VOV rijkspensioen BUITENLAND Programma der huwelijksplechtigheid LE'DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 29 December 1936 SPORT FAILLISSEMENTEN Vuurwerk 5 LN/T EN LETTEREN Bruidsmies te Den Haag aangekomen HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: E. R. Beulink. Lange Mare 40, Leiden. Brood- en banketbakkerij. Opheffing fi liaal: Kort Rapenburg 2. Leiden. Vandervoet's Bloembollenkweekerlj en Handel N.V., Teylingerlaan 13, Sassenheim. Uittredend directeur: A. van der Voet. Sassenheim. dd. 7 Jan. 1936. Wnd. dir.: J. van Nieuwkoop, Sassenheim. AANGIFTE VAN VREEMDELINGEN. De Commissaris van Politie hier ter stede brengt in herinnering de verorde ning. regelende het toezicht op in Leiden vertoevende vreemdelingen, waarbij is be paald. dat een ieder, die een vreemdeling In zijn inrichting, huls of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 9—12 uur, van 24 uur. en van 7—9 uuri. Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz BOND VAN HOTELPERSONEEL. Het slot der feestelijkheden. Als slot van de feesten, georganiseerd ter gelegenheid van het zevende lustrum van de afdeeling Leiden van den Bond van Hotel- Café- en Restaurantpersoneel, werd gisteravond in de concertzaal van zomer- lust een feestavond voor de leden gegeven. De zaal was op feestelijke wijze versierd en toen de voorzitter der feestcommissie, de heer H. van Schouwen, voor het voet licht verscheen om het openingswoord te spreken, was zij grootendeels met. belang stellenden gevuld. De heer Van Schouwen verwelkomde in het bijzonder wethouder Van. Stralen, den heer wijkmans, directeur van den gemeen telijken dienst van sociale zaken en de af gevaardigden der zusterorganisaties. Nadat spr. de feestelijkheden van de af- geloopen dagen had gememoreerd, dankte hij de leden voor de spontane medewer king. welke zoo zeer tot het welslagen van de viering van het 35-jarig bestaan had bijgedragen. Hierna werden de aanwezigen op aan gename wijze beziggehouden door den heer Alex Wins, die met zijn goocheltoeren en politieke poppenkast buitengewoon veel succes oogste. Namens het damescomité werd aan het jubileerende bestuur een afdeelingsvlag aangeboden ter vervanging van 't vaandel. Het dankwoord van den voorzitter, den heer Hamburger, ging vergezeld van bloe men, voor elk der dames van het comité. Den heer C. Verwei, 't oudste bestuurs lid. werd een ingelijste foto van het be stuur aangeboden, terwijl ook de overige bestuursleden een dergelijke foto ontvin gen. Tenslotte werd voor de pauze gespro ken door den bondssecretaris, den heer J. C. B. Hilst. De heer Hilst sprak allereerst een woord van dank tot hen, die 35 jaar geleden het Initiatief tot oprichting der afdeeling Lei den hebben genomen, om vervolgens in groote trekken te schetsen wat in de afge- loopen 35 jaar is bereikt. Vol hoop. aldus spr., gaan wij de toe komst tegemoet, doch we mogen niet ver geten. dat ons bedrijf geen steunpilaar van de nationale welvaart is, integendeel ge heel van de welvaart afhankelijk is. Na de pauze werd tenslotte een kostelijk tooneelstukje opgevoerd. Geruimen tijd is men hierna nog op een gezellig bal bijeen gebleven. Wet Wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij, is verhinderd morgen spreekuur te houden. De Nationale Contactcommissie ver zoekt ons mede te deelen, dat de inschrij ving voor deelneming aan den optocht van versierde rijwielen en tandems op Maandag 4 Januari alsnog is opengesteld. Men stelle thans niet langer uit! Naar wij vernemen heeft ook de firma Gebrs. De Jong aan de Hoogewoerd alhier van den clvlelen dienst van het Koninklijk Huis de vereerende opdracht ontvangen om gedurende de huwelijksfeesten een zes tal Cadillac's met bestuurders in livrei ter beschikking van de Koninklijke gasten te houden. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het ..Gentlements Agreement Engeland Italië'' Het zenden van vrijwilligers naar Spanje Verlenging Duitsch Russiche handelsverdrag. Hoewel men ieder oogenblik te Londen de mededeeling verwacht, dat een En- gelsch-Italiaansch accoord tot stand is ge komen, verklaren welingelichte Britsche kringen, dat het nog niet zoover is ge Somen. Men geeft echter te verstaan, dat de bespreking van den Engelschen am bassadeur met Clano den gunstigen indruk, dien men kortgeleden had gekregen over t \erloop der onderhandelingen, heeft be- vesilgo Aangezien de besprekingen echter nog niet beëindigd zijn, laat men zich te Londen niet in met een waardeering van bijzonderheden, welke buitenlandschè cor respondenten hebben meenen te kunnen geven. Officieele kringen te Londen dragen geen kennis van een te Londen gepubliceerd en uit Berlijn afkomstig bericht, dat Hitier gunstig zou antwoorden op door Frankrijk en Engeland ondernomen stappen tot staking van het zenden van vrijwilligers naar Spanje. Volgens deze inlichtingen zou Hitier echter de voorwaarde stellen dat Engeland en Frankrijk zich garant zouden stellen voor het staken van inmen ging door Moskou. Welingelichte kringen merken op, dat de Engelsche ambassadeur Phlpps de nota in de Wilhelmstrasse heeft doen overhandigen en dat hij. doordat hij geen enkel contact met de Duitsche avo- riteiten heeft gehad, ook geen enkelen indruk heeft kunnen opdoen aangaande de ontvangst, die den gedanen stap ten deel viel. Men is te Londen echter getrof fen door verklaringen van bevoegde zijde te Berlijn, waarbij er aan herinnerd werd dat Duitschland het eerst het staken van het zenden van vrijwilligers heeft aanbe volen. Inzake de Roemeensche-Joego Slavische besprekingen, welke met het vertrek van Stoyadinowitsj uit Bukarest beëindigd zijn. worct vernomen, dat hij onderhandeld heeft over een verdrag, dat binnenkort tusschen Joego-Slavië en Bulgarije zal worden geteekend. De Balkanbond zal den Joego-Slaven en Bulgaren verooriooven hun economische en politieke betrekkin gen te verbeteren. Het DuitschRussische handelsverdrag is voor den duur van een jaar verlengd krachtens een protocol, onderteekend door minister Schacht en den leider van de Sovjet-Russische handelsdelegatie der Sovjet-Unie te Berlijn. 4556 Clngez Med.) AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO In antwoord op een door haar verzon den telegram aan de International Spor ting Club te Monte Carlo ontving de K. N. A. C. bericht dat in totaal circa 125 in schrijvingen zijn ontvangen, en de rit in ieder geval doorgaat. Door de aanmelding van de equipe M. GatsonidesC. J. San ders. die met een Hillman ln Umea start, is het aantal Nederlandsche deelnemers definitief op 26 gekomen en maakt dus ons kleine land met ruim 20 pCt. van het to tale Inschrijversgetal een keurig figuur. .n ae »r« vu,, zi uk en met 26 Dec werden "-j— ■--- *- DUITSCHLAND. Munitiefabriek te Hamburg met Ameri- kaanschen steun? - Vergemakkelijking der dienstneming. Volgens het blad „Der Morgen" zou de Duitsche rijksregeerlng haar toe stemming hebben verleend tot de op richting van een munitiefabriek te Hamburg, met deelneming van het Grace Syndicate te New York. dat een filiaal te Hamburg heeft. Het aandeelenkapitaal van deze onder neming zou 30 millioen R.M. groot zijn en in drie tranches worden ondergebracht, elk groot 10 millioen. De inteekenaren zouden de aandeelen slechts tegen sperrmarken kunnen koopen. De Bank für Industrie- Obligationen te Berlijn zou dit kapitaal waarborgen jegens de bezitters ran Sperr marken die hun saldi ter beschikking zou den stellen van deze onderneming. Gedu rende de eerste drie laren der exploitatie zouden de winsten aldus verdeeld worden, dat 50 pet. aan de Rijksbank en 50 pet. aan het Grace