LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 14 December 1936 Derde Blad No. 23535 De Chineesche Maarschalk Tsjang Kai Sjek gevangen genomen 77ste Jaargang BINNENLAND Door een rebelleerenden ChineescherT collega Ongerustheid over de gevolgen VRAGENRUBRIEK Het Prinselijk huwelijk. Luidspreker* en radio-reportage langs den geheelen weg van den bruidsstoet. Burgemeester en wethouders van 's-Gra- venhage hebben opdracht gegeven langs de geheele route van den Koninklijken stoet op 7 Jan. a.s. luidspreker-installaties op te stellen, die in de eerste plaats zul len dienen om de politieautoriteiten in de gelegenheid te stellen het talrijke publiek aanwijzingen te geven omtrent de door hen noodig geachte orde-maatregelen. Met goedkeuring van de bevoegde autoriteiten zullen deze installaties tevens gebruikt worden om het publiek, dat zich langs den weg van den optocht heeft geschaard, zoo veel mogejijk de algemeene radio-repor tage van de huwelijksplechtigheid te doen beluisteren. De ramp met de „Lijster". Stoffelijke resten van slachtoffers overgebracht. Met het stoomschip Batavier V" dat gistermorgen om ruim 8 uur aan de Jobs kade te Rotterdam aanlegde, kwamen de stoffelijke resten van vier slachtoffers van ue ramp met de „Lijster", nl. van de hee- ïen L. Hautzmeyer. A- van Donkelaar. van Bemmel en Verkerk mede. Nadat de pas sagiers van boord waren gegaan werden ce vier kisten met behulp van een kraan uit een der ruimen op den wal gebracht. Dt gezant van Oostenrijk, Z. Exc. G. Alexich, de consul-generral van Oostenrijk k Rotterdam int. E. M. Kronenberg, als mede de directeur van de K.L.M.. de heer Plesman vergezeld van zijn echtgenoote en twee zoons, de heer Tolk. havenmees ter van het vliegveld Waalhaven en een aantal verwanten van de vier slachtoffers '(aren op de havenkade aanwezig- De kis ten met de stoffelijke resten waren gedekt met de KL.M.-vlag. De heeren Plesman en Tolk legden, wanneer een kist op den wal nas geplaatst, namens de KX.M. kransen. Dc Oostenrijksche gezant legde eveneens kransen op de kisten. Voorts waren er bloemstukken van verwanten der slacht- otfers. Toen de kist met het stoffelijk over schot van den piloot Hautzmever op den wal was geplaatst, trad mevr. Hautzmeyer naar voren om eveneens bloemen neer te leggen. Onmiddellijk na de sobere ontroerende p.cchtlgheid op de stille verlaten kade, werden de kisten in een rouwauto geplaatst waarna de stoffelijke resten van de heeren Donkelaar en Hautzmeyer naar de rouw kamer van de begrafenisonderneming In- r.emee te 's-Gravenhage werden overge- biacht. terwijl het stoffelijk overschot van den heer van Bemmel naar het woonhuis te Amsterdam en dat van den heer Ver kerk naar Katwijk aan Zee werden ver voerd Wij hebben Zaterdag een kort onder houd gehad met mej. Bongertman, de ste- wardesse van de verongelukte „Lijster". In gezelschap van dr. K. M- Slotboom, chef van den geneeskundigen dienst der K.L.M.. was zij Zaterdagmorgen van Croydon opge stegen met de „Oeverzwaluw", bestuurd door den piloot G. Bax. Daar Schiphol ech ter door mist dicht zat, moest de „Oever zwaluw" te Vlissingen op beter weer wach ten. Mej. Bongertman was natuurlijk ver heugd. weer gauw thuis te zijn en maakte een opgewekten Indruk. Natuurlijk was het haar nog lang niet naar den zin, op een t .t een rustbed neergeslagen zetel van de K.L.M.