De ramp van de „Lijsier" IDSCH DAGBLAD Eerste Blad Woensdag 9 December 1936 IAAT/TE BERICHTEN Bijzonderheden omtrent Verkerk en Van Donkelaar. BEURSO VERZICHT TELEGRAMMEN SPORT RECHTZAKEN WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 772. Hedenmiddag 3 uur: 775. telegrafisch weerbericht. Itdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te °e Biidt. Hoogste barometerstand 777.3 te Wax- :hau. Laagste barometerstand 735.7 te Isafjord. ftrwachtlng tot den avond van 10 Decem- ir. Zwakke wind uit Zuidelijke rich tin- u.' Nevelig tot zwaar ot half bewolkt, reinig of geen neerslag. Temperatuur om it vriespunt tot lichte vorst. STORWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen om JS uur aan alle posten Attensiesein neer". BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Isdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De koude lucht.inassa's welke het vaste nd gisteren bedekten strekken zich ook i onze omgeving tot grooter hoogte uit so gisteren vermoed werd, zoodat de ver achte neerslag in den vorm van sneeuw lel. De hoogedrukklng In het Zuidwesten i plotseling afgenomen en heeft zich Mits zwak over de Brltsche eilanden stwifekeld, en een secundaire depressie simde zich in de Golf van Biscaye. Daar- ntegen nam op het vasteland de hooge- rutkiug toe en vormde een kern boven "i m.m. in Polen. Door al deze omstandig- rien bleef Westelijke wind van eenige (teekenis uit en steeg de temperatuur iler te lande slechts even boven het vries- «nt. Op de Britsche eilanden kwam plaat- elijk weer vorst voor, de wind werd er zeer rak. In Frankrijk en Duitschland is in het ïldden en Oosten de vorst toegenomen en Knt vrij veel mist voor. In Scandinavië is dr vorst slechts weinig afgenomen, aan de Sorsche kust waait een krachtige weste- ÈiSe wind, die in het Noorden sneeuw lengt. zwakken v/ind .uit Zuidelijke richtin- in is hier te lande mist met temperatuur ïi het vriespunt te wachten die bij opkla- ing in de bovenlucht in lichte vorst kan wrgaan. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: Z.: Windkracht: sak. Temperatuur: 0 gr. C. Algemeene tcerstoestand: lichte sneeuw. London (Croydon)resp. W.N.W., zwak, I gr. c„ nevel, betrokken. Berlijn: resp. windstil, —3 gr. C., nevel, «nbewolkt. Marseille: resp. windstil, 4 gr. C., licht btwolkt Genua: resp. N. stormachtig, 5 gr. C., kalf bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: gr. C. (33 gr. F.). 12 uur 's midd.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 3 uur nam.: 1 gr. C. (34 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 12 u. 28 min.; nam. te 12 u. 36 m. BINNENLAND. Het prinselijk huwelijk. De versiering van het Koninklijk paleis. •JDe verslering van het Koninklijk paleds aan het Noordeinde te Den Haag begint zich thans reeds eenigszins af .te teekenen. Er wordt hard gewerkt en reeds begint men eenlgen Indruk te krijgen van het versieringsplan, dat naar men weet, geheel door H.M. de Koningin is ontworpen en dat in zijn soberheid en smaakvolle aan passing aan de mogelijkheden, die het paleis biedt, een der meest treffende ver sieringen van het in de komende dagen zoo rijk getooide Den Haag belooft te worden. Dennegroen vormt het hoofdmotief der verslering. Derhalve wordt het centrum der versiering gevormd door vier bijna tien meter hooge denneboomen, die zijn ge plaatst in de hoeken ter weerszijden van collonade en van