voor den redenaar de grafzerken van Rathenau, Ertzberger en Rhoem. De dagvaarding legt den hoofdredac teur ten laste: „opzettelijke beleediging van het hoofd van den bevrienden staat Duitschland aangedaan door met opzet, om de eer of goeden naam aan te randen, hem af te beelden in zwerende houding, staande voor een troep geüniformeerde S.A. of S.S.-mannen met misdadige, althans uiterst ongunstige gelaatstrekken, zijnde aan gelaat en houding van den rijkspre sident een bij uitstek onbetrouwbare expressie gegeven. Op deze wijze zou dus kennelijk tot uitdrukking zijn gebracht, dat Hitier een meineed, althans in elk ge val een plechtige verklaring opzettelijk in strijd met de waarheid had afgelegd en dat hij zulks omgaf met misdadigers, althans met uiterst ongunstige individuen. Verdachte werd verdedigd door mr. M. Mendels, procureur-generaal is mr. J. Ver steeg. Ter verontschuldiging, aldus de procu- rc-ur-generaal, wordt aangevoerd, dat we hier met een caricatuur te doen hebben. Hitier staat echter afgebeeld, terwijl hij een eed aflegt, welke eedsaflegging tot uiting komt door de twee opgestoken vin gers. Het is zeer duidelijk dat hier bedoeld wordt, dat Hitier een valsche eed aflegt. De eer van het staatshoofd wordt hier door aangerand. Spr. kon zich zoowel met het vonnis en de straf vereenigen. Verd. immers is ver over de schreef van wat be hoorlijk is, gegaan. Spr. requireerde bevestiging van het vonnis (f.150 boete). De verdediger mr. M. Mendels conclu deerde tot vrijspraak. Arrest 4 Februari. HET DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE KROPSWOLDE. f. 2000 boete of 2 maanden hechtenis geëischt. De Officier van Justitie bij de Groning- sche rechtbank heeft gisteren een boete van tweeduizend gulden subs, twee maan den hechtenis en een jaar ontzegging van het recht motorrijtuigen te besturen ge- eischt tegen den 23-jarigen volontair-land- bouwer A. J. van der V. te Tris Compagnie MOORDENAAR VAN EEN POLITIEMAN GEARRESTEERD, Na een langdurige iacht is de politie te Monroe (Michigan) er in geslaagd „Franchy' Benoit te arresteeren, Bii zijn arrestatie verklaarde hij te zullen beken Na jaren verlost van bran derige pijnen ontstaan uit Overzuring der maag „Digestif Rennie is tot nu toe het eenige middel, dat mij verllchtlpg gebracht heeft, en deze beterschap is onveranderd gebleven." Dit schreef ons de apotheker N. te Z. Geen wonder. Digestif Rennie Pastilles be strijden deze klachten op geheel nieuwe tfljze, door het overtollige maagzuur niet alleen te neutraliseeren, maar tevens ook te absorbeeren, terwijl bovendien de spjjwer- terlpg door "het in deze pastilles voorkomen de pancreatine en pepsine kraehtig bevor derd wordt. Digestif Rennie Pastilles heipen snel en afdoende. Zij zijn prettig te nemen, men lgte één of enkele dezer smakelijke pastilles eenvoudig langzaam in den mond smolten. Verkrijgbaar bij alle apoth, en er kende drogisten f 0 40 per pakje, en a 1,25 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen PASTILLES 5507 (Intfez, Med.) J. G. te W. U moet de inkomsten op geven. In de toelichting kimt u mededee- len, waaruit die inkomsten verkregen zijn. N. N. te v. Hebben de kinderen bij' de boedelscheiding hun aandeel ontvangen, dan hebben zij met het bedrijf niet meer te maken. Behielden zij belangen bij het bedrijf, dan hangt hun medezeggenschap omtrent betalingen en dergelijke geheel af van hetgeen daaromtrent bij de akte be paald is. W. O. te V. As voor den tijd, (tot van uw diensten gebruik gemaakt werd, be taald is, hebt u eigenlijk niets meer te vorderen, U dient de goederen af te staan. Abonné