BUITENLAND "AKKERTJES" IEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 5 Januari 1937 (IN/T IN LIÏTEf CM FINANCIEN FAILLISSEMENTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN THIJS IJS M DE BOOZE KABOUTER DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Engelsch-ltaliaansch Middellandsche Zee-accoord. In de Italiaansche bladen komt een stem ming ten gunste van het sluiten van een Fransch-Italiaansch accoord, gelijk aan het tusschen Londen en Rome geslotene, tot uiting. De ..Lavoro Fascista" schrijft: „Uiteraard sluit het Italiaansch-Brit- èche accoord niet uit. dat later onder gun stige politieke omstandigheden zou kunnen worden overgegaan tot het sluiten van an dere bilaterale aecoorden met andere Mid dellandsche Zee-mogendheden. De onderteekening van het Engelsch- Italiaansch accoord wordt thans door de Berlijnsche pers toegejuicht als een bij drage tot ontspanning in den toestand. De ..Berliner Boersenzeitung" o.a. con stateert met voldoening, dat blocvorming Js vermeden, doch dat dit accoord ook moet bezien worden in de schaduw van de spanning, welke over de Middellandsche Zee ligt: de schaduw van het bosjewistisch experiment in Spanje. Een Spanje, waar van het bolsjewisme geheel of gedeeltelijk bezit heeft kunnen nemen, zou den status quo principieel wijzigen. Ten aanzien van Frankryks houding in deze aangelegenheid meent het blad, dat Frankrijk de pacificatie in den Middel landsche Zee niet zoozeer om wille van zichzelf heeft nagestreefd, doch veel meer in de hoop, dat zich daaruit het Stresa- front weer zou laten ontwikkelen. De Ita liaansche houding heeft een dergelijk terugvallen in de oude fout verhinderd en aldus den weg open gehouden voor toe komstige vrije onderhandelingen over een West-Europeesche vredesregeling. Duitsch- land heeft er derhalve groot belang bij, dat uit den voorloopigen Romeinschen Vrede een duurzame regeling voorkomt. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" is Van meening. dat door het accoord tus schen Londen en Rome een der hinder palen voor de deelneming van Italië aan de regeling der West-Europeesche veilig heid uit den weg is geruimd. De vooruit zichten voor een Westpact-regeling" mo gen «ls verbeterd worden beschouwd. CHINA. De gratie van Tsjang Hsoe Liang. Uit Nanking wordt gemeld, dat eerst na levendige discussies besloten werd. om aan Tsjang Hsoe Liang gratie te verleenen. Vooral Soeng, de zwager van Tsjang Kal Sjek. ondersteunde het verzoek van den generalissimus. De staatsraad heeft de be- siissing van het militaire gerechtshof dat Tsjang Hsoe Liang veroordeeld heeft tot het verlies zijner burgerrechten gedurende een tijdvak van vijf jaren, gehandhaafd. Tsjang Hsoe Liang zal daarom geen enkele regeeringsfunctie kunnen bekleeden. Bo vendien is Tsjang Hsoe Liang onder toe zicht van een militaire commissie ge- Dlaatst. De regeering zal generaal Wang Tsjoe Tsjang, een vroegere ondergeschikte van Tsjang Hsoe Liang, naar Slan Foe sturen met het oog op de eventueele be noeming van een pacificatie-commissaris van Sjensi. In politieke kringen te Rome is met groote belangstelling vernomen, dat de minister-president van Joego-Slavië, Sto- jadinowitsj, binnenkort een bezoek aan Rome zal brengen. Uit goede bron wordt vernomen, dat tus schen Polen en Turkije een conventie is ge sloten. waarbij aan Polen ten aanzien van de Dardanellen dezelfde rechten worden toegekend als aan de onderteekenaars van het accoord van Montreux, BELGIË. VLAAMSCHE KATHOLIEKEN EN NATIONALISTEN. Hebben afgezien van een fusie. De partij der Vlaamsche Katholieken, die sedert verscheidene weken gestreefd heeft naar een coalitie en fusie tot één party met