'êkm LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Zaterdag 5 December 1936 Voor de Microfoon Bij het Sinterklaasfeest Mijmeringen Sinterklaas-liedj es door HERMAN ANTONSEN. Een St. Nicolaasvcrhaal met een dure verrassing. .Maar weet je wel. Cliff", zei Trudy na denkend, „dat we 200 goed als platzak zijn?" „Tóch waar?" „Ja zeker, we bezitten alles en alles bij elkaar nog hoogstens honderd dollar" „Prachtig, kindlief! Dat is een heel be drag!" riep Cllff onbezorgd uit. „Prachtig? Ja. als je er niets anders dan een paar reepen chocola voor te koopen hebt, maar als je er nog wie weet hoe lang van moet leven Trudy bedacht, wat ze zich, toen ze pas van de tooneelschool afkwam, van het le ven had voorgesteld. Wat was dat heel iets anders geweest, dan de werkelijkheid! Niet dat ze zich met haar man niet gelukkig voelde, maar hij was zoo zorgeloos, dat alles, wat ze samen verdienden uitgege ven was, voordat het soms was ontvangen. „Zóó lang zal het niet meer duren," meende Cliff. „Luister eens, ik heb een reuze-idee!" „lieve schat, dan mag je wel voorzichtig zijn." merkte Trudy bezorgd op. „Twee reuze-ideeën in twee dagen! Ik zou niet graag zien. dat je hersenverlamming of zoo iets kreeg!" „Kom nou! Ik heb een verrassing voor je. Ik had het je pas over een tijdje willen vertellen, maar ik kan het eigenlijk ook nu wel doen. Je moet weten, dat ik vanmor gen Joe Tigh heb ontmoet. Ik zat net te ontbijten. Hij verdient nu dik geld, zooals je weet, en „Juist," viel zijn vrouw hem in de rede. „en toen heb jij hem zeker uitgenoodigd, met je mee te ontbijten? En de rekening betaald?" „Ja, om je de waarheid te zeggen „Maar Cliff, we kunnen zelf nauwelijks rondkomen en dan ga jij het beetje geld, dat we nog hebben .Maak je daarover niet benauwd." zei Cllff. „Wat ik aan Joe besteed heb, heeft zijn rente heusch wel opgebracht. Als ik Joe niet ontmoet had. zou hij me niet met Frank Gertler in kennis gebracht hebben!" .Bedoel je dien nachtclub-eigenaar?" „Precies. Joe heeft me aan hem voorge steld en we hebben samen ontbeten." „Zoodat wil zeggen, dat je voor drie man betaald hebt." „Bedaar nou wat! Gertler heeft me immers gevraagd, of ik vanavondof neen, laat ik regelmatig vertellen. Hij vroeg aan Joe, of die vanavond tijdens de St. Nicolaasviering een nummertje ten beste kon geven in zijn club. Voor de microfoon." „Zendt hij dan uit?" „Zeker. Eenmaal per week wordt de mu ziek van zijn club uitgezonden, van elf tot twaalf, meen ik, en dan vraagt Gertler al tijd de beste krachten van Broadway om een nummer ten beste te gevenCliff deed welbehagelijk een laatsten trek aan zijn sigaar en duwde die in den aschbak uit. „Nou dan, hij vroeg Joe. Maar Joe zei, dat hij tot zijn spijt niet kon. maar. zei hij. Cliff hier zal je wel van dienst willen zijn in mijn plaats." „Ik denk, dat Gertler zijn blijdschap wel niet kon verbergen," merkte Trudy ietwat schamper op. Cllff deed zijn best. bescheiden te kijken. .Bij scheen me ten minste ln zijn schik Waarom ook niet? En dus moet ik zorgen, er vanavond om elf uur te zijn, om hem uit den brand te helpen. Joe is toch maar een vriend, op wien je rekenen kimt!" „Misschien wel. Hoeveel brengt het je op?" „Opbrengen? Wel, natuurlijk niets! Maar weet je wel, wie er elke week op dat uur zit te luisteren naar die uitzending?...." Hij wachtte even om zijn woorden meer nadruk bij te zetten. „Bamaby, Jules