P. Uit uw nadere uiteenzet ting blijkt, dat onderling een schriftelijke overeenkomst werd gesloten. Inderdaad heeft daarmede de kooper geen rekening te houden. Uitsluitend degene die de overeenkomst sloot, kan door de maat schappij tot schadeloosstelling worden aan gesproken. A. K. te L. U moet daarvoor toestem ming vragen aan den werkgever. Recht op verlof hebt u niet. J. G. te N. Een nieuw huwelijk kan eerst gesloten worden nadat een Jaar is verstreken sedert de ontbinding van het vorig huwelijk is ingeschreven in de registers van den burgerlijken stand. nen. dat bil den politieman Richard Ham» mond heeft doodgeschoten, nadat hj1 hem eerst met gün eigen handboeien aan een brievenbus had geketend. Zooals men weet was Benoit erin ge slaagd toen de politieagent Hammond hem had gearre-teeid en in een polit eauto naar het bureau reed Hammond te dwingen met voorgehouden revolver een anderen weg te nemen. (Gr.), die in den avond van 25 November 1936 j.l. den 70-jarigen heer J Reinders te Kropswolde en zijn echtgenoote. die geheel rechts op den weg liepen, door onverklaar bare oorzaak heeft aangereden, tengevolge waarvan zij beiden zijn overleden. Uitspraak 28 Januari a.s. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Gistermiddag stond terecht de 24 jarige chauffeur L. B. uit Bodegraven, terzake dat hij op 10 October van het vorige jaar te Haarlemmermeer onoplettend en on voorzichtig over den Aalsmeerderweg hoek Bennebroekenveg heeft gereden en een ander 4 wielig motorrijtuig heeft aange reden waarin zich M. Zaal uit Zwammer- dam bevond en deze zwaar lichamelijk letsel heeft bekomen. Daarna is verdachte bovendien met zijn auto tegen een boom gereden en is het motorrijtuig omgeslagen. Na het hooren van eenige getuigen elschte de officier van Justitie tegen ver dachte 1 maand hechtenis en ontzegging der bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van 6 maanden. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER- Voor den Politierechter stond gisteren nog terecht de 19-jarige timmerman J. P. Pr. uit Hoofddorp, wegens diefstal van een rijwielplaatje. De Officier van Justitie elschte tegen verdachte ditmaal nog een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld, echter met voorwaarde, dat hij zich zal hebben te stellen onder toezicht van het Leger des Heils. Vervolgens stond terecht de 25-jarigie landarbeider P. J. van O. uit Noordwijk wegens mishandeling van C. Pennlngs in den nacht van 1 op 2 Oct. van het vorige jaar. De officier van Justitie elschte tegen verdachte een geldboete van 1.8—, subs- 4 dagen hechtenis. De Politierechter ver hoogde de boete met f2.— en veroordeel de verdachte tot f. 10.subs. 6 dagen hechtenis. In de verdachtenbank nam plaats de 19- jarige arbeider A. C. uit Haarlemmer meer wegens diefstal. Verdachte had oen horloge weggenomen. De Officier van Jus titie eischte tegen verdachte een gevan genisstraf voor den tijd van 3 maanden. De Politierechter veroordeelde verdachte tot 2 weken gevangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK. Leden van auto-dievenbende staan terecht. Twee Eindhovenaren, de 30-jarige J. J. en de 35-jarige F. J. S., thans gedetineerd, hebben terecht gestaan wegens poging tot diefstal van een Chevrolet-vrachtauto, In November j.l. was het de rijksveld- wacht te Noordwijk ter oore gekomen, dat er een poging zou worden ondernomen om inbraak te plegen in een garage van den landbouwer Noort te Rijnsburg. Dit bericht was afkomstig van de recherche te Eind hoven. In den avond van 29 November stelde de politie zich in de omgeving verdekt op en na eenige