JEC0VIT01 De strijd in Spanje HONIGS BOUILLONBLOKJES De verhouding en Ierland Interview met Generaal Franco LEIDSCH DAGBLAD Vierde Blad ïtadatj 18 Januari 1937 Hevige druk op Madrid en Malaga THANS 6 VOOR 8 CTS. Offensief der nationalisten EN 25% ZWAARDER DAN DE MEESTE ANDERE Naar een accoord tusschen idealisme en practijk Madrid zal vallen /CHEEP/ T'JEINCIN! VRAGENRUBRIEK Volgens de nieuwste berichten is de strijd rond Madrid weer hevig opgelaaid en ont wikkelen de nationalisten overal weer een groote activiteit. Radio Sevilla heeft medegedeeld, dat de activiteit der nationalistische troepen in het Zuiden geleid heeft tot de bezetting van San Pedro de Alcantara. Voorts deelde de zender mede. dat de regeeringstroepen geslagen zijn in de sec toren der Universiteitswijk en van Algora- Slguenza Aan alle fronten, zoo wordt hieraan toe gevoegd. blijven militie, manschappen en burgers naar de rechtsche zijde overloopen. De Madrileensche verdedigingsraad deel de mede, dat aan het middenfront in den sector van Aranjuez de opstandelingen artillerie de loyale stellingen van Cuenta de la Reina heeft bestookt, zonder schade aan te richten. De nationalisten ondernamen een felleD aanval over bijna het geheele Madrileen sche front. Zij werden volkomen terug geslagen. Bij San Fernando zouden de regeerings troepen er in geslaagd zijn hun stellingen te verbeteren. De druk op Malaga. Inzake het bombardement op Malaga wordt nog gemeld dat o.a. het Amerikaan- sche consulaat getroffen werd. De consul en het personeel hebben het gebouw ver laten. De archieven van het consulaat zijn in veiligheid gebracht. Ook andere plaatsen zijn door de opstan delingen bestookt. Na bommen geworpen te hebben op Algeciras ls een aantal vlieg tuigen van de regeering doorgevlogen naar Estepona. waar zij tal van bommen wier pen op de nationalistische troepen, die op rukten. Het meerendeel der bommen kwam terecht op het Britsche consulaat en het Hotel Maria Christina. Zij veroorzaakten een hevige paniek. In het hotel „Reina Christina", zou generaal Quelpo de Llano, die op inspectie is aan het Zuidelijke front, thans zijn hoofdkwartier hebben. Volgens een communiqué van den raad van verdediging in Madrid, hebben de na tionalisten in verschillende sectoren van het front voor Madrid hevige aanvallen ondernomen, o.a. bij Carabanchel en in de Universiteitswijk, waar zij de nieuwe stel lingen trachtten te veroveren, welke de re geeringstroepen sedert de laatste gevechten bezet houden. De aanvallen der vijand, aldus het communiqué, werden overal al geslagen. In den sector Aravaca en Las Rosas zijn de regeeringstroepen over een front van vijf kilometer gevorderd. De aan houdende mist, maak het nog onmogelijk gebruik te maken van vliegtuigen. Om 4 uur gistermiddag is de strijd in den sector van Usera opnieuw ontbrand. De rechtsche troepen, die hun basis hebben te Carabanchel, Alto en Villaverde, hebben een krachtlgen aanval ondernomen op de stellingen, die de regeeringstroepen onge veer 2 weken geledene hebben ingenomen. In het officieele communique der regee ringstroepen wordt o.a. verklaard, dat zij aan het centrale front van Guadalajara een hevigen aanval der nationalisten op de stel lingen Albanades en Saellces hebben afge slagen. Een speciale correspondent van Havas meldt uit Salamanca: De stroom van uit de regeerlngsgelederen gevluchten heeft de militaire autoriteiten gedwongen maatregelen van controle te nemen ten aanzien van de politieke ante cedenten der betrokken tot aan den dag van den opstand en na te gaan of zij lid wa ren van een geheime vereenlging, en of zij vrijwillig de wapenen tegen de rechtschen hebben opgenomen. Er wordt met verzach tende omstandigheden rekening gehouden, wanneer de betrokkenen twee getuigenissen of documenten kunnen overleggen. Alle uit gewekenen