LA A TS TE BERICHTEN [EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 29 December 1936 Buitenland Stadsnieuws Binnenland A BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771-, Hedenmiddag 3 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 744.1 te Munchen. Laagste barometerstand 741.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 30 Dec Matige, tijdelijk toenemende meest Zuid westelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, mogelijk lichte regen. Aanvanke lijk veel zachter, later zachter. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het hoogedruk gebied in het Oosten nam een weinig ln beteekenis af. In het centrum wordt over Zuid-Duitschland en Oostenrijk matige vorst aangetroffen. In Noord- en West-Duitschland vriest het nog licht. Een ultlooper van het hoogedruk gebied strekt zldh Noordwaarts naar de omgeving van Finland en Botnlsche Golf uit. Over Lapland en Finland vriest het streng, terwijl voorts in Midden-Zweden nog strenge vorst voorkomt. De depressie in het Westen drong naar onze omgeving door. De kern van het lagedruk gebied ligt nog steeds bij IJsland, een secundaire strekt zich Zuidwaarts tot over Ierland uit, al waar plaatselijk zwaren regen viel. In onze omgeving is de wind iets toege nomen, evenals rond het Kanaal. De wind richting draaide van Zuidoost naar Zuid west. Bij den Zuidwestelijken luchttoevoer is over het Zuiden van de Britsche eilan den, ons land en bijna geheel Frankrijk, de temperatuur sterk gestegen. Verdere temperatuur stijging is voor ons land waarschijnlijk. Bij zwaar bewolkten of betrokken hemel bestaat eenige kans op lichten regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: windstil, 5 gr. C., motregen. London: Z.Z.W. wind, 10 gr. C„ regen. Berlijn: Z.Z.O. wind, 2 gr. C., nevel. Marseille: O.Z.O. wind, 9 gr. C., betrok ken. Genua: N. wind, 8 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2'/: gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4'/= gr. C. (40 gr. F.). 3 uur nam.: 4'/: gr. C. (40 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 3.51 uur; nam. te 4.14 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 4.22 n.m. tot 7.42 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 29 Dec. op: 17.56; onder 8.51 uur. SNEEUWHOOGTEN. f ZWITSERLAND. Temp. Weers- Sneeuwh. ln c.m. Cela. gcsteldh. dal skigebied Adelboüen —2 zeer mooi 20 100 Grlndelwald —7 idem 10 60 Gstaad —8 Idem 20 80 Kleine Scheldegg —8 Idem 60 60 Arosa —11 Idem 70 90 Davos —10 idem 60 100 Films-Waldhaus —3 idem 40 50 Lenzerheide —12 idem 50 60 Pontreslna 13— Idem 40 100 St. Moritz —16 Idem 40 100 Unterw.-VVJldh. —1 bewolkt 10 60 Caux ob Montr. —1 zeer mooi 6 100 Lcysln 4 licht bew. 10 80 Montana 3 zeer mooi 30 100 Zermatt —9 idem 40 100 Anderraatt —8 idem 70 80 Engelberg —8 idem 20 100 OOSTENRIJK. St. Anton helder 55 Innsbruck idem 25 Zeil am Stc nevel 25 Kltzbühel i helder 25 Mallnltz idem 25 Gragcllen idem 45 Semmcrlnfr idem 20 Serimpi-dans ten paleize. Voor H. M. de Koningin, prinses Juliana, prins Bernhard, alsmede de familie van den Prins en een aantal genoodigden, heeft gistermiddag, gelijk onder „Binnenland" reeds in 'tkort is gemeld, ten paleize Noordeinde de dochter van Z.H. Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro VII den serimpi-dans, zijnde de Javaansche hof dans. uitgevoerd als blijk van vereertng en aanhankelijkheid aan H. M. en Haar Huis. De Mangkoe Negoro met de Ratoe Timoer en hun dochter arriveerden ten paleize in een auto. waarin mede gezeten waren Ra den Mas Noto Soeroto, gekleed in uniform van het 3de regiment huzaren en de aan hem toegevoegde kapitein van het Indische leger Houbolt. In een tweede auto volgden de ballet- meester van Z. H. en twee vrouwelijke be dienden, die op presenteer-bladen eenige attributen voor het ballet van de vorste lijke danseres meebrachten. Voor den aanvang van den dans, welke werd begeleid door gamelan-muziek, door de radio overgebracht, werd door den gou verneur van Soerakarta een verklaring van den dans gegeven. De serimpi-dans wordt overeenkomstig den naam, altoos door vier personen ge danst. Deze moeten zijn: zeer jonge meisjes van onderling ongeveer denzelfden leeftijd, van dezelfde gestalte en van dezelfde grootte. Uit dien hoofde kon eigenlijk de dans van Goesti Raden Adj eng Sitl Koesoemo- wardhanl op zichzelf geen serimpi-dans genoemd worden, ofschoon zij de meeste dansbewegingen der serimpl-danseressen uitvoert. Men moest zich de drie partners er dus bijdenken. De prille jeugd der danseressen, de moeilijke eischen aan dezen gesteld bij de uitvoering van hoewel eenvoudige, maar toch stijlvolle bewegingen, het feit dat de vorsten hun dochters in dezen dans mede laten dansen en de omstandigheid, dat de serimpi-dans voorbehouden is uitsluitend aan den vorst en aan het hof, zijn zoovele factoren, die wijzen op het zeer bijzondere karakter van den serimpi-dans, welke van religieuzen oorsprong Is. De gouverneur van Soerakarta verzekerde, dat deze dans, uit te voeren door de dochter van den prins Mangkoe Negoro en van Ratoe Timoer, het hoogste is, wat de Indische vorsten heb ben kunnen aanbieden ten bewijze van hun vereering en verknochtheid aan het Ko ninklijk Huis. De dans duurde 'ongeveer van half vier tot vier uur. De gamelan-muziek trok zeer de aandacht. Na afloop van den dans heeft de Koningin zich nog eenlgen tUd met de gasten onderhouden. De prinsen rijden paard. Hedenochtend om 11 uur hebben Prins Bernhard en prins Aschwln een rit te paard gemaakt, vergezeld van een van de hee- ren von Cramm, graaf Ahlefeldt en kolo nel van Pantschulidzew. Het gezelschap kwam in twee auto's bij het ruiterpad, dat tegenover hotel „Witte- brug" ln de Schevêndngsche boschjes ver dwijnt, aan. De prins zat achter het stuur van zijn Ford en prins Aschwln zat naast hem. De chauffeur van prins Bomhard had in de dickey-seat plaats genomen. In een hofauto volgden de overige leden van het gezelschap, met uitzondering van graaf Ahlefeldt, die uit hotel „Wittebrug" kwam. Op het ruiterpad stonden knechten van het koninklijk staldepartement met de paarden klaar. De ruiters stegen te paard, om stapvoets over de brug te rijden. Toen ging het in kalmen draf over het ruiterpad langs de Nieuwe Parklaan naar Schevenmgen. Omstreeks 12 uur is het gezelschap bij het Pompstation afgestegen. Bezoek van de Prinses en den Prins aan Amsterdam niet vastgesteld. Naar men ons in verband met sommige bcrichlen van officieele zijde meldt, is het bezoek hetwelk Prinses Juliana en Prins Bernhard in het voorjaar voornemens zijn aa.n Amsterdam te brengen, wat den tijd betreft nog geenszins vastgesteld. Dat 't in de maand Maart zou plaats heb ben wordt zelfs sterk betwijfeld, in verband met het jaargetijde. Gasten bij het prinselijk huwelijk. In aansluiting op de lijst van namen op pagina 1, vernemen wij nog dat als gasten bij het prinselijk huwelijk o.m. aanwezig zullen zijn: Jkvr. L. P. van de Poll en jkvr. I. G. ba ronesse Sloet van Marxveld, beiden dame du palals honoraire; jkvr. B. I. van Swln- deren, jkvr. mr. J. A. baronesse van Ver- schuer, jkvr. A. R. A. H. M. O. baronesse van