Di Uit de R ijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag f3 Januari 1937, Een zware verkoudheid ampo daar lucht Ja van og( Zestigjarig jubileum te Nieuwkoop THIJS IJS EW DE BRULLENDE BERG RADIO BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN ALPHEN. Twee fietsen gestolen. Maandagavond werd van iemand een rijwiel ontvreemd dat was neergezet op het IJsbaanterrein, terwijl gisteren de fiets van den heer O. werd ontvreemd. Het brugdek van de Gouwsluische- brug H. Z.. werd beschadigd door een vrauchtauto uit Winterswijk. De politie wist den bestuurder aan te houden. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronelia Maria Engelina, d. van A. J. Schouten en A. M. van Ruiten: Elisabeth Laurentia Maria, d. van L. Dobbe en A. J. A. van der Hoorn; Johannes Wil helmus, z. van J.. W. de Goeij en A. W. M. Pouw: Gerardus Antonius, z. van J. W. de Jong en G. M. van Veen; Johannes Gerar- dus. z. van M. Kennis en J. Th. Zoet; Karei Jan z. van W. Piet en A. van Wieringen; Martha Adriana, d. van P. Kennis en C. W. van Dijk: Hendrika Maria. d. van J. A. Hil- lebrand en M. C. van der Ploeg; Johannes GeTardus Maria. z. van J. P. Hoogenboom en J. M. van der Meer. Overleden: Maria J. van Haaster, oud 5 maanden; Wiihelmina P. van Zaai. 75 jaar; Jacobus L. van den Broek, 3 maanden; Nicolaas Roessingh, 22 j., wonende te Lei den; Johannes A. van Velzen. 51 J., echtg. van A. Koot; Joannes G. M. Turk, 4 jaar; Adriana Loos, 95 jaar. weduwe van C. de Jong: Agatha Beuk, 69 jaar, echtg. van G. W. Vergeer. Ondertrouwd: B. M. Th. Keijzer. 35 jaar, j.m. en H. E. A. Kalker, 32 jaar jjd.; H. J. Vaneman, 41 jaar, j.m. en M. M. Bakker, 40 jaar, j.d.: P. J. Ruigrok, 32 jaar j.m. en C. C. van Beckel. 23 jaar. j.d. Getrouwd: P. Kennis, 58 jaar en C. Bouw meester, 50 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. J. de Haas van Warmond; A. C. van Tiem van Noordwijkerhout; J. G. Grefte van Goor; P. J. Klein van Lei- muiden; G. H. Oudshoorn van Woubrugge; G. M. M. Klein van Nieuwkoop; J. B. Geer- lings en echtgen. van Medemblik; H. Visser van Nieuwer-Amstel; G. Noordman van Zoeterwoude; E. H. Trompert van Haar lemmermeer; Th. F. A. Hogendorp en echtgen. van Rotterdam: C. J. van Berkel van Leiden; A. Kempkes van Duitschland; J. C. Kroon van Warmond; J. J. Bartels van Amsterdam; P. Kikkert van Vreeswijk; J. J. van der Willik van De Bilt. Vertrokken: G. H. van der Hoorn naar Bloemendaal; M. C. Castelein naar Alk maar; B. H. Reinink naar Castricum; P. Clement en gezin naaT Amsterdam; J. Hocgenboom naar Boskoop; L. P. N. Möl- lers naar Leimuiden; P. J. Huigsloot naar Delft: E. M. van der Klaauw naar Apel doorn; J. Pees naar Blokzijl; Wed. J. van der Poel en gezin naar Leiden: K. J. Berk- hemer naar 's-Gravenhage: A. C. Loos n. 