flP^H DAGBLAD - Tweede B!id Maandag 7 December 1916 NAGEKOMEN BERICHTEN Gemeenteraad van Leiden STADSNIEUWS. RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK Woonhuis afgebrand. den nacht van Zaterdag on Zondag Streets halfviif brak er te Nieuw VenneD der brand uit in de aan 't Kabel staande mins. bewoond door J W. Joren. De be- loners. die zich nog tntilds in ve'lisheid (Sten te stellen zagen zich genoodzaakt bjes achter te laten zoodat de geheele in- jjfdfl verloren ging. De brandweer van jjorddoro werd gealarmeerd verscheen de autosbuit snoedie ter nlaatse en iaaüde er in den brand tot het woonhuis jjt tot den grond toe afbrandde, te be ssen, Het aangrenzende door L van Breen be toonde huis kwam zoodanige brandschade pn liet dak dat het wel niet meer voor Setoorliike bewoning geschikt zal zi.in. Van 'l was er ingeslaagd z'n inboedel, die niet anekerd was. in veiligheid te brengen. De /oor het vuur vernielde Inboedel van J. was ld verzekerd, evenals de door J. en v. B. Stwoonde huizen. Een ander aangrenzend ojod bleef geheel gespaard. De brandweer van Nieuw Vennen was wel ilteerukt. doch behoefde geen dienst te De oorzaak moet vermoedelilk wor- toegeschreven aan een defect aan den ^boorsteen, waardoor de zolder in brand (raakte' fin. KATWIJK AAN ZEE. Een mooie gift. Ds. P. Pras heeft een enveloppe met 100 ontvangen met bestemming: f.100 ;»r de armen, f. 25 voor de Oude Kerk. 25 voor de Zending, f.25 voor de Zon- iagsschool en f. 25 voor de Kerktelefoon. Zaterdagmiddag heeft het bestuur de Coöperatie „Helpt elkander" aan 700 kinderen der leden van 614 jaar genoeglijk St. Nicolaasfeést bezorgd in voor Prot. Belangen. De heer C. Wolf, vertegenwoordiger van Handelskamer uit Rotterdam vertoonde ïnige films, n.l. een drietal teeken- impjes, alsmede die van de verloving van Vorstelijk Paar en een betreffende rondreis door Nederland en een propa- imdafilm. van de Hake. Het een volle doos chocolade voorzien, sk de groote schare kinderen blijgemoed ar huls. - De dankstond voor de Vlsscherij zal mdagmorgen 20 December in de beide lervormde kerken gehouden worden. - De bijzondere collecte in de Herv. ker- ten bate van de Prinses Juliana- waarschool, heeft f. 105.45 opgebracht. - Op Zaterdag 12 December zal voor sanatorium „Zonnegloren" van de Ned. rrv. Kerk in deze gemeente een speldjes- af worden gehouden. Gistermorgen brak bij den heer H. J. anje door onbekende oorzaak brand uit de badkamer aan den achterkant van woning. De brandweer behoefde geen kost te doen, daar de politie onmiddel- met een minimax ter plaatse was en de and bluschte. De overbuurman de heer Oudshoorn verwondde bij de hulp, die wilde bieden zijn hand aan glas- derven. LISSE. De Ioonen in het bloembollenbedrijf. Op een alhier zehouden conferentie zijn besturen der drie patroonsbonden in het >embollenbedr!if en van de drie land- en inbouwarbeidersbonden overeengekomen leden te adviseeren het bestaand col lief contract te continueeren. Een com- issie zal worden ingesteld, welke loon- :eling zal ontwerpen voor ionge arbeiders een tariefregeling voor het aangenomen erk. - De Commissaris der Koningin m de rovincle Zuid-Holland heeft tot Veldwach- dezer gemeente benoemd den heer J. van Snelde te Amsterdam - Ds. H. Ligtenberg. predikant bij de Kei. Gemeente alhier, die momenteel beroep heeft