het voorplein bij het be gin der zijvleugels. Deze denneboomen reiken tot de daklijst. Het onderste gedeelte deelte van den voorgevel onder de ramen der parterre wordt geheel met denne groen bedekt. Hetzelfde geschiedt met een breede lijst onder de ramen der eerste ver dieping en met de geheele daklijst. Met groen wordt ook de colonnade zelf ver sierd en de tympanon boven het midden gedeelte van het paleis. De geheele groenversierlng wordt aange bracht door het eigen tuinpersoneel der Koningin. Het hoofdpunt der illuminatie zal op den driehoek van het tympanon worden geplaatst en zich vandaar logisch over den verderen voorgevel uitstrekken. De heer T. Scheltens overleden. In den ouderdom van 58 jaar. Hedennacht is te Haarlem, na een ziekte van enkele weken, overleden de heer T. Scheltens, firmant van de uitgeverij Schel tens en Giltay, en lid der directie van het weekblad „Het Leven". De heer Scheltens, die den leeftijd van 58 jaar bereikte, was een in uitgeverskrin gen en in ds wereld van den boekhandel bekende en geziene figuur. Als bestuurslid van den Nederlandschen Uitgeversbond nam hij, laatstelijk als secretaris van dien Bond, krachtig aan het vereenigingsleven deel. Als lid van verscheidene commissies der vereenlging tot bevordering van de belangen des boekhandels, kende hij als weinigen het Nederlandsche boekenbedrijf. In bond en vereenlging heeft hij veel nut tig werk verricht. Hij was als man groote ervaring, die kennis paarde aan een open blik voor de eischen der practijk, in de moeilijke jaren, welke de Nederlandsche uitgeverij en boekhandel doormaken, een steun, die noode gemist zal worden. Het heengaan van dezen beminnelijken mensoh die alom in den lande werd gewaardeerd, zal ook bulten de kringen van hen, die dagelijks met hem samenwerkten, diep worden betreurd. (Vervolg van de 1ste pagina) De heer A. van Donkelaar, de eenige Ne derlandsche passagier, die zich aan boord van de „Lijster" bevond, en die is omge komen, was hoofdingenieur van de Neder landsche Scheepsbouwmaatschappij te Amsterdam. Hij werd 16 November 1899 te Dordrecht geboren en kwam na zijn opleiding aan de M.T.S. aldaar als assitent-ingenieur in Mei 1921 bij de Scheepsbouwmij. in functie. In Juni 1927 volgde zijn benoeming tot Ingenieur van aanbouw, belast met het dagelijksch toezicht op de constructie der bij de Mij. gebouwde schepen. Zondag j.l. Was hij voor zaken naar Londen gegaan en hedenmorgen om 10 uur heeft hij, alvorens zich aan boord van het toestel te begeven, nog met de directie der Mij. in Amsterdam getelefoneerd. De heer van Donkelaar was de rechter hand der directie en zeer bemind bij het personeel. Hij was ongehuwd. De werktuigkundige Verkerk. De werktuigkundige Verkerk is on geveer 24 jaar oud. Zijn ouders wonen te Katwijk Zee, waar hun zoon, die o.a. lid van de Voetbalver. Quick Boys was, zeer geliefd is. „Jaap" zooals hij bij zijn vrienden be kend stond, was indertijd machinist op de JavaChinaJapan-lijn, bij welke maatschappij hij tengevolge van de crisis ontslagen werd. Sinds eenige jaren is hij werkzaam bij de K.L.M. Het zal den Katwijkers voorzeker sterk treffen, dat een hun ner piaatsgenooten bij deze ramp zulk een droeven dood gevonden heeft. Nader vernemen wij: De heer J. Verkerk werd 22 Februari 1912 geboren. Hij doorliep de zeevaartschool te Vlisslngen en werd aangesteld tot machi nist bij de Java-China-Japanlijn. In