BUITENLAND IEIDSCH «AGRUD - Eerste B!m Woensdag 20 Januari 1937 Griep, Influenza. MomsS SPORT CA0*0 RECHTZAKEN RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Leting van den heer Jacques Breuer. Gisteravond hield de heer Jac. Breuer. conservator aan het Museum ..Du Cinquan- tenaire" te Brussel een lezing over het on derwerp „Van Tongeren naar Arlon". Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden behandelde hij zijn opgravingen te Tonge ren. een platas, die minstens reeds uit den tijd van keizer Augustus moet dateeren, ja waarschijnlijk nog ouder is. De twee Ro- meinsche ommuringen, een wijde met een omtrek van 4300 M. uit de tweede en engere met een omtrek van 270 M. uit het eind van de derde en het begin van de vierde eeuw zijn daar volledig onderzocht en ook is het gelukt door nauwkeurige observaties in de staf zelf telkens bij gelegenheid van toe vallige grondwerken ook voldoende gege vens te verzamelen om een volledigen plat tegrond van het rechtlijnige en regelmatige Romeinsche stratennet samen te stellen. Ook de Romeinsche weg van Tongeren naar Arlon is onderzocht, alsook een weg, welke de Maas met den Moezel verbond. Ook te Arlon werd de laat-Romeinsche stadsmuur grootendeels onderzocht, waarbij o.a. vele reliefs en inscripties gevonden wer den. Spr. besloot zijn interessante voor dracht met een woord van dank aan zijn medewerkers onder wie vooral Prof Van de Weert uit Gent gelnoemd mag worden. AANBESTEDING. Namens Wijtenburg's Edelachtbaar-Siga renfabrieken alhier, werd door den Archi tect B. J. Koldeweij te Voorburg heden aan besteed de verbouwing der Weverij van de voormalige Leidsche Katoenmaatschappij aan den Zijlsingel alhier. De inschrijving was als volgt: F. C. Kokshoorn. Voorburg f. 54.450Inge nieursbureau v. Bouwnijverh. Oegstgeest f. 53.200; J C. v. d. Steen, Lelden f. 51.998; N.V. Mij. ..Erica" Aann. Bedr. v.'h. W. P. de Vreede. Noordwijk f. 51.200. G. Splinter en Zoon. Leiden f. 50.550: A. Kokshoorn. Voor burg f 49.900; Bik en Bredeveld, Leiden f. 49.480. De begrooting bedroeg f. 49.988. De opdracht werd verleend aan de firma Bik en Bredeveld. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter L mej. E. M. Ch. van Buuren tLeiden); idem letter F (mej. H. M. A. Hartman (Den Haagt; en voor het doctoraal examen rechten, de heeren J A. Hammerstein i Rotterdam) en P. B. M. ten Bosch (Den Haagt. NED INSTITUUT VOOR ZWEEFVLIEGEN Onze luchtvaartmedewerker schrijft; Het Ned. Instituut voor Zweefvliegen N. V.. dat in verband met het ongeluk harer beide instructeurs P. Bosch en J. K. Hoek stra voorloopig gesloten was, zal over veer tien dagen weer geopend worden. Als sleep- vliegtuig zal gebruikt worden de Klemm K L 25. PH-LFK van den heer Koch te Amsterdam, welke gevlogen zal worden door den res. luit.-vlieger P. L. Zeeger. Als zweefinstructeur zal voorloopig fungeeren onze stadgenoot Jan v. d. Meer. thans in structeur op de „Maaldrift" bij de Leid sche en Haagsche Zweegvliegclubs. TRAM GEDERAILLEERD. Gisteravond van half acht tot half negen is het tramverkeer op de Hoogewoerd ge stremd geweest, doordat een stadstram, tengevolge van een defecten wissel, ter lioogte van de Koenesteeg, ontspoorde en dwars oven den rijweg kwam^te staan. Ook het rij verkeer werd omgeleid. De opvolger van wijlen den heer J. M. Vos Jzn.. op de candidatenlijst van den Vrij.-Dem. Bond voor den Gemeenteraad is dr. M. Key. die naar hij ons mededeelde, nog geen enkele beslissing heeft genomen, inzake de al- dan niet-aanvaarding van het raadslidmaatschap. Bij beschikking van den minister van Onderw K. en W. is toegelaten als pri vaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit al hier. om onderwijs te geven in de geschie denis en de didactiek der biologie: dr. A. Schierbeek, te 's-Gravenhage. De Weleerw. heer I. Maarssen. Opper- ïabijn van het ressort 's-Gravenhage. is voornemens op Zondag 24 Jan. a s. des na middags om 4.15 uur. een predicatie te houden in de Synagoge aan het Levend aal alhier Gistermorgen omstreeks half tien is op de Steenstraat de 77-jarige J. P. van der 3 aangereden door een Eltax. tengevolge waarvan de man een bekkenfractuur be kwam en in het Sint Elizabeth ziekenhuis moest v/orden opgenomen. De Commissaris van Politie verzoekt hen, die van dit onge val getuige waren, zich te vervoegen aan hel politiebureau, afd. recherche. te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poe ders. Per st. 