Heeckeren van Keil en jkvr. C. J. ba ronesse van Tuyl van Serooskerken, allen hofdame honoraire; voorts Jhr. mr. R. de Marees van Swinderen (buitengewoon ge zant). mr. D. J. A. baron van Harlnxma thee Slooten, mr. A. baron van Heeckeren van Keil, jhr. mr. L. H. van Lennep, S. J. baron van Tuyl van Serooskerken, jhr. mr. F. Beelaerts van Blskland (vice-president Raad van State) en Jhr. mr. dr. W. F. Roëll, allen kamerheer i. b. d.: generaal - majoor graaf Von der Goltz, met echtge- noote. prins Windischgratz, H. C. G. baron van Lawick, kolonel der cavalerie, gouver neur der koninklijke militaire academie. I. L. D. baron Sirtema van Grovestins, rit meester der huzaren, oud-ordonnans-offi- cler van H. M. de Koningin, graaf en gra vin Kotzebuc, Herr und Frau von Bülow- Stolle; Adalbert Graf Dohna, kap. luit. ter zee C. J. baron van Asbeck, baron en ba ronesse van Hardenbroek van Hardenbroek mevr. Beelaerts van Blokland, benevens vele buitenlanders, wier namen voor onze lezers wel onbekend zullen zijn. De stoet op 7 Januari. Onder leiding van Harer Majesteits stal meester jhr. Verheyen zijn vanmorgen weer oefeningen gehouden in het voorrijden voor het stadhuis en de Groote Kerk te Den Haag zooals dat op 7 Januari zal geschie den. Thans ging aan de rijtuigen een regi ment cavalerie onder leiding van ritmees ter Latour vooraf. Het eerste gedeelte van den stoet werd gevormd door leden van het muziekcorps der huzaren. Langzaam defileerden de huzaren voor den ingang van het stadhuis en van de Groote Kerk. Daarachter volgden de brikken, aller eerst een open,daarna een met een tentzeil gesloten brik, vervolgens een achtspan en voorts eenige vierspannen. Deze rijtuigen hielden alle voor den ingang van het stadhuis stil, reden daarna langzaam op om voor den ingang van de Groote Kerk weer halt te houden. Daar waren twee secties grenadiers opgesteld. De huzaren waren toen inmiddels alweer om de kerk heengereden en hadden zich aan de achterzijde van het stadhuis opgesteld, om de repetitie opnieuw te beginnen. Het defileeren werd eenige malen herhaald, totdat alles in de perfectie liep. Natuurlijk trok een en ander veel bekijks van de zijde van het publiek. Aanzienlijke prijsverlaging van tribuneplaatsen in Den Haag. In een heden gehouden bespreking van enkele der voornaamste exploi tanten van tribunes langs de route van den bruidsstoet, is besloten tot een aanzienlijke verlaging der voor de ver schillende rangen tot dusver gevraagde prijzen. Voor de tribuneplaatsen zijn géén afzon derlijke, door de politie afgegeven kaarten vereischt. Met zijn toegangsbewijs tot een der tribunes kan men tot 11 uur de betrok ken tribune bereiken. HET VORSTELIJK HUWELIJK. Programma der Leidsche feestelijkheden. Bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo alhier verscheen heden het officieele programma der feestelijkheden op 4 en 5 Januari a.s. Het is gedrukt op Oranjepapier en gehuld in dito omslag, waarop ln blauwe druk de gekroonde let ters J. B. ztin aangebracht zoomede een suggestie van Leiden als centrum der fees- telilkheden Voorts zlin ln het typografisch keurig verzorgde boekje welk een gun stige tegenstelling met den offlcieelen Haagschen feestwijzer! oo kunstdruk papier twee foto's opgenomen, n.l. het offi cieele verlovingsportret en een afbeelding van het Paleis te Soestdtlk. Over den in houd het volgende: Na een inleidend woord van de Cie van redactie, bestaande uit de heeren W. van der Laan J. Mulder en A. Parmentier. schreef de burgemeester een zeer lezens waardig artikeltje over Oranje en Lelden', prof. mr. A. J. Wenslnok