1EIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag IS Januari 1937 A.S.C. speelt gelijk tegen Lugdunum Wat de Westelijke le klassers deden Een goede en aantrekkelijke wedstrijd Alphen ISliedrecht I 11. V.V.D. Lf.C. V.D.S. Alphia Waddinxveen D.V.S. Bosk. Boys Roodenburg Leidsche Boys Tona In de C-afdeeling omzeilde L.D.W.S. een zeer gevaarlijke klip door met 21 van OR. te winnen, waardoor zij ongeslagen aan den kop blijft. 13 10 1 2 28—17 21 13 9 2 2 37—14 20 lü 8 0 2 27—19 16 12 8 0 4 29—25 16 13 8 0 5 29—27 16 14 7 1 6 40—37 15 12 4 0 8 17—27 8 14 3 1 10 27—49 7 12 2 0 10 16—39 4 11 1 0 10 12—48 2 L.D.W.S. 13 11 2 0 45—17 24 Kranenburg 12 9 2 1 51—22 20 O.B. 13 7 3 3 44—30 17 D.S.O. 12 5 2 5 29—24 12 Te Werve 13 4 3 6 42—26 11 de Ooievaars 13 5 1 7 46—40 11 Or. Blauw 10 5 0 5 27—24 10 V.C.S.T. 12 3 2 7 26—48 8 de Jagers 14 4 0 10 28—49 8 Zw. Blauw 15 1 3 11 21—55 5 De reserve-klassen brachten overwinnin gen van U.V.S. 2, Lugdunum 2. L.F.C. 2 en Alphia 2 en nederlagen voer Alphen 2, A.S.C. 2 en Bodegraven 2. Res. 2e klasse A: V.U.C. II 14 10 3 1 37—21 23 H.v.v. II 14 9 2 3 31—17 20 AD.O. III 14 8 2 4 41—29 18 Gouda II 13 8 1 4 35—27 17 Quick n 14 6 2 6 37—40 14 Schevening. n 14 5 2 7 25—30 12 Olympia n 14 5 2 7 28—35 12 Alphen II 13 5 1 7 26—35 11 H.B.S. m 12 3 0 9 24—38 6 B.M.T. n 12 2 1 9 17—34 5 Res. 3de klasse A: v.u.c. in 14 11 1 2 59—30 23 Lugdunum II 14 10 2 2 53—25 22 L.F.C. II 14 10 0 4 41—29 20 u.v.s. n 13 8 2 3 32—18 18 A.S.C. II 14 6 1 7 36—34 13 h.v.v. m 13 5 2 6 31—25 12 A.D.O. IV 13 3 3 7 20—39 9 Alphia II 14 2 4 8 22—34 8 Quick m 13 3 1 9 20—33 7 Bodegraven n 14 1 2 11 17—59 4 De juiste verhouding. Evenals destijds bij den uitwedstrijd heeft Alphen het ook dezen middag niet verder kunnen brengen dan een 11 ge lijk spel tegen de enthousiaste Sliedrech- tenaren en achteraf gelooven wijdat beide partijen hiermede ook wel tevreden kun nen zijn. Want werkelijk het spel van beide elftallen was heusch geen overwinning waard. Er werd hard door beide elftallen gewerkt, soms wel eens te hard. maar van eenig weloverlegd spel was maar zeer spo radisch sprake. Duidelijk was te zien. dat beide elftallen bijzonder gebrand waren op de punten, er werd dan ook stug verdedigd zoowel door Alphen als door de gasten, moeilijk spelen was het hierdoor vooral voor de beide voorhoedes, die het leder meestal veel te hoog en te hard aangege ven kregen. In de Alphenscbe voorhoede werd bovendien nog veel te vaak het spel opgehouden door te zelfzuchtig spelen, waaraan vooral van Leeuwen zich schul dig maakte, en waartegen de beide backs der gasten door forsch ingrijpen goed op traden. De middenlinie was minder dan in voorgaande wedstrijden, terwijl de beide backs weer uiterst trapvast waren. Keeper Tuinenburg had bij een juiste opstelling het tegendoelpunt mogelijk kunnen voor komen. thans stond hij iets voor de doel lijn toen de bal net onder de lat werd in gekopt, overigens heeft hij zijn doel uitste kend verdedigd. Bij de gasten is het voor al de achterhoede die opvalt door robust ingrijpen terwijl de voorhoede zeer snel is met als uitblinker den rechtsbinnen Schalk Scheidsrechter Sterke leidde den wedstrijd naar behooren. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een zeer snelle strijd, waarbij vooral de be zoekers hard van stapel loopen. Met harde trappen wordt de bal op de vleugels ge speeld. waarna deze met goede voorzetten vooral de rechtsbuiten blonk in deze uit de Alphensche verdediging al direct veel werk bezorgen. Aanvankelijk blijft Alphen dan ook iets in de minderheid, doch al spoedig gaat de strijd wat meer gelijk op. Het zoo hoog noodige verband in de Alphensche aanvalslinie is echter nog ver te zoeken, zoodat het bij enkele indu- vidueele pogingen blijft. Werkelijk na on geveer 25 minuten spelen weet Tuinenburg zich door de Sliedrechtsche verdediging heen te wringen en met een hard schot vla de paal zijn elftal de leiding te geven. 10 Nog eenigen tijd blijft Alphen hierna in den aanval, een fraaien onthaal van Tui nenburg maakt de keeper onschadelijk, terwijl direct hierop de bezoekers, keeper Tuinenburg gelegenheid geven zijn talen ten te toonen, wat hem goed afgaat. Snel golft het spel thans heen en weer. Een enkele maal moet het spel onderbroken worden wegens al te hard spel van oen linksbuiten der gasten, wat dan ook de tenige onaangename noot van dezen mid dag was. Tot de rust blijft de stand onge wijzigd. Na de hervatting krijgen we direct weer hetzelfde spel van de eerste helft, snel en hard, maar weinig zuiver. De loeide verde digingen weten steeds met verre trappen, die echter maar zelden goed geplaatst zijn, het terrein te zuiveren. Bij Alphen vervalt men weer in de oude fout van het spel veel te kort te houden, waardoor de vleugels veel te weinig in het spel betrokken wor den. De gasten daarentegen trachten met harde trappen naar de. vleugels hun doel te bereiken. Ooi; hier laat het plaatsen echter veel te wenschen over, zoodat, Hes- seling en v. d. Woensel het betrekkelijk ge makkelijk af kunnen, terwijl in laatste in stantie Tuinenburg in het doel op zijn post is. Eenigen tijd wordt dan Sliedrecht ster ker, terwijl de thuisclub minder actief speelt, hierdoor ontstaat er nog al eens ge vaar voor het Alphensche doel. Als de gas ten een comer krijgen te nemen, wordt hieruit de bal met een boogje over Tui nenburg in het net gekopt. 1—1. Een feilen strijd ontstaat er dan nog om de leiding. Er doen zich aan beide zijden nog enkele goede kansen voor; de verdedigingen blij ven echter verder meester van het terrein, zoodat de wedstrijd ten tweeden male on beslist eindigt. De wedstrijd A.S.C.Lugdunum stond niet op een zoo belangrijk hooger voetbal- peil dan de ontmoeting tusschen de belde derde-klassers in de eerste helft van de competitie. Maar was er destijds achter Pomona slechts één elftal, dat probeerde voetbal te spelen, gistermiddag kwamen aan de De Kempenaerstraat twee elftallen ir. het veld, die in capaciteiten weinig verschilden en die in elkaar afwisselende periodes alles gaven om de balans naar hun kant te doen overslaan. Zoo kreeg een talrijk publiek waar voor zijn geld. Niet in den vorm van doelpunten, omdat die heel kostbaar bleken te zijn en wij het ver loop van den kamp kunnen kenschtsen als een verhaal van gemiste kansen. Maar het publiek kreeg wel spanning. Tot vlak voor het eindsignaal was het onzeker of rood zwart dan wel groen-wit den wedstrijd uit het vuur zou sleepen en een verdeeling der punten was tenslotte het voor ieder meest bevredigende resultaat. Berekend over den speeltijd mag Lugdunum wat langere perioden in den aanval zijn ge weest. daar staat tegenover dat A.S.C. de meeste en vooral de beste scorlngkansen heeft gehad. Tot groote voldoening mag het stemmen, dat deze plaatselijke ont moeting in de beste verstandhouding ver liep. Het spel mocht soms even wat hard zijn, maar het bleef volkomen eerlijk en sportief aan beide zijden en wanneer er een enkele maal een wat zenuwachtige spanning om de lijnen tot uiting