)S(H DAGBLAD - Eerste Blad Maandag f4 December 1936 WEERBERICHT. LUCHTVAART EAAT/TIJBEMCUTIN STADSNIEUWS. De straatversiering in Den Haag. 24 N.S.B.'ers aangehouden te Utrecht. RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW ONZE TELEFOONNUMMERS: Varia uit de Vogelwereld BEURSOVERZICHT U hebt voorrang +V+ê tA+ MAKKI eCRICMTEK^f^ Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 751. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Iriegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. logste barometerstand 7654 te Budapest _ste barometerstand 713.9 te Thorshavn Verwachting tot den avond van 15 Dec. Stormachtige tot krachtige later afne- tnde Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. ■trokken tot zwaai- bewolkt met regen, ater wellicht opklarend, aanvankelijk veel :hter. büitenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Zware dalingen van den luchtdruk in het toten, wezen gisteren in den loop van den liddag op een belangrijke verandering in luchtdrukverdeellng en op de nadering een Zuidwester storm. Thans heerscht aar stormweer in het Westen en langs de oorsche kust, met hooge temperaturen wr Het Kanaal. In Zuid-Frankrijk komt nog vorst van iteekenis voor en de rachtige winden zijn niet doorgedrongen tot Zwitserland en ■jid-Frankrijk. In Ierland en Engeland vielen zeer zware ■;ens, evenzoo ten Noorden van Schotlad. In Ierland ruimen de winden weer en ajgt de luchtdruk. In IJsland dalen de trometers geleidelijk. Het is te voorzien, dat de storm zich over geheele vasteland zal uitbreiden en dat overal veel zachter zal worden en later, de opklaring, weer wat koeler. oe i WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: Z.Z.W. Windkracht: achtlg. Temperatuur: 4 gr. C. Algemeene ■srstoestand: regenachtig. London (Croydon): resp. Z.Z.W., storm- ihtlg, 9 gr. C„ steeds lichte regen. Berlijn: resp. Z. zwak, 1 gr. C., licht rolkt. liarsellleresp. windstil, 1 gr. C.r licht rolkt. - 4 Oenua: resp. windstil, 9 gr.. C., zwaar rolkt. luchttemperatuur. J uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 's midd.: 4'/i gr. C. (40 gr. F.). 1 uur nam.: 4'h gr. C. (40 gr. F.). oogwatertijüen te katwijk zee. Voor Dinsdag. oortn. te 3 u. 23 min.; nam. te 3 u. 41 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 4.16 n.m. tot 7.36 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 14 Dec. op: 8 uur 30; onder 16 uur 15. ITALIE'S ANTWOORD OP FRANSCH- BRITSCH VOORSTEL. ROME, 14 Dec. (Stefani). De door Ciano de regeeringen van Frankrijk en En- iland in antwoord op hun nota van 5 Gember gezonden nota vermeldt als es- (ntieele punten: I. De Italiaansche regeering deelt den nsch der regeeringen van Frankrijk en (geland iedere oorzaak, welke den vrede gevaar zou kunnen brengen en de hoo- te belangen van de beschaving zou kun- m benadeelen, weg te nemen. 2l De Italiaansche regeering ziet geen ■-Waar. indien alle Staten het er over is zijn, in de commissie te Londen alle afregelen te onderzoeken, welke ge- Kiikter zouden zijn om een volledige toe- ling van en controle op de niet-inmen- ag te verzekeren, mits zij door allen te- fijkertijd in hun geheel zouden worden mvaard. II De Italiaansche regeering, wenschende niets zal worden veronachtzaamd, dat tie voor den vrede zou kunnen zijn. is 'tid in den geest van vriendschappelijke ®enwerking bemiddelingsvoorstellen e.d., tae andere mogendheden zouden indie 'ti, te bestudeeren en eventueel mede te ■"Ren aan de verwezenlijking ervan. WEER 'N OCEAANVLUCHT. Record-poging van Maryse Bastie. Hedenmiddag ongeveer halféén is een brandstoffenauto, welke uit de De Ge- nestetstraat kwam, in botsing gekomen met een persqnenauto, die Juist op den Haagweg passeerde. De brandstoffenauto bekwam weinig schade, maar van de per sonenauto werd de geheele voorzijde ver nield. zoodat het voertuig weggesleept moest worden. De politie maakte proces verbaal op. BINNENLAND. Bij den aanvang van de week,-aan