Het verkeer gaat over de Moerdijkbrug George VI plechtig tot Koning-Keizer uitgeroepen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Maandag 14 December 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS De ex-koning Z.K.H. hertog van Windsor GEMENGD NIEUWS Verkouden - Grieperig! ampo lucht op en geneest I RADIC Vreugde in de kou Openluchtspel en carnaval. Met middeleeuwsche praal heeft Zater- naar verluidt werd hij hierin verzocht zich dag de plechtige afkondiging van de telefonisch met Londen in verbinding te troonsbestijging van koning George VI stellen. Na te hebben geinformeerd hoelang plaats gevonden Den geheelen middag was de trein stopte, verzond de ex-koning een de lucht bedekt, maar het sombere weder i telegram naar fort Belvedere. Te Kitzbuhel vermocht niet de schittering te verbleeken ontving hij opnieuw een telegram. van de uniformen der officieren, de konink lijke herauten en hun volgelingen, die de voornaamste figuranten waren bij deze eeuwenoude ceremoniën. Ernstig stond het. gelaat van den nieu wen koning, toen hij in den geheimen raad de verklaring der troonsopvolging hoorde voorlezen, waarvan de tekst aldus luidt: „Zij die hier aanwezig zijn, zijn bijeenge komen. om bekend te maken en te procla- meeren. één van stem en één van instem ming. dat Zijne Hoogheid Prins Albert, Fre Na ontvangst van de telegrammen ver zocht Edward de journalisten hem met rust te laten. Te Kitzbuhel ontving de ex-koning den directeur van het Grand-Hotel, waar hij als prins van Wales heeft gelogeerd. Hij be loofde dezen binnenkort te zullen komen voor de wintersport. Van tijd tot tijd zal hij, naar verluidt, naar Weenen komen om professor Neu mann te eonsulteeren voor zijn oorkwaal. Edward wordt vergezeld door zijn particu- deriek, Arthur. George, thans, bij de gratie lieren secretaris, twee Britsche detectives Gods. geworden is onze eenige wettige sou- en acht Oostenrijksche politiemannen, verein. onder den naam van George VI wien Naar verder vernomen wordt, zal hij na wij trouw en ten allen tijde gehoorzaam heid verschuldigd zijn, in nederige liefde en toewijding". Na deze plechtigheid ontving de nieuwe koning de vertegenwoordigers der domi nions. die aanwezig waren om getuigenis af te leggen van hun trouw. Vervolgens vertrok de koning naar Buckingham Palace. Toen hij dit paleis weer verliet, werd hij door een menigte nog grooter dan die bij het St. James Palace stond opgesteld, toegejuicht. Daarna begaf hij zich naar zijn woning, waar hem een nieuwe ovatie ten deel viel. Ramsay Mac Donald werd in audiëntie bij den koning toegelaten, waarbij werd overeengekomen, dat de datum van de kroning onveranderd gehandhaafd zal blij ven op 12 Mei 1937. Voor de eerste maal sinds vijftien jaar zijn Hooger- en Lagerhuis bijeengekomen op een Zaterdag. De leden waren opgeroe pen naar Westminster, om den gebruike- lijken eed yan trouw af te leggen aan koning George VI. In het Lagerhuis las de speaker staande de formule voor, welke aldus luidt: „Ik zweer bij den almachtigen God trouw en gehoorzaamheid aan Z. M. koning George VI, aan zijn erfgenamen en opvol gers. overeenkomstig de wet". De speaker teekende het register, waarna Baldwin dezelfde formaliteit vervulde, ge volgd door de andere leden der regeering. Een voor een volgden daarna de afge vaardigden. In het Hoogerhuis had dezelfde plechtig heid plaats. Men merkte op, dat hier thans twee tronen stonden, zooals tijdens de regeering van koning George V het geval was. Koning George heeft tot de vloot, het leger en de luchtstrijdkrachten boodschap