LAATSTE BERICHTEN Hertog van Kent op Ypenburg geland LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 5 Januari 1937 A Prins von Wied verhinderd als getuige te fungeeren. De verkeersregeling bij de Groote Kerk BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 769. Hedenmiddag 3 uur: 766. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 770.7 te Toulouse. Laagste stand 732.3 te Stensele. Verwachting tot den avond van 6 Jan.: Meest matige Noordwestelijke tot Zuid westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Kouder des nachts overdag weinig verandering in tempera tuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het hoogedrukgebled in het Zuidoosten trok zich. onder Invloed van de zich Oost waarts verplaatsende depressie terug, in 't Zuidwesten herstelde zich de hoogedruk. Ais gevolg van deze gewijzigde luchtdruk- verdeeling werd de warme Zuidwestelijke l'ichtstrooming over West Europa vervan gen door een koudere strooming uit rich tingen gelegen tusschen West en Noord west. Als gevolg hiervan daalde de tem peratuur, terwijl de lucht opklaarde. In Midden- en Oost-Europa is de wind nog Zuidwest met betrokken lucht en plaatse lijk regen. De Alpenstations boven 2000 M. melden mooi helder weer. De lager gelegen bergstations liggen in de wolken. Scandinavië is nog geheel on der den invloed van de depressie, de tem peratuur is in Midden Zweden belangrijk gestegen, plaatselijk valt regen of sneeuw. In Groenland en in het Westen op den oceaan kondigen sterke luchtdrukdalingen nieuwe depressies aan. Voorloopig is echter opklarend weer te wachten. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.W. wind. 3 gr. Cr, regen. London, W.Z.W. wind. 3 gr. C., mooi. Berlijn: Z.W. wind, 6 gr. C., betr. Marseille: O.Z.O. wind, 9 gr. C., betr. Genua: Z. wind, 10 gr. C.. betr. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 38 gr. C. (3 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 40 gr. C. (4,5 gr. F.). 3 uur nam.: 42 gr. C. (6,5 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 8.46 uur; nam. te 21.21 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 4.32 nam. tot 7.39 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 5 Jan.: op: 1.13 uur; onder 11.08 uur. SNEEUWHOOGTEN. ZWITSERLAND. Temp. Cels. Wecrs- Snceuwh. In c.m. gesteldh. del skigebied Adelboden 0 1. bew. 20 90 Grlndelwald —6 zeer mooi 10 60 Gstaad a betr. 40 80 Kleine Sclieldegg 12 Idem 60 00 Arosa 8 zeer mooi 70 .90 Davos 9 Idem 60 100 FUms-Waldhaus -f 1 Idem 30 40 Lenzerbelde —9 Idem 40 50 Pontreslna —12 Idem 40 100 St. Morltz —13 Idem 40 100 Unterw.-WIIdh. —5 Idem 10 60 Caux ob Montr. 0 betr. 40 Leysln 1 zeer mooi 10 80 Montana 0 betr. 30 90 Zcrmatt —7 bewolkt 40 100 Andermatt 0 zeer mooi 70 80 Enxelberjc —1 betr. 15 25 D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUQCER. RUUM. KOFFIE, CACAO. KATOEN ALLE GRANEN EN2 ft* BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL. NEW rORK. CHICAGO. WINNIPeC ENZ DAM 2a TbIBIooa NO 30012-31012 AMSTERDAM-C. B«Ur» Nii 2, TtW. 30012 Ttlofrêmodroi: CARLOS-AMSTERDAM HERTOG VAN KENT. Hedenvoormiddag is de Hertog van Kent, die het prinselijk huwelijk zal bijwonen, op het vliegveld Ypenburg aangekomen. Er was groote publieke belangstelling. Te ongeveer 10 uur "had men van het >Lo»dehsche vliegveld Hendon het startbe- rlcht ontvangen. Tegen half elf verzamel den zich in de zaal van de Aero-club ver schillende hooge persoonlijkheden om den Engelschen gast te ontvangen. Daar was In de eerste plaats hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, broeder van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik en de hem toegevoegde kolonel b. d. jhr, W. Laman Trip, adjudant i. b, d. van H.M. de Konin gin, alsmede schout-blj-nacht Jhr. J. C. F. von Mühlen adjudant i. b. d. van H.M. de Koningin, die den hertog van Kent tijdens zijn verblijf in ons land is toegevoegd. Later voegde zich bij dit gezelschap nog de Britsche gezant te Den Haag, sir Hubert Montgomery, die vergezeld was van lady Montgomery, de Britsche luchtvaartattaché te Den Haag. commander Henry Norman Thornton en de burgemeester van Rijswijk, mr. van Hellenberg Hubar. 