PUROL LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 29 December 1936 Derde Blad No. 23546 Het R.K. Werkliedenverbond vergadert 77ste Jaargang SPORT Nieuw wereld-record van Rie Mastenbroek op de 400 M. rugslag dames. GEMENGD NIEUWS Twee botsingen tusschen Arnhem en Nijmegen. Rede van den Verbonds voorzitter A. C. de Bruijn. Ruwe handen Amerikaansch postvliegtuig verongelukt. ZWEMMEN. Felle strijd met Dini Kerkmeester. DE TOUR DER NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR INDIË. Moeilijkheden over de leidster. Aneta meldt uit Bandoeng: De jaarlijiksche bijeenkomst van den Ned. Indischen Zwemband werd bijgewoond door afgevaardigden van de afdeeltngen West-, Midden- en Oost-Java. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd met ingang van 1 Januari een medische sportkeuring', op de basis waarop dit Sn Holland het geval is, in te voeren. Betreffende de kwestie van de overkomst van Hollandsche zwemsters naar Ned Indië ontstond een discussie naar aan leiding van het telefoongesprek met den vertegenwoordiger van den Ned. Indischen Zwembond In Holland, den heer Ruim- schotel, waarbij deze mededeelde, dat de betrokken dames verschillende eischen stelden inzake de kwestie der leidster. De vergadering besloot, dat de vijf meisjes genoegen zullen moeten nemen met een K.N.Z.B.-leidster, daar anders de trip af gelast wordt. Den vertegenwoordiger in Holland werd verzocht telegrafisch de be slissing te willen melden vóór 15 Januari. Groote vernieling en langdurige verkeersstagnatie. Rie Mastenbroek. Gisteravond werden in het Oostelijk zwembad te Rotterdam nationale wedstrij den gehouden. De baten van deze wedstrijden kwamen ten goede aan Nederlandsche beeldende Ktmstenaars. Dat dit zwemfestijn uitste kend geslaagd is, is voornamelijk te danken aan het evenement van den avond, de ver betering van het wereldrecord op de 400 meter rugslag voor dames. Er was reeds eenigen tijd geleden aangekondigd, dat de R.D.Z.-zwemster Dini Kerkmeester een poging zou on dernemen om dit record te verbeteren, terwijl ook Rie Mastenbroek op dit nummer zou starten. Het is een gigan tische strijd geworden tusschen deze twee zwemsters. Beiden vochten voor de overwinning, want wie het eerste zou aantikken, zou tevens wereld recordhoudster op dit nummer zijn, dit was tijdens den wedstrijd reeds te be merken. Rie Mastenbroek vocht voor haar wereldtitel, die zij op dezen af stand bezit en Dini Kerkmeester streed om wereldrecordhoudster te worden. Dat Rie tenslotte de overwinning be haalde dankte zij aan haar grootere wedstrijdroutine, hoewel haar rivale op een schitterende wijze partij gaf. Beide zwemsters lagen vrijwel den geheelen afstand gelijk. Dan weer was Rie iets voor, terwijl even later Dini iets uitliep. In prachtigen stijl en in buitengewoon hoog tempo sneden beide zwemsters door het water en het was een ieder duidelijk, dat hier een nieuw wereld record zou worden gevestigd. Twintig meter voor het einde zette Rie haar befaamden eindspurt in, maar ook nu had zij de grootste moeite Zich haar tegenstandster van het lijf te houden. Slechts 1/5 seconde eerder tikte de meervoudige olympische kampioene Rie Mastenbroek aan. Dat het wereldrecord dat zij op 12 Januari van dit jaar te Kopenhagen op haar naam had ge bracht, met 11 seconden zou verbete ren, had toch niemand verwacht, doch de prestatie van Dini Kerkmeester is tenminste even schitterend. Deze jonge zwemster heeft zich hier door met één slag onder de beste rug zwemsters ter wereld geplaatst. De uitslagen luidden: 200 meter schoolslag heeren: 1. Korpers- hoek (S.Z.C.) 2 min. 54 2/5 sec.; 2. Verhoef (Zian) 2 min. 55 sec.; 3. Smitshuizen (A.Z.) 2 min. 55 1/5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. van den Hoek (Zian) 1 min. 13 2/5 sec.; 2. Regter (R.Z.C.) 1 min. 18 