-vogel te moeten blijven liggen- Dr. Slotboom was over haar toestand uiterst tevreden en gelooft ook niet, dat mej. Bon gertman ribben gebroken heeft, zooals aanvankelijk werd verondersteld. Binnen korten tijd zal zij geheel opgeknapt zijn. daar het bekomen letsel zich voornamelijk bepaalt tot een aantal kneuzingen, een gekneusden voet en brand- en snijwonden, echter alle niet van ernstigen aard en dat bleek ook wel uit het feit. dat mej. Bon gertman in staat was, op opgeruimrien toon een gesprek te voeren, waarbij zij zich o.a. zeer gelukkig toonde met de schat van bloemen, haar op Croydon geschon ken, die de ..Oeverzwaluw" ten deele vulde 3663 «Ingez. Meel.) Vergadering der Federatie van Alg. R.K. Werkgevers verenigingen. DE WERKLOOSHEID. In dc week van 23 tot cn met 30 November 1936. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede. dat in de week van 23 tot en met 30 November 1936 het aantal leden van ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 ge subsidieerde vereeniglngen bedroeg 531.300. hieronder zijn begrepen 74.200 landarbeiders te wier aanzien in de maanden Mei tot en met November geen gegevens aangaande werkloosheid ontvangen worden. Van de 457.100 verzekerden niet behoo- rende tot de landarbeiders, waren geheel werkloos In de week van 23 tot een met 30 November 1936 29.5 In de vorige verslagweek (9 t.m. 14 November 1936) 29.0% in de overeenkomstige verslagweek van 1935 30 4% In de overeenkomstige verslagweek van 1934 27.0 Bij 1058 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 28 November 1936 in totaal 431.052 werkzoekenden ingeschre ven. onder wie 407.409 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 414.540 werkloos, onder wie 396.582 mannen. Rede van den voorzitter. Heden kwamen onder presidium van ir. F. H. E- Guljë in hotel Wittebrug te den Haag in gecombineerde vergadering bijeen het federatiebestuur der algemeene R.K. Werkgeversvereeniging en de besturen der werkgeversvakorganisaties, aangesloten bij het R.K Verbond van Werkgeversvakver- eenigingen Bij de opening sprak lr. Guljé een openingsrede uit. Na gewezen te hebben op de steeds toe nemende werkzaamheden der vereeniging en den steeds grooter wordenden invloed der organisatie op de algemeene sociale en economische stroomingen in ons land. ver klaarde de voorzitter, dat de A.R.K.W.V- kerngezond is en tegen alle moeilijkheden opgewassen. Dit Jaar, zoo vervolgde spr., diende zich voor on; aan als het zesde cri sisjaar; toch was er in het voorjaar voor het eerst weer eenig optimisme in ons land Want terwijl wij ons uiterste best deden om onze kostprijzen neer te drukken tot het wereldniveau, zagen wij da» niveau langzaam stijgen, dus naar ons toe komen. Het was de wereldconjunctuur, die zich al weer in opgaande lijn bevond en nog ver sterkt werd door een hausse, die het ge volg was van den oorlog in Abessyniü en de oorlogstoerustingen elders in de wereld Bovendien brachten de stakingen van de zen zomer in België onverwacht "oordeel aan onze havens. Een en ander deed bij verschillende instanties, in de eerste plaats bi; onzen minister-president, de meening postvatten, dat. de aanpassingspolitiek haar doel bereikt had Maar zij zagen daarbij over het hoofd, dat ac necrwaart- sche be veging van ons kostrnpeil door drie krv.hten geremd werd: door de noodzake lijkheid van crisissteun aan niet-rendabeie bedrijfstakken, waardoor v/eer een zware druk op onze bevolking onvermijdelijk is gebleken, door de hooge belastingen, die voortvloeiden uit het feit, dat de staat haar eigen huishouding niet voldoende kon aanpassen en tenslotte door den hoogen rentevoet op