BINNENLAND In dezen GRIEP-tifd LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 20 Januari 1937 De Nederlandsche vliegwereld andermaal door ramp getroffen De PH-MAG bij Senlis vergaan Vermoed wordt, dat een vleugel is gebroken staat Gif èlkoogenblik aan besmetting bloot Neem daarom eiken avond een "AKKERTJE" Daarmede voorkomt Gij dat de infeciie doorzet, want AKKERTJES'zijn échte GRlEP-bestiyders, die een GRIEP in weinige dagen verdrijven f RADIO BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN HET VERMEENDE AUTO-ONGEVAL VAN H.M. DE KONINGIN. Oostenrijksche autoriteiten zeer ontstemd over valsehe geruchten. Naar wij vernemen tast men volkomen Jn het duister omtrent de wijze, waarop de gisteren door ons vermelde geruchten be treffende een aan H. M. de Koningin over komen auto-ongeval in de wereld zijn ge komen. In ieder geval is men in Oostenrijksche regeeringskringen zeer ontstemd over deze mystificatie en heeft men een onderzoek gelast om uit te maken wie de schuldige kan zijn. DE HUWELIJKSGESCHENKEN VAN H. K. H. PRINSES JULIANA EN Z. K. H. PRINS BERNHARD. Bezichtiging opengesteld tot 23 Januari. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage brengt onder de aandacht van belangstellenden, dat de gelegenheid om de huwelijksgeschenken van H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bern- hard te bezichtigen in het Paleis aan den Kneuterdijk, blijft opengesteld tot en met 23 Januari a.s., telkens van 10 tot 12 uur en van 1 tot 4 uur n.m. Het aantal bezoekers per dag blijft nog steeds zeer groot, zoodat er voortdurend een file van wachtenden aanwezig is, die vooral tusschen 2 en 3 uur n.m. zoo groot is. dat dan de achtersten in de rij niet meer voor 4 uur binnen kunnen zijn. Om teleurstelling te voorkomen wordt daarom, vooral aan bezoekers, die van bui ten de gemeente komen, aangeraden om, zoo mogelijk, voor htm bezoek de morgen uren te kiezen en dan tijdig aanwezig te zijn. HET EGALISATIE-FONDS. Vragen van den heer PoUema. Het Eerste Kamerlid de heer Pollema, heeft de volgende vragen tot den Minister van Financiën gericht: 1. Wil de minister verklaren, waarom het valuta-egalisatie-fonds vrijwel voortdurend is en wordt aangewend, niet om den onge- rtenschten invloed van bijzondere schom melingen, zoowel veroorzaakt door ver plaatsing van belangrijke kapitalen als speculatieve bewegingen, te voorkomen, maar om den koers van den gulden tegen over dien der buitenlandsche valuta's kunstmatig te drukken? 2. Kan de minister verduidelijken, waar om aldus dit fonds onder verantwoorde lijkheid van den minister manoeuvreert op een wijze in flagranten strijd met de muntpolitiek der regeering voor de zg. devaluatie? 3. Wil de minister inlichtingen verstrek- ken (en zoo ja, deze als antwoord op deze vraag geven) op welke gronden hij van meening is, dat het op den duur boven genoemd fonds zal gelukken den gulden op lager niveau dan voorheen te houden? 4. Heeft de minister overwogen, dat juist de stijging van vele goederenprijzen voor Nederland met zijn invoersaldo een reden te meer is, in overeenstemming met de vroegere regeeringspolitiek, den gedwongen val van den gulden niet zoo diep. maar zoo gering mogelijk te doen zijn en de huidige gestes van het valuta-egalisatiefonds dus met de Nederlandsche belangen in strijd zijn? 5. Is de minister niet van meening, dat het huidig streven van dit fonds met groote verliezen voor dit fonds gepaard kan gaan, temeer daar de stijging der prijzen onzer Indische stapelproducten mede bevordert de tendenz van een stijgenden gulden, juist tegenovergesteld aan wat het valuta egalisatiefonds thans blijkbaar beoogt, zoodat door de manipulaties van dit fonds de geldvoorraad hier te lande noodgedwon gen sterk wordt uitgezet? 