Mei 1934 trad hij bij de K.L.M als werktuigkundige in dienst. Verkerk was ongehuwd. Toestel bijna 2 uur te laat gestart. Naar wij vernemen was de Lijster l'/s a 2 uur later vertrokken dan gewoonlijk, zulks in verband met dé. Ongunstige weers omstandigheden. Wel \va& he ook toen nog mistig, maar de ontvïm£èn weerberichten waren van dien aard-, datbesloten werd het toestel te laten vertrekken. Op de plaats van de ramp. Toen wij op de plaats van de ramp aan kwamen, bleek ons, dat de verwoesting, welke was aangericht, enorm was. Direct na de ramp ontstond een groote verwar ring. Van alle kanten schoot echter hulp toe. terwijl verder getracht werd Croydon telefonisch op de hoogte te stellen en hulp te vragen. Tengevolge van de ramp waren de telefoonverbindingen echter gestoord en was het eerst niet mogelijk verbinding te krijgen. Desniettemin duurde het slechts korten tijd voordat de brandweer met alle be schikbare materieel en personeel aanwezig was. Een uitgebreide afdeellng politie zorg de voor een goede afzett'rrt van de omge ving, hetgeen zeer noodig was. daar van alle kanten belangstellenden toestroom den. Betrekkelijk spoedig waren ook Roode Kruis-wagens met personeel ter plaatse om de slachtoffers van de ramp te vervoeren. De brandweer stond voor een wanho pige en vrijwel onuitvoerbare taak. Het vuur laaide met ontembare kracht om hoog en zoo wild schoten de vlammen uit, dat het onmogelijk was dicht bij de vuurzee te komen. De dooden en gewonden, die door den schok van de botsing met de gevels der huizen uit het toestel geslingerd waren, lagen in verschillende tuinen in de omgeving. Voor eenige gewonden is dit de redding geweest. Geruimen tijd woedde het vuur, zoodat 't lang duurde voordat men bij het wrak van het toe stel kon komen. Een der vleugels van de „Lijster", totaal vernield en verwrongen, hing aan een hoek Van het dak van een leegstaand huis, waar mede het toestel in botsing was gekomen. De andere vleugel lag op den weg. De romp van het vliegtuig lag zwart geblakerd en rookend in de vlammen. Het dak van het huis, waarop het toestel was neergekomen, was geheel weggeslagen. Het huis zelf was, gelijk gemeld, in brand gevlogen en brandde totaal uit. Het was een gelukkige omstandigheid, .dat dit huis niet bewoond was, zoodat hier dus geen slachtoffers zijn gevallen. Zoodra de brand weer bij de loeiende vuurzee kon komen, tastte zij deze met een ontzaglijke hoe veelheid water aan. Naar schatting werd binnen een uur meer dan duizend galons water op de vlammenzee geworpen, hoewel de blussching feitelijk een onbegonnen werk was, daar het vuur niet eerder doof de dan dat alles, wat maar brandbaar was, volkomen door het vuur was verteerd. Tijdens het blusschingswerk werd een brandweerman getroffen door een bran dend stuk hout dat van het dak afvloog. Hij werd ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. f. 2,— of 2 dg; C. J. F. te Rotterdam f. 5,— of 5 dg; L. V. f. 8,— of 8 dg; J. v. D. tt Bodegraven f. 2,50 of 2 dg; Wegens over treding der Jachtwet: H. B. te Ter Aar 2 maal tien dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen haas en lantaarn; Overtreding Alg. Politie veror dening te Koudekerk: G. G. A. v. d. W. te Rotterdam f. 0.50 of 1 dg; Overtreding der Visscherijwet: C. J. J. v. d. M. te den Haag f. 2.50 of 2 dg; C. B te Overschle 2 x f. 2, of 2 x2 dg, met verbeurtverklaring van de fleur; W. J. G. S. te