's-Gravenhage; A. C. van der Geest naar Koudekerk. staan, in verband met de verkiezingen voor de Tweede Kamer. In diepsten zin, aldus spr., is een Kamerverkiezing een verkiezing van beginselen. De verhoudingen in ons land hebben zich gelukkig op politiek ge bied nog niet zoodanig toegespitst, dat wij voor de dwangkeuze staan: „Democratie of Dictatuur". Wij moeten er ons echter wel van bewust zijn. dat stroomingen in ons volk ons naar die dwangkeuze kunnen voeren. Wij moeten deze niet alleen zoeken in de N.SJ3 Nat. Herstel en het Commu nisme. maar ook in de Anti-Rev. Partij, die n.l. schermt met den z.g. „sterken man" Deze leuze houdt in: miskenning der demo cratie en erkenning van de alleenheer schappij Democratie veronderstelt vrijheid van meeningsuiting voor ieder, mits men niet opzettelijk beleedigt. Spr. behandelde vervolgens den toestand in de landen waar een dictator heerscht en waar de jeugd wordt opgevoed in de vereering van het geweld. De vereen. IJssport heeft gisteravond voor 't eerst de tennisbanen voor schaat senrijders opengesteld. Van deze gelegen heid werd door velen gebruik gemaakt. De baan was door sohijnwerpers verlicht. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen ochtend 10 uur des voormiddags in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: wijziging verordening veldwachters; voorstel tot intrekking van het raadsbesluit inzake verpachting riet landen aan den heer A. van Poelgeest; voorstel tot onderhandsche verpachting der rietlanden aan den heer L. C. van Poelgeest; voorstel om toe te treden als lid van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming; wijziging der begrootingen dienstjaar 1936 en 1937. NIEUWKOOP. Loop der bevolking 1936. De bevolking in deze gemeente bestond op 1 Januari 1936 uit 1766 mannen en 1623 vrouwen, totaal 3389 personen. Dit aantal werd in '36 vermeerderd door geboorten met 50 m. en 52 vr. personen en door vestiging met 54 m. en 58 vr. personen. Wegens over lijden werd de bevolking verminderd met 24. m en 18 vr. personen en wegens ver trek met 92 m. en 104 vr. personen, zoodat de bevolking op 1 Januari 1937 bestond uit 1754 m. en 1611 vr., totaal 3365 personen. De bevolking is alzoo met 24 personen ach teruit gegaan. Het opmerkelijke is ten lc, dat hier zooveel meer mannen dan vrou wen zijn, ten 2e„ dat het vertrek evenals vcrige jaren weder zooveel grooter is dan de vestiging, een verschil van 84, en ten 3e, dat het geboortecijfer hier zeer goed is te noemen, n.l. 30.31 per 1000. terwijl 't rijksigemiddelde over 1935 was 20.21 per 1000 BOSKOOP. Loop der bevolking in 1936. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 December 1936, 4036 mannen en 3851 vrouwen, in totaal 7887 personen. Vertooning van de Oranjefilm. Op initiatief van „Het Boskoop's Oranje comité" is in het veilingsgebouw de Oran jefilm gedraaid. Ruim 1200 kinderen van de in Boskoop gevestigde scholen, hebben in de middag uren een bezoek gebracht aan het veilings gebouw. De toeloop van volwassenen in de avonduren was buitengewoon groot. Mej. J. M. Lünnemann, die ruim 9 jaren als rijkstelefoniste werkzaam is ge weest, is, op haar verzoek ,in verband met haar a.s. huwelijk, eervol ontslagen In haar plaats is benoemd mej. R. E. v. d. Huizen te De Bildt. Het Raadhuis fraai versierd. Bloemen uit het paleis in Den Haag overgebracht. Maandagavond zijn in Boskoop de bloe men en heesters, alsmede de Oranjever lichting die dienst hebben gedaan ter ge legenheid van het Vorstelijk huwelijk in het paleis te 's-Gravenhage. gearriveerd. Gistermorgen werd in het raadhuis een aanvang gemaakt met de bloem versiering, die geheel, ook wat de verlichting betreft in overeenstemming is gebracht met die