de Vlaamsche nationalisten, heeft van dit plan afgezien. op DUITSCHLAND. Alte grootë zilveren munten zullen verdwijnen. De minister van financiën heeft grond van wetten en publicaties over het slaan van zilveren rijksmunten de in het tijdvak 19241932 geslagen zilveren rijks munten met een nominale waarde van 1 en 5 ryksmark uit de circulatie genomen. Bovengenoemde munten gelden vanaf 1 April 1937 niet meer als wettig betaal middel en moeten worden ingetrokken. Vanaf dit tijdstip is behalve de met in trekking belaste banken, niemand ver plicht deze munten in betaling aan te nemen. Daarentegen zullen zij nog tot en met 30 Juni 1937 door de staatsbanken te gen hun nominale waarde in betaling of ter wisseling worden aangenomen. Het be treft hier oude zilveren munten, in het bijzonder de oude groote 5-markstukken, welke, toen zij nog in omloop waren reeds door de veel handiger nieuwe munten wer den vervangen. De intrekking van 1- mark-stukken is bijna voltooid, zoodat door deze bepaling 't betalingsverkeer in mun ten hiervan geen last kan ondervinden. Een voldoend aantal nieuwe 2-markstuk- ken is nog niet geslagen, zoodat de oude nog niet uit het betalingsverkeer konden worden genomen, de oude 3-markstukken werden reeds ingetrokken VEREENIGDE STATEN. De neutraliteitswct. In de zitting van het congres, welke van daag begint, zal o.a de permanente neu- traliteitswet behandeld worden. Deze wet zal breeder van opzet zyn dan de tegen woordige tydelyke regeling. Voorgesteld wordt een embargo te leggen op wape nen en financieele hulp ten behoeve van hen. die tegenstanders van een gevestigde er. erkende regeering zyn. Onder de bestaande wet is zooals men weet een dergelyk embargo niet mogelijk. Thans kan slechts nroreele pressie door de re geering geoefend worden om te voorkomen dat wapens en crediet worden verschaft aan de anti-regeeringsparty in Spanje. Het is mogeiyk dat de nieuwe neutrali- teitswet ook bepalingen zal bevatten om het maken van oorlogswinst te beperken. De kwestie van de rechten der neutralen ter zee is eveneens een vraagstuk dat de Vereenigde Staten zeer aangaat. De vrij heid der zeeën was één der 14 punten van Wilson en het voornaamste geschilpunt tusschen de Vereenigde Staten en de oor logvoerenden aan belde zijden in den we reldoorlog. UIT HET VERRE OOSTEN. Gevaarlyke geruchten. In Japan heerscht ongerustheid over China. Duideiyk komt dat tot uiting in het volgende: De ..Nichi Nichi Shimbun" verneemt uit Sjanghai, dat generaal Yang Foe Tsjeng. de pacificatie-commissaris van Sjensi on der maarschalk Tsjang Hsoe Liang op Nieuwjaarsdag voor het eerst sedert het Sianfoe-incident een Amerikaansch jour nalist heeft ontvangen. Yang zeide den Amerikaan, dat maar schalk Tsjang Kal Sjek na nauwkeurige overweging tydens zyn gevangenschap de eischen van Tsjang Hsoe Liang inzake deelnemen van de communisten aan de regeering en ee campagne tegen Japan heeft aangenomen. Hij heeft verder er in toegestemd het eenheidsfront tegen Japan te leiden en daarom heeft Tsjang Hsoe Liang zyn ge vangene vrygelaten. Generaal Yang ver klaarde verder, dat indien Tsjang Kai Sjek zyn belofte houdt, de troepen in 't noord westen onmiddeliyk een aangesloten front tegen Japan zullen vormen. De „Ashal Sjimbun" verneemt uit Sjan- phai. dat niemand gelooft aan de mede- deelingen van de Nanking-regeering dat maarschalk Tsjang Kai Sjek onvoorwaar- delyk is vrygelaten. Het resultaat van de geheime onderhan delingen tusschen Tsjang Kai Sjek, zyn echtgenoote en Soeng met Tsjang Hsoe Liang en Yang Foe Tsjeng zou een over eenkomst op de volgende punten zyn: Reorganisatie van de vroegere zuid-oos- telyke en noord-westelyke legers tot een centrale legermacht, staken van de straf expedities tegen de communisten en ont wikkeling van een verdedigingslinie tegen Japan, omvorming van de Nanking-regee ring en straffeloosheid voor Tsjang Hsoe Liang en Yang Foe Sjeng. 