4302 (Ingez. Med.) AMSTERDAM, 5 Jan. De effectenbeurs te Amsterdam had he- den een levendig voorkomen. In diverse hoeken vonden ruime omzetten plaats. De koersbeweging evenwel was onregelmatig. Op de Suikerafdeeling trad een reactie in ondanks berichten omtrent verdere afdoe ningen door de Nivas. H. V. A.'s werden wat lager afgedaan. Diverse minder cou rante soorten echter kregen een vrij aan zienlijk verlies te boekeen. Winstnemingen na de jongste scherpe stijging waren hier aan klaarblijkelijk niet vreemd. Rubber fondsen hadden een gedrukt voorkomen. Amsterdam Rubbers werden iets lager genoteerd. Eenige doorgaans minder gang bare aandeelen werden vrij beduidend lager afgedaan, niettegenstaande de stem ming op de Rubbermarkt heden tamelijk prijshoudend was. Tabakken werden op kleine schaal verhandeld en kwamen mee- rendeels iets beneden het peil van den vorigen dag terecht. In tegenstelling met de verschillende Cultuurfondsen bestond een willige ten- denz voor petroleum aandeelen, die voor namelijk tot uitdrukking kwam in het koersverloop van Koninklijken, die een winst van verscheidene procenten maak ten. Daarbij ging het opgewekt toe. Van de Amerikaansche soorten werden Shell Union in een open hoek verhandeld. Do aanhoudend gunstige berichten om- licnt de petroleumindustrie speelden hier bij klaarblijkelijk een niet geringen rol. Op de afdsellng der industrieelen traden de Philipsaandeelen op den voorgrond. Bij fiinke omzetten kon opnieuw een koers winst van verscheidene procenten worden geboekt. In het pas aangevangen Jaar is tteös een avance van een 36-tal procenten verkregen. Do hoogste koersen werden echter niet gehandhaafd. Unilevers, die eveneens goede belangstelling trokken, wa ren enkele punten hooger, Aku's waren goed prijshoudend. Een drukke affaire ont wikkelde zich op de scheepvaartafdeeling, waarbij de Indische lijnen zich in het cen trum van de belangstelling bevonden. Ne- deilandsche Scheepvaartunies en de aaar- mede verwante aandeelen liepen eenige procenten naar 'ooven. Aandeelen Holland-Amerika-lijn en Ko ninklijke boot werden eveneens boven de ortjzen van gisteren afgedaan. Voor Ame rikaansche shares bestond slechts matige belangstelling. Op de belegglngsmarkt wa ren de Nederlandsche Staatsfondsen maar weinig veranderd. Voor diverse Zuid-Ame- rikaansche waarden werd goede attentie aan den dag gelegd en dit ging gepaard met een koersstijging over vrijwel de ge- heeie linie. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 1/4 (8.96 1/2); Berlijn 73.50 (73.47); Parijs 8.54 1/2 (8.52 1/2); Brussel 30.87 (30.82 1/2); Zwitserland 42.- (41.97); Kopenhagen 40.10 (40.02 1/2); Stockholm 46.32 1/2 146.20); Oslo 45.15 (45.05); New- York 1.82 3/4 (1.82 5/8); Praag 6.40 (6.40) Prolongatie 1, Part. dtsca 9/165/8, Dag geld 'U. Reglstermarken 33'/i. Crediet Sperrmar- ken 17 1/8, Effectensperrmarken 15 3/8, Reismarken 46'/;, Bankpapier. 40. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. j'S zi os lx ■m blo- Te ongeveer tien minuten voor halt twaalf werd de de Havilland, die privé- eigendom is van den hertog van Windsor, zichtbaar. De particuliere vliegtuig-bestuur der van den hertog van Windsor, captain Fielden. draaide eenige -wijde bochten boven het vliegveld en zette de machine vervolgens netjes neer, waarna zij naar het terras taxiede. Het rood-grijze toestel, dat reeds eenige malen een bezoek aan ons land heeft ge bracht, laatstelijk nog in den afgeloopen zomer, toen het den hertog van Kent naar Schiphol bracht, om de tentoonstelling van Engelsche kunst in het stedelijk museum in Amsterdam te openen, kwam vlak voor de ter ontvangst aanwezige personen tot stilstand. In een der gereedstaande hofauto's nam de Hertog van Kent met hertog Adolf plaats en slechts opgemerkt door het publiek, dat zich bij de Hoornbrug had ver zameld in afwachting van zijn komst en dat hem luide toejuichte, reed de auto snel naar Den Haag. waar zij te kwart voor 12 arriveerde voor hotel Paulez aan het Korte Voorhout, waar de prins zijn intrek heeft genomen. De vorst von Wied is verhinderd. Naar wij vernemen, is-de vorst von Wied. die als getuide voor Drihses Juliana bil haar huwelijk zou fungeeren. verhinderd de plechtigheid bij te wónen. Aankomst van de vorstin von Erbach Schönberg. Hedenochtend is met den trein, welke te 10.29 aan het staatsspoor station te Den Haag moest arriveeren. doch welke door oponthoud ongeveer een kwartier te laat kwam, gearriveerd de vorstin von Erbach Schönberg. H.M. de Koningin was persoonlijk geko men om Haar hooge east aan het station te verwelkomen. Zoowei in den trein als op het perron bevond zich veel publiek, dat de vorstelijke personen eerbiedig groette. Toen de Konin gin in de auto steeg klonken juichkreten uit de menigte waarvoor HM vriendelijk dankte. De prinses von Erbach Schönberg heeft .haar intrek genomen in hotel Witte Brud Aanwijzingen voor genoodigden trouwplechtigheid Groote Kerk. De hoofdcommissaris van -politie te Den Haag vestigt de aandathk- van genoodigden. die od 7 Januari »v de plechtigheid in de Groote Kerk zullen bijwonen, nadrukkelijk ób onderstaande mededeelingen I. Men wordt verzopht zich tijdis naar de kerk te begeven, opdat alle genoodigden te 10 uur aanwezig kunnen zijn. 2 Nadat de genoodigden aan de kerk zijn uitgestapt, zal de bestuurder onmiddellijk moeten wegrijden zoodat eventueel afre kenen niet kan worden toegestaan. 3. Men verlaat de kerk door dezelfde deuT welke men is binnengetreden. 4. De auto's waarmee de genoodigden worden afgehaald rijden in volgorde voor aan de ingangen der kerk Men wordt ver zocht onverwijld in te stappen. Verkeersafsluiting op 7 Januari na afloop der plechtigheid. De Haagsche hoofdcommissaris van pö- litie legt er den nadruk op. dat de z.g. kleine kring, welke tot de Javastraat zal worden uitgebreid, difet na het opheffen van den z.g. greoten kring zal zijn afge sloten tot 24 uur. Deze afsluiting zal, gezien de te ver wachten groote massa publiek in de bin nenstad van strengeren aard zijn dan op de afgeloopen feestdagen het geval was. Engelsche en Duitschc volksliederen. Ter eere van de Engelsche en Duitsche gasten van H.M. de Komngin zullen.heden op den eere-avond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag het Engelsche en het Duitsche volkslied worden gespeeld. Daarbij wordt tevens het Horst WesselUed gespeeld, omdat dat naar de regeeringspersdienst meldt een onverbrekelijk onderdeel vormt van het officieele Duitsche volkslied, hetwelk be staat uit een combinatie van „Deutsch- land über alles" en het Horst WesselUed (een strofe van het eene en een van het andere met da capo's). Noenmaal ten paleixe. Hedenmiddag heeft H. M de Koningin aan Haar Gasten een noenmaal ten pa- leize Noordeinde aangeboden. Aanbieding geschenken. Heden werd door den voorzitter van het hoofdbestuur van De Princevlag den heer Joh. G. L. Berlott, ten paleize/Kneuterdijk aangeboden het eerste gedeelte, van het ge schenk van genoemde vereemging, bestaan de uit een zilveren legpenning in