B. J. DIJKDRENTH D. GiSINK Bouwkunstig Schoon KATWIJKERS [E9DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 5 December 1936 De Boeckhorsten UIT DE OMSTREKEN Voedersfandaard Pracht St.Nicolaas- of Kerstgeschenk ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Adrianus z. van C. van j(r Ben en J. H. Verbree. Overleden: Gerrit van der Krans, echt- jenoot van P. Klootwijk. 67 jaar. Getrouwd: J. Laros en T. van den Berg P VermeU en J. Sanner. Lood der bevolking. Gevestigd: A. M. Sanders, Kielkade 53 C, de BooU. Kerkweg 201 J. Th. L. Mul der, Zd. Dwarsweg 14 J F. Demmers. jan Dorrekenskade 48 P. Ollans, Bloe- mendaalscheweg 91 M. C. Natze Nesse 50. Vertrokken: T. v. d. Berg naar Albhen a, d. Rijn J. A. v. d Ende. naar 's Gra- venhage C. A. de Jager, naar Gouda 0. J. Natron, naar Gouda A. Faber. naar 'sGravenhage. Aan het postkantoor werd gedurende November 1.1. Ingelegd f. 7844 en terug betaald f. 4397,24. Het laatste door dit kan toor uitgegeven boekje heeft het nummer 1268. Door de politie werden twee geweren In beslag genomen, plus de daarbij behoo- rende munitie, bij V. en L., welke wapens voorhanden waren zonder dat het hoofd van politie daartoe vergunning had gege ven. Tegen dit tweetal is procesverbaal op gemaakt. De kantonrechter te Gouda veroor deelde den melksliiter J. V. alhier wegens overtreding van art. 2 van het melkbesluit tot 60 boete, subs. 14 dagen hechtenis. WOUBRUGGE. Burgerlijke stand. Geboren: Arend, zoon van IJ. Verkade cn L. van der Zwart Martina Cornelia, doch van W. van der Laan en J. E, Pijn- acker Overleden: Anna van der Meer, echtge- noote van Th. Zoetemelk, 73 jaar Kor- nelis Verweij, echtgenoot van T, Stigter, SS jaar. Tot notabelen in de Ned. Herv. kerk zijn iicrkozen de heeren C. Verweij en G. van dei Boon. Vanwege de provincie wordt 't mid denpad, dat bestraat is, in den weg Of- ■vegen—Hoogmade weggebroken. Voor het verkeer beteekent dit een groote verbete ring; menig wielrijder maakte reeds ken nis met de gevaarlijke zijkanten van dit pad met het gevolg een valpartij op den teg. ZOETERMEER. Jaarvergadering der IJsvereeniging. De IJsvereeniging alhier hield in hotel t. Well haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. L. Moerkerken tan der Meulen opende, waarna de secr., de heer H. Balvert de nutulen las, die onge wijzigd werden vastgesteld. De penning meester. de heer Balvert bracht financieel verslag uit. waaruit bleek, dat is ontvangen f. 617.60, uitgegeven f. 568.64. batig saldo 1.48.96. De commissie tot het nazien der rekening bestaande uit de heeren W. v. d. Goes, A. L. Ooms en C. Groenheyde controleerde de beseheiden, waarna de heer Ooms alles in orde verklaarde. Onder dankzegging door den voorzitter werd de penningmeester gedéchargeerd van zijn financieel beheer. Thans las de secretaris het jaarverslag, dat getuigde van vooniitgang der flrc.nclën. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreden de heeren H. Balvert, A. v. Beek en J. Kouwenhoven die allen werden herkozen. Het bestuur stelde voor om de contributie evenals vorig jaar te stellen op f. 2. Gezlnskaarten on f7. leden 1.2, kinderen f.0.60 en nieuwe leden f. 2.50. De heer Vermeer stelt voor een datum te beoalen tot wanneer men zich als lid kan ooneven voor f. 2 b v. tot 1 Januari Indien er vóór dien tlid geen Ijs ls geweest. Na 1 Januari wordt de contributie dan f. 2.50. Aldus besloten. De voorzitter deelde mede dat de verloting thans met goedvinden van de leden zal gehouden worden ln Januari 1937, Goedgekeurd. Het bestuur zal dit seizoen bijzondere aandacht wijden aan het houden van wed- strllden des avonds, behalve hardrijderij. Be heer Vermeer gaf in overweging de baan af te zetten vooTal bil het intrede van de vorst wanneer hti nog niet officieel ge opend is en b.v. tegen hen die alsdan op de baan komen procesverbaal te laten op- naken. De voorzitter was 't hiermede eens en zeide dat de burgemeester alle mede werking zal verleenen De heer L. Duinisveld gaf in overweging de baan tot 11 uur 's avonds geopend te houden in plaats van 10 uur. De voorzitter Me, dat dit den burgemeester gevraagd moet worden, terwijl ook nog velen hier tegen zullen ziin vooral met 't oog op kin deren. De heer J. v. Duyvenbode verzocht een loodanige indeeling van den baan. dat mndrijders geen last hebben van de hard- liiders. De heer H. B. Groenheyde meent dat dit niet te voorkomen zal ziin daar de baan te smal is. De voorzitter zal evenwel "f. de situatie bekijken De heer J. v. Duyvenbode verzocht invi- jatiewedstrijden te houden des avonds voor deelnemers uit de omliggende dorpen om een wisselbeker enz. De voorzitter zal dit in overweging nemen. Na de traditioneele verloting om banket fa sigaren volgde sluiting. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. De'ooren: Marretje Dirkje, dochter van «endert Cornells Hoogervorst en Dirkje Bijkaart Martha Brigitta, dochter van heter v. Wensveen en Thekla Stachowiak. Overleden: Marinus Ewout Hoogendijk, |J laar, echtgenoot van Aaltje de Ruyter. Door de pl. gemeente-geneesheeren A-Schreuder 'Dorp), dr. A. W. van Beek ®vertocht) en dr. J. Batelaan (Tempel) r op een nog nader te bepalen dag. ge- Jpuheld worden gegeven tot kostelooze 'kclnatie- Zij die daarvan gebruik wen- ren te maken, moeten vóór 11 Dec. a.s. Sjrian opgaaf doen ter Gemeente-secre- AALSMEER. Speeltuin „Aalsmeer". Deze vereeniglng heeft voor de kinderen der leden het St. Nicolaasfeest georgani seerd in hotel ,,De III Kolommen". Er was groote belangstelling, ook van de zijde der ouders. Mevr. SoharffMannes had de leiding, terwijl eenlge dames en meisjes hulp verleenden bij het schenken der cho colade en het uitdeelen van versnaperingen Sinterklaas met Zwarte Plet was natuurlijk present en de kinderen hebben hem mooie liedjes toegezongen. Ir. Csizlck heeft films vertoond, o.m. die van het ontluiken der bloemen. In de o. 1. school aan den Uiterdeg heb ben de kinderen eveneens het Sint Nico laasfeest gevierd. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilem Jacob, z. v. W. Verschoor en C. C. Hogerwerf; Johannes Nlcolaas, z. v. J, J. Schoonderbeek en C. W. Warmen- hoven; Cornells Marinus, z. v. W. Greven- stuk en T. Stolk; Daniël Willem, zoon van W. Offerman en K. G. Meijer; Pleun, zoon van E. van Zadelhoff en R. C. T. Versteegt; Franciscus Johannes, z .v. D. J. van Kam pen en J. Gedaan; Adriaan, zoon van H. Imanse en H. de Koter; Jan Willem, z. v, J. aan 't Goor en A. M. Wijnbelt; Frouwkje, dochter van A. van Kooten en J. M. van Driel; Maria Klasbina, d. v. L. Dam en E. Brandt; Cornells Pleter, z. van M. J. Lang- hout en