4/5 sec.; 3. van Polvliet (R.Z.C.) 1 min. 212/5 sec. 100 meter borstcrawl dames; 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 6 4/5 sec.; 2. Tinl Wagner (Het IJ) 1 min. 10 4/5 sec.; 3. van Veen (R.D.Z.) 1 mui. 12 1/5 sec.; 4. A. Tim mermans (R.D.Z.) 1 min. 12 4/5 sec. 400 meter rugslag dames: 1. Rie Masten broek (O.D.Z.) 5 min, 48 4/5 sec., nieuw wereld-, Europeesch- en Nederlandsch re cord. Oude record eveneens op naam van Rie Mastenbroek, op 12 Januari 1936 te Kopenhagen gevestigd; 2. Dini Kerkmees ter (O.D.Z.) 5 min. 49 sec.; 3. S. Cats (O.D.Z.I 6 min. 17 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. Hoving (R.Z.C.) 1 min. 11/5 sec.; 2. Regter (R.Z.C.) 1 min. 2 1/5 sec.; 3. Crass (Zian) 1 min. 51/5 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 5 4/10 sec.; 2. Jopie Stroomberg (het IJ) 3 min. 6 3/5 sec. 3. Groenendijk (R.D.Z.) 3 min. 10 3/5 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 15 2/5 sec.; 2. Ida van Teggelen (het IJ) 1 min. 171/5 sec.; 3. Douw (O.D.Z.) 1 min. 22 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette heeren: 1. R.Z.C. 1 min. 37 2/5 sec. (van Polfliet- Regter-Hoving); 2. Z.I.A.N. 1 min. 38 3/5 sec.; 3. H.Z. en P.C. 1 min. 41 sec. Schoonspringen dames: 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) 51.02 pnt.; 2. de Hooge (R.D.Z.) 50.57 pnt.; 3. Looyaards (O.D.Z.) 48.85 pnt.; 4. Tholen (H.D.Z.) 48.59 pnt. VOETBAL. WEDSTRIJDEN IN ENGELAND. De uitslagen van de gisteren in de En- Ische League gespeelde wedstrijden ■iden. Eerste afdeeling: altoh WandersManchester United 04; -elseaStoke City 10; Derby County -Everton 31; Huddersfield TownWol- srhampton Wanderers 40; Liverpool Vest Bromwich Albion 12; Manchester CityGrimsby Town 11; Middlesbrough —Leeds United 42; PortsmouthCharl ton Athletic 01; Preston North End Arsenal 13; Sheffield Wednesday Brentford 02; SunderlandBirmingham 4—0. Tweede afdeeling: Aston VillaChester field 62; BarnsleyLeicester City 12; BlackpoolFulham 31; Bradford City Nottingham Forest 21; BurySheffield United 20; Doncaster RoversBurnley 20; Norwich CityNewcastle United 1—5 SouthamptonCoventry City 11; Swan sea TownPlymouth Argyle 01; Totten ham HotspurBlackburn Rovers 51; Westham UnitedBradford 10. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Doordat de wedstrijd Algemeene 3-Zui- derkwartier, wegens een te groote zieken lijst bij Algemeene, geen doorgang kon vinden, is alleen Algemeene 2-Noorderkw. 2 gespeeld, die, nadat de rust met blanken stand was ingegaan, tenslotte eindigde in een 30 zege voor de kantoormenschen, dank zij punten van v. d. Broek, de Beer en Holswilder. Voorts vond er Zondag j.l. op Zuldwyck een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen Klimop I en Algemeene I, welke een 2—1 overwinning voor de L.K.B.-kam- pioene tot eindresultaat had. Na afloop werd Algemeene door Klimop bij monde van den heer Wijsman, gecomplimenteerd en bloemen aangeboden in verband met het behaalde kampioenschap. GYMNASTIEK. NIEUW BRUNHILDE. Een aantal werkende leden van de D.G. en A. V. „Nieuw-Brunhilde" heeft gister avond meegewerkt aan een gala turnavond in het Gebouw van Kunsten en Weten schappen te Den Haag. Deze avond was georganiseerd door het Comité voor de luisterrijke viering van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Slechts eenige licht gewonden. Gistermiddag is het zeer drukke verkeer op den rijksweg NijmegenArnhem tot tweemaal toe voor geruimen tijd gestag neerd geweest door een hevige autobotsing waarbij in beide gevallen slechts een der betrokkenen betrekkelijk licht werd ge wond, doch waarbij aanzienlijke materieele schade werd aangericht, aldus meldt het „Hbld." De eerste aanrijding geschiedde op den hoofdtoegangsweg tot de Waalbrug tegen over het café „Het Witte Huis" te Lent. Hier reed omstreeks