PUROL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 16 December 1936 UIT DE RIJNSTREEK AGENDA ALS EEN VISCH Ruwe handen UIT DE OMSTREKEN EEN SMAKELIJK STUKJE KAAS K.W. BIJENKORF is beter AARLANDERVEEN. Tot ouderlingen der N. H. Kerk wer den gekozen de heeren K. Versteeg, C, v. Woudenberg en P. Verdonk en tot diake nen de heeren A. v. Engelen, J. v. Winkel en J. Kool. ALPHEN. Mooie uitvoering van „D.O.S." mogelijk een optocht; 's avonds een fakkel optocht, waarvoor een verzoek tot deel neming aan verschillende vereenigingen wordt verzonden.Aan de burgerij wordt verzocht zooveel mogelijk hun huizen te 11- lumineeren. De heer Bergsma zegde hier voor zijn medewerking toe. Dinsdagavond a.s. zal wederom een ver gadering gehouden worden in de zaal van Van Eijk. De inzameling op de scholen voor het aanbieden van een huldeblijk aan Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft opge bracht f. 6.OOV1. EEN HEEL BIJZONDERE RECLAME. De Hollandsch Zwitsersche Chocolade fabriek laat thans te Lelden huls aan huis een Bon bezorgen, welke de(n) houdertsterl na aankoop van één Yscola (de bekende delicatesse dezer onderneming) b 5 ct. recht geeft om daarbij geheel gratis EEN TJOKLAT REEP van 5 ets. te ontvangen. Velen zullen deze nieuwe Tjoklat Choco lade, waarvan wij weten, dat deze met de heerlijke Rietsuiker uit onze Indische kolo niën bereid is, reeds eerder geproefd heb ben, of ze zelfs reeds geregeld gebruiken. In ieder geval is thans ieder gezin in Leiden dank zij deze wel zeer bijzondere reclame in de gelegenheid om met de voor treffelijke kwaliteit dezer nieuwe Tjoklat Chocolade kennis te maken, terwijl ook van de heerlijke Yscola's nog eens extra genoten kan worden. Wij vernemen, dat deze reclame in vele plaatsen van ons land, waaronder ook de hoofdsteden, is toegepast en dat thans reeds 1.000.000 gezinnen van de YSCOLA'S en TJOKLATREEPEN gesmuld hebben. 3766 (Ingez. Med.) Engros verkrijgbaar bij de LEIDSCHE GROOTHANDEL Langebrug no. 35 Telefoon no. 1965. 3787 (Ingez. Med.) Nadat een hunner, d. B., die van mede plichtigheid verdacht wordt, een bekente nis had afgelegd, werd de cassette met de klok door de politie uit Hoofddorp, in Am sterdam in beslag genomen ten huize van R., terwijl ook later de kisten met vet en krenten in deze gemeente werden opge spoord. Een der andere verdachten, R„ werd in middels ook gearresteerd, terwijl aanhou ding van den derden verdachte, eveneens R. genaamd, wel spoedig zal volgen. De po litie heeft reeds nu 'een goede vangst ge daan! VERLENGING DER VACANTIE. In verband met de Oranjefeesten. Het dagelijksch bestuur van deze ge meente heeft met medewerking van den Inspecteur van het lager onderwijs in de Inspectie Zaandam te Haarlem, besloten de Kerstvacantie aan de O. L. scholen, in ver band met de te houden feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana, met een week te verlengen. Tot de besturen van de in deze gemeente gevestigde bijzondere scholen is het ver zoek gericht om dezelfde gedragslijn te volgen. De as. Karwijteelt in Haarlemmermeer. Blijkens een ter zake ingesteld onderzoek kan de in Haarlemmermeer met karwijzaad beteelde oppervlakte (oogst 1937), worden geschat op 670 hektaren. De bevredigende resultaten, die de teelt van dit zoo speculatieve gewas dit jaar heeft opgeleverd, zullen er wel toe geleid hebben, dat in deze gemeente de nieuwe karwijoogst zich over een ongeveer gelijk aantal hektaren zal uitstrekken. Auto-botsing. De bestuurder van een vrachtauto van de fa. H. uit Haarlem, bemerkte op den Kruisweg nabij Hoofddorp, dat het roode achterlicht onklaar was geraak^ Hij ver liet den rechts van den weg staanden wa gen om te trachten het defect te herstellen en was er blijkbaar niet op bedacht dat er in volle vaart een auto naderde, waarvan