STADSNIEUWS ■77ste Jaargang VRIJDAG 15 JANUARI 1937 No. 23560 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Het nut van adverteeren Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAB. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ttsrjter legel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk jager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per week ™.T.. f. 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. OJO per 3 rand.» PROF. Dr. H. M. VAN NES. IS DE N. S. B.-LEIDING TE 25 jaar voorzitter van de Ned. Zendingsschool. Prof. dr. H. M. van Nes, rustend hoog leeraar vanwege de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk aan de Rijksuniversiteit alhier, herdenkt dit jaar het feit, dat hij 25 jaar geleden benoemd werd tot voorzitter van het bestuur der Ned. Zendingsschool te Oegstgeest. Prof. van Nes, die zich aan allerlei arbeid gegeven heeft, gaf zich geheel en al aan het werk der zending. Zoo was hij ook tal van jaren voorzitter van de Ver. voor In wendige Zending te Doetichem. Waar het maar eenigszms mogelijk is, staat hij steeds op de bres voor alles wat de zendingsbe- langen betreft. Prof. van Nes werd' bij zijn optreden als hooglearaar in 1907 benoemd tot comman deur in de huirorde van Oranje om later bij de viering van zijn 40-jarig predikants jubileum benoemd te worden tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. VERTROUWEN? AANKOOP VAN SLACHTVEE OP DE LEIDSCHE MARKT. Voor het plan-Deterding. Door den heer G. v. d. Stoel te Wassenaar werden heden op de Leidsche markt een kwantum slachtvee aangekocht voor het „plan-Deterding". Br werd uitsluitend goede kwaliteit gekocht in prijzen van f. 0 60 tot f. 0.65 per K.G. geslacht. De aanvoer van slachtvee was ruim. zoo dat de markt door deze aankoopen eenigs- zins werd gestimuleerd. Ds. JOH. W. GROOT ENZERINK. Van zeer bevoegde zijde vernemen wij. dat de toestand van ds. Joh. W. Groot Enzerink, die onlangs een operatie heeft ondergaan, zich zeer gunstig ontwikkelt. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. De maandelljksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde alhier draagt ditmaal een feestelijk karakter naar aanleiding van het huwelijk van Prinses Juliana, die buitengewoon Eerelid van de Maatschappij is. Mevrouw Charlotte Koehler zal Neder landsche gedichten voordragen uit ver schillende tijden. Daar echter de voor ver gaderingen der Maatschappij gewoonlijk gebruikte Nutszaal voor deze voordracht niet geschikt bleek te zijn, heeft het be stuur besloten de vergadering te doen plaats vinden ln de kleine zaal der Stads gehoorzaal. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Schlatmann's Damesconfectie en manu- factuurhandel „de Faam", Oude Rijn 1, Leiden. Uittredend dir. R M. J. A. Schlatmann. Nieuwe directeur J. L. W. J. Schlatmann. - Oegstgeest. Firma J. A. Slingerland. 162, Zevenhoven: I stoomsmederij. Door het overlijden van den vennoot J. I Slingerland, dd. 5 Dec. 1934, is de vennoot- schap onder firma ontbonden, terwijl de I zaak met ingang van dien datum werd I voortgezet door den anderen vennoot L. S. I Slingerland, als eenig eigenaar, onder den I ouden naam. ONTSPANNINGSAVOND C.G.W. Gisteravond hield C.G.W. in de geheel gevulde groote zaal van Prediker een ont spanningsavond. welke oa. werd bijge woond door den eere-voorzitter, ds. Thomas en afgevaardigden van het Leidsch Stu dentencorps en eenige sub-vereenigingen. Na gemeenschappelijk gezang van Psalm 69 1 ging voorzitter van der Velden voor in gebed en bracht daarna dank aan allen, die