LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 18 Januari 1937 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Binnenland Buitenland BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 750. binnenlandsch weerbericht. edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 782,8 te Sortavala (Finland) Laagste stand 731,9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 19 Jan.: Krachtige-tot matige Zuid-Oostelijke tot uidelijke wind. betrokken tot zwaar be- olkt met tijdelijke opklaring. Regen of eeuw en temperatuur om het vriespunt in et Noord-Oosten. In het Zuid-Westen tij- elijk regen met weinig verandering in tem- ratuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt vanmiddag om 14.05 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid esten". buitenlandsch weerbericht. {edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het karakter der luchtdrukverdeeling ver luiert niet van beteekenls. In Finland blijft e luchtdruk bij voortduring zeer hoog en et weer helder, met strenge tot matige orst. Het stationnaire gebied van lagen uchtdruk is dichter naar onze omgeving ge- omen en de secundaire depressies, die over e Britsche eilanden trekken, met snelle och kort durende barometerdalingen, doen ar invloed gevoelen aan de Oostzijde van Het Kanaal en de Noordzee. Over het continent stormt het over een reed gebied uit Zuid-Oost en wordt de orstlucht uit het binnenland naar de Oost zee getransporteerd, die wel spoedig zal ichtvriezen. Op korte afstanden komen groote temperatuurverschillen voor. In Mid- '.en-Duitsehland is de temperatuur tot 8 gr. onder normaal, in Midden Frankrijk en in Bretagne 6 tot 7 graden boven normaal. Het warme gebied bedekt nog het Zuid- Westelijk deel van ons land. De regen bleef eperkt tot het Westen. Op het vasteland is de bovenlucht helder en di^og en valt geen sneeuw. Het is te verwachten, dat de vorstlijn dicht ten Oosten van ons land zal blijven en het vorstgebled kan zich bij het verzwakken van de activiteit der depressies, verder naar 't Westen gaan uitbreiden en ons land bedek ken. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 ÜDR. Parijs Z.Z.W. wind, 7 gr. C„ betrokken. Londen: Z. wind, 7 gr. C regen Berlijn: Z.O. wind, 9 gr. C„ licht bewolkt. Marseille: Z.O. wind, 7 gr. C„ zw. bewolkt. Genua: N. wind, 6 gr. C.. betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 's midd. 4 gr. C. (39 gr. F.) 3 uur nam.: 4'/i gr. C. (40 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 6.57 uur; nam. te 19.14 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag van 4.51 u. n.m. tot 7.30 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 18 Jan.: op 9.56 uur. Het vliegongeval bij Nootdorp. Nadere bijzonderheden. Het Instituut blijft minstens 2 Yi maand gesloten. Onze Luchtvaartmedewerker meldt ons nader, dat het verongelukte vliegtuig was de Pander E H120. een één-motorigen l'/i dekker voor 2 personen. Blijkens de officicele inschrijving was het toestel aanvankelijk goedge keurd voor „eenvoudige kunstvluch- ten"; na een revisie slechts voor „be perkt eenvoudige kunstviuchten". Voorts is komen vast te staan, dat op 800 meter een vrille is gedraaid, de lastigste aller kunstviuchten, terwijl het voorschrift luidt, dat zulks vanaf minstens 1500 meter moest geschieden. Volgens de deskundigen geraakte het toestel, zooals gezegd, op 800 meter in een vrille, waaruit het zioh op circa 50 meter van den beganen grond herstelde. Hef toe stel is toen overtrokken met als gevolg een groot snelheidsverlies en een gedwongen landing. Deze verliep normaal, doch te snel. De bestuurder heeft toen weer geprobeerd te starten: het toestel wipte over een sloot heen. doch botste tegen den walkant van een tweede en sloeg toen over den kop. Hoewel de voorzijde geheel vernield werd, bleven de beide zitplaatsen intact. De dood van den