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist 5408 (Ingez Med.) VOETBAL. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN 1938. Voor de wereldkampioenschappen, welke in 1938 te Parijs worden gehouden, hebben tot dusver zeven landen definitief inge schreven, ni. Frankrijk. Tsjecho-Slowakije, Luxemburg, Noorwegen, Zwitserland, Zwe den en Finland. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rede van Eden in het Lagerhuis over de Spaansche kwestie Goering over de Duitsch-Italiaansche vriendschap Bij zonderheden over het onderhoud Mussolini- Goering Von Hasselt over „De Euro- peesche zending van Duitschland cn Italië" Italië niet naa- Genève. Eden heeft in het Engclsche Lager huis een uitvoerige rede gehouden, waarin hij er krachtig op gewezen heeft, dat niemand het recht heeft zich in Spanje's zaken te mengen, welke regeering er ook aan het bewind is. De Britsche regee'ing blijft op het stand punt staan, dat Spanje's binnenland- sche bewindsvorm 'n zaak is, die alleen 't Spaansche volk aangaat. Zeer belang rijk waren de tot Duitschland gerichte verklaringen, welk land hij opriep tot samenwerking met de rest van Europa. Voor de rede van Eden verwijzen wij ver der naar het 3e Blad Goering heeft den Itallaanscheri journa listen od Capri een onderhoud toegestaan, waarin hij verklaarde dat de Italjaansch Duitsche vriendschap od drie essentieele punten berust: 1. Erkenning der zelfde idealen en van de zelfde behoelte samen te werken om het hoofd te bieden aan het groote gevaar, dat in de wereld is geschapen door het Bosje- wisme: 2. de belde naties kunnen niet toestaan, dat de vertegenwoordiger van het Bolsje wisme zich in Wset-Europa vestigt en zij zijn vastbesloten zich er tegen te verzet ten en 3. de vriendschap, welke de laatste dagen bij het onthaal van Goering aan den dag is getreden. Goering betwistte dat de Italiaansche regeering zou hebben getracht de Rliks- regeering te beïnvloeden haar politiek tegenover Spanje op te geven. Goering bood den prins van Piemont op Capri een lunch aan. Hü heeft gistermor gen zich eenige uren afgezonderd om te werken; de torpedojager ..Baleni" had zijn post naar Capri gebracht. Na zijn verblijf op Capri, dat tot Vrijdag; zal duren, zal hij zich nog een halven dag in Rome ophouden en waarschijnlijk Mus solini een afscheidsbezoek brengen. De gedachtenwisselingen tusschen Rome cn Berlijn schijnen nog voortgezet te wor den. Virginio Gayda is de eerste, die in de „Giornale d'Italia", bijzonderheden mede deelt over de besprekingen tusschen Mus solini en Goering ea over het Italiaansch- Duitsche antwoord op de Britsche nota. De reis van Goering heeft volgens hem de kracht van het Duitsch-ïtaliaansche front ten aanzien van alle Europeesche vraagstukken bevestigd. Te Rome en te Berlijn blijft de buitenlandsche politiek, zooals Italië die voert, een richtsnoer. An dere overeenkomsten, waaraan door Italië wordt deelgenomen, bijvoorbeeld het ac- coord met Engeland, zijn daarmede niet in strijd, integendeel: ..zij vormen met die politiek een eenheid." Het belangrijkste der besproken vraagstukken is het Spaansche. Daar voor kunnen de drie volgende «hoofd beginselen der Duitsch-Italiaansche po litiek worden aangegeven: 1. Een com munistische regeering kan niet geduld worden; 2. de burgeroorlog moet be perkt blijven tot de oorspronkelijke na tionale elementen; 3. men is bereid tot medewerking tot het behoud der neu traliteit aan iedere poging van goeden wil. Italië biedt Engeland zijn medewer king aan. Als voorwaarde wordt slechts gesteld, dat de niet-inmenging alge meen wordt aanvaard en streng