STADSNIEUWS MAANDAG 18 JANUARI 1937 No. 235(2 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Jat Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarler. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque* en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn; per 3 maanden f.2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f.0.88 per 3 mnd.t MR. H. M. G, KLOPPENBURG, t Oud-kantonrechter fcc Leiden. In den ouderdom van 85 jaar is gisteren te Den Haag overleden mr. H. M. G. Klop penburg, oud-kantonrechter te Rotterdam. De begrafenis van het stoffelijk overschot is bepaald op Dinsdag a.s. om kwart voor 12 op Nieuw Eik en Duinen. I Mr. Kloppenburg is 17 Juni 1952 te Rijs- sen (Overijssel) geboren. Hij studeerde rechtswetenschappen aan de Leidsche uni versiteit en promoveerde op stellingen in 1874. Drie jaar later trad hij in dienst van de rechtelijke macht en wel als griffier van het kantongerecht in Terneuzen. In 1885 werd hij tot kantonrechter aldaar be noemd en in 1895 in dezelfde functie te Schiedam. In 1900 werd mr. Kloppenburg tot kantonrechter alhier benoemd en in 1910 te Rotterdam, waar hij tot zijn 80e jaar als kantonrechter fungeerde. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. P. G. HOCKSt Ongetwijfeld zullen velen in onze' stad met leedwezen kennis nemen van het over lijden op 76-jarigen leeftijd van den heer P. G. Hocks, in leven oud-hoofd van de openbare school aan den Zuidsingel. De heer Hocks was aanvankelijk onder wijzer te Leiderdorp en trad op 15 Augustus 1886 als zoodanig in Leidschen gemeente dienst. Met ingang van 1 Juli 1889 werd hij benoemd tot hoofd van de school in de Haverstraat en op 6 Mei 1907 tot hoofd van de toen pasgebouwde school aan den Zuid singel. Ter gelegenheid van de reorganisatie van het onderwijs in 1924. toen de heer Hoeks trouwens bijna den pensioengerechtigden leeftijd had bereikt, werd hem eervol ont slag verleend. Daarna was hij nog vele jaren voorzitter van de Zuidercommlssie tot wering van schoolverzuim en lid van de Plaatselijke Filmkeuringcommissie. Met den heer Hocks is een man met groote verdiensten voor de zaak van het openbaar lager onderwijs en een goed en beminnelijk mensch heengegaan, die zich in breeden kring vele vrienden heeft ver worven. Zijn nagedachtenis zal bij hen in eere blijven voortleven. De uitvaartdiensten zullen worden ge houden a.s. Woensdagmorgen om 7 3/4 en 81/: uur in de Petruskerk. waarna om 10 uur op de R.K. begraafplaats aan de Zijlpoort de teraardebestelling van het stoffelijk overschot plaats vindt. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL." Opvoering van „Het wederzijdsch huwelijksbedrog." In de reeks abonnementsvoorstellingen van den Kunstkring „Het Schouwspel" had het gezelschap van Jan Musch gister avond het pad van het moderne tooneel veriaten en een greep gedaan in de oude doos, waaruit Pieter Langendijk's blijspel „Het wederzijdsch huwelijkbedrog" te voor schijn kwam. De groote bijval, welke dit stuk ten deel viel, bewijst, dat dit spel, dateerend uit het begin der 18de eeuw, repertoire gehouden heeft, ook al staan wij vaak minder en thousiast tegenover de simplistische en dikwijls goedkoope effecten dan onze voor vaderen. die in vroeger eeuwen de tooneel- voorstellingen bezochten. Jan Musch als de pseudo-baron van Schralenstein was de centrale figuur, waarom alles draaide en die het leeuwen aandeel had in het succes dezer opvoering, waaraan qua costumeering veel zorg was besteed. Vergissen wij ons niet. dan werd Pieter Langendijk's schepping in den Leidschen Schouwburg een jaar of vijf geleden het laatst door „Litteris Sacrum" over het voetlicht gebracht. Wij mogen ons ontslagen achten van den plicht van dit blijspel op deze plaats andermaal den inhoud weer te geven en volstaan met een korte beschouwing van hen, die het voor de