heer Bosch moet worden geweten aan de droeve omstandigheid, dat hü de achterste benzinetank op het hoofd heeft gekregen. De toestand van den heer Hoekstra is, nadat hein het overlijden van zijn metge zel was medegedeeld, aanmerkelijk ver ergerd. In verband met het gebrek aan goede instructeurs zal het Instituut voor Zweefvliegen gedurende minstens 21/: maand gesloten blijven. geboren: Maria Wilhelmina Nelly, dochter van J. W. Wolters en N. v. d. Kooij Gijsbertus, zoon van L. H. v. d.Voet en C. L. v. d. Vos Hendrikus. zoon van F. C. v. d. Velden en M. Etienne Teunls Gerbert. zoon van D. Offerman en J. Mulder Harry, zoon van W. A. Uilenburg en J. H. Boone Jo hanna Klasina. dochter van P. J. Spren- Kers en C. C. Prins Albertus Christlanus Wilhelmus, zoon van A. Lok en E. F. v. d. Berg Cornells, zoon van J. v. Weert en J. M. Oostewaal Fredericus Johannes Jacobus, zoon van F. G. W. Voorham en M. K. J. Haasnoot Hermanus Jan. zoon "an H. Kamp en G. J. v. d. Ree Cor nells Matthijs, zoon van M. Kloots en A. D. de Vink Wensie Hendricus, zoon van J-Verberg en M. J. Adema. Petrus Johannes. Z. van P. de Haas en M- J- v. d. Putten. DE WERELDJAMBOREE 1937. De houding van Kolonel Diemont. De raadsman van kolonel Diemont deelt ons het navolgende mede: Toen het aan kolonel Diemont bleek, dat de moeilijkheden in het bestuur der stich ting „Wereldjamboree 1937" niet binnen af- zienbaren tijd tot oplossing te brengen wa ren, heeft hij gemeend, teneinde de Jam boree zelve niet in gevaar te brengen, zich te moeten terugtrekken. Aangezien op dat moment kolonel Die mont het eenig overgebleven lid der stich ting Wereldjamboree 1937 was, heeft hij in een brief d.d. 31 Dec. J.I., gericht aan den hoofdverkenner, vice-admiraal Rambonnet, dezen tot voorzitter dier stichting benoemd en zelf ontslag genomen. Kolonel Diemont heeft dus tot een „juridische oplossing" medegewerkt. Onjuist is echter het bericht dat dit is geschied op initiatief van vice- admiraal Rambonnet of diens raadsman. Het voornemen hiertoe is zelfstandig bij kolonel Diemont opgekomen en zonder voorafgaand overleg met den hoofdverken ner of zijn omgeving uitgevoerd. NEDERLAND EXPRESS. De N.V. Stoomvaartmaatschappij Neder land meldt, dat de speciale trein met pas sagiers en post in aansluiting op het 21 Januari a.s. van Genua vertrekkend ms. „Marnix van St. Aldegonde" Donderdag middag 21 Januari om 14.30 van Den Haag SS. zal vertrekken. Vertrek van Utrecht C.S. 15.26, van Arnhem 16.18, van Zevenaar 16.38. WIELRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. ondertrouwd. E v. Laar, jm., 24 jaar en M. de Witt, ld., 22 jaar G. M. Seugling, wedn., 41 j. ?n J. Oostveen, jd.. 40 jaar A. Imthorn. jrn.. 40 jaar en M. G. Kiel, jd., 37 jaar. Penseel jm. 20 J. en K. Riethoven jd. T, J. J- Kramer jm. en C. A. C. M. Spruijt jd. t. v. Helden jm. 23 j. en H. Brassem jd. 22 j Autobestuurder en een inzittende gewond. Vanmiddag tegen twaalf uur heeft in de Boschlaan te Emmen een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbü een wiel rijder gedood werd en twee inzittenden van een personenauto verwondingen bekwamen. De ongeveer 50-jarlge schoenmaker H. B. kwam per rijwiel van rechts uit de Den nenlaan en wilde de Boschlaan oversteken toen uit de richting Emmer-Compascuum een auto van den garagehouder T. uit Emmer-Compascuum. naderde De chauf feur G. G. trachtte den wielrijder te ont wijken waarbij de auto slipte en in botsing kwam met een boom aan de linkerzijde van den weg. De wagen slingerde daardoor over den weg greep den wielrijder en kwam aan den anderen kant, in omgekeerde richting staande tegen een boom terecht. B. bleef ernstig gewond liggen en was zoo goed als oo slag dood. G had vrü ernstige verwondingen aan hoofd en handen de andere inzittende, de handelsrelzger K. uit Zwolle kreeg lichte verwondingen aan het hoofd. De auto werd totaal