wordt toegepast. Italië aanvaardt het toe zicht op de vrijwilligers, maar eischt, dat het toezicht ook geldt voor het maken van propaganda voor geldelij- ken steun. Binnen twee dagen zal het Duitsch-Italiaansche antwoord gepu bliceerd worden. De Duitsche ambassadeur te Rome, von Hassell, heeft gisteravond in de Universi teit te Keulen een lezing gehouden over „De Europeesche zending van Duitschland en Italië". Hij verklaarde, dat de beide landen „zoowel op geestelijk als op poli tiek en economisch gebied al hun vereen de krachten moeten geven, wil Europa aan vernietiging ontkomen". Hij voegde daaraan toe, dat een der es sentieele taken was Spanje voor Europa te behouden en Rusland terug te winnen voor de Europeesche gedachte. Hij besloot: „Daarvoor moet Europa de levensvormen vinden van een nieuwe po litiek. welke het in staat kan stellen het liberale kapitalisme in het westen en het niet-Europeesche bolsjewisme te liquidee ren. Het zal dan de vlag der Europeesche eenheid moeten ontplooien." In welingelichte kringen te Rome deelt men mede, dat Italië geen deel zal nemen aan den arbeid van den Volkenbondsraad, die gelijk bekend, morgen bijeenkomst. Men merkt op, dat er zich geen ge beurtenis heeft voorgedaan, die wijzi ging had kunnen brengen in de hou ding van Italië jegens den bond. De Fr arische delegatie voor den Volken bondsraad. is samengesteld uit Del'oos, Vienot, Masslgli, den polltieken adjunct- directeur van het ministerie van Buiten landsche Zaken, Pasdevant. den juridl- schen raadsman van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, Lagarde, den secre taris generaal der delegatie, Chauvel, van de onder-directie voor Afrika en Deboi- sanger van het bureau voor persinlichtin gen aan den Quay d'Orsay. BELGIË. Schriftelijk protest inzake de kwestie- Degrelie Overeenstemming inzake den werktijd in de mijnen. De kabinetsraad heeft het antwoord der Itallaansche regeering onderzocht op het mondeling protest der Belgische regeering met betrekking tot de aan Degrelle ver leende vergunning tot gebruik der Italiaan- sche radiozenders voor propaganda-doel- einden. Daar het eerste protest geen resui- I taat had opgeleverd heeft de Belgische regeering nieuwe inlichtingen verzocht, die onbevredigend werden geacht. De regeering heeft dan ook besloten een nieuw protest in te dienen, ditmaal schriftelijk. Kort ge leden heeft Degrelle medegedeeld, dat hij zich binnenkort naar Turijn zal begeven om het woord te voeren. Léon Degrelle voelt zijn propaganda op. Een week lang zullen er eiken avond in Brussel groote bijeenkomsten worden ge houden. In het Sportpaleis heeft gister avond de eerste daarvan plaatsgevonden, waar 9000 personen aanwezig waren. De door Degrelle gehouden toespraak werd levendig toegejuicht. De kabinetsraad heeft den duur van den werkdag in de mijnen vastgesteld op Th uur met handhaving van de tegenwoor dige loonen Voor overwerk zal 25 pet. extra worden betaald Aan een commissie is opgedragen maatregelen te nemen ten einde steeds verzekerd te zijn van de noo- dige werkkrachten, welke in de eerste plaats uit België zelf en vervolgens uit het buitenland moeten worden betrokken. De gemengde nationale commissie van de mijnen is het eens geworden over de toepassing van de 45-urige werkweek in het mijnbedrijf. In verband met de ontdekking van het parket van 25 mitrailleurs te Chlmay, al dus meldt de „Msb". werd de socialistische burgemeester van Beinissalt gearresteerd ais hoofd van een groep personen, die clandestien handel drijven in wapens voor de roode legers in Spanje. ENGELAND. De Hertog van Gloucester als steun voor den Koning Uitbreiding der Britsche verdediging in het Verre Oosten. Officieel wordt vernomen, dat de Hertog van Gloucester besloten heeft van een ver dere loopbaan in het leger af te zien om Koning George VI te kunnen bijstaan in de uitoefening van zijn ambt. De Hertog en de Hertogin van Gloucester zullen zich te Londen vestigen. De marine-deskundige van de ..Daily Telegraph" bericht, dat de groote