lecov/fo/ |Nog geen beslissing in Engeland gevallen m Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 7 December 1936 Derde Blad Ho. 23529 Heden wel een verklaring van Baldwin te verwachten, doch vermoedelijk niet- van beslissenden aard GEMENGD NIEUWS Gewijzigd is er feitelijk in de situatie In Engeland niets. We zijn nog altijd in Ijiwachting. Gisteren zijn tegen de ver lichting in twee kabinetszittingen ge- houden, een 's morgens, een 's avonds. I Trouwens, ook Zaterdag is voortdurend Ijoor Baldwin geconfereerd, 's Avonds I bracht hij opnieuw een bezoek van een uur bij den Koning. Over de bijeenkomsten van gisteren |iordt nader gemeld: Reeds vroeg begonnen de conferenties in IDowning Street. Des ochtends begaf de lailorney-general van het hertogdom Corn- I oil, W. H. Monckton, zich van Fort. Belve- Idére, waar hij beraadslagend met den ko- I ning, den nacht had doorgebracht, per ■auto naar Londen. Zoodra hij in Downing I Street was gearriveerd, werd daar een bij - Ittnkomst belegd, waaraan behalve den Ipremier Baldwin, de ministers Sir John ISimon, Neville Chamberlain, Ramsay Mac I Donald, Malcolm MacDonald, sir Thomas I Inskip, Brown, lord Halifax, sir Samuel iHoare en Oliver Stanley deelnamen. Ook I de attorney-general sir Donald Somerville, Iras aanwezig, hoewel hij geen lid is van |iet kabinet. Terwijl de conferentie nog aan den gang |was, vertrok Baldwin eensklaps, vergezeld Ivan zijn secretaris, kapt. Dugdale, naar Marlborough House, waar hij door konin- Mary in audiëntie werd ontvangen. Veertig minuten later keerde hij naar IDowning Street terug, waarop de bespre- I king werd voortgezet. Om halféén ging de I conferentie, die 2Vi uur geduurd had, uit- I een. Monckton vertrok een klein halfuur later. Later in den middag had eerst sir Archi- I bald Sinclair, de leider der liberale oppo- ïitie, een onderhoud met Baldwin. En I tegen 4 uur kwam de aartsbisschop van 1 Canterbury den premier in Downing I Street bezoeken. Bij zijn aankomst werd |:ij door de menigte, die in Whitehall was Isaamgestroomd, begroet met den kreet: l,Wij willen koning Edward!", en bij zijn I vertrek, tegen half 5 kwam het opnieuw I tot een betooging. De politie moest zelfs I tusschenbeide komen om ruim baan te I maken voor de auto van den prelaat. Op I den hoek van Downing Street en White- I hall zwaaiden twee vrouwen met plakka- Iten, waarop te lezen stond: .Laat den ko- I ring met rust. Abdicatie is het sein voor ,'evolutie". Kort voor het begin van de tweede ka- binetszitting, die op halfzes was bepaald, lieekende zich eenige onrust af onder de 15 a 600 personen, die de trottoirs van I Downing Street vulden. Toch behoefde de I politie het publiek slechts een weinig terug I te dringen. Om halfzes kwamen eenige Irwarthemden de straat in, die fascistische |i;ranten bij zich hadden met het opschrift: l-Wij willen onzen koning". Het publiek toonde nogal wat instemming met hun I optreden. Na een drievoudig hoera werd I het volkslied aangeheven, terwijl het ka- I binet achter de zware deuren zijn beraad- I slagingen begon. Toen 's konings raadsman I Monckton de zitting kwam bijwonen, werd er opnieuw voor den koning betoogd, en na afloop der conferentie, even na 7 uur, vederom. Een deel van het publiek, dat inmiddels nog was aangegroeid, slaakte fcreten tegen de ministers, waarop anderen echter antwoordden met een lang-aange- nouden applaus. De politie wist zonder moeite de straat te ontruimen. Ook voor Buckingham Palace hebben I gisteren eenige duizenden menschen den koning toegejuicht. Extra-politie moest worden ontboden om het publiek te ver- spreiden. Nader wordt nog gemeld: Gisteravond is nog geen enkele be slissing genomen. Men acht het niet waarschijnlijk, aldus deelde men na afloop van de kabinetsbijeenkomst, welke om 19 uur 07 geëindigd was, mede, dat vandaag in het Lagerhuis een beslissende verklaring zal worden afgelegd. Reuter