vernield. De reis van de ministers Deckers en .Gelissen, Verbetering der Hollandsch- Noorsche handelsbetrekkingen het doel. (Van onzen specialen G P.D-verslaggever). Donderdag zijn beide Hollandsche mi nisters Deckers en Gelissen, in Oslo aan gekomen, zij het dan ook met eenige ver traging, omdat de trein, waarmede zij arriveerden, moeilijkheden ondervond van den hevigen sneeuwval. Op het station was een delegatie ter be groeting aanwezig. Hiertoe behoorden o.m. de secretaris-generaal van het departe ment van buitenlandsche zaken, Smith Njelland. de Nederlandsche consul-gene raal Polah, die den door ziekte verhin derden gezant vertegenwoordigde en de Finsche gezant Wnolljoki. Om elf uur zouden de ministers op het Koninklijk slot in audiëntie ontvangen worden en daar de trein te laat was, bleef er natuurlijk niet heel veel tijd over voor een interview. Het was jammer, omdat er veel te vra gen was. Binnenkort zullen er tusschen Nederland en Noorwegen handelsbespre kingen aanvangen. Er zijn nJ. zekere be perkingen aan den import in Nederland opgelegd, die door de Noorsche handelaren als een zware last gevoeld worden. Men heeft het er nu over, dat Noor wegen zijn aandeel in den uitvoer naar ons land zal krijgen, door invoering van bijzondere contingenten. In een kort onderhoud legde minister Gelissen er den nadruk oo, dat het bezoek alleen maar dient ter oriënteering. Positieve mededeelingen over mogelijke samenwerking kon de minister niet doen. Hij beperkte er zich toe te wijzen op de gunstige resultaten van de financieele politiek van Nederland. Die politiek heeft zichtbare verbetering gebracht op alle gebied ook vóór de devaluatie. De heer Gelissen verwonderde zich over de in Noorwegen heerschende meening, dat de Nederlandsche regeering zal probeeren Engeland voor een effectief-economische samenwerking met de Oslo-staten te inte resseeren. Tijd voor beantwoording van verdere vragen hadden de ministers niet. Zij moes ten zich onverwijld voorbereiden voor de audiëntie. Gisteren zijn de ministers uit Oslo ver trokken. Het A.N.P. meldt nader: Minister Koht heeft den Nederlandschen ministers een memorandum overhandigd over de positie van Noorwegen, waarin verklaard wordt dat de regeering hoopt, dat de tariefmuren geleidelijk zullen kun nen worden verminderd, en dat de regee ring ten deze zal kunnen toestemmen ln hetgeen de conventie van Ouchy, in 1932 gesloten tusschen Nederland. België en Luxemburg, in principe belichaamt. Bijgevolg wil de Noorsche regeering er toe medewerken, dat met het oog op het leggen van een soliede basis voor een rationeel ruilverkeer nieuwe onderhande lingen zullen worden aangeknoopt, Koht voegde daaraan toe, dat voor der gelijke onderhandelingen zorgvuldige voor bereidingen noodig zullen zijn. Naar mijn meeningT aldus besloot de mi nister, zal de wereld nooit terugkeeren tot het oude vrije goederenverkeer, maar ik denk, dat de wereld zich zal ontwikkelen ln de richting van een meer rationeel ruilverkeer. TUSSCHEN LIFT EN BALK BEKNELD GERAAKT. OVERLEDEN: va?' Steen—Koops, vr„ 29 Jaar R. ïïn.1frmren, dr., 37 jaar - J. Devilee, M„ t d H E" Y v- d- Kamp, dr., 14 dagen w 68 Jaar. WertV, J, kaars, M. 68 j. J. Leemans, ^■wed)n.7lJj.C' K°rt' Zn' 15 j'-C' Jongen te Leeuwarden gedood. Zaterdagavond is in een meelfabriek aan het Nieuwe Kanaal te Leeuwarden, in welke fabriek 's Zaterdags tot "s nachts twaalf uur wordt gewerkt, de zeventien jarige jongen K. tusschen de lift en een zich daarboven bevindenden balk bekneld geraakt en doodgedrukt. In een oogenblik, waarin hij geen bezig heden had, klom de jongen op het daik van de lift, die zich op een der middelste ver diepingen bevond De liftjongen gelastte hem deze gevaarlijke plek te verlaten. In de meening, dat aan de waarschuwing ge volg was gegeven, ging de liftjongen met de lift naar beneden. Even later moest