naar Yerseke, ontving hns ook een beroep naar Grand-Raplds Soord-Amerika). OEGSTGEEST. lie Een prachtige Konijnententoonstelling. Uitgaande van de ver. L.E.O., konijnen- portvereeniging, is in het Patronaats- wniw een trweedaagsche konijnententoon- ffflng gehouden. Door den Raad van Beheer was deze ten- Jistelling ondergebracht in groep D. foor deze tentoonstelling bestond, zoo- wat de inzendingen betreft, als van de van konijnenfokkers en -liefhebbers tonder groote belangstelling I Vandaar dat was besloten de avond te !Ian den toegang alleen voor inzenders te stellen en eerst voor het publiek op %dag en Zondag. set bewondering hebben wij gezien wat was bijeengebracht. Een konijnen- joonstelling met 500 inzendingen is dan een grootsche prestatie, zeer zeker als ®»U den rondgang van de keurig inge- •je show bemerkt dat hier zonder uit kering de allerbeste exemplaren zijn jwen gebracht. ™o waren onder de afd. groote rassen vertegenwoordigd: de Vlaamsche Reu- Lotharingers en Fransche Hangooren; rifr de middenrassen de Chinilla's, New li»v ers' Weener's, Papillon's, Havana's, «tonijnen e.a. en voorts tal van kleinere 'Wergrassen in verschillende nuances, tentoonstelling werd geopend door voorzitter deheer G. Hofman met een rode waarin hij, na een hartelijk wel- v warme hulde bracht aan den secreta- heer J. Rol, en aan de commissa- 2™ voor den veelomvattenden arbeid Eü» iiJ® orffaniseeren van deze ten- (a rpUng. Hij dankte de schenkers voor -. beschikbaarstelling van medailles en alsook de Inzenders en de jury. jc. lury, bestaande uit de heeren K. iSkls' F. c. Schaetler en Jochem J. de ■3, ">d bij de beoordeeling geen gemak- taak, daar vele der Inzendingen yjSln kwaliteit uiteenliepen. 4e talrijke bekroningen vermelden de belangrijkste w.o.: hoofd ffiwburg, t; ^el4n)r°° Inschrijving: J. v. Mel- !fa, TERAARDEBESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN WIJLEN DEN HEER J. A. VERHOOG. Hedenmorgen om 12 uur vond onder groote belangstelling op Rhijnhof de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. A. Ver hoog, in leven oud-Hoofdopzichter van Gemeentewerken alhier, die de vorige week op 71 jarigen leeftijd overleed. Op de begraafplaats mbrkten wij oa. op de hearen ir. A. M. de Blauw, dlricteux van Gemeentewerken, ir. G. L. Driessen oud directeur van Gemeentewerken. G. L. de Goederen, hoofdopzichter afd. Alg. zaken en Gebouwen. H. J. Barend sen hoofdop zichter afd. Onderhoud Bruggen en Wa terwerken, W. v. d. Plas opzichter afd. onderhoud gebouwen, Corn. Kiljan hoofd opzichter afd. bestratingen. A. Dubbeldam, Chefteekenaar, J. P, Hemerik, oud-opzichter der plantsoenen. J. v. d. Voet oud-ge meente opzichter der gemeente Oegstgeest, J. Wind Hzn. oud-opzichter der Ned. Duitsch Hervormde Gemeente. J. W. Wij nen oud-opzichter der bestratingen, dr. J. G. v. Es, mr. H. R. Goudsmit, secretaris der Gemeentewoningen, dr. M. D. Horst, dr. van den Geneeskundigen diensti de predikanten J. W. Groot Enzerink, M. J Punselie en J. C. S. Locher en vele tech nische amtenaren en vrienden van den overledene. Najdat de kist in de groeve was nedergelaten trad d'e directeur van Ge meentewerken naar voren, die den over ledene herdacht als een bekwaam ambte naar, die veel voor de gemeente heeft ge daan en steeds rechtvaardig was. Spreker voerde ook het woord