pen gericht, waarin hij uiting geeft aan zijn bewondering voor de wijze, waarop deze wapenen vorst en volk dienen en zijn voor nemen te kennen geeft, in nauw contact te blijven met 's lands weermacht. Verklaring van den koning. De nieuwe koning heeft in den raad van accessie een rede uitgesproken, waarin hij zeide: Ik ontmoet u vandaag in omstandig heden, die zonder voorbeeld in de geschie denis van ons land zijn. Nu de plichten van het koningschap op mij rusten, verklaar Ik u mijn aanhankelijkheid aan de strikte be ginselen van de constitutioneele regeering en mijn vastbeslotenheid voor alles te wer ken voor het welzijn van het Britsche ge- meenebest vap volkeren. Met mijne echt- genoote als medewerkster aan mijn zijde neem ik de zware taak op mij. Bij deze taak zoek ik den steun van al mijn volkeren. Verder zal mijn eerste daad bij het opvol gen van mijn broer zijn hem tot hertog te benoemen. Hij zal voortaan bekend zijn onder den naam Zijne Koninklijke Hoog heid, den Hertog van Windsor. zijn verblijf in Oostenrijk een bezoek bren gen aan prins Paul van Joego Slavië. Mevr. Simpson. Mevrouw Simoson is nog steeds te Can nes. Zij zal haar normale leven hervatten, zoodra zij bevrijd is van de waakzaamheid der journalisten,die haar overal vervolgen. Zij houdt veel van de Cöte d' Azur en wenscht daar, zooals voorheen, rustig al leen te kunnen wandelen. Anderzijds wordt uit Tunis gemeld, dat volgens het dagblad „Tunis Solr" een prachtige villa, gelegen aan de golf van Hammamet, op 50 K.M. van Tunis, aange kocht is door mevr. Simjfton. De houding van Ierland. Te Londen geeft men aan De Valera's aankondiging van een constitutioneele wij ziging in den Ierschen Vrijstaat, de vol gende interpretatie. Voor zoover het bin- nenlandsche aangelegenheden betreft, zal de Iersche Vrijstaat geen koning erkennen, doch de erkenning wordt beperkt tot zaken, waarin de koning optreedt voor alle leden van het Britsche gemeenebest, zooals bijv. het aanstellen van gezanten in het buiten land. Wanneer dus de Iersche Vrijstaat een gezant afvaardigt naar een buitenlandsche natie, dan zullen diens geloofsbrieven nog steeds door den koning worden ondertee kend. Kort samengevat stelt de regeering van den Vrijstaat zich op het standpunt, dat de koning, die door de andere Dominions er kend wordt, ook door Ierland wordt erkend, met dien verstande evenwel, dat de Iersche regeering hem niet erkent als koning over Ierland. De Britsche regeering denkt er niet aan, zich onder den druk der huidige omstan digheden tot overhaaste aanvaarding van dien stap te laten dwingen KATWIJKSCHE TRAWLLOGGER GESTRAND. Door sleepboot weer vlotgebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de logger KW 112, schipper C. Schaap, van de reederij „Vertrouwen", iets ten Noorden van Kamperduin, gemeente Schoor] tegen de Hondbossche zeewering op het strand geloopen. De zeven opvarenden zijn door leden van de reddingsbrigade te Petten van boord gehaald en in een hotel te Petten onder gebracht. Waarschijnlijk is mistde oorzaak ge weest van het uit den koers raken van den logger. De sleepbooten „Utrecht" en de „Nestor" van de firma Weismuller hebben de KW 112 gistermiddag vlot gesleept, nadat de bemanning weer aan boord was gebracht. De KW 112 zette hierop koers naar IJmui- den. ERSTIGE AANRIJDING NABIJ MAASBRACHT. DE MISLUKTE OPLICHTING TE ENSCHEDE. L)an Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apotb. en Drogisten. Een verdachte in arrest. Zaterdagmiddag werd aan de Enschede- scbe politie medegedeeld, dat er een sterke gaslucht