LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 22 December 1936 EEN BERG VAN GEZONDHEID UIT DE RIJNSTREEK L.B.F/s BOERENTARWEBROOD Een geslaagde fakkeloptocht- De huwelijksfeesten zijn hier ingezet j met een fakkeloptocht, die. begeleid door de beide plaatselijke muziekverenigingen uitstekend geslaagd is. Schier van elk huis woei de driekleur en velen hadden een versiering, 't zij groot of klein, aange- I bracht, alsmede een illuminatie. In „Het Bruine Paard" en het K.S.A.- I gebouw was er gelegenheid voor de dans- iustigen. waarvan een druk gebruik werd •emaakt. Er heerschte een opgeruimde feestvreugde. Het was een gezelligen avond! Bijeenkomst R.K. Bloemistarbeidersbond. De afd. Sassenheim van den R.K. Bloe- mistarbeidersbond vergaderde in 't K.S-A.- gebouw. De opkomst was groot. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, werd de vergadering geleid door den 2en secreta ris den heer G. van Dijk. De notulen wer den goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij dat het leden tal stabiel bleef, uit dat van den penning meester bleek, -dat er een batig saldo is van f. 341.55. Tot kascontrolecommissie werden benoemd de heeren J. Hulst en W. Hoogeveen. De begrooting voor 1937 werd in ontvangst en uitgaaf op f. 700vast gesteld. De aftr. bestuursleden de heeren A Elferink. M. Beyk, G. v. Dijk en S. Lan- geveld werden herkozen. Na afloop der ver gadering ontving elk der aanwezige leden ten bon voor 2 pond carbonade. De Chr. Geref. Meisjesvereenigingen „De Kleine Kracht" en „Klimop" hielden gisteravond in de Fröbelschool een ver koopsavond ter versterking van de kas. Dit was noodig daar de groote vereenlging voor liet eerst haar krachten besteed had om kleedingstukken te vervaardigen voor een Kerstuitreiking en dit groote offers ge vraagd had- Niet minder dan 69 stukken, door de meisjes vervaardigd, waren ten toongesteld. Deze avond mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen, waartoe de verschillende attracties het hunne bij droegen. Het finantieele resultaat zal wel bevredigend zijn. Tot onderwijze aan de R.K. Jongens school alhier is benoemd de heer A. J. J Heislee te Kortenhoef. Door de Commissie van het Kinder toeslagfonds in het Bloembollenbedrijf is aan 40 gezinnen f. 730.— uitgekeerd. VEUR-LEIDSCHENDAM. De Huwelijksfeesten. De feesten georganiseerd door het comité Klusman ter gelegenheid van het a.s. hu welijk van Prinses Juliana zijn hier ingezet met het luiden van de klokken der drie kerken, terwijl inmiddels zoowel van de openbare gebouwen als van woningen van vele particulieren de vlag was uitgestoken. Des avonds waren een aantal perceelen van een feestverlichting voorzien, evenals de gebouwen van de gemeentelijke llcht- bedrijven, het gemeentehuis, dat nog niet geheel van verlichting was voorzien, werd verlicht door een vijftigtal vetpotjes. In het gemeentehuis vap Veur had des middags de offlcleele opening plaats van den eveneens door boverivermeld comité georganiseerden étalage-wedstrijd. Naast talrijke winkeliers waren aanwezig het voltallige college van B. en W. van Veur, verschillende raadsleden, de directie van de lichtbectrijven,- leden van het comité, alsmede de heeren A. P. Gelink, reclame adviseur, J. K. W. I. v. d. Leeuw, leider van de K.N.M.B. en A. Swaan, chef van den voorlichtingsdienst van de K.N.M.B. welke de jury vormde. Burgemeester Keyzer sprak het openingswoord en het welkom tot de jury. 's Avonds werd ook gesproken door burgemeester Keyzer gevolgd door het staande zingen van het volkslied. 