f „NOVA-BIOSCOOP" HUWELIJKSFEESTEN DeRoosvandeRancho Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Dinsdag 12 Januari 1937 Officieele (risispublicatie VISSCHERIJ-BERICHTEN AALSMEER. Zilveren jubileum „C.A.V.". Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de Ver. „Centrale Aalsmeersche Veiling" werd opgericht. Bij deze gelegenheid heeft het bestuur ln het vergaderlokaal aan de Wete ringstraat gerecipieerd. Er was voor dit heuglijk gebeuren veel belangstelling en talrijke sprekers hebben het woord gevoerd. Allereerst de burgemeester, de heer J. Kas telein, die o.m. wees op den ontwikkelings gang der veiling, waarbij wel gebleken is, dat de grondleggers een goeden kijk op de toekomst hadden. Naast het bestuur felici teerde spr. de belde oud-voorzitters, de hee- ren M. Harmsen en Jb. Alderden met hun benoeming als eere-leden. Vervolgens spra ken de heeren: J. Mensing, namens groep „Bloemisterij" en den Aalsm. Tulnbouw- bond; Jb, Alderden Dzn. (Coöp. Tuinbouw- bank; G. H. v. Itterzon („Bloemenlust"); Cralt (Kring Veilingen); G. Oud (afd. Aalsmeer Tuinbouw en Plantkunde; J. Baardse Dz. Handelskweekers IA. Ba- rendsen (Transport-onderneming „Bloe- men-expres")D. Jongkind Mz. (Vereeni- ging van Snijbloemen-handelaren op het binnenland): J. Bol (Vereeniging van Snij bloemenexporteurs); Teunissen (Kring Bloemenwinkeliers); Prof. v. SlogUrcn je< (Bloembollenstreek); Luddlng („NosJugent Rosae") en Segers (directeur Ned. Slerteelrs centrale). Al deze heeren. uitten de bestg wenschen voor het welzijn der Centraler Veiling en vele stemmen waren te beluis teren, welke van bewondering getuigden* voor de schitterende Jubileum-tentoonstel*, ling „Lente ln Januari". Talrijk waren de bloemstukken, welke het bestuur op dezén dag mocht ontvangen, alsmede stoffelijke blijken van medeleven. Van de gemeente een kunstvoorwerp, eveneens van „Bloe menlust" en Tuinbouw en Plantkunde, ter wijl „Bloemenexpres" een schilderstuk schonk. De voorzitter der Centrale Velling betuigde, mede namens het bestuur, zijn hartelijkn dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling met het zilveren jubi leum. De tentoonstelling is alleen mogelijk geweest door spontane medewerking der leden, doch een 3-tal heeren heeft zich hiervoor bijzonder verdienstelijk gemaakt, n.l. Mensing, Becker en Csizik. 's Avonds heeft het bestuur nogmaals gerecipieerd, toen voor de leden en het veillngpersoneel. De voorziter de heer Maarse heeft de beide eere-leden de heeren M. Harmsen en Jb. Alderden Dz. waardeerend toegesproken, terwijl ook zij het woord hebben gevoerd. Verder spraken de heeren Becker, dir. der velling; H. Stuiver, chef-boekhouder en W. Hartlng, zaalchef. Bij deze gelegenheid werd het bestuur een C.A.V.-vlag en een 3-tal gebrandschilderde ramen geschonken. Talrijk warenbovendien de telegrammen van gelukwenschen, welke het bestuur op dezen zoo heugelijken dag in Ontvangst had te nemen. HAARLEMMERMEER. De spoorlijn HoofddorpVijfhuizen. Nu voor het goederenvervoer het traject HoofddorpVijfhuizen niet meer gebruikt wordt, ls dit gedeelte van de Haarlemmer- meerlijnen ook opgeheven. Het wegbreken van de rails heeft ook reeds zijn beslag gekregen. De assistent van den stationsdienst bij de Ned. Spoorwegen, de heer D. Kooij, wordt in het laatst van deze week over- geplaaatst naar Alkmaar- en dan zal er in Hoofddorp nog slechts één spoorwegbe ambte werkzaam zijn en wèl de wegwer ker C. J. Otten. De gevel- en etalagewedstrijd. De uitslag van den in Badhoevedorp bij gelegenheid van de Oranjefeesten gehou den gevel- en etalagewedstrijd is als volgt: Gevelversiering: 1ste pr. E. Schild. Bur gemeester Amersfoordtlaan! 