de bestuurder, de heer v. N. de zonder brandend achterlicht stilstaande vracht auto te laat opmerkte. Ondanks krachtig remmen reed deze met zijn nog zoo goed als nieuwen wagen tegen de stilstaande auto. De schok was zoo hevig, dat het voorste gedeelte van de auto van v. N. nagenoeg geheel in elkaar werd gedrukt. De zware vrachtauto, waarvan de bestuurder zich intijds in veiligheid wist te stellen toen hij met het repareeren vs.n het licht bezig was. had ook wel eenige averij opgeloopen, doch was toch vrijwel intact gebleven en nog berijdbaar. Ook de heer v. N. kwam met den schrik vrij. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. HILLEGOM. Raadsagenda. De gemeenteraad is tegen morgen bij eengeroepen voor de afdoening der vol gende agenda: 1. Notulen 2. Onbewoonbaarverklaring van de woningen aan de Molenbuurt 3. Comptabiliteitsbesluiten 4. Vaststelling van de rekeningen van het Burgerlijk Arm bestuur, de gemeente-bedrijven en de ge meente over hèt jaar 1935 5. Vast stelling van de begroetingen voor het dienstjaar 1937: a. Burgerlijk Armbestuur, b. gasbedrijf, c. waterbedrijf, d. openbare werken, e. gemeente. Eenige heeren hebben zich tot taak gesteld om bii de hier gevestigde firma's en groote bedrijven te collecteeren ten behoeve van behoeftige gezinnen en als er ruim gegeven wordt ten behoeve van een bij drage voor tractatle der schoolkinderen. Het begin der collecte is schitterend ge slaagd. want er was al gauw zooveel toe gezegd dat het bedrag arooter was dan voor het Nationale huwelijksgeschenk. Par ticulieren. die willen medewerken aan het mooie werk om behoeftigen od den trouw dag van het vorstelijk baar te verblijden met een Dakket levensmiddelen, kunnen zich wenden, tot den heer C. de Wreede Slxlaan 11. De bedoeling is niet bonnen voor levens middelen te geven, doch pakketten te ver strekken aan behoeftigen (dus niet uit sluitend aan werkloozen) na gepleegd over leg met het Burgerlijk Armbestuur en de kerkelijke armbesturen Een groote bloemistfirma heeft toegezegd de Dakketten gereed te maken en de em- balleeren Het is een zeer mooi streven, dat den steun verdient van hen. die kunnen steunen HEDEN. Den Burcht: Entre Nous (R.V.A.). Op voering van „Hanengevecht". 8 1/4 u. nam. Jeruël: Bidstond te 10.30 uur voorin. Nutsgebouw: Leidsch Drankweercomlté. Spr. de heer A. Martinus. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie te 3 en 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Openbare les Mij. v. Toonkunst. 7'/i uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Lunteren, 7.30 uur nam. Donderdag. Jeruël: Bidstond te 10.30 uur voorm. H. Morschwcg 12: Spr. de heer D. v. d. Ent Braat. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie te 3 en 8 uur nam. Stadszaal: Verg. Eenheid door Democra tie. 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Nieuwe Kerk) Kerstuitvoering „Halleluja". 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer v. Scherpenzeel, van Nieuwveen. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Im Sonnenschein". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam, „Chineesch goud". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De dorpsdokter". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De dame met de camelia's". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Zijn recordvlucht". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot van. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle. Kort Rapenburg 12. telef. 594. J E. M ten Dijk. Haven 18, telef. 