Krachtige rede van Eden. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 December 1936 SPORT Interview met Blum Beiden verlangen ontwapening. WïrWI, UIT DE RIJNSTREEK AGENDA VOETBAL. D. S. O.—O. B. 2—2. Belde elftallen zijn volledig. Na eenlg overwicht van D.S.O. komt O.B. er beter ln en gaat de strijd gelijk op. Een benauwd moment voor het O. B- doel ontstaat als de doelman is uitgeloo- pen. doch de linksbuiten schiet naast Bij een botsing komt de linksback van D.S.O zoo: ongelukkig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen breekt. Dit werkt eenlgszins deprlmeerend op zijn clubgenooten, die met 10 man een oogenbllk lusteloos door spelen, wat hun echter duur te staan komt daar na fraai samenspel de midvoor. aan keeper Van Leeuwen geen kans geeft, 01. Na een hevige doelworstellng maakt een der D.S.O.-backs hands. Strafschop. Een O.Z.-speler schiet echter naast! Intusschen heeft D.S.O. een Invaller voor den uitgevallen Van der Meulen gevonden (een speler uit een der lagere elftallen daar D.S.O. II een zwaren uitwedstrijd had) en zij komt nu gevaarlijk opzetten. De snelle linksbuiten breekt door, zet voor en de midvoor heeft maar voor het Intrappen. 11. Na de rust wordt O.B. sterker en de rechtsbuiten scoort 12. De vermoeidheid van de spelers gaat dan een woordje mee spreken. D.S.O. wordt sterker. Er wordt nu bijna steeds op de O.B. helft gespeeld. Wanneer nog 6 minuten te spelen zijn, wringt de rechtsbinnen der thuisclub zich door de verdediging en doelpunt onhoud baar. 22. Beide ploegen mogen tevreden zijn met dezen uitslag. Een overwinning was voor geen der partijen verdiend geweest. KORFBAL. LEIDSCHE KOKFBALBOND. Uitslagen van Zondag. Adsplranten: kl. II: Zulderkw. 2Noor- derkw. 2 13. Leden: kl. I: Fluks ni—Noorderkwartier I 2—5: kl. II: Vicus Orientis III—Alge- meene n 16; Noorderkwartier nZui derkwartier I 0—5. Overzicht. Fluks heeft zich, ondanks het feit dat met 5—2 verloren werd, kranig geweerd tegen Noorderkwartier, dat zich door deze uitslag waarschijnlijk het kampioenschap ziet ontgaan, al hangt dit dan ook af van de cijfers waarmee Algemeene over Vicus Orientis zal zegevieren. Het is overigens in deze kleine competitie bijzonder prettig dat eerst de laatste wedstrijden beslissing zul len brengen, zoowel voor de laatste als voor de eerste plaats. Want hoewel het derde twaalftal van Fluks er oogenschljnlljk vrij hopeloos voorstaat, is er toch nog een ge ringe kans op redding voor het laatste roodwitte team. Zij dient dan zelf haar resteerende wedstrijd tegen Vicus Orientis II te winnen, terwijl voorts dit twaalftal een gedecideerde nederlaag moet lijden tegen Algemeene, hetgeen wel waarschijn lijk is. Het is overigens merkwaardig dat deze Fluks-ploeg ook tegen de sterkste te genstandster in de 1ste helft van den wed strijd meestal fraai stand houdt. Zoo ook Zondag j.l.: Jonker gaf Fluks zelfs de lei ding. die mej. C. de Wolf van Noorder kwartier echter teniet deed. Vóór de rust kon Noorderkw. echter geen voorsprong nemen. Eerst in de tweede helft nam deze buurtclub door Lasschult en Verlint Jr. een 51 voorsprong, waarna Jonker tenslotte uit een strafworp Fluks aan een tweede punt hielp. De stand in deze eerste klasse luidt thans: Noorderkwartier 16 4 2 224 8 Algemeene I 5 3 2 23—2 6 Vicus Orientis II 4 1 3 4—18 