zooveelste maal tot een succes leidden. Daar was in de allereerste plaats na tuurlijk Jan Musch, die aan de rol van den verloopen soldaat alle recht deed we dervaren. Maar daarnaast dient onmiddel lijk Adolphe Hamburger genoemd, die als zijn trouwe bondgenoot-in-het-bedrog uit stekend tegenspel leverde. Speciale vermel ding verdienen verder Jeanne van Rijn als Klaar, de vrouwelijke tegenhangster van Jan Musch en Mary MuschSmithuysen, als de adelijke juffer Charlotte, die op het gebied van den leugen ook voor geen klein geruchtje vervaard is. De overigen sloten zich bij dit viertal uitstekend aan. Zooals gefcegd reageerde de prachtig bezette Schouwburg met da verende lachsalvo's en veel applaus, dat vooral Jan Musch gold. Dinsdagavond is do reprise. KAMER VAN KOOPHANDEL. HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving: Naamlooze Vennootschap Behangselpa pierfabriek van Rath en Doodeheefver. (Filiaal l. Hooigracht 56 Leiden. Hoofdzetel Amsterdam, Prinsengr. 730/736. Behangsel- Papierhandel. N.V. NATIONALE REVUE „ZOEK DE ZON OP!" Lou Bandy de held van den avond. Het is in hooge mate aangenaam te be merken, welk een weldadige warmtegloed Lou Bandy weet te geven aan de zonne stralen. die er uit gaan van de revue „Zoek de zon op". Als een nimmer verflauwende warmtebron staat Bandy den ganschen avond op de planken en weet de geheel bezette Stadsgehoorzaal tot een laaiend enthousiasme te brengen. Zijn vlotheid en flair, geven elke scène kleur en tempo en daarbij zijn zoowel houding als gebaar en mimiek van hem volkomen beheerscht. Bijkans nog beter dan zijn vlotte confe rence, Is de wijze, waarop hij zijn liedjes „brengt". We denken thans speciaal aan „Alles gaat me goed, alles gaat me best". Ook het lied van "de geit, welk beest in levende lijve ten tooneele verschijnt, is van een onweerstaanbare komische kracht. Als zeer bijzondere attractie zingt hij als finale voor de pauze een loflied op het vorstelijk paar, waarbij op het decor groote portret ten van de Prinses en den Prins prijken en ook de verdere entourage nationaal getint is. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze scène afgesloten en hier deed de volle zaal zich ook van haar beste zijde kennen, door ons volkslied staande en met luide stem mee te zingen en het vorstelijk paar toe te juichen. De vocale prestaties zijn voorts in handen van Mimi Lebret en Dries Krijn, van wie vooral de eerste uitmunt in voordracht en goed geschoolde stem, bege leid door het orkest onder leiding van Julius Susan. De choreografie vertoont een opmerkelijke frischheid en originaliteit. De naam van de Mariloff-girls zegt trouwens al genoeg, zoodat dit onderdeel uitgegroeid is tot een onmisbare schakel in de keten van revue-amusement. De costumes en ver dere monteering vertonnen bovendien een overdadige pracht. We zullen niet alle scènes opnoemen, doch de „slotfinale" het Mimosaballet, de Kostschoolmeisjes en de Bengaalsche lanciers nemen toch wel een heel bijzondere plaats in, waarbij meerdere malen een technisch-moeilijke step-dance van Henry Preston, opvalt. Nu we het toch over de dansen hebben, mag hier niet on vermeld blijven de „internationale dans- fantasie en „Popeye the Sailor" van Louis Bouwmeester laten we hem liever „Loutje" noemen. De revue op zichzelf bestaat uit losse schetsen, die vooral door het goede spel van Lou Bandy, al mogen ook Wiesje Bouwmeester. Clalrette Hammé en Dries Krijn niet vergeten worden, dikwijls tot juweeltjes van kleinkunst omgevormd wor den. terwijl het geheel in een snel tempo over het voetlicht gebracht wordt. Geen oogenblik wordt dit kleurige, frissche. in derdaad zonnige schouwspel onderbroken en na drie en een half uur van genot en ontspanning blijkt men door dit kostelijk amusement, waardoor men zijn zorgen eens vroolijk weggelachen heeft, een geheel an der