in het Koninklijk paleis. Nadat den ge- heelen dag, tot zelfs laat in den avond was gewerkt, is deze versiering gereed ge komen. en voor het publiek ter bezichti ging gesteld. Het geheel is nog aangevuld met versche bloemen uit de kassen der Rijkstuinbouw school. De bloemen komen, vooral met de Oran- jegloeilampjes met daar boven een ver gulden kroon, eveneens geheel bezet met Oranjegloeilampjes, prachtig uit. De belangstelling was hedenmorgen al zeer groot. Naar wij vernemen, zal de versiering ook morgen en Vrijdag intact blijven. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Wijnand. z. van F. Kei zer en J. Dietz; Petronelia Adriana, d. van A. de Vogel en M. J. Verklei]: ian, z. van J. Geers en J. Hogenes. Getrouwd: L. de Waal 25 jaar en J. v. Prinssen 21 jaar. NOORDEN. De Geref. Kerk droeg voor de Theolo gische School te Kampen f. 3.12 af. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond 7 uur 30 in openbare vergadenng bijeen. De agenda luidt: voorstel tot vaststel ling van de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden; voorstel tot wijziging van de bouw- en woningverorde ning; voorstel om toe te treden als lid van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming; wij ziging der begrootingen dienstjaar 1936 en 1937. geneest men spoedig door inwrijving; en inademing van Dampo. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apoth. eo» Drogisterf. 5063 (lngez. Med.) WADDINXVEEN. Ernstige aanrijding. Hedenmorgen had in de Julianastraat al hier een zeer ernstig verkeersongeluk plaats. Mej. Jacobi werd door de groote vrachtauto der fa. Slont uit Gouda overreden en zoo ernstig gewond, dat de plaatselijke genees- heeren onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis te Gouda noodzakelijk oordeel den. WOUBRUGGE. De nieuwe Lagere School. Opening door den burgemeester. In tegenwoordigheid van het gemeente bestuur, leden van den raad, den rijks inspecteur van het L.O., het personeel der school en vele genoodigden. had de opening plaats van de nieuwe O.L. school. Nadat de burgemeester de aanwezigen welkom had geheeten schetste hij in het kort den toestand, zooals deze voorheen was en thans ls. De noodzakelijkheid van een nieuw schoolgebouw voor de gemeente was niet alleen noodig. doch een dringende eisch. De volle medewerking van B. en W. en Raad heeft spr. hierbij mogen ondervinden, waar voor hij dank brengt. Spr. vertrouwt dat het personeel met vrucht het onderwijs hier mag voortzetten. Na dank gebracht te hebben aan opzichter en uitvoerders verklaarde spr. de school voor geopend en droeg haar over aan de zorgen van den heer Zijderveld, hoofd dier school. De heer Zijderveld dankte den burge meester voor de hem toevertrouwde leiding en noemt het gelukkig, dat de burgemeester tot. den bouw van deze school de eerste stuwkracht is geweest. Den heer Baak dankt spr. voor de adviezen, gegeven bij de inrich ting van de lokalen. De heer Baak, inspecteur van het L.O. heeft de lijdensgeschiedenis van de oude school meegemaakt en acht het een ge meentebelang, dat tot nieuwbouw ls beslo ten. Financieel komt het de gemeente ten goede, doch ook 't onderwijs is er mede ge baat. Breedvoerig ging spr. in op de opvoed kundige waarde, welke van het