namens de ambte naren en Gemeentewerklieden Vervolgens sprak mr. H. R. Goudsmit namens de stichting van Eploitatie van gemeente woningen, de heer C. Ponsen als afgevaar digde van de Ver. tot Bev. der Bouwkunst as. W. J. Groot Enzerink namens den ker- keraad der Ned Herv. Gemeente bij ont stentenis van den voorzitter, dr. J. Rie mens, die dank bracht voor alles wat de overledene heeft gedaan in het belang dier gemeente- Hierna werden bloemen in het graf gestrooid, waarna de zoon, de heer Abr. L. Verhoog, alle aanwezigen dank zegde voor de betoonde belangstelling. Vele bloemstukken dekten de kist. o.a. een van de ambtenaren van Gemeentewerken. i Eereprijs voor de grootste collectieve in schrijving de ingezonden collectie uit Den Haag Wisselbeker voor de beste collectie (1 ras- 1 kleur) winnaar 1936, D.. Bedijn, Noord wijk B. Beker voor de beste collectie groote ras sen (1 ras) A. Goemans, Den Haag. Beker voor de beste collectie middenras sen (1 ras) M. de Graaf, Lekkerkerk. Beker voor de beste collectie kleine ras sen (1 ras) P. v, d. Mey. Rijnsburg. Beker voor de mooiste collectie Dwerg rassen (1 ras) mevr. S. A. v. d. Steur Zijlstra, Wassenaar. Eereprijs voor het hoogst aantal punten kort of langharige rassen, H. Peter, Leiden. Lauwerkrans met wapen van Leiden voor de beste collectie klein zilveras, P. v. d. Mey, Rijnsburg. Gisteravond Is de tentoonstelling geslo ten, Echter voor velen eigenlijk nog te vroeg daar de belangstelling regelmatig voortduurde tot het einde toe. Het bestuur, aldus de voorzitter in zijn sluitingswoord, is in alle opzichten zeer voldaan, daar met deze show wederom een groote stap is voortuitgegaan op den weg der konijnensport. Met vol vertrouwen zien wij uit naar de tentoonstelling in 1937 waar wij met de exposanten van dit jaar ook vele nieuwe hopen te zien. Spr. uitte tevens zijn bewondering voor de vele schitterende ingezonden exempla ren waaruit hü constateerde dat vele ras sen aanmerkelijk zijn vooruitgegaan. Hij dankte daninzonderheid den secretaris den heer J. Rol en zijn trouwe helpers de heeren H. Peter en J. v. Meizen en verder allen, die tot welslagen hebben mede gewerkt. In de vergadering van het Kies college der Ned, Herv. Gemeente is tot ouderling herkozen de heer M. Meijer Sr. De heer J. L. Hamel (aftr.) had te ken nen gegeven voor een herbenoeming als diaken niet meer in aanmerking te willen komen. In deze vacature is benoemd de heer W. A. de Bruin. Beide heeren hebben hun benoeming aangenomen. WARMOND. Vergadering R.K. Volksbond. Onder Voorzitterschap van den heer J. Hogenboom vergaderde onder groote be langstelling de afd. Warmond van den Ned. R.K. Volksbond in Hotel de Stad Rome. Na opening sprak de Voorzitter een woord van welkom inzonder tot den geestelijken adviseur kapelaan van Drunen en den spreker den heer F. Keesen uit Rotterdam. Spr wees op het verlies dat de organisatie getroffen heeft door het overlijden van het trouwe lid den heer G. W. Koppers. De wm. secretaris de heer C. Zevenhogen las de notulen welke onder dankzegging werden vastgesteld. De heer Keesen sprak over „Het offensief van dezen tijd". Het doel waarvoor deze actie door rector Bots op touw is gezet aldus spreker, is te wijzen op het groote gevaar dat het communisme in zich sluit. Spr. behandelde de stelling van Marx die als hoogste en