Motie van vertrouwen voor de regeering Blum SéotUi'f cC&trtCL LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 7 December \m BINNENLAND De communisten onthielden zich van stemming VRAGENRUBRIEK Dr. Colijn over onze handelspolitiek. Geen monetaire stabilisatie zonder opheffing der tolmuren. Door Temps-correspondent geinterviewd. DIRECTIE NEDERLANDSCHE FORDFABRIEKEN. Havas seint ons uit Parijs: In een correspondentie uit Amsterdam schrijft P. G. Martin In „De Temps", dat hij door minister-president dr. Colijn is ontvangen. Dr. Colijn had als zijn oordeel te kennen gegeven, dat geen werkelijke monetaire stabilisatie mogelijk is, zoo lang geen ware demobilisatie op douanegebied heeft plaatsgevonden. Nederland, dat de laagste douane tarieven ter wereld heeft, is bereid tot opheffing der contingenten voor alle landen, die het wederkeerige voordee- len verzekeren. In dit opzicht wees dr. Colijn op het groote belang van verdragen, zooals van Ouchy. dat met België en Luxemburg ge sloten is. Het verdrag van Ouchy ls wel iswaar gestrand op tegenkanting van En geland. dat een strikte toepassing wenscht van de clausule van „meestbegunstlge na tie". doch. door een te enge opvatting van deze clausule prijs te geven, door den geest van Ouchy te doen herleven, en door het sluiten van bilaterale handelsverdragen tusschen bepaalde landen, openstaande voor andere te bevorderen, zou men de kwestie der internationale ontspanning op economisch gebied zonder twijfel op het terrein der practische verwezenlijking bren gen. Men zou er in elk geval gemakkelijker komen, dan door zijn hoop te vestigen op hypothetische wereldconferenties. Prinses en Prins naar Berlijn. Voor een bezoek aan de moeder van Prins Bernhard. H. K.H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard zijn Zaterdagavond om 6.51 uur met den nachttrein naar Berlijn vertrok ken, teneinde een kort bezoek te brengen aan Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, die. zooals gemeld, ongesteld is. Prins Aschwin. de broer van Prins Bernhard. heeft naar uit Berlijn aan het „Hbld." wordt gemeld omtrent haar gezondheidstoestand ln een onderhoud medegedeeld, dat Prinses Armgard nu ruim een week ziek is en thans in het Erancls- kus-Krankenhaus te Berlijn wordt ver pleegd. De Prinses is door de griep, welke mo menteel ernstig in Duitschland heerscht, aangetast geweest; daaruit is een hart- aandoening ontstaan. Haar toestand is thans echter al weer veel verbeterd. Reeds gedurende een week is Zij zonder koorts en Zij staat reeds nu en dan eenigen tijd op. Prinses Armgard hoopt dan ook geheel hersteld nog vóór Kerstmis ln Nederland te zijn. De versiering van het Koninklijk Paleis. Een sprookjesachtig effect zal worden verkregen. Men schrijft ons uit Boskoop: In verband met de verslering door Bos- koopsche kweekers van eenlge zalen van het Koninklijk paleis te 's-Gravenhage ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bern hard, waarover wij reeds eerder schreven, vernemen wij alsnog uit Boskoop, dat tus schen de bloemverslering tal van gloei lampjes zullen worden aangebracht ln uitgeholde sinaasappelen, naar wij verna men, een duizendtal. Proeven te Boskoop genomen zijn uitstekend geslaagd. Het ef fect daarvan is overweldigend mooi, en doet sprookjesachtig aan. In het laatst van de volgende week, al thans vóór 19 Dec. zal de verslering haar beslag krijgen- Het totale bedrag, voor bovengenoemd doel dat bij het comité is binnengekomen, bedraagt met schenkingen van materiaal, arbeldsloonen, bloemen enz., ruim