bronzen plaquette op coromandelhout. benevens 100 kleinere herinneringsmedailles. Voorts waren bij het geschenk gevoegd drie groote standaards met het wapen van Prinses Juliana, bestemd voor het paleis Soestdijk en 12 kleinere standaards voor de auto's. Zoodra het nieuwe wanen van prins Bernhard bekend is. worden ook voor Z.D.H standaards met diens wapen voor het paleis te Soestdijk en voor de prinselijke auto's vervaardigd en dan tegelijkertijd met het bijbehoorende album aangeboden. Morgenmiddag zat namens de Nederland sche banketbakkers vereenleing een bruids taart aan Prinses Juliana worden aange boden De ontwerper van deze taart is de heer J. Jongert leeraar aan de vakschool voor banketbakkers, waar het werk. dat drie weken heeft geduurd. Is uitgevoerd De taart bestaat uit twee deelen: het decoratieve gedeelte piece de mUleu en de eigenlijke taart. Het decoratieve ge deelte ls gemaakt van dragant en niet be stemd om te worden gegeten. Er zijn ver schillende versierselen op aangebracht eenige wapens en de symbolen van handel, scheepvaart, landbouw en nijverheid. De Koningskroon bekroont het twee meter hooge werk. Het eetbare gedeelte zal morgen worden gebakken, zoodat de taart Donderdag nog versch za' zijn. Katwijksche trawllogger heeft motorschade. De stagnatie in den treinenloop waa hierdoor in den loop van den ochtend aan merkelijk verminderd. Alle goederentreinen zijn na het ongeval opgehouden. De goede ren, welke werden aangevoerd met den verongelukten nachttrein naar het Zui den, werden tot vanochtend in den Bosch bewaard, en met de eerste gelegenheid doorgezonden. Een geluk mag het heeten, dat het mid dengedeelte van den goederentrein is ge troffen. Hierin bevonden zich geen rem mers of ander personeel, zoodat 't ongeluk zich beperkt tot materieele schade. Door IJmuidensche stoomtrawler op sleeptouw genomen. De IJmuidensche stoomtrawler IJM. 77 tan de reederij Frater Smid en Prins, heeft hedenmorgen omstreeks 8 uur den motorlogger K.W. 3 van de reederij Meer burg te Katwijk ter hoogte van Terschel ling met machinescliade aangetroffen. De K.W. 3 is door de IJM. 77 op sleeptouw ge nomen. Dg schepen worden hedenavond te IJmuiden verwacht. Ernstig auto-ongeluk te Wassenaar. Zes gewonden. Op den Leidsche straatweg nabij de Houtlaan. onder de gemeente Wasse naar, heelt gisteravond om kwart voor negen een zeer ernstige autobotsing plaats gehad, waarbij zes personen werden gewond. Uit de richting Leiden naderde in een file auto's de autobus Noordwijk—den Haag, bestuurd door den 42-jarigen J. P. uil Noordwijk. Achter de bus reed een per sonenauto, bestuurd door den 23-jarigen D. v. O. uit Bussum die de voor hem rij dende auto's wilde passeeren - en daartoe naar links uitweek Hierbij kwam v. O. op' de derde rijbaan terecht, terwijl uit de richting den Haag juist een auto naderde, bestuurd door den 33-jarigen Th. Z. uit Amsterdam. Een aanrijding volgde, waar bij de heer Z: de macht over het stuur kwijt raakte, tengevolge waarvan de auto, waarin zich 5 personen bevonden naar links zwenkte en nu vlak voor den autobus uit Noordwijk terecht kwam. Een hevige botsing waarvan de slag tot ver in den ouitrek werd gehoord, was het gevolg. De personenauto die klem raakte or.dcr de radiateur van den autobus, werd totaal vernield, terwijl de 5 in zittenden werden gewond. Een dame die in den bus was gezeten werd ern stig verwond. Een en ander veroor zaakte op dezen drukken verkeersweg een paniekstemming, Het gekerm der gewonden, waarvan er eenige uit de Verwoeste auto geslingerd werden, maakte een ontstellenden indruk. De Wassenaarsche politie was spoedig ter plaatse met een politieauto. Me,t in der. haastgerequireerde ziekenauto's werden de 5 inzittenden van de