6. Is de minister niet van meening, dat deze onnoodige vergrooting van den geld voorraad in de naaste toekomst een der voornaamste oorzaken zal kunnen worden van een door de regeering niet gewenschte binnenlandsohe prijsstijging, waardoor de voordeelen van een natuurlijk niveau van den huldigen gulden zouden blijken te zijn opgeofferd aan 't huidig streven van meer genoemd fonds, om te komen tot een lage- ren guldenkoers dan die door de natuur lijke omstandigheden geboden zou zijn? 7. Is de minister er zich van bewust, dat op deze wijze de onder veel opoffering tot stand gekomen resultaten van de zg. aan passingspolitiek in ernstig gevaar worden gebracht? HR. MS. KRUISER „DE RUYTER". Valschc geruchten. De regeeringspersdienst meldt ons: Een recent persbericht, volgens hetwelk de kruiser „de Ryuter" ernstige gebreken zou vertoonen en men in de marine reeds van een echec van dezen kruiser zou gaan spreken, is geheel uit de lucht gegrepen. De reparaties, die aan het einde der ga- tantie-vaarperiode hier te lande, in Nieuwediep worden uitgevoerd, overtref fen niet de normale voorzieningen, welke aan een nieuw schip, dat op het punt staat naar Indlë te vertrekken, worden uitgevoerd. Algemeen wordt in de marine, instede van een echec, van een groote aan- wms' van onze weerkracht door het gereedkomen van Hr. Ms. de Ruyter ge sproken. RIJKSTELEFOON. Meer nieuwe aansluitingen m 1936 dan ooit te voren. vr?e .fnvoerins van het gesprekkentarief uonï telefoon- met zijn lage grondabon- nementen ter vervanging van het zooveel ???8ere klassentarief, met inbegrip van een r aantal gesprekken per maand, !jf 1930 het aantal nieuwe telefoon- „,!~lul™gen met een sprong omhoog 5' bereikte in dat jaar het voor it vqI ongekend hooge aantal van _inie,uwe aansluitingen. Daarvoor was y®505 beneden de 10 000 gebleven, mede en 19301932 daalde als gevolg vair de economische inzinking dit reis-weer even snel. Het was in 1932 yjf .«ruggevaUen tot 12.205. plaats- von<1 weder 6611 langzame stijging 7933: 13.1J0 nieuwe aanshiitrngen-; 1934: 14.457 nieuwe aansluitingen; 1935: 15.517 nieuwe aansluitingen. Tengevolge van geleidelijk getroffen nut tige tariefsmaatregelen, langzame verbete ring in de economische omstandigheden en intensieve propaganda Is in 1936 een totaal bereikt, dat alle voorgaande jaren slaat, n.l. 19.119 nieuwe aansluitingen. Dat de technische dienst zich beijvert om gelijken tred te houden met dezen immer wassenden stroom van aanvragen, bewijst het feit, dat door dezen dienst in 1936 in totaal 19.062 nieuwe aansluitingen tot stand werden gebracht. De aanleg is dus vrijwel bijgebleven met de aanvraag. SPECIALE UITZENDING VAN DE PHOHI VOOR AMERIKA. In verband met de herkiezing van president Roosevelt. Hedenavond van 17.2018.05 IA. T.) zal door de Amerikaansche kortegolfzenders een speciaal programma worden uitgezon den. waarvan het hoofdbestanddeel ge vormd zal worden door een door president Roosevelt in de Engelsche taal te houden toespraak ter gelegenheid van het feit, dat hij voor de tweede maal in zijn ambt zal worden bevestigd. De Phohi zal de speech van president Roosevelt opvangen, teneinde haar morgen tijdens zijn normale uitzendingen