2de H. G. H. van Gelderen, Nleuwemeerdijk 9; 3de Han delsdrukkerij „Meidoorn", Meldoornweg. Etalagewedstrijd: 1ste pr. Bakkerij Sta lenhoef, H. M. Dijklaan; 2de A. Buis. Slo- terweg; 3de R. Witziers, Sloterweg. Aanbestedingen. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van twee landarbeiderswoningen' voor de heeren Kuiper en Oor aan de: Bennebroekerweg bij den Aalsmeerde: werd het laagst ingeschreven door de Kinkel en Bras te Nieuw-Vennep voor gezamenlijke som van f.4206 (uitgezonden schilderwerk), Voor het schilderwerk aan deze woningen werd het laagst ingeschre ven door G. Duwel aldaar voor een -i*, menljjk bedrag van f. 288. Verder werd voor het bouwen van twee landarbeiderswoningen aan den Benne broekerweg bij den Aaismeerderweg voor de heeren P. Spaargaren en J. Spaargaren het laagst ingeschreven (zonder schilder werk) door G. Groen te Hoofddorp voor een gezamenlijk bedrag van f. 4000, terwijl voor het schilderwerk aan deze wo ningen werd ingeschreven het laagst door de heeren J. Meijer te Nieuw-Vennep en M. Kortenoever aldaar, beiden voor een gezamenlijke som van f. 310. Beelen werd besloten, dat de Ouder avond op 22 Januari in de zaal voor Prot. Belangen gehouden zal worden. De heer W. van Beelen sloot met dank gebed. Glstermiddaa ontstond vermoedelijk door een fout bij het aanmaken van een kachel, brand in het Dakhuis van de reederil Nederland, dir. de heer M Parlevllet ge legen aan het Prins Hendrikkanaal. Dooi de brandweer en de Dolit'.e met rookmas- kers voor werd de brand spoedig met en kele emmers water gebluscht De politie heeft een onderzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld Onze Dlaatsgenooten mej. T. den Dik ken en de heer H. Timmermans zlin te Den Haag geslaagd voor het Mercurlus examen in boekhouden handelsrekenen en handels kennis. KATWIJK AAN ZEE Jederen middag om 3 en 4 uur de buitengewoon geslaagde opname der Duur der voorstelling 1 uur. Entrée f. 0.15. Boven 14 jaar f. 0.25. lederen avond 8 u. (beh. Donderdag) Vooraf de Huwelijksfeesten, gekl. teekenfilm, actualiteiten uit alle landen der aarde. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. 4991 LISSE. Dc vaart door de Ringvaart. Wij vernamen, dat bil de Rolbrug alhier in het afgeloopen laar zijn gepasseerd 33051 schepen met een totaal tonnenmaat van 1.493 047. De drukste maand was Aug. met 3864 schepen. In de plaats van kapelaan J. B, Schot ten werd door den Bisschop van Haarlem tot kapelaan alhier benoemd de heer W. L. Egberts te Pijnacker. 1.-- NOORDWIJK. Propaganda-avond der V.A.R.A. Voor een geheel bezette zaal gaf de afd. Noordwij k der V.A.R.A. gisteravond een geslaagden propaganda-cabaretavond. Door den voorzitter der afdeeling werd de bijeenkomst met een kort woord" ge opend, waarna Kees Pruis een inleidend propagandistisch praatje hield. Vervolgens kwamen Stella Seemer en Kees Pruis met een uitgebreid repertoire voor het, voetlicht Hun voordracht was zeer goed, ook van Emmy Arbous en Louis Kapper; er is veel gelachen. In de pauze sprak de vooral onder de jongeren zeer bekende „Oom Henk" een opwekkend woord voor den komenden verkiezingsstrijd, daarbij wijzend op de machtige positie, die de arbeiders in den loop der jaren hebben verworven en die men vóór alles zal moeten trachten te be houden en versterken. Na de pauze werd een komische één- acter „De Samenzweerders", opgevoerd, welke een krachtige opwekking om zich aan te sluiten bij de Vara ten grondslag had. Na alioop bleef men bijeen voor een bal, waarbij het zeer gezellig toeging. NOORDWIJKERHOUT. Een droevig geval. Het zoontje van den landbouwer W kreeg eenigen tijd geleden een trap van een koe. Dit heeft tot noodlottig gevolg