kwam, dan waren de dikwijls zonderlinge beslis singen van den scheidsrechter daarvan oorzaak. Vooral op buitenspel bleek deze niet erg vast in de leer te zijn. Wij schreven hierboven, dat de capaci teiten van A.S.C. en Lugdunum niet zoo ver uiteenliepen en dat geldt in de eerste plaats voor de verdedigingen. Aan beide kanten werd doorgaans uitstekend werk gedaan, maar er werden ook fouten ge maakt, welke tegenover een doortastende voorhoede funest zouden zijn geweest. Het belangrijkste verschil tusschen A.S.C. en Lugdunum schuilde gisteren o.i. juist In die aanvalslinles. Bij rood-zwart werden de aanvallen beter opgebouwd, waarbij Van Duyn en Wenting blijk gaven kijk op het spel te hebben. Het debuut van Wen ting viel zeker niet tegen, maar ook hij miste het doorzettingsvermogen, dat een voorhoede noodig heeft om gevaarlijk te worden en doelpunten te fabrlceeren. Zoo bleven talrijke goede voorzetten van Van der Leeden onbenut. Van der Leeden, die soms goed werk deed, maar ook weer dik wijls te weinig fel was op den bal In zijn pogingen zijn tegenstanders te ontwijken. Mooten was de eenige, die een enkele maal „dash" zette achter de A.S.C.-aanvallen en hij scoorde in de tweede minuut van den wedstrijd uit een goed door Van Duyn aangegeven bal (1—0). In de voorhoede van Lugdunum was het juist andersom. Hier wisten de aanvallers stuk voor stuk van doorzetten, waardoor bij herhaling verrassende situaties voor het A.S.C.-doel ontstonden, die Secrève c-s. dikwijls slechts met kunst- en vliegwerk meester konden worden. Wel was Lugdunum meer in den aanval dan A.S.C., maar die meerderheid werd niet productief, doordat het spel te kort werd gehouden. De voorhoede van Lugdunum kon trou wens onder gunstigere omstandigheden werken dan dit van A.S.C. De groen-witte middenllnie, met Gans als uitblinker, speel de meer aanvallend dan dit van A.S.C. en het plaatsen was bij Lugdunum zonder twijfel beter. Boezeman c.s. waren aanval lend niet zoo op dreef als bijv. tegen Scho ten en er was ook niet de juiste samen werking tusschen achterspelers en vleugel- halfs. waardoor de buitenspeelers van-Lug- dunum dikwijls bedenkelijk vrij werden gelaten. Toen in de eerste minuut van de tweede helf bij een voorzet van rechts te veel in het midden van zijn doel stond opgesteld om den bal te onderscheppen, was Vermondt volkomen vrij gelaten en zonder de minste moeite kopte hij het leer in het net (1—1). Deze speler maakte bij herhaling van zijn vrijheid gebruik om het A.S.C.-doel onder vuur te nemen. Hij had echter met zijn schoten weinig geluk. Voordat de gelijkmaker werd gescoord hadden drie A.S.C.'ers kans gezien voor open doel te missen en bij een snelle door braak kwam Mooten even later alleen voor Van der Berg, maar ook hij faalde. Zoo was en bleef het een verhaal van gemiste kansen en de stand bleef gelijk. Vijf minu ten voor het einde scheen Lugdunum toch 't winnen doelpunt te zullen scoren, maar de bal kwam van de binnenzijde van de bo venlat in het veld terug en werd wegge werkt. De spanning steeg ten top. In de laatste minuut grabbelde Van der Berg maar net een hard schot van Wurzer uit den rechterhoek. A.S.C. en Lugdunum deelden de punten! Van AJAX—STOMVOGELS 2—1. den aftrap af oefende Ajax een HILLEGOM I—POSTDUIVEN 2—1. Een benauwde overwinning. Hillegom telt 2 invallers, terwijl Post duiven volledig is. Direct is de thuisclub in den aanval en een opgelegde kans wordt gemist, 't Heele Hillegom-team werkt keurig en Postduiven moet hardnekkig verdedigen om de