Hedenavond 8.15 uur LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 December 1936 UIT DE OMSTREKEN f oplossing op een afzonderlijke briefkaart wordt AGENDA MUSEA. HAARLEMMERMEER. Bij de ...Vierkantjongens" te Hoofd dorp bestaat het plan om op 12 en 19 December a.s. de huizen langs te gaan voor het inzamelen van brandstof, gebruikte kleeren enz. ter uitdeeling aan de meest behoeftige gezinnen in deze gemeente. Geld zal daarbij niet worden aangenomen. Gevondentwee jassen, een zak met inhoud, een gouden medaillon en een sjaal. Ten raadhuize werd hiervan aan gifte gedaan. Het bestuur van de gymnastiek- en Athletiekver. .Hoofddorp" had in overleg met de Directie van de Beurs een regeling getroffen, waardoor adspiranten-ultvoering kon worden verzekerd. De propaganda-commissie heeft in over leg met het bestuur besloten in den loop van Januari een feestavond voor de adspi- ranten te organiseeren. In de Ned. Herv. Kerk te Vijfhuizen heeft onder groote belangstelling het jaar feest plaats gehad van de Herv. Meisjesver. ..Lydia" onder leiding van den heer A. C. Brorens. die sprak over „Ons wachtwoord". Een gevarieerd programma werd ver dienstelijk afgewerkt, terwijl de heer N. van Exter. de bekwame organist uit Hoofd dorp op meesterlijke wijze zijn medewer king verleende. Door verschillende afge vaardigden werden gelukwenschen over gebracht. Mevr. Brörens sprak^het slot woord. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Nelly, d. v. N. M. W. van Har- tmgsvedlt en P. I. K. Jongejan; Maria Geertruida Antonia. d. v. C. A. Duinhoven en H. C. Bakker; Johanna Alida Sophia, d. v. J. J. Hageman en S. J. A. Rijnders. Overleden: J. C. de Graaff, vr.. 62 j. echtgenoote van J. Heij. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. W, Pollé met gezin, Molen straat 19; G. J. van Schravendijk met echt genoote. Meerstraat 182; Wede. G. M. Tuijl SchuitemakerSchmitz. Molenstraat 39 W. Felder met echtgenoote. Meerstraat 114; E. B. J. Kroon. Hoofdstraat 81B; J. C. C. Dekkers, Burg. Pontstraat 58; C. A. M. Beijsens, Leidschestraat 116. Vertrokken: A. C. Peperkamp, Blokker, A. 32; C. S. Venne, Voorhout, Hoofdstr. 104. Gevonden: heerenrijwiel; kinder wantjes; mand met bloembollen: oorbel; nummerplaat. Te bevragen bij de politie. KATWIJK AAN ZEE. Het a.s. Gouden Jubileum der Nieuwe Kerk Zooals gemeld, heeft zich een werkcomité gevormd om bij gelegenheid van de her denking van de plechtige inwijding 50 jaar geleden van de Nieuwe Kerk de kerkvoog dij de inrichting van een Doopkapier aan te bieden- Aan alle Hervormde adressen is nu een enveloppe bezorgd om er een jubi leum-gave voor bovengenoemd doel in te willen dogn. Het comité van aanbeveling bestaat uit: ds. R. P. A. Rutgers, dr. Fr. J. Broeyer, burgemeester mr. W. J. Woldringh v d. Hoop; de oud-kerkvoogden C- Bloot; J. R. Bloot: C. den Duik; A. Parlevliet en A. Verloop: de oud-ouderlingen Jac. Barn- hoom en D. B. Parlevliet. Ouderavnd Herv. School IIL Deze ouderavond van Herv- School III, hoofd de heer C. Bezemer, werd gehouden in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Ds. Fr. J. Broeyer liet zingen Ps. 89 vrs 3, waar na hij voorlas den 146sten Psalm. Daarna ging hij voor in gebed. Voorts hield hij een inleiding over Jeremia 15 vrs 16 het middelste gedeelte en behandelde: 1. een zondig menschenkind. en 2. een hunkerend menschenkind; nadien werd gezongen Ps. 105 vrs 3. De heer Bezemer behandelde een onderwerp uit de Kerkgeschiedenis, n.l- „Perpetua en Felicitas". De heer van Ey- bergen gaf een referaat over: „Wij en onze kinderen", terwijl mej. Drenth een stukje voorlas van Van der Hulst: „Toch een held" Ds. Broeyer liet na een kort slot woord zingen Ps. 86 vrs 6, waarna ouder ling Dubbelaar eindigde met dankgebed. Voordat allen huiswaarts gingen werd nog gezongen Gez. 180 vrs 1. Uitvoering Chr. Muzickver. „Uitspanning na Inspanning". De Chr. Muziekvereen. „U.N.I.", dir. de heer P. C. Langmuur, gaf haar 36ste