Bar- naby. De filmkoning! De too. „Hoe weet je dat nou?" vroeg Trudy ongeloovig. „Omdat Gertler het me zelf verteld heeft! Bamaby heeft tegen hem gezegd, dat hij die uitzending voor geen geld ter wereld zou willen missen. En zoo zie je, Trudy, dat dit een prachtkans voor me is, om te toonen, wat ik kan. Als hij me van avond hoort, dan Ja, ja, we hebben, om zoo te zeggen, onze schaapjes al op het droge, nietwaar?" peinsde Trudy hardop. „Iaat me eens zien, of mijn arme hersens in staat zijn, het allemaal te verwerken! Vanavond moeten we dus naar de Hotsy-Totsy-Club. En tus schen elven en twaalven wordt Jij voor de microfoon geroepen, om een nummertje te geven. Er ontstaat een oorverdoovend lawaai en gejuichEn dan begin jij te kweelen. Je zang bereikt je ongeziene toe hoorders door den aether. En in een zit kamer, half zoo groot als het Pennsylvania- station. zit J. Bamaby. de groote tooneel- regisseur, in verrukking naar de radio te luisteren. Je maakt indruk op hem. „Wie is die man?" vraagt hij. „Dien moet ik heb ben!" En jij bent nauwelijks met je num mertje klaar, of hij hangt aan de telefoon voor Je en smeekt je, een contract van vijfhonderd dollar per avond te teekenen. (Zevenhonderd of niets!" is je antwoord. ,Maak er dan zeshonderd van!" pingelt hij! „U hebt mijn aanbod gehoord!" zeg je. „Goed, dan zevenhonderd!" antwoordt hij.... Is dat niet de bedoeling?" „Nou, misschien niet zóó veel," protesteert Cliff. „Waarom niet? Ik zou geen cent minder aannemen, als ik jou was." Zijn blik ver teederde haar een beetje en ze vervolgde: „Niet boos zijn, schat, maar je plan lijkt me heusch niet kwaad. Ik hoop alleen maar, dat er wat van komt!" „Hoe het ook loopt, we kunnen er toch niets bij verliezen," zei Cliff, schouderop halend. „Dat is een feit," gaf ze toe. „En boven dien hebben we nog een troost. We hebben zelfs niets om te verliezen!" Toen stelde Cliff voor, het verdere deel van den middag in de bioscoop door te brengen. „Zou het niet beter zijn, nog een stuk of wat theateragentschappen af te loopen?" vroeg Trudy. „We moeten toch zien, dat we gauw wat krijgen." „Och. kind, waar dient dat voor?" riep Cliff uit. „We kunnen net zoo goed naar een film gaanna vanavond zijn we voorgoed er bovenop!" Trudy wilde er nog tegen ingaan, maar ze bedacht zich en zei liefjes: „Ja hoor, schat! Je kunt best gelijk hebben." Het liep tegen half elf, toen ze in de Hotsy-Totsy-Club aankwamen. De in zwart en zilver gedecoreerde zaal was overvol maar Cliff riep den ober met een gewichtig gebaar. „Mijnheer Gertler verwacht memijn naam is Harris," zei hij voornaam. Ze werden naar een tafeltje ln de nabij heid van het orkest gebracht. „Je moet maar iets heel lekkers bestel len, liefste," fluisterde Cliff Trudy in het oor, zoodra zij zaten. „Het is toch op kosten van de zaak!" „Mooi zoo," antwoordde zij. „Dat scheelt ons weer morgen voor het ontbijt. Nu en dan toon je toch wel een glimpje vernuft. Laat me het menu eens zien." Cliff bestelde royaal. Toen Trudy klaar was legde ze haar vork met een zucht van voldoening neer. „We hebben er ten minste een maaltje aan verdiend." zei ze en vervolgde, op haar horloge kijkend: „Zeg, het zal zoowat je tijd wel worden. Ze zijn al een poosje bezig." „Maak je niet ongerust, kindlief! Ze be waren mij voor het laatst. De klap op de vuurpijl, weet je?" „Als we hier niet gauw vandaan kunnen, dan stik ik nog," klaagde