voornaamste doel aangaf het stoffelijk en materialistisch ge luk van den mensch. Met kracht waar schuwde spr. tegen deze stelling die oogen- schijnlijk het menschdom gelukkig maakt, maar in werkelijkheid onuitsprekelijke el lende zal brengen. De communisten die ge zien hebben dat alleen die godsdienst in staat is hun plannen te verijdelen, hebben daarom een doodelijken haat aan den gods dienst gezworen en deze genoemd opium voor het volk. Met treffende voorbeelden zette spr. uiteen hoe de praktijk is, wanneer de communisten de heerschappij bezitten. Rusland en Spanje leeren ons hieromtrent voldoende. Als eerlijk mensch krijgt men een afschuw van het communisme dat zich uitsluitend ten doel stelt met één slag het beschavingswerk van duizend jaren te ver nietigen. Spr. spoorde allen aan trouw te blijven aan de vaan van Christus en besloot met dë woorden van St. Paulus „Wëes sterk in den Heer, doet aan de wapenrus ting Gods, opdat gij sterk moogt zijn in het geloof". Een hartelijk applaus beloonde den spreker. Na rondvraag en een verlo ting van carbonade volgde sluiting. De collecte voor hulp in nood bracht f. 18.60 op. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Kas en G. Kas van Nieuwkoop. De Geref. Kerk droeg voor het V. U. plan 1937 af (3e lichting) f. 8.22. SINT NICOLAAS OP DE BEWAARSCHOOL „GORTESTRAAT". Sint. Nicolaas heeft ook de Bewaarschool aan de Gortestraat, hoofd mej- Pels. met een bezoek vereerd. Om half drie betrad de Sint, vergezeld van zijn knecht Pieb de feestelijk versierde school. Hij werd door de kinderen met een welkomstlied, ont- "angen. De Sint sprak de kinderen toe en vroeg hen nog wat voor hem te willen zingen, wat ze heel graag deden en het er keurig afbrachten. Daarna gingen de kinderen feestvieren, bestaande uit een gezellige kermis, het vertoonen van een poppenkast en het nut tigen van de noodige versnaperingen. Met verheugde gezichtjes en met alleraardigste cadeautjes, welke grootendeels door het onderwijzend personeel zelf vervaardigd waren, verlieten de kinderen om vijf uur de school. Zij werden opgewacht door vaders en moeders, die vanzelfsprekend deelden in de vreugde van hun kinderen. Naar aanleiding van het 40-jarig artsjubileum van den heer J. A. Schreu- der op 11 Dec, a sverzocht men ons te melden dat dr. Schreuder van 1904—1931 geen controleerend geneesheer der spool- wegen was. maar als arts aan het zieken fonds der Maatschappij tot Exploitatie dei- Staatsspoorwegen en na de fusie als arts aan het zieken- en ondersteuningsfonds der Ned Spoorwegen verbonden was. Controleerend geneesheer was toen dr. Kooiman nu dr. Poortman. BINNENLAND. GRUWELIJKE DOOD. Arbeider tusschen tandwielen vermorzeld. De 70-Jarlge arbeiders H. Hamstra, in dienst bij de N.V. Ennemaborgh te Mid- wolda (Oldambt) is vanmorgen gegrepen door de tandwielen van de watermolen, waardoor hij een gruwelijken dood vond. Omstreeks halftien bemerkten omwo nenden, dat de molen in het veen bleef draaien, ondanks het feit, dat het peil reeds was bereikt. Bij het onderzoek, dat werd ingesteld, vond meti' in den kop van den molen enkele aan flarden gescheurde Ideedingstukken en toen men nader keek, kwam men tot de vreeselijke ontdekking, dat zich het totaal verminkte lijk van den arbeider tusschen de tandwielen bevond. Het ongeluk moet kort na kwart over