85 en J. Doedens Wilhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Jacobus Maria, doch- 'er van C. J. Boskamp en H. A. de Vrind Floor Hendrik, zoon van D. Ketting en G. Hartog Judith, dochter van J. van Duyn en M. Ouwehand Margaretha Alida Ma ria, dochter van H- A. Topper en M. J. Brouwer Alida. dochter van J. de Mooij en A. Meijvogel Hendrik Jacobus, zoon van H. van der Plas en M. van Duijn Pieter, zoon van L. van der Plas en A. J. van Duijvenboden Jacob, zoon van C. Krijgsman en K. Jonker. Overleden; Louisa Esther van Rossum, oud 4 maanden, dochter van C. van Ros sum en W. van Leeuwen Frederik Jacob de Jong, oud 68 jaren, ongehuwd. Ondertrouwd: A Kulk en J. Snij er. Getrouwd: P. Langmuur en M. Haas noot G. Spierenburg en C. Geervliet N. van der Vent en P. G. Sijpestein. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Katwijk der Alg. Ver. van Bloem bollencultuur vergaderde in de Roskam. De voorzitter Nic. Bos sprak het welkom, Can- didaat voor het hoofdbestuur werden ge steld de heeren Jac. de Brabander te Hil- legom en P. C. de Zeeuw te Nieuw-Vennep. De door het H.B. voorgestelde statuten wijziging waardoor 1/5 van het aantal afd. noodig zal zijn om een buitengewone alg. vergadering bijeen te roepen, werd met alg. st. aangenomen. Het voorste] Heemstede tot insbellinc van een boekhoudbureau vond nogal bestrijding evenals de voorgestelde invoering van het meervoudig stemrecht ln de afdeelingen De voorstellen beoogden een geheele reorgani satie van de Alg. Ver., het onderbrengen van de leden in onderscheidenen groepen en de daardoor in het leven te roeDen nieuwe organisatorische verhoudingen. Be sloten werd het H.B te verzoeken de voor stellen aan te houden tot een volgende ver gadering. Met de heffing van een beursenentree en daarmee samenhangende contributiewijzi ging met een minimum f. 3 50 kon de ver gadering zich vereenigen. De begrooting 1934 werd ongewijzigd goedgekeurd Tot af gevaardigden werden benoemd de heeren H. W. Grimbergen en J. v. d. Perk. olaats- vervangers de heeren Jac. v. Tol en C. J. Braun. 2-2 De Shr. sportver. „D.O.S." gaf onder lei ding van haar directeur, den heer G. W. de Jong in het Nut haar jaarlijksche uitvoe ring. De voorzitter, de heer A. Groeneveld. sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot den medisch-leider dr. L. W. Hilder- nisse, het bestuur van „Hou-Vast" en af gevaardigden van andere zustervereeni- gingen. De oefeningen van .D.O.S." zullen worden gehouden in de nieuwe turnhal van Hou-Vast". „D.O.S." presenteerde zich hierna onder het zingen van een couplet van het Turnlied, begeleid door de heeren v. d. §toel, piano, en P. Koren, viool, die ook verder op verdienstelijke wijze mede werking verleenden. Het programma werd ingezet met een keurig nummer vlagoefe- ningen van de kleine meisjes, dat zóó in den smaak viel» dat moest worden gebis seerd. Ook de brug-oefeningen, uitgevoerd door meisjes A en B, werden zeer correct uitgevoerd en oogstten veel bijval. Wij noe men nog de opvoering van het sprookje „Een Kinderdroom", uitgevoerd door de kleinste leden van „D.O.SOok de oefe ningen aan hoogrek door heeren. persoon lijke oefeningen dames en heeren. alsmede de brugoefeningen der heeren. waren zeer goed. Tot besluit werd door de dames uit stekend opgevoerd „Winterstürme". De heer Groeneveld bracht leden en directeur dank voor het gebodene en bood den heer De Jong namens de leden een keurige pen dule aan. Door G. A. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit. dat hij mishandeld is door G. T„ waardoor hij bloedend aan het hoofd werd verwond. De politie zal proces verbaal opmaken. Door W J. de W. uit de Vinkebuurt werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat te zijnen nadeele kippen zijn ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Roggebrood - kleurt de koontjes roodU zult een slechte klant van de dokter zijn want geregeld TEN HDEVE's ROGGEBROOD eten betekent gezondheid. vraagt uw bakker.' QEBR. TEN HOEVE OEN HAAG ROTTEROArt TEk.535298 TEL.53949 De stroohandelaar Jac. F. viel bij het lossen van stroo van de auto, waardoor hij eenige ribben brak. Een motorrijder, die juist in de buurt was bracht F. met de auto thuis. 