verneemt, dat de situatie na de kabinetsbijeenkomst van gister avond aldus is, dat inen den Koning zooveel tijd als hij wenscht, wil laten om te besluiten, op welke wijze hij de kwestie van het morganatisch huwelijk zou willen liquideeren. Er is geenszins sprake van, dat het kabinet den Koning op eenigerlei wijze een ultimatum zou hebben gesteld of eenig formeel advies zou hebben ver strekt omtrent hetgeen hem te doen zou staan. Al wat tot nu toe geschied is, is, dat na den stap van den Koning bij den minister-president aangaande de mo gelijkheid een morganatisch huwelijk 'e legaliseeren Baldwin eenige bespre kingen met den Koning heeft gevoerd, welke natuurlijk de reeds bekende toe speling inhielden, dat het Vercenigd Koninkrijk en de regeeringen der Do minions niet bereid zijn het initiatief voor een morganatisch huwelijk te nemen. Men meent te weten, dat het onder werp de beraadslagingen van het ka binet de voorbereiding is geweest van documentaire formaliteiten, welke ver- eischt zouden worden, indien de Ko ning een beslissing zou nemen, welke constitutioneele gevolgen zou hebben. Ofschoon Baldwin vandaag in hel lagerhuis waarschijnlijk een verklaring zal afleggen, zal deze toch beperkt zijn tot het wegnemen van alle misvattin gen, welke wortel zouden kunnen schieten. Waarschijnlijk zal hij volledige aanwij zingen geven aangaande de besprekingen met den Koning, wiens houding tot nu toe in bijzonderheden slechts aan de leden van het kabinet en van de koninklijke familie bekend is. Attlee zal Baldwin vragen stellen over de constitutioneele crisis en bij het beant woorden dezer vragen zal de minister president het licht laten schijnen op den aard en den stand van deze crisis. Baldwin heeft den Koning gisteravond niet bezocht, en de speciale kabinetszitting, welke hedenochtend zou worden gehouden, gaat niet door. De gezondheidstoestand van den Koning moet niets te wenschen overlaten. Een verklaring van Churchill. Winston Churchill heeft een oproep tot het Engelsche volk gericht om de kalmte te bewaren onder de crisis van dit oogenblik. Hii zegt o.m. dat er geen conflict tusschen den Koning en het Parlement bestaat en dat het Parlement niet geraadpleegd is. De vraag welke zich opdringt, is deze: moet de Koning afstand doen od advies van het huidige Kabinet? Nooit is een dergelijke raad aan den Vorst gegeven onder het parlementaire stelsel. Niets in de Britsche constitutie steunt de theorie, dat de Ko ning op een dergelijken hypothetischen grond afstand moet doen en mogelijkerwijs in ballingschap gaan. Geen enkele regee ring heeft de macht aan den Koning een advies te geven om afstand te doen. Het Kabinet heeft geen enkel recht in een der gelijke kwestie te beslissen zonder van te voren zich van den wil van het parlement vergewist te hebben. Een onberaden stap onder de omstandigheden van het oogenblik zou onberekenbare schade doen aan de con stitutioneele Dositle van de monarchie en kan niet nalaten nadeelig te zijn voor het instituut zelve Indien, gelijk men beweert, de Koning aan zijn ministers wetgevende maatregelen heeft voorgesteld welke deze niet bereid zün in te dienen, moet het ant woord van die ministers zün een weigering van het verzoek des Konings en indien de Koning dezen raad van zün ministers niet wil opvolgen, zijn deze laatste vrü hun ont slag te nemen. Maar in ieder geval hebben zit geen enkel recht druk on den Koning uit te oefenen door van den leider der op positie verzekeringen te verkrijgen dat deze geen ander Kabinet zal vormen. Naar aanleiding van bovenstaande ver klaring. heeft Attlee. de leider van de ar- beidersODPositie. gisteravond nog gezegd, dat er geen enkele grond bestond voor de uitlating van Churchill als zou de regeering gepoogd hebben van den leider der oppositie bepaalde verzekeringen te verkrijgen. Een waarschuwing van Lord Rothermere. Onder den titel ..Een waarschuwing van Lord Rothermere" publiceerde