BINNENLAND TMIKILAT verkrijgbaar LEIDSCHE GROOTHANDEL Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 12 Januari 1937 bij de LAJNGEBRUG No. 35, TELEFOON No. 1965 Het gemis Dankbetüiging aan Ned.-Indië. Diner in de Ridderzaal te 's-Gravenhage. Huwelijksreis van het prinselijk paar. Roemloos einde van de blikgehakt-tragedie. ZWITSERSCHE NATUREL Afxncinxxi thxyi V-cwi Telegram van H.K.H. Prinses Juliana Aneta seint uit Buitenzorg: De Gouver neur-Generaal van Nederl-Indië ontving net volgende telegram van H.K.H. Prinses Juliana: „Zeer erkentelijk voor alle bewijzen van medeleven van Ned.-Indlë met Ons groote geluk en voor de Ons namens de Ned.-In dische Regeering en de bevolking aange boden gelukwenschen, betuigen Wij Uwe Excellentie daarvoor Onzen warmen dank, ook voor Uw persoonlijke gelukwenschen en die van mevrouw Van Starkenborgh. Wij wenschen nogmaals uiting te geven aan Onze groote dankbaarheid voor den prachtigen armband, namens Indië ge schonken, en voor de talrijke blijken van medeleven, waarvoor Wij verzoeken Onzen welgemeenden dank aan de bevolking over te brengen. JULIANA." Aangeboden aan de Indische delegaties, Rede van minister-president Colijni De Minister van Staat, voorzitter van den Ministerraad dr. H. Colijn, heeft gister avond in de fraai versierde Ridderzaal een honderdtal genoodigden verzameld tot een maaltijd, mede ter eere van de delegaties der zelfbesturen uit Nederlandsch-Indlë. ale In verhand met het vorstelijk huwelijk hier te lande verblijven en die voltallig aanwezig waren. Wie er waren. Tot de genoodigden behoorden de leden van het kabinet, de ministers van Staat, de voorzitters der beide Kamers der Sta- ten-Generaal, de vice-president van den Raad van State en de leden Hasselman en Rutgers, de oud-gouverneurs-generaal van Ned.-Indië van Limburg Stirum en De Jonge, de oud-ministers van koloniën de Graaff en Welter, dr. Meyer Ranneft, oud- vice-president van den Raad van Ned:- Indlë, de voorzitter van de Algem. Reken kamer en de oud-minister Westerveld, algemeen secretaris van het Koloniaal Instituut, de commandant van het veld leger,1 luit.-generaal Röell en de chef van den generalen staf luit.-generaal Reynders, de vice-admiraal Vos en de chef van den marine-staf schout bij nacht Füstner, de commandant van Bronbeek, generaal Rynders, het Eerste Kamerlid prof. de Savomin Lohman en de leden van de Indische commissie uit de Tweede Kamer van Boetzelaer, van de Bilt, van Dijk, Cramer, Joekes, van Kempen en van Poll. de laatst-afgetreden gouverneurs van Solo en Djökja van Helsdingen- en Gesseler Verschuir, het oud-lid van den raad van Indië Koesoemo Joedo en de regent Soe- jono, H.M.'s adjudant gen.-majoor de Jonge van der Halen en een aantal hoofd ambtenaren van het ministerie van kolo niën, w.o. jhr.. Six, prof. Neytzell de Wilde en de heeren van Voorthuysen. Hardeman, dr. van der Waak, van der Meulen, Petrum Blumberger en drs. Reyseger, de meesten met hunne dames. Men had speciaal voor deze gelegenheid de versiering van het Binnenhof intact en de feestverlichting brandende gelaten. Rede van Dr. Colijn. Bij den aanvang van den maaltijd stelde minister Colijn een dronk in op het Koninklijk Huis. Later op den avond hield Z. Exc. een redevoering waarin hij alle aanwezigen na mens de regeering toesprak en ln het bij zonder Z.H. Pangeran Adipati Ario Mang- koe Negoro. Minister Colijn sprak allereerst zijn er kentelijkheid uit voor de komst van de Indische gasten. Namens de regeering dankte spr. hen voor de bijzondere belang stelling, welke, aldus spr., getuigenis aflegt van Uw diep gevoelde loyaliteit. Ik geloof, dat lk uit ons aller naam spreek, wanneer ik U de verzekering geef, dat wij bewoners van Europeesch