acht zijn geschied, daar het horloge van den man op dit uur was blijven stilstaan. Een oliespuit werd gevonden in de nabij heid van het slachtoffer, zoodat het ver moeden voor de hand ligt, dat H. den in beweging zUnden molen heeft willen sme ren en daarbij met de kleeren in de wie len is geraakt. Het slachtoffer stond in zijn woonplaats als zeer oppassend be kend. UIT NED. OOST-INDIü. ERNSTIG MOTORONGELUK. SOERABAJA, 7 Dec. (Aneta) De lui tenant ter zee R. J. Deibei, is gistermid dag tengevolge van een motor-ongeluk, zwaar gewond. Hij is des avonds om 9 uur in de centrale burgerlijke ziekeninrichting overleden- Het stoffelijk overschot zal mor gen met militairee honneurs ter aarde worden besteld. BUITENLAND. De crisis in Engeland. Baldwin voert besprekingen. Hedenmorgen heeft Malcolm Macdonald een bezoek gebracht aan minister-presi dent Baldwin. Het onderhoud duurde on geveer 10 minuten. Vervolgens bezocht de attorney-general van het hertogdom Cornwall, Monckton, die den nacht op fort Belvedere heeft doorgebracht, den pre mier Hij kwam te kwart over tien en te twaalf uur duurde de bespreking nog voort. De politie verhindert, dat de menschen samenscholen in Downingstreet en White hall. Villa „Lou Viel" blijft gesloten. Villa ,Lou Viei" te Cannes blijft absoluut voor journalisten gesloten. Toch heeft men vernomen, dat mrs. Simpson heeft gereisd in gezelschap van den particulieren secre taris van den Koning. Lord Bronlow. Zij zal eenigen tiid ten huize van den heer en mevrouw Rogers uitrusten, doen men weet niet. wat zij hierna zal doen Op het vliegveld te Cannes Is men den geheelen nacht waakzaam gebleven, doch tot hedenochtend is geen enkel vliegtuig gekomen. DE HOOGE RAAD „JUBILEERT'. De 40.000ste strafzaak. De Strafkamer van den Hoogen Raad heeft vandaag de 40.000ste strafzaak, die bij dit college aanhangig is gemaakt, be handeld. Rapporteur in deze zaak was prof. mr. Taverne, die op dit feit de aan dacht vestigde- Dit aantal strafzaken, zeide mr. Taverne, Is bereikt in ongeveer hon derd jaar. Over de eerste 20.000 zaken is 80 jaren gedaan, het tweede 20.000-tal werd in 20 jaren behandeld. De zaak. die tot dit „jubileum" aanleiding heeft gegeven, was overigens van weinig belang en betrof een motorrijder, die zonder achterlicht heeft geredeh. (Vervolg van het eerste blad). 7o. Benoeming van 5 leden der Com- missiën, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o, der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies, betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst der gemeente Lelden (aftredend de heeren J. A. van der Rey- den, P. M. van der Voort, J. H. Schüller, F. Eikerbout en H. Lombert). De aftredênden worden herkozen. 8o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissiën (aftredend de hee ren A. van Rosmalen, J. J. Valentgoed, J. M. Vos, A. J. Schoneveld en Th. M. W. Bergers). De aftredenden worden herkozen. 