het einde waarvan de aanteekening voor het prinselijk huwelijk zal geschieden, wordt te Den Haag in versneld tempo gewerkt aan de versleringen op die plaatsen, die men reeds bij den ondertrouw van prinses Ju liana en prins Bernhard een feestelijk aan zien wil geven. De versiering van het Kon. paleis is thans vrijwel gereed. Treffend sober en uitermate smaakvol steedt het don kere groen der dennenversiering tegen het wit der muren af. De Koningin heeft met dit ontwerp de versiering van het Kon. Paleis wel een zeer bijzonder cachet gegeven. De vier hooge dennenboomen ter zijde van de kolonnade en in de beide hoeken, waar de vleugels beginnen, vormen 't uit gangspunt van een motief, dat ter hoogte van de eerste etage wordt voortgezet door (ie tusschen de ramen geplaatste kleinere otnnenboomen en dat zijn bekroning vindt in de groene omlijsting van de kroonlijst en het tympanon, waarboven de Kon, stan daard wappert. In de bogen van de zuilen galerij van den linker- en rechtervleugel zijn van dennengroen vervaardigde kerst klokken opgehangen, die een waardige af sluiting van de versiering vormen. Aan den overkant van het Noordelnde heeft het gebouw van de Nederlandsche Bank, ten einde in harmonie met het Kon. Daleis te blijven, eveneens dennengroen bij de versiering toegepast, dat echter een om lijsting vormt, van de breede oranjebanen- die langs den gevel zijn opgehangen. In de Heulstraat worden metalen koe pels over de straat gespannen waarop de ülumlnatielampen zullen worden beves tigd, zoodat het zal lijken alsof de Korte Heulstraat overwelfd wordt door een poort van licht. In de Spuistraat en Veenestraat ls de straatversiering vrijwel gereed. Oran jekleurig timmerwerk dwars over de straat zal ook hier een poort van oranjelampen vormen, waaKusschen vele kleurige vlag gen wapperen In de Korte Poten wordt eveneens een eerepoort opgericht. Zeer smaakvol is Re versieringvan de Prinse straat, waar men slingers van dennengroen waarin oranjelampen zijn aangebracht, diagonaalsgewijze over de straat heeft ge spannen. Op de Plaats wordt met waaier vormige gespreide bogen gewerkt aan de •.erSierlrig van het standbeeld van Johan de Witt, terwijl de monumentale lampen, die tegen de boomen van de Kneuterdijk zijn aangebracht, vrijwel gereed zijn. Ook in de buitenwijken schiet men hard met de werkzaamheden op. Gelukkig heeft de storm, die in den nanacht heeft gewoed, nergens in de stad aan de reeds gereed zijnde versieringen eenigerlei schade van beteekenis aangericht. Wegens het uithangen van een vlag op den Domtoren. (Speciale Berichtgeving). Hedenmiddag zijn door de politie te Utrecht 24 N.S.B.'ers aangehouden, toen zij den Domtoren wilden verlaten, nadat zij vanaf den tweeden omloop een N.S.B.-vlag hadden uitgehangen, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der beweging. Onder de arrestanten bevinden zich twee dames. Onder het zingen van hun strijd liederen werden zij per polltie-auto naar het hoofdbureau van politie vervoerd. Zij zijn voorloopig vastgehouden, daar het onderzoek nog niet is afgeloopen. De politie heeft twee N.S.B.-whnpels in beslag genomen. BESPREKINGEN MET DUITSCHLAND, De onderhandelingen over het arbeiden van Nederlandsche werknemers in Duitsch- land en van Duitsche in Nederland zijn op 12 December te 's-Gravenhage ten einde gebracht. De onderhandelingen wer den geleid door den ministerialdirektor dr. Hans Engel van het Duitsche Reichsar- beitsministerium en den directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling, ir. R. A. Verwey. Het resultaat van de onderhandelingen, dat een in hoofdzaak ongewijzigde verlen ging van de bestaande regeling tot en met 30 September 1937 behelst, zal aan beide regeeringen ter goedkeuring worden voor gelegd. TUINBOUWTEELTREGELING 1937. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat ten aanzien van de teelt van warmoezerij- gewassen in druivenkassen alsnog, ter te gemoetkoming van geuite bezwaren, beslo ten is, de bepaling, ,,dat in kassen, serres en warenhuizen, waarin druivenboomen staan, de teelt van warmoezerijgewassen beperkt dient te blijven tot een enkele teelt en een product per jaar" niet van toepassing te doen zijn op kassen, serres en warenhuizen: a. Waarvan de druivenboomen ter ver nieuwing zijn afgezaagd en de teelt plaats vindt in de jaren, waarin het eerste en het tweede schot ontstaat. b. Waarin nieuwe druivenboomen zijn geplant en de teelt nlaats vindt in de jaren, waarin het eerste tot en met het vierde schot ontstaat. VIERDE HARINGCONTRACT MET RUSLAND. De reedersvereeniging voor de Neder landsche haring-visscherij heeft heden een vierde haringcontract met Rusland af gesloten. Het betreft ditmaal een kwantum van 13.000 Schotsche tonnen. De totale hoeveelheid der export naar Rusland voor het seizoen 1936 is hiermede afgeloopen tot 91.800 Schotsche tonnen, zoodat de 100.000 in het zicht komen. AUTOBUS TE WATER. Giisteravond kon de bestuurder van een autobus van de fa. L.Kors uit Heemstede, komende uit de richting Schiphol, vermoe delijk door de gladheid van den weg op den heek HoofdwegVijfhuizerweg onder Hbofdorp, het stuur niet meester blijven, met het gevolg dat de bus in de Hoofdvaart reed. De chauffeur en een tweetal passa giers kwamen er behoudens eenlge lichte verwondingen goed af. De autobus is hedenmorgen weer op den wal gebracht door een kraanwagen. INBREKERS GEARRESTEERD TE ROTTERDAM. Met de arrestatie van vier inbrekers heeft de DOlitie te Delft, in samenwerking met de Rotterdamsche politie, een goede vangst gedaan, u Kort geleden werd Ingebroken in het kantoor van de vereenigde blikfabrikanten te Delft. Er was gepoogd de brandkast te fovceeren met behulp van een brandkast- schroef een apparaat dat tot nog toe slechts enkele malen in Rotterdam en om geving bii inbraken was gebruikt. De Rotterdamsche politie ging daarom de gangen na van een aantal personen, dat met zulk een apparaat had gewerkt. Donderdag 1.1. werd. tezamen met de Dolltte te Delft, een huiszoeking verricht bii den 46-jarigen D. te R'dam. van beroep bankwerker-monteur. D. wilde de politie te lijf, doch kon spoedig worden overmeesterd. Bil deze huiszoeking werden de bewuste brandkastschroef en kisten vol inbrekers werktuigen in beslag genomen. D. werd ge arresteerd Later werden nog in arrest gesteld de 41-iarige broer van D.. de 33-iarige van O. te R'dam en de 41-iarige L. uit 's Graven- hage. Het viertal werd op transport naar Delft gesteld en wordt heden ter beschikking van den officier van justitie gesteld. RECHTER WIJST ALTERNATIEF VONNIS Voor den Haagschen politierechter, prof. mr. van Bemmelen stond terecht een in woner van Alphen a. d. Rijn wien bij dag vaarding diefstal, subsidi^r verduistering van twee ganzen is ten laste gelegd. Deze ganzen werden op verdachte's erf aangetroffen, nadat door de eigenaresse aangifte van vermissing van twee Jonge ganzen was gedaan. Naar deze geiuige verklaarde, heeft zij deze ganzen als haar eigendom herkend, niet alleen omdai, zij uiterlijk overeenstemden met de door haar vermiste dieren, maar ook omdat deze, na dat zij bij naar terug waren gebracht, on middellijk hun oorspronkelijke plaats in namen en op haar roepen naar haar toe kwameh. Verdachte beweerde de dieren op de markt te Gouda van een koopman te heb ben gekocht, doch uit het ingesteld politie onderzoek was komen vast te staan, dat er slechts twee handelaren op de Goudsche markt waren, die ganzen verkochten en deze leverden slechts in groote partijen, zelden een of twee. Bovendien zou verdach te de ganzen in een kippenmand hebben gezien, terwijl genoemde kooplieden de die ren uitsluitend in kisten vervoerden. Ver dachte had ook geweigerd mede te gaan naar Gouda teneinde den koopman aan te wijzen. Hij zeide dat hij wegens ziekte van zijn echtgenoote niet van huis gemist kon worden. Het O. M. waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, betoogde, dat