naar Oost en West door te geven. Bovendien zal de Phohi als onderdeel van het Amerikaansche programma, dat geheel in het teeken van president Roose velt's ambtsbevestiging staat, hedenavond van 21.2021 39 (AT.i een speciale voor Amerika bestemde uitzending verzorgen, waarin bijzondere aandacht zal worden ge schonken aan de onderzoekingen, welke den laatsten tijd in ons land hebben plaats gevonden, waarbij vrij sterke aanwijzingen gevonden zijn, dat Dresident Roosevelt's voorouders van Hollandsche afkomst waren. Dit programma, waarin o.a. ook de Ame rikaansche gezant, mr. Grenville T. Emmet zijn medewerking zal verleenen. zal uitge zonden worden uit het Zeeuwsche dorp Oud-Vossemeer, waar de voorouders van president Roosevelt gewoond zouden heb ben en verspreid worden via de beide Phohi-zenders Phi op 25,57 M. en Pcj op 31,28 M. CRISISFONDS VOOR ONTSLAGEN SPOORWEGPERSONEEL. Wat het fonds in 3 jaar tijds deed. Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: Van het „Crisisfonds voor het ontslagen spoorwegpersoneel" dat 22 April j.l. is geli- kwideerd is een verslag in boekvorm ver schenen getiteld de „Geschiedenis van het Crisisfonds". Aan dit verslag ontleenen wij het vol gende: den lOen Maart 1932 werd op initia tief van de NJS, het C.O.S. gesticht. Het bestuur werd gevormd door de fëden van het D B. van het „Steunfonds N.S." en een lid van elk der erkende spoorwegvakorga nisaties In een vergadering werd besloten in een circulaire aan het personeel der N.S. te verzoeken door hun bijdragen het C.O.S. in staat te stellen, de voorgenomen plan nen tot uitvoering te brengen. Het resul taat was dat 6 April 1932 reeds 2268 amb tenaren en 3698 beambten zioh bereid ver klaarden resp. 50 cent per maand en 10 cent per --rek te storten. Gedurende het bestaan van het C.O.S. hebben geregeld gecontribueerd 2700 ambtenaren en 6500 beambten. Het aantal personen, dat zich tijdens den geheelen levensduur van het fonds om steun aanmeldde heeft 508 bedragen; 81 aanvragen leidden niet tot een uitkeering, zoodat in totaal 427 oud-spoormenschen ondersteuning hebben genoten. De steun heeft ongeveer drie jaar ge duurd. De ondersteuning bestond uit een wekelijksche uitkeering in geld. In totaal werd ontvangen f. 163.879.86'/!; het totaal der uitgaven bedroeg f. 146.003.65V- waar van f. 137.908,11 aan crisisslachtoffers werd uitbetaald. Het saldo bij likwidatie op 1 Jan. bedroeg f. 20.737.09 af aan uitkeeringen en onkos ten drukken verslag f. 1626.49 blijft f. 19.110.60. Van dit saldo werd aan de drie herstellingsvereen. elk f. 500 geschonken, onder voorwaarde dat dit bedrag zal wor den besteed voor kostelooze verstrekking van onderkleeding een verpleegden die zelf hun „uitzet" niet kunnen bekostigen, ter wijl de resteerende f. 17.110.60 werden ge schonken aan het steunfonds voor spoor wegpersoneel waarvan f. 12.000 bestemd voor hulp in de huishouding. WINKELWEEK-ATTRACTIE GEVRAAGD! Gistermiddag is nabij de gemeente Pontarme, in Frankrijk, in de buurt van Senlis, een plaats ten Noorden van Parijs, het Nederlandsche vliegtuig PH-MAG, dat, bestuurd door den be kenden Nederlandschen instructeur- vlieger A. R. Somer, om 14 uur 25 uit Parfjs, met drie passagiers, naar Yper.