9o. Praeadvies op het verzoek van P. W. Ha;s?lbach om ontslag als boekhouder directeur van de Stedelijke Werkinrich ting. (207) Conform besloten. lOo. Voorstel tot verhuring van het i winkelhuis Haarlemmerstraat No. 263, aan A. van Vliet, te Lelden. (209) De heer GOSLINGA meent, -dat de ge meente te goedig is om f. 30 p. m. aan huur te laten valien en dat na de verbetering der Haarlemmerstraat. Dat Hikt hem niet in het financieel belang der gemeente en hli vraagt nadere inlichtingen. De heer COSTER oordeelt dat bij niet verlagen zooais wordt voorgesteld de ge meente eerder nadeel zal hebben dan baat daar leegstaande hulzen lang leeg blliven. Ook de heer BERGERS steunt de verla ging als gegrond. Wethouder SPLINTER wlist er op. dat de huur eerst te hoog was en thans de huur waarde door een deskundige is vastgesteld. N'et verlagen zou eerder na- dan voordeelig zlin geweest. Na re- en dupliek wordt het voorstel aangenomen Alleen de heer Gosünga tegen. llo. Voorstel inzake vaststelling van de door de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon te betalen ver goedlng voor het gebruik van de kantoor lokalen in de perceelen Nieuwe Mare Nis. 13-15 en Lammermarkt Nis 65a67a. (210) Conform besloten. 12o. Voorstel tot verhuring van ver schillende perceelen wel- en teelland.(224) Conform besloten. 13o. Suppletoire begrootingen, dienst 1935, van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. (211) Goedgekeurd. 14o. Balansen en verlies- en winstreke ningen, dienst 1935, van de Sted. Fabrieken van Gas en Electriciteit. (211) Goedgekeurd, 15o, Suppletoire begrootingen, dienst 1935, van het Grondbedrijf. (211) Goedgekeurd. 16o. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1935, van het Grondbedrijf. (211) Goedgekeurd. 17o. Suppletoire begrootingen, dienst 1935, van den Reinigings- en Ontsmettings dienst. (211) Goedgekeurd. 18o. Balansen en verlies- en winstreke ningen, dienst 1935, van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst. (211) Goedgekeurd. 19o. Suppletoire begrootingen, dienst 1935, van het Gemeentelijk Radio-Distri butiebedrijf. (211) Goedgekeurd. 20o. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1935, van het Gem. Radio- Distributiebedrijf. (211) Goedgekeurd. 21o. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1935, van de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest." (211) Goedgekeurd. 22o. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1935, van het Openbaar Slacht huis. (211) Goedgekeurd, 23o. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1935, van de Gem. Hulpbank (Gemeentelijke Bank van Leening en Gela- schietbank). (211) Goedgekeurd. 24o. Rekening, dienst 1935, van het Ge meentelijk Waschbureau. (211) De heer LOMBERT heeft bezwaar tegen de zeer bijzondere methoden, waarop bti dezen dienst eenige posten worden gedekt ten koste van de bleekers. Wethouder VERWEY meent, dat er geen aanleiding is voor bezwaren. Waarom kla gen de gedupeerden dan. niet? Nog nooit is er een klacht binnengekomen. De heer GROENEVELD verklaart nog nader waarom het gaat. z.i. een heel een voudige zaak. De heer LOMBERT zegt. dat de bleekers niet kunnen klagen, omdat ze het niet weten! Hij komt nu hiermee in den raad na in de C v F. de zaak te hebben bespro ken. meermalen. De rekening wordt goedgekeurd met 23 5 stemmen. Tegen de heeren Tobé, Lombert Coster. Bergers en Wilmer. 25o. Rekening, dienst 1935, van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. (211) Goedgekeurd. 26o. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1935. (200 en 212) Goedgekeurd. 27o. Voorstel inzake vaststelling van de exploitatievergoeding voor vakonderwijzers ex art. 101 van de L.O.-wet, over het jaar 1934. (214) Conform besloten. 