score blank te houden. Telkens weer komen zij terug en als Hout zager mooi doorgeeft aan Winkelaar. schiet deze onhoudbaar in het doel. Wel tracht Postduiven het spel te verplaatsen, maar zoowel halflinie als backs keeren al les en v. Dijk krijgt geen moeilijk werk. Doch voor doel krijgt men weinig kans, want op robuste doch faire wijze weet Postduiven telkens redding te brengen, al is dit dikwijls ten kosten van corners, die weinig succes brengen. De linkervleugel der gasten is snel en breekt dan ook wel eens door, doch het juiste schot ontbreekt. Dan is het Schrama, die goed opbrengt en hoog voor doel plaats. Na eenige vergeef- sche pogingen om weg te werken, kopt Winkelaar op magnifieke wijze No. 2 in het net. Met 20 komt de rust. Na de rust komt Postduiven opzetten en geeft zich geheel; allen trekken ten aan val en overspelen zoodoende de thuisclub. Haar werk wordt onrustiger, het plaatsen is slechter en de groote fout is, dat alles op links wordt gespeeld. Postduiven vol hardt en zwoegt om den achterstand ln te loopen. Het schieten is zwak, maar de backs en ln laatste instantie Van Dijk zijn de struikelblokken. Doch als v. d. Ark een slecht weggewerkten bal hard Inschiet, heeft hij succes Onder groote spanning verstrijken de laatste minuten, waarin ook Hillegom nog eens gevaarlijk aanvalt. Dan is het tijd en heeft Hillegom een benauwde, doch verdiende overwinning behaald. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld; de scheidsrechter had dan ook geen moeilijke taak. Verdere uitslagen zijn: R.C.H. 8—Hillegom II 7—5 Hillegom 4D.K.T. I 3—1 Hillinen 2—VB.V. 3 2—2 Hilllnen 4—Kenau 3. Kenau niet opge komen. V.S.V. 5—Hilllnen 3 5—3 V. V. H. Jun.—Hilllnen Jun0—1 Hilllnen adsp.T. H. B. adsp. 22 L.D.W.S.O.B. 2—1. Goed spel in spannenden kamp. Het was, ondanks geestdriftig spel, een van beide zijden faire kamp, met verrassend goed voetbal, niet in het minst van Leidsche zijde, want ongetwijfeld speelden de oranje- blauwen een van hun beste wedstrijden van dit seizoen. De spelopvatting en het teamspel was zeer goed en alleen de uitmuntende verdediging der Delftenaren voorkwam een hoogere score. Niettemin maakte ook het overige gedeelte van de ploeg der gasten een uit stekenden indruk en de L.D.W.S.-verdedi- ging, die ook ditmaal uiterst betrouwbaar bleek, had steeds haar volle aandacht noo dig om het gevaar af te wenden. Boven alles verhief zich echter het spel van de oranje-blauwe middenlinie, Loge man, Onderwater, v. d. Steen, het trio dat haar tweeledige taak op voorbeeldige wijze vervulde en dan ook een zeer groot aandeel ln de zege had. In den aanval dreigde verreweg 't meeste gevaar van rechts, want ter linkerzijde werd dikwijls te lang getalmd terwijl ook het schieten aan deze zijde een zwak punt bleek. De strijd droeg reeds dadelijk een aan trekkelijk karakter, met een lichte veld- meerderheid van L.D.W.S. Nadat de O.B.- doelman enkele goede schoten had gestopt, was het rechtsbuiten Starre, die het leer, toen een der Delftsche backs slecht weg werkte, opbracht en met een scherp schot de score opende. h;<., Behoudens' enkele gogüc aanvallen vart de gasten, die afdoende werden bedwongen, bleef L.D.W.S. aan het woord en uit een voorzet van Starre bracht v. d. Voort op buitengewoon fraaie wijze den stand op 20. Tot de rust bleef1 de strijd verder ver deeld. Na de thee was O.B. aanvankelijk sterker, m'aar het schieten vormde in den Delftschen aanval een zwak punt. Toch kwamen de gasten aan een tegenpunt. Een harde voor zet van links sprong vla het lichaam van een der L.D.W.S.