syndicate zouden komen. Later zou het percentage van de rijksbank teruggebracht worden tot 30 pet Na 25 jaar exploitatie zou de onderneming automatisch aan den staat vervallén. Er wordt 4 pet. rente gegarandeerd betaalbaar in goud De financiering van deze groote affaire, die bestemd is de 'Duitsche munitiefabrie ken te ontlasten, welke zooveel mogelijk hun productie voor het buitenland zullen beperken, lijkt reeds thans verzekerd. De fabriek te Hamburg zou 1 Juli 1937 met de fabricatie beginnen. De minister van oorlog heeft een nieuwen maatregel genomen ter bevordering van het dlenstnemen door tonge officieren. Studen ten en jongemannen die bevoegd zijn tot studeeren aan een hoogeschool. zullen voortaan zonder eenlge beperking dienst kunnen nemen in het leger. Tot dusverre mocht het aantal vrijwilligers uit deze groepen niet zrooter dan tien procent van het aantal vrijwilligers zlin. terwijl in ieder legercorps het aantal vrijwilligers niet meer dan dertie procent van het sodatenaantal kon bedragen Deze beide beperkingen ziin nu vervallen. Als een bepaald legercorps ie veel verzoeken om toelating ontvangt zal een bureau de gegadigden die niet ln dat coros geplaatst kunnen worden, over andere afdeelingen verdeelen. Rijkskanselier Hitier heeft bepaald dat de staat zich belast met de begrafenis van het stoffelijk overschot van generaal van Seeckt. De bilzettine zal waarschijnlijk morgen geschieden. tftgesproken Neder'and 49 f^~n p [bedrag van duizend 1 ZWITSERLAND. Gift van Mussolini. De universiteit van Lausanne zal in 1937 haar 400-jarig bestaan herdenken. Ter gelegenheid hiervan wordt een fonds gevormd ter aanmoediging en vergemak kelijking van wetenschappelijke studies, de Italiaansche minister-president Mussolini, die vroeger student aan de universiteit te heeft dit fonds een francs doen toekomen. FRANKRIJK. Rede van Auriol over de begrooting. Gistermiddag om tien minuten over drie heeft de Senaat de besprekingen over de begrooting hervat. De minister van finan ciën. Vincent Auriol hield een rede over de financieele politiek der regeering. Hij zette uiteen, dat deze begrooting er een is van oprechtheid en goede trouw. De openbare schuld eischt 48%, de militaire uitgaven 18% van de uitgaven, zoodat de oorlog van gisteren en de maatregelen ter vermijding van dien Van morgen 70 procent der lands- middelen opslokken. In andere landen gaan deze uitgaven de 50% niet te boven. De productieve uitgaven bedragen 16 milliard en het is onmogelijk die nog meer samen te persen. De regeering heeft bij haar ra mingen rekening gehouden met het econo misch herstel. De economische crisis wordt minder scherp, het monetair accoord tus schen de drie mogendheden dementeert de geruchten van een nieuwe devaluatie. De regeering wil een groote monetaire markt in het leven roepen en stelt daarom ver trouwen in de vrijheid. Spr. kan niet ge- looven, dat de kapitalen uit het land de- serteeren op het oogenblik, waarop zich dit herstelt. Frankrijk zet zijn trotsch herstel voort. Weldra zal het kunnen werken aan de or ganisatie van Europa. De minister-presi dent streeft daarnaar. De bewapenings wedloop kan niet voortgaan, de feiten zul len weldra de noodzakelijkheid opleggen van een economische vereenlglng der thans verdeelde volkeren. Niemand zal medewer king aan een zoodanig program kunnen weigeren. Wanneer de Senaat snel de begrooting aanvaardt, zal hij eens te meer het land toonen gehecht te zijn aan den vrede en vrijheid. 