28o. Voorstel tot vaststelling van de bij drage In de kosten van het bijzonder ver volgonderwijs over het jaar 1934). (215) Conform besloten. 29o. Voorstel tot het verleenen van me- 473ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 1ste lijst Trekking: van Maandag 7 December 1936 Hooge PrUzcn 20.000.— 12733 1 1 f 1 20833 5.000.— 10649 1.500.— 1484 1.000.— 5700 6084 6662 400.— 12957 15787 18384 18654 200.— 3292 7016 1001763 4595 15185 16097 18534 18653 1 240 346 500 864 1093 1369 1675 1967 2062 2376 2662 2827 3070 3323 3613 3742 3985 4110 4279 4439 4791 4917 5280 5496 5879 5985 6095 6267 6452 6633 6797 0942 7040 7343 7671 7987 8232 8465 8738 8959 9274 9545 9783 44 250 349 517 87b 1104 1378 1692 1979 2066 2425 2680 2864 3105 3361 3620 3765 3992 4130 4284 4447 4803 4921 5288 5535 5910 5991 6096 6332 6481 6648 6805 6050 7130 7345 7772 8005 8248 8501 8744 8971 9346 9618 9800 Prijzen van 30. 75 133 192 195 254 434 567 910 1175 1409 1732 1994 2077 2442 2701 2919 3109 3370 364? 3800 3993 4179 4286 4534 4805 4990 5301 5645 5933 6011 6125 6346 6483 6689 6806 6957 7155 7401 7810 8103 8317 8537 8757 9002 9354 9624 9846 260 448 645 1019 1317 1469 1828 2019 2155 2578 2771 2929 3192 3428 3659 3881 4078 4189 4366 4591 4873 5016 5373 5664, 5954 6025 6171 6388 6501 6748 6873 6991 7254 7484 7863 8117 8335 8651 8865 9055 9429 258 435 577 1015 1188 1452 1804 2001 2101 2529 2740 2928 3180 3405 3647 3358 4038 4183 4306 4586 4837 5006 5310 5661 5939 6014 6168 6358 6488 6721 6833 6959 7156 7423 7858 8114 8330 8566 8859 9034 9363 9652 9899 9909 278 452 729 1021 1344 1470 1867 2035 2160 2632 2792 2937 3242 3451 3673 3892 4085 4190 4399 4679 4890 5127 5412 5734 5956 6034 6178 6417 6523 6764 6885 6996 7277 7605 7864 8140 8343 8671 8896 9069 9475 9663 9910 213 306 463 750 1031 1354 1493 1886 2041 2252 2640 2797 3007 3275 3514 3710 3925 4086 4244 4404 4737 4899 5215 5430 5842 5970 6037 6221 6419 6548 6776 6889 7012 7320 7642 7936 8158 8398 8676 8941 9127 9514 9738 9917 232 311 488 822 1092 1360 1551 1941 2050 2253 2642 2821 3066 3305 3556 3714 3946 4091 4250 4417 4773 4903 5241 5488 5856 5972 6061 6231 6443 6613 0786 6901 7018 7325 7658 7937 8185 8415 8713 8955 9256 9528 9745 9926 9971 9979 10001 10034 10055 10072 10076 10134 10196 10224 10225 10291 10332 10379 10391 10449 10482 10486 10516 10548 10570 10588 10611 10612 10626 10641 10646 10690 10704 10709 10733 10740 10885 10891 10903 11035 11081 11123 1™ 11136 11164 11249 11250 11252 11335 11366 11368 11374 11395 11415 11416 11469 11490 11504 11505 11543 11588 11615 11668 11706 11729 11740 11753 11781 11806 11809 11818 11344 11879 11887 11920 11958 11959 11983 12007 12014 12073 12078 12080 12089 12093 12105 12184 12229 12237 12271 12339 12376 12405 12459 12580 12583 12589 12625 12630 12642 12667 12671 12739 12744 12749 12842 12888 12889 12913 12926 12929 12964 12977 12983 13008 13042 13070 13075 13139 13157 13231 13285 13427 13436 13521 13530 13629 13671 13686 13716 13733 13742 13769 13770 13772 13803 13836 13858 13884 13900 13925 13931 13932 13935 13959 13969 14199 14249 14281 14317 14379 14402 14404 14544 14628 14635 14671 14703 14711 14759 14763 14800 14819 14821 14882 14891 14980 15019 15029 15041 15062 15064 15067 15069 15214 15244 15250 15258 15274 15315 15333 15342 15346 15349 15361 15378 15381 15426 15428 