hing ln een perceel aan de Hen- geloschestraat aldaar. Het onderzoek wees uit, dat ln een gasbuis achter den meter een inkerving was gemaakt. In het betrok ken perceel woonde een weduwe met haar 26-jarlgen zoon, die belden nog geen ge volgen van het inademen van gas hadden ondervonden. Na een Ingesteld onderzoek door de politie bleek, dat de jongeman tot voor korten tijd werkzaam was geweest op het kantoor van een groote Enschede- sche textielfirma te wier name dezer da gen op de Twentsche Bank een valsche kwitantie van f. 44.500 werd aangeboden. De politie heeft alle aanwijzingen, dat de 26-jarige de dader van deze poging tot oplichting is. Hij ls ter beschikking van de Justitie gesteld. BRAND IN DE KRUISSTRAAT TE ROTTERDAM. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is gisteravond tijdens afwezigheid der be woners brand uitgebroken op de tweede verdieping van perceel 31 aan de Kruis straat te Rotterdam, bewoond door de fa milie M. de Rooy. De brand woedde voornamelijk aan de achterzijde. Met een zestal stralen wist men het vuur meester te worden. De brandweer kon echter niet verhinderen dat de voorkamer, de slaapkamer, de keuken en een gedeelte van den zolder uitbrand den. De lager gelegen verdiepingen kregen groote waterschade. Het ter plaatse zeer drukke tramver keer moest ongeveer drie kwartier lang omgelegd worden. «cir Di 3672 (Ingez Med.» DOOR AUTOBUS GEGREPEN. Hedenmorgen reed op den weg van Enschedé naar Losser een dienstbus van lijn E. toen de voorband sprong Op dat moment passeerde een zekere Dijkstra uit Dverdinkel. die door de bus werd gegrepen. Met een ernstige schedelbasisfractuur werd de mgn opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht Ziin toestand is hopeloos. Motorrijder, die langs den weg stond, het slachtoffer. De heer H., dierenarts te Echt. heeft gis- tteravond omstreeks halfzeven op den rijksweg Roermond—Sittard onder de ge meente Maasbracht, ter hoogte van En- gelsch Vonderen, met zijn auto den 36- jarlgen Krings uit Blerick aangereden. Met een zware hersenschudding en een gecom pliceerde beenbreuk is het slachtoffer in zorgwekkenden toestand naar het St. Lau- rentius-ziekenhuls te Roermond overge bracht. Het slachtoffer, dat rechts van den weg stond, was vermoedelijk bezig een defect aan zijn motor te repareeren. Op een ge geven oogenblik naderden uit de richting Roermond en Sittard twee auto's, beide met gedimde lichten, waardoor de bestuur ders den stilstaanden motorrijder blijkbaar niet opmerkten. Krings werd door de auto van den dierenarts gegrepen en tegen den grond gesmakt. Nadat hem de eerste hulp was verleend, is hij naar het ziekenhuis vervoerd. (De Crt.) GEVAARLIJKE STOEIPARTIJ. Na afloop van de lessen in de R.K. Am bachtsschool te Blljdorp (Rotterdam) raak te Zaterdagmiddag een tweetal knaapjes aldaar aan het stoelen. Daarbij heeft een van de Jongens een dolkmes in de hand genomen, waarmede hij den ander, den 15- jarlgen van Stokkum, wonende aan den Stationsweg te Rotterdam ln den bulk raakte. Vermoed wordt, dat de knaap in liet mes geloopen is. De gewonde jongen werd door een dokter, die de eerste hulp verleende, direct naar het St. Franciscus- gasthuls te Rotterdam overgebracht, waar de diepe snijwonde van zóó ernstigen aard bleek te zijn, dat operatief ingrijpen nood zakelijk werd geacht. De operatie heeft een gunstig verloop gehad en gisteren was de toestand van den jongen goed te noemen. DE GESTRANDE DRIEMAST-SCHOENER „FUEGLEN" VLOT. De Deensche driemast-schoener „Fueg- len", die op de .Spijkerplaat bij Vllsstngen