't zyn echter allemaal geruchten, die door niets zijn gestaafd. Alleen: de sfeer wordt er opnieuw door bedorven! Admiraal Suetsugu heeft verklaard, dat artikel 19 van het verdrag van Washing ton onrechtvaardig is ten opzichte van Japan, aangezien het de bewapening van Formosa en de Bonln-eilanden verbiedt, welke binnen een straal van 500 mijl van Tokio liggen, terwijl de Britsche en Ame- rikaansche bezittingen in den Stillen Oceaan buiten deze bepalingen vallen. Admiraal Suetsugu gelooft, dat de Ja- pansche marine zich zal verzetten tegen een hernieuwing van artikel 19, Indien niet een aanzienlyke wyziging ten gunste van Japan hierin wordt aangebracht. VIERDE CONCERT „RESIDENTIE-ORKEST"'. Het vierde concert te geven door 't Re sidentie-Orkest op Maandag 11 Jan. a.s. zal onder leiding staan van den Hollana- schen dirigent Frits Schuurman. De soliste van dien avond is de zangeres Ilona Durigo terwyi ook de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" uit Haarlem, haar medewerking zal verleenen. Het program ma luidt als volgt: Brandenburgsch con cert No. 3 in g gr. terts voor drie strijk- orkesten van J. S. Bach: Aria „Vergnügte Ruh" uit Cantate No. 170 van J. S. Bach, Rhapsodie voor een altstem, mannenkoor cu orkest van Brahms en Syraphonie No. 4 van Brahms. BOEKBESPREKING. DE VATICAANSCHE STAAT. De gezondheidstoestand van den Faus. De „Osservatore Romano" publiceert het volgende officieele communiqué: „Nadat de ziekte van den Paus geduren de een maand is behandeld, kan de ge zondheidstoestand van den Paus als volgt worden samengevat: de oorzaak van de ziekte ligt in aderverkalking, welke vooral de hartspier heeft aangetast, zoodat het rythme van den hartslag onregelmatig werd. Begin December veroorzaakte een toename van deze onregelmatigheid een onvoldoende bloedsomloop, waardoor de zieke gedwongen werd het bed te houden. Dank zy de rust en de goede verzorging nam de hartzwakte langzaam af. De Paus kreeg thans evenwel meer pyn in het lin kerbeen, terwijl ook het rechterbeen pijn ging doen, gepaard aan voedingsstoornis sen van nerveuzen oorsprong. Er is reden om aan te nemen, dat dit LEENING F. 4.989.000 Vh FCT. ZUID-HOLLAND. Naar wij vernemen is op bovengenoemde leening voor een zoodanig bedrag inge schreven, dat op enkele der grootste in schrijvingen een reductie bij de toewyzing zal moeten plaats hebben. STATISTIEK OVER DECEMBER. Samengesteld door de afd. Handelsinfor maties v. d. Graaf en Co., N.V., A'dam. Noord-Holland (excl. Amsterdam) 53; Am sterdam 47; Zuid-Holland (exclusief Den Haag en Rotterdam) 28; Den Haag 26; Rotterdam 16; Utrecht 34; Gelderland 34; geleldeiyk aan beter zal worden en zelfs Noord-Brabant 50; Limburg 40; Zeeland kan het geheel verdwynen. De toestand van het hart is echter aanleiding tot een zekere voorzichtigheid, terwijl men ook re kening moet houden met den leeftyd van den zieke. 