30. Beschikbaar waren vier medailles. De uitslag van den wedstrijd luidde als volgt. Het hoogste aantal punten bedroeg le pr. 25 p. J. v. Wensveen, Stompwijk; 2e pr. 23 p. J. Lipman, Veur; 3e pr. 23 p. J. Schuyt Sr., Veur; 4e pr. 23 p. G. C. Scholtes, Stompwijk; eerv. vermelding m. lof der jury 22 p. J. P. Knijnenburg en J. ten Hoopen, Veur. Diploma's: W. Knijnenburg, Veur, 21'/i p.; A. Blonk, Veur. +21 p.; W. Blonk. Stompwijk, 21 p.; J. Schuyt Jr., Veur, 21 p.; J. van Buuren. Stompwijk, 21 p.; C. Vermeer, Stompwijk. 21 p.; C. Zwennes, Veur, 20Vi p.: M. v. Marwijk, Stompwijk. +20 p.; J. ten Hoopen Stompwijk, 20 p.; N. L. Disseldorp, Stompwijk, 20 p. De prijswinnaars werden hartelijk toe gesproken. De heer Scholtes, voorz van ..De Hanze" sprak nog een opwekkend woord tot de middenstanders. In zijn slot woord bracht de voorz. dank aan hen die aan het welslagen hadden medegewerkt. Tot slot werd weder het volkslied ge zongen. Ernstig ongeval. In de werkplaatsen van de Ned. Spoor wegen heeft een ernstig ongeval plaats ge had. De leerling-machinist Westerhof was bezig werkzaamheden te verrichten op het dak van een motorrijtuig, waarbij hij in aanraking kwam met de stroomdraad. Hij werd van het dak geslagen en kwam te recht in de vier meter diepe put, z.g. ver zonken spoor Ernstig gewond aan armen, beenen en hoofd en overdekt met brand wonden is de man na voorloopie door dr. Laarhoven te zijn behandeld, naar het Zie kenhuis aan den Zuidwal te Den Haag ver voerd. Aan den Westvlietweg reed 'n vracht auto van de Fa.- St. uit Gouda, terwijl van den tegenovergestelden kant de wielrijder W. J. A. afkomstig uit Wateripgen kwam. Een touw dat naast de auto hing werd door den wind plotseling in beweging ge bracht en kwam terecht in het voorwiel van het rijwiel met het gevolg dat W. J. A. tegen de straat werd geworpen en wonden bekwam aan handen en beenen. Het rij wiel werd nog ongeveer 50 meter mede- gesleurd. De zoon van den heer St., die de auot bestuurder, verklaarde zich garant voor de ontstane schade. Ten nadeele van den bouwondernemer van V aan den Westvlietweg is een partij bouwmateriaal ontvreemd. De gemeentepolitie van Veur heeft aangehouden de 15-i J. M. en de 16-i. J. B. wegens het ontvreemden van chocolade en andere snoeoeriien uit winkels. Het personeel van de N.V. Scheepswerf en machinefabriek Leidschendam firma v. Ravensteyn is met ingang van Donderdag a.s. ontslag aangezegd. VOORHOUT. Vergadering Woningbouwvereniging „Herman Boerhave". Deze vergadering werd gehouden in café „Boerhave". van den heer J. Angevare. De voorzitter de heer A. W. Deutekom opende. De notulen van den heer Allard, adftii- r.istrateur, werden goedgekeurd. De voorzitter las het schrijven voor van B. en W waarin deze besluiten tot over name der Woningbouwver. „Herman Boer have", bestaande uit alle bezittingen, baten en lasten, en verdere bijkomstige za ken. zulks ingaande per 1 Jan 1937, of, zooveel later, als B. en W. dit noodzakelijk achten. Dit besluit is mede goedgekeurd door Ged. Staten. In dit besluit waren ook opgenomen, de verlaagde woninghuren (reeds geplaatst in ons nummer van 7 No vember J.I.). De heer Warmerhoven verzocht het be stuur zijn meening hieromtrent naar voren te brengen De voorz antwoordde, dat aan dit besluit practisch niets te doen is en vroeg de vergadering goedkeuring van een bestuursbesluit, waarbij het bestuur der woningbouwvereen. zich neerlegt bij het door B. en W. genomen besluit. Dit werd met alg. st. aanvaard. De voorz. wees er nog op, dat alle ver plichtingen door de gemeente worden over genomen, dus ook de z.g. „aandeelen en waarborgsommen", dit naar aanleiding van gestelde