2 Fluks m 5 5 433 In de tweede klasse treedt Zuiderkwar tier steeds meer op den voorgrond. Door een 60 zege op Noorderkwartier n, dat echter slechts met 4 dames speelde, heeft de Tuinstadwij kclub thans, samen met Al gemeene II de leiding genomen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Zuiderkw. met dergelijke overtuigende cijfers zou winnen. Met de rust had zij immers slechts een 10 voorsprong. Daar na werd de schotvaardigheid der blauw gelen, bij wie vooral Kapaan op viel, heel wat beter en kon de stand tot 6—0 opge voerd worden. Ook Algemeene II won met sprekende cijfers. Hoewel Vicus Orientis III zeker niet slecht partij gaf, kon zij toch niet ver hinderen dat de kantoormenschen reeds met de rust een 40 voorsprong hadden, dank zij punten van W. v. d. Broek (2), Holswilder en A. v. d. Broek. In de tweede helft wist Oosterkwartier, eerst nadat mevr. v. d. Broek—Teljeur er 50 van gemaakt had, de eer te redden, waarna W. v. d. Broek het halve dozijn vol maakte. De stand luidt hier: Algemeene II 44 152 8 Zuiderkwartier 14 4 152, 8 Vicus Orientis Hl 6 3 3 1014 6 Algemeene III 6 2 4 8—13 4 Morschkwartier I 6 1 1 4 610 3 Noorderkwart. II 6 1 1 4 821 3 In de tweede klasse der adspiranten- afdeellng bleef Noorderkwartier 2 tenslotte met 3—1 de meerdere over de Zuiderkwar- tler-reserve's. Te Bradford heeft de Engelsche minister van bultenlandsche zaken. Eden. gisteren een groote redevoering uitgesproken over de bultenlandsche politiek. Er moet een grens zijn aan de een zijdige verdrags-opzeggingen, aldus verklaarde Eden, en verder: Het is een overweging van groot belang voor Groot-Brittannie, dat de integriteit van Spanje en van zijn bezittingen ge handhaafd wordt. Deze beide pijnten, die de kern van zijn redevoering vormden, bracht Eden met grooten nadruk naar voren. Wat het eerstgenoemde punt betreft, zeide Eden 0. a.: Groot-Brlttannië wenscht opvreedzamen voet te leven, ja zelfs op hartelljken voet, met hen, die in hun eigen landen de ge vaarlijke leer naleven, de wereld te willen verdeelen tusschen linksche en rechtsche dictaturen, of die een van deze belde doc trines aanhangen. Onze betrekkingen met de andere naties worden geleid door haar bereidheid, den vrede met haar naburen in stand te hou den en de voor de handhaving van den vrede uitgewerkte verdragen in acht te nemen. Het in acht nemen van verdragen en de bereidheid, toevlucht te nemen tot vrije onderhandelingen in geval van oneenig- heid, vormen tezamen de eenige werkelijke basis van het Internationale geweten. De verdragen zijn op zichzelve niet sacro sanct, zij kunnen verbeterd worden, maar de nakoming van plechtig aangegane ver plichtingen moet eenigszlns een heilig ka rakter dragen. Er moet een grens zijn aan de een zijdige opzeggingen van verdragen, of wel wij zouden op het punt aanlan den, dat geweld en geweld alleen de uitsluitende arbiter moet zijn van de internationale betrekkingen en dat geen enkel verdrag het papier waard zal zijn, waarop het is geschreven. Wanneer Europa bestrooid moet worden met vodjes papier in 1936 en later, kan niemand de toekomst met vertrouwen te gemoet zien. „Ik herhaal dus, dat onze internationale betrekkingen niet geleid worden door de vormen der regeeringen, maar door de wijze, waarop deze regeeringen haar ver plichtingen in acht