moeten een identiteitskaart aan vragen. In zijn radio-toespraak van gisteravond verklaarde generaal Queipuo de Llano o.a.: „De berichten, welke door de regeering te Valencia zijn uitgegeven, met betrekking tot de Zuidelijke legers, zijn volkomen vaisch Op alle fronten waar wij aanvallen, bevindt de vijand zich op den terugtocht. Hij heeft aanzienlijke verliezen geleden en bijzonder heden kunnen slechts medegedeeld worden, nadat een inventaris is opgemaakt van al het materaal, dat in onze handen is ge vallen". In een officieele mededeellng van het hoofdkwartier der nationalisten wordt ge zegd, dat aan het front van Madrid de troepen van Franco hun voorposten iets hebben doen oprukken, waarbij den vijand ernstige verliezen werden toegebracht. In het Zuiden zijn de troepen negen kilo meter in de richting van Malaga opgerukt. Ook Marbella. een der sterkste steunpunten der regeeringstroepen vóór Malaga, zou in handen der nationalisten gevallen zijn. Een overlooper van de regeeringstroepen bij Robledo de Chavela deelde mede, dat gene raal Mangara, de commandant van de re geeringstroepen bij El Escurial, zelfmoord heeft gepleegd. De overlooper verklaarde dit van twee officieren te hebben gehoord. De W Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgboor bij apothekers en drogisten f 0.75 per flacon. 5308 (Ingez. Med.) nationalisten blijven een hevigen druk op Malaga uitoefenen. De Sovjet-Russische consul-generaal is met vier consulaire amb tenaren per vliegtuig uit Malaga naar Bar celona gereisd. De bladen te Mexico melden, dat de douane-autoriteiten te Vera Cruz van den minister van financiën formeele instructie hebben ontvangen om het inladen van wa pens of vliegtuigen met bestemming naar Spanje te verbieden. De ambassade der Ver. Staten is tot dus verre niet van de maatregelen der autori teiten te Vera Cruz in kennis gesteld, doch zij acht deze in overeenstemming met de onlangs door Mexico gedane toezeggingen. Wederom is een groot contingent Itali- aansche vrijwilligers te Cadiz aan land ge zet. 'n Britsch ooggetuige vertelt dat de ont scheping in den loop van den avond ge schiedde. De ooggetuige, die uit Cadiz te Gibraltar is teruggekeerd, raamt dat vier duizend Italianen aan land gingen. ZIJ waren met een groot transportschip, dat naam noch vlag voerde, naar de stad ge bracht. Genoemde reiziger voegde aan zijn verhaal nog toe, dat men in Sevilla, Jerez en Cadiz meer Marokkanen en Italianen ziet dan Spaansche soldaten. Pablo Casals kiest de zijde der republikeinen. In een perscommuniqué der Catalaan- sche generaliteit wordt medegedeeld, dat de beroemde cellist Pablo Casals heeft verklaard, dat hij in den strijd in zijn va derland de zijde der republikeinen heeft gekozen. De regeering van Catalonië had hem verzocht zijn kunst in dienst der pro paganda te stellen, doch hiertegen had hij bezwaar: men dient niet te vergeten, dat hij meer kunstenaar dan propagandist ls. Hij weet heel goed, dat hij in een ander oord beter zou kunnen leven dan in Bar celona en er een betere materieele positie zou kunnen vinden. Desniettemin keert hij, zoodra zijn tournée in het buitenland is afgeloopen, naar Catalonië terug om met het Catalaansche volk, waarmede hij zulke gelukkige uren heeft geleefd, ook de moeilijke uren te beleven. Naar Duitschland zegt Casals niet te zul len gaan. Hij zal er geen voet zetten „zoo lang daar de vrijheid van denken en de kunst vervolgd worien." 