tot de voorbereiding dezer bijeenkomst bijdroegen, in zonderheid aan den heer B. Biesbroek, die prachtig houtsnijwerk voor de tombola beschikbaar stelde, de Reci- teerclub U.V.K. en de Chr. Harmonie Waa? °r^es^ onder leiding van den heer Nadat U.V.K, groot succes had geoogst met de opvoering van een tweetal blij spelletjes en de heer Biesbroek Jr. een ™!?rsol,° ^a<1 ten beste gegeven, bood een iSuü .'"aa:nd uit de dames Biesbroek, öukvoort en Roo denburg het bestuur een nieuwe clubvlag aan. ij® dank voor hetgeen zij voor de werk- oozen doen, bood de voorzitter van U.V.K., p p ,?.er Zltman, de bestuursleden van TiVn een borstbeeldije van Prinses Juliana en Prins Bernhard aan. hnifnfi pauzc* werd een gratis verloting ge- Aar, "üCn fm=en rijkelijk tractaties rond. „"i™ medespelende dames van U.V.K. slbotb}°emen aangeboden. Ds. Thomas geslaagde bijeenkomst met gebed. Rede van den heer F. W. Wessels. In de groote Burchtzaal, welke matig bezet was, heeft gisteravond de heer F. W. Wessels, vroeger een vooraanstaande per soonlijkheid ln de rijen der N.S.B., doch nadien uit deze Beweging getreden en zich doet kennen als een fel tegenstander de zer organisatie, een rede gehouden over bovenstaand onderwerp. De heer Wessels herinnerde aan den toestand van eenige jaren her. toen de onderlinge verhoudingen der politieke par tijen niet ontbloot was van 't gevaar van ondermijning van het staatsgezag. Sinds eeuwen is Nederland de bakermat van de vrijheid geweest, doch er is vol gens spr. verschil tuschen vrijheid en vrij- neid. Alleen die vrijheid, welke in opbou- wenden zin werkt, heeft recht en reden van bestaan. Dit standpunt is niet altijd door de opeenvolgende nationale regee ringen ingenomen. Als reactie daarop ont stonden diverse fascistische partijen, waar van de N.S.M. de belangrijkste was. Zij is evenwel op een mislukking uitgeloopen, omdat haar leiders geen rekening hielden met den Nederlandschen volksaard, doch zich volledig oriënteerden op het buiten land. in casu Duitschland. Volkomen volgens het Duitsche recept, wordt het volk gesteld voor de keuze: communisme of nationaal-socialisme. Daarbij ontbreekt het de N.SB. ten eenenmale aan rechtvaardigheidsbesef. Alle gevolgen van de crisis op internatio naal economisch terrein, worden de regee ring voor de voeten geworpen. Zie bijvoor beeld haar inconsequent standpunt ten op zichte van de devaluatie. Als eenig afschrikwekkend voorbeeld schermt de leiding der N.S.B. met het ge vaar van het communisme en zij schroomt dan niet een vergelijking te trekken tus- schen de toestanden in Duitschland in de jaren 19201933 en hier te lande. Een dergelijke parallel gaat niet op. Duitschland zuchtte onder de onmensche- lijke bepalingen van het verdrag van Ver sailles en Duitschland kende evenmin een Oranjehuis als alies-vereenigend-begrip, ver boven alle partijpolitiek verheven. Onttrok de N.S.B ondanks haar mom van vaderlandsliefde, zich niet aan den wensch van de Prinses om één huwelijks geschenk van het geheele Nederlandsche volk te mogen ontvangen; schaarde zij zich niet aan de zijde der Duitsche pers. toen deze volkomen ongemotiveerd en eenzijdig ingelicht een z.g.n. „vlaggen-in- cident" tot belachelijke proporties op blies? Het behoeft waarlijk geen verwondering te wekken, dat het ledental sterk achter uit loopt. Het heeft 78.000 bedragen, doch is volgens betrouwbare informaties, ver strekt door het hoofdkwartier der N.S.B. zelve, reeds geslonken tot 40.000. De ge- weldmiddelen. welke zij in toepassing brengt bij de bestrijding van andersden