nemen". Eden zeide verder, dat zijn te Leaming ton afgelegde verklaring en de toezegging, die Delbos onlangs heeft gedaan (betref fende steunverleenlng in geval van een niet-uitgelokten aanval) slechts een be vestiging beteekenden van vroeger aange gane verplichtingen en niet in bedekten vorm een exclusief bondgenootschap aan kondigden of een politiek van blokvorming suggereerden. „Wij wenschen een hartelijke samen werking" met Duitschland, niet alleen ln een westelijk pact, maar voor.de Europee- sche aangelegenheden in het algemeen. De gedachten aan omsingeling van Duitschland is zoo verre van ons, dat wij samenwerking van dat land en met an dere naties op prijs stellen, samenwerking op economisch, financieel en politiek ge bied. Wij wenschen geen blocks en geen bar rières in Europa. Zoo de vitale belangen van Engeland in zekere duidelijk aanwijs bare streken wortelen, dan is het toch ge ïnteresseerd bij den vrede in de geheele wereld. Indien wij de wereld een duurzamen vrede willen verschaffen, moet er een einde komen aan bepaalde politieke strekkingen in deze wereld, waar een te gToot deel der rijkdommen voor de bewapening wordt gebruikt. Wij verlangen over de gehoale wereld de omstandigheden zoo te zien, dat het le venspeil van alle volken verhoogd zou kunnen worden. Indien een duurzame regeling van de moeilijkheden der wereld tot stand zou kunnen komen, waarbij een accoord over de bewapeningen ln ieder geval zou moe ten zijn inbegrepen, zouden wij gaarne onzen steun geven, maar en dit is van het grootste belang men kan niet ver wachten, dat Engeland anderen zal helpen op economisch en financieel gebied, als het resultaat van die hulp een vergrooting der bewapening is". Ten aanzien van de Spaansche kwestie zeide Eden, dat de tragedie ln dat land een ernstige internationale ongerustheid baart, omdat de landen noch de letter, noch den geest der niet-lnmengingsover- eenkomst respecteeren. Dit verklaart het nieuwe Fransch-En- gelsche initiatief. Onze belangrijkste zorg van het oogenblik aldus minister Eden Is, dat wij moeten bewerken, dat het conflict binnen zoo eng mogelijke grenzen wordt gehouden, in de hoop, dat spoedig een oplossing zal zijn gevonden. Dit standpunt wordt ingegeven door de groote belangstelling, die wij hebben voor de handhaving van de integriteit van van Spanje en de Spaansche bezittingen Ik behoef nauwelijks te zeggen, dat het voor ons een overweging van het grootste gewicht is, dat die Integriteit van geen enkele zijde bedreigd wordt, wanneer Spanje de bestaande moeilijkheden te boven zal zijn gekomen. Tegenover een corr. van de „News Chronicle heeft Blum gesproken over de mogelijkheid van een verzoening met Duitschland. Hij biedt een accoord aan van economische hulp aan Dultscftland tegen ontwapening. „Frankrijk (aldus Blum) is bereid en zelfs vurig verlangend, Duitschland te helpen naar een normaal economisch leven terug te keeren. wanneer Duitsch land, door toe te stemmen in een al gemeene vermindering der bewapening, Europa wil helóëff teTugkeeren naar een normaal politiek-leven." f* Over het verdrag met Rusland zei Blum: „Dat pact is toe te schrijveii aan dezelfde oorzaken aJs het Fransch-Russische bond genootschap van voor den oorlog: een overweldigende, onduldbaar-groote Duit- sche bewapening". Blum acht het