Neder land evenzeer met U erf Uwe landgenoqtea medeleven, als gij betoont hebt met ons mede te leven. Z. Exc. verzocht de dank der regeering ook over te brengen aan de vorsten die delegaties naar Nederland hadden afge vaardigd, on sprak den wensch uit dat het verblijf der Indische gasten hen blijdschap mocht hebben opgeleverd. Tenslotte stelde de minkter een dronk in op de Indische gasten en de prosperitelt van Indië, de parel van de kroon van het koninkrijk. Indische vorsten antwoorden. Deze dronk werd beantwoord door Z.H. oen Mangkoe Negoro, die in enkele woor den uitdrukking gaf aan de gevoelens van dankbaarheid en erkentelijkheid, welke hem en zijn gemalin ln deze dagen ver vulde. Met oen lang leve de Koningin, lang leve het Vorstelijke Bruidspaar eindigde spreker rijn korte rede. Daarna werd het woord gevoerd door Pangeran Ario Soerjohamidjojo. Onder teekenen van bijval stelde spr. een dvonk in op de Nederlandsche regeering. Nadat Pangeran Ario Soerjohamidjojo in welgekozen bewoordingen namens den sul tan van DJokja had dankgezegd voor de Hollandsche sympathie en gastvrijheid stelde deze een dronk in op den minister president. Daarna voerde nog het woord Pangeran Ario Praboe Soeriodilogo, namens Z.H. Prins Pakoe Alam VII. Namens de delegatie van Z.H. den Sultan van Langkat bracht Tengkoe Kamil dank aan minister Colijn voor de vriendelijke woorden door dezen tot de Indische delega tie gericht. c*en, maaltijd werd in de Rolzaal de hm i?-b "fhikt, waar de gasten geruimen tijd bijeen bleven. Een verzoek van H.M. de Koningin Van den Regeeringspersdienst ontvingen we de volgende mededeel! ng: Gebleken is, dat een aantal bladen het voornemen koestert dan wel daar aan reeds gevolg heeft gegeven, om verslaggevers of fotografen naar Kry- nica, de tijdelijke verblijfplaats van Prins Bemhard en Prinses Juli aha, te zenden. In verband hiermede heeft H.M. de ILoningin den regecringspersdienst op gedragen een dringend beroep te doeA op de Nederlandsche dagbladen, om geen verslaggevers of fotografen naar het vacantie-oord van den Prins en de Prinses, naar Polen of elders te willen zenden en eventueel reeds vertrokken verslaggevers en fotografen alsnog te willen terugroepen, teneinde het jonge Paar ongestoord van hun welverdien de en zeker door een ieder van harte gegunde rust, te laten genieten. Het „Leidsch Dagblad" zal natuurlijk gaarne aan het verzoek van Hare Majesteit gevolg geven en wij weten daarbij te han delen in den geest van onze lezers. Over de huwelijksreis zullen dus voortaan alleen berichten en foto's, welke om bijzon dere red'enen door het A.N.P. doorgegeven worden, in ons blad worden opgenomen. Naar wij vernemen is het verzoek van H.M. de Koningin door het bestuur van de Vereeniging „De Nederlandsche Dagblad pers" nog eens nadrukkelijk bij alle couranten in ons land herhaald. Te IJmuiden opgerichte vleesch- warenfabriek vraagt «urséance van betaling aan. Toen indertijd de voorraden blikvleesch uitgeput waren en de minister van Land bouw niet van plan was, om uit sociale overwegingen tot een agrarisch niet ver antwoorde tweede afslachting over te gaan, nam de minister^ van Sociale Zaken de zaaik zélf ter hand. aldus het Hbld. Hij sloot een overeenkomst met Iemand, die een nieuw procédé had uitgevonden voor het maken van blikgehakt uit spek, nuchter kalfsvleesch, rundvleesch, varkens- vleesch, melkpoeder, zetmeel en veel krui den. Een millioen blikken van een kilo zouden worden geleverd en daarna meer. Te IJmuiden werd een fabriek ingericht. Na een .onverwacht" bezoek van minister Slingenberg aan de IJmuidensche fabriek, verscheen een communiqué, waarin pro cédé en product zeer werden geroemd. Daarna hebben wij een „incognito"-bezoek