aan den grond zat, is gistermiddag, na grootendeels gelost te zijn. met behulp van sleepbooten vlot gebracht. Het schip ls naar Terneuzen gesleept om aldaar dicht gemaakt en nagezien te worden. BUITENLANDSCH GEMENGD. HEVIGE PETROLEUMBRAND IN KAZAKSTAN. Op de petroleumvelden van de Trans- kaspische Naftatrust „Embaneft" in de sovjet-republiek Kazakstan is een he vige brand uitgebroken. In het midden van het jretroleumveld schoot plotseling uit het boorgat, dat een diepte van 800 meter heeft, met kracht een petroleumgolf omhoog, waardoor de elec- trische leiding beschadigd werd, met het gevolg dat er kortsluiting ontstond en in een oogwenk een groot gedeelte van het terrein in een vlammenzee was herscha pen. De veertig meter hooge boortoren ls ingestort. De brandweer van de maatschappij stond machteloos, zoodat de hulp van andere industrieën moest worden ingeroepen. Niet minder dan 700 brandweerlieden hebben thans den strijd tegen het vuur aangebon den Zij hebben om den vuurhaard een vier meter hoogen dijk opgeworpen met het doel den brand te locallseeren. Men poogt thans het vuur definitief te blus- schen door een zwaren metalen plaat, die acht ton weegt, boven de opening van den krater te leggen. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 15 DECEMBER. BOSKOOP. „Ons Lokaal". Nieuwstraat: Nam. half- acht, de heèr J. H. J. Fijnvandraat van Amersfoort. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. C Smits van Sliedrecht. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat): Nam. half- acht, ds. Heykoop van Utrecht. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bergen op Zoom, P. Prins van Wijngaarden, te Terwolde. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Gouda: M. W. Nieuwenhuijze te Franeker en M. Baan te Rijn'sburg- tweetal te Noórdeloos: M. Baan te Rijns burg en K. G. v. Smeden te Enschede. GEREF. KERKEf). Beroepen: Te Naaldwijk (als huppred.) D. Roest, cand. te Maassluis. Gelukwenschen. President Lebrun heeft een telegram ge zonden aan koning George VI, waarin hij den nieuwen vorst een voorspoedig bestuur toewenscht en op de vriendschap wijst, welke tusschen beide volkeren heerscht. „Men kan zich geen mooier doel voor oogen stellen", aldus de* president der Fransche republiek, „dan den vrede te verzekeren, ge grondvest op wederzij dsche achting en be grip der landen". Onder de talrijke telegrammen was er een van Roosevelt, die namens regeering en volk der Vereenigde Staten den koning een lang en gelukkig bewind toewenschte. Koning George woont Godsdienst oefening bij. Koning George heeft zich gistermorgen met de prinsessen Elizabeth en Margaret Rose naar Marlborough House, de residen tie van zijn moeder begeven, waar hij de godsdienstoefening in de Deensche kapel bijwoonde. Op zijn tocht werd de koning door de menigte toegejuicht. Dc koningin bleef thuis in verband met een lichte ver koudheid. De hertog van Windsor. Zooals gemeld, is de nieuwe titel van den ex-koning „hertog van Windsor". De destroyer „Fury" met den hertog aan boord is te Boulogne aangekomen. Zijne Koninklijke Hoogheid reisde streng incog nito en wenschte niemand te ontvangen. Om acht uur vertrok de hertog met den sneltrein naar Bazel, vanwaar hij door reisde naar Weenen. Hij zal de gast zijn van baron Louis de Rothschild, op het slot Sengerfeld, 40 K.M. van de Oostenrijksche hoofdstad. Bij het verlaten van den trein werd de ex-koning begroet door den Britschen ge zant te Weenen, Selby en de polltie-pre- fect Skubl. Het station was door een sterk politie-cordon afgezet. De salonwagen