vragen. Aan den administrateur zal eervol ont slag verleend worden op nader vast te stel len datum. Na rondvraag volgde sluiting. Een fraaie feestverlichting- Ook in onee gemeente heeft men gehoor gegeven aan de oproep, mede te doen aan iiet huldebetoon voor onze Prinses, ter ge legenheid van haar ondertrouw. Op de ge vel van het gemeentehuis is een groote krans bevestigd, met groen en kersthulst doorvlochten, met in 't midden de letters .7. B. Des avonds is hierbij een electrlsche verlichting in 't oranje, hetgeen een schit terend effect maakt. Ook van particuliere woningen heeft men de vlaggen uitgesto ken. Zelfs heeft een bewoner van de Boer- haavestraat zijn oranjaliefde getoond door oen voorgevel van zijn huis te versieren. Mogen meerdereen zijn voorbeeld volgen! Diefstal van konijnen en katten. Den laatsten tijd kwamen er herhaalde lijk aangiften bij de gemeente-politie al hier binnen van diefstallen van konijnen enz. Nadat in het laatst der vorige week weer eenige kleine diefstallen waren ge pleegd, heeft de gemeente-politie de hand gelegd op een jeugdigen dader uit deze gemeente. Bovendien werden ook aangiften gedaan van vermissing van katten, die werden gestroopt om de prijs van de huid. Dit zal ook wel spoedig afgeloopen zijn. daar de politie deze daders op het spoor is. In café „Boerhave" van den heer J. Angevare was een wedstrijd georganiseerd in kruisjassen om carbonaden waaraan velen deelnamen. De uitslag luidde: le pr. N. Werkhoven Jr. eri le pr. C. de Groot; 2e pr. P. V d. Hulst en 2e pr. P- van Werk hoven; 3e pr P. Lubbe en 3e pr. J. v. d. Berg; 4e. pr- A. Augustinus en 4e pr. J. An gevare. GEMEENTERAAD. v WARMOND. Spoedeischende Raadsvergadering. Onder' voorzitterschap van burgemees ter A. J. L. Ketelaar kwam de Raad in spoedeischende vergadering bijeen. Afwe zig met kennisgeving de heeren H J. Weyers en W. de Dinne. De voorzitter deed mededeeling van een schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling van goed keuring van de in de vorige vergadering genomen besluiten tot wijziging der be grooting dienstjaar 1936. Mededeeling van goedkeuring van de in de vorige vergade ring vastgestelde verordening op de tappe rijen. Hierna kwam aan de orde het aan gaan van een kasgeldleening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Graven- hage ten bedrage van f. 15.000.De voor zitter deelde mede dat het in de vorige ver gadering genomen besluit tot het aangaan van een geldleening ad f. 14000-strek kende tot dekking van het ongedekt ver lies der woningstichting „Warmunda" door Ged. Staten is verdaagd, daar dit College zich met de ciifers zooals deze waren vast gesteld niet kon vcreenigen. Het gevolg hiervan is dat de gemeente op 31 Dec. a.s. niet over voldoende kasmiddelen beschikt om aan al hare verplichtingen te kunnen voldoen. In overleg met Ged. Staten stel len B. en W. voor om nu voor een tijdvak van 3 maanden een kasgeldleening aan te gaan van f. 15000— waardoor de kasposi- tie van de gemeente dan aanzienlijk ver sterkt wordt. In de komende drie maanden kan dan het juiste bedrag worden vast gesteld dat voor het ongedekt verlies der woningstichting moet worden geleend- De verhooging van het crediet bij de Bank voor Ned. Gemeenten met f. 5000.is in middels goedgekeurd. Het rente-percen tage dezer kasgeldleening bedraagt 4%. Hoewel dit percentage hoog is. Is het toch niet onbillijk, daar de Bank reeds f. 14000 voor de gemeente had gereserveerd. Met alg. st. werd besloten bedoelde kasgeldlee ning aan te gaan. Bij de rondvraag vroeg de heer v. Schie of de schuit die half gezonken in de Leede ligt