géMMUiehad, dat thans één der beenen van het ^^^Wfttje te Haarlem in de Maria-Stichting Is geamputeerd. Ds. A. Dubois te Oud-Beyerland heeft voor het beroep naar de Chr. Ger. Gem. te 7" w-Vennep bedankt. Beter laat dan nooit, werd hier gis teren de nationale feestdag gevierd. Alle schoolkinderen werden ruim onthaald en 's middags aangenaam beziggehouden, 's Avonds was er een feestelijke samen komst van alle Chr. vereenigingen „De Harpe Davids" en „Concordia" verleenden medewerking. den nieuwen voorzitter, die de sprekers be antwoordde. Medegedeeld werd dat in April te Leiden een dlstricts-wedstrijd gehouden zal wor den. Hier aan zal worden deelgenomen. De maandelijksche cursusavond is bepaald op den 2en Vrijdag der maand en begint a.s. Vrijdag. Op een desbetreffende vraag of de heer Ritse als leider wilde blijven fungeeren, werd dit door hem toegezegd. Ook dr. Zijerveld zegde toe als chef-leider te wil len optreden. Tot leden der kascommissie werden ge kozen de heeren P. v. d. Horst en W. J. Bakker. Na rondvraag volgde sluiting. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van H. Noort en w. Zuljderduijn Leendert, z. van M. Maat en O. van der Plas Adriaan, z. van J 8chaap en N, van der Wiel Frits Ger- nt Murk, z van F. J. Broeijer en H. Zilvold Leendert Aldert, z. van J. van Duijn en T, van der Bent. Oyer'e<ibnw, Ros 60 j., gehuwd met Aagje v. d. Meel D. Harteveld 14 j„ z. 5 Harteveld en D. Guljt Diiyn rtr°UW^1 J' van en J- c- van Getrouwd: S. van der Meij en M. van p Spierenburg en A. Klok H. «oek en L. van Duijvenvoorde, KATWIJK AAN ZEE. Vergadering „Het Mosterdzaadje". CaLa vergaderde de Herv. Zon- doorri™ v, T?b Mosterdzaadje", geopend pndel\ heef B. Dubbelaar. leriw, .bestuursverkiezing werden de Dubbeiaü- hoofdbestuur de heeren Jac. afdeelineeKfl6]1 Bloot herkozen; van het heeren B nu werden herkozen de B. van Rijn, G. v, d. Wiel en W, van SASSENHEIM. De plaatselijke afdeeling van de E.H.B.O. hield in café „De Oude Post" haar jaar vergadering. De opkomst was groot. De voorzitter, de heer L. Ritse, heette allen welkom in het bijzonder dr. Zijerveld. Hij releveerde het actief deelnemen tijdens de huwelijksfeesten in Den Haag, waar gelukkig geen hulp verleend, behoefde te worden. Spr. hoopte, dat dit jaar velen zul len toetreden en de cursus volgen. De notulen werden goedgekèurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij dat aan 16 personen het diploma werd uitge reikt en het ledental 25 bedraagt. In het afgeloopen jaar werd aan ver schillende wedstrijden deelgenomen en prijzen behaald. De penningmeester had een batig saldo van f 38.76, de bescheiden werden ln orde bevonden. De aftr. bestuursleden werden herkozen; ln de plaats van den voorz., die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen niej. J. Vaalburg. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. v. dg Nouland. Aan den aftr. voorzitter werden woorden van dank gebracht door dr. Zijerveld en VEUR. Onze plaatsgenoote mej. M. Koeke- backer te Veur is geslaagd vcor 't dip'.cma verbandleer van het Ned Roode Kruis te Voorburg. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk is be noemd de heer II. C. van den Akker A.Hzn. Wegens diefstal van een heerenrijwiel Naar wij vernemen is bij het bestuur gepleegd in Stompwijk heeft de Goudsche der Chr. School alhier, bericht ingekomen, politie gearresteerd de 24-jarige J. W. W. dat mej. A. P. v. Dijk haar functie als on afkomstig uit Arnhem. De man is naar hier derwljzeres, niet tot 1 Maart kan volein- overgebracht en na verhoor vocrlooplg den wegens familieomstandigheden. In De uitslag van den étalagewedstrijd. De étalagewedstrijd, gehouden ter gele genheid