alles wat verdachte te zijner verdediging naar voren bracht, onderzocht is geworden, maar er klopte letterlijk niets van. Moge lijk is natuurlijk, dat de ganzen naar zijn erf zijn gezwommen, maar dan is hij in ieder geval schuldig aan verduistering. Voor diefstal is noodig dat verdachte in het bezit van gestolen goed wordt aange troffen, zonder dat hij een redelijke op gave omtrent den herkomst kan geven. Dit laatste is niet het geval. Evenwel wilde spr. het zekere voor het onzekere nemen en vroeg hij veroordeeling wegsns verduistering tot een geldboete van f. 20 subs. 20 dagen. De verdediger, mr. Loeff uit Bodegraven, betoogde dat uit niets blijkt, dat zijn clitpt zich aan diefstal zou hebben schuldig ge maakt. temeer daar verdachte over vol doende middelen beschikt om ganzen te kunnen koopen. Ook is de verduistering niet bewezen, en verdachte blijft volhou den de dieren op de Goudsche markt te hebben gekocht. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De politierechter dadelijk vonnis wijzend, zeide hier art. 23 bis van het Wetboek van Strafrecht te willen toepassen en geheel in het midden latend, of het strafbare feit als diefstal of als verduistering moet worden gequalificeerd, veroordeelde hij den ver dachte tot een geldboete van f. 100 subs. 100 dagen. VOOR KLEINE TUINEN. Het vorstvrij houden van bakken. Nu het 's nachts al tamelijk begint te vriezen vragen de bakken onze geregelde zorg Vooral wanneer hier niet winterharde planten zijn ondergebracht die geheel vorstvrij moeten worden gehouden- Om de bakken brengen we dan een tweede wand aan met een tusschenruimte van 25 a 30 c.M., welke tusschenruimte we aanvullen met droge turfmolm, droog blad en zaag sel. Het is wenschelijk dit materiaal zoo danig af te dekken dat het ook droog blijft Daarvoor kunnen we een plank gebruiken of wel strokken asphalt of vloerzeil. De ramen dekken wc met rietmatten waaron der bij koude nachten één of meer stroo- matten komen. Vooral deze stroomatten moeten steeds goed droog blijven; dan toch zullen ze pas ten volle aan het doel be antwoorden. Wanneer het overdag niet vriest halen we bijtijds het dekmateriaal weg. want de planten hebben vooral be hoefte aan licht. Om ook bij matige vorst te kunnen afdekken moet men een dub bel stel ramen op de bak leggen, die goed op elkaar passen, zoodat er een afgesloten luchtlaag boven de planten is. Dit is een goede bescherming tegen sterke afkoeling of bevriezen. Bij zacht winterweer moeten de bakken ook gelucht worden, opdat de vochtige lucht kan ontwijken. Gieten is voor de meeste planten die in bakken over winteren niet noodig voor half Februari of begin Maart. Het is van veel belang, dat de planten dicht bij het glas staan, opdat ze zooveel mogelijk van het toch al schaar- sche licht profiteeren. Het dekken moet vooral bijtijds geschieden en steeds voor dat de ramen aan beginnen te loopen, dat is, gaan bevriezen. In de op deze wijze te behandelen bakken kunnen we o a. over winteren: geraniums of Pelargonium zo- na'e. margrieten of Chrysanthemum fru- tescens, Calceolaria, Salvia- Penstemon, Echeveria en niet winterharde Chrysan themum lndicum. Tal van planten, die we in onzè tuinen gebruiken, overwinteren we in zoogenaamde koude bakken. Deze dek ken we bij strenge vorst ook, maar het is niet zoo erg wanneer het in deze bakken een paar graden vriest. Het zijn meest planten die behalve van strenge vorst, in den winter veel lijden van overmatig vocht en daarom plaatsen we ze onder glas. Op deze wijze handelen we met Campanula medium. Cheiranthus Allioni, Silene pe- naula, eenjarige papaversoorten, die in 't najaar reeds hebben gezaaid voor vroege voorjaarsbloei en op vochtige gronden plaatsen we ook de viooltjes in deze bakken REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINSTRATIE 2500 (op 2 lijnen) AMSTERDAM, 14 Dec. Terwijl de markt ook heden weer dezelfde zich tijdens het