1 ENGELAND. De „Repulse" naar Tanger - Nieuwe basis der Britsche luchtstrijdkrachten - Aftreden van den Engelschen gezant te Parijs. Het Britsche oorlogsschip .Repulse" is gistermorgen te Gibraltar in zee gestoken naar Tanger. Men verklaart, dat dit ver trek niets heeft uit te staan met de in cidenten in Tanger, welke ontstaan zijn door het optreden van Italiaansche zee lieden op 25 December JA De Britsche luchtstrijdkrachten in Irak hebben dezer dagen te Dhibban een nieuwe basis betrokken. Dhibban zal in de toe komst de plaats innemen der tot nu toe gebruikte steunpunten. In het geheel zijn 5000 officieren en man schappen overgeplaatst. De kosten voor de inrichting van de nieuwe luchthaven wor den geschat op 1,4 millioen pond. De Britsche ambassadeur te Parijs, Sir George Clerk, zal, naar de „Daily Tele graph" meldt, waarschijnlijk in Maart a.s. aftreden wegens het bereiken van de leef tijdsgrens. Als opvolgers worden reeds genoemd de plaatsvervangend onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken. Sir Alexander Cado- gan, en de Britsche ambassadeur te Rome, Sir Eric Drummond. VOOR U EN UW VROUWI RAAD VAN ARBEID VOOR UW KINDEREN EN UW PERSONEEL 1 4303 (lngez Med.) PORTUGAL. Geen Russen in de Portugeesche koloniën. Het ministerie van Koloniën heeft be sloten, in het vervolg géén Russen in de Portugeesche koloniën toe te laten. UIT HET VERRE OOSTEN. Het Visscherij-accoord geteekend. De plaatsvervangende volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken, Stomoniakof, en de Japansche ambassadeur, Sjigemltsoo hebben de overeenkomst, waardoor de vls- scherij ln het verre Oosten voor het jaar 1937 wordt geregeld, geteekend. bij ERATO - Oude Singel 14 - Telef. 889 Jap. kanonslagen 3 cent - De echte Lucht huiiers (Gillende Keukenmeiden) 4333 (Ingez. Med.) B. J. S. te N. Voor zoover ons bekend bestaat er hier ter stede geen bepaalde op leiding tot telegrafist. J. W. te L. 1. Door overlijden eindigt de overeenkomst niet. De erfgenamen zijn aan de bepalingen gebondeD. tenzij de nalatenschap wordt verworpen. 2. Het is mogelijk, dat hij als kostganger ondersteuning kan krijgen. Elk geval wordt afzonderlijk beoordeeld. Wend u tot den dienst van sociale zaken. S. te K. - Terzake van elk verzoek schrift stort de verzoeker ten kantonge rechte een bedrag van f. 10 ten behoeve van den Staat. Over eventueele terugbeta ling van dit bedrag ls geen bepaling in de wet opgenomen. In elk geval zal u wel een gedeelte van de door u genoemde som terugbetaald moe ten worden. Omtrent het verloop van de huweUtks- Dlechtigheid op 7 Januari a.s.. kunnen wij thans de volgende bijzonderheden mede- dceien. Te elf uur voormiddag verlaat de stoet, waarmede naar het raadhuis zal worden gereden, het koninklijk paleis. De stoet wordt uitgeleide gedaan door den opper hofmaarschalk. Bij het instappen van het bruidpaar ,n de koets zullen twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers behulpzaam zijn, die na het volbrengen van hun taak van de achter zijde van het palels per auto naar de kerk zullen worden gebracht. De stoet zal worden samengesteld als volgt: Een afdeeling bereden marechaussee, een afd. v, h. korps rijdende artillerie, een commando cavalerie met standaard en muziekcorps, 3 berlines bespannen met 2 paarden met bruidsmeisjes en bruidsjonkers, met een lakei naast elk portier. Dan: het prinselijk bruidspaar in de Gouden Koets, bespannen met acht paarden, voorafgegaan door 2 postiljons, met een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. Vervolgens de kolonel, commandant van het 2e regiment huzaren, ter rechter zijde en de ritmeester, commandant van het escorteerend eskadron ter lin kerzijde ter hoogte van de achterwielen van de koets. Acht officieren der hu zaren vóór de Gouden Koets, 2 officie ren der huzaren rechts en 2 links van de Koets ter hoogte der voorwielen en acht officieren der huzaren achter de Gouden Koets. Daarop volgt de koets waarin gezeten zijn Hare Majesteit de Koningin en H.D.H. prinses Armgard van Lippe Biesterfeld. bespannen met 4 paarden, met een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. Verder