der nationale feesten alhier, is weer ten einde. Daar de winkeliers zich buitengewoon aan dezen wedstrijd nadden gewijd, was het publiek, dat als jury op trad, een zware taak opgelegd Njeltegen- staande werden als prijswinnaars aange wezen de heer J J. van Hage 1ste pr.; wed. A. J. H. Lestrade 2e pr.; Hub H. Dijssel- bloem 3e prijs. De twintig prijzen welke door de winke liers ter beschikking waren gesteld zijn ge wonnen door de volgende personen: 1. mej. Rie v. Dijk; 2. Ant. ah Jong; 3. A. J. de Jong; 4. Th Uljee; 5 mej. de wed Werk hoven; 6. G. v. Leeuwen; 7 L. Onderwater; 8. A. v. d Geer; 9. H. G. Warmenhoven; 10. H. V. Velzen; 11. Riek Oostdam; 12. H. A. v. d. Berg; 13. P. J. v. d. Werf; 14. Mien Ruigrok; 15. mej. C. Diemei; 15. H. L. v. d. Hulst; Boekhorstlaan; 17. W. Floor; 18. Dora v Geer; 19. mej. P. Ruigrok; 20. L. Zwanenburg. De prijzen zijn af te halen bij de betrok ken winkeliers. weder op vrije voeten gesteld. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD, Dc begrooting van Veur goedgekeurd. De raad van Veur vergaderde onder lei ding van weth. Koning. De voorzitter hield de gebruikelijke nleuwtaarsrede. welke door den heer Blokland werd beantwoord. Verzoek van de commissie tot wering van schoolverzuim om toe te kennen f. 30 vergoeding voor den secretaris en f. 0.75 per lid en oer zitting als presentiegeld. Het af wijzend praeadvies werd na discussie z.h.st. goedgekeurd. Het voorstel tot veT- laglnz van huur van 2 winkelhuizen en 59 woonhuizen gebouwd met overheidssteun door de R K. Woningcouwver St. Wllllbror- dus: (het exploitatie tekort zal daardoor stijgen met f 972.40) werd z.hst. goedge keurd evenals het voorstel tot vaststelling van een verordening tot heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting (75 opcenten Behandeling gemeentebegrooting 1937. Alg. beschouwingen. De heer Uytenhout mist de post werkverschaffing; de heer Blokland acht de post f. 12.030 voor het Burgerlijk Armbestuur te laag De heer Kerkhoff. ls verheugd dat dit wel de laatste begrooting van Veur zal zlin. Op de bcgrooting worden gemist posten voor werkverschaffing, school reisjes O.L. school bouW rtmeenschappeiltk gymnastieklokaal, waarvoor reeds in 1936 toezegging is gedaan: verder vraagt hli of de post f. 250 verven O.L. school nu werke lijk wel zal worden- gebruikt, daar dit ge bouw verveloos ls. Als geklaagd wordt over last van de jeugd, dan is de weg het in richten van speelterreinen. De heer Zuid- wijk is verwonderd- dat de heer Kerkhoff werkverschaffing wil. daar de S.D.A.P. er tegen ls; hli wensajjt'elrïüeljjk eens verla ging van de watertarieven door de Stichting de Tien Gemeenten De jieer Borst dringt aan op tewerkstelling .van tiiiriders welke op eigen grond niets meer .kunnen bereiken, voorts, nu het uitbreidingsplan is gewijzigd, verbetering van de Damstraat en wenscht meer* soepelheid bli de toepassing van de reglementen en voorschriften van de Stich ting de Tien Gemeenten- De voorzitter merkte op dat'tamlng van een post voor werkverschaffing niet moge lijk is, daar diverse objecten wachten op bespreking met Ged. Staten. Verbetering Damstraat beteekent aankoop van grond en dit moet worden voorbereid. De Dost Burgerlijk Armbestuur is naar beste weten geraamd. Is het te weinig dan zal aanvul ling worden voorgesteld. Bouw van een gymnastieklokaal zal in B. en W. nog wor den besproken doch de eerste maanden is uitvoering toch niet mogelijk. Tegen een oost schoolreisjes heeft hij geen persoonlijk bezwaar. Bii de Stichting de Tien Gemeen ten is een commissie geweest voor tariefs herziening doch deze verlaging is afgewe zen. Het verven van de OL. school zal bin nenkort