gebracht, waarbij wij tot de concuste kwa men. dat de door Sociale Zaken bedongen prijs zóó laag was, dat de fabriek geen goede waar kón leveTen. De koeien, die wij hebben zien slachten waren van een dus danige habitus, dat zij thuis hoorden ln een destructor, zóó mager en armelijk waren zij. Bovendien was het zetmeel- ■gehalte van het gehakt hooger dan wordt toegelaten door de Warenwet, voor welks naleving Sociale Zaken zélf moet zorgen Eenigen tijd nadat de distributie was be gonnen, kwamen de klachten reeds bin nen. Wij meenen, dat het gemeentebe stuur van Emmen het eerste was, dat een partij terugzond als niet voor consumptie geschikt. Het heette toen. dat er een kleine fout in het procédé schuilde: in een deel der autoclaven was de temperatuur te hoog waardoor caramelleering optrad. Het „ge hakt" was een soort, bruine pastel, die on eetbaar was. De fabriek werd toen tijdelijk gesloten, naar .het heette. Of zij nadien nog weer eens gewerkt heeft Is ons niet met zekerheid bekend. Thans vernemen wij, dat de directie der speciaal voor dit doel te IJmuiden ge- installeerde fabriek, surséance van betaling heeft aangevraagd. De fabriek was gevestigd aan de Zuid zijde van de Visschershaven. Mr. Dr. J. PLANTENGA Bekend advocaat te Den Haag. In den ouderdom van bijna 67 Jaar is gisteren overleden mr. dr. J .Plantenga, ad- vocaat en procureur te 's-Gravenhage. Hij vestigde zich als advocaat en procu reur te 's-Gravenhage. Speciaal tot den psychologlschen kant van de juridische we tenschap had mr. Plantenga zich aange trokken gevoeld en hij kon hieraan uiting geven ln de talrijke strafprocessen, welke hij behandeld heeft. Ook had de ontslapene veel interesse voor het internationale recht. Zoo vervulde hij een belangrijke rol in de vereeniging. „Volkenbond en Vrede". Verder was de thans overledene voorzit ter van het gemeentescheidsgerecht, lid van de commissie van de advocatenvereeniging voor de tot standkomlng van het nieuwe Wetboek van Strafvordering, lid van het bureau van consultatie en tijdens den oor log waarnemend president van den Krijgs raad. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Donderdag 14 Januari na aankomst van den trein van 11.41 uur te Velsen. PRODUCT V/D HOLLANDSC CHOCOLADEFABRIEK 5021 (Ingez. Med.) DE WERELDJAMBOREE. Het bestuur van „De Katholieke Verken ners" deelt mede: Het bestuur van de katholieke verken ners heeft bij de moeilijkheden rond de 5022 (Ingez. Med.) Wrevelig en met een ontevreden gevoel stapte Brandsma de cafeteria uit. Een snerpende Januari-wlnd gierde door de straten, nu en dan dwarrelden ragfijne sneeuwvlokjes neer. Verwoed rukte de wind aan zijn jas, toen hij die wat beter dicht knoopte, en deed tegelijkertijd een aanval op zijn hoed, dien hij nog ternauwernood grijpen kon. Knarsend en snerpend reden de trams door de wfeels. De menschen, die hij tegenkwam, hadden blauwroode ge zichten, en ze stapten haastig door den guren Januarlmiddag. Boven de stad hing een zwaar, grauw wolkendek. Huiverig dook Brandsma in z'n jas. Wat een weer! En wat een eten! Dat was nu al de derde gelegenheid van dat genre, waar ze hem verschrikkelijk slecht voedsel voor zetten. Misschien was het toch maar beter, dat hij voortaan op 't kantoor lunchte, al was het daar ook allesbehalve ideaal. De broodjes waren meestal oudbakken, de kaas vettig, ham of worst onsmakelijk. Maar in die cafeteria's, waar hij tot nu toe geweest was, bleek het al niet veel anders te zijn. Hij zag er plotseling ook tegen op, naar zijn kantoor te gaan. Aarzelend liep hij voort. Veel was er niet te doen, misschien kon hij Meyer opbellen en zeggen, dat hij de post verder maBrjalleen moést afhande len. Meyer was zijn' vertrouwdste bediende. Ja, het moest