-verdedigers langs den ver rasten v. d. Bom. Wel wérd de thuisclub sterker en kreeg de voorhoede enkele zeer fraaie kansen, maar succes kon zij niet meer boeken. Het eindsignaal van den goed leidenden heer v. d. Poort bracht L.D.W.S. een kleine, doch zeer verdiende zege. L.F.C.ALPHIA 1—2. Van de eerste plaats verdrongen. Deze wedstrijd, welke met spanning werd tegemoet gezien, ls in een 21 overwinning der gasten geëindigd. De aangewezen scheidsrechter had bedankt, waarvoor de heer C. Aarsen ter elfde ure inviel. Dat deze leider de noodige consignes van den K.N.V.B. ontvangen had, bleek tijdens den wedstrijd. Voor elke overtre ding, hoe klein ook, floot hij. Dikwijls werd de betrokken partij er door benadeeld, want menigmaal, wanneer men in het bezit van den bal bleef, werd er toch gefloten en daarmede een zeer mooie kans om tot een goed resultaat te komen ontnomen. Na den aftrap zit het L.F.C.-elftal er direct stevig op en brengt al dadelijk een bezoek aan de Alphia-veste. N-a 10 min. krijgt de rechtsbinnen van L.F.C. een pracht kans. Hij zendt een hard schot in, dat doel treft. Een ieder denkt dat L.F.C. de leiding genomen heeft, maar de scheidsrechter heeft geconstateerd dat de linksbuiten in buitenspel positie stond. Waardoor L.F.C. een goed doelpunt ontnomen werd. Vol goeden moed pakt L.F.C. weer aan. Bij een aanval ls Herreur doorgebroken, hij lokt zelfs den keeper uit zijn doel. Op het juiste moment schiet hij hard in, doch net langs de paal vliegt zijn schot naast. Ook Alphia zit niet stil. Midvoor Zwaan krijgt op eens, door missen van een der backs, den bal te pakken en listig weet hij den keeper te passeeren 01. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de thee heeft L.F.C. het voordeel van den wind. Vele kansen worden echter ver knoeid. 0.a. zien wij midvoor en rechts buiten alleen voor den keeper staande, naast schieten. Plm. 30 min. na de rust is het wederom Zwaan die den stand op 02 weet te brengen. Een ongekende weelde voor Alphia, want L.F.C. had zeker een beter lot verdiend. Tot twee maal toe krijgt L.F.C. een Vrije schop op den rand van het strafschop gebied te nemen, welke niets oplevert. Plm. 10 min. voor het einde weet L.F.C. de eer te redden, waarna de gelijkmaker voor het grijpen lag, maar geen der spelers wist er een dankbaar gebruik van te maken. Alzoo kwam het einde met een 21 nederlaag van L.F.C., waarmede zij de leiding ln haar afdeeling moet afstaan. De leiding was matig. zwaren druk op 't doel der Stormvogels uit. Hoewel Stormvogels ln de minderheid bleef, wist het den druk toch wat te verminderen Na 31 minuten ontstond eindelijk het verdiende doelpunt voor Ajax. Stam plaat ste naar Blomvliet, die, zelf vrij staande, zag, dat van Reenen er nog gunstiger voor stond: de middenvoor had dan ook weinig moeite, den bal in te schieten (1—0) Even later scheerde een prachtig schot van Van Reenen de lat. Verschillende Stormvogels ontsierden hun spel door kleine trucjes en ook een enkele Ajacied bezondigde zich daaraan. Scheidsrechter LJssauer, trad streng op. Toen vijf minuten voor de rust Stam voor het Stormvogeldoel gehaakt werd. kende Lissauer een straf schop toe, die door van Diepenbeek tot een doelpunt werd gemaakt (20). Niet lang daarna maakte de IJmuider voorhoede een tegenpunt, toen de bal uit een vrijen schop bij het binnentrio belandde (21) Na de rust was Stormvogels aanvankelijk het meest in den aanval. Ajax bevrijdde zich echter weer en toen kreeg men een aantrekkelijk, snel spel aan beide zijden te zien. C. V. v.