de Evening News od de voorpagina de volgende verkla ring van den eigenaar van de Daily Mail. de Sunday Dispatch en de Evening News: ..Gij kunt gedurende dit weekeinde niet van den Engelschen troon den grootsten levenden Engelschman verjagen. Er worden op het oogenblik gemeenschappelijke po gingen aangewend met dit doel. Ik keer terug van een reis om de wereld: iedereen die ik ontmoette, heeft mij zün lof uitge sproken over onzen Koning. Er is een zekere tlid noodig om tot een oplossing te komen; de haast, waarvan men op het oogenblik blijkt geeft, is onbehoorlijk en geeft aanleiding tot onpleizierige ge ruchten over hooge politieke personen en anderen. Geen regeering. die in deze aan gelegenheid. die van zoo uitnemend belang is. tegen den wil van het volk handelt, kan zich handhaven". Verklaringen van anderen. Sir Archibald Sinclair, de aanvoerder van de liberale oppositie, heeft te Surbiton ge zegd. dat er geen verzet bestaat tegen een huwelijk van den koning met een vrouw van gewone afkomst, of met een Ameri- kaansche en dat de eenige vraag is of de mogelijkheid bestaat aan de vrouw met wie de koning wenscht te huwen, een anderen titel te verleenen dan die van koningin. Sinclair gelooft dat het hee!e Huis het eens was met Baldwin, toen hii verklaarde dat zulks onmogelijk is. Sinclair liet hierop vo"*en dat de koning aller eerbied en sympathie verdient in de zen harden tüd en prees vervolgens den vorst. Hii prees echter ook Baldwin en zei, dat niemand hem mag beschuldigen van gebrek aan hoffelijkheid, welwillendheid, eerbied of trouw jegens den persoon des konings. Sinclair besloot met de hoop uit te spreken op een oplossing die de belangen des lands en de toekomst des rijks zal die nen. De Labour-afgevaardigde Stafford Cripps heeft in een te Stoke-on-Trent afgelegde verklaring o.m. gezegd: „Toegevende, dat wij de monarchie in Engeland zullen voortzet ten. kan ik persoonlijk geen enkele steek houdende reden zien om den koning te dwingen in verband met de door hem ge dane keuze, afstand van den troon te doen". Georee Lansbury. de vroegere leider der arbeiderspartij heeft zich in een te Isling ton gehouden bijeenkomst den tolk ge maakt van eenparige sympathie met den koning, met koningin Mary en met de leden der koninklijke familie Hij verklaarde: wü betreuren allen dezen Vrouw te Amsterdam vermoord. Eerst eenige dagen later ontdekt. Nog geen spoor van den dader. In het benedenhuis Groote Bickerstraat 77b woonde sedert een zestal maanden de 61-iarige juffrouw van Teeseling. Ze woon de daar alleen en ontving weinig bezoek. Woensdagmiddag hadden de buren haar voor het laatst gezien, zoodat zii zich onge rust begonnen te maken of haar wellicht iets overkomen was. Zaterdagmorgen waarschuwden zij de politie. Deze ging de woning aan de achter zijde binnen en vonden daar een chaos. In de kamers was alles over hoop gehaald en in de alcoof lag de vrouw dood op haar bed. verborgen onder allerlei voorwerpen. Bii een nader onderzoek bleek al spoedig dat de vrouw op gewelddadige wijze van het leven was beroofd. Vermoedelijk is haar schedel met een hamer ingeslagen, daarna is het ontzielde lichaam op het bed gelegd. O A Den geheelen middag van Zaterdag en ook in den avond heeft de politie het on derzoek naar den dader of de daders van den eruwelüken moord, met kracht voort gezet. Er zün daarbij o.a. enkele familie leden gehoord, die büzonderheden hebben verteld over de levenswijze van de ver moorde. Allen schetsten haar als een zon derlinge vrouw, die vrijwel met niemand omging en alleen genegenheid had voor huisdieren, een hond en een kat. die zij oo biina ziekelijke wijze vertroetelde. Ongeveer zes maanden geleden was zii naar de woning in de Groote Bickerstraat verhuisd, waar zii geheel alleen haar intrek had genomen, na daarvoor iaren achtereen in de Langestraat te hebben gewoond. Ofschoon uit het feit. dat de vrouw he- halve