van Edward werd te Zue- rich aan den sneltrein ParijsWeenen ge koppeld. Te Feldkirch, het eerste station op Oostenrijkschen bodem werd de trein bestormd door een vijftiental iournalisten en fotografen, doch hij liet zich niet zien (Van onzen reisredacteur). Thans snort het verkeer over de Moerdijkbrug. Zaterdagmiddag, vlak na de opening, heeft het er op glo- rieuse wijze bezit van genomen en nu rijden de auto's, de motorfietsen, de rijwielen geregeld in beide rich tingen, van Noord naar Zuid en van Zuid naar Noord, alsof hier tus schen Holland en Brabant nooit anders dan een brug geweest is. Om kwart vóór eenen, Zaterdagmid dag, toen de openingsplechtigheid was afgeloopen, begon de tocht van hen, die als deelnemers aan de ster- ritten het eerst de nieuwe brug moch ten passeeren, en meer dan twee uur lang is de stroom van toeristen onaf gebroken voortgegleden. Daar liggen aan den wal de ponten, die nog Vrijdag en een gedeelte van den Zater dagmorgen het drukke verkeer bij dezen rivierovergang hebben moeten verwerken. Zaterdag om 9 uur zou het veer worden stilgelegd maar er stond op dat uur nog zoo'n file van voertuigen te wachten, dat zij, die hierover de beslissing hadden, maar eens de hand over het hart streken en de ponten nog een tijdje in de vaart hielden. Het leek er op. alsof dezen laatsten morgen het veer nog eens een ouderwetschen ver keersstroom met het bekende oponthoud van even oprijden en weer wachten kreeg af te doen Ten afscheid, voor altijd. De weggebruikers zullen over dat afscheid wei nig tranen laten. Naar Breda. Die gansche stroom, die zich dezen Za terdagmiddag, na uren wachten voor de brug, ln beweging zette, begaf zich naar die stad nan de andere zijde op eenige kilo- blrtoTfan Windsor^ T' setegen.'X "nu na Dord- hertog van Windsor aan de trein gebracht; recht het middelpunt werd van de feest vreugde over deze nieuwe puike verbinding. De eersten waren al bijna ln Breda aange komen, toen de laatsten juist de brug pas seerden. Wel 1400 a 1500 auto's zijn het ge weest, ruim 200 motorfietsen, meer dan 1000 wandelaars, die de lange wandeling over den weg van staal en beton er voor over hadden, en een goede 700 wielrijders. Boven in de lucht snorden vliegtuigen, die waarlijk nog even, toen de zon korten tijd de mist doorboorde, te zien zijn geweest, en beneden waren het enkele watertoeristen, ale aan dit toeristisch festijn luister bij zetten. De stad der vreugden in het Brabantsche land. de stad van de Kon. Militaire Aca demie en van het gezellige carnaval, had haar beste beentje voorgezet, om de dui zenden gasten feestelijk te ontvangen. Breda kon het niet helpen, dat dit beste beentje om deze beeldspraak nog even op gewaagde wijze voort te zetten een beetje stijf was van de kou. Het was inder daad geen bijzonder geschikt seizoen, om buiten feest te vieren, maar dat heeft zoo wel de Bredanaars als de vele vreemdelin gen niet weerhouden, om dapper aan de vreugde deel te nemen en vreugde om zich heen te verspreiden. Het openluchtspel. In 1590 ls Breda „verrast", zooals dat heet in de geschiedenisboekjes. Dat ls het begin geweest van den vaderlandschen roem van de Baronlestad, welke naderhand op allerlei manleren ls levendig gehouden. Tegenwoordig ls de stad meer beroemd om andere dingen, maar dat neemt niet weg, dat men er het jaar 1590. toen een handje vol soldaten, ln een turfschip verborgen, zich meester maakte van de Spaansche be zetting en Breda voor Prins Maurlts ver overde, niet is vergeten. Het was een aar dig Idee. om deze belangrijke episode uit onze