M. A. Zwaan; Hendrlka, d. v. W. Slingerland en J. W. Smit. Ondertrouwd: Johannes van der Weerdt, 26 j. en N. van der Stroom, 19 j.; Hermanns G. van der Meer, 27 j. en Catrina Faas, 30 j. Gehuwd: Pleter C. Baartman 24 j. en Willempje Agterdenbos 23 j.; Pieter A. Kroon, 28 j en Petronella Verkuljl, 25 j. Overleden: Elisabeth Wagenaar 89 j„ wed. van J. Bisschop: Petrus Marinus, 8 w., z. V. A. H. van Rijn en M. d'Haene; Jacob Snij der 65 J., geh. met M. S. Avis; Marie Maar schalk, 73 j., wed. van P. Meijer. Loop der Bevolking Gevestigd: Gerrit J. Beumer, Sloterweg 118; Wilhelmus de Tree, Nieuwemeardljk 246a; Gerardus C. N. van Voorn, Meidoom- weg 43; Leonardus G. de Boom, Wilgenlaan 36; echtg. H. Piersma, Sloterweg 1403c; Jo hannes F, Helsloot, Havikstraat 13; Anto- nlus J. Heijke, Rietvinkstraat 68; Arnoldus J. A. M. Klijnman, Dennenlaan 63; Arend J. Meijers, Nieuwemeerdijk 120; Hendrik Raad, Lijsterstraat 8; Arie van Soest, Aals- meerderdijk 569; Cornells J. Versluys, Slo terweg 1805; TJeerd de Vries, Nieuwemeer dijk 450; Evert IJsendoorn, Spaarnwouder- weg 853; Klaas Zuiver, Kruisweg 1161. Vertrokken: Hendrik J. Endeman naar Amsterdam, Zijlstr. 49, 2 hg; Jan W. van Tol, naar Hilversum, Noordwerweg 56; Bastiaan Vervloed, naar Aalsmeer, Chry- santenstr. 37; Kornelis W. Wierenga, naar Ezinge p/a J. Wierenga; Gustav A. E. Mach- mar, naar Berlijn, Keizer Frledrichtsr. 111; Marinus J. Alink, naar Amsterdam, Aals meerweg 115 hs; Hendricus van Eek, naar Amsterdam, Osdorperweg 1; Paulus J. van de Grift, naar Amsterdam, Curacaostr. 101 hs; Marinus B. van Haeringen, naar Rijs wijk (Z.H.) Beetslaan 140; Leonard Offer- haus, naar Amsterdam, Sloterweg 1301: Jo hanna Oord, naar Amsterdam, Sloterweg 1301; Elizabeth Hldding. naar Vlagtwedde, Sellingen F 133; Johannes Vogels, naar Heemstede, Havenstr. 4; wed. J. Schoenma ker, naar Amsterdam, Davisstraat 57 2 hg.; Helena J. Bakker, naar Nijmegen, Groes- beekscheweg 118a; Arie Verkuijl, naar Lei den, Johan de Withstr. 30; Willem Ottes, naar Amsterdam, Vogelenzangstr. 51 1 hg; echtge M. Hermsen, naar Haarlem, Burg wal 60. De nas opgerichte Chr. Besturenbond afd. Nieuw Vennep hield een propaganda- avond in hotel de Gouden Leeuw. Nadat de voorzitter speciaal ds. J de Vries en de heeren G. J. v Riet en Kok had welkom geheeten ging ds. J. de Vries voor in ge bed. nadat gezongen was Ps. 105 3. Daarna sprak hij een inleidend woord, na lezing van Jac. 2 17 De heer van 't Riet sprak dan over ..De nood van dezen tlid" de heer Kok over „De eisch van ons beginsel". Het dubbel Mannenkwartet onder leiding van den heer Koning zorgde voor muzikale afwisseling. Ds. Smilde sprak het slotwoord en ging voor in dankgebed, na het laten zingen van Gez 180 1. De opkomst was matig. HILLEGOM. Diverse verkeersongelukken. De dag van gisteren was riik aan ver keersongelukken. 