niet opgeruimd kan worden. Reeds een paar jaar ligt deze schuit daar. De voorzitter zeide, dat deze kwestie reeds lang zijn aandacht heeft en dat hij nog maals pogingen in het werk zal stellen om tot opruiming te komen Hierop sluiting, Het comité voor bijzondere nooden heeft een collecte gehouden ten bate dezer Instelling die f. 71.32 opbracht. Tot opvolger van prof. J. P. Verhaar als hoogleeraar in de dogmatiek aan het llieologicum alhier is benoemd de heer N. Steur, sinds Juli 1931 professor aan het Philosophicum te dezer plaatse. ZOETERWOUDE. Ds. A. G. Eijkman, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, die reeds cenigen tijd ziek is, is voor herstel van ge zondheid voor eenigen tijd naar Ruurloo vertrokken. Verbetering van wegen - Kerstgave Burgerlijk Armbestuur. De raad dezer gemeente vergaderde on der voorzitterschap van den burgemeester. Nadat de voorz. de vergadering had ge opend werden de notulen vastgesteld. De voorzitter deed mededeeling van ingeko men stukken Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat een bestek wordt opge maakt voor de wegverbetering van den Vrouwenweg, zoodat verwacht mag worden dat binnenkort met de verbetering zal worden begonnen. Hieraan wordt nog toe gevoegd dat met den aankoop van percee len, noodig voor de verbreeding van den Stompwijkschen weg begonnen is. Op een verzoek van J. H. om een bij drage in de verpleegkosten wordt beslo ten een bedrag van f. 8 per week toe te staan. Een verzoek van de Westeinde-be woners tot aanleg van waterleiding aldaar werd verwezen naar B. en W. om prae-ad vies. Aan de commissie voor werkloozen- zorg werd een bedrag van f. 11.87 toege kend tot dekking van de kosten van de ontwikkelingscursus, die inmiddels is opge heven wegens gebrek aan deelname. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten aan de werkloozen, vallende on der de rijkssteunregeling en aan hen, die onder de gemeentelijke steunregeling val len, benevens aan de armlastigen, die van gemeentewege bedeeld worden, een Kerst- gave te schenken van 25% van het steun bedrag. een en ander berekend volgens de desbetreffende voorschriften. Met alg. stemmen werd besloten een be drag van f. 0.25 per leerling beschikbaar te stellen, teneinde aan de kinderen der lagere scholen ter gelegenheid van het a.s. huwelijk der Prinses, een beker en huwe- Hjkscahier te kunnen uitreiken. Op grond van een ingekomen verzoek van de samen werkende Wilhelminavereenigingen werd verder besloten nog een bedrag van f. 90, zijnde de helft der geraamde kosten voor tractatie der kinderen, te voteeren. Aan het Groene Kruis te Leiderdorp werd een subsidie verleend over 1936 van f. 27.65 en aan de Ver. het Wit Gele Kruis, Hooge Rijndijk, idem f. 38.50. Aan A. van der Werff werd ontheffing verleend van het bepaalde in art. 42. onder c. van het Motor- en Rijwielreglement voor den Weipoortschen weg en de Dorpsstraat, zoodat deze met zijn zware vrachtauto al daar mag rijden. Besloten werd op de bezittingen van het waterleidingbedrijf over 1936 de minima percentages af te schrijven. Vastgesteld werd de door B. en W. aangeboden con cept begrootingswijziging 1936, terwijl de schoolgeld-verordening en de desbetreffen de invorderingsverordening werden gewij zigd en opnieuw vastgesteld. Hierna ging de raad in geheime zitting, die na ongeveer drie kwartier werd ophe- heven. Besloten werd toen te beschikken op reclames belastingen, conform het voor stel van B. en W.; af te wijzen het verzoek van J. K. te Voorschoten om hem van ge meentewege een hypotheek te verstrekken op huizen aan den'Schenkelweg, waarbij