haar verdiensten van twee werkhui zen. waar zii enkele keeren per week halve dagen werkte, nog zes gulden steun oer week genoot, afgeleid zou kunnen worden, dat er geen geld in huis was. wint het ver moeden veld. dat er een klein spaarpotje is geweest. Er bestaat hiervoor te meer reden, omdat zii zich nog wel eens tegenover an deren heeft uitgelaten, dat zii niet geheel onbemiddeld was. Het kan deze uitlating zün geweest die de nog onbekende daders of daders tot hun misrüf hebben gebracht. Gistermorgen hebben de commissaris van politie de heer H. Voordewind en de in specteur de heer J. van den Berg. opnieuw ■een bezoek gebracht aan het benedenhuis, waar de 61-iarige mej. van Teeseling als slachtoffer van moordenaarshand is ge vallen. De beide politiemannen hebben den in de woning aangerichtten chaos zoo goed mogelijk geïnventariseerd in de hoop hier door een of meer aanwijzingen te vinden, welke van beteekenis cttouden kunnen zün voor de ontdekking van den dader of de daders. Succes heeft dit onderzoek tot dusver niet opgeleverd. In den loop van den Zondag zijn een groot aantal personen gehoord. Zü konden echter geen inlichtingen verstrekken, welke tot de ontdekking van den dader zou kunnen leiden. jecovitol levertraan weten- schappelijk de beste lever- traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bii apothekers en drogisten óf 0.75 p.fjacon 3384 (Ingez. Med.) LUCHTVAART VLUCHT NAAR ABESSYNIË GAAT NIET DOOR. Zooals reeds gemeld, voerde de K.L.M. onderhandelingen welke reeds in een vergevorderd stadium verkeerden over het uitvoeren van een vlucht naar Abes- synië, met een Fransch gezelschap aan boord, dat den 17den December van Parüs zou vertrekken. Door een onverwachte, ernstige onge steldheid van den opdrachtgever heeft men dezer dagen echter besloten van de vlucht af te zien. SPORTVLIEGERS OP RETOURVLUCHT. De hecren Heymans en Sluyter te Benghasi geland. Ht A.N.P. seinde ons gisteren uit Benghasi dat de sportvliegers Heymans en Sluyter thans Europa zijn genaderd. Gisterochtend om 6.40 uur Dl.t. verlieten zii de Egyptische hoofdstad, om koers te zetten naar Solum, waar de eerste tusschenlanding werd uitge voerd. Om 10.50 uur vertrokken zii naar Anceab. Hier stegen zii na een kort opont houd om 11.15 uur weer op naar het eind punt van de étappe de in het N.W. van Lybië 'gelegen havenplaats Benghasi. waar onze landgenooten des middags om half drie vlot zün geland De vliegers hadden mooi weer. Heden wordt de tocht voortgezet. moeilijken toestand en hopen, dat er nog een middel zal kunnen worden gevonden om deze kwestie te regelen op een wlize. welke het land en de koninklüke familie zal kunnen voldoen. Overvolle kerken. Overal in Engeland waren gisteren de kerken overvol. Van alle kansels werden speciale gebeden verricht voor koning volk en rük. Mevrouw Simpson te Cannes. Mevrouw Simpson kwam Zaterdagavond om half twaalf in Cannes aan en begaf zich naar de villa Louvics. toebehoorend aan Crocer, waar zii verwacht werd. BEJAARDE MAN AANGEREDEN. Doodelijk ongeluk in Den Haag. Op de Beeklaan te Den Haag, wilde Za terdagavond omstreeks halftien een 62- jarige voetganger, M. J. S. uit de Tasman straat, den rijweg oversteken. De man droeg een langen sjoelbak. Midden op den rijweg zag hij plotseling een bestelauto aankomen, bestuurd door den 22-jarigen L. A. J. V. De voetganger weifelde en in plaats van door te loopen. week hij terug. De auto reed daarop tegen den sjoelbak aan, welke den man tegen het hoofd trof, waardoor hij tegen den grond werd gesla gen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en werd door den Eersten Hulpdienst naar het R.-K. Ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, waar zijn toestand hopeloos bleek. Gistermiddag is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. (Ct.) POGING TOT OPLICHTING TE ROTTERDAM. Zaterdagmorgen heeft een, naar schat ting 30- tot 35-jarige vrouw, die zeide tot de particuliere kennissen van Prinses Juliana te behooren, een brutale poging gedaan de juwelierszaak, het Huis van St. Eloy, op de Blaak te Rotterdam, op te lichten. Omstreeks 11 uur vervoegde zich een dame in den winkel, die zich jkvr. L. van Hardenbroek noemde Zij wilde, zoo zeide zij, een ring met briljanten hebben, welke zij aan Prinses Juliana ten geschenke wilde geven. De directeur van de zaak, die haar persoonlijk te woord stond, zeide wel bereid te zijn het sieraad, ter waarde van f. 400 mede te geven, mits de dame zich wilde legitimeeren. De dame kon dit echter niet, doch deelde mede tijdelijk te verblijven ten huize van de douariaire Valk aan den 's-Gravendijkwal. Zij verliet den winkel, doch keerde daar na ongeveer 10 minuten terug met een brief, onderteekend door den burgemeester van Rotterdam, waarin werd medegedeeld, dat de houdster van dezen brief zonder bezwaar het kleinood ken worden medegegeven. De juwelier vertrouwde de zaak echter nog niet geheel, waarop de dame zeide, dat de koop dan niet doorging en zü den winkel verliet. Een door de politie ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de dame aan den 's-Gravendykwal niet bekend is. BRAND IN EEN ONBEWOONDE VILLA TE ZANDVOORT. In den nacht van Zaterdag op Zondag is om vier uur een felle branduitgebroken in een onbewoonde villa aan de Kostverloren- straat 47 te Zandvoort. De politie en brandweer werden onmid dellijk gewaarschuwd doch konden niet verhinderen, dat de bovenverdieping uit brandde en in stortte. Te half zes was de brand gebluscht. De villa is het eigendom van den heer J. Kuypers. Ps bewoners Verbleven in een achter de villa gelegen zomerhuisje. De oorzaak van den brand is onbekend. BRAND IN MAGAZIJN VAN GALANTERIEËN TE OLDENZAAL. In den nacht van Zaterdag oo Zondag is te Oldenzaai een magaziin. bestaande uit vier verdiepingen, geheel door brand ver nield. In het magazijn dat gelegen is aan de Walstraat en eigendom is van den heer G. J. Morselt. waren galanterieën, glas. porce- lein. aardewerk, speelgoederen enz. opge slagen. De brandweer, die het vuur met vier slangen op de motorsouit bestreed, kon niet voorkomen dat de voorraadgoederen in de vlammen opgingen. Het perceel is geheel uitgebrand. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. BOERDERIJBRAND ONDER SCHINVELD. Zaterdagavond is brand uitgebroken in de boerderij van den heer L. op den Bou- berg gelegen onder de gemeente Schinveld (L De brand werd veroorzaakt doordat brandend hout onder een voederketel uit viel. De groote schuur, welke met stroo en hooi was gevuld en waarin ook een tweetal auto's stond gestald, was weldra een prooi der vlammen. Ook het achterste gedeelte van het woonhuis werd door de vlammen aangetast. Doordat toegesnelde hulp de wo ning nat hield, werd het vuur hier gestuit, zoodat een deel van den inboedel behouden bleef. De marechaussee van Brunssum hield de belangstellenden op een afstand. Verzeke ring dekt de schade MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP TE ZEIST. Zaterdagavond is op den boulevard te Zeist een ernstig ongeval voorgevallen. De 23-jarige tandtechniker B., wonende te Naarden, die op den motor rechts van den weg reed, is door onbekende oorzaak achter tegen een rechts van den weg rij denden wielrijder opgereden, tengevolge waarvan B. over den kop sloeg en de wiel rijder op den weg werd geslingerd. B. moest in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Zeist worden vervoerd, al waar hij een uur na aankomst aan de ge volgen is overleden. De wielrijder bekwam een hoofdwonde en moest eveneens naar het ziekenhuis worden overgebracht. B. was slechts kort gehuwd. DEENSCHE DRIEMASTSCHOENER GEBROKEN. Gisteravond is de Deensche driemast schoener ..Fuglen". welke op de Splikerpiaat in de Westerschelde omhoog gevaren was, door den golfslag gebroken. De zeven opvarenden konden zich aan boord van de sleeoboot „Goliath" uit Vlis- singen welke met de berging belast was en steeds in de nabijheid vertoefde, in veilig heid stellen. Zii zlin behouden in Vlissingen binnengebracht. De „Fuglen." moet als ver loren worden beschouwd. Zilveren baker-jubileum te Rijnsburg. Van mej. de wed. J. Prins ten Donkelaar. Woensdag a.s. zal mej. de Wed. J. Prins- Ten Donkelaar 25 jaar als baker te Rijns- burg werkzaam zijn. In tai van gezinnen heeft zij haar dien sten uitstekend en met opgewektheid ver richt. Waar zij eenmaal had gebakerd, werd steeds bij een volgende blijde ge beurtenis beslag op haar gelegd. Het zal haar op den dag van haar jubi leum zeker niet aan belangstelling ont breken 1 JtUN/T IN IETIEREN. FRIESCH TOONEEL. Nou, Snjeontojoun haldt in Selskip „Fiyslan" to Leyen in Bütengewoane Gear- komste yn „Zomerlust". Der scil dan troch eigen kreften opfierd wirde „Under ien dak", in moai toanielstik yn trye ütkom- sten fen Jan Fabricius en for-fryske troch H. Uden Masman, det Jim' grif skoan fold- waen scil. Dc skriuver fen ik stik. Fabri cius, is by elts wol bikend en de for- frysker, Uden Masman, hat by de Fr.eten ek al lang syn spoaren fortsjinne. As it eat kin moat de seal Snjeontojoun gnap fol, dtl scil de spylsters en spi'.ers grif ek foldwaen, en Jim' kinne fëst wer rekkenje op een moaie sellige, Fryske Joun, wvis't er nei öfrin fensels noch eris fleu- rich dounse wirdt- Kaerten bir.ne der by elts Bistjürslid to kryen. (Sjuch Woans- deitojoun de adfortinsje yn dit blèd). Dos, kom nou allegearre en nim sa folie mogelik frjeonen mei! It is in lang stik en moatte sey dérom fcart dalik om 8 ürc bigjinne. Kom dos net to let! AUTO BIJ BERGEN OP ZOOM TEGEN BOOM GEREDEN. Vier inzittenden gewond. Bij Bergen op Zoom is gistermiddag bij de Wouwsche Plantage een ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij vier inzittenden allen uit Bergen op Zoom, min of meer ernstig werden gewond. In den wagen wa ren gezeten de heer J. v. d. L. met zijn zuster en de heer R. C. en mej. M. de L., aldus de „Tel." By de Wouwsche Plantage kon de chauf feur den wagen in de bocht niet meer houden en reed in volle vaaart tegen een boom. De eerste aanblik was ontzettend, daar alle vier inzittenden hevig bloedend in en naast den wagen lagen. De twee meisjes waren er wel het ergst aan toe; zij zün per ambulance-auto naar het Alge meen Burgerziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Bij onderzoek bleek, dat mej. v. d. L. een zware inwendige kneuzing, mej. M. de L. een hersenschudding en ernstige snijwonden aan hoofd en armen had ge kregen. De bestuurder, de heer v. d. L., had zijn pols gebroken en ernstige snij wonden aan hoofd en gelaat. De vierde in zittende, die achterin had gezeten, kwam er met enkele schrammen af. De laatste twee konden na in het ziekenhuis te zijn verbonden, weer naar huis terugkeeren. Mej. v. d. L. is reeds bediend. De auto is totaal vernield. AUTO TE WATER. Twintigjarig inzittende verdronken te Middelharnis. Zaterdagavond omstreeks halftien reed de 30-jarige landbouwerszoon Tanis uit Sommelsdük met een auto uit de richting Dirksland naar Sommelsdük. Nabij de Halve Maan is door onbekende oorzaak de auto van den dijk gereden en onderstebo ven in de sloot geraakt. Door toegeschoten hulp konden de inzittenden uit de auto worden gehaald. Bij den ruim 20-jarigen heer Ras uit Den Bommel, die ook m de auto zat, bleken de levensgeesten geweken, te zijn. De overige inzittenden bekwamen lichte verwondingen. BUITENLANDSCH GEMENGD. IN CHINA EEN TIENLING GEBOREN. Volgens den correspondent te Peiping van de ..Nichinichi Shimbun" heeft de vrouw van een bij Ke.lg.en wonenden ee op 10 Nov. j.l. het leven geschonken ..an tien kinderen, t.w. negens jongens en .-en meisje. Het meisje en vijf jongens zijn den dag na de bevalling gestorven, maar de andere vier en de moeder maken 't goed.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9