kenden, is het beste bewijs van de zwak heid harer argumenten. Hoe droevig is haar negatieve waardee ring van de regeeringsdaden, die toch waarlijk bewondering afdwingen. Als voor beelden daarvan noemde spr. den brug genbouw, den aanleg van wegen en de droogmaking der Zuiderzee. En hoe gun stig steekt tegenover de houding van den- door-God-gezonden-leider, zooals Mussert. zichzelf noemt de sympathieke figuur af van onzen grijzen minister-president, dr. Colijn, die zich zelfs in de herfst zijns levens met den inzet van zijn geheele groote persoonlijkheid geeft aan de belan gen van land en volk. De N.S.B. van dezen tijd verschilt wel hemelsbreed van de beweging, zooais zij zich in de jaren 1931 en 1932 openbaarde. Zij zoekt haar kracht in laster en ver dachtmakingen en poogt angstvallig te verbergen wat in eigen kring het daglicht niet. kan zien. Spr. illustreerde dit met eenige voorbeelden, o.a. het geval Groen, een functionaris der N.S.B., die herhaal delijk fraude pleegde, doch slechts langs den weg van verraad werd weggewerkt. Aan de hand van citaten en fotqq uit „Volk en Vaderland" en „Het Nationale Dagblad", wees spr. op tal van tegenstrij digheden. welke naar zijn meening daarin voorkomen. De leer van Mussert is gespeend van elk begrip van naastenliefdezij kweekt slechts rassenhaat en propageert oeroude teekens, welke het Nederlandsche volk volkomen vreemd zijn. Iedere ontevreden volksgroep wordt met schoone beloften gepaaid; steeds vischt de N.S.B. in troebel water. De leuze „Mussert wint" is alleen toe passelijk op zijn salaris en uit die zelfde materieele overweging zijn vele vooraan staande personen in de rijen der N.S.B. lid dier beweging. Nu Mussert zijn aan hang onder de bevolking der steden sterk ziet verminderen, voelt hij zich plotseling sterk aangetrokken tot den boerenstand en werpt zich op als zijn voorvechter. Spr. zou wenschen, dat alle N.S.B.-leden in staat waren een kijkje achter de scher men te nemen, zooals spr. dat heeft kun- i nen doen. Ik zou gevoegelijk mijn actie i tegen de N.S.B. kunnen staken, aldus spr.. de beweging zou hebben opgehouden te bestaan. De beweging, dat de N.S.B. alleen langs legalen weg haar doel wil bereiken, wordt gelogenstraft door d'e daden van terreur, welke op tegenstanders zijn toegepast en die haar revolutionair karakter volgens spr. duidelijk aantoonen. Spr. besloot met te zeggen, dat de N.S.B. een groot gevaar inhoudt voor het wel zijn van ons volk, aangezien haar eenige wapenen broodroof en terreur zijn. Het Nederlandsche volk heeft geen be hoefte aan een nieuwe partij, doch wel aan een groeiend begrip van wederzijdsche waardeering en bereidheid om elkanders lasten te dragen. Alleen daarmede is de zaak der zuivere democratie, welke in we zen de zaak van ons volk is, waarlijk gediend. Na de pauze beantwoordde spr. een aan tal schriftelijk ingediende vragen. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Een filmavond over Duitschland. Er was niet zoo heel veel belangstelling voor den filmavond, welke gisteren door cie afdeeling Leiden der Nederlandsche Reisvereeniging in het Casino-Theater was georganiseerd in samenwerking met den heer Max K. W. Gerisch, secretaris van het Duitsche Verkeersbureau, te Amster dam. Maar de afwezigen hebben zichzelf tekort gedaan, want wat hier na korte inleidingen van de heeren Van der Horst en Gerisch over Duitschland vertoond en verteld werd door middel van een zes tal zeer fraaie films, was inderdaad bui tengewoon belangwekkend. Het begon met beelden van de stad Berlijn met haar woelig leven, haar