hij op de bovenste verdieping zijn. Hij stelde de lift opnieuw in werking en ontdekte boven gekomen plotseling, da» er iets haper de. Toen hij onderzocht, wat er aan de hand was, kwam hij tot de vreeselijke ont dekking, dat K. neg op de lift lag. De jongen was bekneld geraakt tusschen het .dak der lift en een zich daarboven be vindenden balk. Het slachtoffer bleek, toen men hem bevrijd had, reeds overleden te zijn. (Tel.) WIELRIJDER TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De 21-jarige ongehuwde J. R. te Zuid- hom, werd sedert Vrijdagavond vermist. Thans is zijn lijk uit het Hoendiep opge haald. Men vermoedt, dat de jongeman door den mis' misleid te water is gereden en verdronken. KIND DOOR AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond werd het 4-jarig dochtertje van den heer V. te Diessen, bij Tilburg, dat bij het spelen den rijweg overstak, door een passeerende autobus gegrepen. Het kind was op slag dood. Den chauffeur van de bus treft geen schuld. INBRAAK TE WASSENAAR. Zaterdagavond is ingebroken in de villa van den heer H. te Wassenaar Een groot aantal gouden en zilveren sieraden bene vens een geldsbedrag van ongeveer f. 60 zijn ontvreemd. MEISJE IN MEPPEL AAN NEKKRAMP OVERLEDEN. Gisteravond is de 16-jarige Geertje Pijl, te Meppel, aan nekkramp overleden. Het gezelschap van Indisch» vorsten dat op uitnoodiging van het gemeente bestuur te Amsterdam vertoeft heeft heden middag een bezoek gebracht aan het ge bouw van de Nederlandsche Handelmaat schappij en aan het Koloniaal Instituut. DROEVE PLECHTIGHEID TE OEGSTGEEST. Hdenmorgen om 12 uur vond onder groote belangstelling op de Begraafplaats bij het Groene Kerkje te Oegstgeest de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den 15-j. Jan Cornelis Kort, zoon van den heer Kort, die bij de „Uiver"- ramp om het leven kwam. Jan Kort Overleed tegevolge van een auto-aanrijding bij „De drie Witte Palen". Onder de vele aanwezigen merkten wij oa. op de groep Oegstgeester Satrya's padvinders met den groepsleider den heer H. Zwarenstein, dr. K. Simon Thomas en de heer A M. V. Faassen beiden uit Oegst geest namens de Commissie dier groep. De heer Zwarenstein herdacht den over ledene als een goed kameraad. De Direc teur der Chr. H.B.S. te Leiden, dr. P. C. van Arkel, sprak namens bestuur, leeraren en leerlingen woorden van afscheid. Nog verschillende andere sprekers herdachten op waardeerende wijze den overledene. Er waren tal van kransen waarvan meer deren door de padvinders achter den stoet werden gedragen. Nadat levende bloemen in het graf waren gestrooid dankte een oom van de overledene voor de betoonde be langstelling en ging in gebed voor. Diep onder den indruk verliet men de begraaf plaats. UIT NED. OOST-INDIË. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Door het uitwijken voor een particuliere auto botste gisteren nabij Tangerang (West-Java) een autobus uit Tangerang tegen een boom. Het voertuig werd zwaar beschadigd. Van de 12 inheemsche inzittenden wer den vier personen zwaar en zes personen licht gewond. Hevige brand in de haven van Melbourne. Ned«rlandsch schip bleef gespaard. Een geweldige brand heeft te Melbourne gewoed ln de koelhuizen van de Victoria- dokken en een schade aangericht van naar schatting een half millioen pond. Vier in de haven voor anker liggende schepen moesten worden versleept. Van een dezer schepen, de „Port Wellington", vatte de fokkemast vlam. Her schip ligt thans midslrooms. Het duurde geruimen tijd aleer de brand gebluscht was. Een aantal houten loodsen over een op pervlakte van 20.000 vierkante meter is in vlammen opgegaan, de gesmolten boter stroomde als lava uit de koelhuizen en de brandende kaas maakte een effect als vuurwerk. De hitte was zoo groot, dat de slangen van de brandweer defect raakten. Gelukkig dreef de wind de vlammen niet in de richting