geschiedenis te doen herlevn ln een openluchtspel dat het offlcleele hoogte punt. vormde van de feestviering ter gele genheid van de opening van de brug. We zeiden al, dat het koud was in Breda. Op de binnenplaats van de Kon Militaire Academie was het er niet behaaglijker Dat heeft er niet toe bijgedragen, de aandacht op het spel gespannen te houden. Het moet gezegd, dat de vertooning niet in staat was te doen vergeten, dat men haar aan- schouwde in omstandigheden, die voor zulk een gelegenheid niet bijzonder geschikt waren Het publiek kon moeilijk bezig ge houden worden met een handeling, die zich buiten gezichtsberelk voltrok, zooals dat het geval was bij de aankomst van de ont scheping van het turfschip en de eerste schermutseling met den vijand. Dat in dien tijd de speelruimte volkomen leeg was, gaf eerder aanleiding tot vroolijke commen taar dan tot een geboeide belangstelling. Over het algemeen was er te weinig actie in de vertooning, voor een deel waarschijn lijk. omdat de ontwerper" en regisseur, ka pitein P. G. A. Fortanler, zich zooveel mo- gellik aan de historie gehouden had. Wel het beste waren nog de schermutse lingen op het plein tusschen de Staatsche en Spaansche soldaten, De uitvoerenden waren meest leerlingen der K.M.A., die met veel entrain hun rollen vervulden. Aan het slot kregen zij versterking van het Breda- sche vereeniglngsleven, toen Prins Maurits met gevolg binnenkwam, om het veroverde kasteel van Breda in bezit te nemen. Twee Bredasche rljvereenigingen en een muziek corps vormden het gevolg, waarvan de kleurige aankleeding aan het geheel gloed en warmte maar vooral ook beweging gaf. In een langen stoet trok de Prins met edelen en soldaten van hier uit tenslotte door de stad, omstuwd door brandende fak kels welwillend afgestaan door het Utrechtsch Studentencorps en aan schouwd door een menigte belangstel lenden. Carnaval! Maar Breda ls op haar best ln den tijd van het carnaval Hoe kon men dezen dag beter besluiten dan met een carnavalsfeest, dat ook ln dezen tijd van het jaar een suc ces bleek te kunnen zijn Ook hieraan nam Prins Maurits deel, wiens intocht ln de zaal van Concordia aan luister niets te wen- schen overliet Spaansche balletten hielden de aanwezigen nog even in de sfeer van den tachtig jarigen oorlog, doch toen het gecostumeerde bal begon, begon die recht gezellige stemming, die van elk geslaagd carnaval zulk een attractie vormt. Het feest heeft tot diep in den nacht ge duurd. Ook daarbuiten, ln de verschillende café's, was de stemming plezierig. Het tehuis van de golfclub Toxandria heeft evenzeer gedaverd van de feestvreugde van leden en introducé's, zoodat er wei nigen zullen zijn geweest, die niet te Breda aan de algemeene vreugde hebben deel genomen. Na zoo'n avond is het goed, dat er een kalme dag op volgt. Dat was ook hier het geval. De Dordtenaren konden weer krach ten verzamelen voor hun erien feesten, die nog deze heele week zullen duren. Waarliik, er is een brug geopend, welker totstandkoming de algemeene instemming heeft gehad! VOOR DINSDAG 15 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. KRO-Uitoending 4.00—5.10: HIRO 8.00—9.15 en 10.30: Gramofoonpl. 11.3012.00: Godsd. half uur 12.15: KRO-Onkest en Gram.pl. 2.00: Vrouwenuur 3.00: Modecursus 4.00: Gram.pl. 4.05: „Wordt de mensch- held geleid volgens een vast plan?", cau serie 4.30: HERO-Post 4.35: Gram.pl. 4.40: „De taak v. d. Protestant", cause rie 5.05: Gram.pl. 5.10: De KRO- Melodistein m.m.v. solist. (Om 5.45: Felici- tatiebezoek) 6.40: Esperantocursus 7.