2; Friesland 14; Groningen 24; Drente S; Overysel 31. Totaal 403 faillissementen. Totaal vanaf 1 Jan. 4496 faillissementen. Totaal zelfde tydvak vorig jaar 4688 fail lissementen. Juffrouw Stolk en andere Ver halen, door Top Naeff. Uitgave van Holkema en Van Waren- dorf N.V. Amsterdam 1936. Top Naeff is o.i. in schetsen altyd beter dan in romans, omdat zy voor een vrouw een haast manlyke beknoptheid van zeg gen heeft, een natuuriyke gave, die juist een novelle, waarin de auteur aan lengte van adem en concreetheid van opbouw ge bonden is, ten goede komt. Terwyi de on verwachte wendingen, die haar verrassen de fantasie soms neemt, het al te strakke verlevendigt en opfleurt. In haar laatste boeken plaatst de schryfster haar figuren steeds weer in een provinciaal milieu. Provinciaal", in de beteekenis van een klein-burgerlyke mentaliteit die aan dit begrip kan vastkleven, want altyd noodig is het niet. Het is jammer dat Top Naeff met den scherpen kyk op menschen haar eigen en wel voornameiyk op vrouwen, deze geen van allen boven hun geurige kopje thee en zacht gekookte eitje aan het ontbijt, weet uit te halen. Dokter Kea Stolk wordt daarmede onherroepelijk tot oude vryster en „juffrouw" Stolk gestem peld, niettegenstaande de groote liefde in haar jeugd en milde levensopvattingen ten opzichte van anderen, haar daarboven zou den verheffen. Zoo biyven ook de perso nen uit de volgende schetsen stuk voor stuk petieterig in hun zieleleed en levens vreugde, omdat zoowel aan dit leed als aan deze vreugde door de auteur wordt af breuk gedaan door een cynisme, dat de groote levenslynen vertroebelt. Vlot ge schreven zyn deze schetsen, ze lezen pret tig en ze bezitten veel dat hen zeker boven de gemiddelde novelle verheft. De Drie Gebroeders, door Antoon Cooien. Uitgave Nygh en Van Ditmar N.V. Rotterdam 1936. Een ware verrassing is deze geschiedenis over het Friesche geslacht van Taeke, dat ergens in het hooge Noorden van ons land speelt. Ten onrechte, maar had de schry- vcr daaraan zelf geen schuld, dachten we dat Antoon Coolen alleen maar over Bra bant en de Brabanders wist te schryven en we konden ook niet vermoeden, dat „Dorp aan de Rivier", de beschryvlng van het leven van een der gebroeders, de pro loog zou zyn van dit Friesche epos. Want tot een waar epos is deze reeks verhalen over sterke en zeer bijzondere menschen als de van Taeke's gegroeid, tot een prach tig epos. dat men niet zonder ontroering leest. De mannen en vrouwen van Taeke kennen geen halfheid, zy weten niet te schipperen, niet met zich zelf en niet met anderen, zij nemen den weg die zy meenen dat dat zy nemen moéten, en zy wyken daarvan geen voetbreed af, ook al gaan zii op dien weg ten gronde. Coolen is een geboren verteller, breedspraaks en bloem rijk en toch weet hy nu een soberheid te betrachten in stijl, waarbij iedere senti mentaliteit vermeden is, hetgeen volkomen past in het kader waarin de Van Taeke's staan. Een stoer en mooi boek en een belangryke aanwinst onder de nieuwe uit gaven van dit seizoen. Een Mensch van goeden Wil. door Gerard Walschap. Uitgave Nygh en Van Ditmar N.V. Rot terdam MCMXXXVI. Walschap behoort ongetwyfeld tot de beste Vlaamsche jongeren en het is ver wonderlijk, dat zijn boeken niet meer be kendheid genieten, niet algemeen gelezen worden. Dit moet alleen te verklaren zijn uit de keuze van zijn onderwerpen, die vaak niet aantrekkelijk genoeg gekleurd zijn om als lokaas te dienen voor het groote publiek. Ongetwijfeld getuigt dat ook voor de eeriykheid in zijn werk. Het is dan ook juist deze eeriykheid, die de auteur het leven en de menschheid doet zien zooals het is voor velen: grauw en wreed. Het lezen van menscheiyk leed, zooals Walschap dat in enkelingen weet op te kroppen, geeft in wrangheid en cynisme vaak een physieken pijn, want de slagen die zijn helden treffen, treffen letterlyk ons en al lezend voelt men zich kleiner worden tegenover de grootheid en eenvoud der menschen uit het boek, die ons niet eens sympathiek zyn. Het is dan ook niet zijn bedoeling een sympathiek verhaaltje over sympathieke menschen te schrijven. Hij geeft de psychologie van Vlaamsche boeren zooals ze zijn en iedere zoetsappig heid en sappigheid daarbij van