maar, hij had geen lust meer. Besloten stapte hij een café binnen, belde Meyer op en regelde de zaak. Toen nam hij aan een tafelfje voor het raam plaats, bestelde een borrel om een beetje warmer te worden, en keek zonder belang stelling naar het verkeer, 'tViel hem bitter tégen, het nieuwe leven! Hij had er zich wonc'er wat van voorgesteld, de sleur van zijn huwelijk had op hem gedrukt als een centenaarsiast, en de krach was een week voor Kestmis ge komen. Er waren harde woorden gevallen tusschen hem en Wies. naaldscherp had den ze elkaar iedere kleinigheid venveten, en tenslotte hadden ze met cynische koel bloedigheid vastgesteld, dat ze voortaan maar ieder hun eigen gang zouden gaan. Op stel en sprong had hij een paar kamers gehuurd, en zoo was hij plotseling vrij man geweest. Toen kwam het idee in hem op. nu, directvacantie te nemen en een jarenlang gekoesterd plan uit te voeren: Kerstmis in Parijs. Hij pakte zijn koffers en reisde naar de lichtstad. Het werd een roes. Kerstmis, Oud en Nieuw, café's. va- riété's, revues, champagne. Hij gaf zichzelf geen rust. want telkens, wanneer hij even zijn gedachten den vrijen loop liet, knaagde er iets ontevreden binnen ln hem, voelde hij zich alleen Na Parijs volgde de Rivièra. Overal zat hij een paar dagen. Juan les Pins, Cannes, Nice. Monte Carlo. Het was er heerlijk, hij maakte prachtige autotochten in de om geving, koesterde zich in het zonnetje op de Promenade des Anglais, en zat tot 's avonds heel laat in de speelzaal. Hi.i was één van de weinigen, die niet ongelukkig speelden. Half Januari keerde hij naar Holland terug. En had hij de paar dagen, die hij voor Kerstmis op de huurkamers had door gebracht, al gemerkt, dat hij niet veel com fort had, na de vacantieweken in Parijs en aan de Rivièra, viel de grauwe, karakter- looze omgeving hem nog meer tegen.Op 't kantoor was hij niet te genieten, met zijn avonden wist hij geen raad, want je kon toch niet lederen avond in een bioscoop of een café gaan zitten, dat verveelde ook op den duur Tenslotte besefte hij, dat „huise lijkheid" iets is, dat Je pas apprecieert, wanneer Je het mist. En dan kwam zijn verlangen naar Tilly er bij. Tilly, z'n kleine meisje van zeven jaar, als hij aan haar dacht, werd het verlangen hem vaak te sterk. In bijna vier weken had hij haar nu niet gezien. Als hij om vier uur eens naar haar school ging? Haar weer eventjes kon zien! Hij keek op z'n horloge, als hij op z'n gemakje er heen wandelde, kon hij er precies op tijd rijn Om vier uur stond hij bij de school. Z'n hart klopte sneller, toen hij al die kinderen uit de breede schooldeur zag komen, en hij voelde een feilen steek, toen hij tenslotte haar lieve, blonde kopje zag. Zo kwam in zijn richting, zag hem nog niet direct, maar toen ze hem tenslotte in het oog kreeg, kwam ze als een wervelwind op hem toe- stormen. PappiepappieHet was een juichkreet! En toen hij haar slanke, teere lichaampje in zijn armen hield, en ze haar gezicht zoo stevig tegen het zijne drukte, toen moest hij even iets lastigs wegkuchen. Fijn, pappie, klonk het uit den grond van haar hart. Fijn! Mammie zei. dat je op reis was, en dat je va& weer terug zou komen, maar ze wist niet precies wan neer. Gelukkig, nou ben Je er, ga gauw mee naar huis. Hij liep met haar op, hield het kleine knuistje stevig in zijn hand. Kindje, zei hij. ik kan nog niet mee naar huls. 'k Moet direct weer weg Maar morgen, schat, morgen is mammie jarig, en dan komt pappie weer thuis. Even zag hij haar lipje trillen. 