de geldmarkt, die noodzakelijk •vas ter verdediging van den goudvoorraad van de Nederlandsche Bank. Hoe ver wp tenslotte nog van het doel der aanpassing verwijderd waren is duidelijk geworden on het moment der mislukking zelve, toen aoor het enkele feit van het goudembargo de koers van den gulden in de beste orde, doch zeer beslist, daalde tot 20"' beneden pari. De muntcorrectie. ons door het bui tenland opgedrongen, bracht de aanpas sing een grooten stap verder door de ver schuiving in de wisselkoersen. Van die ver schuiving zal overigens de meest-aange- paste het meest profiteeren- Al was in wendige versteviging dit jaar het voor naamste parool: toch heeft ook naar bui ten de vereeniging zich doen gelden. Spr. wees op de monetaire, de economi sche en de sociale actie der vereeniging in het afgeloopen jaar en begaf zich vervol gens in een beschouwing en sprak de hoop uit, dat de politieke constellatie na de ver kiezingen den weg zal openen tot een ac- rieve welvaartspolitiek, meer dan dit jaar in de laatste jaren geschied is. MAASWIJDTE KUIL- EN SNURRE- VAADNETTEN. H MENKO f Te Brussel is Zaterdag, in den ouderdom '»n 58 jaar, overleden de heer H. Menko, lirmant van de Fa. S. J. Menko en Zonen, textielfabriek te Enschedé. De heer Menko, <be zich metterwoon In de Belgische hoofd- S'jW zou vestigen, bevond zich daar met hjn naaste familie om een woning te zoe- "h- Op straat is hij door een autobus aan treden en aan de gevolgen daarvan over leden. VERGADERING ALGEMEEN BESTUUR A. N. W. B. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft de wintervergadering van het alge meen bestuur dit jaar te Breda gehouden. De vergadering werd geopend met een openingsrede van den voorzitter, den heer Edo J. Bergsema. Hierna werd overgegaan tot de behan deling der begrooting van den A.N.W.B. voor het jaar 1937. welke in ontvangst en uitgaaf werd vastgesteld op een eindcijfer van f. 1.061.900. Tot lid van het dagelijksch bestuur werd met acclamatie herbenoemd de heer mr. A. M. J. de Jager, kantonrechter te Utrecht Ln de vacature in het dagelijksch be stuur, ontstaan door het overlijden van den heer G. A. Pos. welke vacature sinds 1933 nog steeds onvervuld was gebleven, werd, op voorstel van het dagelijksch be stuur en eveneens met acclamatie, voor zien door de benoeming van den heer H. P. J. Bloemers, burgemeester van Arnhem Tot buitengewone leden van het dage lijksch bestuur werden met aclamatie her benoemd de heeren C. R. T. baron Kraijen- hoff en Ernst Crone. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat tot aller leedwezen de heer mr. M. Nauta zich wegens gezondheidsredenen genoopt heeft gezien, af te treden ais buitengewoon lid van het dagelijksch bestuur. Besloten werd, deze vacature voorloopig onvervuld te laten. Tot stemgerechtigden in de afdeelingen Limburg en Friesland van den A.N.W.B. werden resp. gekozen de heeren J. J. van Sonsbeeck te Amstelrade en J. H. G. van den Berg, bondsconsul te Sneek. Daarna werd overgegaan tot benoeming van verschillende commissies. Ten minste 7 c.M. Ten gevolge van de in Nov. 1936 geno men besluiten door een Internationale Conferentie te Londen bijeengekomen op uitnoodiging van de Regeering van Groot- Blittannië. ter bespreking van het stellen van een maat op netten en op sommige vlschsoorten. ligt het in het voornemen van den minister van Landbouw en Vis- scherij spoedig te bevorderen, dat het crl- siszeevischbesluit 1936 in dien zin zal wor den gewijzigd dat de maaswijdte van