—XERXES 1—3. De thuisclub verschijnt met een gewij zigde combinatie waarin van Herik de spii- plaats bezet, terwijl bij Xerxes van der Zande de< plaats inneemt van Kok. Het begin ls voor C.V.V. Aan beide kan ten worden verschillende kansen door slecht schieten verknoeid. Na verloop van 40 minuten neemt Xer xes de leiding, wanneer Lagendaal bij een hoekschop hard inschiet (01). De tweede helft is drie minuten oud, wanneer van der Zande van Xerxes er tus schen uit trekt. Hij passeert naar Lagen daal en via een C.V.V.-been vliegt diens kogel ln het net (02)C.V.V. gooit er dan een schepje op. Als Damme een bal tegen een C.V.V.-er aantrapt daalt het leer met een boogje voor het Xerxes-doel, waar Kros gereed staat om met een kopbal den achterstand te ver kleinen (12). C.V.V. valt zoo fel aan, dat elk oogenblik de gelijkmaker kan komen. Kort voor het einde maakt de Jong echter met een fraai schot, keurig werk van La gendaal. een derde doelpunt voor de bezoe kers (1—3). D. F. C—BLAUW WIT 3—5. In het eerste half uur reeds bleek dat de Amsterdammers er zin in hadden en zij profiteerden dankbaar van de verwarring die er ieder oogenblik ln de Dordtsche ver dediging heerschte. Westphal kon door den bal in een verlaten doel te deponeeren Blauw-Wit al spoedig de leiding geven, waarna Pais en Bergman in een kwartier tijd den stand op 0—3 brachten. D. F. C. liet zich niet ontmoedigen en het zwoegen werd tegen de verwachting in beloond met goede doelpunten V3n Westhoven en Ruijsch. Na de hervatting had Westphal het buitenkansje, dat vla dc binnenkant van den paal een hard als voorzet bedoeld schot in het Dorijfsche doel belandde. i2—4). Ondanks den krachtigen steun, dien de subliem spelende Punt aan de zwakke .Dordtsche verdediging verleende, zag Berg- 'tnan nog kans den stand op 25 te bren gen. Direct daarop wist C. Mijnders e6n tegenpunt te scoren (35). K. F. C D. W. S. 2—3. D.W.S. had een invaller voor Jaap Mol. Na een paar vergeefsche aanvallen der be zoekers kwam de thuisclub opzetten en al spoedig bleek, dat haar uitvallen zeer ge vaarlijk waren. Reeds na tien minuten nam K.F.C. uit een voorzet van Kruijver door van Wensveen de leiding, waarbij Calden- hoven leelijk miste. De strijd was een half uur oud toen de Kooger-midvoor de Boer. Caldenhoven wist te passeeren en 't Ieder ouiten bereik van den uitgeloopen D.W.S.- keeper in het doel plaatste. 20. K.F.C. werd teruggedrongen. Bij een voorzet van Slot had van Stokken Jr. geen moeite den achterstand in te loopen. 21. In de tweede helft was D.W.S. gedecideerd de meerdere Toch duurde het een half uur voordat Slot een fout ln de Kooger-verdediging afstraf te 2—2. Ofschoon K.F.C. geducht kwam opzetten, slaagde D.W.S. er toch in vijf mi nuten voor het einde van een weifeling ln de K.F.C.-defensie te profiteeren (23). D. H. C.—R. C. H. 1—1. D.H.C. is ln het begin sterker, doch de achterhoede van de Haarlemmers is paraat. Na twintig minuten wordt D.H.C. gevaar lijk. Wanneer Ditmars na veertig minuten den bal krijgt toegespeeld, weet hij hem in het Haarlemsch doel te werken. Na de rust is D.H.C. duidelijk in de meer derheid. Na 10 minuten weet v. d. Horst den gelijkmaker te scoren (11). R.C.H. zet er alles op om de leiding te krijgen, doch van Gelder is in uitstekenden vorm. A.D.O.