't Wordt een verrassing voor mammie, schat. Nou hebben wij fijn een geheimpje. Jij zegt niets aan mammie. Morgenmiddag ben je vrij van school, en dan doe jij precies om twee uur de deur open en kom lk binnen En dan verrassen we samen mammie. Goed? Het plannetje scheen haar wel te lokken. Maar kom je dan vast, paps? vroeg ze met een klein, treurig stemmetje, je bent al zoo lang weg. Vast! beloofde hij plechtig. Zenuwachtig stapte Brandsma den win kel uit, waar hij een cadeau voor Wies ge kocht had. 'tWerd een zware gang voor hem, het beteekende een nederlaag, maar hij had z'n trots opzij gezet. Hij kón Tilly niet missen, en, als hij 'teerlijk wilde be kennen, Wies evenmin. Haar huiselijkheid, haar stille zorgen, hij had ze gemist, al wilde hij dat nu pas bekennen. Maar hij zag op tegen het weerzien. Er zou zooveel verklaard moeten worden, zooveel gespro ken, en dat zou veel kunnen bederven. Hij wist trouwens niet eens, hoe Wies er tegen over zou staan. Hoewelze had Tilly ge zegd. dat hij vast weer terugkwam, dan kón iets beteekenen. Om twee uur was hij bij zijn oude huis. Direct ging de deur open. Tilly had al op den uitkijk gestaan! Kom gauw binnen, pappie! lachte ze. Het ging over in een onderdrukt gegichel, toen hij z'n vinger op den mond lei. Ze liepen de hulskamer bin nen. Alles was er stil. Wies nergens te zien Verwonderd keek hij z'n doch tertje aan. Waar is mammie? Weg, vertelde ze, ze komt morgen pas terug. Juffrouw Van Dijk is hier bij me, ze zet thee in de keuken. Ontgoocheld zonk hij op een stoel. Ze ging hem uit den weg, wilde hem niet ont moeten. Dit was een wenk van haar, hij moest dit als een wenk opvatten. Tilly stond voor hem en schaterde. En hij meende ook achter zich een lachje te hoo ien. Verbouwereerd draaide hij zich om. In de tusschendeur stond Wies, glimlachend. Dat was nu eens een plannetje van Tilly en mij, niet melske? zei ze, Domme pappie, dat hij geloofde, dat Tilly haar mondje zou kunnen houden. Ze was immers veel te vol er van, dat ze pappie ontmoet had! Toen liep ze langzaam op hem toe. De geprepareerde rede bleef hem in de keel steken. Hij had zich het weerzien anders gedacht. Wies was zoo gewoon, misschien om Tilly. Ga jij nu eens thee halen, schat, ging ze verder tot Tilly, laat pappie eens zien, hoe netjes je dat al kan. Tilly huppelde weg. Toen ze verdwenen was, opende hij moeilijk zijn mond, en z'n handen speelden zenuwachtig met het pakje: Wieszei hijik geloof ik denk Ze stond naast zijn stoel en ze legde haar hand op z'n schouder. Laten we niet praten, Frits, stelde ze voor, en er was meer zachtheid in haar stem, dan hij ooit gehoord had, we heb ben ai veel te veel gepraat, vroegerJij en ik, Frits, beiden zullen we in de afge- loopen weken onze les wel geleerd hebben. Dan stapte ze haar de kamerdeur, en luid riep ze: Tilly, meisje, laat juffrouw Van Dijk de taart binnenbrengen. Het is immers feest vandaag! KADIO VOOR WOENSDAG 13 JANUARI. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending 6.30 RVU. 7.30 VPRO. 8.00 Gr.pl. 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgenwijding VPRO 10.20 Melody Circle en literaire lering 11.30 „Openbare werken en hun financiering", causerie 12.00 De Fliere fluiters 2.00 Viool en piano 2.30 Voor de vrouw 3.05 Voor de kinderen 5.30 VARA-orkest 6.30 „Winterwendefeesten in de Beeldende Kunst", causerie 7.00 Zang 7.30 Lezing 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia 8.15 VARA-Orkest en solist 9.00 Voordracht 9.15 Vervolg concert 9.40 Residentie orkest m.m.v. solist 10.20 Berichten ANP 10.25 De Ramblers 11.00 „Huwelijks verhoudingen", causerie 11.3012.00 Gr.pl. Hilversum II, 301 M. NCRV-Uitzen- ding 8.00 Schriftlezing 8.159.