mensch geworden. Zoo'n voortreffelijke revue, vol humor, dat is de remedie tegen pessimistische zwartgalligheid VER. VAN TAXI- EN LUXE AUTOMOBIEL- VERHUURINRICHTINGEN VOOR RIJNLAND. Hier ter stede opgericht. Naar wij vernemen is in een alhier ge houden vergadering van taxi-ondernemers uit Leiden en omstreken besloten tot op richting van de Vereeniging van taxi- en luxe automobielverhuurinrichtingen voor Rijnland. De vereeniging is gevestigd te Leiden. Het bestuur bestaat uit de heeren H. Kanbier, voorzitter: W. C. A. van Kerk- hoff. penningmeester; P, van Ulden, le se cretaris en Th. J. van der Heijden, secre taris-adviseur. Het secretariaat van de vereeniging is gevestigd H. Rijndijk 105,. Leiden. In verband met het komende Rijks vergunningsstelsel stelt de vereeniging zich voor haar wenschen zoo spoedig mogelijk aan de Gemeentebesturen ter kennis te brengen. Zij heeft zich daartoe o.m. in ver binding gesteld met de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland en met de Hoofdbesturen van de Moderne, R.K. en Chr. werknemers-organisaties in het trans portbedrijf. H.O.V. 1835—1905. Zaterdagavond trad. daartoe uitgenoo- digd door de Herstellingsoord ver. 1835 1905 ter gelegenheid van het 10-jarig be staan, de Cabaret „Oké" alhier op in het gebouw Frascati te Amsterdam. Nadat de voorzitter verschillende gebeurtenissen uit het 10-jarig bestaan de revue had laten passeeren en allen die het houden van den feestavond hadden mogelijk gemaakt dank had gebracht, sprak daarna het H.B.-lid de heer G. van Zetten uit Utrecht. Hij bracht namens het H.B. den dank over aan de actieve afd. Amsterdam, waardoor tel kens een flink batig saldo aan de H.O.V. kon worden afgedragen. Hierop werd door een commissie uit de leden, aan alle be stuursleden een fruitmand aangeboden. Het verdere gedeelte werd verzorgd door de Cab. club Oké, die met een viot afge werkt zeer gevarieerd programma de geheel gevulde zaal eenige genoegelijke uren heeft bezorgd, getuige het langdurig en hartelijk applaus na ieder nummer. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Voordracht van mevr. Charlotte Kohier. Naar aanleiding van het huwelijk van Prinses Juliana hield de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde een feestelijke maandvergadering in de Stadsgehoorzaal, waar Charlotte Kohier heeft voorgedragen. De voorzitter, prof. Kloeke, constateerde met genoegen dat het bezoek van deze .gewone" maandelijksche vergadering onge veer overeenkwam met dat van een normale ..iaarllikrchê" vergadering. Door de evident gebleken belangstelling der leden had het bestuur den opzet iets ruimer kunnen maken dan oorspronkelijk in de bedoeling had gelegen. Het gevolg daarvan was. dat de vergadering naar de Stadsgehoorzaal verlegd was en dat ook verder eenige maat regelen noodzakelijk gebleken waren, die van de in de Maatschappij gevolgde traditie afweken. Spr. prees de keuze van het pro gramma. dat mevr. Kohier voor dezen avond had ontworpen. Immers van den aanvang af had bil het bestuur het verlan gen voorgezeten dat niet luidruchtige vroo- liikheid. maar stille vreugde en plechtige ernst deze bijeenkomst zouden kenmerken. Verder sprak de voorzitter den wensch uit, dat er iets over dezen avond mocht komen van de sfeer uit Jan Prins' gedicht „Aan het Bruidspaar". Nog hebben wii het door hem geschilderde tafereel duidelijk voor oogen: „Een vorstelijke stoet zwijgend en ongezien, kwam met u aangeschreden. den wintermorgen in uit eeuwendieo verleden". „Naast onze hedendaagsche kunstenaars aldus de voorzitter mogen thans de groote dichters uit het verleden mede wor den oogeroepen oodat wii gedurende eenige oogenblikken tot één groote Nederlandsche familie vereenigd ziin". De voordracht van mevrouw Kohier gaf een beknopte bloemlezing van onze dicht kunst. Eerst strophen uit het Wilhelmus