—EXCELSIOR 4—2. Na 6 minuten nam Excelsior de leiding. Maaskant kreeg den bal toegespeeld en gaf een through pass. Hij slaagde er in het leder weer te bemachtigen, cn loste een schot, dat Koek nog wel wist te stoppen, doch Maaskant liep door en scoorde op fraaie wijze. Twee minuten later krijgt A.D.O. een strafschop toegewezen, weike door Berg ln een doelpunt werd omgezet ll1). Toen er 24 minuten gespeeld was, ging van Balen er alleen van door. en loste een fraai schot buiten bereik van Koek (12). Lang profiteerde Excelsior echter niet van dezen tweeden voorsprong, want drie minuten later maakte A.D.O. opnieuw gelijk IJlt een massalen A.D.O.-aanval maakte Berg gelijk. Toqp er nog vijf minu ten te spelen was schoot Loof hard tegen de lat. De bal ketste terug, waar Berg hem opving en inschoot. Toen er in de tweede helft 37 minuten verstreken waren gaf de Korte een afgemeten pass naar Berg. die met een zeer hard schot den eindstand op 4—2 bracht. HAARLEM—HERMES D. V. S. 7—4. In het veld was Hermes zeker niet min der. doch de achterhoede was, vooral na de rust hopeloos uit vorm. Het begin ls voor de gasten en reeds na 5 minuten ver overen ze de leiding (01). Onverwachts brengt Effern de partijen op gelijken voet, als hij van grooten afstand een formidabel schot lost (11). Spoedig herneemt Her- nies de leiding, als dc achterhoede van Haarlem toekijkt (12). Het spel is tame lijk slap. Effern ziet kans om in moeilijke positie keihard in te schieten (22). De tweede helft ls kort aan den gang of Ef fern heeft weer succes (32). Spoedig ge volgd door een fraaien kopbal (42). Hièr- mes profiteert dan van een fout van Mul der (43), doch Effern stelt Haarlem vei lig als hij nog juist een bal kan aantip pen (53). Even komt er nog spanning, als Hermes in het verlaten doel schiet (5—4), doch als de Hermes-defensie weder faalt, maakt Effern het zesde doelpunt. Kort voor tijd maakte Kammeljer nummero zeven SPARTA—Z. F. C. 1—0. De Rotterdamsche voorhoede is direct zeer actief. Langzamerhand komen dan ook de gasten los. Er volgt een periode, waarin aan beide zijden tamelijk mat ge speeld wordt. Tegen de rust komt Sparta wederom geducht opzetten. In de tweede helft is de thuisclub wederom het meest in den aanval. Er ontstaan gevaarlijke mo menten voor het Zaandamsche doel. Bij een heftige worsteling voor het doel van Z. F. C. wordt een overtreding begaan ln het strafschopgebied. De aan Sparta toe gekende penalty wordt door de Korver ln een doelpunt omgezet (10). Spartij blijft domineeren en onderneemt aanval op aan vul. Het gelukt haar echter niet den voor sprong te vergrooten. H. B. S—FETENOORD 1—3. Wat H B.S. aan techniek te kort schoot, vergoedde zij door haar enthousiasme. Feyenoord was technisch en tactisch ster ker, maar het te korte samenspel en het slechte schieten stelde haar niet in staat die meerderheid op overtuigende wijze te toonen. Zelfs nam H.B.S. na 17 min. spe- lens door een onverwachts schot van Bak- huys de leiding (10), en pas toen er een half uur gespeeld was, kon Sinlte na eenig geknoei voor het Haagsche doel gelijk ma ken (11). Ofschoon Feyenoord sterker was. bleven de aanvallen van H.B.S. ge vaarlijk. In de tweede helft bleelc het spel peil aanmerkelijk te zijn gezakt. Na 11 mi nuten was het opnieuw Sinke die voor Feyenoord den bal in het vijandelijk doel kopte, en toen na vele wisselende kansen ongeveer tien minuten voor het einde de zelfde speler van een fout van Taverne gebruik maakte om den stand op 13 te brengen, was alle spanning verdwenen. V. S. V—V. U. C. 3—2. Het begin beloofde veel goeds. Na 20 mi nuten kreeg keeper Michel een schot van Meevers-Scholten wat hij in eigen doel stompte. V.U.C. was