f.2500. De heer G. J. J. Both treedt af. Door den heer G. J J. Both, directeur der N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam ls ln Hotel l'Europe aldaar een lunch aangeboden aan de voor naamste leden van zijn staf. alsook aan een twintigtal der voornaamste Ford Dealers ln Nederland een en ander met het doel om mededeellng te doen van zijn aftreden als directeur van bovengenoemde Maatschappij. Na een speciaal woord van welkom tot den heer G. S Hibberson die aanwezie was als vertegenwoordiger van Sir Perciva! Perry. K.B.Evoorzitter van den Raad van Beheer der N.V Nederlandsche Ford Auto mobiel Fabriek, richtte spreker een woord van welkom tot de staf en heette tevens de aanwezige Ford Dealers hartelijk welkom ..Begin vorige maand" aldus spreker, .ls mijn plan om mij terug te trekken werke lijkheid geworden; toen is door mii aan den Raad van Beheer mededeellng gedaan, dat ik per 31 Maart 1937 wenschte af te treden. Voor velen uwer zal dit besluit niet on verwacht zijn. Immers het is u bekend, dat mijn ambities ln de eerste plaats uitgaan naar de techniek hoewel lk ook met veel olelzler organisatorisch werk heb verricht. De aangenaamste tltd ls echter geweest, toen wi' de fabriek bouwden. Van tech nische problemen kreeg ik toen ruimschoots mijn dee! en dat ls werkelijk het mooiste geweest ln deze carrière, speciaal omdat onze fabriek zeer veel heeft bijgedragen tot werkverruiming ln Nederland. Met bijzondere vreugde zie lk terug op de jaren van samenwerking met onze dealers. Groote vriendschap heb lk ondervonden, maar wat mM steeds de grootste vreugde heeft gegeven is de loyaliteit van onze Dealers tegenover de Maatschappij en haar medewerkers". De heer G. S. Hibberson dankte namens Sir Perclval Perry voorzitter van den Raad van Beheer, den heer Both voor alles wat hii als directeur voor de Maatschappij heeft gedaan. De heer C. G. F. Stenger, onder-directeur der Maatschappij sprak den heer G. J. J. Both toe persoonlijk, namens de procuratie houders en afdeelings-chefs en namens het overige personeel der Nederlandsche Ford Fabriek. In aardige beeldspraak zeide spreker, dat het typeerend is voor het karakter van den heer Both om de commandobrug van het Nederlandsche Fordschip bij welks bouw hij zoo nauw betrokken was geweest en hetwelk hü door de stormachtige crisisjaren heeft gevoerd niet te verlaten vóór het moment, dat het economische weerglas weer stijgen de is. Spr. bracht den heer Both voorts hulde voor alles wat hij als directeur voor de Nederlandsche Ford-Fabriek heeft tot stand gebracht en eindigde zijn rede met den heer Both geluk en voorspoed in zijn nieuwe werkkring toe te venschen. Daarna voerden nog verscheidene Dealers het woord, met name de heer J. Limbach uit Haarlem, de heer J. Boon uit Leiden, de heer A. van Strien uit Culemborg en ten slotte de heer Th. Knegtel uit Tilburg. Spreke s drukten ln treffende bewoordin gen hun leedwezen uit over het besluit van den heer Both om als directeur af te treden en memoreerden ziin eminente kwaliteiten, niet aleen als leider der Ford-organisatie in Nederland, doch ook als mensch. Tenslotte dankte de heer G. J. J. Both de sprekers voor hun woorden en hun goede wenschen. waarna spreker de tafel ophief. zijds toch ook niet. uit het oog verloren, dat de uitvoerende Waterstaats-autoriteiten werden geremd doordat voor het wegver keer niet voldoende gelden werden beschik baar gesteld. Er was dus zeker voor de K.N.A.C alle aanleiding om van haar waardeering voor den dikwijls moeilijken arbeid van Water- stJpt