worden uitbesteed. Speelterreinen toezeggen is niet mogelijk, daaraan zit ook vast toezicht en dit kost weer geld. Na uitvoerige discussie werd besloten met de stem van den heer Kerkhoff tegen om f. 600 op de begrooting te brengen teneinde actie te voeren tegen de samenvoeging van Stompwlik en Veur. Nadat nog enkele posten waren bespro ken. werd de bezróotlng goedgekeurd met de stem van den heer Kerkhoff tegen. Ge wone dienst ontvangst en uitgaaf f. -247.157.35, Kapitaalsdienst ontvangst f 64.858 40. uitgaaf f. 64.653.40. Hierna sluiting. Receptie R.K. Volksbond. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan had de R.K. Volksbond een receptie geor ganiseerd welke druk bezocht was. Aan wezig waren o.m. pastoor Kammers, de belde kapelaans, de wethouders van beide gemeenten, de gemeente-secretaris van Delft, afgevaardigden van zusterorganisa ties uit omliggende gemeenten, afgevaar digden van de St. Josefgezellenvereeniging, de Hanze, de L.T.B. K.J.M.V. waarvan ver schillende bovendien nog bloemstukken hadden gezonden Verschillende dezer af gevaardigden voerden het woord, terwijl de feestrede werd uitgesproken door de heer J. W. van den Akker voorzitter van het hoofdbestuur. Het geheel werd opgeluisterd door de R.K. Harmonie St. Cecilea onder leiding van den heer B. van Veen. haar plaats zal nog een tijdelijke onder wijzeres benoemd worden. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier, is benoemd de heer Th. Derks. thans kweekeling met akte te Warmond. Ten nadeele van D. van der P„ wo nende aan de Broekweg is een schaap uit de weide ontvreemd. De politie doet onder zoek. VOORSCHOTEN. Gevaarlijk speelgoed. "Verschillende schooljongens hebben een bezoek gebracht aan het schietlokaa] van de schietvereeniging in de v.m. school aan de Schoolstraat, waar zit bukspatronen heb ben weggehaald uit een tafellade, om deze op de tramrails te leggen. Twee jongens zlin van de uitwerking, na het passeeren van een tram het slacht offer geworden: één werd aan het hoofd en één aan zlin linkerbeen verwond. Aanrijding. Op den Haagweg had een aanriiding plaats tusschen een personenauto, bestuurd door A. G. H. de B. uit Den Haag en een vrachtauto, bestuurd door W. A. de J. uit Rotterdam, doordat de eerste plotseling moest stoppen, hetgeen de bestuurder van de daarachter rijdende vrachtauto niet ge lukte. De personenauto werd ernstig be schadigd Persoonllike ongelukken deden zich niet voor. De heer C. H. Oudshoorn volontair bli de politie alhier, is met ingang van 15 Januari a.s. bii de rijkspolitie te Amsterdam benoemd. Bij de winkeliers A. V.; V.; L. en N. zijn diefstallen gepleegd. Na onderzoek heeft de politie de daders achterhaald. Procesverbaal is ocgemaakt tegen v. B.; K. F.; L. de G. en W. V VOORHOUT. Kapelaan Kragtwijk gaat heen. Vrijwel onverwacht werd het gisteren alhier bekend, dat kapelaan J. W. Kragt wijk van hier gaat vertrekken, met ingang van Vrijdag 15 Jan. as. naar Rijswijk. Kapeiaan Kragtwijk heeft zich in de twee Jaren, dat hij in de Parochie Voor hout werkzaam was doen kennen als een sympathieke vriend van allen. Moge het hem in Rijswijk gegeven zijn een rijk arbeidsveld te vinden voor zijn alleszins tactisch optreden. In zijn plaats is door de Bisschop van Haarlem tot kapelaan aan de St. Bartho- lomeuskerk alhier benoemd de heer J. C. Groot. Kapelaan Groot werd geboren ln 1907, tot priester gewijd in 1932 en was sindsdien werkzaam als assistent te Hille- gom. •m»— WARMOND. Uitvoering „St. Mathias". Vcor dc 3de winteruitvoering van de R.