alleen de heer Sterrenburg voor inwilli ging van het verzoete stemde. Eveneens met de stem van dén fi0ér Starrenburg tegen, werd besloten aan 'J. P. S alhier een be drag van f. 200 terug te betalen van de door hem gestorte waarborgsom voor ver leende concessie inzake radio distributie, terwijl met dezelfde stemverhouding werd besloten tot opnieuw vaststelling van de alg. politieverordening, die aangevuld en gewijzigd werd volgens den wensch van G. S. Met alg. stemmen werd besloten te be palen, dat een herziening van het plan van uitbreiding Vrouwenweg-Vlietweg in voorbereiding is. In behandeling kwam toen een adres van de pi. afd. van den Ned. R.-K. Volks bond om over te gaan tot uitbreiding van het algemeen armbestuur. In het desbe treffend prae-advies wijzen B. en W. er op, dat er sinds 1 Jan. '27 in deze gemeente geen burgerlijk armbestuur meer is. Het werd opgeheven omdat er niet voldoende middelen beschikbaar gesteld konden wor den. Rekening houdende met het feit, dat er ook thans een aanmerkelijk bedrag mede gemoeid zal zijn stellen B. en W. voor niet tot wederoprichting van een B. A. over te gaan. Nadat omtrent dit onder werp lang was gediscussieerd werd ten slotte op voorstel van den heer Van Leeu wen besloten, de beslissing aan te houden tot een volgende vergadering. Vervolgens kwam in behandeling een prae-advies van B. en W. met betrekking tot een eventueele opheffing der o. 1. school. Aangezien er momenteel voorzien is in het ontslag der onderwijzeres, nl. door toelating van een kweelinge met akte, achten B. en W. voldoende voorzien in den goeden gang van het onderwijs. Eveneens achten B. en W. het niet juist om de school op te heffen, omdat die school een zeker cachet aan het Dorp geeft en bij de opheffing een zekere bevolkingsgroep zou gedupeerd worden. Tenslotte wijzen B. en W. er op, dat ook om financieele redenen opheffing niet gewenscht is. Na eenige be spreking werd besloten de school derhalve r.iet op te heffen. Hierna rondvraag en sluiting. ALPHEN. Het a.s. Vreugdevuur der Padvinders. Sinds eenige dagen zijn de padvinders bezig met de voorbereidingen voor het vreugdevuur, dat op 7 Januari a.s. de fees telijkheden zal besluiten. Ook te dezen opzichte ontbreekt het weer niet aan me dewerking. In korten tijd kon reeds een behoorlijke hoeveelheid brandstof worden vervoerd, waarvoor de heer Wille zijn auto beschikbaar stelde, terwijl de heer Van 'tRiet welwillend de noodige bergruimte aanbood. Voor een vreugdevuur van respectabelen omvang is het echter noodzakelijk, dat men de beschikking heeft over een zeer groote hoeveelheid brandbaar materiaal. Oude kisten en manden, groot en klein en na Nieuwjaar b.v. vooral ook de Kerst- boomen, alles wat slechts brandbaar is, komt voor het vreugdevuur in aanmerking Een boodschap aan den hopman van de padvinders, den heer B van Wijk. Hooft- straat 329 of een telefoontje aan No. 292 is voldoende om alles, wat voor het doel geschikt is, door de padvinders te doen afhalen. „Gemakkelijke" concurrentie. Door de politie is tegen zekeren V. proces verbaal opgemaakt wegens diefstal en/of ontvreemding van sparren, die de man per vrachtauto in de omgeving van Arnhem uit een z.g. kweekbosch wegnam en hier en in de omgeving aan bona-fide winke liers verkocht. Een gedeelte der boomen kon reeds door de politie in beslag worden genomen. De heer L. deed bij de politie aangifte van mishandeling door iemand uit een na burige gemeente. De politie stelt een onder zoek in. Tot bestuursleden van de Vereeniging tot instandhouding van een gebouw voor Chr. belangen in wijk Hoorn werden her kozen