personeel kan uitgaan. Namens de vereeniging „Volksonderwijs" zeide de heer Tondu het gemeentebestuur dank voor de medewerking bij het openen van de mogelijkheid tot het bouwen van de school. De heer Hoekstra, hoofd der school voor Chr. Nat. Onderwijs, zette op zeer kiesche wijze de verhouding uiteen tusschen het bijz. en openb. onderwijs. Een principleele scheidingslijn, aldus spr.. blijft steeds be staan tusschen beide soorten van onderwijs, doch dit behoeft geenszins vertroebelend te werken. Vooral op het platteland behoort het persoonlijk element mede doorslag gevend te zijn en helnlé spr.'s wensch, dat tusschen de hoofden der verschillende scho len een geest van goede verstandhouding bestaat. Spr. wenscht het hoofd geluk met dit schoolgebouw. Het standpunt dat de ge meente heeft ingenomen bij den bouw van de school geeft spr. de hoop en zekerheid, dat, in verband met de gelijkstelling, dit be stuur eenzelfde houding zal aannemen als het bijz. onderwijs op eenige materieele medewerking prijs stelt. Hierna werden de aanwezigen ververschin- gen aangeboden en werd het gebouw be zichtigd. Vervolgens werd de school open gesteld voor ouders en vrienden van het O.L onderwijs. ZOETERMEER. Loop der bevolking in 1936. Het aantal inwoners dezer gemeente be droeg op 1 Januari 1936 2589 mannen1 en 2496 vrouwen, totaal 50.85 personen. De bsbolking vermeerderde met 28 man nen en 36 vrouwen, totaal met 64 personen, zoodat de bevolking op 1 Januari 1937 be stond uit 2617 mannen en 2532 vrouwen, totaal 5149 personen. LEIDERDORP. De Arbeiders- ontwikkeiingciub. De Arb.-ontwikkelingclub hield een ver gadering in café Ramaker. De heer L. G. van Doorn uit Leiden hield een rede over: „Democratie of Dictatuur". Spr. begon met te zeggen, dat wij voor een belangrijk jaar De heer J. VVeerdenburg. Zooals wij reeds hebben gemeld her dacht de 72-jarige J. Weerdenburg te Nieuwkoop den dag, dat hij 60 jaren gele den te werk gesteld werd in de ijzerwaren- fabriek van de firma Gebr. Bodegraven aldaar. De fabriek was in verband met dit jubileum geheel met. vlaggen en groen versierd, terwijl het geheele personeel zich te half elf verzamelde. De oudste firmant, de heer N. Bodegra ven. roemde de werkkracht van den jubi laris en stelde hem als voorbeeld voor de jongeren. Den jubilaris werd een bloemen mand en een enveloppe met inhoud over handigd. Daarna sprak de heer P. Verlooij als meesterknecht den jubilaris toe, ook spr. bood een enveloppe met inhoud namens het geheele personeel aan. Tenslotte hield de heer S. Sannes als collega een toespraak, waarin hij op gees tige wijze Weerdenburg huldigde. De jubilaris dankte ontroerd voor de hulde, terwijl ook de oudste schoonzoon nog een dankwoord sprak. Intusschen werd de wijn rondgediend en werd gedronken op dit zeldzame jubileum. Alle employé's kregen bij deze gelegen heid van de firma een feestgave. Bij K.B, van 1 Aug. 1927 werd aan den heer Weerdenburg reeds de eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toegekend. In de omgeving van de woning van den jubilaris en van de fabriek had men de vlaggen uitgestoken. en fam., den Haag, Carel Relnierszk. 75 P. Esther en fam., Amsterdam, Katwijkstr. 9 I W. Feusz en fam., Batavia N.O.I. D. Geuke, Nijmegen, Barbarossastr. 