's Morgens te 8 uur vloog een wiel van een auto en kwam terecht in de étalage van den heer v. d. L. aan de Hoofdstraat. Om 10 uur botste een vrachtauto tegen een tram waardoor het ba'.con Ingedrukt werd. De conducteur was verwond. Kolen van de vrachtauto vlogen over den weg en kwamen zelfs in de tram terecht. De con ducteur ts door een geneesheer en leden van den E.H B.O. verbonden. Den dag tevoren vloog een auto op de Weeresteinstraat ln brand. Het vuur is met zand gebluscht. Op de van den Endelaan reed een vracht auto een wielriider aan. waardoor de man een been brak en naar een ziekenhuis ge bracht moest worden. De r^minrichtme was niet ln orde, waarom de auto in beslag is genomen. ZOETERMEER. De heer v. d. Boogert, Rijkspolitie- agent alhier, is met ingang van 14 Dec. overgeplaatst naar Den Haag. Gevonden: Een belastingplaatje en een reserve-wiel voor auto. Inlichtingen ter secrtaarie. Gedurende November werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f. 11.469,43 en terugbetaald f. 4876,75. Loop der bevolking. Gevestigd: J. van Lierop, Ambachtstraat 5 A. Kleverlaan, Stationsweg 246. Vertrokken: C. A. Leliveld, Nieuwkoop, Noorden, Wijk B. 125 B. Bot, Bloemen- daal, Rijperweg 14 P. A. Goemans, En geland, Roydon, Norfolk S. D. M. van Zeeland, Baarn, Lage Vuursche, St. Eli- sabethsgesticht C. Jansen en gezin, Haarlem, 2de Hoogewoerddwarsstraat 43 M. Struik, Nijmegen, Gelderschelaan 3 B, Griekspoor, Noordwijkerhout, Heere- weg 166 J. L. Surendonk en gezin, Haar lem, Voorhelmstraat 20 G. J. de Groot, Den Haag, van Zeggelenlaan 314 F. G. Hulsebosch, Haarlem, Brederodestr. 38. Burgerlijke Stand. Geboren: Henderikus Ferdanandus Jo- sephus, Z. van F. J. Bouckaert en H. M. Weljers Rudolp Alexander, Z. van W. v. de Berg en M. C. Holleman. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: matrozenmuts, bruine muts, rozenkrans, ring met sleutels, oude rok. heerenriiwiel. VOORSTR. 5 - KATWIJK AAN ZEE. Doe Uw voordeelKoop bij ons RUIME SORTEERING Eau de Cologne Handschoenen, Zakdoeken, Sjaals, Stoffen, Garneering en verdere 3330 Manufacturen. Bestel vroegtijdig Uw vlaggen Wij maken ze in wol en katoen. Nationale en Prinse-kleuren. Extra aanbieding KATOENEN VLAG, 120 bij 215 C.M. f.1.65, prima kwal. Zoolang dc voorraad strekt. Heeft U een Tuintje voor of achter Uw huis? Plaatst er een U helpt de vogels door den winter en U heeft tevens een gezellige drukte om Uw huls VOORSTRAAT 80 KATWIJK AAN ZEE, levert U direct af fabriek in prijzen v.af f. 2.75. 3194 HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWITTC AAN ZEE. St. Nicolaasfeest op diverse scholen. Recht gezellig is 't St. Nicolaasfeest op de Prinses Julianabewaarschool, hoofd mej. Couvée, gevierd, Eest was het feest voor de kleintjes; de goede Sint en zijn zwarte Plet vereerden dit met een bezoek. Voor de grooteren, die 's middags pret had den, kwam Sint Nicolaas zelfs te paard lol den Ingang van het schoolgebouw- Van de bestuursleden waren aanwezig de da mes Woldringh v. d. Hoop, mevr. Meerburg en mevr Vooys. Een der lokalen was als het ware in een echter kermis herschapen Wat werd er door de kleinen gesmuld van de heerlijk gebakken poffertjes! Wat ver maakten de kinderen zich bij het vertoo- nen van de poppenkast. Wekenlang had het onderwijzend personeel zich ultge- skxjfd om voor de leerlingen mooie ca- deaux te vervaardigen, waarmee de jongens cn meisjes buitengewoon in hun schik wa ren. De noodlge versnaperingen werden daarbij niet vergeten. Met verheugde ge- gezichten werd alles aan de moeders ver toond, die haar kinderen van school kwa men afhalen. Ook de gemeentebewaarschool, hoofd mevr. van de BurgKnol werd het St. Nicolaasfeest genoeglijk gevierd- Dank zij de gemeentesubsidie en de inzameling, die de dames: mevr. Boot en