de heeren A. v. Bergen en J. West maas Sr.; in de plaats van den heer Lod der werd gekozen de heer C. D. Blom. In „Concordia" kwam de hulpcentrale van de A -R. Partij bijeen. Na afdoening van huishoudelijke zaken werd een cursus vergadering gehouden, waarbij als spreker optrad het Tweede Kamerlid de heer Chr. v. d. Heuvel. Aan de hand van een daartoe opgestelde schets, was er gelegenheid tot het stellen van vragen, welke door den heer v. d. Heuvel in een fraaie rede werden be antwoord. De vergadering, die onder leiding stond van den heer Baart, werd door den heer v. d. Heuvel gesloten. Onder leiding van den heer A. Kroon vergaderde de Chr.-Hist. Jongerengroep. Na opening werd door het lid. den heer W. Kwakernaak verdienstelijk behandeld het onderwerp: „De verhouding van de Over heid en de Kerk". Een geanimeerde bespre king volgde. Na het politiek maandover zicht volgde sluiting. Tot bestuursleden van de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw alhier werden herkozen de heeren J. Los, L. v. Leeuwen en W. Verkleij. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Plannen voor een zwembad Ontslag aan gemeente-ambtenaren Conversie geld leening Nogmaals de beslissing inzake de waterleiding verdaagd! De Raad kwam opnieuw bijeen. Ditmaal weer met het zoo langzamerhand beruchte punt Waterleiding" en opnieuw liep 't uit op een lange geheime vergadering van 2'/i uur, met als resultaat.de mededeeling dat de beslissing weer was uitgesteld. 31 Dec. is anders heel dichtbij! Dat is nu in totaal al 12 uur geheime zitting voor deze zaak In de openbare zitting, die aan het comité-Rer.eraal voorafging was ingekomen een adres van de commissie, die door par ticulieren is gevormd om te komen tot stichting van een zwembad. Bijgevoegd was een uitvoerige beschouwing over de plannen en een kostenbegrooting ten be drage van f. 21.000.—Daarvan moet f-9000 bijeenkomen van particulieren en f. 12.000 wordt renteloos van de gemeente gevraagd Het adres ging om advies naar B. en W„ oie spoed toezegden. Als extra-punt kwamen B. en W. met het voorstel om ongevraagd eervol ontslag te verleenen aan den gemeentewerkman J. Soerefijn en den marktmeesters B. en C Bekker wegens hoogen leeftijd. Zij zijn ruim 70 jaar, al heeft Boerefijn nog maar 15 dienstjaren. B. en W. hebben hun ver zocht zelf ontslag te vragen, maar daar aan dien wensch niet is voldaan en in de zen tiid deze plaatsen moeten openkomen voor jongere krachten, is dit ontslag ge motiveerd. Meerdere leden maakten be- zw aar tegen de onverwachte indiening van hot voorstel, doch anderen uitten hun in stemming. De gemeente moet nu allerwe gen 65-jarigen pensionneeren om plaat sen vrij te maken voor jongeren. Alleen dc heer Jongeneel stemde tegen. Eveneens onverwacht kwam een voorstel tot conversie van een geldleening van f.116000.— van 4Vz% tegen 3 7/8"<-. De heer Beijen maakte bezwaar tegen den spoed. Hij stemde tenslotte toch voor- Behandeling der waterleidingkwestie. Mededeeling werd gedaan van een inge komen schrijven der waterleiding, met de bekende voorstellen van de aandeelhouders vergadering. Vooraf werd echter medege deeld dat de N.V. niet bereid is tot verdere onderhandelingen tenzi! de Taad het voor stel der commissie verwerpt of od andere wiize erkent dat de N.V. de wettige con cessionaris is. Mocht dat geschieden, dan worden enkele voorstellen, de alleruiterste gedaan. Deze komen neer op een garantie tegen onvoorziene omstandigheden ten bate van de N.V. en ten bate van de gemeente een tariefsverlaging van hoogstens f. 500. alsmede een uitkeerine uit de winst van 8 °/o van