Uit de Omstreken AKKERTJES LEIPSCH DAGBLAD Woensdag fB Januari 1937 LOSSE NUMMERS van ons blad Redactie 1507 Directie en Administr. 2500 De K.W. BIJENKORF Onze Telefoonnummers (op 2 lijnen) AALSMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: C, Maarse, Pontweg 1 G. de Jong, Aalsm.weg 243 J. v. Vliet, Oostein- derweg 405 J. D. Offerman, Oosteinder- weg 337 J. C. A. Diks, Ophelialaan 59 D Spaargaren, Ophelialaan 91. Vertrokken: G. v. d. Moor, naar Amster dam. Albert Cuipstr. 237 J. Nowee, naar Amsterdam, Bartholomeus Diazstr. 14 III j. Spaargaren, naar Haarl.meer, Benne- broekerweg 47 H. W. v. Wlckevoort Crommelln, naar Hilversum, Alb. Perkstr. 2 P. Verbeek, naar Heemstede. Tiemorstr. 23 C. J. v. Ommeren naar A'dam, Riouw- straat 351 Wed. D. N. Ruiter, naar A'dam Lod. Boisotstr. 411 J. Deneken naar Nr. Amstel, A'damscheweg 318. Burgerlijke stand Geboren: Joannes Henricus, z. van J. Baars en C. Buskermolen Martlnus Jo hannes, z. van M. v. d. Jagt en M. C. Win ter Suzanna Martinu, d. van R. v. d. Bijl en C. Konst Jannetje, d. van F. Kees- sen en A. M. A. v. d. Burg Peter, z. van J. v. d. Pol en E. J. Elshout Christina Maria, d. v. A. Culper en C. M. Drooger Aldert, z. van C. Alderden en A. Jongkind. Ondertrouwd: W. J. de Haas, 25 J. en J. v. d. Zwaard, 19 J. Getrouwd: A. Hartlng, 22 j. en M. Griek- spoor, 22 D. Roodenburg, 25 J. en P. Grlekspoor, 24 J. Overleden: G. Maarse, 84 J., wedr. van M. Baarse E. F. Sebens, 95 j. wedr. van W. Korstman. BENTHUIZEN. Loop der bevolking 1936. Het aantal inwoners bedroeg op 31 Dec. 1935: 1061 n.l. 572 m., 489 vr.; geb. in 1936, 12 m., 10 vr.. totaal 22. Gevestigd: 21 m„ 34 vr., totaal 55. Overleden 3 m„ 3 vr., totaal 6. Vertrokken 17 m., 21 vr., totaal 38 Bevolking op 31 Dec. 1936, 585 m.. 509 Vr., totaal 1094. Alzoo een vermeerdering van 33 inwoners. Aantal gesloten huwelijken 11. HAARLEMMERMEER. Stijging van het aantal inwoners. In de laatste jaren is het aantal inwoners der gemeente Haarlemmermeer aanmerke lijk gestegen. Ook in het afgeloopen Jaar is het weder met bijna 750 vermeerderd, zoo dat het thans ongeveer 31 200 bedraagt. Opnieuw is gebleken, dat in deze ge meente het aantal mannen nog steeds dat der vrouwen belangrijk overtreft (met bitna 1000). Een eigenaardig verschijnsel, dat zich alhier gedurende vele iaren zeregeld heeft voorgedaan. Onder de leden had een gratis verloting plaats van levensmiddelen. Aan het eind van den avond dankte de voorzitter allen voor hun daadwerkelijke steun en sympa thie. Ook de pastoor sprak nog eenige har telijke woorden. Nadat de heer C v. d. Kamp een dankwoord namens de leden gesproken had. sloot de voorzitter deze bijeenkomst Brand in een woonhuis. Maandagavond omstreeks 10 uur brak brand uit te Hoofddorp in het huis van den arbeider v. P. die zelf afwezig was. De echtgenoote en de kinderen hadden zich reeds ter ruste begeven. Het vuur. dat in den schoorsteen ontstond, verspreidde direct j een zoodanige hitte, dat in de kamer de houten schoorsteenmantel in brand ge raakte. De vrouw werd van het geknetter wakker en bemerkte al spoedig dat er voor haar en de kinderen groot gevaar dreigde. Ze ging direct de kinderen halen en slaagde er nog intijds in met hen de woning te ver laten. De brandweer werd gewaarschuwd en was het vuur spoedig meester. 