drie uur een vracht auto afkomstig uit Arnhem in de richting Nijmegen; het voertuig werd gevolgd door een personenauto, bestuurd door iemand uit Haarlem. Toen de bestuurder van de vrachtauto een zijweg links van den Rijks weg wilde indraaien, werd het teeken daar toe niet door den bestuurder van de per sonenauto opgemerkt met het gevolg, dat deze auto met een vaart van ongeveer 65 kilometer per uur op de vrachtauto reed. De personenauto schoot na de botsing, waardoor de vrachtauto zwaar werd geha vend, terzijde van den weg, vernielde daar een wegwijzer en sloeg vervolgens om. Men kon den bestuurder met moeite uit de ge heel ineengedrukte personenauto bevrij den. De man was bewusteloos, doch hij was spoedig weer bij. Hij bleek slechts een kneuzing aan het rechterbovenbeen te hebben bekomen. Ten gevolge van deze aanrijding was de weg geheel geblokkeerd en moest het ver- Keer gedurende eenigen tijd worden stil gelegd tot de auto's waren weggesleept. Nauwelijks was deze versperring opge ruimd, of wederom werd het verkeer op den rijksweg stilgelegd door een botsing, die ongeveer een kilometer verder in de richting van Arnhem in den z.g. Koude Hoek geschiedde. Hier reed een zware autobus van de Geldersche tram die op weg was van Nijmegen naar Arnhem te gen een personenauto, bestuurd door een bakker uit Lent. Deze bakker wilde links af de Dijkstraat indraaien. De zware bus heeft de personenauto als het ware ge walst en geheel verpletterd. Als door een wonder kwam de bestuurder er met een aantal snij- en schaafwonden en kneuzin gen af. De bus geraakte op den berm van den weg en zakte daar een eind in den drassigen bodem, waardoor voorkomen werd, dat de wagen omsloeg en in de sloot terecht kwam. Aan de voorzijde was de autobus ingedrukt, onder de passagiers ontstond een paniek. Zij kwamen er even wel met den schrik af. Ook nu was de rij weg weer grootendeels versperd en moest het verkeer gedurende bijna een half uur worden stilgelegd. ■'7 r lilt) ta AUTO OP EEN TROEP SOLDATEN INGEREDEN. A. C. de Bruyn. De hedenmorgen in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht aangevangen tweedaagsche najaarsverga dering van het R.K, Werkliedenverbond, werd ingeleid door een rede van den ver bondsvoorzitter, het lid der Eerste Kamer, den heer A. C. de Bruyn. Erkennende, dat door de muntcorrec- tie in verschillende bedrijven eenig licht gekomen is, vroeg spr. zich af of ons land voldoende is in gesteld, voldoende is aangepast om eco nomisch het grootst mogelijke nut te venverven uit het geen moet worden verwacht. Spreker ontkent, dat ons land gereed is voor de verwachte opleving omdat zonder ordening van het econo misch leven slechts van een schijnople ving te spreken zal zijn. Van dit kabinet, welks dagen geteld zijn, kan niet worden verwacht dat het zich met deze problemen nog ernstig zal kunnen doen gelden. Doch binnen eenige maanden zal er een ander kabinet optreden. Daarvan mag, met een beroep op onze groote volksbelangen, ge- eischt worden, dat het probleem van de economische ordening afdoende worde op gelost, opgelost zoo noodig ook door andere middelen dan de zelfs gewijzigde wet op de algemeen verbindendverklaring van ondernemersovereenkomsten, waarbij te vens gewaakt zal dienen te worden, dat een soepele en voortvarende uitvoering verzekerd zij. Met de economische positie van ons land is de sociale toestand ten nauwste verbonden. Ten spijt van de „ordeloozen" zij met voldoening geconstateerd, dat het aantal van hen, die zich uitspreken voor sociaal- economische ordening, op verblijdende wij ze zich ■uitbreidt, zoo uitbreidt, dat het komende kabinet, althans indien het steu nen wil op de volksvertegenwoordiging, er moeilijk aan zal kunnen ontkomen te pogen die kwestie tot een redelijke oplos sing te brengen. Dat is broodnoodig