de opbrengst. Bovendien kan de gemeente na twintig jaar het bedrijf pvernemen niet tegen 20 x de winst der laatste 4 jaar. maar tegen 15 x de winst der 20 iaar gemiddeld. Wil de raad aan de voorwaarde voldoen, dan is de N.V. bereid de termijn varl' beslissing een maand te verlengen. De heer de Mars stelde voor eerst te beslissen over punt 1 van het schrijven. Als de N.V. den raad wil maken tot mario netten van de waterleiding, is verder onder handelen overbodig. De voorzitter bestreed, dat dit de bedoe ling der N.V. is. De raad kan natuurlijk aan de intrekking voorwaarden verbinden. De heer de Mars zal zich het stellen van die voorwaarde niet laat aanleunen. Hii vond bovendien wat tenslotte wordt aangeboden bedroevend en absurd Er komen dan geen vriie onderhandelingen, maar dan zit de gemeente vast. De raad mag geen rechten afstaan. AndeTe leden sloten zich daarbij aan. De heer Lugtenberg concludeerde dat de N.V. dan toch wel bang is voor art. 22. Hij wees ook op het feit, dat bij de onderhan delingen vóór 7 Juli nog veel mindere be reidheid te vinden was. Dat heeft art. 22 dan alvast bereikt. Zelfs de heer Noord- hoek, die tegen toepassing van art. 22 was, bleek nu zeer teleurgesteld over wat ge boden wordt en nog minder bereid om art. 1 van de voorwaarden te accepteeren. De heer Jongeneel stelde dan voor eerst in comité te gaan, omdat nieuwe stukken zijn binnengekomen die niet publiek behan deld kunnen worden De heer v. d. Marei steunde dat voorstel. De heer de Mars pleit echter voor een publieke beslissing over de vraag of men op dit schrijven zal ingaan. Weth. v. d. Poll achtte dat eveneens ge- 8 ct. p 4 ons - 10% dividend 4091 (Ingez. Med.) 473ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 22 December 1936 Hooge Prijzen 25.000— 18715 5.000— 16946 1500.100SI 1.000.— 19680 20738 400.— 7803 7850 200— 17707 100— 534 2477 4662 9311 12769 13580 14520 19896 Prijzen van 45. 21 47 59 62 67 70 74 119 126 141 147 155 169 183 277 287 320 352 358 430 444 524 564 583 615 631 638 670 686 694 782 789 801 808 853 924 972 1020 1023 1046 1211 1305 1306 1320 1348 1350 1477 1497 1547 1556 1565 1572 1577 1605 1725 1746 1754 1771 1810 1819 1842 1885 1905 1927 1937 1973 1975 2018 2064 2080 2156 2186 2217 2238 2242 2258 2265 2290 2293 2360 2374 2388 2391 2398 2406 2422 2447 2453 2505 2513 2533 2609 2641 2645 2675 2717 2718 2763 2813 2815 2831 2970 2979 3027 3049 3050 3098 3107 3207 3252 3295 3313 3347 3356 3383 3386 3392 3485 3501 3516 3529 3534 3548 3567 3624 3641 3691 3716 3734 3840 3850 3859 3876 3953 3968 3969 3994 4047 4048 4131 4140 4166 4185 4246 4257 4296 4313 4338 4388 4401 4403 4407 4420 4428 4476 4501 4593 4649 4792 4843 4871 4998 5014 5054 5064 5129 5145 5149 5178 5281 5287 5299 5367 5371 5372 5411 5437 5454 5502 5518 5534 5549 5589 5598 5680 5747 5751 5760 5767 5772 5785 5799 5825 5827 5834 5840 5843 5850 5869 5906 5916 5926 5989 6022 6028 6074 6238 6296 6346 6360 6433 6454 6462 6482 6504 6503 6611 6614 6624 6646 6665 6697 6715 6724 6736 6779 6792 6810 6812 6818 6914 6930 6967 6989 6997 7053 7098 7101 7127 7146 7148 7151 7157 7249 7316 7337 7397 7414 7441 7483 7546 7597 7603 7628 7657 7662 7746 7755 7762 7776 7778 7797 7837 7874 7903 7929 7932 7969 8028 8033 8038 8050 8068 8080 8107 8141 8143 8239 8255 8277 8278 8285 8299 8324 8420 8466 8478 8485 8494 8526 8563 8614 8643 8662 8710 8726 8772 8773 8822 8846 8903 8936 8968 9005 9019 9024 9081 9093 9113 9232 9289 9365 9366 9370 9441 9480 9484 9498 9520 9576 9598 9646 9651 9671 9684 9705 9714 9717 9732 9771 9775 9815 9829 9857 9859 9929 9982 9984 10036 10077 10092 10098 10135 10167 10234 10305 10321 10334 10372 10407 10459 10465 10524 10526 10542 10573. 