55-jarige Echtvereeniging. Gisteren was het 55 jaar geleden, dat het echtpaar Pieter Arensman en Cornelia Ple- ters, wonende in de Boschstraat te Nieuw- Vennep. in het huwelijk trad. De nog krasse oudjes die veler achting en vriendschap hebben verworven mochten van verschillende zijden blijken van belang stelling ondervinden. 75-jarig bestaan van „Concordia". In de Beurs te Hoofddorp had een feeste lijke bijeenkomst plaats van ..Concordia", ter voortzettlne van het concours van rede rijkerskamers en tooneelver.. hetwelk ter gelegenheid van het 75-jarlg bestaan van deze vereeniging gehouden wordt. De zaal was flink bezet. De voorzitter, de heer de Zee. opende de bijeenkomst en riep allen een hartelltk wel kom toe. Hierna trad op de mededingende vereeniging Rederijkerskamer H. K. Poot te Bodegraven, met het stuk „De Vrijbuiter". Dat het stuk bil de aanwezigen in den smaak viel. bleek wel uit het herhaald ap plaus aan het einde van ieder bedrijf. De avond werd met een gezellig bal besloten. KATWIJK. AAN ZEE. Centrale werkplaats voor jonge werkloozen. Wordt waarschijnlijk eerst in Februari geopend. In de vergadering van de Raadscommis sie voor de Werkverschaffing op 15 Oct. van het vorige jaar werd besloten aan B. en W. te verzoeken de oprichting van een centrale werkplaats voor Jeugdige werk loozen te willen bevorderen. Reeds op 21 October dienden B. en W. bij den Minister van Sociale Zaken een aanvraag voor de Instelling van een dergelijk instituut ln. Tegelijkertijd werd overgegaan tot de sa menstelling van een sub-commissie. Toen het met de aangifte van de jonge werk loozen, niettegenstaande hieraan groote publiciteit was gegeven, niet hard liep, be sloot men om door middel van de vakor ganisaties bij de jonge werkloozen be langstelling voor het ongetwijfeld nuttige doel van het Instituut op te wekken. Het resultaat van deze actie ls inderdaad zeer bevredigend te noemen. In korten tijd meldden zich voor verschillende vakken (in hoofdzaak timmeren, metselen en schilderen) in totaal 78 deelnemers aan Als werkmeester hebben zich 17 personen laten Inschrijven. De gemeente huurde in middels een geschikte loods aan de Re misestraat, welke op betrekkelijk eenvou dige wijze als werkplaats kan worden in gericht Groot was de teleurstelling van het ge meentebestuur, ln het bijzonder van den heer Dubbeldam, die een enthousiast voor stander van de centrale werkplaats ls, toen men vernam, dat de toestemming van den Minister van Sociale Zaken, in te genstelling met de oorspronkelijke berich ten, nog eenigen tijd op zich zou laten wachten, zoodat naar alle waarschijnlijk heid eerst in Februari met het werk een aanvang kan worden genomen. Met het gemeentebestuur hopen wij, out de animo onder de deelnemers door het lange wachten niet zal verslappen, want het gaat hier om een belangrijk cultureel cioel, n.l. het scheppen van een gelegen heid voor jonge werkloozen om zich prac- tisch in het door hen gekozen vak te be kwamen dan wel de verworven kennis te onderhouden. f t >«i.A4-ldl f - De fraaie foto van de Nieuwe Kerk, geplaatst ln ons blad van gisteren, is vervaardigd door den fotograaf Kruyt alhier. Onze plaatsgenoote mej. Corry Lens slaagde te Arnhem voor het diploma „Kin derverzorging en opvoeding". KOFFIE EN KNIP EXTRA GOEDKOOP DEZE WEEK: De bekende Faarsmerk koffie n~m per halfpond van 25 voor KNIP JANHAGEL «w per halfpond van 25 voor