de chef van het militaire huls rechts en de gouverneur van de residentie links naast de koets bii de voorwielen, de overige officieren van het militaire huis naast en achter de koets: een berllne bespannen met 4 paarden, met 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten hertog Adolf Friedrlch van Meck lenburg en prins Ernst Aschwln van Lippe Biesterfeld; een berllne bespannen met 4 paarden, met 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten hertogin Adolf Friedrlch van Mecklenburg en de vorst van Wied: een coupé, bespannen met 4 paarden, met 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten mevr. Beelaerts van Blokland en graaf von OeynhausenSierstorpff; een coupé, be spannen met 4 paarden, met 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten jonk- vrouwe L. P. van de Poll, dame du palais honoraire en jhr. mr. F. Beelaerts v. Blok land, kamerheer 1. b. d„ vice-president van den Raad van State; een coupé, bespan nen met 4 Daarden. met 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten gravin von OeynhausenSierstorpff en kolonel von Pantschulitzew. Daarna: een commando cavalerie, een oetachement bereden artillerie en een de tachement bereden politletroepen. Bij aankomst aan het raadhuis zullen de koetsen met de bruidsmeisjes en bruids jonkers doorrijden naar de kerk, alwaar zij uitstappen en zich naar de consistorieka mer zullen begeven. Aan de stoep van het bordes van 't raad huis wordt het bruidspaar ontvangen door den burgemeester van 's-Gravenhage. den dienstdoend grootmeester van prinses Ju liana, alsmede door twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers. Zij worden naar de werkkamer van den burgemeester geleid. Zoodra allen in het raadhuis zullen zijn aangekomen, zal het bruidspaar zich naar de trouwkamer begeven, voorafgegaan door de bruidsmeisjes, begeleid door de bruids jonkers en gevolgd door de ouders, ver dere bloedverwanten, getuigen en gasten. De chef van het militaire huis en de gouverneur der residentie blijven in de werkkamer van den burgemeester, de ove rige officieren van het militaire huis stel len zich te paard op tusschen het raadhuis en de kerk. Na voltrekking van het burgerlijk hu welijk begeeft men zich weder naar de rijtuigen, uitgeleide gedaan door den bur gemeester en den dienstdoend grootmeester van de Prinses. De bruid wordt bijgestaan door twee bruidsmeisjes en twee bruids jonkers. Ook „Pro Patria" neemt deel. 1 De eerewacht der studenten. Zooals wij reeds eerder mededeelden, zal ook „Pro Patria" deelnemen aan de eere wacht, welke ter gelegenheid van het hu welijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard voor den ingang der Groote Kérk te Dep Haag zal worden opgesteld. Deze eerewacht zal bestaan uit leden van drie studentencorpora, t.w. Pro Patria alhier, de Vereeniging ter bevordering van den Wapenhandel te Utrecht en K.S.S. uit Amsterdam, dezelfde lichamen, welke te zamen met de Delftsche studenten te Am sterdam eveneens een eerewacht vormden bij de kroningsfeesten ln 1898 en de hu welijksvoltrekking van H. M. Koningin Wil- helmina en nu wijlen Z.K.H. Prins Hendrik in 1901. Het corps omvat 156 man, inclusief tam boers en hoornblazers, waarvan het Leid- sche gedeelte bestaat uit een vaandelwacht cn twee secties, Utrecht uit een vaandel- wacht en één sectie en Amsterdam uit één sectie. Het Leidsche vaandel ls hetzelfde, dat door de Leidsche studenten ln 1830 werd meegenomen op den 10-daagschen veld tocht naar België; het Utrechtsche vaan del werd omstreeks 1866 door Koning Wil lem m uitgereikt. Het geheel staat onder commando van den reserve-luitenant C. H. Hanegraaff van het korps rijdende artillerie te Arnhem: sectiecommandanten zijn de heeren W. J. Borgerhoff Mulder (Lelden), H. van der Bijl (Utrecht) en J. Luns (Amsterdam). iMAANDBLADEN. De jongste, zoo juist verschenen afleve ring van het maandschrift voor geschie denis „Historia" is geheel gewijd aan het huwelijk onzer kroonprinses en wat daar- mede samenhangt. Allereerst dient een vermelding een los bijgevoegde foto van het Prinselijk Paar Verder worden de vol gende artikelen gepubliceerd: Van vorste lijke huwelijken die te den Haag werden voltrokken; Vorstin Pauline zur Lippe, een bewonderaarster van Napoleon; Hoe Prins Willem I in benauwde tijden huwde; Het H'ils Lippe ln de Neder! krijgsgeschiede nis; Prinses Juliana als studente; B»rr>- hard ti; Edelherr zur Lippe pl.m 1140- 1224; Het huldeblijk aangeboden door het Nederlandsche leger aan Z. M Koning Willem m en H. M. Koningin Emma en Onze Prins. Zonder voorafgaande berlines met bruidsmeisjes en bruidsjonkers zal naar de Groote Kerk worden gereden. Uitgestapt wordt bij den middelsten ingang aan de zijde van de Rivier- vischmarkt. Door twee bruidsmeisjes zal de prinses bij het uitstappen wor den bijgestaan. Aan de deur van de kerk zal het prinselijk paar worden ontvangen door den opper-kamerheer cn een kamerheer en naar de con sistorie-kamer worden geleid, gevolgd door H.M. de Koningin en de gasten van den stoet. Tevens zal het prinselijk echtpaar bij de deur van de kerk worden begroet door een commissie uit het college van kerk voogden en door een commissie uit den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te 's Gravenhagc. Deze commissies zullen na den dienst het prinselijk paar uitgeleide doen. Inmiddels zullen de overige gasten, die niet in den stoet naar het raadhuis aan wezig waren, hun plaatsen ln het kerk gebouw hebben Ingenomen. In de consis toriekamer zal door den eersten kamer heer-ceremoniemeester, onder toezicht van den opper-ceremonlemeester, de stoet worden opgesteld. Bij het binnentreden •der kerk wordt het jonge paar voorafge gaan door de bruidsmeisjes en bruidsjon kers en gevolgd door de bruidskinderen en allen die tot dezen stoet behooren. Het orgel zal spelen, totdat allen gezeten zijn. Daarna neemt de dienst 'n aanvang. Na beëindiging van den kerkdienst zal 'n zangkoor een lofpsalm ten gehoore bren gen. De bruidsstoet, voorafgegaan door bruids meisjes en bruidsjonkers, zal zich vervol gens, onder orgelspel, naar de consistorie kamer begeven. Alle familieleden, benevens de getuigen en echtgenooten, zullen zich paarsgewijze daarheen begeven, teneinde hun gelukwen- schen aan te bieden. Daarna wordt door den opper-kamerheer en een kamerheer het prinselijk echtpaar uitgeleide gedaan, waarbij bovengenoemde kerkelijke commissies tevens tegenwoordig zijn. Nadat de stoet weder ls gevormd, zal langs de bekend gemaakte route naar het paleis Noordeinde teruggereden worden, waar het prinselijk echtpaar door den opper-hofmaarschalk ontvangen wordt. Met den Berlljnschen trein, die om 10.03 uur aan het staatsspoorstation te 'sGravenhage is aangekomen zijn heden twee der bruidsmeisjes bij het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard ln de residentie gearriveerd, n.l. de hertoginnen Wolslawa en Thyra van Mecklenburg. De ruimte voor de koninklijke wachtkamer was vrijgelaten en namens de Koningin en de Prinses was ter begroeting aan het station freule van Heemstra aanwezig. Freule van Tets was de belde hertoginnen tegemoet ge reisd en precies op tijd kwamen zij aan de staatsspoor aan. Nadat enkele woorden van begroeting gewisseld waren leidden freule van Tets en freule van Heemstra de belde gasten door de kon. wachtkamer naar de gereedstaande hofauto, waarmee zit ge bracht werden naar de woning van freule de Brauw, hofdame van prinses Juliana, aan de Koninginnegracht, waar de belde hertoginnen gedurende hun verblijf in Dën Haag zullen logeeren. 2—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2