YSCOLA'S AKKERTJES UID5CH DAGBLAD - Derde Donderdag 21 Januari 1937 Modern Vrouwenleven in Alaska Engros verkrijgbaar bij de LEIDSCME GROOTHANDEL, LaKgebrug 35, Telef. 1965 GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN Als we wisten Sdieepsramp in China. p" Levensmiddelen zijn er duur Een wonderlijk land, doorweven met romantische voorstellingenAlaska! Laten we maar eens eerlijk zijn en erken nen, dat we er niet veel van atweten, be halve vage visioenen van avonturiers, die op gouddelven uit zijn, halfwilde wolfs honden en dappere, beeldschoone meisjes; die de gruwelijkste ontberingen doormaken op tochten met de hondenslee door elnde- looze sneeuwlandschappen De werkelijkheid echtereen onbe kende werkelijkheid, voor een leder, die nooit Noordelijker dan 55 gr. is geweest, is geheel en al anders. Alaska is een land van vreemde con trasten: electrische ijskasten in steden, waar de omgeving nog vol zit met wilde beren: luxueuze vliegtuigen, die neerstrij ken bij dorpen, die nimmer een autoweg of een trein hebben gekend; champagne, geschonken op feesten, waar de gasten per hondenslee arriveeren. En hoewel de constellatie weer geheel anders is, wordt de toerist, die Alaska bezoekt, onwillekeu rig herinnerd aan het leven in ons Indië: een kleine groep mondain levende blanken tegen een achtergrond van overweldigen de natuurpracht. Het land is evenwel zoo uitgestrekt, dat generaliseeren gevaarlijk is. Het leven van de vrouwen in de Zuidelijke kuststeden is b.v. weer heel anders dan dat in de mijn streken aan den rand van de Beringzee of in de dorpen in het binnenland. De typische Alaska-vrouw van onzen tijd is meestal universitair ontwikkeld, uitste kend gekleed, belezen en zéér modern. Lee- raressen en onderwijzeressen, die als zoo danig naar Alaska gaan, worden door trouw lustige Jongelui n.l. zóó snel weggehaald, dat uit dit feit alleen al dit groote aantal gestudeerde vrouwen gedeeltelijk kan wor den verklaard. Een andere factor is de gioote aantrekkingskracht, die Alaska uit oefent op mijn-ingenieurs en andere tech nici, die heel dikwijls ook zeer ontwikkel de vrouwen hebben. En hoewel dus het oude type van het danshuis-meisje (de attractie der goudzoekers uit alle films van het hooge Noorden) nog wel bestaat, ma ken deze dames volstrekt niet meer het hoofdbestanddeel uit van de vrouwelijke bevolking in Alaska. Voor vrouwen is Alaska een heerlijk land: Zij blijven er lang jong. naar lichaam en geest. Want een vrouw, die met haar eigen hondenslee naar een theevisite rijdt onder de schitterende glanzen van het Noorderlicht, kan nu eenmaal onmogelijk haar dagelijksch leven vervelend vinden. En ook de overvloed van mannen en dus van bewonderaars dat een pioniersland als Alaska kenmerkt, draagt er 't zijne toe bij om de vrouw tot in lengte van dagen haar bekoorlijkheden te doen behouden. Het dichtst bevolkte gedeelte van Alaska Is het Fanhandle-land, dat zich uitstrekt langs de zijde van Canada een warm land met overvloedigen regenval, gekroond door met sneeuw bedekte bergen en door sneden door nauwe, steilwandige fjorden. In Juneau, de hoofdstad zijn de huizen gebouwd op de hellingen der bergen, die vele zilveren watervallen dragen. En ieder huis heeft er zijn eigen tuin: het bloemen- kweeken is een zeer speciale liefhebberij van de vrouwen in het „kille Noorden". Ondanks de nijpende en nooit eindigende dienstbodennood, die er heerscht, is het mondaine leven te Juneau bijzonder geani meerd en gezellig, De dames weten zich ook heel best te redden: het ruwe werk wordt overgelaten aan de een of andere slorijige Indiaansche met een onmisken bare „sfeer" van alcohol om zich heen en voor haar partijtjes zorgen de gastvrouwen zelf door toepassing van de nieuwste vin dingen als ijskasten, en alle mogelijke elec trische handigheidjes, die bediening bijna geheel overbodig maken. Voor natuurvrienden geven deze streken buitengewoon veel te genieten. Door