mevr. Kuiper bij eenige ingezetenen hebben gehouden kon 'n aardig schoolfeestje op touw gezet worden Om de kleintjes niet al te verontrusten kwam de Sint des morgens zonder zwarte Plet, maar des middags was deze ook van de partij! De 250 leerlingen hebben zich kostelijk vermaakt. De poppenkast-vertoo ning. waarvan een der poppen St. Nicolaas voorstelde had veel succes De chocolade melk smaakte heerlijk. Met, cadeautjes en lekkers, verlieten de kinderen de school waar zij door de moeders werden opge wacht, die deelden ln het geluk van hun kinderen. Vermeld zij, dat de heeren Kcrk- heide en Planje de St. NIcolaaskleeding hadden afgstaan. So 'XPv^e/ #/n> C>9o R Rtr.hlAucAd C - GcclfltnAmrAcfcrvf. CcrA.fltn4HA.ff. Rechten en Vrijheden. In de eerste jaren van onze eeuw schreef de heer J. B. van Loenen een „Gids voor Leiden en Omstreken", die doorgaans uit stekend gedocumenteerd en vol was van interessante historische bijzonderheden. Zijn opmerkingen over de Vrije en Lage Boeckhorst behoeven evenwel herziening. Na te hebben betoogd, dat deze plaats en hetzelfde gold van de Hooge Boeck horst een vrijplaats was voor lieden, die wat op hun kerfstok hadden, merkt hij op, dat er in de Middeleeuwen en later meer van dergelijke vrijheden waren, d.w.z. „piaatsen die niet tot het rechtsgebied van eenigen Heer behoorden, plekjes, die men bij het bepalen der grenzen vergeten had ln te deelen en aangezien de eenige recht spraak-gerechtigden de bezitters der Heer lijkheden waren, is het zeer goed aan te nemen, dat men niet onder het bereik van eenigen rechter was, indien men zulk een vrijplaatsje had bereikt." Deze opvatting is onjuist. We weten dat de Boeckhorsten wel res sorteerden onder het rechtsgebied van een heer. We hebben in onze vorige opstellen gezien, dat het gebied der Vrije Boeck horst, de naam ontstond eerst later, des tijds 110 morgen land, reeds in 1252 een leen was van Boudewijn van Northeke, waarin hij werd bevestigd door Floris de Voogd. Het gebied was niet vergeten in te deelen, doch behoorde weldra als onver- sterfelijk erfleen aan het nageslacht van Boudewijn en Aleidis. Het is niet onmogelijk, zelfs vrij waar schijnlijk dat de Hooge en de Vrije Boeck horst inderdaad eens vrijplaatsen waren voor lieden die elders alle mogelijke reden hadden, de straffende gerechtigheid te ontwijken. Er zijn tenminste enkele aan- wijzigingen voor. Zoo leest men in de „Tegenwoordige Staat der Vereenigde Ne- derlanden" Deel VI, uitgegeven ln 1746 omtrent de Hooge Boeckhorst: „Het heeft weleer het Recht gehad tot een vrijplaats voor doodslagers te mogen strekken." Hoever dat „weleer" teruggaat, staat er jammer genoeg, niet bij. Doch het is waar schijnlijk, dat de overlevering, een vrij plaats te zijn, vooral ln de kringen van belanghebbenden heel diep in het schul dige bewustzijn lag verankerd, pit wordt wel bewezen door een keur en ordonnantie van 17 Mei 1777, gegeven door mr. N. C. de Stoppelaar, destijds Vrijheer van de beide Boeckhorsten, die maatregelen nam, om vreemdelingen van verdachte herkomst uit zijn rechtsgebied te weren. De Vrije Boeck horst, gelegen te midden der waterwilder nissen was toen blijkbaar nog een aan- trekkingspunt voor onspciale naturen. Toch heeft het bijv.' naamwoord Vrije hier niets te maken met een vrijplaats ln