haven werken. te Seletar. de marinebasis van Singapore in Juli a.s. gereed zullen komen. Het droogdok zal schepen van 50.000 ton kunnen opnemen. De versterklngien van Seletar zullen eerst in 1939 gereed komen en dan is dit de sterkste vlootbasls ten Oosten van het Suezkanaal. Meer dan 10 millioen poind sterling zal aan dezen basis ten koste wor den gelegd. Vermoedelijk zal ook de vloot in het Verre Oosten versterkt worden. Nu het verdrag van Washington is afgeloopen, acht men de Britsche vloot hier te zwak. In de Cineeeche wateren bevinden zich zes kruisers, een flotille torpedojagers en 15 onderzeeërs en in Britsch Indië bevinden zich drie kruisers. De naastbljgelegen slagschepen bevinden zich bij Malta, op een afstand van 6000 mijl. De vloot van Australië bestaat uit drie kruisers en een aantal torpedojagers terwiji de vloot van Nieuw Zeeland twee kruisers telt. Al deze schepen tezamen kunnen niet het hoofd bieden aan een vloot waarbij slagschepen zijn ingedeeld. Men verwacht, dat deze kwestie ter sprake zal worden gebracht op de Imperiale conferentie, welke in Mei a s. begint. Tegelijk met het gereed komen van den vlootbasls Seletar, zullen vier of vijf slag schepen van de Britsche marine gereed komen Twee hiervan, de .King George V" en de „Prince of Wales" zijn 1 Januari j.l. op stapel gezet en zoodra de marinebe- groot'ng zal zijn aangenomen, zullen de andere schepen op stapel worden gezet. Vermoedelijk zal een smaldeel waarbij vijf slagschepen van het ..Queen Elisabeth" type v/orden ingedeeld met een overeen komstig aantal kruisers, torpedojagers, on derzeeërs cn vllegkampschepen in het Verre Oosten worden gestationneerd. Op de imperiale conferentie zal dan verder besproken worden of de sloten van Australië en Nieuw Zeeland nog versterkt zullen worden, dan wel op het huidige peil zullen worden gehandhaafd. DUITSCHLAND. Geen burger-vliegers meer. Bij decreet van het ministerie van Luchtvaart zullen in het vervolg de piloten van de civiele luchtvaartmaatschappijen moeten worden gerecruteerd uit de mili taire vliegers. De scholen voor de burger luchtvaart zullen worden opgeheven en allen, die opgeleid wenschen te worden tot piloot., Zullen dienst moeten nemen bij de luchtmacht van het leger. FRANKRIJK. Jeanneney constateert vooruitgang in zaken De staking in de abattoirs beëindigd? De Senaat is gistermiddag bijeengekomen onder den herkozen voorzitter, Jeanneney, die een openingsrede uitsprak, waarin hij aandrong op het vermijden van overijldheid in de besprekingen. Afwisselend is de Senaat bij verschillende groepen verdacht. Daarom herinnert spr. er aan, dat de rol van den Senaat ls een controle en een tegenwicht te vormen. Altijd ls de Senaat bedachtzaam geweest en heeft hij avonturen afgewezen. Dit houdt' geen gebrek aan eerbied In iegens de souvereiniteit van het algemeene kiesrecht en geeft niet het recht den con- stitutioneelen trouw van den Senaat te be twijfelen. De Senaat blijft oplettend ten aanzien van de onbepaalde vernieuwing, die zich verwerkelijkt in de structuur der men- schelijke maatschappijen. Vele wetten, in het bijzonder zeer recente, hebben geprofiteerd van het feit, dat zij door den Senaat heen gegaan zijn. Met vreugde constateerde spr. dat de vrede in de arbeidswereld terugkeert en dat zich tee kenen voordoen voor een herstel der zaken. Daarbij stelde hij de noodzakelijkheid in 't licht van eendracht tusschen de verschillen de strijdende fronten of klassen, Leon Blum heeft een wetsontwerp in gediend, waarin de regeering gemach tigd wordt tot het nemen van alle maat regelen, welke het vertrek van vrijwilli gers naar Spanje kunnen verhinderen. De besprekingen tusschen de werkgevers en werknemers in de slagerijen te Parijs zijn mislukt. De knechts verlangden, dat voor het werk hervat zal worden, gespro ken zal worden over loonsverhooglng en 't invoeren van de 40-urige werkweek, ter wijl de werkgevers niet wenschen te on derhandelen zoolang het werk niet hervat zal zijn. De staking duurt nog voort. De