- burg was vertrokken, verongelukt. De vier inzittenden werden op slag gedood. Het vliegtuig kwam neer in de vlak te van Mont l'Evèque, nabij den weg van Ermenonville. De vier inzittenden zijn allen Neder landers, n.l. de instructeur-vlieger A. R. Somer, de heer Joachim Tissot, de heer Hoeven en de heer Maltha. Onmiddellijk na het vernemen van de noodlottige tijding, heeft de Nederland sche consul-generaal, de heer L. Droog- leever Fortuijn, zich naar de plaats des onheils begeven, waar zich reeds de bur gemeester van Mont l'Evèque en de com mandant van de gendarmerle-afdeeling van Senlis bevonden. De omtrek is afgezet door gendarmes, die nieuwsgierigen op een afstand houden. Wat ooggetuigen zagen. Uit hetgeen ooggetuigen verhalen, moet de conclusie getrokken worden, dat de ramp geenszins veroorzaakt is door een ontploffing tijdens de vlucht zooals men aanvankelijk dacht. Veel eer moet gedacht worden aan het bre ken van een vleugel. Verschillende ooggetuigen althans vertellen, dat zij het toestel hebben zien neerstorten en dat zij duidelijk hebben waargenomen hoe een der vleugels los van het vlieg tuig in een eigen boog neerstortte. Van autoriteiten, die ter plaatse geweest zijn, vernamen wij bovendien, dat er geen sprake van is, dat de lijken der slachtoffers verkoold zouden zijn. Het toestel is wel volkomen vernield en vormt weliswaar niet meer dan een hoop verwrongen metaal, maar brand ls niet ontstaan. Het terrein, waar het toestel is neerge komen, is zeer moerassig en de overblijf selen zijn een flink eind in den grond ge drongen. Hieruit kan verklaard worden, dat, toen men de beide eerste lijken uit de verwoeste stuurhut bevrijd had, nog pogingen in het werk gesteld werden om onder de puinen ook de belde overige lijken te vinden. Toen dit onmogelijk bleek is men verder gaan zoeken, waarbij men tot de ontdekking kwam, dat deze beide slacht offers tijdens den val uit hun zitplaatsen moeten zijn geslingerd, dan wel in wan hoop uit het vallende toestel moeten zijn gesprongen, aangezien men na veel moeite hun lijken op eenige honderden meters van het wrak in het moeras vond. De burgemeester van Senlis, gaf onmid dellijk opdracht alles in het werk te stel len om zoo spoedig mogelijk het stoffelijk overschot der slachtoffers te bergen en over te brengen naar het ziekenhuis te Senlis. Dit is inmiddels geschied. Tevens gelaste hij de inmiddels ter plaatse aan gekomen onderprefect met den meeste zorg de papieren, die zich op de slachtof fers en in het toestel bevonden, te verza melen en onder de hoede der autoriteiten te plaatsen. Met lofwaardigen ijver heeft de gendarmerie van Senlis gewerkt aan de berging van de slachtoffers. Het bleek ech ter al spoedig dat ook de vlugste berging niet meer kon baten, aangezien de onge- lukkigen op slag moeten zijn dood geweest. Arbeiders, die in de vlakte van Mont l'Evèque op het veld aan het werk wa ren, hoorden om ongeveer 10 minuten voor drieën het geronk van een vlieg tuigmotor. Direct daarop hoorden zij een hevig gekraak en zagen zij het vliegtuig steil naar beneden duiken. Onmiddellijk begaven zij zich naar de plaats waar het toestel was neerge komen. De machine was volkomen vernield en te midden der wrakstukken lagen twee lijken. Temidden der verwrongen resten van het toestel bleken zich de lijken van de heeren Somer en Tissot te bevinden, De lijken der beide andere inzittenden werden gevon den op ongeveer 150 meter afstand van de plaats waar de machine was neergekomen. Tot op een afstand van 800 meter werden stukken van den rechtervleugel gevonden. Het toestel. De PH-MAG was een Waco, een dubbel dekker, die plaats biedt aan vier personen. Het toestel is het eigendom geweest van den eveneens bij een