te doen blijken En zij heeft gemeend dat de openstelling van de Moerdljkbrug, het trotsche en machtige bouwwerk over het Hollandsch Diep. haar daartoe een ge- reede aanleiding kon bieden. Zoo ls dan het monument ontstaan, dat bij de openstel ling van de Moerdijkbrug in aanwezigheid van H. M. de Koningin door den Minister van Waterstaat zal worden onthuld, en dat dus niet alleen een bewijs wil zijn van er kentelijkheid der K.N.A.C voor de tot standkoming van deze brug, maar veeleer een hulde aan al het werk van het Depar tement van Waterstraat voor wegen en bruggen. Het geheel ln brons uitgevoerde monu ment ls ontworpen door den bekende beeld houwer L. Bolle te Rotterdam. De kunste naar ls, naar het oordeel van deskundige beoordeelaars uitmuntend geslaagd In de vervulling van zijn opdracht, ook voor het nageslacht de herinnering levendig te hou den aan hetgeen de totstandkoming van bruggen als die over het Hollandsch Diep voor het automobielverkeer hebben betee- kend. Het hoofdmotief wordt gevormd door een rellefstuk van een der laatste stoom- ponten van het veer MoerdijkWillems dorp. een tot in alle details natuurgetrouwe afbeelding van de pont, waarop zelfs de aan alle automobilisten bekende bel, welke ter waarschuwing werd geluld als het oogenblik van vertrek was aangekomen, niet ontbreekt. Dit reliefstuk wordt be kroond door een symbolische voorstelling van het Hollandsch Diep waarboven zich een overspanning van de nieuwe brug ver heft. Het geheel wordt gedragen door een bronzen plaat waarop de volgende tekst ls te lezen: „BIJ de opening van deze brug aangeboden door de Koninklijke Nederland sche Automobiel Club als bew.js van waar deering voor het werk van den Rijkswater staat aan bruggen en wegen. 1936". DE OPENING DER NIEUWE MOERDIJKBRUG. AMNESTIE VOOR GEVANGENEN? Bij het Vorstelijk Huwelijk. Naar „De Tijd" uit goede bron verneemt, zal bij gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard aan een groot aantal gedetineer den in de Nederlandsche gevangenissen vermindering van straf worden verleend. VERLAGING INVOERPRIJSVERSCHIL VISCH- EN DIERMEEL. Naar van officieele zijde wordt medege deeld, is het invoerprijsverschil voor ge droogde visch, gedroogd vleesch en ge droogd bloed alsmede voor alle soorten visch-, walvisch-, dier-, vleesch-, beender-, vleeschbeender- en bloedmeel met ingang van heden verlaagd van f. 1.50 op f. 0.75 per 100 K.G. In overeenstemming hiermede is met Ingang van heden de vergoeding over ge noemde productyen, waarvan ten genoe gen van de Nederlandsche meelcen trale wordt aangetoond, dat zij verwerkt in of tot mengvoeders zijn uitgevoerd, even eens verlaagd van f. 1.50 op f. 0.75 per 100 kilogram. Alle restitutiebedragen zijn dienovereen komstie met inga*-— van bed0-1 v-ri-v™^ tot f0.75 per me K.G. Bovendien ls nog in overweging, over abnormale voorraden, overeenkomstig na der vast te stellen regelen, een vergoeding ten bedrage van f. 0.75 per 100 K.G te verleenen. Rijksweg DordrechtBreda zes uren gesloten. De minister van Waterstaat maakt be kend, dat in verband met de openstelling van de vaste brug voor gewoon verkeer over het Hollandsch Diep bij Moerdijk de rijks weg DordrechtBreda op Zaterdag 12 Dec. as. van 9 uur des voormiddags tot 3 uur des namiddags gesloten zal zijn voor het verkeer in beide richtingen, voorzoover het niet door de ter plaatse dienstdoende rijks politie zal worden toegelaten. Voorts maakt de minister van Waterstaat bekend 1. dat de vaste brug voor gewoon ver keer over het Hollandsch Diep bij Moerdijk