den Haag f. 3,of 3 dg; R. T. v. V. te Delft f. 2,50 of 2 dg met inlevering van de hengel of f. 0,50 of 1 dg; A. v. B. te Rotterdam en G. G. te Rotter dam f. 2,50 of 2 dg met inlevering hengel of f. 0,50 of 1 dag; J. G. v. V. te Woubrugge terug aan ouders; Overtreding art. 461 van het Wetboek van Strafrecht: E. v. K., A. J. M. en A. L. v. d. S. allen te den Haag ieder f. 2,— of 2 dg; Overtreding der Spoorweg wet: W. S. te Haserswoude f. 3,of 3 dg; Overtreding der IJkwet: H. D. te Leiden f. 5,of 5 dg. met verbeurt verklaring der gewichten; Wegens overtreding van art. 453 Wetboek van Strafrecht C. J. P. zonder bekende woon- of verblijfplaats f. 5,— of 5 dg; G. v. O. zonder Idem f 4,of 4 dg; G. O. te Rietveld f. 7.50 of 5 dg; K. E. zon der bek. woon- of verbl.plaats één dag hechtenis en 1 jaar opzending naar Rijks werkinrichting; G. H. zonder idem f. 4, of 4 dg; Wegens overtreding art. 435 Wet boek van Strafrecht: W. C.C J. te Katwijk aan Zee f. 8,— of 6 dg; Overtreding der Leerplichtwet: W. P. te Ter Aar f. 6,of ■(rtd^fG J. v. d. H. te Nieuwkoop f. 5,— of 5,,clg. Waar geen woonplaats wordt ver meld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. HAAGSCH GERECHTSHOF. De koopman A. R., uit Leiden, is door de Haagsche Rechtbank, wegens mishan deling en bedreiging van zijn gewezen echtgenoote, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde verdachte thans tot drie maanden on voorwaardelijk en drie maanden voor waardelijk, met drie jaar proeftijd. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 4.17 n.m. tot 7.31 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 1 Dec. op: 3 uur 26; onder: 13 uur 0.5. DE MOORD TE AMSTERDAM. De politie is er zeker van dat do gearresteerde de dader is. Ofschoon de in den afgeloopen nacht op een bovenhuis in den Jordaan terzake van den hr de Groote Bickersstraat te Am sterdam gepleegden roofmoord gearres teerde bij zijn arrestatie geen bekentenis heeft afgelegd, staat het voor de Amster- diamsche politie, naar het A.N.P. meldt, vast, dat zij met hem den dader van dezen moord in handen heeft. Deze, zekerheid grondt de politie niet alleen op het feit dait in het benedenhuis, waar de vermoorde vrouw gewoond heeft, vingerafdrukken zijn gevonden, welke als van den Verdachte afkomstig geïdentificeerd zijn. doch mede op andere feiten, waaruit blijkt dat de man in relatie tot de vrouw heeft gestaan. Het tegen hem aanwezige materiaal is dan ook zóó bezwarend, dat. mocht hij ontkennen, zulks hem weinig baten zal. Ofschoon de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat nij medeplichtigen heeft gehad en het nader onderzoek in deze zaak ongetwijfeld ciok in deze richting gaan zal, wordt dit échter niet waarschijnlijk geacht. De crisis in Engeland. Het schijnt, dat de hertog van Kent den "icht heeft doorgebracht bij den koning &P fort Belvedere. Het blad Social-Democraten te Kopen- togen meldt, dat in den afgeloopen week kamerheer van koning Edward ver scheidene landgoederen, welke te koop zijn, leeft bezocht. Het blad knoopt hieraan de '«onderstelling vast, dat de koning zich ln Denemarken zou vestigen, indien hij af eoa treden. 