pact voorshands nog onmisbaar, maar. zoo liet hij er op volgen, als men werkelijk over gaat tot den wederopbouw van Europa op de grondslagen van den Volkenbond, zul len al dergelijke verdragen wellicht over bodig worden. Wat het accoord tusschen Duitschland en Japan betreft, dit wordt door Blum be schouwd als de vastlegging van een ver houding. die in werkelijkheid reeds be stond. Hij wist nog niet, van welken in vloed het zal zijn op de verdeeling der we reldgrondstoffen, maar, zeide hij, het is thans wel gebleken, dat Hoares bekende rede over dit onderwerp hol gepraat was. Als Duitschland grondstoffen noodig heeft, dan zou het die moeten koopen; maar wanneer het daarvoor geen geld be zit, dient er een andere oplossing gevonden te worden. Wanneer Duitschland daarover wil beraadslagen met de andere landen van Europa, zal Frankrijk, naar Blum ver klaarde, voor geen poging terugdeinzen om een algeheele verzoening te bewerkstel ligen. DAMMEN. DAMCLUB „LEIDEN". Morgenavond speelt D. C. L. 1 tegen F. D. L. V. 1 en D. C. L. 2 tegen P.D.L V. 2 C. Th. Duivenvoorden 150 17 31 8.82 J. van Kampen 46 17 10 2.70 Th. Duivenvoorden 150 45 14 3.33 J. van Kampen 134 45 12 2.97 C. Kortekaas 150 40 22 3.75 B. Elfering 133 40 19 3.32 B. Elfering 150 48 15 3.12 H. Verdel 140 48 14 2.91 H. Verdel 150 43 13 3.48 P. Halfschepel 94 43 16 2.18 P. Halfschepel 150 44 22 3.40 A. van Dijk 103 44 18 2.34 A. Elfering 150 56 14 2.67 M. van Dijk 150 56 9 2.67 A. van Dijk 150 37 19 4.05 J. Duivenvoorden 138 37 11 3.72 P. Duivenvoorden Sr. 150 27 18 5.55 A. van Dijk 93 27 11 3.44 SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De stand der competities (bijgewerkt tot 12 December). BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. Een fraaie overwinning behaalde C. Th. Duivenvoordn door in 17 beurten de partij te beeindigen tegen Van Kampen. De be slissende wedstrijd om den kampioenstitel zal gespeeld worden op Donderdagavond in Eerste klasse: Bodegraven I 2 L. S. G. II 3 Philldor I 2 Leiderdorp I 3 Voorschoten I 3 Sfudentenfed. I 3 Tweede Klasse A. R.K. Sch.cl. De2K.I 4 Taveno I 3 gsp.gew.gel.vrl 2 2 1 - I 1 1 - - 3 v—t. 12-8 16-14 1 16'/2,-13'/. 2 12-18 het Bondsgebouw tusschen C. Ttn'rhdven- Boskoop I 2 1 voorden en G. C. Degger. Laatstgenoemde Oegstgeest I 2 1 is ongeslagen, terwijl C. Th. DuivenvoordenBodegraven II 3 1 een verloren partij heeft. Hazefswoude I De uitslagen luidenJ Leiderdorp II 3 1 - 1 1 3 3 1 10-10 lO'/s-O'/i lO'/.-lÖ'/t 14-16 4-6 Tweede Klasse B Katwijk a/Zee I 3 3 20'/*-9V2 Caïssa I 3 2 - 1 15'/t-14Vf Alphen I 3 1 1 1 15>/i-14'/t L. Arb. I 3 1 1 1 15-15 Roelofarendsveen I 3 1 - 2 12»/t-17Vi Philidor n 3 1 - 2 12«/i-17'/j D.NoteboomI (Nw) 2 f - 2 B'/t-llVs 3de Klasse A. Lisse I 2 2 - 13l/i-6Vi L. Arb. n 2 2 - - 13-7 Katw. a/Zee II 3 2 1 15,/j-14,/J Taveno II 2 1 - 1 8V1-11V» Gymnasium I 3 I - 2 16-14 2 Koningen II 2 - f 2 8-12 Studentenfed. n 2 - 2 5V«-14'/» 3de Klasse B. V.TL. I (Leiderd.) 