een Streu- vels is hem volmgakt vreemd. Walschap doet het op zijn eiêén. zeer speciale wijze, want hij is de schepper van een uiterst gèserreerden stijl In onze literatuur,die al vaak besproken werd en populair „de nieu we zakelijkheid in de literatuur" genoemd wordt. Ze vindt dan.ook by velen navol ging. maar is bij Walschap aangeboren en een natuurlijk talent. Als tijdsverschijnsel alleen zijn zyn boeken daarom het lezen waard, wanneer ze uit een literair oogpunt bezien, al niet ten volle genoten kunnen worden. Groot-Nederlands Boerenboek, Uitgave Callenbach Nykerk. Het is een goede gedachte geweest de samenstelling van dit boerenboek onder redactie van Anne de Vries, waaraan ver schillende min en meer bekende auteurs bygedragen hebben. Een novelle uit ieder van onze elf provincies, bovendien een uit Belgisch Brabant, Vlaanderen en niet te vergeten uit Zuid-Afrika, een samenstel ling dus waaraan ae groot-Nederlandsche gedachte ten grondslag ligt: een band tus schen het volk uit al die landen dat van één stam is, één taal spreekt, zy het ook in verschillend dialect. Een keur van fraaie foto's van boerenkoppen, het boerenland ep boerenhuizen versieren dit werk, ook Overal bij Apothekers en Drogisten 12 stuks in koket 52 cent, 3 stuks in zakdoosje 20 cent. Nederlandsch Fabrikaat 4695 De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: (AKKER-CACHETS) Recept van Apotheker Dumont (Ingez. Meet.) smaakvolle teekeningen en vignetten. En al is in de eene novelle het karakter van den plaatselyken aard dat zy moet weer geven, wellicht beter getroffen dan in een andere, alles tezamen biedt het boek een beeld van plattelandspsychologie en den boer in het algemeen „zyn arbeid onder de wyde luchten, in beslotenheid van zyn huis en zyn gezin waar zyn ziel zich opent, over de liefde voor zijn land, dat zijn zweet heeft gedronken en over zyn typiscb ge- westelyke eigenaardigheden". zyn de uitgevers er misschien niet in geslaagd hier een standaardwerk te geven, zoo is deze verzameling novellen geworden tot een literair keurboek dat alleszins een plaats in onze boekenkast verdient. Verhalen uit 't Land van Bartje, door Anne de Vries. Uitgave Callenbach, Nykerk. De uitvoering van dit fraaie werk doet op het eerste gezicht denken aan 't Groot- Nederlandsche Boerenboek dat hierboven besproken werd. In dit opzicht is het dan ook te betreuren dat de uitgever deze beide boeken tegelyk de wereld inzond, want ze zyn van gelyken styi en uitvoering en de foto's en teekeningen verraden dezelfde kunstenaars. Wat de literaire inhoud aan gaat, zyn het hier verhalen alleen uit Drente. Anne de Vries heeft met zijn Bartje reeds getoond, ver boven het mid delmatige pyi kinderschryvers uit te staan en te zijn gegroeid tot een onzer goede ro manciers. Deze verhalen uit Drente beves tigen dit oordeel. Het geheel is een smaak vol uitgegeven boek en een in ieder op zicht aantrekkelyk bezit. De Weg tot elkander, de Ge schiedenis van het Geslacht Bjorndal, door Tryge Gul- brandsen. Geautoriseerde ver taling uit, het-Noorsch van Dr. Annie Posthumus. Uitgave Zuid- Hollandsche Uitgevers My. Den Haag. Dit boek is dan het laatste van een tri logie, waarvan „En eeuwig zingen de bos- sehen" en „Winden waaien om de rotsen", de twee eerste deelen vormen en besluit de geschiedenis van het geslacht Bjorndal. Het eindigt wat bruusk, midden in de vo rige eeuw en toch is het geslacht daar mede niet uitgestorven, maar misschien zag de auteur geen kans de sterke harts- tochteiyke levensinstincten van dit ge slacht, die zich in iedere generatie herha len, weer te doen opleven in het bestaan dezer eeuw, dat nu eenmaal tweespaltiger en verbrokkelder