strafrechterlijken zin. Het beteekent een voudig, dat de Vrije Boeckhorst door een privilegie van den graaf vrij was gesteld van het betalen van een aandeel in de grafelijke beden, en schotponden, en mede, dat de bewoners vrij waren van het be- taleh van tolgeld aan de grafelijke tollen, als die te Wassenaar, te Geervliet, en el ders; dat zij vrijheid genoten van accijn- ten en imposten. Dergelijke vrijheden genoten b.v. ook Vrijen ban, dat behoorde tot de grafelijke domeinen; de Vrije Geer onder Sloten; de Vrije Ambachten Houtrijk, Polanen en Raasveld. En vrij zeker genoten in den ouden tijd de gehuchten de Groote en de Kleine Vrijheid bij Elburg dezelfde voor rechten van den Hertog van Gelre. Al deze gebieden waren volstrekt niet vergeten in te deelen bij het rechtsgebied van eenigen heer, doch mochten zich juist verheugen in bijzondere bescherming. We willen thans nog eenige opmerkingen wijden aan verschillende rechten, die de Heerlijkheden der Hooge en der Vrije en Lage Boeckhorst bezaten. Oorspronkelijk waren die rechten bij beide dezelfde, doch gelijk bij de Hooge Boeckhorst het oor spronkelijke grondgebied weldra slonk zoodat er slechts een kem overbleef rond om het kasteel, zoo werden daar ook ver schillende rechten, met name de lage en middelbare jurisdictie, op eene of andere wijze vervreemd of overgedragen op an dere lichamen. De Vrije en Lage Boeck horst behield haar rechten, op een enkele uitzondering na, vrijwel onverkort tot 1795. Deze heerlijkheid wordt gekwalificeerd als een Hooge of Halsheerlijkheid, d.w.z. zij had de hooge, middelbare en lage jurisdic tie. Ik mag wel even in herinnering bren gen, dat men onder hooge jurisdictie ver stond het recht om misdadigers met den dood te straffen. De baljuw mocht het doodvonnis uit spreken en was daarvoor aan niemand ver antwoording schuldig dan aan zijn Heer. Het handhaven van de middelbare en lage jurisdictie, waartusschen geen scherp onderscheid bestaat, kleine strafzaken en burgerlijke zaken, was opgedragen aan den schout. Bijvoorbeeld: In de Hooge Heerlijkheid der Vrije Boeckhorst of in die der beide Katwijken mocht door den baljuw een doodvonnis worden uitgesproken, dat door de plaatselijke gerechtsdienaren werd uit gevoerd. In Ambachtsheerlijkheden als die van Warmond of Zoeterwoude, werd een ern stig misdadiger door den schout van het Ambacht overgeleverd aan den Baljuw van Rijnland en werd het vonnis te Leiden ge veld en voltrokken. Warmond en Zoeter woude bezaten geen hooge jurisdictie. In de Hooge Heerlijkheid van de Vrije en Lage Boeckhorst werd daarentegen het rechtsgeding in het eigen Rechthuis geleid door den eigen baljuw, terwijl het vonnis werd ten uitvoer gebracht op het Galgen veld. Daar stond nog tot 1795 te midden van wat struikgewas en laag geboomte de galg, zoodat men ook sprak van het Gal- genboschje. Het voormalige Galgenveld is thans nog aanwezig als een klein driehoe kig stukje land, op bijgaande kaart aan gegeven. Volgens een getuigenis uit 1785 van mr. N. C. de Stoppelaar, de Vrijheer die tevens het Baljuwschap waarnam, is hier in 1783 nog een misdadiger opgeknoopt en volgens een andere getuigenis, dat ik niet nader kon controleeren, zou in 1785 hier onder de terecht verdiende strop van de galg nog een boosdoener een tijdlang zijn tentoongesteld. Dit