schriift over de Prinses als studente, mr. dr. J W Ver- burgt wijdt een beschouwing aan 'net stam huis van Prins Bernhard. terwiil de voor zitter der contact-commissie mr, G. H. E. Nord Thomson de historie en doelstelling dezer commissie bespreekt. Daarna wordt een nauwkeurige omschrij ving der vele feestelijkheden gegeven, waar over wli reeds eerder uitwijdden. Ook de optocht de? Leidsche Middenstandscentrale wordt tot in détails beschreven en nog vele andere zaken meer. zoodat wie a.s Maandag mede wil profiteeren van de Leidsche festiviteiten den wegwijzer practlsch niet kan ontberen. DE MOORD TE LEEK. Nog oen arrestatie. Gisteren zijn op vordering van den offi cier van justitie en van den rechter-com- mlssarls te Groningen de beide verdachten van den moord op den 66-jarigen Chr. Reyntjes te Leek. gepleegd in den nacht van 1 op 2 December, naar het huis van bewaring te Groningen overgebracht. Het zijn de 41-jarige W. de B en de 31-jarige C. T., beiden wonende te Gro ningen. Voorts werd in verband met dezen moord gearresteerd dé 41-jarige K. D. De man is in het hoofdbureau van politie te Gronin gen in arrest gesteld. Donderdag j.l. werden W. de B. en C. T. bij een inval in een café in de Sledemen- nerstraat te Groningen aangehouden. Belde verdachten ontkenden, schuldig te zijn. Bij het voortgezet onderzoek zijn echter zooveel aanwijzingen tegen hen aan het licht gekomen, dat zij gisteren naar het huis van bewaring zijn overgebracht. GEMEENTERAAD VAN LISSE. (Vervolg 3e Blad) De heer van Kesteren maakt bij den post stembureaux, de opmerking, dat het niet meer dan billijk is, dat de leden op den dag der verkiezingen op kosten der ge meente verteringen mogen maken. Het presentiegeld is niet toereikend. De voorz. zegt dat Ged. St. dezen post geschrapt hebben. Het heeft geen zin den post opnieuw té plaatsen. Bij den post keuringsdienst werd weer aanmerking gemaakt op de vergoeding voor de auto van den keuringsarts. Beslo- werd deze kwestie te bespreken in de ver gadering van gemeentebesturen. Bij onderwijs wijst de heer Romljn er nog eens op. dat de kosten voor 't Open baar voorbereidend onderwijs zeer veel hooger zijn dan de subsidie voor het bij zonder voorbereidend onderwijs. De voorz. zegt, dat de openbare bewaarschool nu eenmaal slecht bezet ls. Daardoor zijn de kosten hoog. De heer Lefeber dringt aan op het be houd der molens. Bij de werkverschaffing wordt door den heer Lefeber gepleit voor het meer laten verrichten van extra werk met toeslag De heer v. d. Vlugt wil den post ontwik keling werkloozen omzetten in een sub sidie voor de ontspanningslokalen. Besloten werd voorloopig een bedrag van 1.100 op de begrooting te plaatsen. Hier mede was de begrooting afgehandeld en werd deze z. h. st. aangenomen. De voorz. sprak vervolgens enkele woor den bij het einde van het jaar en bood zijn beste wenschen voot 1937 aan. Wethouder Warmerdam dankte hiervoor. Na de rondvraag volgde sluiting. Mr. J. LIMBURG 70 JAAR. Een groot aantal gclukwenschen. Staatsraad mr. J. Limburg te Den Haag, die heden zijn 70sten geboortedag mocht herdenken, ontving in den loop van den ochtend verscheidene bloemstukken, tele grafische en schriftelijke gelukwenschen. enz. Daaronder waren brieven van den per 31 Dec. aftredenden president van het Permanente hof van Internationale Jus titie, mr. sir Cecil Hurst, van den nieuw- benoemden president van dat hof, J. G. Guerrero, telegrammen van diverse Vol kenbondsgedelegeerden en van tal van anderen uit binnen- en buitenland. Naar men weet. heeft de officieele hul