bo vengenoemde netten ten minste 7 c.M. zal moeten bedragen in plaats van Th c M, Hierbij zij opgemerkt, dat controle zal geschieden, nadat het net bevischt is en uat daarbij de lengte van de gestrekte maas tusschen haar elndknoopen. nat ge ineten ten minste 7 c.M. zal moeten be oragen. Bij het breien der netten houde men dus rekening, zoowel met het krimpen tengevolge van nat worden, als met het rekken ten gevolge van de krachten, die er tijdens het visschen op worden uitge oefend. Men neme het vooral niet te krap, aangezien de maaswijdte ten minste 7 c.M. zal moeten bedragen en dus niet minder. VEREEN. VAN INDISCHE VERLOF GANGERS. Zaterdag had in café „Cornerhouse" te Den Haag een algemeene vergadering plaats van de Vereeniging van Indische verlofgangers. De voorzitter, mr. F. A. Janssen van Raay wijdde enkele woorden van erkentelijkheid aan den inmiddels af getreden en naar Indië teruggekeerden ir- P. K. Termij telen voor al hetgeen deze ln het belang der vereeniging had verricht. Verder deed de voorzitter mededeeling van het volledig terugstorten van het door de vereeniging toegestane garantie-bedrag ten behoeve van den pasar malam. welke een groot succes bleek te zijn geweest. Wat het belastingbureau der vereeniging uetreft maakte de voorzitter melding van het voornemen van den heer R. A. Corne lissen om als beheerder af te treden, met dien verstande dat als zijn opvolger, de heer H. J. van Gulpen in de drukke maan den of als deze met vacantie is. hij bereid is hem als gedelegeerd bestuurslid der ver eeniging behulpzaam tc zijn of te vervan gen. Intusschën dankte de voorzitter den heer Cornelissen voor alles wat hij voor 't i-elastingbureau. zijnde dit zijn eigen stich- 'ing. in het belang der vereeniging heeft tot stand gebracht Besloten werd met algemeene stemmen tot een donatie aan ,-Inef" (Indië in Ne derland door de film). „DE VRIJDENKER." Kioskenverkoop stopgezet. Van regeeringswege zijn. naar men ons mededeelt, stappen gedaan, waardoor dc verkoop van „De Vrijdenker" aan de sta tionskiosken beëindigd is. (Msb.) LUITENANT-GENERAAL TEN BOSCH. De toestand van luitenant-generaal ten Bosch, die Zaterdagochtend te Den Haag het slachtoffer van een aanrijding is ze- worden en in het gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal is opgenomen was heden ochtend nog onveranderd en van ernstigen aard. HEFFING 01' BOTER. De hef'ng op bot»r en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 14 tot en met 19 Dec. vastge steld op f. 0.80 per K.Gbehouden* >s- schentijdsche wijziging. VEREENIGING VAN LIBERALE GEMEENTERAADSLEDEN. Zaterdag vergaderde in Excelsior te 's-Gravenhage de kring Zuid-Holland van de Vereeniging van liberale leden van ge meentebesturen. onder voorzitterschap van den heer C. G. Roos. burgemeester van Lc-kkerkerk. Na goedkeuring van het jaar verslag van den secr.-nenningm. den heer S. J. Bastiaan werden bij de verkiezing van vier bestuursleden, ter voorziening in de vacatures, wegen? nerlodieke aftreding van de heeren C. van den Berg te Voorburg. L- -'e Groot te Rotterdam en ir. S. H. Stoffel le Delft (die niet. terstond herkiesbaar wa ren) en de vacature wegens overlijden van dun heer J. van Dijke te Brielle, gekozen Ie heeren J Be«°n iBodegraven). L. J. v. Dijk iRiiswiikl. J. P. D. van Duyvenbode (Zegwaard) cn N. Moerman (Vlaardingen) Vervolgens werd behandeld het onder werp: .Liberale activiteit in den raad'dat werd ingeleid door den heer mr- J. A. H. Cooos. Lid van de Tweede Kamer. Na