6318 In het groote hoofdkwartier der Nationa listen heeft een speciale vertegenwoordiger van Havas een onderhoud gehad met gene raal Franco, dat plaats vond in een salon van het bisschoppelijk paleis. De eerste vraag van den correspondent betrof de berichten aangaande de ontsche ping van Dultsche troepen in Marokko. „Er zijn geen Duitsche soldaten in Spaansch Marokko", zoo verklaarde Franco. „Ik spreek de beweerde ontscheping van Duitsche troepen of vrijwilligers in onze bezittingen in Noord-Afrika formeel tegen. Er kan vandaag evenmin als gisteren sprake van zijn, dat de nationale Spaansche regee ring ook maar een enkel stukje nationaal grondgebied zou afstaan". De opmerking van den correspondent, dat het internationale karakter van den oor log in Spanje, onvermijdelijk onrust moet verwekken .ontlokte den generaal de opmer king: „het internationaal karakter van dezen oorlog is niet onze zaak. Wij hebben dit nooit gewenscht. Wij zullen slechts tot het eind toe strijden, teneinde de commu nistische machten van ons grondgebied te verdrijven. Italië en Duitschland voeren elk op eigen wijze denzelfden strijd en hierin ligt het geheim van hun sympathie voor ons. „Weliswaar genieten onze legers den steun van een klein aantal buitenland- sche technici, doch aan het front vallen slechts Spanjaarden en Spaansche onder danen en zijn het met uitzondering van enkele vreemdelingen, die op regelmatige wijze in ons legioen zijn opgenomen, Span jaarden, die voor God en Vaderland sterven". Op de vraag van den correspondent of de ontruiming van Madrid door de burgerbe volking verandering in zijn plannen heeft gebracht tot het innemen van de hoofd stad. antwoordde Franco: „Er ls niets veranderd. Madrid zal val len, zooals was voorzien. Het heeft welis waar groote politieke beteekenis, doch van Madrid hangt het lot van den oorlog niet af. Het besluit Madrid te verdedigen stelde ons voor de moeilijkheid ons van de stad meester te maken en den dood van vele an- schuldigen te veroorzaken, of den oorlog elders voort te zetten. Wij hebben de moei lijkheid anders opgelost: wij zullen Madrid nemen en niet verwoesten. De komende ge beurtenissen, waarover ik, zoo ge begrijpen kunt, niet kan spreken, zullen het u bewij zen. Ik wijs u er nog op„ dat het de eerste keer is in de wereldgeschiedenis, dat een aanvaller een wijk heeft aangewezen, waar in de non-combattanten zich konden terug trekken. WIJ zullen den oorlog op militaire wijze winnen. Ik zeg niet, dat dit in een week of in zes maanden zal geschieden, doch wel, dat wij hem geheel zullen win nen en op het geheele grondgebied". „Hoe zal het nieuwe Spanje er uit zien?", vroeg de correspondent verder en de gene raal antwoordde hierop: „Allereerst zal het een vrij Spanje zijn. In het buitenland vergist men zich nog steeds omtrent onze bewee redenen, en stelt men ons voor als voorvechters van een klassenstrijd en als vijanden van het volk. Wij zullen den klassenstrijd onderdrukken, willen den arbeid zijn waardigheid en vrij heid hergeven en met het volk tegen de slechte rijken zijn. In dit opzicht hebben wij reeds vele maatregelen getroffen, zoo met betrekking tot de werkloosheid en de openbare gezondheid. WIJ hebben een vak- vereenlglngsorganisatie gevormd, die zich later tot een corporatie zal ontwikkelen en zullen het land vrede geven". „Wat zal het toekomstig uiterlijk zijn van Spanje tegenover het buitenland?", vToeg de correspondent tenslotte. „Wij hebben van niemand iets te vragen. Wij wenschen zoo spoedig mogelijk betrek kingen te hernieuwen, die tevoren met alle landen zonder uitzondering werden onder houden. Wij zullen echter al onze krach ten Inspannen de betrekkingen met de Spaansch-sprekende landen van Amerika te verstevigen". Het onderhoud, dat een half uur duurde, werd in de Fransche taal gevoerd. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, thuisr., 16 Jan. te New castle (NB.W.). HOLLAND-O. AZIË LIJN SEROOSKERK, thuisr., 15 Jan. v. Marseille. HOLLAND-AFRIKA LIJN BLOEMFONTEIN, thuisr., 16 Jan. v. Kaap stad. HALCYON LIJN ROZENBURG. R'dam n. Bagnoli, pass. 15 Jan. Gibralatar. HOLLAND—AMERIKA-LUN. SPAARNDAM, 16 Jan. v. New York te Rot terdam. ROTTERDAM, toeristenvaart, arr. 15 Jan. te New York. BILDERDIJK, 15 Jan. v. R'dam te Boston. LEERDAM, ultr,, 15 Jan. te Tampico. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MARIA, 14 Jan. v. New Westminster naar Kaapstad. JAVA—NEW YORK UJN. TABINTA, 16 Jan. v. New York te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BREDA, 14 Jan. v. Curasao n. Liverpool. ROTTERDAMSCHE LLOYD SITOEBONDO, thuisr., 16 Jan. van Port Soudan. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN KATWIJK, Sevilla n. Antwerpen, pass. 16 Jan. Ouessant. HAULÏRWUK, Danzig n. Spezia, pass. 16 Jan. Ouessant. PERNA, 14 Jan. v. Dakar n. Barbados, JOB8HAVBN, 15 Jan. v. Antwerpen te Charleston. EEM. 15 Jan. v. Susak n. Papenburg. JONGE ELISABETH, 15 Jan. van Goeie n. Sete. VEERHAVEN, Savannah n. Bahia Blanca, pass. 15 Jan. Pernambuco, Mej. L., te L. De door de Leldsche vereenlglngen te houden afstandsmarschen worden gewoonlijk al gerulmen tijd tevo ren in ons Blad vermeld. De data der andere marschen zult U alleen te weten kunnen komen door lid te worden van een bij de Unie voor de Wandelsport aange sloten vereenlging. Onze correspondent te Londen schrijft d.d. 16 dezer. Het jongste en sterkste bewijs dat de beweging voor verzoening tusschen Enge land en den Ierschen Vrijstaat sneller wordt ls juist geleverd door de besprekin gen tusschen De Valera en den Britschen Dominions Secretary Malcolm MacDonald in Londen. Men heeft ons alle mededeelin- gen over het karakter en het verloop dezer besprekingen onthouden. Maar het feit alleen een langdurige en allicht open hartige gedachtenwisseling tusschen de meest officieele personen aan beide kan ten ls al belangrijk genoeg. Het Iersche vraagstuk heeft verscheidene netelige kan ten en het is niet alleen een zaak voor Engeland en den Ierschen Vrijstaat maar evenzeer voor Ulster, zooals Lord Craiga- von, den premier van dit Noord-Iersche land, terstond heeft doen beseffen. Voor een bevredigende oplossing zal Engeland oud gevestigde begrippen en zal De Valera warm gekoesterde opvattingen en plannen moeten prijsgeven. De meeningsverschillen tusschen Engeland en den Vrijstaat zijn tweeledig van aard. politiek of constitu tioneel en economisch. Toen De Valera in 1932 voor de tweede maal tot president van den Vrijstaat werd gekozen liep het mis tusschen de twee landen. In Dublin werd uitgemaakt dat de Britsche Schat kist geen recht had op de jaarlijksche ter mijnbetalingen, ten bedrage van 5.000.000 pond sterling ongeveer, voor de aflossing van voorschotten, aan Iersche boeren ver schaft om hun land te koopen van de veelal Engelsche landheeren. Deze zoo geheeten annuïteiten werden ingehouden. Pogingen ondernomen om het dispuut over de geldigheid van deze betalingen in dei- minne te schikken mislukten. De Britsche regeering zette daarop het tijdperk van den economischen oorlog tusschen de twee landen in door bijzondere invoerrechten te heffen op Iersch vee en andere han delswaar die de Engelsche havens uit den Vrijstaat bereikte. De o'pbrengst uit deze rechten moest het verlies van de 5.000.000 pond sterling goedmaken. Maar de Vrij staat kon uiteraard hetzelfde spel spelen en deed het. De partijen schaadden elkaar om strijd, en zoodoende zichzelf, biting off their noses to spite their faces", zoo- ais men dat hier wat gruwelijk uitdrukt. Inmiddels besefte men gauw de onvrucht baarheid en de onoordeelkundigheid van deze methode tot beslechting van een ge schil. Zoowel in Dublin als in Londen werd uiting gegeven aan het verlangen de zaak aan arbitrage te onderwerpen. Maar toen ontstond weer meeningsversehll over den vorm van arbitrage. Engeland stond er op dat een tribunaal van Britten over deze uitsluitend Britsche aangelegenheid zou oordeelen. De Vadera, met zijn lang ge- koesterden twijfel aan Britsch rechtsbesef, stond er op dat het