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.10: KRO-Kamerorkest m.m.v. solist 8.50: Gram.pl. 8.55: Fluit en plano 9.05: Gram.pl. 9.15: Sted. Orkest Maastricht m.m.v. Kon. Zangvereen. „Mastreechter Staar" en de Maastricht- sche Orat. Vereen, (ln de pauze: Gram.pl.) 10.00: Gram.pl. 10.10: KRO-Boys m.m.v. solist en gram.pl. (Om 10.30 Be richten ANP) 11.0012.00: Gram.pl, Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzending 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding. Gram.pl. 10.30: Gram.pl. 11.00: Huis. wenken 11.30: De Octobphinikers I.00: Het Omroeporkest 1.45: Gram.pl. 2.00: Het Omroeporkest en solist 3.00: Knipcursus 4.00: Zangvoordracht 4.30: Kinderkoorzang 5.00: Voor de kin deren 5.30: Het Omroeporkest en solist 7.00: Voor de kinderen 7.05: Piano recital 7.30: Engelsche les 8.00: Be richten ANP 8.10: Causerie over de zen ding 8.15: Bonte Dinsdagavondtrein 10.00: Filmreportage 10.20: Bridgeles II.00: Beriéhten ANP 11.10: Lajos Klss' Zigeunerorkest 11.3012.00: Gram.pl. Droitwich 1500 M. 11.20: Orgelspel 11.50: Gram.pl. 12.05: Het orkest van het Royal Theatre te Birmingham 1.05: H. Engleman's kwintet m.m.v. solist 1.35: Orkest v. h. Leger des Hells 2.35: BBC- Empire-orkest 3.35: Gram.pl. 4 20: .The people who speak", causerie 4.40: Het Forum theater-orkest 5.10: Gram.pl. 5.35: Alfredo Camjxili's orkest 6.20: Berichten 6.45: Piano-recital 7.20: Gevar. programma 7.50: „History from Observatorion", causerie 8.20: Radio- tooneel 9.05: Reportage 9.20: Be richten 9.40: Economische causerie 10.00: Viool en plano 10.20: Oude Griek- sche liederen 10.35: BBC-Orkest m.m.v. solist 11.20: Bram Martin en zijn Band 11,5012,20: Dansmuziek (Gram.pl.). Radio Paris. 1648 M. 7,20 en 8,20: Gramofoonplaten 11,20: Parijsch Ka merorkest 2,50: Gram. pl. 4,20: Vocaal ensemble en Parijsch Symphonieorkest 5,50: Poulet-kamerorkest 9,05: Zang 11,20: Pascal-dansorkest. Keulen. 456 M 5,50: Militair concert 7,50: Saahbriicker Orkestvereen. en Schrammelensemble 11,20: Militair con cert 12,35: Omroeporkest en dansorkest 1,35: Gevar. concert 3,35: Trio-con cert 4,35: Gram. pl. 6.00: Omroep koor en solisten 7,30: Omroepklein- orkest 8.20: Radio-tooneel 10.00— 11.20: Omroepdansorkest, schrammelkwar- tet en solisten. Brussel. 322 en 434 M. 322 M.: 12.20: Gram. pl. 12,50: Omroeporkest 1.20: Omroepdansorkest 1,502,20: Gram.pl. 5.20: Omroeporkest 6,50: Gram. pl. 7,20: Omroepsalonorkest 8.20: „La Traviata", opera. In de pauzes: Gram.pL 484 M.: 12,20: Gram. pl. 12,50: Om roepdansorkest 1.30: Omroeporkest 1,50—2,20: Gram. pl. 5,20: Salon-orkest 6,35: Gram. pl. 6,50: Omroeporkest 7,35: Zang 8,20: Omroep-symphonie- orkest en solisten 10,3011,15: Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7,30: Barnabas von Geezy's dansorkest 9.00: Het Omroeporkest 9,20: Berichten 9,50: Cembalo-recital 10,05: Weer bericht 10,20—11,20: Gram.pl. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 15 December. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV enz 3de Programma8 00 Keulen of div. - ll)-u Gram.muz. G.R.D./Krontjong en gamelan- muziek ter gelegenheid van het Javaan sche Nieuwjaar 11.20: Keulen 12-fu- Brussel VI. 15.05: Droitwich 16.20: Pa rijs R. 17.20: Brussel VI. 18.50: Boe; dapest of div. 22.00: Droitwich 22.zu. Berlijn 23.20: Parijs R. 4de Programma: 8 00: Brussel VI. 9'jjJ; diversen 10.35: London Reg. JljJJ: Droitwich 13.35: London Reg. J-6- Droitwich 18 20: diversen 18.45Droit wich 19.50: London R. 22.35: Droit wich. Wijzigingen voorbehouden. 23

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10