'Wij geven dit slechts onder het grootste 'oorbehoud, Red. L. D.). Het Australische parlement. In het Australische parlement verklaarde JJ minister-president Lyons, dat een eer- "Mlg en sympathiek stilzwijgen van het Parlement het beste is, dat kan bijdragen een gelukkige oplossing. Op het oogen- J'lk kan een parlementaire discussie slechts twaad doen. De leider van de Labour-partij ln Austra- Curtin, zeide, dat de dominions den rJMng niet moeten dwingen een vrouw te '«en, doch de koning moet het parlement iet vragen een speciale wet voor zijn ge- aan te nemen. Hij moet zijn gemalin f: en onder de dames, met wie hij wettig ean huwen. ,,?e mist te Londen en in de omgeving den lom 200 dicht, dat het bulten van den nnig van den weg af niet te zien was. tea - ier' d'e hedenochtend de documen- AANBESTEDING. Heden werd vanwege den directeur-ge neraal der Zuiderzeewerken aanbesteed: het onderhoud gedurende het laar 1937 van de kunstwerken in den afsluitdijk te I>en Oever en Kornwerderzand met bij komende werken. Laagste inschrijver was O. J. Bosker te Wieringen voor f. 44.720.—. den koning bracht, kwam dan c0v 1 1 kuiuilg u13.cui, met groote vertraging aan. PRINS BERNHARD NAAR SCHIERMONNIKOOG. Prins Bernhard zal zich vanavond te Oostmahorn aan boord van de reddingboot „Insullnde" van de Noord- en Zuid-Hol- landsche Reddingsmaatschappij begeven, om over te steken naar het eiland Schiéh- monnikoog, waar hij den nacht z-l door brengen in hotel Van der Werf. Morgen zal de prins deelnemen aan een jachtpartij op het eiland, weïke onder leiding staat van Jhr. J. A. Roell en waar aan tien personen zullen deelnemen. HET PROCES FRANKFURTER CHUR, 9 Dec. <Zw. Tel. Ag.) Nadat de procureur de aanklacht tegen Frankfurter had voorgelezen en zijn eisch had gesteld, ging de president over tot het verhoor van den beklaagde. Frankfurter werd onder vraagd over zijn voornemen zelfmoord te plegen. Hij zeide dat hem den moed had ontbroken. De zitting werd vervolgens tot den middag verdaagd. TWEEDE KAMER. HET VERKEERSFONDS. Voortgezet wordt de behandeling der be grooting van het verkeersfonds voor 1937. De minister van Waterstaat, de heer van Lidth de Jeuöe, waarschuwt tegen abstracte beschouwingen over de coördinatie van het verkeer. Zij berust op drie grondslagen, dat' aan vrijwillige coördinatie de voorkeur moet worden gegeven, dat het verkeer een een heid moet vormen, en dat ln die èenheid elke tak van verkeer een taak heeft te ver vullen op de meest economische wijze. Niet allen zijn van het nut van coördi natie overtuigd. Spr. wil geen voorkeur ge ven aan een of ander soort verkeer. Spr. acht het overbodig, nog tegen te spreken dat het begonnen zou zijn om bevoorrech ting van de Spoorwegen, zooals b.v. de heer van Dis beweerde. Dat het geheele verkeer als een eenheid is te beschouwen, spreekt vanzelf. Wat zou anders het woord coördinatie beteekenen? Zoolang men een tak van verkeer in het oog houdt, zal men nooit coödinatie be werkstelligen. Belanghebbenden zullen dus ook allen hun medewerking moeten ver- leenen. Daarbij heeft men te doen met zoovele factoren, dat slechts een benade ring is te verkrijgen. De aandacht moet niet ln de eerste plaats gelegd op de tegen strijdigheden doch op de gemeenschappe lijke belangen. Verschillende maatregelen en voorschriften dienaangaande zijn in voorbereiding Eenerzijds wordt aangedrongen op spoed, anderzijds wordt gewaarschuwd: niet over haast te werk te gaan. Tusschen beide stroomingen zal de best bevaarbare stroom '■■el ln het midden liggen. Wat de boekingsmethode betreft en de erbrenging van posten naar den kapi- taalsdlenst, dienaangaande heeft