uren wachten verscheen er om streeks 10 uur op den weg een auto, waarin zich twee mannen bevonden, die zich naar de schuur op het erf van den heer N. be gaven. Na korten' tijd verlieten zij deze schuur, doch kwamen na ongeveer een uur terug. De verdekt opgestelde politie consta teerde, dat de beide mannen opnieuw de schuur binnengingen en trachtten een zich daarin bevindende vrachtauto aan te slaan, hetgeen na driemaal herhaalde pogingen niet gelukte. Zij gingen vervolgens de schuur binnen, waar zij de beide verdach ten, waarvan S, bij herhaling naar buiten had gekeken, of er onraad was, aantroffen. J. was in het bezit van een combinatie tang, waarmede hij getracht had contact te maken, daar 't contactsleuteltje ontbrak De mannsn werden daarop gearresteerd. Jhr. mr. van Aseh van Wijck, die het O.M. waarnam, hield een scherp requisitoir waarin hij er op wees, dat de verdachten deel uitmaken van ean beruchte autodie- venbende, die overal waar zij kans Jcrljgt, auto's gaat stelen en vervolgens naar Amsterdam vervoert. De politie heeft met hun arrestatie een mooie vangst gedaan. Beiden zijn reeds met de justitie in aanraking geweest. Hoe wel hier slechts van een poging tot dief stal sprake is, maakt de ten lastelegging liet mogelijk een flinke straf op te leggen. Spr. eischte da<n ook togen belde verdach ten twee jaar en zes maanden gevange nisstraf. De beide verdedigers pleitten clementie, Uitspraak 1 Februari a.s, Overtreding der GeldscWeterswet? De koopman L, B„ uit Leiderdorp, die in 1934 voeds wegens overtreding van de Geldschieterswat was veroordeeld, stond gisteren opnieuw voor eenzelfde feit terecht. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat verdachte bij een tweetal firma's te Leiden doqr verschillende personen, goederen voor kleine bedragen liet uitzoeken. In de meeste gevallen kwam hij zelf om te zien wat er gekocht was en liet hij dam die goederen bezorgen of nam ze zelf mee. Als wederverkooper genoot hij een provisie varieerend van 10 tot 12 Verdachte beweerde dat de door hem Ee- zonden cliënten nooit zelf kochten. Dat deed hij, omdat hijzelf pok winkelier was, maar er geen voorraad op na hield, Hij gaf toe, dat hij de goedieren in den regel be taalde en dat de cliënten, voor wie de goe deren bestemd waren hem in termijnen voldeden. Voor zijn tipsschenkomst en om het risico te dekken berekende hij een klein percentage van den koopsom, boven de provisie welke hij van de leveranciers ge noot. Het O.M. waargenomen door Jhr. mr, van Asch van Wijck, wees er op dat een vroegere veroordeeling van verdachte tpt een geldboete van f. 150.— niet het ge- wenscht gevolg heeft gehad. Spr, meende, dat waar de eerste straf niet geholpen heeft, verdachte maar eens aan den lijve moet gevoelen, dat hij zich aan de wet moet houden en vorderde thans een geldboete van f. 750.— subs. 100 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd. De rechtbank zal g Februari uitspraak doen. J Te Gibraltar werd een hevig kanon vuur gehoord, hetgeen er op schijnt te wijzen, dat een felle strijd wordt gevoerd nabij Marbella. De regeerings- troeepen willen klaarblijkelijk Mar bella en Estepona heroveren. Te Algeclras zijn versterkingen uit Marroko aan land gezet. Het tran sportschip is zonder escorte van Ma rokko overgestoken. Geen oorlogssche pen van de regeering zijn sedert het offensief bij Marbella en Estepona in de straat van Gibraltar gezien. Het groote hoofdkwartier der nationalis ten deelde mede, dat gevangen genomen soldaten van de regeeringstroepen ver klaard hebben, dat plotseling was besloten tot den aanval op den heuvel