Am. LEVENSMIDDELENBEDRIJF KATWIJK-ZEE 5086 zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. De heer G. Vreeburg overleden. HILLEGOM. Begrafenis van den heer J. Vrugt. Gisteren ls op de algemeene begraaf plaats alhier ter aarde besteld het stoffe- ltlk overschot van den heer J. Vrugt. Er was veel belangstelling voor de droeve Plechtigheid, voornamelijk uit de kringen van bloemisten en van de zijde van den Nederlandschen Protestantenbond. Een ver tegenwoordiger van deze organisatie besloot de Plechtigheid met het bidden van het Onze Vader. In den ouderdom van 89 jaar is alhier overleden de heer G. Vreeburg, oud-kerk meester der Agatha-parochie. De heer Vreeburg werd om zijn groote verdienste voor kerk en gemeenschap begiftigd met 't Gouden Kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". KATWIJK AAN DEN RIJN. Ondersteuningsfonds St. Jan de Dooper. De vereeniging hield bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een feestvevgade- nng. De vice-voorzitter, de heer Joh. Seij- sener opende en heette allen welkom, wij zende op dit heuglijke feit. De drie zilve ren jubllarcssen, de heeren v, d. Lubbe, v. d. Geer en van Schie bood spr. namens de leden een blijvend aandenken aan. De dames-tooneelvereeniglng „Ons Genoegen" voerde een tooneelstuk op. Nadat de heer v. d. Marei gelukwenschen had aangebo den traden de dames voor het voetlicht. Dozc hebben zich op lofwaardige wijze van hun taak gekweten, en mochten dan ook herhaaldelijk een hartelijk applaus in ont vangst nemen. De pauze werd gevuld door Pianomuziek van den heer P. v. d. Drift NOORDWIJK. Door de politie zijn, tijdens de afge- loopen feestdagen, een man en een vrouw aangehouden, die er van verdacht worden ln een café geld te hebben gestolen. Een gedeelte van het geld werd bij den man teruggevonden. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud, ceintuur, rijwiel, reservewiel van een auto, duimstok, handschoen, bois sleu tels, hond, kmderaschje. Inlichtingen worden uitsluitend ver strekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 13 uur ten polltlebureele te Noord- wijk-Binnen. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. koesoe, Geversstraat 48: C. I. Kruisheer en gez., dir.Keur. van waren, Leldschestraatw. 8; J. J. Hugens, kapper. Duivenvoordestr. 27; W. M. J. Kasander en vr. Julianalaan 2b; P. A. Boezeman insp. levensverz. mij., Terweeweg 66. Vertrokken: A Oppenhuis db. naar Lei den, Heerensingel 50; J. C. Hoornenborg n. R'dam, Cl. de Vrieselaan 67: M J. van Loe en gez„ kellner n. Leiden R Visserstr. 22a; L. S. van Leeuwen naar Woerden, Voorstraat 32; P. W. van Stijn geb. v. d. Meer. naar Warmond. Beverninkstr. 16; C. M. Raams geb Spaanderman van Rhijn n. Woerden, Rijn 23; E. H. H. Bexkens, db. n. Venlo, Tegelschewog 19; A. Hazenoot, db. naar Noordwijk, Binnenweg 11; M. E. Blij- leven db. naar Sassenheim, Weltevreden 1; P. van der Laarse, tijd. ambt. Omz. Bel. n. A'dam, Fred. Hendriklaan 8 hs; A. J. van Thiel, vert. v. Nelle naar R'dam, Schiet baanlaan 63a; E. A. Bachet, verplnaar A'dam, Aalsmeerderweg 114; C. M D. Vendrik, huish. naar Leiden, Lijsterstr. 7; T. Otte verpl. naar Arnhem, Koningstraat 14; H. Faltermaijer naar Dortmund (Dtl.); W. A. de Graaf n. A'dam, Adelaarsw. 18. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria Cornelia Cathaxlna dr. van J. Schoffelmeer en E. M. Som; Franciscus z. van P. Merkelijn en N. de Gelder; Lucas Jacobus Jacon z. van J. Olivier en W. A. Kramp; Cornells z. vam A. Rijsdam en C. de Geus; Adrianus Johan nes Hubertus z. van A. J. van der Voort en A. C. Verhoeven. Overleden: M. H. Dekens geb. Kraan, 71 jaren; E. C. J. Vissers 76 jaren. Ondertrouwd: W. Stokhuyzen 25 jaren en E. A. Holleman 23 jaren. De 4e prijs van den étalage-wedstrijd is toegekend aan den Sigarenhandel Schrij vers, de 5e prijs aan Haasman's Boekhan del en een troostprijs aan den fruithandel Oostendorp, allen in de de Kempenaer- straat De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumont Gevestigd: Cath. W. van der Voort 1.1. verpl. Endegeest; J. Ringrose L de Col.- laan 28; B. T. Lie, J'ifrrmansstr. 54: K. P. J. Pino, de Kemsrstr. 109; B. F. Krantz technoloog, Hofaijcl: 41; I. Krantz geb. Santman. Hofdijck 41; J. Hogwwoning en gezin, stoker Javastraat 36; P. A, Djojo- RIJNSBURG. Jaarvergadering Muziekver. „Wiihelmina". De muziekvereeniging „Wiihelmina" hield haar jaarvergadering in het Ontspan ningslokaal. De vcorz.. de heer P. v. Delft heette alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zyn vreugde over uit, dat „Wiihelmina" in het afgeloopen jaar bij zooveel gelegenheden haar gewaardeerde medewerking heeft kunnen verleenen. De secr., de heer M. v. Delft Gz., bracht een uitgebreid jaarverslag uit. Getracht zal worden jonge krachten te winnen. De penningmeester, de heer J. S. B. den Hoed gaf een overzicht van de financiën. Voorzitter en secretaris werden bij accla matie herkozen. Daarna werd na eenige discussie beslo ten een Vaandel-Comité te benoemen, dat zal trachten gelden voor een nieuw vaandel te verzamelen. In dat comité heb ben zitting genomen de heeren D. v. Dellt Az... J. Molenkamp en J. Verhart. Tevens kwam ter sprake het deelnemen aan concoursen. Pogingen zullen worden aangewend om de beschikking te verkrij gen over een viertal marschtamboers. Na afdoening van eeniee huishoudelijke zaken, sloot de voorz. d^vergadérlng. De heeren T. Kralt Wz„ A. v. d. Mey en Jac. v. Egmond Gz. werden tot sec.r, penningmeester en bibliothecaris van de Ned. Herv. Jongellngsver. (Noord) gekozen. SASSENHEIM. Jaarvergadering R. K. Volksbond. In het K, S. A.-gebouw hield de afd. Sassenheim van den R. K. Volksbond haar jaarvergadering De voorz., de heer J. Kortekaas, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de verscherpte maatregelen op sociaal gebied. Als gevolg van den huidigen toestand be gint bij velen de moed te zakken en gaat men ook moreel achteruit. Spr. hoopte, dat 1937 meer perspectief zal openen, en spoorde de leden aan ver trouwen te stellen ln de leidinggevende personen De notulen werden goedgekeurd en de Ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Na discussie werd besloten het abonne mentsgeld voor het weekblad „Herstel" met 2 cent te verhoogen. Uit het jaarver- slage bleek dat de afdeeling 234 leden telt. De penningmeester had een batig saldo van f. 56.24. De begrooting voor 1937 werd vastge steld op f. 1589.04, in ontvangst en uitga ven. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Alle aanwezigen ontvingen een bon voor spek. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. H. J. de Vreede en Th. M. van der Meer. Overleden: A. Benschop m. 66 j. J. van de Lubbe geb. van Schendel vr. 40 j. AKKER-C ACH ETS Overal verkrijgbaar. Per 12 sluks 52 cent 4955 (Ingez. Med.i VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Petrus Faay 32 j„ ongehuwd. Geboren: Johannes Wilhelmines, z. van B, Zwetsloot en C. Vink; Gerardus Petrus, z. van C. Berrevoets en C. A. v. Berg. Afscheid kapelaan Kragtwijk. Gisteren is een spoedvergadering bijeen geroepen in verband met het plotselinge vertrek van kapelaan Kragtwijk. Verte genwoordigd waren o.a. de stand- en vak organisaties, de Mariacongregaties der da mes en heeren, de voetbalver. „Foreholte", De Derde Orde en de Jeugdorganisaties. Besloten werd hedenavond om 7 uur in de groote zaal 'van het Parochiehuis een afscheidsavond te organiseeren, waarop alle leden van bovengenoemde vereenigin- gen worden verzocht tegenwoordig te wil len zijn. Tot leeraar aan de Landbouwwinter- school der Bisschoppelijke Nijverheids school alhier, is benoemd de heer C. P. Vergouwen, uit Medemblik. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: S. E. van der Lee geb. Kwaak d. Overleden: W. P. Beugelsdijk m. 11 J. Gedurende December ls in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd ten behoeve van de diaconie f. 63.68 en ten behoeve van de Kerkvoogdij f. 140.50. VEUR-LEIDSCHENDAM. De bevolking. Het aantal inwoners van Veur bedroeg op 1 Januari 1936 3781. Geboren werden 82 personen, gevestigd 340 personen, toename 422 personen. Overleden 22 personen, ver trokken 300 personen, afname 322 perso nen. Netto toename 100 personen, zoodat op 31 December j.l. de bevolking bedroeg 3881 personen. Gesloten werden 21 huwe lijken. Gedurende 1936 bedroeg het gemid deld aantal werkloozen in Veur 102. Uitge keerd werd steun f.22.831.86, bijzondere steun f. 487.02, toeslag tewerkstelling land en tuinarbelders f. 399.92. Het Burgerlijk Armbestuur keerde f. 12.500 uit. Aan werkverschaffingsloonen werd uitbe taald f. 5517.13. VOORSCHOTEN. Openbare Vergadering der Chr. Jongerengroep. In het gebouw voor Chr. Belangen aan ae Wijngaardenlaan hield de Chr. Hist. Jongeren Groep een openbare vergadering Bovendien werd in deze vergadering de film „Onze Prinses" vertoond, terwijl des middags reeds een voorstelling voor kin deren had plaats gehad. Geopend werd door den heer A. Fortgens. Nadat geza menlijk was gezongen Ps. 150 vrs 1, waar bij mej. G. Nell voor de orgelbegeleiding zorgde, ging de voorz. voor in gebed, waar na hij een woord van welkom sprak tot bestuursleden van de kiesvereen.. gemeen teraadsleden, wethouder J. A. Mens, ver schillende afgevaardigden en tot den spre ker van dezen avond, den heer H. van Boeijen uit Voorburg, lid van Ged. Staten Spr. herinnerde aan de gebeurtenissen van de laatste dagen. Een Chr maatschappij, aldus spr., moet ons streven zijn en daar om hebben de jongeren een groote roeping te vervullen. Spr. wekt de jongeren op te toonen dat zij bezield zijn door een levend beginsel. Tegenover fascisme en commu nisme moet gezet worden het unlverseele Christendom Hierna verkreeg de heer H. van Boeijen gelegenheid voor zijn rede „Vorst, volk en vaderland". Spr. begon te wijzen op de te genstellingen in het leven. Verleden week was alles een en vanavond als politieke groep bijeen, zeggen wij, dat er in de ko mende maanden gestreden moet worden, omdat alles in groot gevaar verkeert. Het feit van 7 Januari heeft onschatbare waarden voor ons