Trudy. „Hoe hou den ze hier toch alle frlssche lucht buiten?" „Sst! Daar komt Gertler aan." Een robuste man, met zwart glimmend haar, kwam naar hen toe. „Zoo. ouwe jongen!" zei Cllff Joviaal. „Mag ik je mijn vrouw voorstellen. Trudy, dit is Frank Gertler .Heel aangenaam," zei Trudy vriendelijk „Dat aardig van u, mijn man uit te noo- digen. „O, mevrouw, de eer is aan mij. En de vrienden van Joe Tigh zijn de mijne. Maar zeg Cliff, het wordt zoo langzamerhand je tijd. Kom je mee? Tot ziens, mevrouw Harris." „Veel succes, schat!" zei Trudy, zijn hand drukkend toen hij opstond. Cliff hield die hand even vast, trok zijn das recht en volgde Gertler. Gertler boog zich naar de microfoon en begon: Hier zijn we weer, luisteraars! We hebben ditmaal een groote verrassing. U zult er van opkijken, als ik u vertel, wie er vanavond voor u zal zingen. Hij Ls jaren lang een goede bekende in alle variété's geweest en u hebt allen wel van hem ge hoord. Het ls.hm.Cllff.hm Harris. Hij zal voor u zingenHierbij is het woord aan Cliff Harris. Een oud Sint Nicolaasgebruik. In een oud boekje, dateerend van het jaar 1778, vonden we het volgend merk waardig gebruik vermeld: Oudtijds was het een gewoonte bij de boeren van Rijnland, om op den dag van Sint Nicolaas, indien 't hun gelukte dien dag de koelen in het land te melken, al hun volk op zoetemelk en beschuit in de weiden te onthalen. Deze oude gewoonte werd verleden herfst, om de zeldzaamheid van het geval, door Jan van der Zwaan te Rijnzaterwoude en door C. Zwanenveld te Leimulden wederom levendig gemaakt. Te Rijnzaterwoude werden de buurkinde ren en te Lelmuiden al de kinderen van Leimulden en Vriezekoop zonder uitzonde ring beneden de 14 en alle oude lieden bo ven de 70 jaren door den omroeper op de kade van den Wassenaarschen polder te gen vier uur na den middag op dit feest uitgenoodigd. In weinig tijd werden zeven groote melkketels met gewarmde melk en 175 dubbele beschuiten gebruikt. Cliff had al herhaaldelijk zijn keel ge schraapt en hij deed het nu nog eens. De dirigent hief zijn stokje op en Cllff be gon te zingen. Trudy klemde krampachtig haar handen ineen. „Arme schat!" dacht ze. „Hij doet toch zoo zijn best, om er wat van te maken!" De laatste neusklank werd overstemd door een daverend geklap en getrappel. Cliff boog verrukt naar alle kanten en kwam van het podium af. Hij kwam ge jaagd bij Trudy terug. „Hoe was het. kindje?" vroeg hij adem loos. „Schitterend, jongen," antwoordde zij. „Je hebt het er goed afgebracht, hoor!" „Wat hebben ze voor me geklapt! Ik ben benieuwd, hoe het in de radio geklonken heeft. Hallo, daar is Gertler „Ik wilde je even komen bedanken," zei Gertler. „O, geen dank, geen dank," weerde Cliff af. „Ik hoop. dat het naar uw zin was." „Nou, en of!" zei Gertler, maar zijn ge zicht stond bezorgd. „Ik moet toch eerst even gaan kijken, wat er met den zender gebeurd is. „Wat bedoelt u!" vroeg Trudy angstig. „Wel, een van de monteurs kwam daar net zeggen, dat er een of andere storing is geweest.ja, tusschen hier en de stu dio. we zijn bijna een half uur zonder aansluiting geweest, zegt hij." „Oh!" zei Trudy. „Oh!" zei Cllff. „Ja, ik moet even gaan kijken. Kom nog maar eens gauw bij me. Tot ziens." Een minuut lang sprak geen van beiden een woord. „Nou, dat is me ook een strop!" bracht Cliff er eindelijk uit. „Ik had nogal „Trek het je niet te veel aan, schat," trachtte