Jaar- lijksche uitvoering in de goed bezette Zaal voor Prot. Belangen. De heer A. den Dikken liet zingen Ps. 150 <1 met begeleiding van het orkest. In 't bijzonder heette .spr. den heer L. H. J. Kluit uit Rotterdam, voorzitter van den Hollandschen bond van Chr. Harmonie- en Fanfaregezelschappen welkom. Na gebed nam de directeur, de heef Langmuur, de leiding over en opende het concert met een flinke marsch, vervolgens de ouverture „Si j'étais roi", van Adam. ,Les feuilles du Matin", van Strauss en het „Pelgrimskoor" uit Tannhauser van Wagner. Er was leven dig applaus na ieder nummer. Er volgden eenige humoristische samen spraken, waarom smakelijk gelachen werd. De heer Kluit herinnerde aan het suc ces dat verleden jaar op het concours te Rotterdam behaald werd. Ga, aldus spr., voort op den door U ingeslagen weg. Hij had met genoegen geluisterd en eindigde met den wensch, dat de heer Langmuur nog vele jaren de vereeniging zal mogen dirigeeren en dat deze zal blijven bloeien. De heer Den Dikken dankte den heer Kluit voor zijn opbeurende en waardeerende woorden. Nog verschillende mooie nummers wer den uitgevoerd, waarna de heer den Dik ken een woord sprak tot het lid A. van Dijk, die 36 jaar deel van „U.N.I." had uit gemaakt en die nu de vereeniging voor goed zou verlaten. Spr. zei, dat Van Dijk 36 jaar geleden de kleine trom was begin nen te roeren, later de groote trom; zou den wij hem nu met stille trom laten ver trekken? Volstrekt niet. Spr. dankte hem voor alles wat hij in dien tijd voor de vereeniging gedaan had. Maar zijn 4 zoons, 3654 Welke sport beoefenen zij? Groote Radio Sport-Luisterwedströd ten bate van het Nationaal Fonds voor BjjzondereNoodeu, L over beide zenders. Schitterende prijzen. h Waar het om gaai. De zes teekeningen brengen verschillende tak ken van sport in beeld. De geluiden, welke voor elk dezer sporten karakteristiek zijn, zullen in ff een bepaalde volgorde voor de microfoon wor-- y^\\ jËïfv*. den weergegeven. De bedoeling is nu te raden, rU in welke volgorde de sporten voor de microfoon r -usvlx worden uitgebeeld. Belangrijk. 1. Oplossingen op briefkaart uiterlijk 30 Decem ber 1936, laatste buslichting, met naam van afzender in bloldetters. zenden aanNationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, Prinsesse- gracht 28, Den Haag. 2. Aan de adreszijde boven de gewone porto ten minste 25 ct. extra aan postzegels bijplakken. Toelichting. sj/f /il A ff De Posterijen vergoeden aan het Nationaal Fonds 'M /MR voor Bijzondere Nooden de volle waarde van V in o al*e bijgeplakte postzegels. Hoe meer U der- 0 halve aan postzegels bijplakt, des te meer komt ff ten goede aan het Nationaal Fonds voor Bjj- w 'I zondere Nooden. Aan dezen wedstrijd kan ieder- een meedoen; alle gezinsleden mogen net zooveel oplossingen inzenden als zij willen, mits iedere rM ingezonden, voorzien van minstens vijf en twintig \_J^> cents extra porto. Indien meerdere goede op ia lossingen inkomen, beslist het lot. Prachtige pryzén 1. Chevrolet 1937; 2-deuren -coach. Gratis beschikbaar gesteld door General Motors S.A., Antwerpen. 2. „Een week in den Zwitserscben winter" het Zwitsersche verkeersbureau; Amsterdam. 3. Een Philips Ont vangtoestel ter waarde van f 193.-. Philips, Eindhoven. 4. E. M. Jaarsma-haard, ter waarde van f 187.50, Jaarsma, Hilversum. 5. Een „Küppersbusch" gasfornuis ter waarde van f 120.- Imenexco. Leiden. 6. Een zilveren theeservies, Fa. J. Steltman, 's-Gravenhage. 7. Een Telefunken ontvangtoestel, t.w.v. f 114.-, 8. Een reis naar keuze t.w.v. f 100.- The American Express Comp. Incorp. R'dam. 9. Eenhonderd gulden, te besteden in de Bijenkorf. 10. Een ulster en een costuum, t.w.v. f 100.-, Peek Cloppenburg. 11. Een Engelsche conversatie-cursus t.w.v. f 75.-, Linguaphone-lnstituut Amsterdam. 12. Schilderij ln ltösL t.w.v. f 75.-, M. A. J. van Bommel, Utrecht. 13. 40-deelige cassette Gero-ziiver, waarde f 65.-. 