weekeinde feitelijk geen houding aannam als de vorige week daar factoren met een stimuleerende werking hebben voorgedaan, letten Scheepvaart- fondsen opnieuw meer animo dan de an dere afdeelingen aan den dag. Aandeelen Koninklijke Boot. Holland-Amerlka lijn en Scheepvaart Unie blijven favoriet en wisten zich ook heden onder behoorlijke belang stelling goed te handhaven. Overigens heerschte ter beurze een zeer kalme en bijna matte stemming, wegens de sterke gereserveerdheid welke allerwege in acht wordt genomen. In Londen is men thans over de constitutioneele crisis heen en he den kreeg de beurs weer een normaler aan zien. Thans echter vormen de berichten uit het Verre Oosten weer een factor van on zekerheid. welke od de Londensche beurs sterker dan op de Amsterdamsche tot uiting komt. Beoaald gedrukt kon men den toon dan ook hier niet noemen en de koersverschillen bleven over het algemeen zeer beperkt. Enkele fondsen evenwel wisten zich niet volkomen te handhaven, zooals bijv- Am sterdam Rubber die een kleinigheid lager noteerde, wegens de reactie op de Londen sche rubbermarkt, waar de locoprijs thans 9 penny is. In overeenstemming hiermede is in Nederlandsch-Indië het bijzonder uit voerrecht op bevolkingsrubber al weer ver laagd tot f.57 per 100 K.G. Opmerkelijk ■nas. dat de minder courante rubbersoor- tcn eenigen steun ondervonden, en eerder iets beter waren. Een open hoek vormde zich ook in aandeelen Intercontinentale rubber, die fractioneel hooger lagen, even als in Wallstreet. Ook H.V.A. was iets zwak ker, maar de andere suikerwaarden ver toonden nauwelijks eenige wijziging. Aan deelen Indische Bank werden twee pro cent lager gewaardeerd. Tabakken hadden een kleurloos verloop. Aku wist zich niet geheel te handhaven en noteerde op 46. Unilever was iets beter, en ook Philips verhief zich boven het vorig peil. Maar de handel was van zeer beschei den aard en de ontwikkeling van de markt was zoo, dat de koersverschillen tenslotte van geen groote beteekenis meer waren. Koninklijke Olie noteerde aanvankelijk goed prijshoudend, om daarna tot het peil van Zaterdag terug te keeren. De Ameri- kaansche petroleumfondsen bleven goed op prijs.' Overigens waren de Yankeewaarden verdeeld en kalm, evenals in Wallstreet. Op de beleggingsmarkt was de affaire niet van goote beteekenis. De 3 °/<i nieuwe staatsleening noteerde goed prijshoudend op 98 7/8 a 99 °/o. WISSELKOERSEN. Londen 9.01; Berlijn 73.93; Parijs 8.57'A; Brussel 31.04; Zwitserland 42.24; Kopen hagen 40.25; Stockholm 46.47 1/2; Oslo 45.30; New-York 1.83 3/4; Praag 6.80. Prolongatie 11/2; Part. disc. 3/47/8; Daggeld 1/4. Registermarken 36 3/8; Crediet Sperr- marken 161/8; Effectensperrmarkenl4 7/8; Reismarken 481/2; Bankpapier 41. indien u op een voorrangs- j weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher is op den weg, krijgt meestal in tfte 't ziekenhuis allen tijd om tot andere (voorzichtiger!) gedach- ten te komen! Het tijdstip der geslachtsrijpheid bij de kleinere Zangvogels. Over den leeftijd, waarop bij de onder scheidene vogelsoorten de geslachtsrijp heid intreedt, ls zelfs van onze bekendste soorten slechts uiterst weinig in de lite ratuur te vinden; bovendien loopen die schaarsche gegevens nog sterk uiteen. Stresemann zegt in diens „Handbuch" (Aves, p. 3291 dat de geslachtsrijpheid bij alle zangvogels, met uitzondering der groo- tere soorten, in het jaar. volgende op dat der geboorte, bereikt wordt Bijzonder vroeg tijdige geslachtsrijpheid geeft o.a. Strese mann (1 c. pag. 378) voor de in polyandrie levende tropische Vechtkwartels aan; hun jongen namelijk zouden reeds na weinige dagen nagenoeg vlug zijn en op den leeftijd van 56 weken het volwassen kleed dragen, terwijl beide sexen, vóór zij de 4e levens maand volbracht hebben, geslachtsrijp zou den zijn. Van geen enkele vogelsoort is een broed- leeftljd onder 2 maanden bekend. Zelfs voor de in de tropen levende vogels zegt J. Stein- j