van de loods'waar eerr hoe veelheid schietkatoen lag opgeslagen. Het Nederl. stoomschip „Nieuw Zee land", dat in het dok lag, heeft door den brand géén schade opgeloopen. Toch Duitsche activiteit in Spaansch Marokko? Berichten van den „Times"- correspondent. De „Times" publiceert een niet gecensu reerd telegram van zijn bijzonderen cor respondent te Melllla aangaande de Duit sche activiteit in Spaansch Marokko. Uit een vluchtig bezoek aan de Spaan- sche zone, aldus de correspondent, valt de conclusie te trekken, dat de Duitschers hier geen andere troepen hebben dan die. welkein het Spaansche vreemdelingen legioen dienst dóen. Maar tot dezê laatsten' behooren vliegers, die in het bezit zijn van de belangrijkste vliegvelden. De Duitsche vliegers droegen de uniform van het vreemdelingenlegioen tijdens het bezoek der Britsche marine-officieren. De Duit schers zijn thans werkzaam ln de. kust- centra, doch niet in het binnenland. De Duitsche invloed op de inboorlingen be staat uit propaganda en het uitdeelen van geschenken. De Duitsche economische-pe netratie is nog steeds belangrijk. Zij neemt toe ten koste van andere landen. De correspondent verklaart, dat de Spaansche Hooge Commissaris hem een vrijgeleide had verstrekt voor een be zoek aan de Spaansche zone en aan alle steden, welke onder Spaansche souvereiniteit staan. Toch hield deze vrijheid een belangrijke uitzondering in: „de vergunning, het vliegveld van Mellila te bezoeken." De correspondent geeft te kennen, dat hij te Mellila cn te Tetoean tal van jonge Dnitschers in geheel nieuwe bur- gerkleeding heeft ontmoet, die geen Spaansch spraken en van wie veron dersteld werd, dat het bedienden wa ren van de transportmaatschappij Nimba. „Mijn onderzoek en mijn waarnemin gen", aldus besluit de correspondent, „heb ben mij tot de conclusie gebracht, dat deze mannen volslagen militaire vliegers zijn, die dagelij'ks samenwerken met de strijd macht van Franco aan de zuidkust van Spanje. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Zooals reeds in ons Blad is gemeld wer den hier ter plaatse op de veemarkt aan- koopen gedaan van zwaar slachtvee voor rekening van het plan Deterding. De aankoopen gingen in heel kalm tempo, waaruit we concludeeren dat men de marktprijzen niet te veel wilde forceeren. Dit behoefde bij de ruime aanvoeren dan ook niet plaats te hebben. De prijzen waren over het algemeen eerder iets .ge drukt en hoewel maar een 15-tal koeien voor zoover we konden nagaan werd ge kocht. steunde dat tooh eenigszins da prijzen. Te Zwolle werden er ongeveer 50 uit de markt genomen voor dit doel en ook daar waren de prijzen niet hooger, door ruim aanbod. Geleidelijk zal men verdere aan koopen doen. Tevens werd weer heel wat mager slachtvee voor de conserven-export gekocht. De mesters mogen dezen winter wel goedé prijzen maken, want het magere vee is duur. De prijzen voor goedsoortige guste- koeien varieeren van 150180 per stuk, ter wijl we de mooie exemplaren tot ruim f. 200 zagen verkoopen. De markt was in handels taal uitgedrukt, lui duur. Ook van Melk- en Kalfvee was dit het geval. Men schrikt van de hooge vraagprijzen terug. Vette en nuchtere kalveren gingen ook weer prijshoudend van de hand. De wolveemarkten waren gisteren eenigs zins overvoerd, waardoor de handel wat stroever verliep, maar toch nog ongeveer prijshoudend bleef. De vette varkensmarkt besloot de week met een flauwen handel te Leeuwarden, met iets lagere prijzen. Magere varkens waren kalm en prijshou dend. Biggen over het algemeen iets duur der. Slechts lichte biggen deden f. 1011 per stuk. AMSTERDAM, 18 Januari. De handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs droeg bij het begin van de week weliswaar geen opgewekt karakter, doch ln: enkele afdeelingen ging toch vrij veel om. Van de petroleumfondsen werden Ko ninklijken tamelijk druk