scheidsgerecht inter nationaal zou zijn. Zoo zijn de partijen tot heden blijven staan, scherp tegenover el kaar. Engele maanden geleden werd men aangenaam verrast door een symptoom van verbetering in de verstandhouding. Dat symptoom was 'n overeenkomst voor de uitwisseling van Iersch vee voor Brit sche kolen. Men kon er uit opmaken dat men aan beide kanten meer dan zijn be komst had van den economischen oorlog. Het belang van beide landen elscht uiter aard dat er zoo spoedig mogelijk een eco nomischen vrede tot stand zal komen, me! herleving en ontwikkeling van den weder- zijdschen handel. De verwachting is dan j ook dat de annuïteiten-kwestie niet lang meer in den weg zal staan van verzoening, f De Valera heeft intusschen die vier ja ren van onmin met Engeland gebruikt om I zijn republikeinsche idealen dichter te na-1 deren. Een paar jaren geleden zette hij I den Engeland welgevalllgeif Gouverneur-1 Generaal summier en naar veler oordeel I wat onhoffelijk aan kant. Hij betoogde er mee dat de Vrijstaat geen vertegenwoor diger van de Kroon wenschte. Hangende de voorgenomen wetgeving voor verande ringen in de grondwet werd de Ier Buckley in plaats van O'Neill tot Gouverneur-Ge neraal benoemd. De werkzaamheid van den I nieuwen functionaris werd tot het strikt grondwettelijke beperkt en 't plechtig re presentatief karakter van het ambt werd I opgeheven. De inmiddels aangenomen grondwetswijzigingen hebben een einde ge maakt aan het bestaan van den Senaat, I aan den eed van trouw aan den Koning door de leden van de volksvergadering (Dail), aan het ambt van gouverneur-ge neraal en hebben den naam van den Ko- ning doen verdwijnen uit alle wetgeving, besluiten en aankondigingen voor zoover ze gelden voor het blnnenlandsch bestuur, De Koning wordt in den Vrijstaat alleen nog erkend in de betrekkingen met het buitenland, zooals b.v. in de benoeming van diplomatieke en consulaire vertegen woordigers. Men kan hieruit afleiden dat de Iersche Vrijstaat metterdaad wat het blnnenlandsch bestuur betreft een repu bliek ls geworden, hoezeer dit in naam nog niet het geval ls en misschien nooit het geval zal worden, en dat hij lid van het Britsche Gemeenebest van Naties blijft met betrekking tot bultenlandsche zaken. De constitutioneele veranderingen raken de waardigheid van Groot-Brittannlë ah moederland van het Britsche Rijk. Maar men kan niet verwachten dat er een party in den Ierschen Vrijstaat zal opstaan, die ze ongedaan zal willen maken. Hier is een voldongen feit in Engelsch-Iersche betrek kingen dat Engeland in grootmoedigheid en verdraagzaamheid zal moeten aanvaar den indien het aan een Jammerlijke pe riode in de betrekkingen tusschen de twee landen een eind wil helpen maken. Zoo de grondwetswijzigingen hebben aangetoond dat De Valera en de meerderheid in zijd land overtuigde republikeinen zijn, ze heb ben tevens doen beseffen dat de Vrystaat niet verlangend is aan het Britsche Rijk den rug toe te keeren, dat hij prijs stelt op de beschermde positie als lid van het Britsche gemeenebest. De Valera's ideaal is een vereenlgd Ierland onder een repu- blikelnsch bestuur. Hier komt Ulster ln 't edlng. De Protestantsche meerderheid van lister wil van geen vereenlging met het overwegend Katholieke Zuid-Ierland we ten. De Ulster-premier heeft juist verteld (in de blijkbaar verkeerde veronderstel ling dat MacDonald cn De Valera vereenl ging besproken hebben) dat de Ulstergrens onveranderd moet blijven. Het ideaal van De Valera zal zeker, zooals het trouwens een ideaal past, een ideaal moeten blijven. Op alle geschetste punten schijnt een ac coord tusschen idealisme, wenschen ea praktische mogelijkheden bereikbaar. VOOR DINSDAG 19 JANUARI. Hilversum I, 1875 M. - AVRO-Ultzen- ding 11.00 en 6.30: RVU 8.00: Gramo- foonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.pl. 10.30: Kovacs Lajos' orkest 11.00: Cursus „Wij en onze zieken" 11.30: J. Kroon's ensemble en Gram.pl. 100: Omroeporkest 1.45: Gram.pl. 2.00: Omroeporkest en soliste 3.00: Knlples 4.00: Zang en piano 4.30: Kinderkoor zang 5.00: Kinderhalfuur 5.30: AVRO Operette-orkest en solisten 6.30: Cause rie „Vaderland en Moederland" 7.00: Voor de kinderen 7.05: Het Manhattan Strijkkwartet 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten ANP, Mededeelingen 8.10: Bonte Dlnsdagavondtrein 10.00: Gramo- fconpl. 