de schaarschte aan wegen wordt het autorij den weliswaar beperkt, doch een gelief koosd uitstapje van de bewoners der hoofd stad is een rit naar het eind van de Men- denhall-gletscher, waar kathedralen van turkooiskleurig ijs oprijzen, boven velden, doorsneden met gletscherbeken.een sprookje van onsterfelijke, verheven schoon heid. Ofschoon luxueuze motorbooten geregeld de fjorden bevaren, worden de meeste ple ziertochtjes per vliegtuig gemaakt. lederen Zondag gedurende den zomer worden door gesloten clubjes vliegtuigen afgehuurd voor tochten van een twintig minuten of langer naar een blank, ongerept meer, temidden van besneeuwde toppen, waar hengelpar- tijtjes worden gehouden en in den herfst huurt men vliegtuigen voor de jacht Een schaduwzijde van het leven in Alas ka is, dat het voedsel er zeer duur is. To maten, komkommers en meloenen, ge kweekt in enorme kassen, worden geleverd tegen prijzen, die een huisvrouw de haren ten berge doen rijzen! Voor wie echter ge noegen wil nemen met wat het land zelf op natuurlijke wijze oplevert: rendier- vleesch, in groote hoeveelheden bevroren en opgeslagen, verschillende vischsoorten en uitstekende bessen, is het dagelijksch leven niet duur, doch alleen een weinig eentonig, wat de culinaire zijde van de zaak betreft. De kleeding is daarentegen bijzonder goed en wordt door de dames uitstekend verzorgd. Het is al mogelijk een Soede permanent wave te krijgen op min cer dan 100 K.M. van den poolcirkel. Iedere stad, zelfs Fairbanks, gelegen in het binnenland, heeft haar modepaleizen en men moet zich dan ook volstrekt niet voorstellen, dat Alaska een land is, waar de vrouwen in sportpakjes rondloopen. Onwetende toeristen, die enkel tweed- costuums bij zich hebben, zouden zich liefst verstoppen onder de samovar op de mon daine theeuurtjes aan den rand van den Poolcirkel! 5444 (lngez. Mcd.) 5445 (lngez. Med.) Tragisch ongeval te Sassenheim. Meisje door electrischen stroom gedood. Toen gistermiddag omstreeks vijf uur een Inwoonster van Sassenheim haar huis binnentrad, trof zij tot haar ontsteltenis haar dienstbode bewusteloos op den grond liggend aan. Een ontboden geneesheer constateerde den dood. Het Duitsche meis je is waarschijnlijk in aanraking gekomen met een blanken, onder spanning staanden draad van een schemerlampje, waardoor de electrische stroom haar door het li chaam was gegaan. UITSLAANDE BRAND TE 'S-GRAVENHAGE. BRAND TE ROTTERDAM. Etage gedeeltelijk uitgebrand. Hedennacht is, door tot dusver onbe kende oorzaak, brand ontstaan op de bo venste verdieping van pand 311 aan de Hoogstraat te Rotterdam. In dit pand is de naaimachinehandel van de Fa. Phaff gevestigd, die op de bovenste verdieping haar magazijn heeft. De brand, welke door fen waker van den nachtveiligheidsdienst werd ontdekt, vond in de emballage gretig voedsel. Doordat het vuur echter zeer tij dig werd ontdekt, slaagde de brandweer, die met vier stralen water gaf, er in het vuur spoedig meester te worden. Het lin- krrgedeelte van de etage is uitgebrand. De ondergelegen verdieping en de etalages kregen veel waterschade. AUTO-ONGELUK TE BORCULO. Groentenhal uitgebrand. Gisteravond omstreeks half acht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de Groentenhal van den heer G. H. v. Bins- bergen. in de Hooistraat te 's-Gravenhage. Op dat uur hoorden twee jongemannen, die in een aan de groentenhal grenzende rij wielbewaarplaats bezig waren een motor te repareeren, den heer van B. sluiten. Eenige oogenblikken later sloeg diens hond in het pakhuis geweldig aan en bijna op hetzelfde oogenblik zagen de belde mannen rook door de spleten van het schot dat beide ruimten scheidde. Zij stelden een onder zoek ln en bemerkten dat er brand woedde ln de groentenhal. Zij waarschuwden den heer van B., die zich nog bij zijn auto op de Hooikade bevond. Deze spoedde zich terug naar zijn pakhuis, dat geheel in lichter laaie stond. Hij kon met moeite een