2 2 lVlt-&lJz Nw. D.Noteboom II 2 1 1 11-9 Zwammerdam I 3 1 1 1 lÖVi-131/: Caïssa II 2 1 - 1 10-10 Kolopato I (Llsse) 2 1 - 1 9VÏ-10*/i Oegstgeest II 2 - 1 1 9-11 Gymnasium II 3 - 1 2 12'/t-17Vs Vierde Klasse. Alphen II 2 2 12-8 Hazerswoude II 3 2 - 1 19-11 Philidor III 3 2 - 1 17-13 L. Arb. III 1 1 - - 7-3 2 1 - 1 10,/«-9,/j Taveno III 2 2 3-17 Katwijk III 3 3 lV/t-W/t ALPHEN. De a.s. feestelijkheden. In het IJsclubgebouw vergaderde de versierings- en verlichtingscommissie, met de buurtcommissles onder leiding van den heer ir. Waardenburg. Deze gaf van de ver siering s- en verlichtingsmogelijkheden een nadere uitlegging. Ook werden teekenin- gen van versiering en verlichting bespro ken. De Water- en Lichtbedrijven zullen van 31 Dec. t/m. 7 Januari de electrische stroom, benoodigd voor de verlichting etc. tegen een gereduoeerden prijs van 5 cent per K.W.U. leveren. Voor degenen, die reeds een vastrechttarief hebben, zal deze verlaging niet gelden. Diverse soorten van verlichting en verslering werden gede monstreerd om de buurtcommissies eenigs zlns tegemoet te komen en op weg te hel pen. Het zou aanbeveling verdienen dat d verlichting zoo mogelijk op 31 Dec. a.s. algemeen ln werking zal worden gesteld. Br zijn vanwege de Water- en Lichtbedrij ven reeds proeven genoemen, om ook de straatverlichting te veranderen en te ver beteren. Reeds ruim 20 buurtcommissies hebben zich gevormd. De Middenstands- vereenlgingen zullen geen winkelweek organlseeren, in verband met de pas ge houden Mica en a.s. uitverkoop, doch wel de noodige medewerking verleenen voor ver lichting en versiering. Alle pl. zangvereenl- glngen zullen eveneens medewerken, ter wijl het historisch spel in alle beschik bare zalen zal worden gespeeld Alom wordt hand gewerkt, om de feestelijkheden zoo aantrekkelijk mogelijk te maken! De openstelling der Spoorbrug. Inzake het verzoek van bewoners van den Kortsteekterweg en Steekterweg, om te bevorderen, dat de spoorbrug over den Rijn nabij Gouwsluis, wordt opengesteld ten dienste van het publiek, stellen B. en W. den raad voor, dit verzoek in hun han den te stellen voor prae-advies. De C.J.M.V. „Jonathan" en C.MV. „Mirjam" hielden ln het wijkgebouw „Jo nathan" een gecombineerde propaganda- vergaderlng. Deze werd geopend door den heer van Staalduinen. De presidente van „Mirjam", mevr. van Staalduinen—Spreij wees er op, dat evenals ln de eerste jaren van het jeugdwerk, in wijk Hoorn de ver- ecnlgingen nog steeds den steun van dit cieel der gemeente van noode hebben. Het werk van de C.M.V. en C.JM.V. werd door de leden mej. H. v. d. Vliet, L. C. v. d. Vliet en de heer Ph. Wijdom belicht. B. en W. stellen den raad voor de re kening 1936 en de begrooting 1937 van het Alphen's Zwembad vast te stellen en goed te keuren en een subsidie toe te kennen van 1.1351.83. Blijkens het verslag van de Jonge- dcohtersver. „Lydla" te Oudshoorn, werd het afgeloopen Jaar aan giften en con- tributiën ontvangen f. 153.24'/, de uitgaven bedroegen f. 157.52. Het afgeloopen jaar sluit dus met een tekort van f. 4.27'/,. In totaal werden 178 stuks kleedingstukken vervaardigd, die tegen Kerstfeest aan armen en hulpbehoevenden worden uitge reikt. As. Donderdagmiddag van halfdrle tot 4 uur kunnen de kleedingstukken be zichtigd worden in het gebouw „Rehoboth". Gevonden: 1 paar pantoffels; eenige belastingplaatjes; 1 vulpenhouder; 1 zilv. damesketting. Inlichtingen politiebureau. De schietoefeningen van de B.V.L. In het schietlokaal aan de Rozenstraat zijn voorloopig gestaakt, in afwachting van de noodzakelijk aan het gebouw aan te bren gen verbeteringen om het lokaal voor schietoefeningen weer bruikbaar te maken, HEDEN. Jeruël: Bidstond te 10.30 uur voorm. Morschweg 59: Stadsevangeliesatle te 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie te 3 en 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Wijdingsdlenst „Kerk en Vrede", afd. Lelden. 