personenauto, n.l. de chauffeur Th. Z., diens 32-jarige echtj- genoote en zijn 9-jarig dochtertje, alsmede at 59-jarige mevr. M. E. F. en de 30-jarige mevr. G. B. allen uit Amsterdam o.a. naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd. Ook de 27-j. mej. A Z. uit Rijsrwijk. die in den autobus zat werd daarheen overge bracht, doch kon hedenmiddag het zieken huis weer verlaten. Bij informatie verna men wij, dat de toestand der patiënten naar omstandigheden redelijk wel is. Drie der gewonden zijn reeds weer naar hun woningen vervoerd. Tegen v. O. uit Bussum is proces-verbaal opgemaakt. De auto werd door dè politie in beslag genomen. De ontsporing bij 's-Hertogenbosch. De verwoesting is zeer groot. Omtrent de ontsporing van acht goederenwagens benoorden het sta tion 's Hertogenbosch (men zie onder Gemengd Nieuws) vernemen wij, dat, hoewel persoonlijke ongelukken zich niet hebben voorgedaan, er zeer veel materieele schade is aangericht. Bij het seinhuis post 3, juist op het wissel complex, hetwelk de verdeeling naar de diverse perrons regelt, is het één groote ruïne. Door de vrij groote snel heid, welke de groepsgoederentrein had, omdat hij te 's Hertogenbosch niet behoelde te stoppen, maakten de ont sporende wagens rare sprongen. Zij reden met kracht op elkaar in en kwamen geheel versplinterd, gekanteld ol met de onderstellen omhoog, op een rij over de spoorbaan terecht. De spoor baan is zwaar beschadigd, Dwarsliggers werden versplinterd, rails en wissels werden verbogen en zijn over grooten afstand onbruikbaar geworden. Daar juist dit ingewikkeld wisselcomplex werd getroffen zal 't vrij lang duren, voordat het door een nieuw is ver vangen. Er wordt met man en macht gewerkt om het moeilijke werk zoo snel mogelijk zijn beslag te doen krijgen. Het was een groote voldoening, dat na ruim 5'/2 uur inspannenden arbeid één dei- sporen weer volledig was vrijgemaakt, waardoor de treinen, zij het dan met be hulp van een loods, weer tot in het station konden doorrijden. Het was nu niet meer noodig de reizigers van Nijmegen per bus van Rosmalen te halen en die voor Nijme gen per bus naar Rosmalen te brengen, en de reizigers van en naar Utrecht behoefden nu niet meer langs de spoorbaan te gaan om hun reis te vervolgen. DE FEESTEN TE KATWIJK AAN ZEE. Hedenmiddag te twee uur verzamelden zich eenige honderden personen rond de muziektent aan den Boulevard waar de Katwijksche Harmonie U.N.I. twee couplet ten van het Wilhelmus speelde De heer J. Volbeda, voorzitter der Oranje-Vereeni- gtng riep ,Leve het Koninklijke Bruids paar", dat door alle aanwezigen overge nomen werd. Hierop werd een rondgang door de Katwijksche en de Valkenburgsche Harmonie volgens de reeds opgegeven route door het dorp gemaakt. PROF. Dr. A. VAN VELDHUIZEN t Vanmorgen ls in het Academisch zie kenhuis te Groningen na een langdurig ziekbed in den ouderdom van bijna 66 jaar overleden prof. dr. A. van Veldhuizen, ker kelijk hoogleeraar aan de universiteit van Groningen. Adrianus van Veldhuizen weid up 5 Maart 1871 te Zeist geboren. Hij be zocht van 1888 tot 1891 het gymnasium te Doetinchem. Hij was aanvankelijk bestemd voor den boekhandel, maar zette zijn stu diën aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam voort en promoveerde in 1901 tot doctor in de klassieke letteren. Daar na werd hij eèrst tot predikant beroepen te Molkwerum in Friesland, vérvolgens te Aimelo. In 1910 volgde zijn benoeming tot hoogleeraar aan de universiteit te Gro ningen vanwege het Nederlandsch Herv. Kerkgenootschap Prof. van Veldhuizen was een Zeer ge ziene persoonlijkheid en had in verschil lende colleges zitting. Zoo was hij o.m. hoofdredacteur van „De Nieuwe theologi sche studiën", redacteur van .De Schat kamer", voorzitter van het Chr. persco mité, enz. In 1935 herdacht prof. van Veld huizen zijn 25-jarig jubileum als hoog leraar te Groningen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het 2e Blad. LEIDEN, 4 Jan. Coop. Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-ver. ..Lelden en Omstre ken". Andijvie f. 1.403.30, Bloemkool I f. 5 40—7.70. Roode Kool f. 1.50—6.20, Savóye Kool f:1.20—6.60. Groene Kool f. 1—3.30, Pieterselie f. 3.80. Prei f 0.80—1.80. Kropsla f. 3.70. Selderie f.12. Knolselderie f.2 6.4Ó per 100 stuks. Kroten f. 1.40, Kroten, gekookt f.2—5 Witloof f.4—16, Boerenkool f,2—4 Uien f. 1.50—2.10. Wortelen f. 1.40— 3.80. Spruiten I f410. idem II f26, And' f.3—17. Nero'f.4.80 per 100 kilo. LEIDEN. 5 Jan Varkensmarkt. .Aange voerd totaal 264 .zwaar 252. licht 12, Prijs per K.G, levend gewicht zwaar 4746 ct., licht 4342 ct. Handel tamelijk vlug. BODEGRAVEN, 5 Januari. Aanvoer 123 partijen Ooudsche kaas, alle met R.M., totaal 5535 stuks, wegende 49.815 Kg. Prijs ie srt. met R.M. 21—22Vi; 2e srt. 18'/i30. Handel matig. HAZERSWOUDE, 4 Januari. Kippen eieren 2,954,60; Eendeneieren 3,253,50. KATWIJK a. d. RUN. 4 Januari. Groen- tenveüing Waspeen per kist van., tenveillngWaspeen 45 -80Kroten 25— 30; Groene kool 1,403,20; Uien 1,401,80; Prei 1,001,40; Knolselderie 2,003,80; Gele kool 1,20—1,50; Roode kool 1,40—1,80; Andijvie 0,43—1,00. RIJNSBURG, 4 Januari. Groentenveillng Roode kool 1,40—2,00; Gele kool 1.20— Ï,5QWaschpeen 4060; Kroten 2535; Andijvie 3080; Knolselderie 2,005,50; Groene kool 1,00—2,30; Knolrapen 1,80— 2,50; Uien 60—80. RUNSBURG, 4 Januari. Bloemenveiling Tulpen per bos: Copland 3038; Pier- son 25—35; Gele Prins 28—40; King of the Yellow 18—26; Fred Moore 2834; Ibis 26 —32; La Reine 1826; Due de Berlin 10 14; Rose la Reine 18—26; Idem per 100: Red Star 0,801,60; Due de Berlin 0,50— 120: King of the Yellow 1,10—1,60; El Toreador 1,50—2,60; Witte Due 0,60—1,20; Hyacintihen per 100: l'lnmocence 4,007,80; Bismarck 3,607,20; Geertrui 4,40—5,80. ROTTERDAM, 5 Januari. Veemarkt. Aan voor totaal 3268 stuks. 168 paarden. 10 veulens, 790 magere runderen. 1699 vette runderen, 129 vette kalvereen, 87 graskal veren. 930 nuchtere kalveren, 407 schapen en lammeren, 3 varkens, 50 bokken en gelten. Vette koeien 64. 56, 4248: Vette ossen 66. 54. 4550: Stieren 58. 50. 46; Vette kalveren 97, 87. 65—75; Schapen 45, 38, 30; Lammeren 48. 39, 28; Graskalveren 58, 48; Nuohtere kalveren 47, 42. 36; Slacht- paarden 45, 39, 32. Schapen 24. 16,12; Lam meren 20, 17, 10; Nuchtere slachtkalveren 14 12 7 Nuchtere fokkalveren 18, 16. 15; Slachtpaarden 185, 140, 80; Werkpaarden 235, 145, 100; Hitten 130. 105, 70; Veulens 275, 220. 105; Kalfkoeien 235. 190, 120: Melkkoeien 240, 190, 135; Varekoeien 165. 130. 90; Vaarzen 145, 100, 80; Pinken 120. 95, 70; Graskalveren 70, 50, 25: Bokken en geiten 11, 7, 3. ROTTERDAM, 4 Januari. Blnnenland- sche Granen Haver f. 7.508.Gerst, Chevalier f. 8.759.25; Erwten, kl. groene f. 7.509.75 (goed prijshoudend); Erwten, Schokkers f. 14.00—17.Bruine boonen f 10.5011.50 (extra kwaliteit); Kogel- boonen f. 10.0011.50 (hooger betaald); Karwijzaad f. 23.0024.(inclusief); BI. Maanzaad f.23.0025.(inclusief). Alles per 100 kilo. WESTLAND, 4 Januari. Spruiten 68; Witlof l'/t13; groene kool l'/«: Savoye kool l'/i—2; Roode kool lVi1 3/4 per K.G. Eieren 4.20—4.90; Prei 1.202.50; Peter selie 3.80—520; Rsdljs 3.70: Seldery 1.00— 2.10 per 100: Andijvie 3757; Boerenkool 10—16. ZOETERWOUDE 4 Jan Eierenveiling Aangevoerd 1780 eieren Kipeieren f. 3.80— 4.50. kuikeneieren f. 3.20 oer 100 stuks Kaas 17—24 ct. per pond. Pluimvee: kippen 85 ct.. konijnen 35—95 ct.. eenden 55 ct. per stuk.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3