diging van den 70-jarige hedenmiddag in Pulchrl Studio plaats, tijdens een te 4.15 uur aanvangende receptie, waar prof. mr. A. Anema als voorzitter van het huldi gingscomité hem zal toespreken. Maarschalk Tsjang kai Sjek hervat zijn werkzaamheden. Zijn verzoek om ontslag niet ingewilligd. Militaire operaties worden gestaakt. Maarschalk Tsjang Kai Sjek, die bij de permanente commissie van de cen trale commissie der Kwo Min Tang ontslag uit al zijn functies had ver zocht, doch welk verzoek geweigerd werd, zal zijn functies van minister president en opperbevelhebber hervat ten en dus niet aftreden. Tsjang Kai Sjek werd reeds ais president der militaire commissie en als president van het centrale uitvoerende comité beves tigd. evenals dat in zijn andere functies is geschied. De centrale politieke raad der Kwo Min Tang heeft op voorstel van Tsjang Kai Sjek besloten de beslissing over de affaire met Tsjang Sjoe Liang voor te leggen aan een militaire commissie en verder de militaire operatics tegen Sian Foe te staken. De eerste voltallige bijeenkomst van het Centrale Uitvoerende Comité, het hoogste regeeringsorgaan, is bepaald op 12 Maart a.s. Dit comité is tot nog toe slechts twee maal bijeen geweest. De zitting van het centrale uitvoerende comité wordt reeds sinds eenigen tijd verwacht om het vraag stuk der betrekkingen met Japan en in het bijzonder dat der betrekkingen met Noord- China te bestudeeren. De noodzakelijkheid de situatie in Sjen Si definitief te regelen is voorts nog een reden voor de bijeenroeping van het centrale uit voerende comité. worden de vooruitzichten voor dé petro leumindustrie in het nieuwe Jaar optimis tisch beoordeeld en verwacht men wegens de prijsverhooging ook hoogere winsten. Zeer geanimeerd ging het op de Suiker markt toe. Het product suiker is ln Londen' vast gestemd en de vooruitzichten voor de Javasuiker zijn in verschillende afzetge bieden verbeterd, terwijl de Nlvas zoo Juist weer haar limites heeft verhoogd. Suikerfondsen maakten dan ook een Hinken koerssprong omhoog van ongeveer 10 pCt. en" ook Koloniale en Indische bank werden hooger gewaardeerd. De hoogste stand van Javacultuur werd 214%, dus ruim 20"/o boven gisteren. De markt der indus- triaelen blijft kalm met weinig variaties. Alleen Philips trok weer eenige punten aan. Op de scheepvaartafdeeling ondergin gen Japanlijnen een opvallende koersstij ging van 13 pCt., waardoor het fonds do 100 benaderde. De intrekking der voorge nomen loonsverlagingen bij deze maat schappij dujdt wel op de verbeterde po sitie der vrachtenmarkt. De andere Scheepvaartpapieren waren goed prijshoudend. Amerikaansche waarden leden onder de gedrukte stemming van Wallstreet, waar aan zich alleen de Ollepapleren wisten te onttrekken. In tegenstelling tot gisteren wist de hoogste koersstand zich niet overal te handhaven. Zoo liepen Javacultuur weer terug tot 205 en Japanlijn tot 95'/:. De belegglngsmarkt had een gedrukt» voorkomen WISSELKOERSEN. Londen 8.98 7/16 (8.97 1/8); Berlijn 73.50 173.50): Parijs 8.54 3(4 (8.53 1/4); Brussel 30.31 (30.81); Zwitserland 42.— (41.98); Kopenhagen 40.12'/: (40.07'/:); Stockholm 16.32'/: (46.27'/:); Oslo 45.17'/: (45.10); NCW York 1.32 5/8 (1.82 5/8); Praag 6.