3742 (Ingez. Med.» ALKEMADE. Eervol ontslag aan notaris Gründeman. Op zijn verzoek is aan den heer G. W. A. Gründemann met ingang van den dag van indiensttreding van zijn opvolger, doch uiterlijk met ingang van 14 April 1937, eer vol ontslag verleend als notaris te Oude- Wetertng. BODEGRAVEN. De aanstaande feesten. Er begint teekening in de plannen voor de viering van het Koninklijk huwelijk te komen. Het Oranjecomité heeft thans een samenkomst gehouden met vertegenwoordi gers uit verschillende straten, om plannen te beramen voor een algeheele versiering daarvan. Besloten werd a.s. Vrijdagavond weer te vergaderen ter bespreking van het resultaat der actie. Er bestaat dus alle hoop dat Bodegraven in versiering niet bij andere plaatsen zal achterstaan. Voorts confereerde het comité met verte genwoordigers van de onderwijzers van alle scholen. Daar werden plannen besproken voor de voorgenomen tractatie der school kinderen. Besloten werd de kinderen in drie groepep bijeen te brengen in de grootste zaal en daar een aardig programma voor te bereiden. Door een comité onder leiding van de heeren A. Schuling en E. A. Bogaart zal de aanvankelijke opzet nader worden uitge werkt. Bij voldoende deelneming zullen o.a. tableaux worden opgevoerd. Besloten werd a.s. Zaterdag de feestelijk heden te openen met enkele muzikale mar- schen. De eigenlijke feestelijkheden vallen echter in de huwelijksweek. Op Maandag 4 Januari zullen waarschijnlijk de Oranje-avonden worden gehouden, zoo mogelijk in een of meer kerken en enkele zalen. Daarvoor is de medewerking van alle muziek- en zang- vereenigingen toegezegd. In diezelfde week worden dan ook de kinderfeesten gehouden, terwijl plannen bestaan om op 7 Jan. de feestdag te houden. Die zou dan het vol gende programma krijgen: 1. muziek; 2. Kinderaubade3. Radio-uitzending; 4. Op tocht van gecostumeerde groepen, waar voor prijzen worden uitgeloofd; 5. Fakkel optocht; 6. Vuurwerk. Op de Kerstveetentoonstelling te Rot terdam behaalde onze plaatsgenoot J. van Rijn een len, 2en en 3en prijs en een eer volle vermelding in de afd Gebruiks- en handelsvee (voor 4 zwartblaarden, Stier- kalveren) Voor het Geref. Jeugdverband leidde ds. J. G. Feenstra uit Scheveningen zijn tweede cursusvergadering. Ditmaal werd ge handeld over „de Preadestlnatle". BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag a.s. des nam. te 3 uur bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 25 Nov. 1936; 3. Ingekomen stukken; 4- Mededee- lingen; 5. Voorstel tot vaststelling van ver ordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager en voor het uitgebreid lager onderwijs; 6. Voorstel tot het treffen van een gemeen schappelijke regeling met verschillende gemeenten tot onderlinge hulpverleenlng i:i geval van brand; 7. Voorstel tot ophef fing van de zekerheidstelling door den directeur der bedrijven; 8. Voorstel tot in trekking van de verordeningen op de hef fing en invordering van doorvaartrechten der brug over de rivier de Gouwe in de ge meente Boskoop; 9. Voorstel tot nadere vaststelling van grondprijzen van 't bouw terrein der gemeente; 10. Vaststelling van de gemeente-begrooting voor den dienst 1937; 12. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor den dienst 1937; 13. Rondvraag. Aan den heer J. Reym, aannemer te Waddinxveen, is opgedragen den bouw van een villa aan den Laag-Boskoopschenweg, voor rekening van den heer C. Frets, alhier. De ondersteunde werkloozen in deze gemeente zullen, boven hun steunuitkee- ring, een Kerstgave ontvangen ten be drage van 25 van het bedrag, dat de be trokken over de week van 13 t/m. 19 Dec. a.s. aan uitkeering ontvangen. Voor de in genoemde week bij de werk verschaffing geplaatste arbeiders is een bijzondere regeling getroffen, krachtens welke zij ook een Kerstgave zullen ont vangen. HAZERSWOUDE. De heer D. de Bruijn Yzn. 80 jaar. Een algemeen geacht ingezetene, de heer D. de Bruijn Yzn., hoopt morgen zijn 80sten verjaardag te vieren. De a.s. jubilaris heeft zieh op verschillend terrein verdienstelijk weten te maken. Zoo was hij een vooraanstaand strijder voor de A.R. beginselen. 40 jaar van zijn leven was hij de voorzitter der A.R. kiesver. „Neder land en Oranje", en 40 jaar lid van den ge meenteraad, waarvan 28 jaar als wethouder. Ook het christelijk onderwijs heeft zijn liefde en belangstelling. Van het bestuur van de school met den Bijbel was hij mede 40 jaar voorzitter. Aan de bloei van deze school heeft hij met al zijn kracht gearbeid. Jaren lang gaf de heer de Bruijn ook aan 't Gereformeerd kerkelijk leven een deel van zUn groote werkkracht, door deze te dienen als diaken en ouderling. Zijn groote verdiensten werden eenige ja ren geleden bij zijn 25-jarig jubileum ais wethouder erkend, toen hij benoemd werd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer de Bruijn acht nu de tijd geko men om zich van zijn veel omvattenden arbeid los te maken. Mogen hem nog eenige jaren van welver diende rust geschonken worden! WADDINXVEEN. Md Beroepen. Beroepen bij de Chr. Afg. Gem. alhier ds. N. v. d. Kraats te Den Helder. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert Feijs, z. van J. Sol en van M. Noorlander. Arbeidsongeval. De machine-houtbewerker L. te Gouda en werkzaam bij den aannemer J. Reym alhier had het ongeluk met 2 vingers in de schaafmachine te geraken. Zwaar verwond werd 't slachtoffer bij dr. H. verbonden en naar zijn woning vervoerd. Gerumen tijd zal hij zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. Onze plaatsgenoot L. Roggeveen Jzn. slaagde te Rotterdam voor handelstypist Ned. Taal (50 lettergrepen per minuut). In verband met het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, mogen de winkels van 4 tot en met 7 Jan a.s. tot des avonds 10 uur geopend zijn. De collecte voor de zending heeft op gebracht in de Herv. Kerk f. 83.70. De St Nicolaas-winkelweek had een prachtig resultaat. Er was een verkoop te constateeren van 56.000 bonnen a 50 ct., zoodat dus voor circa f. 28.000 is omgezet! De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 96.50. De heer J. Hoogeveen, onderwijzer aan de school met den Bijbel aam de Oranjelaan, is in gelijke betrekking be noemd te Oudewater. ZOETERMEER. Wegens bedanken van den heer C. Bos als ouderling der Ned. Herv. Kerk is be noemd de heer A. Moree. Herbenoemd werd de heer M. Bos Jzn. In de vergadering van de Oranje- Garde werd gekozen tot voorzitter de heer J. v. Doornen, wegens, bedanken van den heer M. Reinders. LEIDERDORP. Teraardebestelling van den heer C. de Koning. Op de Alg. Begraafplaats alhier had de teraardebestelling pjaats van het stoffelijk overschot van dan den heer C. de Koning, die j.l. Vrijdag op zoo droevige wijze om het leven kwam. Rondom de groeve stond een groote schare familie en vrienden van den over ledene. allen zeer onder den indruk van het plotseling verscheiden van dezen in onze gemeente en daarbuiten zeer bekenden persoon. Aan het graf werd gesproken door ds. Dijk. Ger. predikant, en door den heer D. C. Aldewereld namens de commissie van beheer der Ger. Kerk, waarvan de heer De Koning vele Jaren een werkzaam lid was. De oudste zoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. De architecten K. Bamhoorn en Th. v. d. Eerden te Lisse', hebben het maken van een rloleering, het ophoogen en het aanleggen van straten met trottoirs gegund aan Gebrs. Schouls, aannemers alhier voor de som van f. 6390. Aan