afloop -der vergadering vereenigde men zich aan een koffietafel waar een 200-tal personen aanzat en her woord werd gevoerd door ihr mr. dr. E. A van Bere- s.cyn over het onderwerp: -.De taak der liberalen in de gemeenteraden". BETALEN VAN MOTORRIJTUIGEN BELASTING PER GIRO. In verband met verschillende verzoeken om de verschuldigde motorrijtuigenbelas ting op de postrekening van den ontvan ger te voldoen en vervolgens de motorrij- tuigenbelastingkaart per post te ontvan gen, heeft de minister van financiën bij wijze van proef het volgende bepaald. Indien een houder van een motorrijtuig de verschuldigde motorrijtuigenbelasting voldoet door s(orting of overschrijving op de postrekening van den ontvanger en hij toezending van de motorrijtuigenbelasting- kaart door middel van de post verzoekt zal oe ontvanger aan het laatste gevolg geven. Kosten zijn daarvoor niet verschuldigd. De aandacht wordt er echter op gevestigd, dat de toezending niet per aangeteekenden brief zal geschieden en dat deze verzen ding plaats heeft op eigen risico van den houder. Indien een houder van een motor rijtuig die de verschuldigde belasting per- giro heeft voldaan, bemerkt, dat een hem per post toegezonden kaart hem niet heeft bereikt, is het in zijn eigen belang, dat hij daarvan onmiddellijk kennis geeft aan den ontvanger. Teneinde fraude te voorkomen zal op een dergelijke kaart, welke dus den juisten houder niet heeft bereikt, en even eens op een daarvoor afgegeven duplicaat- kaart. een overschrijving, als is bedoeld in art. 11 der motorrijtulgenbelastingwet, of een teruggaaf, bedoeld in art. 14 dier wet, slechts worden verleend, nadat afdoende is gebleken, dat geen fraude in het spel is. Het bovenstaande geldt voorloopig bij wijze van proef op alle kantoren met uit zondering van het kantoor der accijnzen te Amsterdam. Op het laatste kantoor Dlijft voorloopig de bestaande regeling ge handhaafd- Aangezien het slechts een proef geldt is van deze regeling nog geen mel ding gemaakt op de formulieren (aangif ten. enz. i Belanghebbenden zullen dus zoo noodig zelf het verzoek moeten schrijven en het nummer van de postrekening van den ontvanger dienen op te zoeken. Een onverwachte gebeurtenis heeft het Verre Oosten v/eer eens opgeschrikt. De Chineesche dictator (althans voor zoover in China daarvan sprake kan zijn) Tsjang kai Sjek, is gevangen ge nomen door den zoon van maarschalk Tsjang Hsoe Liang, den vroegeren dis- tator van Mandsjoerije. Maarschalk Tsjang kai Sjek bevond zich in een badplaats op ongeveer 40 K.M. van Sjansi. toen een revolutie in Sianfoe uit brak. Hij keerde in allerijl terug naar Sianfoe, teneinde de muiterij tot staan te brengen, doch is daatbij, na een gevecht, waarbij velen van zijn lijfwachts werden gedood, gevangen genomen met zijn ge- heele gevolg, met inbegrip van 5 generaals De maarschalk schijnt ongedeerd te zijn en heet veilig. Maarschalk Tsjang kai Sjek- Maarschalk Tsjang Hsoe Liang telegra feerde aan den plaatsvervangenden mi nister-president, dat hij sedert acht jaar toegenegenheid koestert voor maarschalk Tsjang kai Sjek en dat hij de volle verant woordelijkheid voor zijn veiligheid op zich neemt. Maar geheel gerust is men begrij pelijkerwijze toch niet. Naar het schijnt, zvjn de muitende troe- oen heer en meester «te Sianfoe. Men kan zich nog geen beeld vormen van den om vang van de muiterij, maar Tsjang Hsoc Liang heeft ongeveer honderdduizend man cider zijn bevel uit de provincies Sjen-si en Mansoe, waar