spr. bij de waterstaatsbegrooting reeds zijn stand punt uiteengezet. Dat er niet de noodige zuinigheid zou worden betracht inzake het aantal en den aard der ambtenaren, moet spr. met klem tegenspreken. Spr. zet uit een, waarom de bezetting zoo is gefor meerd als thans het geval is. Overigens heeft de organisatie spr.'s volle aandacht Bij grootf waterstaatswerken is er min der administratief personeel dan bij an dere takken van dienst. Spr. heeft geen gelegenheid gehad, de coördinatie in Frankrijk grondig te bestu- deeren. Spr. ziet daar echter juist meer een soort sub-ordinatie. Wat de Hoornbrug betreft, zijn de plan nen gereed: er wordt nog overleg met be langhebbenden gepleegd. Spr. hoopt dat spoedig overeenstemming wordt verkregen. Algeheele stopzetting van het verkeer op Zondag is onmogelijk. Inzake het afnemen van het aantal motorrijtuigen moet reke ning worden gehouden met de tijdsomstan digheden; de vooruitgang in het buiten land is ook zeer gering. Bij de verdere werkplannen moet in alle opzichten reke ning worden gehouden met de behoeften der provinciën. Deze zijn echter tot nu toe niet tekort gedaan. Wat de opmerkingen van den heer Duy- maer van Twist betreft, de A.T.O. is een zelfstandige onderneming die voor haar eigen tekorten staat. Het staat nog niet vast, hoe het derde vijfjarenplan er uit zal zien. Een brug te Heusden acht spr. thans niet zoo dringend noodzakelijk Over tunnelbouw te Rotterdam kan sor. zich in dit stadium niet uitspre ken. De verbindingen van het Noorden met Oost-Brabant en Limburg acht spr. voldoende. IR. J. J. STIELTJES, t l ..eravond is te Den Haag in den ouderdom van bijna 72 jaar overleden ir. J. J. Stieltjes, oud-inspecteur-generaal der spoor- en tramwegen. UIT NED. OOST-INDIË. DE INDISCHE SALARISSEN. Geen verdere vermindering? BATAVIA, 9 Deo. (Aneta) Zoowel het ..Bat. Nieuwsblad" als de „Java-Bode" be vat een bericht volgens hetwelk aan de regeering zou zijn voorgesteld om alle maatregelen strekkende tot een verdere vermindering der salarissen. in welken »orm ook, die op 1 Jan. 1937 zouden wor den Ingevoerd, niet door te voeren. VOETBAL. NED. BONDSELFTAL-BOEDAPEST. Hedenmiddag werd te Rotterdam de voetbalwedstrijd Nederlandsch Bondselftal tegen Boedapest gespeeld. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Boedapest. Dit eenige doelpunt in de eerste helft werd na 25 minuten spelen gemaakt door Ziengeler. A'DAM, 9 Deo. De oplossing van de crisis in Engeland laat langer op zich wachten dan men ge hoopt had en langer dan bevorderlijk is voor het wederkeeren van de rust in het openbare Engelsche leven. Op de Londen- sche beurs blijft dientengevolge een ge reserveerde stemming overheerschen. hoe wel de koersen neiging tot oploopen ver toonden. De markt alhier lijdt onder ge brek aan eenige stimulans. De ondertoon is niet ongunstig, maar de vraag is te ge ring, om de affaire wat te verlevendigen. Daarbij komt, dat de beurs zich weer sterk richt naar Wallstreet, waar het met den handel ook niet meer wil vlotten en wel ondanks de dagelijks weerkeerende gun stige dividend- en winstcijfers. De politieke toestand in Europa vormt een factor, waarop men in Amerika een waakzaam oog houdt en welke niet zonder Invloed blijft op de fondsenmarkt. Voor het eerst sinds 1932 heeft de Bethlehem Steel weer een dividend en wel van 1.50 dollar op de gewone aandeelen gedecla reerd, hetgeen volgens