10.15: AVRO-Dansorkest 11.00: Berichten ANP. Vervolg Dansmuziek 11.3012.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. KRO-Uitaendlng 4.00—5.10: HIRO 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12.15: KRO-Orkest, en Gram.pl. 2.00: Vrouwenuur 3.00: Modecursus 4.00: Zang en piano 4.05: „Een boodschap voor komende tijden", causerie 4.25: Vervolg zang en plano 4.30: HIRO-Post 4.35: Gram.pl. 4.45: „Uit het geesten rijk" 5.10: De KRO-Melodisten. (Im 5.45 Felicitatiebezoek) 6.40: Esperanto-cursus 7.00: Berichten 7.15: Luchtvaartkro niek 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berich ten ANP. Mededeelingen 8.10: Gram.pl. 9.00: Radlotooneel 9.40: KRO-Kamer- orkest 10.30: Berichten ANP. Gram.pl. 10.40: Charley Wallace's orkest 1130 12.00: Gram.pl. Droitwlch 1500 M. 11.20—11.50: Orgel spel 12.10: BBC-Empire-orkest en solist 1.10: Het Falkirk Public Orkest 1.50: Gram.pl. 2.20: Voor de scholen 4.20: causerie over de Stavlsky-affaire 4.40: Het Hungarla Zigeunerorkest 5.10: Oram.pl. 5.35: Het Dulaykwlntet 6.20: Berichten 6.45: BBC-Orkest en zang 7.50: Discussie 8.35: Variété-program ma 9.20: Berichten 9.40: „The church, the Tribe and Humanity", causerie 10.00: Radlotooneel 11.15: M Wlnnlck's dans- orkest 11.5012.20: Dansmuziek. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra- mofoonpl. 11.20Populair concert 4.20: Oude en moderne muziek 5.50: Grara.pl. 6.05: Pianorecital 5.60: Gram.pl. 8.50: Operauitzending 11.50 —12.35: Pascal-orkest. Keulen 456 M. 5.50: Orkestconcert 7.50: Saarbriicker Amusementsorkest 11.20: Fabrleksorkest 12.35: Omroep orkest en -dansorkest 1.35: Gevar. con cert 3.20: Omroeporkest 4.45: Beet- hovenconcert 520: Gram.pl. 6.00: dito 7.30: Omroeporkest 10.3511.2T Omroepklelnorkest, mannenkwartet en solisten. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gram.pl. 12.50: Kleinorkest 1.30: Omroeporkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20: Kleinorkest 6.50 en 7.20: Gram.pl 8.20: Omroeporkest en radlotooneel 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M. 12.20: Gra- mofoonpl. 12.50: Omroeporkest 1.20: Kleinorkest 1.50—2.20: Gram.pl. 5.20: Orgelconcert 6.35: Gram.pl. 6.50: Omroepdansorkest 7.35: Gram.pl. 8.20: Nat. Orkest 10.30—11.20: Gram.pl. Deutschlandsender 1571 M 7.35: „Reiehsparteltag der Ehre 1936" 9 20: Berichten 9.50: Viool en plano 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Dansmuziek (Gramofoonplaten) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. R.ADIÓ-CENTRALE. Voor Dinsdag 19 Januari. Ie programma: lederen daz van 8—21 uur: AVRO. VARA enz. Ze programma: lederen dae van 8—21 uur: KRO. NCRV enz 3de Programma: 8.00: Keulen of div. 9.20: Deutschlandz. -- 1120: Danmarks- Radlo 12.20: Brussel VI. 14.20: Diver sen 18.05: Deutschlandz. 15.20: Keulen 18.30: Parlls Radio - 17.20: Brussel VI. 18.50: Parijs Radio - 19.20: Weenen - 20 55: Berlijn 21.20: Weenen 22.50: Boedapest 23.25: Radio Normandië of di versen. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: London Reg. 16.50: Di'oitwich 18.20: diversen 18.45: Droit wlch 19.00: Tuinpraatje door den heer Jonker 19.30: Droitwlch 19.50: London Reg. 20.55: Droitwich 21.15: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 2—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14