15440 15478 15502 15512 15527 15588 15593 15643 15693 15709 15712 15735 15793 15801 15821 15829 15866 15954 15956 15975 16011 16056 16060 16078 16093 16114 16163 16184 16187 16229 16352 16358 16392 16488 16492 16525 16565 16567 16583 16624 16648 16677 16714 16728 16876 16882 16913 16917 16919 16924 16995 17021 17030 17158 17169 17182 17237 17256 17281 17293 17319 17370 17381 17391 17421 17440 17466 17473 17476 17478 17498 17546 17565 17595 17597 17607 17613 17635 17643 17726 17754 17916 17922 17939 1794» 17963 17989 18069 18074 18095 18212 18297 18330 18361 18370 18372 18385 18416 18441 18445 18452 18454 18472 18512 18585 18589 18598 18624 18628 13663 18706 18718 18723 18724 18806 18863 18887 18935 19030 19065 19070 19095 19108 19110 19122 19166 19192 19207 19213 19256 19334 19399 19470 19481 19496 19517 19518 19520 19551 19564 19586 19593 19618 19647 19675 19679 19731 19745 19772 19774 19777 19788 19794 19878 19945 19949 19976 20035 20075 20085 20092 20109 20224 20227 20235 20303 20308 20315 20353 20358 20439 20477 20487 20517 20577 20699 20706 20712 20759 20813 20836 20840 20856 20860 20891 20914 20924 20950 20954 20963 20984 20992 AARLANDERVEEN. De 8e Pluimveetentoonstelling van de Pluimvee en Konijnenfokver. „Eendracht maakt macht" werd geopend door den voorzitter den heer J. v. d. Lijn. De eere voorzitter der vereeniging de burgemeester de heer P. A. Colijn had bericht van ver hindering gezonden. Het aantal inzendin gen was niet zoo groot: de kwaliteit was wederom beter. De kleinere rassen waren volgens ae keurmeester de heer Blok uit Woerden van etere kwaliteit dan de groote. In totaal was het aantal inzendingen 141. ALPHEN. Lustrum Chr. Metaalbewerkersbond. De afd. Alphen van den Ohr. Metaalbe werkersbond herdacht feestelijk het 20 Jarig bestaan der afdeeling. Door ontsten tenis van den voorzitter den heer Zwaan, wegens droeve familieomstandigheden, stond de vergadering onder leiding van den heer E. Boender. Na gemeenschappelijk zingen heette de wnd. voorzitter in het bijzonder den bondvoorzitter den heer Hordijk hartelijk welkom, zoomede den oud penningmeester Ankerna, afgevaardigden van den Chr. besturenbond en van de zusterafdeelingen. De voorzitter besprak de verschillende feiten der afd. tn deze 20 jaar en wees op het belang der organisatie. De hoofdbestuurder de heer Hordijk, hield een bezielend betoog, waarna hij opwekte tot aaneensluiting der Chr. vakbeweging. Namens de Chr. besturenbond sprak de heer C. Koren; voorts voerden het woord de heeren W. v. d. Helm en J. v. Noort, de laatste namens de Chr. sociale studieclub der C.B.B. Het geheel werd afgewisseld door eenige voordrachten. Het was een prettige herdenking!. De Ring Alphen en Omstreken van het Ned. Jongelingsverbond hield in het ver- dewerking aan het bestuur van de Geref. eenlgigsgebouw haar 3e ringvergadering. Schoolvereeniging tot aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor u.l.o. aan de Hooglandsche Kerk- grscht 20d e" toi - s'.stciling van den des- betreffenden begrootingsstaat. (216) Conform besloten. Na opening hield de heer J. Constandse een inleiding over Jesaje, waarop een bespre king volgde. De heer J. Kapteljn leidde het onderwerp: „De versterking van onzen geestelijken invloed" in. Spr. wees er op, 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7