weegschaal redden, doch moest toezien dat de verdere inboedel, bestaande uit bakken aardappelen en kisten groenten alsmede een groote voorraad bhkgroenten een prooi der vlammen werd. In de aangrenzende rijwielbewaarplaats van den heer v. d. Spek verbrandden eenige rijwielen. De inmiddels gealarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse met een spuit uit de Prinsestraat, terwijl de eveneens aan gerukte spuit van het hoofdbureau ln reserve werd gehouden. Onder leiding van brandmeester Otten. was men den brand met twee stralen op de waterleiding spoedig meester. De justitieele dienst onder leiding van den inspecteur Bonder, stelde een onder zoek naar de oorzaak in. De heer B„ die een schade van ongeveer f. 600 leed was niet verzekerd. De politie had voor een behoorlijke afzet ting van de Hooistraat zorg gedragen. De bestuurder ernstjf gewond. Gisteravond omstreeks half tien is op den Eibergschen weg een vrij ernstig auto ongeluk gebeurd. Dr. P. J. Andriessen, de opvolger van den op 4 Januari om het leven gekomen dr. G. P. Scheij, is tenge volge van de gladheid van den weg er was natte sneeuw gevallen, welke opvroor met zijn auto geslipt en tegen een boom terecht gekomen. Dr. Andriessen werd hierbij ernstig aan het gelaat gewond en brak een been. Per auto is hij naar het zie kenhuis te Zutphen vervoerd. De auto werd geheel vernield. DIENSTMEISJE VAN TRAP GEVALLEN. Aan haar wonden overleden. De 22-jarige dienstbode Klaasje Post te Urk is met een emmer water aan de hand, van een trap gevallen. Het meisje kwam zoo ongelukkig terecht, dat haar linker arm op drie plaatsen brak. Direct werd zij naar het R.K, Ziekenhuis te Zwolle ver voerd, waar na onderzoek bleek, dat de arm geamputeerd moest worden. Dit heeft het slachtoffer echter niet meer het leven kunnen redden. (Tel.) DOODELIJK ONGELUK OP NIEUW AMSTERDAM. DE Arbeider van stelling gevallen. Aan boord van het in aanbouw zijnd stoomschip Nieuw Amsterdam is de 18- jarige F. Klip uit de Derde Carnissestraat te Rotterdam van een 15 meter hocge stelling omlaag gestort. De jongen is naar het Havenziekenhuis overgebracht waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. DE KNOEIERIJEN BIJ „KLEURENPRACHT II" ER ANDSTICHTING TE EELDE. TREINBOTSING IN AMERSFOORT. De dader gearresteerd. C sterochtend heeft een brandje gewoed ten huize van J. L. te Eelde. Het vuur was ccor de politie spoedig bedwongen. De rijkspolitie heeft als verdacht van brar.d stichting den bewoner gearresteerd. Hij heeft bekend den brand te hebben ge sticht. Auto op arbeiders ingereden. Een dcode en een gewonde. Gistermiddag omstreeks vier uur is bij het uitgaan van de fabriek van P. van Thiel en Zonen te Beek en Donk een ern stig verkeersongeluk gebeurd. Voor de fabriek stond een vrachtwagen van de firma van Gend en Loos te lossen, op den weg naderde een vrachtauto. Op het oogenblik dat de weg vol was van naar huis keerende arbeiders naderde van den tegenovergestelden kant met groote snel heid een vrachtauto van de Nationaal Express te Utrecht. In de volte reed deze twee arbeiders aan. Een van hen, de 35- jarige gehuwde M. van der B., vader van tien kinderen, werd daarbij zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later overleed. Het andere slachtoffer J. van den E„ die slechts lichte verwondingen opliep, werd 't kantoor van de fabriek binnengedragen. De politie, die terstond ter plaatse was, maakte proces verbaal van het gebeurde op. Gebleken is. dat de remmen van de aanrijdende auto in goeden staat ver keerden, zoodat de auto is vrijgegeven. Als we wisten Hoezeer een man van vroolijkheid en ge- zeiugheld houdt, dan zouden we hem alleen Sn "itgangen gezelschap houden, als "Wi en uitgerust waren en nooit met erbi' V0.rmoeid en slachtofferachtig gezicht vree en Als we moe waren, zouden we fma» !laar bed eaan en hem eens laten ons"" n' hoe onSezelllS het is zonder JONGETJE DOOR ACHTERUIT RIJDENDE AUTO AANGEREDEN. In ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Gisteravond omstreeks kwart voor ze ven is een 7-jarige jongen C. Q., toen hij op den hoek van de Sloepstraat en de Mast straat te Scheveningen aan het spelen was, onder een achteruitrijdende auto, be stuurd door den heer P. C. B. gekomen. Het ventje werd in zorgelijken toestand naar het Roode Kruisziekenhuis overge- biacht. waar bleek, dat hij een linkerdij- beenfractuur en een schedelbasisfractuur had opgeioopen. FIETSER DOOR AUTO AANGEREDEN. Slachtoffer ernstig gewond. Gistermiddag half vijf reed een personen auto, bestuurd door den handelsreiziger L. Wiersema uit Groningen, op den Gronin ger Straatweg bij Zwartewegsend onder den rook van Leeuwarden in de richting van de stad Groningen met een snelheid van on geveer 60 K.M. Bij een kruispunt stak plot seling de 65-jarige Taconis uit Rijperkerk per fiets den verkeersweg over zonder rich ting aan te geven. De bestuurder van den auto trachtte nog den fietser te ontwijken, doch dit gelukte hem niet. De man werd gegrepen, sloeg eenige malen over den kop en bleef daarna, zeer ernstig gewond, liggen. Nadat een geneesheer den man had verbonden, werd hij naar zijn woning ver voerd. De auto is nadat de verkeersinspec- tie van de rijksveldwacht de remmen had gecontroleerd, welke in orde bleken te zijn, vrij gegeven. Geen persoonlijke ongelukken. Groote materieele schade. In den afgeloopen nacht is op het sta- tionisemplacement te Amersfoort nabij den Soesterweg een treinongeval gebeurd, waar bij geen persoonlijke ongelukken voorkwa men. doch wel groote materieele schade werd aangericht. Omstreeks half twee reed een binnen komende trein uit Apeldoorn en bestemd voor Utrecht op een stilstaand convcoi van ruim twintig goederenwagens. Van laatst genoemden trein werden de eerste vier wagens geheel in elkaar gedrukt. Een aan tal wagens ontspoorde. Van den trein uit Apeldoorn werd de locomotief vrij ernstig beschadigd. Onmiddellijk is men aangevangen met het opruimingswerk, waarbij gebruik werd gemaakt van een p-ooten kraanwagen. Vanochtend omnegen uur waren de werkzaamheden r.og in vollen gang. BUITEN!,ANDSCH GEMENGD. Ongeveer 200 slachtoffers. In den mist is op de Westrivier, ongeveer vijltig kilometer ten Zuiden van Kanton, een stoomboot op een rif geloopen en ge zonken. Van de vierhonderd opvarenden werden er tweehonderd gered. De anderen zijn om het leven gekomen of worden ver mist. Wisbijdster cangereden. Het slachtoffer overleden. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is op de Stadhouderskade, te Amsterdam een verkeersongeluk gebeurd, waarbij een verpleegster van de Luthersche diacones- seninrichtlnig aan den Overtoom zoo ernstig werd gewond, dat zij korten tijd daarna is overleden. Zij wilde per fiets de Frans Halsstraat uitrijden in de richting van het Rijksmuseum. Van dezen kant kwam een auto. De verpleegster gaf geen teeken en de chauffeur kon een botsing niet meer vermijden. Met een schedelbasisfractuur is de ver pleegster in het Wilhelminagasthuis opge nomen, waar zü korten tijd later is over leden. MOORDAANSLAG TE BEUGEN. Wraakneming? In het Brabantsche dorpje Beugen heeft een lafhartige moordaanslag plaats gehad, waarvan een boerenzoon het slachtoffer is geworden, meldt De Tijd. De jongeman, J. B., die den avond bij kennissen had doorgebracht, begaf zich huiswaarts, toen hij op een donkeren en eenzamen weg plotseling werd aangevallen. Eenige onbekend gebleven personen losteh met een jachtgeweer een aantal schoten hagel op den niets kwaads vermoedenden B. De hagelkorrels drongen het slachtoffer in den hals. Hiermede nog niet tevreden, wierpen de aanvallers zich op B. en brach ten hem eenige zware slagen met de kolf van het geweer toe, waardoor een hevig bloedende hoofdwonde ontstond. Toen de ongelukkige «bewusteloos neerviel namen de aanranders de vlucht. Nadat het slachtoffer weer tot bewust zijn was gekomen is hij zoo goed en zoo kwaad als het ging een naburige woning binnengestrompeld. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp Ingeroepen. Ofschoon de toestand van den gewonde aanvankelijk zorgwekkend was. is het levensgevaar thans geweken. De politie stelt een onderzoek in naar de laffe daders. Waarschijnlijk is hier een wraakneming in het spel. (N.R.C.) Scheepsramp bij Fehmarn. Me.rinevftartuig met 25 opvarenden vergaan. In een zwaren sneeuwstorm is ten wes ten van Fehmarn het marinevaartulg „Welle", dat was uitgevaren om een zeil schip en een bergingsvaartuig te helpen, vergaan. De 25 opvaren zijn omgekomen. NOG EEN TEKORT ONTDEKT TE NIEUW-VOSMEER. Secretaris-penningmeester van den R.K. Landarbeidersbond naar Breda overgebracht. De secretaris-penningmeester van den R.K. Landarbeidersbond, de heer R., aldus de Tel., Is na verhoor overgebracht naar Breda. Hij is Donderdag j.l. met een vriend uit geweest, wien eveneens een verhoor is af genomen; deze is later op vrije voeten ge steld. Bij de controle in de boeken is nog een tekort van ongeveer f. 200 vastgesteld. Het is niet de eerste maal, dat de secreta ris-penningmeester geld tekort kwam. Eenigen tijd geleden was er een tekort van ruim f. 400, dat de familie heeft aange zuiverd. R. is reeds vele jaren wethouder van deze gemeente en waarnemend burgemeester. FINSCII SCHIP VERGAAN? Vernield wrakstuk gevonden. Het Finsche schip., Savonaa" heeft draadloos medegedeeld, dat het voor Songwaer in nood verkeerde. Schepen, welke te hulp waren gesneld, vonden even wel op de aangegeven plaats niets. Uit Christiansud werd gemeld, dat een er.kel bericht van de „Savonaa" was op gevangen en wel te twee uur in den och tend, waarin onmiddellijk hulp werd ver zocht. Een visscher heeft een bijna geheel ver nield wrakstuk gevonden van het Finsche ss. „Savonaa". M?n vreest dat het bij Christiansund op de kust is geloopen en dat de geheele bemanning, bestaande uit 20 koppen, om het leven is gekomen, aange zien in de omgeving van de plaats des on- lieils geen levend wezen ontdekt werd. De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten met i Volgens recept van Apotheker Dumont "akkerIcachets Overal verkrijgbaar. Per 12 siuks 52 cent 6451 (lngez. Med.l Tien jongemannen staan terecht. Tien jongemannen tusschen de 28 en 20 jaar oud stonden gistermiddag voor de vier de Kamer der Amsterdamsche Rechtbank terecht, verdacht van verduistering, subs, diefstal. Op 16 September kwamen omvangrijke knoeierijen aan het licht, gepleegd door jon gelieden, tewerk gesteld bij de rozententoon- stelling „Kleurenpracht II" in het Vondel park, georganiseerd door het comité Prac- tisch Werken Amsterdam. Op geraffineerde wijze hebben de jongens het comité, dat voor werk had gezorgd, be nadeeld. Wanneer b.v. een gezelschap van zeven personen zich bij de kassa aanmeldde om toegangsbewijzen te koopen en zij de kaart jes aan den controleur bij het hekje gaven, scheurde deze van vijf kaartjes de controle strookjes af. gaf de resten terug en de twee ongeschonden bewijzen hield hij zelf. Deze kaartjes bracht hij terug naar den man achter het loket, zoodat ze opnieuw konden worden verkocht. Soms ook gaf de controleur een half kaartje, afgescheurd van dat van een vori- gen bezoeker terug aan een nieuwen cliënt. Diens ongeschonden kaartje behield hij dan. Op deze wijze werd het comité van de tentoonstelling ernstig benadeeld. Langen tijd konden de jongens hun knoeierijen on gemerkt voortzetten. Tenslotte liepen zij tegen de lamp en op 16 September werd het tiental door de Amsterdamsche politie In gerekend. Na een maand in voorarrest te hebben doorgebracht zijn zij in vrijheid ge steld. Het O.M. vorderde tegen allen gevangenis straffen van zes maanden. Als verdedigers traden op mr. S. de Jong en mr. A. Kastein, die op voorwaardelijke veroordeelingen aandrongen. De Rechtbank zal 3 Febr. vonnis wijzen. EEN VOGEL KEERT NIET OP HET NEST TERUG De navolgende