met noordelijken en zuidelijken toegangs weg op Zaterdag 12 December des namid dags om 3 uur voor het openbaar verkeer zal worden opengesteld: 2. dat met ingang van dien dag het rijks- veer over het Hollandsch Diep zal worden stilgelegd, met dien verstande, dat de laat ste veerpont zal varen dien dag om 9 uur voormiddags van Zuid naar Noord. Ten slotte heeft de minister bepaald, dat het voor het algemeen rij verkeer bestemde gedeelte van den weg Rotterdam - Dor drecht - Princenhage - Zundert - grens (Rijkswegenplan 1932 no. 16) voor wat be treft het vak, omvattende de vaste brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk, den noordelijken toegangsweg gelegen tusschen km. 52.870 van den rijksweg Dordrecht Wlllemsdorp en het noordelijk landhoofd van genoemde brug, en den zuidelijken toe gangsweg gelegen tusschen km. 16.380 van den rijksweg Breda-Moerdijk en het zuide lijk landhoofd van genoemde brug, gesloten zal zijn voor het verkeer met rijwielen in belde richtingen. EERVOL ONTSLAG AAN HOOFD AMBTENAREN TE AMSTERDAM. Te Amsterdam zijn voorgedragen voor eervol ontslag de heeren: L. Heyermans, directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen en Gezond heidsdienst, met ingang van 1 Januari 1937. Ir. A. Keppler, directeur van den Ge meentelijken Wonlngdienst, met ingang van 1 Juli 1937. Dr. J. F. van Oss, Gemeentelijk Inspec teur, met ingang van 1 Mei 1937. R. P. van Royen, directeur van de ge meentewaterleidingen met ingang v. 1 Mei 1937. J. P. van der Take directeur van de Stads-Bank van leening, met ingang v. 1 October 1937. D. van Vugt, directeur van de wasch- en schoonmaak-, bad- en zweminrichtingen, met ingang van 1 Jan. 1938. Het geven van eervol ontslag op ver schillende data ls noodzakelijk, aangezien in verband met dit ontslag en het al dan niet vervangen van de bovengenoemde hoofdambtenaren, door B. en W. voorzie ningen moeten worden voorbereid of ge troffen, welke in het eene geval meer tijd vragen dan ln het andere. B. en W. vestigen er de aandacht op, dat de heer P. Keulemans, directeur voor Maatschappelijken steun, en de hr. ir. M. van der Horst, directeur der gasfabrieken, die, evenals de hierboven genoemde hoofd ambtenaren, den 60-jarigen leeftijd reeds hebben bereikt, niet voor dit ontslag wor den voorgedragen. B. en W. zijn n.l. van oordeel, dat het belang van de gemeente zich tegen het ontslag van den heer Keulemans verzet, zoowel wegens de tegenwoordige tijdsom standigheden. als wegens het feit, dat in betrekkelijk korten tijd verscheidene hoofd ambtenaren bij Maatschappelijken Steun den dienst hebben verlaten en nog zullen verlaten wegens het bereiken van den 60- jarigen leeftijd. Wat betreft den heer Van der Horst deelen B. en W. mede, dat reeds gerulmen tijd ln studie is de mogelijkheid van sa menvoeging van de gasfabrieken met de electriciteitswerken. Hangende deze plan nen tot reorganisatie, ls het niet in over eenstemming met het gemeentebelang, thans reeds voor te stellen aan den direc teur der gasfabrieken eervol ontslag te verleenen. Het is bekend, dat reeds geruimen tijd een plan tot verbetering van watervoor ziening ln voorbereiding ls. Een voordracht te dezer zake zal binnen betrekkelijk kor ten tijd worden ingediend. Het ligt in de bedoeling den directeur der waterleidingen met ingang van den datum van het ont slag uit zijn ambt te benoemen tot advi seur bij de gemeente-waterleidingen. Aan het slot van de debatten over de bultenlandsche politiek, die Zater dagmorgen en -middag werden voort gezet, heeft de Fransche