als statige Inleiding. In de keur van gedichten die volgde, was eerv gedachte, die ze had saamgebracht: Zij bewogen zich alle om verrukking en smart van gelieven of ver liefden. Het programma was als volgt samengesteld: werk van onbekende mid- deleeuwsche dichters, lyriek van Heinsius. Hooft. Brero en Vondel, gedichten van Poot. Bilderdiik en Potgieter, na een klein inter mezzo verzen van Kloos. Gorter Boutens. Prins. A. Roland Holst en M. Nühoff. waar mede het eerste gedeelte eindigde. De sterk gedramatiseerde voordracht gaf oude welbekende verzen een glans, die velen verraste. De bezieling waarmede de voordraagster ze tot ons bracht deed ze in hun schoone natuurlijkheid voor ons open. de muziek van het vers. de vele schakeerin gen van gevoel, alles volmaakt beheerscht. Na de pauze droeg mevr Köher „Maria Lec'na" van Werumeus Buning voor. Haar werd met een warm applaus, met bloemen namens het bestuur, met woorden van erkentelijkheid en bewondering door prof. Kloeke, dank gebracht. BEZOEK VAN HAARLEM S BISSCHOP AAN LEIDEN. Voor toediening van het H. Vormsel. De Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Hulbers, heeft een bezoek gebracht aan onze stad tot het toedienen van het H. Vormsel. Om 5 uur gistermiddag had het vormsel plaats voor de kinderen der parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozeph (Heerensin gel), terwijl om 7 uur in dezelfde parochie het vormsel aan volwassenen werd toege diend, waarna een pontificaal lof, gecele breerd door mgr. Huibers, werd gehouden. Om 9 uur hedenmorgen las de Bisschop een stille H. Mis, in de Hartebrugkerk, waarna de kinderen der parochie door den Bisschop werden gevormd. Hierna was het de St. Petrusparochie, die een bezoek van den kerkvorst mocht ontvangen, in welke kerk om kwart voor twaalf het vormen van kinderen plaats vond. In de omgeving der kerken waaide van vele huizen de nationale driekleur met de pauselijke of paarse wimpels, terwijl de Bisschop bij vertrek en aankomst overal hartelijk werd toegejuicht. KINDERREVUE „LOETJE EN LOUTJE". In de Stadszaal werd gistermiddag door het gezelschap de „Nationale Revue" een kindervoorstelling gegeven. Opgevoerd werd „Loetje en Loutje". Deze revue, die van inhoud werkelijk alleraardigst is en ook op verdienstelijke wijze voor het voetlicht werd gebracht, Verdient werkelijk meer belang stelling dan er gisteren voor getoond werd! er waren nog geen 75 kinderen. Dit kleine groepje is echter door Loutje en Loetje, twee jongens van een jaar of veertien enkele uren achtereen kostelijk bezig gehouden. De kleintjes leefden ge heel en al mee met de avonturen van het „edele tweetal". In deze revue was het speciaal de veldwachter, die het moest ontgelden, nu eens werd getracht hem met spoken den schrik op het lijf te jagen, dan weer werd hij in alle stilte tijdens zijn middagslaapje aan zijn stoel vastgebonden. Het hoogtepunt van den middag was wel het oogenblik waarop Loutje een aantal kinderen uitnoodigde om op het tooneel een versje te komen zingen. Een kleine verras sing was de welverdiende belooning voor de „dapperen". Toen het doek voor de laatste maal viel had menig jongens- of meisjes gezicht een hoog roode kleur, zoo hadden zij met Loutje en Loetje meegeleefd! LICHTSTORING. Een kort, maar hevig ongerief. In den afgeloopen nacht even na mid dernacht, is een storing ontstaan in de electrische straatverlichting, waardoor een groot gedeelte van de stad met name het geheele Noordelijk deel der gemeente, in het duister gehuld was. Het merkwaardige was, dat de lichten in de huizen wél brand den en dat ook de trams reden. Overigens was het echter volkomen donker, zoodat wij er ons een denkbeeld van konden vor men met welke moeilijkheden in vroeger eeuwen onze voorouders te kampen had den, wanneer bij bij avond over straat moesten. Alleen kon men toentertijd