vliegramp om het leven gekomen heer Van der Leeuw uit Rotterdam. Reeds geruimen tijd geleden, zoo meldt onze luchtvaartmedewerker, was het toe stel door den heer M. A. G. v. d. Leeuw in bruikleen afgestaan aan de Nat. Lucht- vaartschool. De N.L.S. gebruikte dit toestel voor overlandvluchten voor haar gebrevet teerde leden. De indrukken op Ypenburg. Dat de ramp bij Senlis op het vliegveld Ypenburg groote verslagenheid heeft ver oorzaakt, spreekt vanzelf. Toen wij er gisteravond aankwamen wa ren aanwezig de heeren Reynders, Asjes en Nuesink, onderscheidelijk gedelegeerd commissaris van de Exploitatie Mij. Ypen burg, instructeur van de Nationale Lucht- vaartschool en Administrateur van de ge noemde Mij. Voortdurend rinkelden telefoons op ver schillende plaatsen en toch waren de hee ren zoo bereidwillig ons een en ander mede te deelen. Van den heer Nuesink vernamen wü, dat de PH-MAG reeds enkele dagen op Le Bourget stond. De heer Schmidt Crans, chef-instructeur van de N.L.S. had het toe stel op het Parijsche vliegveld laten staan, daartoe door een onbeteekenend motor defect genoodzaakt. Per trein was hij naar Holland teruggekeerd. De N.L.S. had toen Maltha naar Parijs gestuurd om de repa ratie te verrichten en later was „Janus" Hoeven hem nagereisd ter controle van de reparatie. Maandag was de heer A. R. Somer, ver gezeld van den sportvlieger, Tissot, naar Parijs vertrokken, om het toestel gisteren met de beide mecano's over te vliegen. Volgens het op Ypenburg ontvangen be richt, is het toestel gistermiddag 14.25 Hol landsche tijd gestart en omstreeks 14.45 neergestort. Voorts deelde de heer Nuesink nog mede, dat men zich omstreeks 5 uur op Ypen burg ongerust begon te maken. De PH- MAG had er al moeten zijn. De lichten op het veld waren ontstoken. Men belde toen Waalhaven op en verzocht radiografische inlichtingen. Het is bij vragen gebleven: Antwoord kwam er niet. De jobstijding kwam om 6 uur binnen. De heer Mohr, de Parijsche vertegenwoordiger van de K.L.M. deelde toen telefonisch mede, dat de PH- MAG gevallen was, 2 lijken geborgen en geïndentificeerd waren, als zijnde de stof felijke overblijfselen van Somer en Tissot en dat de beide andere lijken niet te vin den waren. Omstreeks 8 uur belde de heer Mohr voor de tweede maal op. Hij bracht toen het bericht, dat ook de beide andere lijken gevonden waren. De overblijfselen van de vier slachtoffers zijn in een chapelle ardente te Senlis op gebaard. Het bestuur van het vliegveld Ypenburg heeft den heer Mohr verzocht een spoedig transport van de lijken der slachtoffers te bevorderen. De slachtoffers. De heer Asjes heeft vervolgens nog en kele mededeelingen gedaan. Somer, een uiterst bekwaam piloot, trad na zijn Soes- terbergsche jaren in 1932 bij de N.L.S. op Waalhaven in dienst. Al spoedig werd hij aangesteld tot chef-instructeur op het vliegveld te Eindhoven. Sinds November van het afgeloopen jaar was hij als in structeur op het vliegveld Ypenburg werk zaam. Eiken Zondag gaf hij nog in Eind hoven les. Een prijsvraag voor het middenstands- bedrijf. Het comité van actie voor het midden- standsbedrijf, ingesteld door de 3 lande lijke middenstandsbonden, schrijft een prijsvraag uit, waaraan een ieder kan meedoen. Het gevraagde ls een attractiesysteem, dat in verscheidene plaatsen tegelijk kan worden uitgevoerd en dat een propagan distisch karakter draagt. Het spreekt vanzelf, dat het systeem niet in strijd met de bestaande wetten mag zijn en dat het