10601 10613 10619 10621 10665 10769 10812 10833 10841 10849 10859 10862 10865 10878 10884 10924 10945 11044 11051 11073 11092 11109 11137 11171 11183 11212 11240 11266 11284 11321 11339 U341 11372 11373 11412 11456 11563 11576 11585 11595 11611 11614 11629 11642 11676 11686 11743 11750 11759 11771 11807 11808 11823 11858 11911 11974 12035 12041 12063 12091 12100 12124 12130 12161 12177 12197 12223 12259 12294 12305 12344 12360 12364 12406 12408 12416 12435 12446 12449 12500 12519 12528 12532 12546 12594 12608 12634 12756 12768 12785 12787 12791 12793 12807 12831 12847 12854 12860 12863 12893 12902 13032 13054 13086 13112 13116 13130 13143 13191 13273 13291 13314 13319 13346 13360 13440 13448 13463 13492 13517 13520 13568 13585 13586 13612 13718 13735 13774 13791 13801 13823 13876 13908 13928 14011 14030 14057 14066 14082 14084 14097 14113 14138 14153 14169 14190 14212 14294 14321 14356 14374 14381 14411 14481 14526 14627 14551 14583 14631 14673 14737 14758 14781 14814 14892 14921 14929 14945 14970 15002 15078 15030 15132 15138 15198 15220 15252 15263 15369 15376 15403 15418 15425 15449 15466 15474 15479 15491 15517 15541 15581 15582 15615 15654 15707 15807 15850 15910 15937 15977 16019 16047 16107 16113 16129 16152 16175 16188 16198 16284 16285 16295 16332 16350 16486 16405 16501 16506 16540 16593 16608 16625 16742 16764 16839 16843 16862 16875 16892 16916 16969 16974 17014 17017 17018 17035 17139 17170 17188 17213 17231 17261 17265 17390 17403 17413 17426 17438 17450 17497 17522 17525 17545 17573 17579 17640 17642 17657 17711 17722 17746 17757 17794 17798 17825 17841 17851 17876 18036 18038 18040 18049 18051 18053 18160 18182 18187 18208 18239 18256 18260 18281 18321 18351 18357 18365 18374 18405 18461 18478 18483 18488 18491 18599 18611 18614 18712 18717 18737 18791 18809 18831 18841 18854 18866 18884 18893 19046 19049 19072 19089 19093 19098 19186 19202 19265 19273 19328 19419 19443 19454 19488 19489 19516 19531 19559 19575 19584 19590 19595 19643 19687 19715 19726 19727 19756 19787 19873 19894 19914 19928 19933 19960 19972 19978 19983 19996 20049 20123 20162 20174 20253 20267 20322 20323 20338 20354 20423 20443 20491 20553 20555 20570 20599 20670 20682 20730 20753 20764 20793 20796 20864 20926 20933 20947 20960 20962 20998 Verbet. 3e klasse, le lijst: 16819 m. z. 16829; 18240 m. z. 18246. wenscht. Hij meende dat als het voorstel der N.V. verworpen wordt, nog niets ge beurd is. Dan kart in comité worden be slist wat verder geschieden moet. De voor waarden vond spr. vernederend en on aanvaardbaar. Hij verdedigde zich tegen het maatje, dat hij commissaris wilde wor den. Eerder het tegendeel is waar. De heer Jongeneel vroeg weer comité. Verschillende leden zagen geen enkel bezwaar in publieke behandeling. De voorzitter meende, dat de N.V. nog wel verder zal willen gaan, doch tenslotte ging na herhaalden aandrang de raad weer in comité, omdat de heer Jonge neel bespreking van de nieuwe stukken noodzakelijk achtte, voordat men kan be slissen. Na heropening deelde de voozitter mede, dat het besluit verdaagd is, waarna sluiting volgde. BOSKOOP. Kerstwijding. Met medewerking van het Boskoop's Strijkorkest onder leiding van den heer Max Weil, had in de Rem. Kerk een Kerst wijding plaats. Het geheel dal uitging van de afd. Bos koop van den Vrijz. Chr. Jongerenbond, stond onder leiding van ds. Thomsen en ds. Hoenderdaal. Opgevoerd werd „Het Kleine Kerstspel", hetgeen uitstekend werd weergegeven. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7