tempo, haar bedrijvig heid. die echter voldoende mogelijkheid bieden, ook rustig van de bezienswaardig heden (talrijke musea) en de waterrijke omgeving van Berlijn te genieten. Vervolgens bracht men een bezoek aan Beie.en. Allereerst maken wij een tochtje door de Beiersche bergen en wel van het Ailgau naar het aloude Oberammergau en daar bezoeken wij dan het middelpunt van dit gebied, Oberstdorf, dat zoo talrijke ge legenheden tot uitstapjes biedt, en wij ondernemen een tocht met de Zeilzweef- spoor (haast 5 K.M. lang) naar het Ne- belhorn, de langste Zeilzweefspoor der we reld. Een majestueus beeld biedt de berg wereld vanaf deze hoogte van 2000 M. Natuurlijkheid heerscht in Hindelang; door pakkende beelden wordt duidelijk ge maakt. hoe belangrijk in het Ailgau de zuivelfabricatie is. Vanuit Füssen, zeer ro mantisch aan de Lech gelegen, bezoekt men de kasteelen Hohenschwangau, Neu- schwanstein en Linderhof. om tenslotte via de oeroude Benedictijner Abdij, n.l. het klooster Ettal, het passiespel-dorp Oberam mergau te bereiken, waar wij de artistieke j koppen der bevolking zien. 2400 inwoners telt het dorp en het herbergt tijdens de passiespelen soms honderdduizenden be zoekers. Met 7-mijls laarzen marcheeren wij ver volgens naar het groene Duitsche Middel gebergte. de Harz. Deze rolprent met z'n voortdurend in beweging zijnde tafereelen. gaf een fraai en attractief beeld van de natuurschoonheid en kultureele beteekenis dezer landstreek. Het programma na de pauze werd voort gezet met aardige opnamen, gemaakt ge durende een reis van Garmisch-Parten- kirchen tot de Kcmigssee. 'Zij tooverde ons voor oogen heerlijke natuurtafreelen en interessante scènes over folklorisme, zeden en gebruiken der bewoners. Met de film „Zon en sneeuw over Duitsch land" werd een algemeen overzicht van de wintersport gegeven. Van het Duitsche Oosten via Silezië, met het Reuzengeberg te. komen wij door de heerlijke winter landschappen van Harz en Thüringen naar het Zwarte Woud. waar de skiport voor het eerst in Duitschland uitgeoefend werd; en in het Zuiden begrenzen de sneeuw-bedekte bergtoppen van de Beier sche Alpen Duitschland als wintersport gebied. Tot slot een „stomme" film. die echter door zijn actualiteit recht tot vertoonen vroeg. Het was namelijk een film over het land Lippe, dus het geboort^and van Prins Bernhard. Zij gaf een beeld van het liefe lijke landschap met het Teutoburger Woud en het Hermannsdenkmal. dat zoo karak teristiek voor deze landstreek is, en vorm de een goed slot van een geslaagden avond, die terecht algemeene waardeering gevonden heeft. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR SOCIALE ZAKEN. Een lezer schrijft ons ongevraagd: „Eenige dagen geleden verloor ik mijn abonnement op de Ned. Spoorwegen. Niettegenstaande ik alle autoriteiten hiermede in ken nis gesteld had, kreeg ik mijn abon nement niet terug. Ten einde raad plaatste ik een advertentie in het „Leidsch Dagblad" en reeds eenige uren later werd mij het verloren abonnement thuisgebracht." Commentaar overbodig Kleermakers: kleermakers 94. kappers 6, schoenmakers e.a. 17. Totaal 119. Land- en tuinarb.: bloemisten 45, land arbeiders 47, tuinlieden 35, warmoeziers 11, ongesch. landarb. 10. Totaal 148. Metaalbewerkers: bankwerkers 106. blik- bewerkers 28. burgersmeden 49. crasseurs 1, electriciens 58, gasfitters 11, gasmeterma kers 5, instrumentmakers 2, isoleerders 9, kemmakers 2, kettingsmeden 26, klinkers 12, koperslagers 2. lab. bedienden 2, ias- schers 8, loodgieters 68. machinisten 19. metaalboorders 8. metaaldraaiers 9, me- taalshjpers 5. metaalzagers 1. monteurs 19, pianostemmers 2. polijsters 1, ponsers 5. rijwielherstellers 18, rijtuigschilders 2. scheepstimmeri. 