geschikt moet zijn voor alle lagen der bevolking. Maai- welk systeem het moet zijn, wordt overgelaten aan het brein, dat zich aan het werk wil zetten, om tot een goede inzending te komen. De Inzendtijd sluit 20 Februari 1937. DE REIS DER NEDERLANDSCHE MINISTERS, De ministers Deckers en Gelissen zijn gisteren te Vaesteraas aangekomen en hebben een bezoek gebracht aan de fa briek van de bekende Zweedsche Electri- clteitsmaatschappij Asea. DE INDISCHE VORST IN AMSTERDAM. Zijn Hoogheid Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro VII. zijn gemalin en zijn dochter hebben gisteren aangezeten aan een feestmaal, aangeboden te zijnen huize door den burgemeester van Amsterdam. Aan dezen maaltijd zat o.a- aan een aantal directeuren van Indische cultuurmaat schappijen. De heer Somer was niet alleen beken4 als een voortreffelijk bestuurder, maar ook zeer bemind wegens zijn prettige omgangs vormen. Hij was eerst twee jaar geleden gehuwd en laat een vrouw en 'n baby van 3 maan den achter. De heer Somer woonde te Stompwijk. Hij was 29 jaar oud. De werktuigkundige .Janus" Hoeven heeft Jarenlang, voor Fokker gewerkt, waar hij zeer goed stond aangeschreven. Hij fungeerde als „international man", d. w-z. dat hij belast was met het monteeren van toestellen in het buitenland. Hij werk te o.a. in Turkije, Polen, Zweden, Engeland en Frankrijk en heeft veel gevlogen met ir. Grasé. Een toestel door „Janus" zooals hij in de wandeling heette, goedgekeurd, was goed, dat wist ledereen, aldus de heer Asjes. Ongeveer 7 jaar werkte hij voor de Na tionale Luchtvaartschool, eerst op Waal haven en later op Ypenburg. Door zijn on dergeschikten werd hij op de handen ge dragen. De overledene was ongeveer 39 Jaar oud, gehuwd en vader van 2 dochters. Hij woonde de laatste jaren te Rijswijk. Jaap Maltha was ongetrouwd en onge veer 20 jaar oud. De heer Asjes kenschetste hem als „een veelbelovend mecanicien, onze beste motorexpert". Tenslotte sprak de heer Asjes nog over den heer J. B. A. Tis§ot. één van zijn leer lingen, die pas uit Indië was teruggekeerd, waar hij in de cultures werkzaam was. Evenals de bestuurder Somer was de heer Tissot nog slechts korten tijd gehuwd. Hij was nog niet gebrevetteerd, maar had aJ twee van de drie proeven met goed ge volg afgelegd en vloog al solo. De heer Asjes verwachtte zeer veel van dezen vlie ger, die pas 2 maanden les had. 5419 VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen zal op Maandag 25 Januari e.k. niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIË. EERVOL ONTSLAG. BUITENZORG. 20 Jan. (Aneta/A.N.P.) - Met ingang van 26 Januari 1937 is od zijn verzoek eervol ontslag verleend onder dank betuiging voor de goede en langdurige diensten aan den gouverneur van Soera- karta. den heer M. J. J. Treur. GEBOREN Johannes Wilhelm Karei, zoon van J. W. v. d. Horst en M. A. van Rijn Adriaan, zoon van L. Bogaards en J. v. Evert. OVERLEDEN: A. C. Uittenhnuf, ongeh. vr„ 83 jaar A E. Groll, ongeh vr„ 80 iaar J. M. Vos, m„ 74 jaar U Spaargaren—Lanser, Vr„ 43 jaar J. de Wolf, dr., 29 jaar J. A. Heintjes. M., 83 jaar G. H. v, d. Ham, ongeh. vr„ 51 jaar. VOOR DONDERDAG 21 JAN. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitz. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Onbekend 10.30: Omroeporkest en Gr.pl. 12.30: Gr.pl. 1.30: Kovacs La- ios' orkest 2.00: Omroeporkest 3.00: Naaicursus 3.45: Gr.pl. 4.00: Voor zie ken en thuiszittenden 4.30: Postzegel- praatje 4.45: Voor de kinderen 5.30: Kovacs Lajos' orkest en orgelspel 6.30: Sportpraatje 7.00: Voor de kinderen 7.05- AVRO-Dansorkest 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten A.N.P. Mededeelin gen en Gr.pl. 8.15: Concertgebouw-or kest. en solist (In de pauze: Gr.pl.) 10.20: ..Amsterdam heeft grootsche plan nen" (Gr.pl., toespraken en reportage! 11.00: Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00: AVRO-Dansorkest. Hilversum II, 301 M.: 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV 11.00: KRO 2.00—12.00: NCRV 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 10.15 Morgendienst 10.45: Gr.pl. 11.30 12.00: Godsd. half uur 12.15: KRO-Or- kest en Gr.pl. 2.00: Handwerkles 3.00: —3.45: Orgelspel 4.00: Bijbellezing 5.00: Cursus handenarbeid v. d. jeugd 5.30- Radiotooneel voor de kinderen 6.00 Cello en piano 6.45: Causerie 7.00: Berichten 7.15: Gr.pl. 7.45: Repor tage 8.00: Berichten A.N.P. 8.15: Ora torium-uitzending mmv. solisten, het De venter Chr. Gem. koor. verst. „Deventer Strijkje" (Om 9.45: Gr.pl. en om 10.00: Be richten A.N.P.) 11.15—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.25—11.50: Gr.pl. 12.10: BBC-Welsch-orkest en zang I.05: Sopraan en bariton 1.35: J. Reyn ders' orkest 2.20: Voor de scholen 3.10: „Men talking", causerie 3.35: Sted. orkest Bournemouth, mmv. solist 5.05: Gr.pl. 5.35: Roy Fox en zijn Band 6.20: Berichten 6.40: Boekbespreking 7.00: BBC-orkest, mmv. solist 8.00: Re vue-programma 9.00; Causerie over de ontwikkeling van het theater 9.20: Be richten 9.40: Piano-voordracht 10.05 Declamatie 10.29: Kerkdienst 10.40: Het Bridgewater-kwintet 11.20: BBC- Dansorkest 11.50—12.20: Dansmuziek (Gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.40: Gr - platen 9.5Ö: Orgelconcert 11.20: Om roeporkest 2.50: Gr.pl. 4.50: Zang 5.20- Radiotooneel 8.20: Vocaal kwin tet .Do Sol" 8.50: Programma gewijd aan het Engadin 10.20: Kamermuziek II.20—12.35: Pascal-dansorkest. Keulen. 456 M. 5.50: Omroeporkest 7.50: E. Börschel's orkest 9.20: Volks- liederenconcert 11.20: Fabrieksorkest 12.35: Omroepkleinorkest 3.20: Omroep- Amusements-orkest 4.20: Viola en plano 5.20: Orkestconcert 6.20: Gr.pl. .30: Omroeporkest 9.50—11.20: Landes- erkest Gouw Württemberg-Hohenzollem en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Salonorkest en cabaret .30- Omroeporkest en cabaret 2.00— .20: Gr.pl. 5.20: Kleinorkest 6.50 en 20 Gr.pl. 8.20: Omroepsymphonie. or kest 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroeporkest 1.30: Gr.- >1. 1.50: Vioolrecital 2.10—2.20 en >20: Gr.pl. 6.35: Omroepkleinorkest (.35: Gr.pl. 8.20: Omroeporkest 10.30 —11.20: Oude muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: „Reichsparteitag der Ehre 1936" 9.20: Berichten 9.50: Trioconcert 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Dansmzuiek (Gr.pl.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 21 Januari. le programma: lederen daz van 8—24 uur: AVRO. VARA enz. 2e programma: lederen daz van 824 uur: KRO NCRV enz 3c programma8.00: Keulen of diversen 11.20: Parijs Radio 13 05: Brussel VI. 14 20: Parijs Radio 15.20: Keulen 16.00: Londen Reg. 16.50: Keulen 19 00: Beromilnster 21.20: Boedapest 22 20: Brussel VI. 22.35: Boedapest 23.25: Parijs Radio. 4e programma: 8 00: Brussel VI. 9.20: Parijs Radio 10.35: Londen Reg. 15.35: Droitwich 18,20: diversen 19 00: Droitwich 19.30: Sportpraatie door den heer Janssen 20 00: Droitwich 22.45: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11