14. Treinreis naar Oostenrijk en terug, Osterreichische Verkehrswerbung, Utrecht. 15. Erres Stofzuiger. 16. Drinkservies „Leerdam", Th. Schönberger, Nijmegen. 17. Tweepersoons J.K.L. Springmatrasstel, t.w.v. f 52.50, N.V.Kapok- fabriek Kleine, Leiden. 18. Naaimachine Lewestein. 19. Naaimachine Lewestein. 20. Heeren- of damesrjjwiel, waarde f 45.-. 21. Een damesring met 18 kar. brillant, Fa. I. J. Asscher, Amsterdam. 22. Een heeren- of damespolshorloge „Haviro", N.V. v.h. Hofman en Vis, Rotterdam. 23. Ken Unicum (vaas)pnaar ontwerp van A. D. Copier, waarde f 40.-, N.V. Glasfabrieken Leerdam. 24. Een auto-schijnwerper, t.w.v, f 35.-, N.V. Verah, Roermond. 25. Een 40-deelige cassette 'Gero-Ziimeta, t.w.v. f 33.-. 26. Een fauteuil, t.w.v. f 30.-, N.V. ,,'t Woonhuys Amsterdam. 27. Een zilveren roomstel, N.V. H. P. de Swart Zoon. 's-Gravenhage. 28. Een vaas Myra kristal, N.V. H. P. de Swart Zoon, 's-Gravenhage. 29. Een dames Anker-horloge, merk Cyma, waarde f 35.-, J. Blok en Zonen, Amsterdam. 30. Een opldapbed, J. C. Hahn Jr., Amsterdam. 31. Een eiken houten Theetafel-vitrine, H. F. Jansen en Zoon, Amsterdam. 32. Een „Denig"-tent. model Trekvogel, firma Carl Denig, Amsterdam. 33. Een damesbureautje met thee- en boekenkastje. „Paloma", Twello. 34. Een thee servies, 15-deelig, N.V. v.h. P. F. Sjoukes Zn., Amsterdam. 35. Een haardfauteult met los kussen, T D- Fabriek Rotterdam, en 1800 andere pratht-prijzen. h ill (Ingez. Med.l die werkende leden van „U.N.I." zijn, zullen den naam „Van Dijk" nog langen tijd in eere houden. Spr. liet tenslotte zingen Ps. 100 1 en 4 en sloot met dankgebed. Door den belastingophaaldienst, dir. C. de Monyé, is over November afgedragen aan den rijksontvanger f. 589.16; aan den gemeenteontvanger f- 675.95 en aan assu- rantiepremiën enz. f. 89.40; totaal f. 1354.51 Ds. Pras ontving een enveloppe met een bankbiljet van f 25 en door bemidde ling van koster v. d. Plas f. 1.05 voor de Kerktelefoon. De opbrengst van de collecte voor de Diaconale Halfweezen en Ziekenzorg be droeg f. 66-35. De Vereen, tot Bevordering der Zen dingszaak mocht bü een 2de telling van den inhoud der zendingszakjes een bedrag boeken van f. 147.69. In 't geheel werd tot dusver ontvangen f. 1371.56. Door den heer Nlc. van Beelen. orga nist van de Oude Kerk werd toezegging gedaan van f.5— voor de Diaconie; f.5.— voor het Jeugdhuis; f- 5.voor de Doop- kamer Nieuwe Kerk (eerste bijdrage voor dit doel) en f. 5.voor het Weeshuis. Ge noemd bedrap*van f. 20.is de inhoud van de bus in de Oude Kerk; door kleine giften is dit bedrag te zamen gebracht. De opbrengst van de verjaardagbus sen ten bate der Chr. Jeugdorganisatie heeft in November opgebracht f. 10.94. LISSE. Beroepen. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Geref. Gem. hier ter plaatse, die momenteel be roepen onder zich heeft naar Yerseke en Grand-Rapids (Noord-Amerika) ontving thans ook een beroep naar Dirksland Z.H.) NOORDWIJKERHOUT. Ruim 400 werkloozen! Doordat vele groote bloemist-firma's wederom ontslag gaven aan een groot aan tal werklieden steeg thans het aantal werkloozen tot ruim vierhonderd. De danspartij ging niet door. Een Jonge dame, kwam uit den schoen- handel S. alhier, met twee nieuwe elegan te balschoentjes in haar hand, welke zij aandachtig bewonderde. Een baldadig Jongmensch sloeg één der exemplaren uit haar handen, gaf er een schop tegen en door een noodlottig toeval kwam het terecht in de goot van het huis van den heer M. De danspartij kon niet doorgaan NOORDWIJK AAN ZEE. .Gisteravond werd de jaarlijksche dankstond voor vlsscherij en gewas in de Herv. Kerk gehouden. Ds. N. J Cupedo sprak naar aanleiding van Mattheus 4. vers 4. OEGSTGEEST. Mooie avond voor de R.K. Blindenzorg. Voor een geheel bezette zaal is in het Patronaatsgebouw een zang- en filmavond gegeven ten bate van de afd. Zuid-Holland van de Federatie voor R.K. Blindenzorg. Medewerking verleende „Het Matrozen- koor" (Hofstads Koorknapen) onder leiding van den