8 O. G. E. Gorter, Rotterdam, Westersingel 12 a J. Groen, Velsen, Huijgensstr. 44 J. M. de Haas, Haarlem, da Costastr. 52 H. E. J. Hanenberg, Haarlem, Gasthulsvest 47 J. R. Hardebol en fam,, Rozenburg, Zand dijk C 46 B. J, Haverkamp en fam., den Haag, Hoefkade 992 II C. C, A. v. Hille, Gent Belg., Onafhankelijksln. 7 J. c. Hoek, Haarlem, Coornhertstr. 25 A. C. Hoogenboom, Hillegom, Dorpstr. 81 F. M. v. Kooy, Rotterdam, Leuvenhaven 12 a M. A. B. J. Langemeijer, Heemstede, Spaarn zichtln. 35 L. E. Lasberg, Utrecht, Tol- steegsing. 34 R. Lazar, Brussel Belg., Av. des Cerisiers 165 Lie Bing Tien, Oegst- geest, Juffermansstr. 54 M. W. Lock, Amersfoort, Bisschopw. 29 C. Matthijsen, Haarlem, Gasthuisvest 47 E. v. Maurik, den Haag, Obrechtstr. 568 E. Meewis, Emmen, Erica 336 1 H. Metscher, N.O. Indië E. C. R. G. de Meurichtj, Oegstgeest Burg, de Kempenaerstr. 21 A. Monteba, Voorburg, Heerenstr. 106 P. Nieboer, den Haag, ten Hovestr. 58 C. v, d. Niet, Noordwijk, Piet Heinstr, 76 A. Pöcheim, den Haag, Stadhoudersin. 82 T. Pool, Wassenaar, Kerkstr. 6 J. C. Rietbroek, Alkemade, Roelofarendsveen B 35 P. v. Rossem, Rotterdam, Eendrachtsweg 66 S. A. v, Rijswijk, Baarn, Veldstr. 6 H. J. v. d. Spree, Utrecht, Gansstr. 155 bis R. Stevens, Waalwijk, Rijksstoomgemaal F. Stolz, den Haag, Frankenstr. 19 Wed. A. P. A. R. KrabbeTavenraat, den Haag, 2e Schuytstr. 187 J. M. v. Tricht, den Haag, Pr. Hendrikstr. 33 L. G. Tuk, Nieuwpoort, Postkantoor Th. J. Valk, Zeist, Platolaan 82 F. Verhoeven, Weesp, Heerensingel 127 J. A. Veth, Baarn, Jac. v. Lennepstr. 4 C. W. v. d. Voort, Oegstgeest. Endegees- terstr.w. 5 L. C. J. Wery, Sittard. Schut- tenstraat 12 P. v. Zallnge, den Haag, Appelstr. 166. GEBOREN: Gerard Cornells, zn. van J. de Graal en H. C. de Bruin Wiihelmina Maria The- resia. dr. van C. C. v. d. Meer en W. C. He ven Lena Johanna, dr. van J. Wetselaar en R. Hartevelt Pieternella Elisabeth, dr. van J. W. v. Westrienen en J. E. Weeda Cornells, zn. van P. C. Segaar en A. J. Voor winden Hendrik Simon, zn. van H. v. d. Leek en A. C. Ottevanger Jacob, zn. van P. W. Bekooi en C. Kreuger Susanna Jannetje, dr. van C. Taf fijn en J. Laterveer Willem Frederik. zn. van W. F. Fielemon en M. de Jong Isaac Jan Pieter, zn. van A. Bavelaar en P. Ruitenbeek Jan, zn. van T. Groenedijk en C. A. Huisman Lucia Gerarda Amalia, dr. van G. T. Does- wijk en B. F. Arrachart Johannes Adria- nus, zn. van J. C. Luijsterburg en A. Hunold Cornelia, dr. van L. Polderman en A. v. Veen Johannes Henricus Maria, zn. van G. L. M. Driessen en H. E. H. M. Mannaerts Theodora Maria Bernadette, dr. van J. Dieterman en J. M. A. ten Broek Alber- tus Johannes, zn. van J. Bax en J. M. Op- dam Johanna Catharina, dr. van H. C. F. Selier en A. J. Vermeulen Arnold, zn. van B. v ,d. IJssel en J. F. G. Sluis. Neeltje, d. van H. v .Alpha».! en W. C. Holverda Johannes, z. van J. F. Landes- bergen en A. Stikkelorum Maria Mag- dalena. d. van M. C. Broers en H. J. Leugering. GEHUWD 1, Kabouter Baardenspons had dus veel spijt en was zijn kwade streken kwijt dat was natuurlijk prachtig. Maar Thijsje luistert altijd heel aandachtig en bij enkele van Baardensponsjes woorden, begreep hij niet wat daar zijn ooren hoorden! Want deze vreemde dwerg sprak van een grooten berg. die zoo maar stond te trillen en te brullen in 't land van Boeli-Boeli- Bom; daar vluohtte Baardenspons juist om. 