Kamer met 350 tegen 171 stemmen de volgende motie van vertrouwen in de regeering- Blum goedgekeurd; „De Kamer keurt de politiek van de regcering tot het handhaven van den Europeeschen vrede goed, heeft ver trouwen ln de regeering, dat zij zal voortgaan, de veiligheid van Frank rijk te verdedigen en gaat over tot de orde van den dag." Blom verklaarde na afloop van de stemming, dat de regeering ondanks de stern-onthouding door de communisten, haar taak zal voortzetten. Na de Kerilis, waarvan wij Zaterdag nog berichtten, werd nog het woord gevoerd door Taittinger van de Féderation Répu- blicaine, die de non-lnterventie-politiek der regeering goedkeurde, doch zelde de werving van Fransche vrijwilligers, om aan de zijde der Spaansche republikeinen te strijden, ie betreuren. Toen hij verklaarde, dat zich op het oogenblik in Spanje 25.000 Franschen be vinden, protesteerde minister Delbos tegen dergelijke „fantasieën". Als volgende spreker verklaarde Flandln (democratische alliantie) de rede van Del- bos volkomen goed te keuren. In samenwerking met Engeland zag Flan dln den besten waarborg voor den vrede. Spr. wenschte echter ook toenadering tot Italië. Flandln verdedigde vervolgens 't Fransch- Russische pact, dat volgens hem volkomen vereenigbaar was met den strijd tegen de propaganda van de derde internationale. Spreker verklaarde ten slotte de non-lnter- ventie-politlek goed te keuren en voor de vegeering te zullen stemmen. De communist Thorez begon met de „fascistische dictaturen" ervan te beschul digen, een oorlog voor te bereiden. Italië en Duitschland, zeide hij, willen onze verbindingen met Noord-Afrika af snijden. Thorez las een passage uit „Meln Kampf" voor, waarin HitleT zegt, dat er binnenkort ln Europa 250 mlllioen Duit- schers zullen zijn. Onder applaus van uiterst links zeide daarop spreker: „Om het Dultsche plan te verijdelen, verlangen wij, dat men de republikelnsche regeering in Spanje niet laat verpletteren". Met verheffing van stem eischte spr. op heffing van de „blokkade tegen Spanje, die den oorlog verlengt en hem nog moord dadiger doet zijn". Thorez besloot met de verklaring, dat 't den communist niet mogelijk is, voor de bultenlandsche politiek „die de goedkeu ring heeft van de vijanden der arbeiders klasse" te stemmen. Na de rede van Thorez nam Blum het woord. De minister-president stelde de kwestie van vertrouwen en herinnerde aan hetgeen hij aan den vooravond van het congres der radicalen te Biarritz had ver klaard, namelijk dat indien de communis ten uit de meerderheid traden, de regee ring van het volksfront haar taak niet lan ger zou kunnen voortzetten. Ik houd mij, zelde hij, aan mijn woord. De zitting werd daarop geschorst, Na hervatting zelde minister-president Blum o.a, nog, het te betreuren, dat de vredespolitiek der regeering niet de in stemming van een fractie der meerderheid heeft. Ik herhaal, aldus de premier, na den minister van bultenlandsche zaken, dat de Fransche regeering slechts een wettige regeering ln Spanje kent. De instelling van een militaire dictatuur ln Spanje, met me dewerking van Duitschland en Italië, zou den internationalen toestand slechts kun nen verduisteren en de ongerustheid om trent den vrede bijgevolg doen toenemen. Het ls zonderling, dat deze waarheid niet direct tot alle Franschen is doorgedrongen. De non-interventiepolltiek heeft het oor logsgevaar tenminste verminderd. In Aug. jJ. was Europa aan den rand van den oor log en, naar mijn meening .werd het door het Fransche initiatief van den oorlog ge red. De communist Duclos verklaarde: „Uw motie spreekt niet over de gebeur tenissen in Spanje, doch wij kunnen het drama daarginds niet vergeten. Wij zou den tegen deze motie moeten stemmen, doch wij denken aan het Volksfront, Daar om onthouden wij ons met den wensch, dat gij zult weten, wat uw plicht ls. Daarop werd de bekende motie, waaraan de regeering de kwestie van vertrouwen had verbonden, met 350 tegen 171 stemmen aangenomen. 