volk, ook voor de vader- landsche kerk. Het binnenkomen van het kerkgebouw door de Prinses was met de oogen opwaarts gericht. Dit is van buiten gewone beteekenis, hierin ligt een heer lijke symboliek. God heeft bemoeienis ge had met Oranje en hierdoor ook met het volk van Nederland, maar Oranje heeft ook getoond dat zij prijs stelt op de ge schiedenis. Historie en heden zijn op 7 Januari vereenigd en het is bewezen dat kerk en overheid elkander noodig hebben. Voor dit treffen mogen wij dankbaar zijn. Ook voor den Chr. Hist, beleider is het een week geweest met vele roerende mo menten. vol hoop voor land en volk. Maar cr zijn tegenstellingen. Het constitutio- neele koningschap is de vrucht van Gods leiding, maar er ls teveel crltiek. Er zal gestreden moeten worden zoowel tegen rechts als tegen links. Spr. wekt allen op pal te staan voor het Chr. Hist, beginsel. Na deze rede zongen allen staande „Mijn schildt en de betrouwen. Na de pauze werd de film vertoond. Ds. H. P. Fortgens sprak een slotwoord. Gevonden: een handschoen, een holle tizeren buis. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 910 uur v.m. Ten overstaan van notaris W. A. Caron had in Hotel Deurlo, de openbare verkooping plaats van het heerenhuis aan den Leidscheweg No. 41, met voor- en achtertuin. Kooper was de heer J. M. de Ruyter, q.q. voor f. 5800. Voorts de verkooping van drie huizen aan den Hofweg No. 11.13 en 15. Koopers waren, voor perceel No. 11, de heer G. Meyer te 's-Gravenhage voor f. 1075; perceel No. 13, de heer P. J. Koot, alhier voor 1. 1100 en perceel No. 15. de heer P. J. Koot, alhier, voor f. 1000. WARMOND. Burgerlijke Stand- Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van A. Toonen en D. Koenen Wilhelmus Anto- nius, z. van A. Wijsman en A. J. v. d. Ploeg Petrus Jacobus Joannes, z. van P. M. de Vetten en J. Schavemaker Arnoldus Gerardus. z. van J. J. Kortekaas en H. F. Sikking. Overleden: Levenloos aangegeven kind van A. van Moorsel en J. A. de Vroomen. Gehuwd: Qulrinus Johannes Joseph de Bruin Jm. 35 J. en Juliana Pelagia Hem- merilng jd. 31 j. Ondertrouwd: Joannes Bernardus Kroon jm. en Wiihelmina Johanna Aletta Dussel- dorf jd. De bevolking is in het afgeloopen jaar toegenomen met 33 personen. Het totaal aantal inwoners bedroeg per 1 Jan. 1937 3669 (1597 mannen en 1472 vr.) WASSENAAR. Loop der bevolking in 1936. Op 1 Januari 1936 bestond de bevolking dezer gemeente uit 7217 mannen en 8909 vrouwen in totaal 16.126 zielen. De bevol king vermeerderde door geboorte met 298 en door vestiging met 2307 personen. To tale vermeerdering 2595 personen. Zij ver minderde door overlijden met 190 en door vertrek met 1885 personen. Totale vermin dering 2075 personen. Verschil tusschen vermeerdering en ver mindering 520 personen. Totale bevolking op 1 Januari 1937 7450 mannen en 9243 vrouwen of 16.693 personen. In 1936 werden 111 huwelijken voltrokken. Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Om streken haar maandelijksche ledenverga dering. Door den voorz., den heer P. Zeg waard werd geopend. Spr. memoreerde het feit dat de vereeni ging 25 jaar heeft bestaan. Dit jubileum zal volgende week worden gevierd. Ook herin nerde spr. er aan dat er leden zijn die de vereeniging 25 jaar hebben gediend. Veel ls er de afgeloopen 25 Jaar gebeurd, veel gewerkt en veel veranderd en er zal ook in de toekomst veel gewerkt moeten worden. Nadat door den secretaris de notulen waren voorgelezen werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Door den voorzitter werden tot juryleden benoemd de heeren H. Schipper, P. Kelder man en D. A. de Rooij. Hierop wordt na uitvoerige bespreking vastgesteld het prijsvragenprogramma voor 1937. Verder werd een lijst gemaakt van te houden middag- en avond-excursies. Na de pauze bracht de jury verslag uit van de keuring. Toegekend werd: le prijs met 29','= punt aan W. van Tol; 2de prijs met 26 p. aan C. van der Salm en 3de prijs met 21 punten aan A. van Biezen. Vervolgens werd behandeld een ontwerp vraagprogram voor de jubileumtentoon stelling. Hierna volgde sluiting. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Ingekomen: C. Baas van N. Amstel; D. Spek en gezin, van Ndeuwveen. Vertrokken: L. C. Vork naar Amsterdam. Gevestigd: A. Spek van Nieuwveen. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Joannes, z. v. M. A. Kelder en L. A. Hartveld. Een collecte ln de Herv. Kerk voor noodlijdende kerken en personen bracht f. 11.— op. De collecte voor alg. nooden ln deze gemeente bracht f. 10.— op. 's Zomers is er de Zon en des winters Stegeman's Rookworst 5076 Clngez. Med.) Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Zooals we enkele weken terug reeds mededeelden zullen de aankoopen van af wijkende kwaliteiten slachtvee voor export in geconserveerden toestand, nog niet op houden en zelfs nog op ruimere schaal plaats vinden. Hoewel de prijzen voor dit soort vee met de andere veeprijzen mee om hoog is gegaan, is er toch nog een groote activiteit van de commissionairs van de fabrieken die dit product exporteeren, waar te nemen. Men begon destijds te koopen op een prijsbasis van 3642 ct. en thans varieeren de prijzen van 4448 ct. per K.G. Alleen te Rotterdam werden Maandag en Dinsdag ruim 50 stuks uit de markt opge kocht, en nu onze veestapel op een derge lijk laag voorraadniveau is gebracht, door de afslachting en teeltbeperking, valt het niet te verwonderen dat bij nog lage melk prijzen. alle veesoorten duur worden. Begin dezer week zijn alle markten dan ook meer williger gestemd en zichtbaar hooger ln prijs. Voor slachtvee waren de markten over de geheele linies ook weer zeer vast of zelfs stijgend ln prijs. Daar er momen teel een zeer schaarsch aan bod is van ge schikt mager vee voor de mesterij, voorzien we nog een verdere stijging. Wenschelijk zou het zijn uit een oogpunt van consumentenbelang, dat de nog restee- rende 10% crisisheffing buiten werking werd gesteld. Maar volgens den Minister ls zulks In t belang van het landbouw-crisisfonds nog steeds niet mogelijk. De tijd is nog wel niet daal' dat mager weidevee moet worden aangekocht, maar volgens onze berekening zal de inkoop in het voorjaar zeer hoog zijn; ook van versch melkvee. De vette kalverenmarkt en de nuchtere kalveren- markt was begin dezer week ook weer vlot en flink prijshoudend en ook ln het wolvee was een vlotten handel met flink prijshou dende noteering. De varkens gijjgen Iets minder gunstig. Zulks naar aanleiding dat de Centrale de inkoopsprijzen ook voor het plan Deterding op 22 cent per pond levend gewicht heeft gesteld. Hierdoor zak te de vrije markt ook weer ongeveer op dit niveau terug. 3-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7