8.15 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Voordracht avond Roosje Drlesscn. 81/4 uur nam. Woensdag. Den Burcht: Entre Nous Opvoering van „Hanengevecht". 8 1/4 uur nam. Jeruël: Bidstond te 10.30 uur voorm. Nutsgebouw: Leidsch Drankweercomité. Spr. de heer A. Martinus. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie te 3 en 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Openbare les Mij. v. Toonkunst. 7'/i uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Lunteren. 7.30 uur nam. ALKEMADE. Priesterjubileum kapelaan Hofstede.. De parochie alhier heeft op eenvoudige doch plechtige wijze het koperen Jubileum gevierd van kapelaan Hofstede. Des mor gens naderden bijna alle parochianen tot Intentie van den jubilaris ter H Tafel. Om 10 uur droeg de Jubilaris een plechtige H Mis op, daarbij geassisteerd door de kape laans H. Kan alhier en C. Broers te Alphen terwijl presb. assistent was pastoor Onel. Onder het zingen van het Veni Creator en voorafgegaan door een aantal keurige in het wit gekleede bruidjes kwam de jubila ris in het kerkgebouw binnen. Het zang koor voerde op devote wijze de kerkelijke gezangen uit. Na het evangelie hield kap. Broers uit Alphen de feestpredikatie. Na de H, Mis zong het zangkoor de Priester cantate „De Priester" van Fransen. Om half een had in de Pancratiuszaal de in tieme huldiging plaats. Ruim honderd ge- noodlgden, vertegenwoordigende in hoofd zaak de vereen., waarvan de jubilaris adviseur was. waren in de zaal bijeen ge komen. De zaal was stemmig met groen en bloemen versierd. Na een kort wel komstwoord van den secretaris van het Huldigingscomité, den heer van Harteveld, werd kapelaan Hofstede voorafgegaan door een aantal bruidjes de zaal binnengeleid, waama ter zijner eere een welkomstlied werd gezongen. De heer Harteveld sprak BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Im Sonnenscheln". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 3J: 8 uur nam. „Chineesch goud". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lido-Theater, Steenstr.' 39: 8.15 uur nam. „De dorpsdokter". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De dame met de camelia's". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „Zijn recordvlucht". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 8II uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m, 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle. Kort Rapenburg 12 telef. 594. J. E. M ten DUk. Haven 18. teief. 85 en J. Doedens Wllhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. den jubilaris namens de geheele parochie toe en Het zijn woorden vergezeld gaan van een gave onder couvert, terwijl ver schillende vereenigingen bloemstukken en andere geschenken aanboden. Een druk bezocht receptie had hierna plaats. BOSKOOP. Dahlia Arboricultura. De Fa. Ballego te Lelden heeft aan een door haar gewonnen Dahlia den naam van „Arboricultura" gegeven. Voor de vereen- „Arboricultura". de vereen, van leerlingen én oud-leerlingen van de Rijkstulnbouw- school alhier, mag dit zeer zeker als een bijzondere eer beschouwd worden! Boskoop's Oranjecomité verzoekt de ingezetenen om op Zaterdag 19 Dec. a.s„ den dag. waarop HK.