het meest in den aan val. Na de rust zorgde Heins ervoor dat een voorzet van Ster in het doel van V.U.C. be landde (11) en 1 minuut later kreeg V. S. V. door denzelfden speler een voorsprong (21). Bij een aanval van V.U.C. appel leerden eenige V.S.V.'ers voor buitenspel. De scheidsrechter liet doorspelen en Mec- vers-Scholten doelpuntte opnieuw (22). Er werd fel om de overwinning gestreden. Het pleit was beslecht toen Lint ln eigen doel schoot. BODEGRAVEN—G.S.V. 3—4. De wedstrijden tusschen Bodegraven en OB.V. zijn doorgaans niet van de prettig ste. Ging het er destijds bil de ontmoeting ln Gouda al niet te frisch van langs, de gisteren op het Bodegraventerreln gespeel de returnwedstrljd had doorgaans met voet bal al heel weinig gemeen. Reeds in de eerste minuten werden van weerskanten diverse overtredingen begaan, die niet door den beugel konden en waar scheidsrechter De Bruin verzuimde hiertegen meteen met kracht op te treden, verviel men bli belde Ploegen van kwaad tot erger en zoo werd het geheel een vrli onsmakelijke vertooning. waarbij slechts bi) vlagen van eenig behoor lijk spel sprake was. We zullen ons ont houden van dezen onprettigen en meer malen unfairen wedstrijd een gedetailleerd verdfeg te geven. Slechts ln het kort willen we hier het verloop laten volgen. Na eenige Bodegravenaanvallen ls missen van Frellee oorzaak. da<- G.S.V. de leiding kan nemen. Zelfs vergrooten de gasten kort daarop hun voorsprong tot 2—0. doch dan komt Bode graven sterk aanvallen en spoedig scoort de linksbuiten uit een voorzet van rechts het eerste tegenpunt. waarna T. de Jong wederom een voorzet van rechts zuiver in den hoek plaatst en de stand is weer gelijk 2—2. Na de thee mist Bodegraven aanvan kelijk enkele opgelegde kansen terwijl G.S.V met een smelle doorb-oak daartegen succes heeft 2--3. Als Freiiee scoort en een G.SV.-baek den ba' uit den doe)mono slaat, wordt, de toegestane penaltv door Freijee benut en wederom is de stand ge- G.S.V. met een overigens houdbaar schot den stand op 43 brengt, waardoor de gasten met een kleine maar overigens ver diende zege gaan strijken Menig toeschou wer slaakt een zucht van verlichting, als de arbiter het einde aankondigt van dezen zeer slechten wedstrijd. ROODENBURG III—L.D.W.S. IV 2—3. De strijd tusschen deze kamploenspreten- deriten bracht den gasten een kleine, doch niet geheel verdiende overwinning. Uit een penalty nam L.D.W.S. de leiding, waarna Roodenburg gelijk maakte. Nog in de eerste helft hernamen de gasten de lei ding door een goed schot van den linksbin nen. Na de hervatting was Roodenburg meestal sterker, doch de L.D.W.S.-verdedi- glng bleek uitermate hecht. Uit een plotse linge doorbraak verhoogden de gasten de score en pas enkele minuten voor het einde kon Roodenburg den achterstand ver kleinen. BOSK. BOYS T—V.V.D. I 2—4. De Boys moesten het dezen middag zon der haar backs doen wegens ziekte, het geen voor het elftal een groote handicap was. Doch ondanks de Invallers ging het zoo slecht'noe niet. Beide partijen waren voor de rust vrijwel aan elkaar gewaagd. Dc Hagenaars beschikten echter over een betere voorbede dan de t.huisc'nh wat den doorslag gaf. Voo- de rust wa- de «tand 22. waarin zelfs de thuisclub 2 maai de leiding had Na de thee wisten de bezoekers r den stand op 4—2 to brengen, waarbij lijk 33. In de laatste minuten is treuzelen i achterhoede der thuisclub eenige groote van een Bodegraven - back qorzaak. dat fouten maakte.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10