8. stokers 25, tegenhouders 19. verw. monteurs 17, voorslaanders 8. voorwarmers 5. vuicaniseurs 1, vuurwerkers 8. wagenmakers 6, ijzerwerkers 54. zand- spuitere 4, zandvormers 3, ongesch. arbei ders 43. Totaal 679. Sigarenmakers: sigarenmakers 9, siga- rensorteerders 1, slgarenstrippers 1. To taal 11. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 6, ingenieurs 3, technikers 6, teekenaars, opz. 14, werkmeesters 11. Totaal 40. Textielarbeiders: hekelaars 5. katoen drukkers 22. kluwers e.a. 8, luikers 11, plaatsnijders 22. schrobbelaars 2. spinners 47, spcelers 3, staaldraaddraaiers 2, ster kers 2. strijkers 14, wevers 109. wolbewer kers 37, ongesch. textielarb. 59. Totaal 343. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 145. Exp. knechten 20. koetsiers 15, loopknechten 46. schippers 98, magazijn knechten 63. spoor- en trampers. 14, wa kers 5. transportarbeiders 59. losse arbei ders 532. Totaal 1002 Typografen: boekbinders 28, boekdruk kers 18. fotografen 2, hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 27. steendrukkers 2. Totaal 81. Vcedingsmiddelenarb.: bakkers 81. mo lenaars 1. ovenisten 4, slagers 58. suiker werkers 20, wijnkooperskn. 12, zoutzieders 2, zuivelbcreiders 4. ongesch. arb. fabr. 46. Totaal 228. Vrouwen: boekhoudsters 1. kapsters 3. naaisters 21, maasters 1, winkeljuffrouwen 23, serveersters 5. buffetjuffrouwen 3, lin nenjuffrouwen 2. kantoorbedienden 37, verpleegsters 1. tsekenaressen 1. bedrijf- leidsters 1, onderwijzeressen 5, huisel. dien sten 143. fabr. arbeidsters 68. kinderjuf frouwen 2. Totaal 317. Alg. totaal 5092 9 Jan. 1936 4889 10 Jan. 1935 4502 Ben 38 ged. werkloozen. BINNENLAND. Wijziging: van de gemeente-, provinciale» en kieswet; voorstellen der regeering. (3e Blad). De ondernemersovereenkomst voor het bakkersbedrijf; protestvergadering te Utrecht. (4e Blad). Moderniseering van het paleis Soestdijk. (Binnenland, 4e Blad). Bijzonderheden omtrent de bij de Fokker fabrieken bestelde luchtkruisers. (Luchtvaart, 2e Blad). Tariefsverlaging op de Nederlandsch-Indi- sche luchtlijn. (Binnenland, 4e Blad). Doodelijk ongeluk te Oegstgeest. (Uit de» Omstreken. (2e Blad). Vrouw verbrand te Haarlemmermeer. (Uit de Omstreken, 2e Blad). BUITENLAND. Dc strijd in Spanje opnieuw ontbrand; de nationalisten veroveren Estopona; tal van bombardementen. (2e Blad). Naar een betere atmosfeer tusschen Enge land en Ierland? (Buit.. Ie Blad). Onderhoud Mussolini-Goering over de Spaansche kwestie. (Buit., Ie Blad). Rede van Herriot in de Fransche Kamer. (Buit., Ie Blad). Weer berichten in Duitsche pers over Sow- jetiseering van Zuid-Frankrijk. (Buit., Ie Blad). Zeven dooden bij spoorwegongeluk in Po len. (Laatste Berichten, le Blad). EXAMENS PONTSCHOOL. Voor het examen in boekhouden e.a. vanwege de Federatie „Mercurius" slaag den: de heeren C. van Kampen, Oegst geest. C. J. Uittenhout. alhier, mej. T. K. den pikken. Katwijk aan Zee. Beide eerstgenoemden slaagden even eens voor hetzelfde examen, afgenomen door de Ver. van Leeraren in de Handels wetenschappen. Voor het examen in Duitsche handels correspondentie van de Fed. „Mercurius" slaagde mej. B. van Bergen te Oegstgeest. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN SERSTE BLAD. GEBOREN: Hermanus, z. van G. J. v. Kempen en J. J. W. Bezie Nicolaas Wilfrid Johny, z. van N. Houwer en J. Planje Maria Geertruida, d. van J. Schipper en J. Parle- vliet. ONDERTROUWD. Afd. Arbeidsbemiddeling. Bouwvakarbeidersbaggerliedeh 3, be hangers 36, betonvlechters 30, betonwer kers 76, fundeeringwerkers 2, glazenmakers 2. glazenwasschers 9. granietwerkers 17, grondwerkers 111, heiers 2, metselaars 180, opperlieden 132. schilders 264, sloopers 11. straatmakers 13, hulp-straatmakers 16, stucadoors-witters 99, timmerlieden 315. uitvoerders 12, voegers 32, ongesch, bouw- arb. 15. Totaal 1377. Fabrieksarbeiders, bleekers 18, lompen sorteerders 12. vellenblooters 8, steenfabr. arb. 137, zeepfabr arb. 4, ongesch. fabr. arb. 67. Totaal 246. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 96, reizigers, colp. 44, winkelbedienden 37, eta leurs 3, incasseerders 12, musici 6, onder wijzers 9, overheidspersoneel 11, verplegers 4, Totaal 222. Hotel- en café-personeel: huispersoneel 9. kellners 54. koks 8. Totaal 71. Houtbewerkers: beddenmakers 5. hout bewerkers 94. kistenmakers 6, kuipers 9, lijstenmakers 3, mandenmakers 2, meubel stoffeerders 23. meubelmakers 30, politoer- ders 2, ongesch. arb. 34. Totaal 208. Ter kennis van de leden van den Gemeenteraad se - gebracht, dat de eerst volgende vergadering van den Raad hoogst waarschijnlijk zal plaats hebben op Maan dag 1 Februari 1937 a s. in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. Gistermiddag omstreeks half vier is de 60-jarige mr. P. F. uit Noordwijk bij 't over steken van de Breestraat ter hoogte van de Maarsmanssteeg aangereden door een auto, i bestuurd door A. A. v. D. De heer F. werd vrij ernstig aan het hoofd verwond en door den E.H.D. naar het Diaconessenhuis over- 1 gebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Aan den Leidschen Glashandel, Firma W. van Dam en Co., alhier werd de levering van het benoodigde glas opgedragen voor: een winkelpand van de Fa. Albert Hein te Wormerveer; 30 middenstandswoningen te Velsen; 6 middenstandswoningen te Sant poort; de uitbreiding van het Centraal Sta tion te Amsterdam: een flatgebouw te Den Haag; een bollenschuur te Hillegom: 4 mid denstandswoningen te Limmen; 17 midden standswoningen en een winkelpand te Was senaar; 101 huizen aan de Oude Vest alhier en een landhuis te Bennekom (Gld.). J. A Campfens jm. 27 jaar en Chr. G. v. Schaik jd: 21 jaar. OVERLEDEN: W. Meijers, ongeh. vr. 73 jaar A. Blok. wedn. 78 jaar D J Korteland Zeeman, vr. 52 jaar Chr. Colpa, m. 75 jaar P. v. d. Wijngaard, m. 62 jaar. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 15 Jan. Tarbot per K.G. f. 1.65—1.15. Griet per kist van 50 K.G. f. 40—28 Tongen per K.G. f -1 300.96, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 17. Middelschol f22 Zetschol f27 50 Kleine Schol f. 2613.50. Bot f. 19—17. Schar f. 136. Vleeten per stuk f 2.50. Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10. Kleinmiddel Schelvisch f. 4035. Kleine Schelvisch f, 319. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 88—34 Gullen per kist van 50 K.G. f 158.50. Lengen per stuk f 2.75—0.45. Heilbot per K.G. f 0.90—0 78, Writing per kist van 50 K.G. f. 7.50—4.70. Koolvisch per stuk f. 1.40—0.14, Makreel eer kist van 50 K.G. f. 94.30. Aangevoerd: 589 kisten versche haring f 5.80—3 per kist. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: RO 16 met f 1109. IJM. 48 met. f.1787: de loggers: KW 76 met f. 1801. KW 107 met f. 284, KW 112 met f.351: de SHV 19 met f 289. SHV 399 met f.337. SHV 250 met f.398. SHV 25 mt f. 373. SHV 210 met f. 162 voor versche haring en de KW 151 met 240 kantjes pekelharing voor Katwijk.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1