't Is niets voor Thijs om zooiets maar met rust te laten en dus ging hij nog eens met Baardenspons weer praten. Hij zei: „Ik heb zooiets nog nooit gehoord; de meeste bergen staan steeds ongestoord en gaan zich niet bewegen, ai is er storm of onweer of wel vegen! Maar als een berg gaat brullen inplaats van te zwijgefi.... nu ja dat is om kippenvel te krijgen!" „Ja", zei Baardenspons. „ik had ook nog nooit zoo iets gehoord, maar 't is toch zoo. geloof mij op mijn woord!" „Dan", sprak Thijs, „is daar in 't Boeli-Boeli-Bomsche land iets zeer bijzonders aan de hand!" J. J. de Koningh jm. en J. Bennink jd. OVERLEDEN: G. C. de GrootRomijn, vr., 67 j. M. J. v. Erkel—Albert, vr., 75 j. E. GijsmanHogendoorn wede. 75 j. A. Sollie—Fortunati vr. 77 j. J. Sehregel wedn. 90 j. GEVESTIGD L. v. Asperen Vervenne, verpleegster, Rijnsb.weg 10 M, Ceton, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. C. M. Diergaarde en fam., winkelbediende, Bakh. Rozeboomstr. 32 Raden Mas Dj a j eng Pratomo. Zee manlaan 16 a M. de Jong en fam meu belmaker en behanger. Haagweg 178 Wed. C. v. d. PoelKoblenzweij, Hooigr. 13 27 L. W. Kooijman, dienstbode, Bree- straat 8 C. H. Korevaar, tuinman, Noord einde 18 M. J. Kuijpers, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 G. D. v. d. Laaken, ver pleegster. Rijnsb.weg 10 J. T. Lameris, dienstbode, Rijnsb.weg 29 E. S. de Lan gen, K. Rapenburg 10 a N. Le Grand, leeraar Lyceum, Bilderdijkstr. 4 P. F. Massaal' en fam., koopman in man., Veste- straat 92 J. J. Dinantv. Mastrigt en fam., Cobetstr. 11 Raden M, Moerman, Hoogewoerd 93 A. Nauta en fam., Hoo- gewoerd 154 J, v. Opijnen, fabr.arb., Oos terstraat 6 a A. Paap, Rijnsb.weg 10 A. Poons en fam., vertegenwoordiger. Hee rengracht 18 J. B. H. Schoots en fam., koopman in manufacturen, Bakh. Roze- boomstraat 38 Soekiman, Ind. arts, Lijs terstraat 35 J. ter Stege, verpleegster. Rijnsb.weg 10 J. Straathof en fam., land arbeider, Langegr. 214 A. H. Tollenaar en fam.. electrotechn., Lombokstr. 9 a A. Tljsseling. verpleegster, Rijnsb.weg 10 W. J. M. Völker, kok. Heerenstr. 118 M. A M. Waszink en fam., Lorentzkade 43 J. Wielinga. sergeant Ind. Leger. Trompstr. 23 J Wolf, mecanicien, Oude Singel 68 J. v. Driesum— de Zwaan, Rapenburg 49. VERTROKKEN: G. Bakkei 's Hertogenbosch. Lagelandstr 2 w H B-kker, Rijswijk Z.H.. Hoorn- brugln 38 W. H L. Bruijns. den Haag, Stolpertstraat 170 O. A. ten Cate, den Haag, Regentesseln. 100 J. L. C. v. Essen Bennehroek, Duinlaan 14 W, L. v. Essen VOOR DONDERDAG 14 JANUARI. Hilversum I. 1875 M. AVRO-uitzending 8,00: Gram. pi. 10,00: Morgenwijding. Gram, pi. 10,30: Omroeporkest 11,15: Gram. pi. 11,30: Omroeporkest 12,30: Kovacs Lajos' orkest en Gram. pl. 2,00: Voor de vrouw 2,30Orgelconcert 3,00: Naaicursus 3,45: Gram. pl, 4,00: Voor zieken en thuiszittenden 4,30 Piano-recital 4,50: Voor de kinderen 5,30: Het AVRO-Aeolian-orkest 6,30:i Sportpraatje 7,00: Voor de kinderen 7,05: Piano-recital 7,30: Engelsche les 8,00: Berichten A.N.P. 8,15: Concert gebouworkest en soliste. In de pauze „De Geest der Tijden" 10,30: Gram. pl. 11,00: Berichten