Trudy te troosten. „Je hebt hier in elk geval groot succes gehad. „Je weet ook wel, dat ik al mijn best op dat liedje gedaan heb. Trudy!" zei Cllff met onvaste stem. „In gedachten zong ik het voor Barnaby." „Misschien heeft hij niet eens zitten luisteren. Hoe kun je weten, dat hij wer kelijk altijd luistert? Hij kan wel oorpijn gehad hebben!" Ze nam haar handschoe nen en tasch op. „Kom, Jongen, we moes ten maar gaan!" „Maar ik had zoo gehooptoh....!" De komst van den kelïner onderbrak hem. „Neen, dank je," antwoordde Cllff. „En. ja.wat moet dit? Heeft mijnheer Geri- ler dan niet gezegd, dat hij ons vrijhield?" „Zeker, mijnheer. Hij heeft er vijftig-per cent van afgedaan. Omdat u een vriend van hem was, zei hij." „Laat mij eens kijken," en Trudy nam hem de rekening uit handen. „Hmm! Maar zeventien en een half, hé? Nou, ik kan er alleen dit van zeggen, dat ik blij ben, dat hij geen vijand van ons is!" Keur tegen het Sint Nicolaasvieren. In de zeventiende eeuw werd in het oude Holland de volgende keur of ordonnantie (verordening zouden wij zeggen) afgekon digd (de keur dateert precies van het Jaar 1600 c „Opten Nlcolaesavond craemen te setten in welcke verkoft worden goederen die men den kinderen dyets maeckt dat den zelff- den Nicolaes hen geeft; 't welck eene saecke ls nyet alleen teghens alle goede ordre ende polityc, maar oock de luyden afleidende van de ware Godesdyenst en streckende tot waengelooff. superstitie en afgoderye, dewelcke in eene gepolitlerde Christelicke gereformeerde Stadt niet en behoort getoleereerd te worden." men zelfs terwllle van het rijm op „lek- kerding" een anderen Nicolaas voor den onzen ln de plaats geschreven heeft: Sint Niklaes van Tolenting. Breng mij meê wat lekkerding, Lekkerding van Spanje. Een der oudste Sinterklaasliedjes in ons land, dat thans ook nog niet geheel ln onbruik is geraakt, is het volgende: Sinter Claesje bisschop Set uw' hooge mutse op. Trek uwen besten tabbert an. Rijd er meê naer Amsterdam Van Amsterdam naar Spanje, Appeltjes van Oranje. De jonge lieden uit de XVIe eeuw zon gen dit liedje vroolijk langs de straten en ln de huizen, als het Sinterklaasfeest naderde. Van dit volkslied is echter de ouderdom niet precies aan te geven. Kro nieken van de XVIe eeuw maken er reeds melding van. De beruchte „Haagsche Sinterklaas". Tot de weinig gelukkige geschiedenissen met den heiligen Sint, behoort ongetwij feld het volgende voorval, toen men hem nog voor „oproermaker" schold. Men schreef het jaar 1782; ln die dagen stonden de hoofden der Hagenaars zeer „dwars". De politiek had hun geheel op hol gebracht, en de Patriotten speelden geducht den baas. Dit laatste was een doorn in het oog van eenige Prinsgezinden, die de vroolijkheid van den Sinterklaas avond te baat namen, zich met Oranje versierden en zoo hard ze konden „Oranje boven" riepen. De Patriotten noemden dit optreden een „vreeselijk rumoer, dat door Sinterklaas was aangestookt." Zij ver klaarden den goeden heilige van zijn rang vervallen, en het gevolg was ook nog, dat eenige Prinsgezinden uit de stad werden gezet. Sindsdien heet deze geschiedkundige gebeurtenis de „beruchte Haagsche Sinter klaas". Eén zwarte en één witte schoen. Weinig bekend is, dat in de vijftiende eeuw de leden van het schoenmakersgllde In ons land een zeer origineel idee had den: zij kwamen namelijk op den inval, dat zij één zwarten en één