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard in ondertrouw wor pen opgenomen, zooveel mogelijk te vlag gen. Op dien datum zullen jonge dames speldjes met de beeltenis van het Vorste lijk Paar te koop aanbieden. De opbrengst hiervan strekt ter financiering van de as. feestelijkheden op 7 Jan. 1937. Onze plaatsgenoot, de heer H. Groe nendijk Hz., is met ingang van 1 Febr. e.k. benoemd tot agent van politie te Rotter dam. Er loopen echter nog 2 protesten. De 4 j wedstrijd 2 Koningen I—Hazerswoude I. 2 die eindigde in een gelijk spel 5—5, kan 2 daardoor nog een 5'/,4'/, overwinning 2 voor de 2 Koningen I- worden en de wed- 1 strijd .Caïssa II—Kolopato I Llsse (4'/,-5'/j) 0 kan nog een gelijk spel worden. PHILIDOR I—BODEGRAVEN I. Gisteravond speelden In Hotel Central alhier bovengenoemde tientallen een wed strijd voor de eerste klasse der competitie. Indien Bodegraven won, stond dit tiental onbedreigd op de 1ste plaats. De voorloo- plge uitslag werd 1'/,—4'/, en 4 afgebro ken partijen, de einduitslag zal echter wel niet zoo gunstig voor Bodegraven worden, als deze voorlooplge uitslag zou doen vermoeden, want in de afgebroken partijen staat Philidor beter, zoodat hoog stens een 5'/,4'/, overwinning behaald zal worden; zelfs zou het nog een gelijk spel kunnen worden. Het overzicht luidt: J. E Stol (Ph.)—T. Scheer (B.) 01 G. Pels—K. Veerman 10 C. J. Kooreman—B. Batelaan '/,-'/, C. HeineA. Scheer x—x P. J. v. d. Zeeuw— G. Groeneveld x—x Herfken?P.J. v. Dobben de Bruyn x—x W. F. SchüssJ. V. Sterkrotmrg 0 J. Buurman—P. J. G. IJdo 0-1 J A. P. Moonen—J. G. Breekveldt x—x A J.J. NicaiseN. v.Dobben de Bruyn 01 HAZERSWOUDE. Vergadering A.-R. Kiesvereeniging. Door de A.-R. Kiesver- „Nederland en Oianje" werd een vergadering gehouden in het lokaal achter de Geref. Kerk. Na ope ning door den voorz., den heer D. de Bruyn werden de notulen goedgekeurd. Door den heer C. Bogaards werd een inleiding gege ven over art. 14 van het programma van beginselen onzer rechtspraak. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren V. de Bruyn en J. Pels, terwijl wegens bedan ken van den heer D. de Bruyn in diens plaats werd gekozen de heer B. Offringa. De aftredende voorz., die 40 Jaar die func tie heeft vervuld, werd op hartelijke wijze toegesproken door den secretaris, den heer Y. Bol. De heer D. de Bruyn sprak een woord van dank voor deze hartelijke woor den, waarop, nadat gezongen was .,'k Wil U o God mijn dank betalen" met dankge bed werd gesloten. Totaal l'/ixxxx4'/:xxxx DE KAAG. Vergadering IJsclub „Kagermeer". Op deze vergadering waren aanwezig het voltallige bestuur en 61 leden, in totaal 70 personen. De 2e voorz. de heer P. A. Stok man, opende waarna de secr. de heer A. K. Verelzen, de notulen las. De penning meester, de heer P. Hulsbos, geeft een overzicht van de kaspositie, waaruit bleek dat f. 90,51 in kas is en f. 236,38 op de ■paarbank staat, in totaal dus f. 326,89. Den ieeren P. van Tol en J. v. d. Broek werd verzocht de kas te komen controleeren. De voorz. deelde mede, dat de gemeente Warmond nog geen toestemming heel" kunnen geven tot het houden van wefl- 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6