Los Angeles. De aanvallers maakten deel uit van ver schillende corpsen en werden gesteund door tanks en artillerie. Zij naderden tot de stellingen der opstandelingen, die hen door een levendig artillerievuur terug dreven. In hun achtervolging van de re geeringstroepen rukten de rechtschen drie kilometer op. De verdediglngsraad van Madrid meld de. dat na de hevige gevechten om de Cerro de Los Angeles geen wijziging is ge komen in den algemeenen toestand aan het front voor Madrid. In verband met het bombardement op Madrid zegt de raad, dat twee driemotorige Junker-vliegtuigen omlaag werden geschoten. Te Ceuta ont stond tengevolge van het bombardement brand in de benzine-opslagplaatsen. Uit Madrid wordt voorts -gemeld, dat de regeeringstroepen in den sector Moneloa nieuwe stellingen bezet hebben en dat hun vorderingen aanzienlijk zouden zijn. De gevechten waren zeer verbitterd. Wederom een bom op Lissabon. Nog een bom is te Lissabon tot ont ploffing gekomen in een der bureaux van het ministerie van Oorlog. Vijf ambtenaren werden licht gewond: de schade is aanzienlijk. De Nationale vergadering heeft in haar zitting plechtig de terroristische aansla gen veroordeeld. De Kamerpresident, Al berto dos Reis, stelde het huis voor de re geering de verzekering te geven van zijn solidariteit ten aanzien van de maatrege len, welke zij noodlg mocht achten; De vergadering stemde daar met alg. stem- meh in- - - In verband met de nachtelijke terroris tische aanslagen heeft de politie te Lissa bon dertien personen in arrest gesteld. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Mario Pais Souba, heeft naar aanleiding van het gebeurde het volgende verklaard: „wat zich in Lissabon heeft afgespeeld, is zeker het werk van buitenlanders, geholpen door slechte Portu'geezen. Het betreft hier een reactie op de huidige internationale wanorde. Deze gebeurtenissen bewijzen, hoezeer de Portugeesche regeering gelijk had, toen zij beweerde, dat de strijd, die thans in Spanje geleverd wordt, het leven van het Portugeesche volk in werkelijk ge vaar brengt. Het gevaar komt van buiten. De aanzienlijke schade, die door de bom men is veroorzaakt, bewijst dat deze ter roristische helsche machines niet in Por tugal vervaardigd zijn. Dit gevaar van bulten moet moedig bestreden worden, Voorts is van regeeringszijde medege deeld, dat uit de talrijke telefoongesprek ken die met de autoriteiten in de provin cie gevoerd zijn, gebleken is, dat alles in het land rustig is." Onder de gearresteerden bevond zich ook een Engelschman, die na verhoor weer op vrije voeten is gesteld, 'daar gebleken is, dat hij, toen de ontploffingen geschied den, een der getroffen gebouwen was bin nengesneld, teneinde eventueel hulp te verleenen. De ergste der bommen is die geweest, welke in het ministerie van Onderwijs twee verdiepingen vernielde. De minister en de kabinetssecretaris bleven ongedeerd, hoewel de zoldering op hen neerstortte. De strijd in het Noorden. Uit Bilbao wordt gemeld, dat de Baski- sche raad van verdediging het volgende communique heeft uitgegeven: Vandaag is artillerievuur uitgewisseld. De republikeinsche kanonnen hebben met succes de opstandige stellingen van An- guioztar, Larrogain en de hoogovens van Vergara onder vuur genomen. Aan de an dere fronten is het rustig gebleven. Rond Malaga. De zender van Sevilla heeft medegedeeld dat de rechtsche troepen nieuwe vorderin gen hebben gemaakt bij Malaga. Zij brach ten de regeeringstroepen groote verliezen aan menschenlevens en oorlogstuig toe. Felgrimsschip te Ceuta gebombardeerd. Radio-Tetoean deelde mede, dat een