heer Theo van Elferen. Kapelaan Sanders, voorzitter van het uitvoerend comité, bracht dank voor de verleende medewerking aan de voorberei ding. Het rijk afwisselend programma bestond In hoofdzaak uit zangnummers van Hof- stad's Koorknapen, waarvan de oudste naar schatting nog geen 15 jaar telt. Ingezet werd met het 3 st. „Ave Maria" van Fr. Hamma gevolgd door een 4-tal zangnummers 4 st. gezongen n.l. „O Sacrum Convivium" van G de Crose; „Christe Elei- son" van G. da Pallestrina; „Domine non sum Dignus" van L. de Vittoria, en „Exaudi Deus" van G. de Crose. Tot slot van dit eerste gedeelte werd ge zongen „Haec Dies" van J. Gallus, dit laat ste 8 stemmig. Met groote bewondering hebben wij deze plm. 30-tal jeugdige zangers beluisterd Men kwam onder den indruk van den stillen eenvoud en de strenge discipline. De heer Robert Coppes. voorzitter van den R.K. Blindenbond „St. Odilia" afd. Den Haag zette het blindenwezen uiteen. Uit eigen ervaring stelde spr. de gevoelens van den blinde op den voorgrond en wist hiermede zijn eigen toehoorders sterk te beïnvloeden tot daadwerkelijk medeleven met blindenzorg. Dat Hofstad's Koorknapen niet alleen ernst betrachten bij hun uitvoeringen bleek ons vervolgens bij de opvoering van „Die Landliche Konzertprobe" van Fr. Suppé, een komische scène in 1 acte, onder direc tie van Piet Lustenhouwer Jr. Een daverend applaus viel hun hiervoor ten deeli. Het koor zong nog een 6-tal nummers die onberispelijk werden uitgevoerd. O.a. trad in „Der Lindenbaum" van Fr. Schubert als sopraan-solist op de 10-jarige Tony, welke voor zijn zuiveren zang een extra applaus ten deel viel. Als toegift gaf het koor het „Wiegenlied" van Mozart ten beste. Tenslotte is de blindenlllm „Het licht inwendig" vertoond, waarin ons een blik werd geworpen op den arbeid van de blin den en de met de zorg voor hen belaste organen. De voorzitter van R.K. Blindenzorg Z. H„ de heer W. C. van Breda, sprak een dan kend slotwoord. Aanrijding. Op den Almondeweg had een aanrijding plaats tusschen een bakfiets, bestuurd door J K. te Rijnsburg en een vrachtauto bestuurd door L. B te Den Haag. De bakfiets werd hierbij van achteren aangereden en hevig beschadigd. De be stuurder kwam er goed af. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Oppassen is de boodschap! Door mevr. B. wonende te Rijnsburg is bij de politie aangifte gedaan van het feit dat haar. 's avonds op de Nassaulaan een handtasch is ontrukt door een onbekend gebleven wielrijder. De politie stelt een onderzoek in. Door het schrikken van een voor den groentewagen van N. G. uit Rijnsburg ge spannen paard is in de Assendelftstraat een gaslantaarnpaal aangereden. De aan gerichte schade zal door G. worden be taald. zoodat geen proces-verbaal werd opgemaakt. SASSENHEIM. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. De Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, afd. Sassenheim vergaderde in „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer G. Vlasveld, opende en constateerde dat, hoewel er vele, exportbelemmeringen voor verschillende landen bestaan, de export toch niet onbe vredigend genoemd kan worden. Een belangrijke datum is 15 December a.s. voor het bloembollenbedrijf. Op dien datum zal de Hearing in Washington wor den gehouden, waar de import van bloem bollen in Amerika zal worden besproken. Het ls een eer voor de afd. Sassenheim dat de heeren H. J. Arentshorst en Hendr. van Zonnveld werden gekozen om de be langen van de bloembollenstreek daar te verdedigen. Wij hopen dat zij succes hebben De notulen werden onveranderd vast gesteld. waarna behandeling van den be schrijvingsbrief der 182e alg. vergadering volgde. Het voorstel tot opichting van een eco nomische afdeeldng der alg. vereen., waar men inlichtingen betreffende het bloem bollenbedrijfsleven kan inwinnen, alsmede belastingadviezen kan verkrijgen werd goedgekeurd. Aan deze afdeeling zal tevens een boekhoudafdeeling worden