de operaties tegen de communisten reeds gedurende een maand aan den gang waren. De spoorwegverbin- oing tusschen Nanking en Sjen-si is aan de grens van de provincie Honan onder broken. Later was ook geen telefonische verbinding met Sianfoe meer te verkrijgen. Maarschalk Tsjang Hsoe Liang, zou de regeering van Nanking, acht ..vragen" heb ben gesteld: stopzetting der campagne te gen de „rooden": opneming van commu nisten in de Kwo-min-tang. zooals dat voor 1927 het geval was, bondgenootschap met Sovjet-Rusland, bijeenroeping van een con ferentie van „nationaal welzijn", vrije meeningsuiting voor de pers en amnestie voor politieke "gevangenen. De houding van Nanking. De regeering van Nanking heeft het mi litaire comité gemachtigd de staat van be leg af te kondigen overal, waar het comité dat noodig oordeelt. Te Nanking. Sjanghai en andere steden is-van die machtiging onmiddellijk gebruik gemaakt. Hoewel be langrijke troepenbewegingen zijn op te merken, gelooft men dat Nanking zal trachten, het conflict langs vreedzamen weg bij te leggen. In een manifest maant de regeering het volk tot kalmte aan. Mevrouw Tsiang kai Sjek is gistermid dag in gezelschap van den minister van fi nanciën Koeng van Sjanghai naar Nanking vertrokken, waarheen ook president Lin- Sen op weg is. De permanente commissie van het cen trale uitvoerend comité heeft besloten: 1 Tsjang Msoe Liang af te zetten. 2. Hskoeng. de minister van financiën, zal het voorzitterschap van de executieve yoean ad interim waarnemen. 3. Feng Yoe Siang zal het voorzitterschap bekleeden van de militaire commissie wel ke door de benoeming van nieuwe leden zal worden versterkt. 4. Hoying Hsiang, de minister van oor log. zal het opperbevelt- voeren. Later is de houding echter weer gewij zigd. Feng Yoe Liang heeft maarschalk Tsjang Tsoe Liang getelegrafeerd, dat de Nanking-regeering bereid is zijn eischen te bestudeeren. doch maarschalk Tsiang kai °jek moet onmiddellijk worden vrijgelaten. Aan hem dankt China de enorme vooruit gang van den laatsten tijd op binnen- landsch. zoowel als internationaal terrein. Feng stelt voor, met een groep vrienden naar Sianfoe te komen als garantie, dat Nanking de belofte nakomt. Kanton zal Nanking steunen. De regeering van Kanton heeft aan de centrale regeering te Nanking een verkla ring gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat zij zich lovaal zal toonen ten aanzien van de Nanking-regeering en beloofd wordt militaire hulp te zullen zenden, in dien deze noodig za! zijn. Operaties begonnen. Uit Peiping wordt gemeld,, dat in de nabijheid van Lintoeng, het hoofdkwartier van Tsjang-Hsoe-Liang. gevechten zijn be gonnen tusschen de troepen van dezen machthebber en de regeeringstroepen. De Nanking-troepen worden in hoofdzaak ge concentreerd te Hsoetsjou aan de grens tusschen Anbweii en Kiangsoe. De troepen van den gouverneur van Honan zijn te Toengkwam aangekomen om de muiters te bestrijden. De spoorweg tus schen Toengkwan en Sianfoe zou vernield zijn. Onder bevel van generaal Poe-teh- Boea rukken communistische strijdkrach ten naar Sianfoe op. Het gerucht doet de ronde, dat de troe pen van den militairen gouverneur van Sjensi zich gesplitst hebben: een deel zou zich namelijk bij de muiters hebben aan gesloten. Tsjang-Hsoe-Liang zou de echtgenoote van Tsjang-kai-Sjek hebben medegedeeld, dat haar man door geen enkel gevaar be dreigd wordt. Ongerustheid in Japan. Zooals te voorzien was, heerscht ln Ja pan groote ongerustheid. Minister