verhandeld. Nadat bij de opening iets boven de vorige slot- prijzen werd afgedaan kreeg het aanbod de overhand, zoodat onder beurstijd een verlies van enkele procenten moest worden geregistreerd. De belangstelling voor de minder courante soorten die verleden week in het bijzonder de aandacht trokken, was grootend eels verdwenen. Van de Industrieelen waren de Phi- lipsaandeelen vast gestemd A.K.U.'s waren vrijwel onveranderd, terwijl Unilevers een kleinigheid lager golden. Rubberfondsen hadden een gedrukt voor komen, hetgeen vooral bleek uit het ver loop van Ansterdam Rubbers. Ook diverse andere aandeelen werden v/at lager afgedaan, hetgeen klaarblijkelijk verband hield met de tendenz voor het product op de Rubbermarkt. Winstnemingen waren waarschijnlijk dë oorzaak van de kleine daling, die hier en daar viel waar te nemen. Het verslag van de Bandar Rubbermaat schappij heeft ter beurze een goeden in druk gemaakt. Voor de toekomst blijft men de Rubber fondsen dan ook goed beoordeelen. Een willige stemming bestond voor .de Tabaksfondsen. De bekende Deli-aandeelen, werden algemeen hooger genoteerd. Senem- bah avanceerde een twintigtal procenten. Naar verluidt geeft de kwaliteit van dé tabak die het volgend jaar bij inschrijving zal worden aangeboden, reden tot tevreden heid Scheebvaartpaoieren hadden een wei felend verloop. Oude vaarten verkeerden in reactie. Ook de claims werden lager afge daan. Scheepvaartunies en de gelieerde aandeelen bewogen zich voornamelijk om streeks het niveau van den vorigen beurs- dag. Suikerfondsen hadden een kalm ver loop. H.V.A.'s werden tot 500 pet afgedaan, doch vielen vervolgens iets terug. Javacul- turen en Nisu's kwamen een kleinigheid beneden de vorige koersen. De beleggings- markt was stil. De 4 pct.'s obligatien Neder land werden lager genoteerd. Oude Schuld was over het algemeen niet veel veranderd. De 3 pct.'s-obligatien 1936 waren prijshoudend. De Amerikaansche markt had een kalm voorkomen. Voor de Koper- en Staalaandeelen bestond een vaste stemming, doch aanleiding tot groote omzetten gaf dit toch niet. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 3/4: Berlijn 73.47'/;: ParijA 8.52 7/8; Brussel 30.78; Zwitserland 41.93'/i: Kopenhagen 40.05; Stockholm 46.25: Oslo 45.07Vi; New-York 1.82 5/8; Praag 6.38. Prolongatie 1. Part. disc.1/2—9/16. Dag» sold 1/4. Registermarken 341/8. Crediet Sperr- marken 191/8. Êffectensperrmarken 17. Reismarken 47. Bankpapier 411/4. SCHAKEN. INTERNATIONAAL TOURNOOI TE STOCKHOLM. De uitslagen an de partijen, gespeeld in de eerste rond an het tournool te Stock holm waren FineSrahlberg >/iVt; BergkvistStoltz HolmDanlelsson Vi—Landau—Collet afgebroken; Lun- dinSundberg 10. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 18 Januari. Ter veemarltl waren heden aangevoerd: 543 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 6270 cent per KG. slachtgewicht; 2e kwal. 5660 cent; 3e kwal. 5054 cent; 88 melk- en kalfkoeien f. 160210 per stuk; 78 vette kalveren: 2e kwal. 5864 cent per KG. levendgewicht; 3e kwal. 4856 cent; 56 nuchtere kalveren f.711 per stuk; 94 schapen f. 1825 per stuk; 561 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 KG., 5253 cent per KG. slachtgewicht; zware varkens 5152 cent; vette varkens 5051 cent.Aangevoerd 2 wagons geslachte run deren uit. Denemarken. ROTTERDAM. 18 Januari. Totaal 2591. Vette runderen 654, vette kalveren 206, nuchtere kalveren 16. schapen en lamme ren 820, varkens 893. Prijzen per KG.: vette koeien le kwal. 64 cent. 2e kwal. 56 cent. 3e kwal." 4248 cent; vette ossen 61, 54, 45—50 cent; vette kal veren 100. 90, 67—77 cent; varkens (levend gewicht) 44, 43, 32 cent; schapen 46, 39, 32 cent; lammeren 49. 40, 30 cent. Prijzen per stuk: le kwal. f.25, 2e kwal. f. 18, 3e kwaliteit f. 15; lammeren f. 21, f. 18, f. 12. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3