— (6.40). Prolongatie 1'/:; Part. disc. 5/8; daggeld 11/4 - Registermarken 43 1/2; Crediet Sperrmarken 16 1/4; Effectensperrmarken 15 1/4; reismarken 47; bankpapier 39 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. NIEUWJAARSBOODSCHAP VAN HIROTA. Waarschuwing tegen de Komintern. In zijn nieuwjaarsboodschap waarschuw de ministerpresident Hlrota voor de actie van de Komintern, welke tegen den Japah- schen regeeringsverm en tegen de cultuur van de menschheid is gericht. In het bij zonder valt de Komintern Duitschland en Japan, die zich tot een afweerfront aaneen hebben gesloten, aan. De minister-presi dent verklaarde verder te hopen, dat de overige cultuurstaten der wereld Japan en Duitschland zullen leeren begrijpen en zich met hen zullen vereenigen in den strijd tegen het Bolsjewisme. De minister van Marine verklaarde, dat Japan sterk genoeg moet zijn om den vrede in het verre Oosten te garandeeren en daarom mag men niet verslappen in het versterken van de Japansche vloot, vooral nu het afloopen van het vlootverdrag van Washington nieuwe verhoudingen in den Stillen Oceaan schept. NIEUWE COMMISSARIS-GENEI)AAL TE DANTZIG. Zal 1 Januari in functie treden. De bladen te Warschau melden, dat de nieuwe Commissaris-Generaal van Polen, Chodackl op 1 Januari te Dantzig zal aan komen om zijn functie te aanvaarden. ARRESTATIES TE DANTZIG. Tijdens de Kerstdagen te Dantzig zijn tal van personen door de politieke politie gearresteerd. Onder hen zouden zich 20 leden der Na- tionaal-Socialistische partij bevinden. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. Z van het 3e Blad. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE, CACAO. KATOEN, ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL, NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a Talefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beun NU 2. Talof. 30012 Teleflremadrei: CARLOS-AMSTERDAM 4302 (lngez. Med.) AMSTERDAM, 29 December. Bepaalde fondsen zeer vast - Koninklijke Olie zwakker - Rubbers kalmer en weinig veranderd - Suikerfondsen sterk oploopend - Hausse in Java Cultuur en Japan Lijn - Amerikanen gedrukt - Beleggingen luier. Over het algemeen vertoonde de markt ook heden weer een uitgesproken vaste stemming, al was de omvang der affaire minder groot dan gisteren en deelden niet alle fondsen volkomen in de blijvend óp- waartsche beweging. Hadden gisteren Rubberfondsen het leeuwendeel van de belangstelling, van daag viel hier een rustiger houding waar te nemen. Toch kwamen de koersen weer boven het slotpeil van gisteren, waartoe het feit van den voortdurend oploopenden rubberprijs (vandaag noteerde rubber loco in Londen 111/8 pennie) veel bijdroeg. Men voorspelt dat de vraag van Amerika naar Rubber het volgende jaar nog be langrijk zal toenemen. Uiteraard laat ech ter ook de speculatie zich thans sterk gelden. Hier ter beurze was Amsterdam Rubber aanvankelijk 4"/: hooger op 322 en bestond ook weer belangstelling voor de andere soorten, maar tegen slot was het peil van gisteren feitelijk weer bereikt. Voor pe- froleumaandeelen was de stemming hier eveneens niet meer willig. Koninklijke althans wist zich maar am per te handhaven. Amerikaansche olie- fondsen bleven goed op prijs. Inmiddels MAIKT DERICtiïIN LEIDEN, 28 December. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Roode Kool per 100 stuks f. 13.80; Sa- voye kool f. 1.403.50; Groene kool f. 1 3.50; Pieterselie f. 2.80—3.40; Prei f. 1.50- 3.10; Kropsalade f. 8.909.60; Selderie f. 1.502.70; Knolselderle f.23.80; Kroten per 100 kilo f. 1—1.50; Kroten gekookt f.3 6; Witloof f.617; Boeren kool f.46; Spinazie f.2225; Tomaten A f. 9.40; B f. 8.40; C f. 7.20; Uien f. 1—2.10; Wortelen f. 1.30—4.50; Spruiten I f. 5—12; Spruiten II f.2—9; And. f. 6—16; Nero f. 2.30—7.40. Vette varkensmarkt, 29 December. Aan gevoerd 261 stuks; zwaar 253, licht 8. Prijs per KG. levend gewicht: zwaar 4442 cent; licht 41 