verbonden, waarvan de kosten door belanghebbenden gedragen moeten worden. Een voorstel tot het heffen van entree gelden voor Bloembollenbeurs te Haarlem en een desbetreffend voorstel om de con tributies te verlagen, werd op voorstel van het bestuur niet aanvaard. Het voorstel om nieuwe leden, welke zich opgeven en niet direct bij het bloem- bollenibedrijf zijn betrokken, te rangschik ken onder donateurs der vereeniging, werd aangenomen. De tegenwoordige leden, welke niet bij het bloembollenbedrijf zijn verbonden, blijven lid. Het voorstel om tot reorganisatie te komen van het stem recht der leden en afd. werd aangenomen, met de stem van den heer D. Zandbergen tegen. Het voorstel om het hoofdbestuur der alg. vereen, uit te breiden tot 18 leden, werd aangenomen. Het dag. bestuur zal bestaan uit vier leden met voorzitter en secretaris. De heer G. Zandbergen lichtte een voor stel toe om de termijn van acht dagen, welke bij levering van narcissen is ge steld om te reclameeren, te veranderen. Voorgesteld werd te trachten om dit punt te plaatsen op de agenda van de as. Maart- vergadering der Alg. Vereen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren G. Vlasveld en L. van Leeuwen Jr. Na rondvraag volgde sluiting. VEUP. T.ETDSCHENDAM. Nog tijdig gered! De 7 jarige KI. T. wonende in de Veenestraat werd bij het spelen op het Sluispleln in de sluiSkolk geduwd. Het 11 J. HEDEN. Harmonie: Lgzing van mevr. Ilse Wentzel 8 uur nam. Oud Hortuszlcht: Leld'sche Rad lover te 8'/« uur nam. Stadszaal (foyer); Nat. Jongeren-Ver bond. 8pr. D. J. v. d. Ven. 8.15 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwljgerkerk)Spr. mr G. D. Boerlage over „De verloving" 8'/< uur] nam. Dinsdag. Jeruël: Bidstond te 10.30 uur voorm. Morschweg 59: Stadsevangeliesatle te 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentle te 3 en 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Wijdingsdlenst „Kerk en Vrede", afd. Lelden. 8.15 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Voordracht avond Roosje Driessen. 8 1/4 uur nam! Woensdag. Den Burcht: Entre Nous Opvoering van „Hanengevecht". 81/4 uur nam. Jeruël: Bidstond te 10.30 uur voorm. Nutsgebouw: Leidsch Drankweercomité. Spr. de heer A. Martinus. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie te 3 en 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Openbare les Mij. v. Toonkunst 7Vi uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Lunteren. 7.30 uur nam. Academisch Historisch Museum; Ge opend lederen Dinsdag en Vrijdag van 10— 12l/« en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „Oe Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Hét Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.1 April 104 uur; 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en, V/t—6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/j4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier:- Inenting tegen diphterle 45 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Im Sonnenschein". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Chineesch goud". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De dorpsdokter". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. „De dame met de camelia's", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u- Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur. Jeugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. zlekenfonus „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot e met Zondag 20 Dec. a.s. waargenomen aooi de apotheken J. C Pelle. Kort Rapenbur- 12 telef. 594. J. E. M ten Dijk Haven telef. 85 en J. Doedens Wilhelminapaw Oegstgeest. telef. 274. zoontje van den sluiswachter ,v?nu£',^ie^et zich op het hulpgeroep toe, liet zich boven water zakken waardoor de drenkeling staat was diens beenen te grijpen ®n naar den kant te trelcken. waar Mu. eenige personen op het droge kon »,or gehaald.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6