witten schoen moesten dragen. Dat werd mooi gevonden. Vooral de kleermakers hadden er groote bewondering voor, welke spoedig tot uiting kwam: zij begonnen dezelfde „mode" te volgen. Maar toen beweerden de schoen makers, dat kleermakers daarop geen recht hadden! Het gevolg was. dat al spoe dig zulke heftige tooneeien tusschen els en schaar ontstonden, dat de Magisstraat er zich mee ging bemoeien, zooals de Ma gisstraat zich destijds óók reeds met alles placht te bemoeien. Het vonnis luidde in- tusschen, dat de schoenmakers één zwar ten en één witten schoen mochten dra gen, maar dat de kleermakers dit volstrekt niet na mochten doen! Waarmee de vrede gesloten was! Op een school op Java vraagt de on derwijzer eenige dagen vóór Sint Nicolaas, of de kinderen weten, wat „wild geraas" is. 'n Klein Javaantje steekt z'n vinder op en zegt: „Alang alang", meester... (Alang alang is wild gras, en gras wordt uitgesproken als „geraas"). SINT NIKOLAAS. Er zitten tal van geweldig diepzinnige problemen vast aan Sint Nlkolaas. We kunnen dezen heilige uit den streng his- torischen gezichtshoek trachten te be schouwen; misschien zullen we dan moe ten ervaren, dat we van dezen legendarl- schen bisschop van Myra niet eens zoo heel veel onomstootelijk zeker weten. We kunnen onze aandacht schenken aan het zeer merkwaardige verschijnsel, dat de viering van den naamdag van een hei lige der roomsch-katholieke kerk juist in een land ais Nederland, met zijn overwe gend nlet-roomsche bevolking, ook en niet het minst onder dót deel der bevolking tot een groot feest wordt gemaakt. We kunnen heele verhandelingen, mis schien zelfs wel boekdeelen, schrijven over de vraag, of de lichtelijk legendarische schoone schijn in deze nuchtere eeuw al dan niet verdient in stand gehouden te worden: of dat nuttig, noodig. wensche- lljk, eerbiedwaardig, afkeurenswaard en wat niet al zou wezen. Misschien zouden we zelfs een enquete kunnen houden over deze vragen, onder a! de Nederlanders van alderhande geloof en politieke richting. Wie weet hoe belangwekkend dat zou kunnen zijn. Maar: doet u het alstublieft toch niet! Want: wat doet dat er heel eigenlijk toch allemaal toe? Laten we nu eens. juist om de poëzie te redden, doodnuchter de zaak bekijken. En ons dan slmpeltjes stellen op den bodem der werkelijkheid, van denwelken we ons Immers toch slechts tijdelijk ver mogen te verheffen, om er immer tot terug te keeren? Welnu dan: wij vinden het Sinterklaasfeest in ons goede vaderland als een vaste traditie die leeft, flink, ge zond, frisch vroolijk leeft. Zij is niet star en niet gebonden wij mogen haar ver staan, verklaren en toepassen zooals we willen. En doen aldus. De hoofdzakelijke drijfveeren die deze traditie springlevend houden, zijn twee echt menschelijke eigenschappen: de eene een tikje ondeugend, de andere zoo aan de warme hartebronnen ontspringend. Ik bedoel: de lust tot verrassen, misschien even goedmoedig plagen daarbij, en de goedgeefsche gulheid, het verwerven der grootere zaligheid van het geven tegen over de toch óók niet te verwaarlooze klei nere van het ontvangen 1 Ziet, dat i s voor ons Sinterklaas: on schuldige pret, overhuifd door warm-men- schelijke liefde tot hen, die ons het naast en het allernaast zijn. Is dat niet meer dan voldoende, en méér dan alle diepzinnige problemen tezamen? Hier volgen eenige Sinterklaasliedjes, welke eertijds en ook nog wel heden ten dage ln enkele deelen van België, meer speciaal in Vlaanderen, worden ge zongen St. Nikolaas, de bisschop, de heilige man, Die mij een koekje brengen kan, Een koekje overlaatje, Ter eere van St.