-K. Muziek-, Zang- en Tooneelver. „St. Mathias" bestond groote belangstelling. De feestzaal van Hotel „De Zon" was geheel gevuld, toen de voorzitter de bijeenkomst opende. Spr. verwelkomde den pastoor, den kapelaan en de afgevaardigden van de zusterver. „De Warmondsche Fanfare". Mede werd een woord van dank gebracht aan allen, die de vereeniging hadden ge steund. Door dezen steun ls het mogelijk geworden, dat de afdeeling harmonie kon overgaan tot aanschaffing van nieuwe instrumenten Vervolgens hechtte de voor zitter den op het concours te Noordwijker- hout behaalden lauwertak aan het vaan del. Daarna was het woord aan de afdee ling harmonie; daar allen nog in de feest stemming verkeerden van het Vorstelijk huwelijk, werd allereerst het Wilhelmus gespeeld, dat spontaan werd medegezon gen. De Oranje Triomph-marsch van Bih- nesse, oogstte veel succes. Op het pro gramma kwam een drietal nieuwe stukken voor. dat zeer verdienstelijk werd gespeeld. ..L'Arléslenne" van Strauss-Wittman stelde aan het orkest zeer zware eischen; een woord van lof komt toe aan den directeur, den heer G. Dik, voor de prestaties van het korps. Na afloop beloonde een harte lijk applaus spelers en directeur voor de mooie muziek! Na de pauze trad de afd. tooneel voor het voetlicht met de klucht ln 3 bedrijven, getiteld „De onwillige erfoom", van S. Cuyk Het was een stuk vol grappige mo menten, dat vlot werd gespeeld, zoodat vanzelf een groot succes verzekerd was. Er is hartelijk en smakelijk gelachen; een woord van lof komt toe aan spelers en re gisseur. De voorzitter dankte allen, die aan het slagen van dezen avond hadden mede gewerkt, waarbij hij niet wilde vergeten de „Warmondsche Band", die onder leiding van den heer G. te Wiel zorgde voor vroo- lijke muziek en voor het onontbeerlijke dansje. Het was een succesvolle avond! voor de ontvangst in de feestelijk aange- kleede zaal hetgeen de stemming zeer verhoogde Ten slotte wlidde spr. eenige woorden aan het feestelijk gebeuren van ons vor stenhuis hetgeen ons na aan het hart ligt. waarop het Wilhelmus door de aanwezigen, werd medegezongen. Als herinnering aan het huwelijk van dn Prinses met Prins Bernhard werd door burgemeester Wiegman aan alle aanwezigen het nortret van het vorstelijk paar ter hand gesteld. BRAND IN EEN VILLA. Achterkamer uitgebrand. Hedenmorgen ontstond brand in de villa van de familie B. aan de Klein Persynlaan aihier. De brand was ontstaan, doordat 't bij dc kachelpijp vlam vatte. Met een straal op de waterleiding werd het vuur tot de kamer beperkt. De brand weer die met groot materiaal uitrukte, be hoefde slechts de kleine spuit te gebruiken De boven-achterkamer brandde geheel uit, terwijl veel waterschade werd aange richt. Verzekering dekt de schade. De raad dezer gemeente vergadert morgenochtend des v.m. te 9 uur. ZEVENHOVEN. Beroep aangenomen. De heer A. C. van Harten, cand. te Ter- Aar, heeft het beroep naar de Herv. Gem. alhier aangenomen. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend dat de laagste gewichtsgrens ten aanzien van de kalveren, waarvan het aanhouden door een identiteitsbewijs ge dekt dient te zijn, welke grens thans voor al of niet gecastreerde stierkalveren 120 KG. en voor vaarskalveren 140 KG. be draagt. met Ingang van I Februari 1937 is gesteld op 100 K.G.. voor vaarskalveren zoowel als voor al of niet gecastreerde stier kalveren. Mitsdien wordt den veehouders in hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den genoemden datum de aangegeven gewichtsgrens zullen hebben bereikt ten spoedigste ter schetsing aan te bieden (uit gezonderd de dieren welke als reservekalf mogen worden aangehouden). 5013 IJMUIDEN, 12 Jan. '37. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG f. 1 70—1.40; Griet per kist van 50 K G. f.34—17; Tongen per Kg. f. 1.351.15; Groote Schol per kist van 50 KG. f.19—17; Middelschol f.23—21.50; Zclschol f.32—30; Kleine Schol 1.24—10; Schar 1.1410; Roggen per 20 stuks f.21 —15; Vleeten per stuk f. 8.500.95; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K G. f. 6 5.80: Groote Schelvisch f.35; Middel Schelvisch f.36; Klelnmiddel Schelvisch f.3021; Kleine Schelvisch f.1810.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 64—28; Gullen per kist van 50 K.G. f. 164.60; Lengen per stuk f.2.500.90; Heilbot per K.G. f. 0.940.54: Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.602.40; Koolvisch per stuk f. 0.95 0.08: Makreel per kist van 50 K.G. f. 10.50 —3.80; Kleinmiddel hake f 3331; kleine hoke f.23—11.50. Aangekomen 10 stoomtrawlers: RO. 15 met f.2312; IJM. 44 met f.2941; IJM. 165 met f.2239: IJM. 179 met f.2628; IJM. 21 met 1.2731; IJM. 8 met f.2859: IJM. 86 met f.1639; IJM. 135 met f 2093; IJM. 39 met f.3478; IJM. 161 met f.1891 besomming. WASSENAAR. Geslaagde Filmvoorstelling. Voor de ouden van dagen had een film voorstelling plaats in het Centraal Theater. Vertoond werden na eenlge komische tee- kenfllms de Oranjefilm waaraan verbonden de huwelliksplechtighied van het vorstelijk paar. Na afloop van de voorstelling die bii de oudjes zeer in den smaak viel had een ge zellig samenzijn plaats in de od feestelijke wijze versierde zaal van het WaDen van Wassenaar. waar zii werden onthaald op thee. gebak en sigaren. Tegenwoordig waren zoowel, bli de film- vertooning als de tractatie. burgemeester Wiegman en wethouder D. Th. Ruys De burgemeester bracht dank aan mev- Ligt- voet. voor het buitengewoon goede denk beeld de ouden van daven mede te doen genieten van d' vroolükheld en de feest vreugde Verder bracht spr ook namens het comité dank aan den heer Smulders, exploitant van het Wapen van Wassenaar. Nieuws uit Ilmuiden. (Van onzen correspondent). Dure visch Nu de feestdagen achter den rug zijn, hoopte de handel, dat er spoedig weer rui mer aanvoer zou komen. Het is wel moge lijk, dat het in den loop van de week wat beter wordt, maar gisteren leek het nog nergens naar. Er waren slechts 9 trawlers en 5 loggers aan de markt. Het mooie vischweer veroorzaakte een levendige vraag, maar hiervoor was de aanvoer veel te klein, zoodat alle vlschsoorten zeer duur waren. De booten maakten daardoor prach tige besommingen, hetgeen uit het visch- bericht wel blijkt. De loggers hadden wei nig visch maar ook zij hebben ruimschoots van de prijzige markt kunnen profiteeren. Er zijn weer eenlge trawlers In Grimsby ter markt geweest; de Hercules IJM. 196, de Mary IJM. 189 en de Alkmaar IJM. 31. Laatstgenoemde boot besomde f. 5700. Er liepen geruchten, dat nog eenige an dere booten in Engeland zouden markten, maar nu de visch in IJmuiden zoo duur is zullen ze wel naar Holland komen. Loggers snijden af. Een zestal loggers, die hebben afgesne den, liggen ln de Visschershaven om te worden klaargemaakt voor de trawlvls- scherij. Voor hetzelfde doel is de KW. 144 hl het dok geplaatst. De trawlloggers in 1936. In 1936 kwamen in IJmuiden binnen 2136 motorloggers met een totale besomming van f. 1.1232.91 -, tegen 2404 m. f. 1.2349.29.- ni 1935. Uit deze cijfers blijkt, dat de ge middelde reisbesomming per logger beide jaren precies gelijk was, n. f. 513.—. De bougvlsschcrij weer begonnen Zaterdag ls de eerste stoombeuger, nl. de VL. 195, van Vlaardingen vertrokken, zoo dat spoedig weer beugvlsch aan den afslag verwacht kan wo-den. Niet alleen voor de reedertj, maar ook .voor den handel ls het te hopen, dat het met de vangst van schel visch beter gaat dan de laatste jaren het geval was. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7