regeeringsvliegtuig een in de haven van Ceuta liggend schip met Mohammedaan- sche pelgrims, die op weg waren naar Mekka, heeft gebombardeerd. Het schip zou niet getroffen zijn, doch het bericht heeft in de steden van de Spaansche zöne, waar uit de pelgrims vrijwel allen afkomstig waren, groote opwinding veroorzaakt, On der de passagiers zouden zich verschillende Mohammedaansche notabelen uit Tetoean bevinden. In dezelfde uitzending werd medegedeeld, dat de bevolking van Alicante wederom de overgave der stad zou elschen. Terechtstellingen op groote schaal? Uit Bilbao wordt gemeld, dat volgens be richten ontvangen door het persbureau van de Basklsche delegatie 50 personen gefusi leerd zijn te Pamplona en 200 te Vera de Bldassoa. Van dezelfde zijde wordt ver klaard, dat de nationalisten in Navarre 14.000 personen hebben gefusileerd sedert het begin van de vijandelijkheden. Uit Marokkc, De autoriteiten van de Spaansche zone van Marokko hebben besloten den toegang te weigeren aan Franschen, die beschikken over een pas, welke later dan 17 Juli 1936 is gedateerd. Uit Casablanca wordt gemeld, dat het in de fosfaatwerken van Khourigha in Fransch Marokko tot ongeregeldheden is gekomen tusschen werkwilligen en stakende inboor lingen. De politie arresteerde dertig perso nen. Te Fez is het personeel van de auto bussen in staking gegaan. (Ingez, Med Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag opgenomen, PASTEUR-PLAQUETTE VOOR PROF. DR, L, VAN ITALLIE. Prof. dr. L. van Itallie alhier heeft te Parijs in de „Société de Chimie Biologigua" een voordracht gehouden over bloedvlekken. Na dezer voordracht, welke door een talrijk gehoor werd bilgewoond. werd den spreker de Pasteur-plaquette uitgereikt. BINNENLAND, RAAD VOOR DE LUCHTVAART, Heden geïnstalleerd. Hedenmiddag heeft in het Ministerie van Waterstaat de beëediging en installatie nlaats gehad van den voorzitter en de leden van den Raad voor de Luohtvaart. De beëediging gesohledde door den com missaris der Koningin in Zuid-Holland ihr. mr dr H. A. van Karnebeek. De voor zitter en alle aanwezige leden van den raad legden in handen van den Commissaris de in artikel 1 van het K.B. van 22 September 1936 tot uitvoering van de Luchtvaart- rampen-wet ontschreven eed of belofte af. Vervolgens had de installatie Plaats door den minister van Waterstaat ihr, ir van Lidth de Jeude. BOTERNOTEERING. De commlssle-noteermg voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op f 0 66 per K.O. e BUITENLAND. DE OPENING VAN HET PARLEMENT TE TOKIO. Rumoerige zitting van den Landdag. Het Hoogerhuis te Tokio heeft onder doodsch stilzwijgen kennis genomen van de door de ministers uitgesproken rede voeringen. Toen de ministers later den Landdag toespraken, werden hun redevoe ringen onderbroken door leden van aUe partijen, Vooral dp minister van Financiën werd aangevallen. De minister-president Hirota stond op, om te antwoorden op de eerste interpellatie. Wegens de voortdurende in terrupties was het evenwel onmogelijk hem te verstaan. Tenslotte verliet de minister president woedend de sprekerstribune. Het parlement veroordeelt vooral de buiteniandsche en de begrootingspolHie» der regeering. Hoewel bijna de geheele Landdag in de oppositie is, gelooft melJ in welingelichte kringen toch niet, dat men het kabinet ten val aal willen bren gen. Er zou dan eventueel een „militair kabinet" opvolgen. GEBOREN Elisabeth Rinske. d. van G. van Manen en J H C. Tekolf Petranella Maria Hendrlka d van H Rooijakkers en c Verberg. OVERLEDEN: M. Verhoëven-Ribot. vr.. 72 jaar. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10