niet alleen omdat de verwachte economische opleving van ons land zich zooveel mogelijk ongestoord za! dienen te voltrekken doch vooral omdat de moreele belangen van ons volk zulks eischen. Met genoegen wijst spr. op een publicatie van de Algemeene R. K. Werkgeversvereen. betreffende de jeugd werkloosheid. De beschikbare arbeid moet over de beschikbare arbeiders worden ver deeld, d. w. z. de arbeidsduur moet worden verkort. Om het euvel der werkloosheid zooveel mogelijk te bestrijden zijn wij met de katholieke werkgevers van oordeel, dat .er moet komen een stelselmatige, door de wet bevorderde, vervanging van vrouwelijke arbeidskrachten door mannelijke bij het verrichten van werkzaamheden, die niet specifiek als vrouwenarbeid zijn aangewe zen, wettelijk verbod van arbeid in het be drijfsleven door de gehuwde vrouw niet- kostwinster, vervanging van oudere door jongere arbeidskrachten, met behoorlijke verzorging van de belangen der ouderen. Natuurlijk zullen de voor uitvoering in aan merking komende groote openbare wer ken ten spoedigste in uitvoering moeten worden genomen. De werkloozenzorg zal, prof. van Emden staat met ons op dit standpunt, wettelijk moeten worden gere geld. omdat het een onhoudbare toestand is, dat een groot deel van die zorg thans in ambtelijke handen is. Ook op het matigst voorziene sociale verlanglijstje mag de zorg voor het groote gezin niet ontbreken, waarbij allereerst te denken is aan het reeds zoo dikwijls bepleite rijkskindertoe- slagfonds. Na een pleidooi te hebben gehouden voon steun aan de Katholieke Staatspartij, zeide spr., dat in het belang van de bewe ging en dus van de arbeiders zelve, niet kan worden geduld, dat binnen de beweging gelegenheid geboden wordt haar leiders verdacht te' maken. Een aantal van de cel- lenbouwers is den laatsten tijd verwijderd en de leiders onzer beweging, die allereerst verantwoordelijk zijn voor den gang van zaken, zullen zonder twijfel ook verder hun taak en plicht weten te vervullen. In het verdere verloop van zijn rede wees de heer de Bruyn op den godsdienstig zedelijken arbeid der beweging. De instel lingen bloeien, nieuwe worden er aan toe gevoegd. Spoedig zal met den bouw van het gemeenschapsoord worden begonnen, een nieuw weekblad „Herstel" zal begin Januari verschijnen. „De' Jonge Werkman" getuigt van sprankelend leven. Spr. be sloot met een bede. dat God de Kroon prinses en Haar jongen, sympathieken en werkzamen bruidegom moge zegenen. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE GENT. Hedenmorgen bij de neutralisatie was de stand te Gent; 1. Billiet-Dekuysscher 312 punten. 2. Kilian-Vopel, 257 punten. 3. Pijnenburg-Wals. 215 p. 4. Pellenaers-Slaats, 164 p. 5. Chailier-Depauw, 94 p. Op twee ronden: 6. Debruycker-Verhaeghen, 117 p. Op drie ronden: 7. Deneef-Van Buggenhout, 307 p. Op 5 ronden: 8. Meerschasert-Verreycken. 182 p. 9. Van Schijndel-Van den Broek, 148 p. op 7 ronden: 10. Raet-Christensen, 63 p. SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Beslissing over afgebroken partijen en eindstanden: Lisse I—Gymnasium I: H. T. Lamers H. v. Iterson 10. Eindstand; Lisse I Th p.; Gymnasium 2'h p. Oegstgeest IIKolopato I (Lisse): Ds. P. Eldering—A. Philippo 01. Eindstand: Oegstgeest n 2'h p.; Kolopato I Th. p. Inter Nos I (Boskoop)Taveno I: C. v. d. KleyJ. Jansen 'hEindstand: Bos koop I 6 p.; Taveno I 4 p. BESLISSING IN HOOGER BEROEP. Caïssa II in het gelijk gesteld. Van den wedstrijd Caïssa IIKolopato I (Lisse) bleven 3 partijen onbeslist, die alle drie voor Kolopato gewonnen werden ver klaard. Caïssa ging in hooger beroep ten opzichte der partij aan het zesde bord en deze is thans door den Haagschen arbiter remise verklaard, zoodat het beroep van Caïssa is toegewezen. De stelling was de volgende: Wit (Caïssa II) Kgl, Tbl, Tg4, pia4, b3, f2, h2. Zwart (Kolopato I): Kh8, Ta8, Pd4, pi a5, c6, d5, e4, h7. Zwart is aan zet. De eindstand Caïssa IIKolopato I 4V«5'/; is daardoor een gelijk spel gewor den (55). Vijf militairen gewond. Gistermiddag is, naar het „Vad." meldt, op den Doornscheweg bij Amersfoort een personenauto op een sectie soldaten inge reden. Onder commando van luitenant W. Faber marcheerde aldaar een sectie tirail leurs van het vijfde regiment infanterie, die van een velddienst terugkomend, op weg waren naar de kazerne. Terwijl uit de richting Amersfoort een auto naderde, kwamen van de andere zijde drie auto's aanrijden. De voorste, een taxi, was de troep reeds gedeeltelijk gepasseerd, toen de bestuur- der van de taxi bemerkte, dat de tegen ligger te dicht bij hem was om de sectie soldaten nog te kunnen passeeren. Hij remde sterk met het gevolg, dat de achter hem rijdende andere auto uit Doorn, be stuurd door den heer V., ook reeds links van den weg rijdend, naar rechts uithaal de en op de soldaten inreed. Vier soldaten en een sergeant werden te gen den grond gesmakt, terwijl de overi gen, onder wie luitenant Faber, door op zijde te springen zich konden redden. Toe vallig zat in de derde auto dr. Frijlink uit Amersfoort, die eerste hulp verleende. Daarbij bleek, dat de vier soldaten er met lichte verwondingen waren afgekomen. Erger was het evenwel met den sergeant capitulant van Voorst uit Amsterdam, die met een vermoedelijke hersenschudding en wonden aan hoofd, armen en beenen naar het hospitaal is vervoerd. IN BRAND GERAAKT BIJ HET VULLEN VAN EEN PRIMUSBRANDER. Jongeman overleden te Groningen. De 24-jarige G. Koorndijk, die in de keuken van zijn woning aan de Oosterbad- straat te Groningen, bezig was met het bij vullen van een brandende primusbrander, is daarbij in brand geraakt. De jongeman is in het academisch ziekenhuis, waarheen hij was vervoerd, overleden. Een begin van brand in de keuken kon spoedig gebluscht worden. INBREKERS DRIE DAGEN BIJ EEN BRANDKAST. Open kregen ze haar niet! Een brutale inbraak is er tijdens de Kerstdagen gepleegd in het winkelmaga- zijn van de N.V. voorheen Joh. Metz en Zonen Handel Mij., dat gelegen is in de Pretorialaan te Rotterdam. Allereerst heb ben de inbrekers zich toegang verschaft tot een boven den winkel gelegen étage woning, die onbewoond is. In den vloer hebben zij een gat gemaakt van ongeveer een halven meter in het vierkant, waarna zij zich langs een touw in den vijf meter hoogen winkel hebben laten zakken. Ver volgens hebben de inbrekers zich toegang verschaft tot het kantoortje, dat achter den winkel is gelegen, waar zij onmiddel lijk begonnen zijn de brandkast aan te bo ren, waarin vrij veel geld aanwezig was, o.a. de ontvangsten van den dag voor Kerstmis. Hoewel de inbrekers drie dagen den tijd hebben gehad hun krachten op de safe te beproeven, zijn zij er niet in geslaagd deze te openen. Toen het personeel van de firma Metz gistermorgen den winkel betrad, lag de brandkast op een zijkant. Er waren twee gaten in geboord. Uit den goederenvoor raad wordt niets vermist. De inbrekers hadden het blijkbaar alleen op de brand kast gemunt. Merkwaardig is het, dat er ongeveer anderhalf jaar geleden op pre cies dezelfde wijze is ingebroken en ook toen zijn de inbrekers er niet in geslaagd, de brandkast te forceeren. (Hbld.) genezen vlug met boos30-60ct Bi)Apoth.er> Drogister» 4312 (Ingez. Med.) KLAP VAN EEN MOLENWIEK OPGELOOPEN. DAMMEN. K. D. O. Door de Damvereeniging K.D.C. werd de 4e ronde van den borden- en bekerwed strijd gespeeld. De uitslag was: Groep A: J. v. d. Meij-H. Koelewijn Czn. 20; C. J. de Jong-P. v. d. Gugten 20; Z. Retel-A. Barnhoorn uitgest.; M. v. d. Gugten-W. Böttcher 02; G. Peet-A. Schouten 02; J. Freke-T. v. Beelen 02; G. v. Delft-J. v. Elk uitgest.; L. de Haan- C. v. Rossum 2—0; D. Kloose-G. Peet 