arbeiders bij de abattoirs ln Parijs besloten het scheidsrechterlijk protocol aan le nemen en het werk vanochtend te her vatten. SOVJET-RUSLAND. Instructie tegen Trotzkiisten-centrum gesloten. Het openbaar ministerie der Sovjet-Unie heeft medegedeeld, dat de Instructie tegen het Trotzkiisten-centrum gesloten is. Uit deze Instructie ls gebleken, dat dit cen trum sabotage- en terreurgroepen heeft gevormd, die ln verschillende bedrijven werkzaam zijn geweest, o.a. in die, welke voor de nationale verdediging arbeiden. Ook zijn daden van terreur voorbereid te gen leiders der Sovjet-Unie en van de re geering. Deze zelfde groepen hebben ook spionnage verricht ten gunste van zekere buitenlandsche mogendheden. Verder bracht de instructie aan het licht, dat de werkzaamheid van het cen trum gericht was op het saboteeren der militaire agressie tegen dit land en het verleenen van steun aan buitenlandsche aanvallers met het oog op annexatie van grondgebied. Ook bleek zij gericht te zijn op omverwerping van de Sovjetmacht, her stel van het kapitalisme en overheersching der bourgeoisie in de Sovjet-Unie. De beschuldigden zijn Piatakov, Radek, Sokolnikov, Norkine, Chestov, Stroilov, Tourok, Grache, Pou.chkine en Arnold. De acte var. beschuldiging is met het dossier overhandigd aan het militaire col lege van het opperste gerechtshof der Sovjet-Unie ter behandeling in openbare zitting. De zaak zal den 23step Januari voorkomen. VEREENIGDE STATEN. Het hooge water veroorzaakt stijgend gevaar Nog geen overeenstemming inzake de staking in de automobiel industrie. Tengevolge van de overstroomingen van de Ohio, die met zijn zij-rivieren acht staten doorstroomt over een afstand van 1200 K.M., hebben totdusver drie a vierduizend gezin nen hun woningen moeten verlaten. In Pennsylvanlë is het opgehouden met regenen, maar In het Westen en Zuiden blijft de regen neerstroomen. Ingenieurs hebben als hun meening te kennen gegeven, dat de overstroomingen vanavond haar hoogtepunt zullen bereiken. Te Cincinnati is het water 1.50 M. boven normaal peil gestegen, te Pittsburg 1 meter. De schade is in de laag gelegen deelen van deze twee steden aanzienlijk. 5421 (Ingez. Med.) De arbeiders en de directie van de carros- serielabrieken te Detroit zijn tot overeen stemming gekomen zoodat het werk heden zou worden hervat. Overigens is ln den toestand geen wijzi ging gekomen en duurt de algemeene sta king voort. Gouverneur Murphy, de minis ter van arbeid, miss Perkins en de arbel- dersleider John Lewis die te Washington trachtten een formule te vinden welke het mogelijk zou maken, de onderhandelingen te hervatten, zijn niet tot overeenstemming ge komen; hun conferentie is geëindigd. De politie te Detroit maakte van traangas gebruik, om een 2000-tal stakers uiteen te drijven. Zoowel de Senaat als het Huls van Afge vaardigden hebben het wetsontwerp goed gekeurd inzake verlenging van het wlssel- koers-stablllsatlefonds en de volmacht van president Roosevelt tot verdere devaluatie van den dollar. Het ontwerp ls thans ter teekening aan den president voorgelegd. Alle gevangenen, die tijdens de muiterij uit de gevangenis te Ontario waren ont vlucht, zijn weer gegrepen. UIT HET VERRE OOSTEN. Chineesch protest bij de Japansche regeering. Uit Nanking wordt gemeld, dat het Ministerie van Buitenl. Zaken krachtig heeft geprotesteerd bij de Japansche regee ring tegen het feit, dat Japansche vlieg tuigen zonder vergunning over Chineesch gebied, vooral tusschen Tientsin en Tslng- tac, vliegen. DE VATICAANSCHE STAAT. De gezondheidstoestand van Z.H. den Paus, Na de verbetering ln zijn gezondheidstoe stand, neemt de laatste twee dagen de pijn in de beenen van den Paus weer sterk toe. Dit wordt toegeschreven aan de weersom standigheden. Toch heeft de Paus den kar dinaal-staatssecretaris Pacelli en den ad ministrateur van de bezittingen van den H, Stoel, Kardinaal Marianl, in audiëntie ont vangen. Huwelijksdrama voor de rechtbank. Garagehouder pleegde aanslag op een vrouw. Zes jaar geëischt. Voor de