schepen ziin morgen radiotelegrafisch te bereiken via het 'kust- station Scheveningen Radio. Alcyone Aldabi. Alwaki. Bloemfontein. Boschfontein. Colombia. Costa Rica Crpns- sen. Dempo. Djambi. Gaasterkerk.. Hoog kerk Indrapoera J P. Coen. Johan de Witt. Kertosono. Marnix van St. Aldegonde Meliskerk Nijkerk Randfonteln. Rotterdam. Sibaiak. Simon Bolivar Slamat Springfon tein. Stuvvesant. Veendam Zuiderkerk. Behalve boven^T^mde passagier-sche pen zlin de mestte N-derlsndsehe vracht- j schepen eveneens vla Scheveningen Radio te bereiken Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door „Radio Holland". Bange uren op Ypenburg. Onze luchtvaartmedewerker schrijft ons: We zijn op „Ypenburg". de Haagsche vliegweide. want ieder oogenblik kan een der mechanische vogels, de Waco PH-M.A.G.. na eenige dagen afwezigheid, weer op het nest terug verwacht worden. Nu is dit niet iets ongewoons. Zoo vaak worden langere vluchten gemaakt en ziin we niet voor ontvangst aanwezig. Maar deze vogel geniet meer belangstelling dan andere. Nog versch ligt in het geheugen het doodeliik ongeluk van onzen vlieger vriend M A. G van der Leeuw en hii was de eigenaar van deze Waco. Dit toestel vormt voor ons een tastbaar aandenken aan hem. die ons met weemoed doet ge denken aan dien noodlottigen. mistigen derden December vain het zoo pas beëindig de jaar 1936; aan hem. die aller vliegers beste vriend was. Doch niet alleen dit trekt ons naar Ypenburg. Reeds eenige dagen misten we onze mecano's Lange Jaap en Janus. Welke binnen- en buitenlandsche sportvlieger die ooit Waalhaven en thans Ypenburg aan deed. denkt niet met genoegen terug aan de voortreffelijke zorgen van Janus, wien nooit iets te veel was en die altijd met een opgewekt humeur zorg droeg, voor het wel slagen der verdere vluchten. Verder zouden we nog twee vrienden. Somer en Tissot. die we niet alle daeen ontmoetten kunnen verwachten. Alles bij alles noopte ons dit op Ypenburg aanwezig te zijn. Het is vier uur en wii wachten. Van Ypenburgsche gezelligheid is nu geen urake. Allen worden we nog ter neer ge drukt door het verlies van onze vrienden van der Leeuw en niet minder Piet Bos. de man-met-den-kraag" die nooit ontbrak en steeds voor een voortreffelüke stemming wist te zorgen. Zoo nu en dan wordt een herinnering aan hen opgehaald: een tref fend moment, dat ons is bijgebleven en dat reeds zoo vaak werd verteld. Intusschen draait de klok, het wordt later. De duisternis valt snel ln. De landlngs- lichten ziin reeds ontstoken en het grond personeel bakent zorgvuldig met storm lantaarns de. reeds met roode vlaggetjes afgezette, zachte plekken van het terrein af. En we wachten. Het wordt nog later Inmiddels wordt gegist naar de mogelijke redenen van deze late aankomst. Nog steeds wachten we en onze gedachten zijn bli onze kameraden die. naar onze meenin" daar hoog in die on metelijke loodzwarte ruimte zich voort spoeden naar de veilige thuishaven. Totdat daar plots een wreed bericht bin nen komt: „De Waco nabii Pariis neerge stort. de bemanning in haar geheel omge komen". Wederom heeft de natuur getriom feerd. Zit heeft haar offers genomen en andermaal is ons luchtvaart-wereldie in rouw gedompeld. Wii verwachten niet meerde PH- m.a.g. zal niet meer od haar basis terug- keeren Langzaam doven de landingslichten. De mecano's halen zwijgend de stormlantaarns weer binnen, want ditmaal zullen zij geen dienst behoeven te doen. Nog even groenen wii samen, doch veel woorden worden niet meer gewisseld. Onze gedachten gaan uit naar onze kameraden, die daar ver in den vreemde zoo wreed het leven lieten, met den stuurknuppel in den hand Dit nieuwe offer beeft, ons nog meer ter neer ges'ag"n en na een doffen greet aan vaarden we met leome «rhreden den weg naar huis gepünjgd door droeve gedachten gedachten aar vier goede kameraden die we nooit meer In ons midden zullen zien.... 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11