mededeeling van den president, Grave, niet uitsluitend on der invloed van de wet op de onverdeelde winsten is geschied. Dit fonds lag hier dan ook vast, terwijl andere staalwaarden ge drukt waren, uitgezonderd Republic Steels. Spoorwegen noteerden hooger en Oliefond sen waren heden betrekkelijk kalm en luier. Zelfs Koninklijke Olie wist zich slechts ternauwernood te handhaven. De handel was hier zeer beperkt, evenals in de meeste andere hoeken. Alleen voor Philipsaandee- len ontstond in het verdere verloop iets meer belangstelling, onder geleidelijk op- loopende koers tot 271°/o. Ook in Scheep vaartpapieren ging het aanvankelijk nogal levendig toe. als gevolg van de hervatting der opwaartsche beweging op de vrachten- markt, maar in de koersen kwam dit nau welijks tot uiting. De Rubberwaarden vertoonden opnieuw een vaste stemming als gevolg van de bli.1- vend gunstige houdine van de Londensche rubbernrijs en Amsterdam Rubber verbeter de tot. 287 Ha. Tabakken goed prijshoudend en zeer kalm Suikerfondsen verdeeld, aan geboden voor Java Cultur en Nisu, maar vast voor Vorstenlande en H.V.A. Van In- dustrieelen was Aku orlishoudend op 46'/i Unilever was lusteloos en weinig veran- de-d De Beleegingsmarkt was prijshoudend bii weinig affaire met de nieuwe 3 procents ^U^tsleening op 98'/!. WISSELKOERSEN. Londen 9.00 7/8 (901.3/8), Berlijn 73.92'/, (73.95). Parijs 8.56 3/4 (8.57 3/4), Brussel 31.08 (31.09), Zwitserland 22 (24.24), Kopen hagen 40.22'/! (40.25), Stockholm 46.47'/! (46.50), Oslo 45.27 (45.30), New-York 1.83 3/4 (1.83 3/4), Praag 6.50 (6.50), Prolongatie l'/s, Part, disc 15/16—1. Daggeld Vs, Register- marken 36 3/4, Crediet Sperrmarken 16, Effectensperrmarken 14 3/8, Reismarken 49, Bankpapier 40 1/4. Tusschen haakies ziin de koersen van gisteren KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het Kantongerecht Alphen werden de navolgende verstekvonnissen gewezen: Wegens overtreding van het crisis Zuivel Besluit: H. C. v. D. te Woubrugge f.100— of 50 dg; A. O. f. 30.of 20 dagen. Wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet: F. W. M. Den Haag f. 30.— of 20 dagen, met toewijzing van de civiele vordering ad f. 7.50 aan W. G.; C. V. te Scheventagen f. 20.— of 20 dagen, met toewijzing van de civiele vordering ad. f. 10.75 aan F. W.; S. te Bodegraven, A. G. te Amsterdam en C. B. te Rotterdam elk f. 4 of 4 dagen; J. B. P. B. te den Haag f. 2.50 of 2 dagen; H. G. v. d ,W. te Utrecht vrijspraak; J. G. v. W. te Leiden f. 10.— of 10 dagen; H. H. te Utrecht, F. W. L. te Den Haag en P. Z. te idem, ieder f. 3,— of 3 dagen; A. J. v. G. f. 2.50 of 2 dg; H. v. d. K. te Reeuwijk MARKT k BERICHTEN AMSTERDAM, 9 December 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 224 vette kalveren, le kwal. 58—64, 2e kwal. 5057, 3e kwal. 45—49 per K.G. levend ge wicht; 46 nuchtere kalveren 7—10 per stuk; 182 varkens, vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 5051; zware varkens 4950; vette varkens 4849 per K.G. slachtgewicht Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. WOERDEN, 9 December. Aanvoer 118 part. kaas. Met rijksmerk le kw. f. 20-22, 2e l:w. f 18-19.50. Handel matig. ZOETERWOUDE, Eierenveiling „Ik leer nog". Aangevoerd 1190 eieren. Kipeieren 5.105 70; kuikeneieren 4.90; Kaas 1925 p. pond; kippen 45—60; hanen 0.50; duiven 0.12; konijnen 0.35—1.45. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3