-Niklaatje De koekjes zijn te koopen tien pond en half, Een koe en is geen kalf Een peerd en is geen zwijn, Het zal morgen St. Niklaasdag zijn. Aldus wordt te Ramskapelle gezongen. Te Ostende en omgeving hoorde men het volgende: Moeder, 'k heb Sinte-Niklaas gezien Tusschen de boompjes, tusschen de boompjes, Moeder, 'k heb Slnte-Nlklaas gezien, Tusschen de boopmjes, zeer verre van hier En hl stoeg 1) daar zoo plezant, Met zijn mu(t)sje, met zijn mu(t)sje. En hl stoeg daar zoo plezant. Met zijn mu(t)sje al in zijn hand. HIJ had een leers al op zijn rek 3) Vol met koeken, vol met koeken. Hij had een leers al op zijn rek. Vol met koeken en zoo groot als ek 3) In de omgeving van Yperen brengt men er eenige wijzigingen in aan: daar luidt het als volgt: Moeder, 'k heb Sinte-Niklaas gezien Bachten 4) de boompjes, bachten de boompjes, Moeder, 'k heb Sinte-Niklaas gezien, Bachten de boompjes zoo verre van hier. En hi nam zijn hoedjen af, Hoedje, hoedje, hoedje af, Voor Mijnheer en voor Madam. 1) stoeg voor: stond. 2) rek voor: rug. - <»»-■>■ 3) ek voor: ik, om te rijmen met rek. 4) bachten, een gewestelijk woord Voor: achter. KACIC In de meeste Sinterklaasliedjes wordt Sinterklaas naar Spanje gezonden om lek kernijen te halen. Zeker heeft men hierbij te denken aan den handel der XVIe eeuw, toen dat land voor de Nederlanders nog bijna het einde der wereld was. en hun schepen van daar de fijnste kostbaarhe den en de keurigste lekkernijen aanbrach ten. Hiervoor zou men ook een bewijs kun nen zien in een oud Vlaamsch liedje, waar VOOR ZONDAG 6 DECEMBER. Hilversum L 1875 M, 8.30: NCRV 9.30 KRO - 5.00: NCRV 7.45—11.00: KRO 8.30 Morgenwijding 9.30: Gr.- nlaten 10.00: Hoogmis 11.30: Gram.pl. 12.15: KRO-Melodisten m. m. v. solist 1.00: Boekbespreking 1.20: Feestpro gramma door de Joego-Slaven in Limburg 2,00: Godsdienstonderricht 2.30: Muzi kale causerie 2.45: Sted. Orkest van Maastricht en Gram.pl 4.00: Ziekenlof 4.55' Sportnieuws 5.00: Gewlide mu ziek (gr.pl) 5.20: Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna Chr. Gem. Zangvereen. „Zingt den Heer" 7.45. Sportnieuws 7.50: Medi sche causerie - 8.10: Berichten ANP. Me dedeel ngen 8.20: .The Novelty Five" 8.40: St Nicolaasvertelling 8.55: KRO- orkest met medewerking van solist 9.35: Gramofoonplaaten 9.40: Novelty Five" 10.00: Gram.pl. 10.05: 2e deel Adventstemmen". m. m. v. knapenkoor 10.30: Berichten ANP 10.35: Gram.pl. 10.4011 00: Epiloog. Hilversum II, 301 M. 8 55: VARA 10.00: VPRO 12.00: AVRO 5 00: VPRO 5.30: VARA 8.00: AVRO 8.55: Gr.- Dlaten 9.Ö0: Voetbalnieuws 9.05: Tuin- bouwpraatje 9.30: Orgelspel 9.45: „Van staat en maatschapptt" causerie 10.00: Zondagsschool 10 30: Ned. Herv, Kerkdienst 12.00: Orgelconcert 12.10: Fllmpraatje - 12.35: Kovacs Lajos' orkest - 1.10: Schilderil-bespreklng 1.30: Vervolg Kovacs Lajos 2.00: Boekbespreking 2.30: Piano-recital 3.05: Declamatie en gram.pl. 3.40: Omroeporkest, kinderkoor Zanalust" en solisten 4.15: AVRO-Dans- orkest 4 55: Sportnieuws ANP 5.00: Gesprekken met luisteraars 5 30: .Hoe 'eert men denken" causerie 5.50: Gram.pl. 6.00: Voetbalpraatle 6.15: Sportnieuws ANP 6.20: VAR A-Orkest 7.00: Populair programma m. m. v. de Ramblers en so listen 8.00: Berichten ANP Mededeelin- gen 8.15: St Nicolaas-programma 9.00: Radio-journaal 9.15: Causerie 9.25: Omroeporkest en solisten 10.15; Muziek door het Ensemble „Musica An- tiqua" 11.00: Berichten ANP 11.10: Revue-programma. Hierna AVRO-Dans- orkest tot 12.00 uur. Droitwich, 1500 M. 12.50: Het Lon- densch Palladiumorkest 1.50: Manto- vani's orkest 2,20: Tulnbouwpraatje 2.40: BBC-Harmonleorkest 3.20: Gram.