Arita. heeft met de vooraanstaande ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche za ken een bespreking gehouden. Men was het er over eens, dat de Japansche regee ring voorloopig een afwachtende houding moet aannemen en elke positieve actie moet vermijden. Een uiteindelijke beslis sing ln dezen geest zou in een conferentie van de ministers van buitenlandsche za ken, oorlog en marine genomen zijn. In Japansche kringen, die de gebeurte nissen in Sianfoe als bedekte sovjet inmenging" bestempelen, verklaart men te gelooven, dat de actie waarschijnlijk reeds geruimen tijd werd voorbereid, maar ver haast is door de totstandkoming van het Duitsch-Japansche accoord. In zekere kringen verwacht men het af treden van den minister van buitenland sche zaken. Arita, ja zelfs van het geheele kabinet Hirota, welker positie reeds lang geschokt wordt geacht. Hirota heeft reeds vele aanvallen te verduren gehad in ver band met zijn politiek van toenadering tot Dultschland en Italië, waaraan men het mislukken der onderhandelingen te Nan king wijt. De Japansche autoriteiten in China heb ben volmacht gekregen tot het treffen van alle vereischte maatregelen ter bescher ming van het leven en bezit der Japanners in China. Natuurlijk spreekt men in Japan over een verbond van den rebelleerenden maar schalk met sovjet-Rusland, doch de sov jets gaven daarvan reeds een tegenspraak, wat echter nog niet veel zegt. BEGRAFENIS T. SCHELTENS. Zaterdag is op de algemeene begraaf plaats te Bussum het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer T. Schel- tens, in leven lid der firma Scheltens en Giltay te Amsterdam en directeur van het weekblad Het Leven". Er was zeer groote belangstelling. Aan de groeve is gespioken door dé heeren J. Giltay, namens de firma, waarvan de heer Scheltens deel uitmaak te. I Noothoven van Goor. als voorzitter van den Nederlandschen Uitgeversbond. Andries Blitz, als vriend, mr. E. Straat, re dacteur van „Het Leven", dr. P. H. Ritter. namens verschillende auteurs, M. Proost, namens de Vereeniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels, mr. Fran cois Pauwels, als een der oudste auteurs van de firma en de heer Ozinga, als oud ste vriencf VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den Minister van Sociale Zaken, zal op Woensdag 16 Dec- 1956 niet plaats hebben. De minister van staat, commissaris der Koningin in de orovincie Zuid-Holland is verhinderd Donderdag 17 dezer audiëntie te verleencn. J. O. te L. De flesch filnk schoonma ken met warm zeepsop en goed naspoelen mei zuiver water C v. L. te L. Op de trottoirs langs dc route van den stoet is plaats voor vele tien duizenden. Als u dus maar vroeg genoeg bent zult u daar op 7 Jan. we! een plaatsje kunnen krijgen v. d. S. te L. Het was beter geweest, dat bij het sluiten der overeenkomst t.a.v, de door u bedoelde aangelegenheid een be slissing was genomen. De huurder zou thans kunnen vorderen, dat de borden ver dwijnen. Tracht alsnog de zaak met dezen in der minne te schikken. W. S. te L. Als door u alle premies be taald zijn en de polis op uw naam staat, kunt u het overblijvende geld behouden. J. v. A., te O. De becijfering van uw aanslag is juist, indien het inwonend kipd zelf in de gemeentefondsbelasting is aan geslagen. In dit geval wordt de belastbarp som, waarnaar de geraeentefor.dsbclasling wordt geheven, verhoogd wegens samenwonen, terwijl geen kinderaftrek kan worden ver* leend.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9