is geworden. De trotsche mannen uit de sombere Noorsche bos- schen, vergroeid met de natuur en door drongen van woudgeuren, die hun stryd en hun leed slechts in de eenzaamheid van het woeste land wisten uit te vechten, zul len ons onvergetelyk zijn. Onvergeteiyk ook de steedsche vrouwen, die het primi tieve leven met den man van hun hart daar in het Noorden kwamen deelen, ten koste van bloed en tranen en als belooning voor belden: inneriyk geluk. Zoo zyn deze boeken over 's levens waarheden, in het algemeen, gegroeid tot een schoon Noorsch gedicht over Noorsch leven, dat door zijn diepe menscheiykheid weerklank zal vin den in andere harten in andere landen. De vertaling is voortreffelyk. C. N. TERAARDEBESTELLING VAN BERNARD DIAMANT. Onder zeer groote belangstelling is op de Alg. Begraafplaats Crooswyk te Rot terdam het stoffeiyk overschot van den bekenden musicus en koordirigent Ber nard Diamant teraardebesteld. Talrijke btkende musici waren bij deze plechtigheid aanwezig. Toen het stoffelyk overschot de kapel werd binnengedragen, speelde het orgel „Ein Deutsches Requiem" van Biahms. De heeren C. Hindrickx, voorzit ter van de Kon. Chr. Oratoriumvereen. „Excelsior", J. R. Kornacker, voorzitter van de Kon. Zangver. Rotte's Mannenkoor, Ro driguez namens het Residentieorkest, A. Reitsma, namens de Gem. Kweekschool voor onderwyzeressen, J. Glaudemans oud- voorzitter van „Inter Nos", Louis van Tul- dei. A Salomon, Th. de Vries, Albert van Raalte en vele anderen getuigden van hun bewondering voor de gaven van den over leden dirigent. By het uitdragen uit de kapel speelde het orgel „Wir setzen uns mit Tranen meder". De heer B. Diamant Jr. dankte voor de eer zyn overleden vader bewezen. GEBOREN: Jacobus Wilhelmus, z. van L. P. v. d. Geer en M. M. A. Mens Maria Jozephina Ans. d. van G. L. Benvenuti en J. M. Link Bernard, z van H. J. Heshiisius en J. de Graaf Nicolaas, z. van C. P. M. Bar- niug en I. de Vries Fieter Arie, z. van D. Schellingerhout en W. v. Wilgen Martinus Alexander Johannes, z. van P. II, v. Zoen en C. W. v. Zoen Adrianus Al- bertus, z. van J. Varkevisser en E. A. v. d. Weijden Cornells Hendricus Petrus, z. van P. G. Verbruggen en J. Kreuger Maria, d. van A. Tegelaar en M. Holverda. Sientje, d. van W. Ie Maitre en A. H. Arnoldus. ONDERTROUWD. E. T. v. Mosseveld. wedn. 46 jaar en M. J. P. Wijsman, jd. 36 jaar L. J. L. Aal- bersberg, jm. 24 jaar en A. Pouw, jd. 21 jaar J A Blanken, jm. 30 jaar en L. v. d. Blom, jd. 23 jaar A. J. v. d. Reijden, jm. 22 jaar en A. M. Baumann, jm. 21 jaar. OVERLEDEN: N. A. v. Wely-Rynberk, vrouw, 65 jaar A Koevoét-v. d Burg, weduwe, 82 jaar W Ros. man. 60 jaar D. Labrujere, weduwnaar. 76 jaar B. de Cler, man, 80 jaar N. Francken-Bakhuizen, vrouw, 73 jaar J. v. d. Lubbe-v. Schendel, vrouw, 40 jaar A. Zuidhoek, ongeh. vrouw, 50 jaar J. K. H. S. M. Cras, man, 64 Jaar J. Sasse-Veldhorst, weduwe, 93 jaar A. v. d. Bos, dochter, 9 jaar. 9. Thys en Paddekwist en Dickie Dons wilden vlug naar 't bosdh, naar bergkabouter Baardenspons; zy groeven heel snel met zyn drieën en stonden spoedig tot hun knieën in de groote kuil. Zy hadden haast en maakten zich wat vuil; maar dat is iets, dat er thans niets toe doet en waar men niet op letten moet. Onder 't ake lige web waar het nog wat gevaarlyk scheen, deed Thys het graaf werk heelemaal alleen; toen was de doorgang klaar en Thysje sprak. „Volg my nu maar!" Deze moog'Hjkheid had dus de booze Baardenspons vergeten; hu had toch kunnen weten, dat men zich onder spinnewebben door kan werken! Maar hoe dan oük, hy zal 't bezoek aan 't bosch zeer spoedig wel bemerken. 4—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12