rechtbank te Amsterdam stond vandaag de 38-jarige garagehouder G. J. T. terecht, verdacht van poging tot moord op mevr, N. R. De dagvaarding legde hem ten laste, dat hij op 22 September j.l. na rijp beraad het voornemen heeft opge lat om Nelly R. opzettelijk van het leven 1c berooven. Hij begaf zich naar het huls van de vrouw. Toen hij tot de woning was toegelaten, trok hij een met scherp geladen automatisch pistool, richtte het op haar borst en trok tweemaal af. De schoten gin gen echter niet af. Subsidiair was poging tot doodslag ten laste gelegd. De aanslag ls het gevolg van een huwelijkstragedie. De vrouw, gehuwd met een makelaar woonde oorspronkelijk in Enschedé. Daar was het echtpaar be vriend met den garagehouder T. en zijn vrouw. De garagehouder vluchtte met de vrouw van den makelaar naar Amsterdam, ..aar ze samen gingen wonen. Na korten tüd kwam de vrouw van den garagehouder bij lien inwonen. Lang bleef de verhou ding tusschen de man en zijn vriendin niet goed. Zij wilde weer naar haar echtgenoot terug, doch hij wist haar steeds over te halen om te blijven. Tenslotte huurde zij een kamer in Zuid. De vrouw, waarop de aanslag was ge pleegd, verklaarde dat zij herhaaldelijk be dreigd was. Verd. had haar gesmeekt de politie buiten het geval te laten. Verd. ver klaarde alleen maar pressie te hebben wil len uitoefenen. De Officier van Justitie, mr. Wassen- bergh, zelde in zijn requisitoir, dat de fei len heel anders zijn dan verd. voorgeeft. Deze verdachte aldus de officier maakt op mij een hoogst ongunstigen in druk. Hij is volkomen onbetrouwbaar. Spr. vorderde wegens poging tot moord een ge vangenisstraf van zes Jaar. De verdediger, mr. C. W. van Rhijn uit Hengelo, zelde ln zijn pleidooi, dat er z.i. van poging tot moord geen sprake was. Vonnis 3 Februari. AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. De tAmsterdamsche rechtbank veroor deelde dén 36-jarigen opperman P. A. K„ wegens poging tot doodslag tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O. M. had een Jaar geëischt. Op 13 September had hij den arbeider W. F. In diens woning in de Theophile de Bockstraat na een dronkenmansruzie met een dolkmes tusschen de schouderbladen gestoken. De rechtbank veroordeelde voorts den 52-jarigen Duitscher W. R. wegens poging tot oplichting van een verzekeringmaat schappij en het doen van een valsche aan gifte tot een jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. De man had zich bij de politie te Die- men. waar hij woont, vervoegd met de mededeeling, dat er bij hem was Ingebro ken en o.a. een postzegelverzameling der waarde van -70,000 fres was gestolen en een aantal sieraden. Uit het politieonderzoek bleek, dat van Inbraak geen sprake was. GERECHTSHOF TE 's GRAVENHAGE. Postbode staat terecht. De gewezen postbode L, van G. uit Ha- zerswoude ls door de rechtbank te den Haag, wegens verduistering en vervalsching van boeken, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, welk vonnis door het Hof bij verstek is bevestigd. Tegen dit arrest heeft verdachte verzet aangeteekend en heden stond hij voor het Hof te 's-Gravenhage terecht, Ook nu ont kende hij, Voor den burgemeester van Hazerswoude heeft hij indertijd bekend In zijn hoedanigheid van postbode was hem door de administratie te Leiden een bedrag van f. 226.68 toegezonden, tot het doen van betalingen, hetgeen f. 100 te veel was. Dit bedrag hield hij dan ook na af wikkeling van zijn zaken over, waarna hij het in zijn zakboekje veranderde. Na getuigenverhoor, heeft de advocaat- generaal. mr. L. B. J. Vermeulen, geconclu deerd tot bevestiging van het vonnis. Mr. de Clercq uit Leiden pleitte tot vrij spraak, wegens gebrek aan bewijs. Arrest 3 Februari a.s. TWEE JAAR GEËISCHT TEGEN EX-GEMEENTE-ONTVANGER. Het O.M. bij de Rechtbank te Leeuwar den vorderde hedenmiddag tegen den 25- jarigën P. van V.. vroeger gemeente-ent- vanger te Hindeloopen, wegens verduiste ring van 5000 gulden twee jaar gevange nisstraf. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2