- platen 4.00: Religieuze causerie 4.20: BBC-orkest m m. v. solist 5.20: Cyclus „The Spiritual Life" 5.40: Het Pro Arte strijkkwartet m m. v. solist 6.35: Film praatje 6.50: Radlotooneel met muziek 7.358.10: Louis Prei] en zijn orkest 8.20: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheids- oproep 9.10: Berichten 9.25: ..North of 70o". causerie 10.05: BBC-Theater- orkest 10.50: Epiloog. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Parit sch Kamerorkest 12.20: Orgelconcert 1.20: Vervole concert 3.20: Porée-orkest 5.35: Parlitch Symphonie-orkest. de Schola Cantorum en solisten 7.50: Zang 8.20 en 9 05: Radlotooneel - 11.20—12.35: orkest Keulen. 456 M. 5 20: Havenconcert 7.35: Westduitsch Kamerorkest 9.50: Qram.pl. 11.20: Omroepkleinorkest mandoline-orkest en accordeon-duo 3 20: Gevar. programma m. m. v. solisten, het j Omroepkleinorkest en -koor 5.50: Grsi». platen 6.20: Viool en plano 7.20: Oni. roeporkest. -koor en solisten 9 50—li 2 Dansmuziek. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: g 25- Gram.pl. 10.20: Kleln-orkest 11'05! Gram.pl. 11.50: Piano-recital 12^20' Gram.pl. 12.50: Omroeporkest 130- Salonorkest 1.50: Gram.pl. 2.35: j. Schnyders' orkest 3.20: Gram.pl. 3.35.' J Schnyders' orkest 5 20: Gram.pl. 6 20: Kamermuziek 7.20: Gram.pl 8.20: Omroeporkest en solisten 1030- Gram.pl. 11.35—12.20: Dansmuziek 484 M 9.20 en 10 20: Gram.pl. 11.20- Kleinorkest 12.20: Gram.pl 12.50: Sa lonorkest 1.30: Omroeporkest 1.50: Orgelconcert 2.50: Gram.pl. 3.05: S.vmphonieconcert 5,20: Jeugduur 7 35: Gram.pl, 8.20: Omroeosymphonleorkest en Kinderkoor 9 20: Literair programma 9.50: Vervolg concert 10.30: Omroep- dansorkest 11.2012.20: Grampl. Dcutschlandscnder, 1571 M. 7.20; „Das Dorf ohne Glocke". operette 9.20: Berichten 9.50: Het Lutz-Strijkkwartet 10.05: Weerbericht 10.20—12.15: Egon Kaiser's Dansorkest. VOOR MAANDAG 7 DECEMBER Hilversum I, 1875 M. NCRV-Uitzen ding 8.00: Schriftlezing 8.15—9 30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst 11.00: Cht. Lectuur 11.3012.00 en 12.15: Gr.pl. 12.30: Orgelconcert 2 00: Voor de scho len 2.35: Gr.pl. 3.003.40: Causerie over kamerplanten 4.00: Bijbellezing 5.00: Gr.pl. 5.30: Viool, cello en piano 6.30: Vragenuur 7.00: Berichten 715: Vragenuur 7.45: Reportage 8.00 Berichten A.N.P. 8.15: Leger des Hells- Sumenkomst 9.15: „Hoe de kinderen te Amsterdam het St. Nicolaasfeest vierden" 9.35: Reportage v d. voorbereidingen voor de huwelijksfeesten (Om 10.00; Be richten A.N.P.) 103011.30: Gr.pl. Hilversum II, 301 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de VARA 10.00: VPRO 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwij ding VPRO 10.20: Voordracht 10.40: „Melody Circle" 11.15: Vervolg voor dracht 1130: Vervolg concert 12-00: Orgelspel 12.30—1.45: De Flierefluiters en gr.pl. 2.00- Paedagoglsche causerie 2.15: Gr.pl. 2.30: Zang 3.00: Gr.pl. - 3 30' Pianorecital 4.00: VARA-Orkest 4.30- Kinderuurtje 5.00: Vervolg con cert. 5.45: Gr.pl. 5.50: De Ramblers 6.35: Muzikale causerie, en plano 7.10 Veiilgheidskwartiertje 7.30: „De Rood borstjes" 8.00: Herh. S.O.S—Ber. 8.03: Berichten A.N.P. 8.10: Volksllederencon- cert 8.40: Voordracht 9 00: Residen tie-orkest en violist 10.00: Berichten A.N.P 10.04' Gr.pl. 10.15: Vervolg concert 11.0012-00: Dansmuziek (Gr.