cent, Handel vlug. BODEGRAVEN, 29 Dcember. Aangevoerd 103 partijen Goudsche kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 4635 stuks, wegende 41.750 KG. Prijs met R.M. le soort f. 2022; 2e soort f. 1815. Handel matig. HAZERSWOUDE, 28 December. Aanvoer 2017 stuks. Kippeneieren f. 3.855.05 per 100 stuks. Eendeneieren f. 33.45 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 December. Groentenveillng. Groene kool per 100 f. 1.30 —3; Knolselderie per 100 f. 3.304.20; Prei per 100 bos f. 1.60—1.70; Uien per 100 KG. I.1.70—2; Gele kool per 100 KG. f. 1—1.30; Roode kool per 100 KG. f. 1.20—2; Was- peen per kist van 20 KG. 55—85 cent; Kro ten per kist van 20 KG. 2035 cent; An dijvie per 6 KG. 5688 cent. ROTTERDAM, 29 Dec. 1936 Totaal aan voer 3197, t.w.: 145 paarden, veulens, 706 magere runderen. 729 vette runderen, 105 vette kalveren; 83 graskalveren; 991 nuch tere kalveren; 362 schapen en lammeren; O varkens; 4 biggen; 66 bokken en geiten. Prijzen per K.G.; vette koeien le kw. 62, 2e kw. 55, 3e kw. 4047; vette ossen resp. 59. 54, 44—48; stieren resp. 58, 50, 46; vet te kalveren resp. 97, 87, 65—75; schapen 45. 38,. 29; lammeren 48, 395 graskalveren resp. 56. 45; nuchtere kalveren 44, 39, 34; Slachtpaarden, resp. 44, 38, 32. Prijzen per stuk: schapen resp. 24, 16, 12; lammeren resp. 20, 17, 10; nuchtere slacht- kalveren resp. 12, 10, 6; nuchtere fokkal- veren resp. 17. 14. 12; Slachtpaarden. resp. 180, 135, 80; Werkpaarden resp., 230, 140, 100; hitten resp. 130, 105, 70; stieren.resp. 275, 220, 150; kalfkoeien resp. 230, 185, 120; melkkoeien rep. 235, 190, 135; varekoeien resp. 160. 125, 90; vaarzen resp. 140, 100, 80; pinken resp. 115, 90, 70; graskalveren resp. 65. 45 en 20; bokken en geiten resp. 10, 7, 3 gld. ROTTERDAM, 28 Dec. Binnenlandsche granen. De markt was heden, zoo kort na de feestdagen, van weinig beteekenis. Het aanbod van alle artikelen was klein. Haver f..7.257.75; Gerst, Chevalier f. 8.509.00; erwten, kl. groene, f.7.509.75; erwten, schokkers f.14—17; bruine boonen f.10— II.50, kogelboonen f. 10—11.50 (extra kwa liteit hooger betaald); karwijzaad f.22— 23.50 (inclusief); blauw maanzaad f.22— 24 (inclusief). Alles per 100 Kilo. WESTLAND. 28 December. Coop. Centrale) Westlandsche Bloemenveiling. Am anjers f. 5—9.10, Amarylli-kelken f. 17—21, Calla f. 18—29. L. Germ f. 4.50— 9 Sax Export f. 3.20—5.40, Roode Due 60— 90 ct„ Witte Due f. 1.20—1.30, Hyacinthen f. 3.20—5.80 per 100, Albino 8487 ct.; Cop land 3038 ct„ Pierson 2836 ct„ Rose Copland 67 ct., Plumosa 25—38 ct., Spren- gery 12—23 ct., Freesia 10—29 ct., idem geel 59—77 ct.. Germ, tros 12—21 ct., Sax Export tros 1021 ct., Pres. de Lange 1424 ct., Herco 7—14 ct„ Wallace 22—24 ct., Wllcox 710 ct. per bos; Azalea f. 0.501.60; Be gonia 1821 ct.; Cyclamen 25 ct. per pot. Veilingen van den Bond Westland, 28 December. Alicante-druiven 3545 ct., witlof 1216 ct. per kg.; sav kool f. 1.101.50 per 100 kg.; prei f. 1.70—2.50 per 100 bos; eieren f.45 per 100; peterselie f. 2.803.60; sel- dery f. 1,80—2.50 per 100 bos; andijvie 28 50 ct. per bak; rapen 2025 ctt. per kist; boerenkool 2035 ct. per kist. Veiling „Westerlee" van 28 December. Spruiten veiling; gewone spruiten f. 1.45 2.60; idem groote f.0 301.25 per zak; aan voer 711 zakken. ZOETERWOUDE, 28 December. Eieren- veiling „Ik leer nog". Aangevoerd 1635 eieren. Prijzen per 100 stuks: kipeieren f. 4.50—5; kuikeneieren f. 2.604; kaas 1726 cent per pond. Pluimvee: kippen 45 cent; hanen 7085 cent; konijnen f. 0.401.40; alles per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3