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst 11.00 12.00 Harmonium en zang 12.00 Berich ten 12.15 Gr.pl. 12.30 Orgelspel I.30 Kwintetconcert 2.30 Causerie: „Rus sische postzegels" 3.003.45 Vervolg concert 4.00 Viool en piano 5.00 Kin deruur 6.00 Landbouwhalfuur 6.30 Onderwijsfonds v. d. scheepvaart 7.00 Berichten 7.15 Chr. Friesch halfuurtje 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. m.m.v. solist 9.00 Ouderuurtje 9.30 Vervolg concert 10.10 Berichten ANP 10.15 Schaakcursus 10.3011.30 Gr.pl. Hierna: Schriftlering. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel II.35 BBC-Welsch-orkest m.m.v. solist 12.35 Gr.pl. 1.20 Het Blrminghamsch Hippodrome-orkest 2.20 Jazzmuziek (Gr. pi.) 2.50 Het Northern Ireland Fanfare orkest m.m.v. solist 3.50 Piano-recital 4.20 Vesper 5.10 Het John MacArthur kwintet 5.35 Het BBC-Dansorkest 6.20 Berichten 6.40 Muzikale causerie 7.00 Orgelspel 7.20 Variété-programma 8.05 Het Londensch Symphonie-orkest m. m.v. solisten 9.20 Tijdsein. Berichten 9.40 Actueele oauserie 10.10 Komische voordrachten 10.30 Het Bridgewater Harp kwintet 11.00 Declamatie 11.20 Johnny Rosen en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Gr.pl. 1.35 Zang 1.50 Gr.pl. 2.50 Orkestconcert 4 20 Zang 5.05 en 5.50 Gr.pl. 6.05 Piano-recital 8.20 Con cert 9.05 Orkest, Noyon-koor en solisten 11.2012.35 Andolfi-dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 Westduitsch Ka merorkest 7.50 Militair orkestconcert 12.35 Politiemuziekcorps 12.35 Stuttgar- ter Volksmuziek en militair orkest 1.35 Gr.pl. 3.50 Keulsch Symphonie-orkest. 5.20 Cello en piano 7.35 ,,Der 13 Januar 1935", Rijkszending 8.05 Omroepkleinor- kest en solisten 9.50 Gr.pl. 10.30— 11.20 Omroepkleinorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. pi. 12.50 Salonorkest 1.30 Omroep- dansorkest 1-502.20 Gr.pl. 6.20 Om- roepdansorkest 7.20 Gr.pl. 8.20 Om- roepsymphonieorkest 9.20 Gr.pl. 9 35 Omroepsalonorkest 10.30 Sportreportage 10.50—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepdansorkest 1.30 Salon orkest 1.50—2.20 Gr.pl. 5.25 Fud Can- drix' dansorkest 6.35 Kamermuziek 7 20 Zang 8.30 Salonorkest 8.40 Ra- diotooneel 9.20 Omroepsymphome-or- kest 10.3011.20 Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Gr.pl 8 05 Der 13 Januar 1935", Rijkszending 8 35 C. Woitschach's Blaasorkest 9.20 Berichten 9.50 Solistenconcert 10.05 Weerbericht - 10.20—11.20 O. Joost's dans orkest. leiding van de wereld-Jamboree zich ten eenenmale onthouden van eenlge inmen ging voorzoover betreft de daarbij betrok ken personen. Slechts het principleeie punt van de or ganisatie der jamboree en de medever- antwoordslljkheid van de katholieke ver kenners daarbij heeft de houding van he: bestuur bepaald en het overleg, dat met de jamboree-leiding te dien aanzien heeft plaats gevonden, heeft inmiddels tot over eenstemming geleid, waardoor de deelname van de katholieke verkenners aan de jam boree zelf en aan de voorbereidende werk zaamheden wederom is mogelijk geworden. De katholieke verkenners hebben zich o.m. bereid verklaard eenige leden voor te drayen ais lid van het nestuur der stich ting wereld jamboree 1937, bij walk bestuur de verantwoordelijke leiding der Jamboree zal berusten, alsmede van de te vormen, financieele commissie. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. EN Voor Woensdag 13 Januari. 8—24 le programma: lederen dag van uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO NCRV enz 3e programma: 8.00: Keulen of diversen 9.50: Deutschlandsender of diversen 10.20: diversen 11 20: R. Danmark 12.20: Brussel VI. 14.20: diversen 14 50: Parijs Radio 16 20: Keulen 18 00: Pariis Radio 18.20: Keulen 18.55: Weenen 22.50: Berlijn 23.20: Pariis Radio. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Gram.muz G.R.D. 10.35: Droitv -h 18.20: diversen 18 40: Droitwich 2140: diversen 22.20: Droitwich 23.00: Londen Reg. 23.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11