alles geeft wel een eigenaardigen in druk van een Heerlijkheid, die toen nog maar 35 H.A. groot was en waar een getal van 30 woningen stond. Ik wil er echter onmiddellijk aan toevoegen, dat de bewo ners van de Vrije Boeckhorst sinds on heugelijke tijden brave en vreedzame men- schen zijn geweest en dat de berechte bandieten steeds lieden waren, die, van elders gekomen, hier ln dubbelen zin van de vrijheid trachtten te profiteeren. N. J. S. Evenals verleden jaar hebben de pad vinders bij onze winkeliers een ton ge plaatst in de hoop, dat deze gevuld zullen worden voor uitdeeling onder de behoef- tigen. Dit sympathieke streven wordt har telijk aanbevolen! Behoudens dispensatie van den minis ter van O. K. en W. is benoemd tot hoofd der Centrale Chr. School voor het 7e leer jaar alhier de heer A. Haasnoot, onder wijzer aan die school zulks ter vervanging van den heer P. Siderius. die 1 April a.s. met pensioen de school verlaat. LISSE. Vergadering Bloembollencultuur Lisserdijk. De afd. Lisserdijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde in café Toos. De voorzitter de heer B. Berbee, opende en was dankbaar voor de groe. der afdeeling. Tot zijn spijt heeft dit jaar ons niet gebracht wat wij verwacht had den. Spr. hoopte dat de deputatie, die naar Amerika zal gaan ter behartiging der be langen van het vak, haar arbeid met suc ces bekroond mag zien, opdat Amerika zal gaan inzien, dat zij met haar besluit op een dwaalspoor is. De notulen werden ge lezen door den heer J. M. de Graaf en vastgesteld. Een tweetal verzoeken om een medaille beschikbaar te stellen voor een bloemen tentoonstelling te Heemskerk en te Aals meer werd vee- kenn'sgpvmz c.?.n"enomen. Betreffende een voorstel om tot oprich ting te komen van een boekhoudkundig bureau werd besloten met het praeadvies van het hoofdbestuur mede te gaan. Het reorganisatieplan werd tevens be sproken en door den voorzitter toegelicht. De moeilijkheden werden besproken die het reorganisatieplan teweeg zal brengen, hoe wel men van oordeel was, dat door de re organisatie een gezonde toestand gescha pen zal worden. Het reorganisatieplan werd met groote meerderheid aangenomen. Het contrlbutlevraagstuk werd eveneens goedgekeurd. Als hoofdbestuurders werden candidaat gesteld de heeren Varenkamp en de Zeeuw. De aftr. bestuursleden, de heeren Straat hof en de Graaf werden bij acclamatie herbenoemd. Na rondvraag volgde een verloting. De gemeenteraad ls bijeen geroepen tegen Donderdagmiddag as. De agenda omvat 20 punten en een reeks mededee- lingen. Een daarvan houdt het verzoek in. de Molenbuurt aan te koopen en deze buurt voortaan te noemen „Prins Bernhard- buurt". NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. G. Geitenbeek, hulp in de huish., Oranjeweg 2 E. Schoof, leerl.- verpl., Langeveld 29 A. M. P. de Loor, leerl.-verpl., Langeveld 29 J. W. Jo- sephus Jitta, Noord Boulevard 26a D. A. Nederlof, Noord Boulevard 26a D. Op- penhuis, kleermaker, Oude Zeeweg 6. Vertrokken: O J. Selis, comm.-tit. P. en T. cn fam naar Krommenie, Postkantoor. M. J. Verheijen, naar Vcnray, Gasstraat 4 P. H. van Zeist, naar Lisse, Kanaal straat 233 C. Bakker, landbouwer en fam., naar Valkenburg (Z.-H.), Straatweg 111 D. Bakker, landbouwer, naar Om- 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7