zich wapenen en een lantaarn of fakkel meenemen, arti kelen, die de mensch van dezen tijd niet meer in zijn bezit heeft. En ook hadden onze voorvaderen geen gevaar te duchten van voorbijschietende auto's, wier licht bundels overigens gisteravond de eenige lichtbron vormden, waarop men zich nog eenigszins kon oriënteeren. Voetje voor voetje schuifelden de voet gangers langs den huizenkant, de armen gestrekt voor zich uit om onzachte botsin gen te voorkomen. Omstreeks kwart voor één was het defect hersteld en brandden onze straatlantaarns weer in onvolprezen luister. Naar wij vernemen moet de oorzaak worden gezocht in een defect van een ap paraat. opgesteld op een der ontstekings- punten en dat dienst doet bij het omscha kelen der avondverlichting. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. De „Einthoven"-snaargalvanomcter. Zaterdag J.I. hield de heer M. J. de Groot voor bovengenoemde vereeniging een lezing over de snaargalvanometer in het Psysio- logisch Laboratorium. De voorzitter heette de aanwezigen har telijk welkom en dankte tevens prof. Rademaker voor het. bereidwillig afstaan der collegezaal, waarna de spreker met een korte voorbeschouwing, waaruit bleek op welke wijze wijlen prof. dr. W. Einthoven de grondslagen gelegd heeft, waarop hij later de zoo zeer beroemd geworden snaar galvanometer opbouwde. In dit verband noemde spreker de capil lair electrometer van prof. dr. August Waller te Londen, met welk instrument prof. dr. Einthoven zijn hart- en andere spier- en zenuwonderzoekingen begon, doch welk instrument den hoogleeraar geens zins bevredigde Nadat hem bleek, dat hij met dezen electrometer niet die proeven zou kunnen nemen, welke hij zich had voorgesteld, besteedde hij voorloopig al zijn tijd aan het construeeren van een gevoe liger en sneller meetinstrument, geschikt om de juiste spanningsverschillen van het hart en andere spieren gedurende hun functie bij mensch en dier weer te geven. Uitvoerig memoreerde spreker de op bouw en constructie van dit. instrument en maakte op zeer populaire wijze zijn gehoor de electrische schakeling voor boven genoemd doel duidelijk. Een juist beeld werd verkregen van de zeer groote gevoelig heid gepaard gaande met de zeer groote snelheid, welke in hoofdzaak te danken was aan het gebruik van snaren, die met goud bestoven zijn en waarvan de dikste slechts eenige duizendste millimeters meet. Breedvoerig maakte spreker zijn gehoor vervolgens bekend met andere instrumen ten zooals photographische camera's tijd- schrijvers enz. welke bij het gebruik van den „Einthoven-snaargalvanometer" nood zakelijk zijn. Tot slot werdd de vacuum-snaargalvano- meter, het iaatste door prof. Einthoven geconstrueerde model, uiteen gezet, waar bij wij aanteekenden. dat dit instrument gedurende den wereldoorlog gebruikt ls voor het opnemen en registreeren van radiographisch vanuit Bandoeng (N.O.I.) uitgezonden telegrammen. Met het bezichtigen van alle besproken instrumenten werd deze interessante avond besloten. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. „Dc wereld verandert". Voor de leden en donateurs van de afd. Leiden van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling draaide gistermorgen in het Luxor-theaer de film: ..De wereld veran dert'-', waarin de hoofdrol wordt vervuld door Paul Muni, bekend ook uit „Ik ben een vluchteling Deze boeiende film behandelt de geschie denis van een „self-made man". Op sug gestieve wijze wordt een deel der wereld ontwikkeling uitgebeeld, van 1865 af tot heden, de periode, waarin Orin Nordholm. boerenzoon van geboorte, zich opwerkt tot een der machtigste vleeschconservenfabri- kanten der Vereenigde Staten. Moeizaam bouwt hij zijn werk op. diepe teleurstellin gen en harde tegenslagen worden hem niet gespaard, ontmoedigen hem echter ook niet hoewel hij den steun mist