A.NJP. Hierna tot 12,00: AVRO-Dansorkest. Hilversum II. 301 M. 8,009,15: KRO; 10,00: NCRV; 11,00: KRO; 2,00—11,30: NCRV 8,009,15 en 10,00: Gramofoon- platen 10,15: Morgendienst 10,45: Gramofoonplaten 11,3012,00: Godsd. halfuur 12,15: KRO-orkest en Gram. pl. 2,00: Handwerkles 3,00: Gramofoon platen 3,153,45: Voor de vrouw 4,00: Bijbellezing 5,00: Cursus handenarbeid voor de jeugd 5,30: Radio-tooneel 6,00: Bas-bariton en piano 6,45: Enkra- teia-kwartier 7,00: Berichten 7,15: Journ Weekoverzicht 7,45: Reportage 8,00: Berichten A.N.P. 8,15: Muziek corps le half-reg. huzaren te Amersfoort 9,00: Huzaren-taptoe 9,05: „Een dia conaal dorp in de hoofdstad", causerie 9,35: Vervolg concert (Om 10,00: Berichten A.N.P.) 10.3011,30: Gram.pl. Hierna Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 11,25: Gram. pl. 12,05: B.B.C.-Welsch orkest en zang I,05: De BBC-zangers 1,35: Het Sharpe- Sextet en sopraan 2,35: BBC-Variété- OTkest 3,10—3,30: „Men talking", cau serie 3,35: Sted. Orkest Bournemouth en solist 5,05: Gram. pl. 5,35: BBC- Dansorkest 6,20: Berichten 6,40: „This way out", causerie 7,00: BBC- Schotsch orkest 8,00: Revue-programma 9,00: Causerie over Shakespeare 9,20: Berichten 9,40: BBC-Theaterorkest 10,20: Korte Kerkdienst 10,40: Sopraan en piano 11,35: Het Grosvenor House Dansorkest 11,5012,20: Dansmuziek Gramofoonplaten Radio Paris. 1648 M. 7,20 en 8,20: Gram. pl. 12,35: Gram. pl. 1.35: Zang 1,50 en 2,50: Gram. pl. 4,50 en 5,05 en 8,20: Zang 9,05: Ortambert-kwartet en zang 10,05: Omroeporkest 11,20 12,35: Pascal-dansorkest. Keulen. 456 M 5,50: Donath-orkest- concert. 7,50: Orkestconcert 12,35: Omroepkleinorkest 3,35: Sopraan, viool en piano 4,50: Gram. pl. 5,20: Orkest concert 6,20: Omroep-schrammel- ensemble 7,30: Omroeporkest en -koor 9,50: Gram. pl. 10.25—11.20: Th. Hol- llnger's orkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M 12,20: Gram. pl. 12,50: Omroepkleinorkest en cabaret 1,30: Salonorkest en cabaret 2,002,20: Gram. pl. 5.20: Salonorkest en pianosoli 6,50 en 7,20: Gram. pl. 8,21* Omroeporkest 10,30: Omroepdans- orkest 11.2011,35: Sportreportage. 434 M.: 12,20: Gram. pl. 12,50: Salon orkest 1,30: Klein-orkest 1,502,20: en 5,20: Gram. pl. 6,35: Omroepdans- orkest 7,05 en 7,35: Gram. pl. 8,20: Zang 8,50: Nat. Orkest van Parijs II,0011,20: Gramofoonplaten. Deutschlandsender. 1571 M. 7,30: Oskar Joost en zijn orkest 8,05: Om roeporkest 9,20: Berichten 9,50: Fluit, viool en viola 10,05: Weerbericht 10,2011,20: Dansmuziek (Gram. pl.). 3EM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 14 Januari. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2c programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3e programma: 8.00: Keulen of diversen 11.05: Droitwich 12.05: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14.20: diversen 14.50: Parijs Radio 15.35: Keulen 19.05. diversen 19.30: Keulen 21.20: Londen Reg. 21.50: Berlijn 23.20: Parijs Rad'°; 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.-0; diversen 10 35' Londen Rea. 15.35. Droitwich 18 20: diversen 19.00: Droitwich 19.30: Sportpraatie door den heer J. G. A Janssen (journalist) 20.00. Droitwich. Wijzigingen voorbehouden, ■lij' 42

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8