1123 (Ingez. Med.) HET MONUMENT DER K.N.A.C. OP DE MOERDIJKBRUG. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club heeft het spreekt bijna vanzelf met de grootste belangstelling den ar beid van Waterstaat met betrekking tot ons verkeersvraagstuk gevolgd. Zij heeft als belanghebbend, n.l. als vereeniging van weg gebruikers, niet alleen het ontstaan der administratieve maatregelen, welke van dit Departement ten aanzien van al datgene dat met dit vraagstuk verband houdt, zijn uitgegaan, gevolgd, maar misschien meer, nog, medegeleefd met den groei en den opbouw van ons wegennet dat tenge volge van de snelle toeneming van het automobilisme moest worden aangepast aan de steeds stijgende verkeersbehoeften. Ofschoon eenerzijds de K.N.A.C., rekening houdende met de gerechtvaardigde verlan gens en wenschen der weggebruikers zich in den loop der jaren genoodzaakt heeft ge zien, somwijlen critiek uit te oefenen op het tempo, waarmede aan genoemde groei en opbouw werd gewerkt, heeft zij ander DE ST. MAARTENSKERK TE ZALT-BOMMEL. Vorstelijke gift voor de restauratie. In een Zaterdagmiddag gehouden spoed vergadering van den gemeenteraad van Zaltbommel heeft de burgemeester N. F. Cambier v. Nooten medegedeeld, dat hij een brief heeft ontvangen van dr. Ir. A. F. H. Philips te Eindhoven en dr. G. L. F. Philips te 's-Gravenhage, waarin dezen het nog ontbrekende bedrag voor de algeheele restauratie van de St. Maartenskerk te Zalt-Bommel, zijnde ongeveer f. 27000 ter beschikking van het gemeentebestuurstel len. De gemeenteraad heeft daarna beslo ten een motie van dankbetuiging telegra fisch ter kennis van de schenkers te bren gen. Toen het heuglijk feit bekend werd, werden van alle openbare gebouwen te Zalt-Bommel de vlaggen geheschen en werden de kerkklokken geluid. Er heerscht in onze gemeente over deze prachtige St. Nlcolaasverrasslng groote vreugde. Bij het bovenstaande worde aangetee- kend dat beide heeren Philips voornoemd te Zaltbommel zijn geboren. HEFFING OP BOTER. L.effing op boter en de vervoerver- gunnlng voor builenlandsche boter is voor de week van 6—12 December vastgesteld op 80 cent per K.G., behoudens tusschen- tydsche wijzigingen (gelijk aan de vorige week.) K. v. d. H., te L. U zoudt kunnen in dienen een verzoekschrift ln den zin van de Crisis-hypotheekaflossingswet ten einde uitstel van de verplichting tot betaling van de hoofdsom te verkrijgen. Het ver zoekschrift moet gericht worden tot den kantonrechter binnen wiens ressort het den schuldenaar toebehoorend verbonden goed ls gelegen. L. te V. De doktersrekening moet door u betaald worden. Ook over de gelden der vrouw kan zoo noodig beschikt worden. J. J. V., te L. Als u zelf geen inkom sten hebt, kan van u geen bijdrage gevor derd worden. G. C., te O. Behoudens beding van het tegendeel ls het zegelrecht verschul digd door de huurders. Voor de berekening van het recht wordt de duur van een tot wederopzegging aangegane huur gesteld op tien jaren. J. W. F., te O. De volgende maand moet mevrouw nog betalen, ook zonder haar ln dienst te houden. VOOR DINSDAG 8 DECEMBER Hilversum I, 1875 M. KRO-Ultzending. 