bovengenoemde firma is tevens on derhands gegund het aanleggen van straat- en rioleeringswerken ln de Wilhelmina- straat voor f. 2882. Op de Kerstveetentoonstelling te Rot terdam behaalden de heer A Rijnsburger, alhier, een lsten pr. in de afd. A: Slacht vee (met hard voeder gemest); lsten prijs voor vette koeien, 6 breede tanden, en een eervolle vermelding voor vette koelen, 4 breede tanden; alsmede een 1ste pr. voor dikbillen, tenminste 2 breede tanden. Voorts kampioen-slachtbeest; een zwartbonte, af gewisselde koe eveneens van den heer A. Rijnsburger, die ook een lsten prijs be haalde üi de afd. Collecties. De heer L. J. van Duijn van Katwijk is geplaatst, als volontair ter gemeente secretarie alhier. 3765 genezen vlug met Doos30-60ct Bij Apoth.en Drogisten (Ingez. Med.) BENTHUIZEN. Nu de werkzaamheden bij de land- I bouwers voor de losse arbeiders zoo goed ais afgeloopen zijn, openbaart zich ook hier de werkloosheid weer sterker. 40 werkloozen zijn thans ingeschreven. Den werkgevers wordt verzocht geen werk krachten uit andere gemeenten te nemen, doch zich bij het werkloozen-comité te vervoegen, waar de lijst van werkloozen ter inzage ligt NIEUWVEEN. De a.s. feesten. In café Schreuder werd een vergadering gehouden met de ingezetenen, om te be spreken de a.s. feestelijkheden ter gelegen heid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Julana. De opkomst was niet groot. De voorzitter de heer M. Karsemeijer, deelde mede, dat het comité bestaat uit bestuurs leden van de Wilhelminaver. en Christel. Oranje-ver. De feesten zuilen hier 8 Jan. gevierd worden, daar zeker wel inwoners op 7 Januari naar Den Haag gaan en het ver loop der plechtigheden per radio wordt uitgezonden Het voorloopig plan luidt als volgt: 's middags een aubade van de schoolkinderen. Na afloop traktatie, zoo HAARLEMMERMEER. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN. De politie doet een goede vangst. Eenige dagen geleden werden ln Haar lemmermeer in Badhoevedorp bij een 7-tal bewoners inbraken gepleegd of pogingen daartoe aangewend. Zondagavond werd aldaar weder bij een bewoner van de Reigerstraat een brutale inbraak met diefstal gepleegd, waarbij 'n kostbare cassette met meer dan 150 stuks tafelzilver en een electrische klok werden ontvreemd. Het door de Haarlemmermeer - sche gemeente-politie ingesteld uitgebreid onderzoek heeft er thans in samenwer king met de Amsterdamsche politie toe geleid, dat deze zaak reeds voor het groot ste deel tot klaarheid kon worden gebracht. Eerst werd gearresteerd de chauffeur d. B., die de familie, bij wie de inbraak ge pleegd was, Zondagmiddag per auto naar Amsterdam had gebracht en er dus toen reeds mede bekend was dat zich niemand in het bewuste huis bevond. Genoemde d. B. schijnt daarna een af spraak te hebben gemaakt met een twee tal vrienden, genaamd R. om per auto naar Hilversum te gaan, met het doel om aldaar bij verschillende personen, die zich naar de avondkerk hadden begeven, in te breken Bij onderzoek bleek dat onge- wenschte bezoekers inderdaad in die ge meente bij eenige ingezetenen tijdens af wezigheid der bewoners pogingen tot in braak hadden gepleegd, doch dat het daarbij ook gebleven was, omdat ze door het een of ander onraad in hun werk wer den gestoord. De gemelde twee vrienden worden er van verdacht op hun terugreis van Hilver sum naar Amsterdam denzelfden avond bij een bakker te Laren een pakhuis te heb ben opengebroken en zich van een kist vet en en kist krenten te hebben meester ge maakt, om daarna te gaan naar Badhoe vedorp met het doel om de hierboven ge noemde inbraak te plegen. Pittige oude Leidse kaas p. pond 25 Oude Leidse kaas, iets fijns 29 Jonge Leidse kaas, per pond 15 3777 KATWIJK ZEE. (Ingez. Med.)

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6