02; W. Böttcher-H. Koelewijn Gzn. 11; A. Schouten-M. v. d. Gugten 20; J. v. Elk- C. J. de Jong 20; H. Koelewijn-C. v. Veen uitgest. Groep B: F. Spierenburg-J. Stabij 20; D. Hartkamp-J. Langeveld uitgest.; C. P. Schoneveld-A. Vooijs 02; G. Koelewijn- C, Durieux 20; W. Koelewijn-R. Haas noot uitgest.; J. Houwer-J. Schoneveld 1-;1 J. C. v. Rijn-C. Korpelshoek 02; J. v. Delft-A. Wassenaar uitgest.; C. v. Delft- J. Laven 2—0; J. v. Delft-C. v. Delft, 0—2. Molenaar aan de gevolgen overleden. Gistermiddag is nabij het Vorstenbosch te Veghel. een ernstig ongeluk gebeurd, dat een 35-jarigen molenaar het leven heeft gekost. De molenaar A. 's Molenaars beklom den heuvel, waarop zijn molen staat. Toen de man bij den molen was gekomen, kreeg hij een klap van een der wieken tengevolge waarvan hii naar beneden stortte en op den straatweg terecht kwam. Hevig bloedend werd 's M. zijn woning binnengedragen, waar hii korten tijd later aan zijn verwondingen bezweek-. TUSSCHEN DE BUFFERS BEKNELD. Gistermiddag omstreeks vier uur ge raakte de waagmeester H W. Janssen uit Varsseveld bii het rangeeren van een wagon met kalveren, bekneld tusschen de buffers van twee wagons. Zijn verwondingen waren van dien aard dat hu' eenigen tiid na het ongeluk overleed. BUITENLANDSCH GEMENGD. GASONTPLOFFING TE VARESE. Twaalf inzittenden gedood. Een Amerikaansch postvliegtuig, dat met negen passagiers aan boord en drie leden der bemanning uit San Francisco naar Los Angeles was ver trokken is op 18 mijl ten Noorden van Burbank in Californië op een bergtop verongelukt. Een expeditie, die onmiddellijk na dat de wrakstukken van het vliegtuig, die aan een rotspunt van een berg ontdekt werden, op onderzoek uitging, constateerde, dat alle 12 inzittenden op slag gedood zijn. Er heerschte een krachtige Westerstorm met regen in de streek van Bakersfield, waarlangs de route van het toestel ging. Dit is het derde vliegtuig, dat verdwenen is in de bergen langs de Westkust in den loop van December. Nabij het dorp Kellogg in Idaho zijn voorts de lijken gevonden van drie post- vliegers, die in de afgeloopen week met hun machine zijn neergestort. De laatste 14 dagen zijn, het verschrik kelijke ongeluk bij Burbank meegerekend, in totaal 28 slachtoffers van vliegongeluk ken te beklagen. GROOTE MEELVOORRADEN BIJ BRAND VERLOREN GEGAAN. Gisteravond heeft een groote brand ge woed in een pakhuis nabij het Noorder station te Neurenberg. Bij dezen brand is net grootste gedeelte van den in het pak huis opgeslagen voorraad meel verloren ge gaan. Behalve het pakhuis werd ook een tweetal garages vernield. Verschillende dooden en gewonden. Een gasontploffing onder den grond heeft gistermiddag een wilde paniek ver oorzaakt op het grootste plein van Varese in Italië, waar het zeer druk was. daar er weekmarkt werd gehouden. De ontploffing is te wijten aan een breuk in de gasleiding Het plaveisel werd vernield, zoodat stuk ken steen in het rond werden geworpen. Zeven menschen werden gedood, tien ern stig en zes licht gewond. GEVAARLIJK INDIVIDU ONSCHADELIJK GEMAAKT. De politie te Havanna heeft met revolver schoten den leider der „Jong-Cubanen" Francisco Castels, die twee jaar lang werd gezocht wegens drie ontvoeringen en terro ristische aanslagen, o.m. wegens den bom aanslag op het gebouw van het dagblad El Pais, gedood, toen hij probeerde te ont snappen uit zijn in een der voorsteden in gerichte wijkplaats. BRAND IN ELECTRISCHE CENTRALE. Tengevolge van een brand in de electri- sche centrale van Newark werd deze stad in het donker gezet. Het geheele verkeer moest worden stopgezet, terwijl de eet- en uitgaansgelegenheden eenige men moesten sluiten. Pas in den loop van den nacht kon de centrale weer gedeeltelijk in bedrijf wor den gesteld.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9