8.00 Gr.pl. 8.30 Plechtige H. Mis 9.45 Gr.pl. 11.30—12.00 Gr.pl. 12.15 KRO-Orkest en Gr.pl. 2.00 Vrouwenuur 3.00 Modecursus 4.05 Gr.pl. 5.00 De KRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Fe- llcltatlebezoek) 6.40 Esperantocursus 7.00 Berichten 7.15 Cyclus „Wat deze tijd leert" 7.35 Sporthalfuur 8.00 Be richten ANP. Mededeellngen 8.10 Gr.pl. 8.30 KRO-Orkest 9.20 Cabaret 9.50 KRO-Melodlsten 10.20 Gr.pl. 10.30 Berichten ANP 10.35 KRO-Orkest 11.05 Gr.pl. 11.15 KRO-Boys 11 45 12.00 Gr.pl. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzen- dlng 8.00 Gr.pl. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.pl. 11.00 Wenken voor de hulshouding 11.30 Kovacs Lajos' orkest 12.30 Aeolian-orkest en solist 1.15 Gr.pl. 1.45 Omroeporkest en solist 3.05 Kniples 4.00 Pianospel 4.30 Ra dio-kinderkoorzang 5.00 Voor de kinde ren 5.30 Omroeporkest 7.00 Voor de kinderen 5.30 Omroeporkest 7.00 Voor de kinderen - 7.05 AVRO-Dansorkest 7.30 Causerie .Prins Bernhard" 7.50 BPC Thcaterorkest, Rcvuekcor en solisten 9.05 Reportage 9.30 Vocaal concert 10.00 Orgelspel en vloolrecltal 10.30 Gr. pl. 11.00 Berichten ANP. AVRO-Dans- orkest 11.30—12.00 Gr.pl. Droltwich, 1500 M. 11.05: Causerie - 11.20—11.50 Gram.pl. 12.10 Het Royal Theater-orkest 12.50 Het Amlnton orkest 1.20: Sportreportage 1.402.20 Jack Wilson's kwintet 4.20 Actueel causerie - 4.40: Het Forum Theaterorkest 5.05 Gram.pl. 5.35 De Carl Caylus Players - 6.20 Berichten 6.45: Het BBC Northern- orkest 7.50 Cyclus „The village" 8.20 Amerikaansche cabaret-programma 8.50: De BBC.-Zangers 9.20: Weten schappelijke causerie 10.00 Orgel spel 10.30 Londensch Blaaskwintet en sopraan 11.50-12.00 Dansmuz. (Gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr- pl. 11.20 Parisch Kamerorkest 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50: Pasdeloup-kameror- kest 9.05 Zang 11.20—12.35 Pascal dansorkest Keulen, 456 M. 5.50 Westduitsch Ka merorkest 7.50 Omroepklelnorkest - 11.20 Militair concert 12.35 Leipz. Sym- phonie-orkest 1.352.20: Gevar. concert 3,35: Gevar. concert 4.45: Dansmuziek 6.00 Omroepklelnorkest 7.30 Gram.pl. 7.50 Uit Londen BBC-Theaterorkest en solisten 10.2011.20 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.2" Omroeporkest en Gram.pl. 6.50 en 7-2 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en solisten 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Klein- orkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20: Fud Candrlx' orkest 6.35Omroepdansorkest 7.50 BBC-Theaterorkest, Revuekoor en solisten 9.05: Gram.pl. 9.35: Salon orkest 10.3011.20 Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: Gr- pl. 7.50 Zie Keulen 9.05 Voordracht - 9.20 Berichten 9.50 Viool en piano - 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Barnabas von Geczy's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 8 December. Ie programma: lederen dag van 8—21 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen daz van 8—2» uur: KRO NCRV enz 3c programma: 8.00: Keulen of diverse" 11.00: R Danmark 12.20: Brussel VI. 15.05: Deutschl.sender 15-20Kculc" 16.20: Parijs Radio 17.20: Brussel vi. 18.50: Parijs Radio 19.50: Keulen - 26.20: Rome of div. 4e programma: 8.00: Brussel VI. Diversen 10.35: London Reg. Droltwich 14.25: London Reg. Droitwlch 18.20- Diversen Droltwich 19.00: Tuinpraat.je door de" hper J. Jonker, chef afd. r-ern Plants1"' 19.30: Droltwich 19 50: Diversen- 20.20: Droitwich 2140: Boedaoest of div' 22.00- Droltwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10