bacher (Beitr. Fortpflanzungsbiol. d. Vogel. '36, no. 4), wier levensvoorwaarden zoo gun stig mogelijk zijn en wier constitutie geheel op zoo vroegtijdig mogelijke geslachtsrijp heid ingesteld is, aangezien ze meestal geen hoogen leeftijd bereiken, schijnt dit de laag ste grens te zijn. Waarnemen hierover bij in het wild levende voorwerpen gedaan, zijn niet bekender is echter geen reden om ge gevens, op dit punt bij in gevangenschap gehouden exemplaren verkregen, als min der steekhoudend te beoordeelen, en doet men dit wél, dan wijzen ze veeleer in te genovergestelde richting, namelijk op een nog lagere grens. Van den Spreeuw wordt vermeld, dat deze in Letland op één-jarigen leeftijd slechts in heel gering aantal tot broeden komt, ter wijl dat in Duitschland tamelijk verbreid voorkomt en het in Hongarije nagenoeg steeds het geval is. Uit het onderzoek van dr. H. N. Kuijver (Wageningen) 1) bleek, dat in Nederland het meerendeel der Spreeuwenwijfjes reeds aan het einde van haar eerste, dat der mannetjes echter eerst aan het einde van hun tweede levensjaar tot voortplanting komt. Afwijkende nestwijze van den Ooievaar. Het nestelen van onzen Ooievaar op bree de, ongebruikte schoorsteenen en ook wel op in gebruik zijnde, mits dezen met een breede piaat zijn afgedekt .zoodat de rook slechts om het nest heen ontsnapt, is bekend. Van het nestelen echter in een niet in gebruik zijnden schoorsteen vind ik in de mij ten dienste staande literatuur geen geval ver meld. Hiervan nu maakt „De Telegraaf" van 7 Juli jl, (Ochtendblad, 2e BI.) melding. Te Heerenveen namelijk zag men op den 6en dier maand 4 jonge vogels den kop boven den rand van een niet meer in gebruik zijn- den fabrieksschoorsteen van de voormalige slagerij uitsteken. Bij nader onderzoek bleken het 4 jonge ooievaars te zijn, wier ouders in het inwendige van den schoor steen hun nest gebouwd en met succes ge broed hadden. A. A. VAN PELT LECHNER. Alleen de fabrikant van de allerbeste waren kan blijven adverteeren. Koopt de goederen die hier regelmatig worden ge adverteerd. Verzekert U daardoor den waarborg van goede kwali teit bij billijke prijzen. 1) „Ardea", 1935, p. 142.' AMSTERDAM, 14 December. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 477 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwal. 6065 cent per KG. slachtgewicht; 2e kwal. 5258 cent; 3e kwal. 4650 cent; 85 melk en kalfkoeien f. 160210 per stuk; 38 vette kalveren: 2e kwaliteit 5258 cent per KG. ievendgewicht; 3e kwal. 46—50 cent; 40 nuchtere kalveren f. 710.50 per stuk; 85 schapen f. 1822 per stuk; 558 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 KG., 4950 cent per KG. slachtgewicht; vette varkens 4849 cent. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM. 14' December. Aanvoer: totaal 3206, vette runderen 630, vette kal veren 231, nuchtere kalveren 6, schapen en lammeren 1331, varkens 1008. Prijzen per KG.: vette koeien le kwal. 61 cent. 2e kwa! 55 cent, 3e kwal. 4048 cent; vette kalveren 90, 80. 55—65; varkens (le vend gewicht) 42, 40, 38; schapen 45, 38, 29; lammeren 46, 34, 28. Prijzen per stuk: schapen le kwal. f. 24, 2e kwal. f. 16, 3e kwal, f. 12; lammeren 18, 12. 10. Vette koeien aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen goed. Vette kalveren aan voer ruimer, handel sleepend, prijzen hoo ger. Schapen en lammeren aanvoer grooter, handel matig, prijzen hooger. Varkens aanvoer grooter. handel kalm, prijzen prijshoudend. WESTLAND, 12 December. Coöp. Centrale Westlandsche Bloemenveiling. Am. anjers f. 9.10—10.20; L. Germ f.7—9; Sax Export f. 69; Proserpine f. 1.501 70" Due f. 1.20—1.70; Albino f. 10—12 per 100; Pierson 46—53 ct.; Wm. Copland f. 0 73— 1.05; Freesa 11—19 ct.; Herco 10—17 cent- Wilcox 10—14 ct.; Bilandel 6—9 ct.; Germ, tros 1221 ct.; Jozef 1015 ct.; Sax, tros 13—18 ct.; Mason Brons 14—17 ct.: Snow Queen 811 ct. per bos. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3