van zijn vrouw, die het geheele bedrijf verafschuwt. En deze weerzin van haar is het, die de tragiek in zijn werkersleven brengt. Zijn onverzettelijke wil is het, die de beide zoons tot hun bestwil zal dwingen tot het ook door hen verachte bedrijf, niettegen staande de smeekbeden van zijn vrouw en haar fel verzet, dat uitgroeit tot waanzin. Na haar dood. waarvan zijn belde zoons hem het verwijt maken, geeft hij zijn aan vankelijke pogingen op, hoewel met tegen zin, daar hij slechts heil verwacht van het BINNENLAND. Tragisch doodelijk vliegtuigongeval bij Nootdorp. (Gemengd, 4e Blad). Ernstig auto-ongeluk op den weg Ede Arnhem. (Gem., 4e Blad), Doodelijk ongeval op het stationsemplace- ment te Arnhem. (Gem., 4e Blad)."" Jongen te Leeuwarden tusschen lift en balk bekneld geraakt en doodgedrukt. (Laatste Berichten, le Blad). Prof. AD. J. A. van Hamel over onze zelf standigheid. (4e Blad). Wielrijder te Emmen gedood. (Laatste Be richten, le Blad). BUITENLAND. Offensief der nationalisten in Spanje. (4a Blad). Interview met generaal Franco: Madrid zal vallen. (4e Blad). Het Fransche en Russische antwoord op de Britscbe nota inzake het vrijwilli- gersvraagstuk. (Buitenland, le Blad). Muiterij in de Staatsgevangenis te Ontario (Californië). 150 gedetineerden uitge broken. (le Blad). Vorming van een Eenheidsfront in Enge land. (Buitenland, le Blad). Sneltrein in China in brand gevlogen; vele dooden en gewonden. (Buit. Gem. 4e en Laatste Berichten, le Blad). Tóch Duitsche activiteit in Spaansch Ma rokko? (Laatste Berichten, le Blad). Hevige brand in de haven van Melbourne. (Laatste Berichten, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. door werkelijken arbeid verworvene en helpt hen aan een positie bij den geldhan del. Met bitterheid ziet hij echter den moreel-geestelijken achteruitgang der Nordholms. die alleen nog een frisschen, waarachtigen vertegenwoordiger vinden ln den kleinzoon Orin. En wanneer de door hem immer verwachte catastrophe komt, is het nog eenmaal de oude Nordholm, die redt wat er te redden valt, doch zijn klein zoon waarschuwend den wijzen raad geeft, alleen vruchten te willen genieten, ver worven door eigen arbeid. En het einde toont ons weer het prachtige landschap Dakota, waar de vertegenwoordiger der nieuwe generatie vol moed begint aan een nieuwe toekomst, zooals eens de oude Orin. Een buitengewoon goede film met voor treffelijk spel van Paul Muni en Aline Mc. Mahon en verrassend mooie opnamen. Een kort voorprogramma, waarvan een klein natuurfilmpje bijzonder voldeed, vol tooide het geheel. De volgende voorstelling zal brengen: „Een Midzomernachtsdroom", een verfil ming van Shakespeare's beroemde werk. Bovendien werd de aandacht gevestigd op enkele belangrijke lezingen in de komende weken. AUTODIEVEN AANGEHOUDEN. Gisteravond omstreeks 11 uur werd bij de politie aangifte gedaan, dat een auto. toe- behoorende aan den garagehouder K. uit Oegstgeest, welke geparkeerd stond voor een garage aan de Morschsingel, was ver dwenen. Ongeveer twee uur latei' werd de aan dacht van een op dien zelfden singel sur- veilleerenden politie-agent getrokken door dat een automobilist, den agent ziende, plotseling zijn lichten doofde en vol gas gaf. Ondanks de snelheid, waarmede de auto er vandoor ging, kon de agent nog waar nemen, dat het nummer dat van de ge stolen auto was. Hij zette per rijwiel de achtervolging in en slaagde erin op den Rijnsburgersingel het voertuig te achter halen. Bij zijn nadering sprongen twee mannen uit de auto. waarvan de agent er een wist te grijpen. Hij bleek te zijn de 18-jarige J. van der M. alhier woonachtig, terwijl de andere een zekere D. M. uit Alphen aan den Rijn was. Aan de politie aldaar is zijn aanhouding verzocht. Van der M. is op het politiebureau ingesloten.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1