- platen.) Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35—11.50: Gr.pl. 12.05: Gr-pl. 12.20: Religieuze causerie 12.45: BBC-North- crn-Ireland-orkest 1.20: Sportrepor- tare 1.402.20: Orgelconcert 3.20 3.55Gr.pi. 4 20: Fluit en plano 4.50: Gr.pl. 5.20: ..Christmas shopping", cau serie 5 35: W. Collins en zijn orkest 6-20' Berichten 6.40: Landbouwcauserle ■- 7.00: Pianorecital 7.40: Geraldo's or kest en solisten 8.20; „What do we mean by a group mind", causerie 8 50: Het Alfredo Campoli Trio 9.20: Berichten 9.40: Bultenlandsch overzicht 9.55: Ra dlotooneel 10.35: BBC-Orkest en piano- duo 11.35; Het Grosvenor House Dans orkest 11.50—12.20: Dansmuziek (Gr.pl.) Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr. pi. 11.20: Poulet-kamerorkest 2.50: Radiotooneel 4.20: Orkestconcert 5.50 Parijsch Symphonie-orkest 8.25; Ope rette-uitzending 9.05: Loewenguth- kwartet, cello, zang en voordracht 11-20 12.35: Andolfi-dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50Orkestconcert 7.50: Hans Bund's orkest 11.20: Orkest- concert 12.35: Omroeporkest 3.20: Or kestconcert 4 10: Omroeporkest, -koor en solist 5.20: Kamerkwintet 8.20: Gevar. concert 9.50: Fluit en cembalo 10.2011.20: Orkestconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroeporkest 130: Om- roepdansorkest 1.50—2.20: Gr.pl. 5.20 Omroeporkest 6.50 en 7.20: Gr.pl. 8.25: Omroepsymphonie-orkest en pianist 1030—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroepdansorkest 1.30: Omroeporkest 1.50—2.20: Gr.pl. 4.20: Fud Candrix' dansorkest 6.35: Kamer muziek 7.20: Gr.pl. 8 20 en 9.35: Om roepkleinorkest 10 3011.20: Omroep dansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Om roeporkest 8.20: Radiotooneel 9.20: Berichten 9.50: Pianoduetten 10.05: Weerbericht 10.20—1120: Gevar. progr. 3EM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Ie uur: 2e Ulir 8—24 9.05: Voor Zondag 6 December. programma: lederen dag van 8—24 AVRO. VARA. enz. programma: lederen dag van KRO. NCRV. enz 3de Programma: 8.30: Keulen Brussel, Fr. 9.20: Keulen 10.20: Brus sel Fr. 11.20: Parijs R. 12.50: Brussel VI. 14.20: diversen 15.20: Keulen - 17.20: Deutschlands. 18.20: Weenen of dlv. Pl.m. 19.20: Keulen 21.20: Boe dapest of div. 22.05: Berlijn. 4de Programma: 8.30: Brussel VI. 12.50: Droitwich 16.00: diversen H-j" Droitwich 17.20: diversen 1W- Droitwich 21.05: diversen 21.25: Lon don R. 22.05: Droitwich 23.00: Danmark of dlv. Voor Maandag 7 December. 8-24 8-24 8.20: le programma: lederen dag vat) uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dae van uur: KRO. NCRV. enz 3de Programma: 8.00: Keulen Parijs R. 9.05: Keulen of div. JJ-jJJ; R. Danmark 12.20: Brussel VI. diversen 15.20: Deutschlands. Parijs R. 17.20: Brussel Fr. London Reg. 19.20: Berlijn 2®-„; Brussel Fr. 21 35: Beromünster WJW Brussel Fr. - Pl.m. 22.15: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr 23.20: Parijs Ra<1,?',0 4de Programma: 8.00: Brussel VI. -- *jf. Bailly-dans- 'diversen 10.35: Droitwich PI;®:1' J London Reg. Pl.m 12.45: Droitwkm 14.25: London Reg. 17 35: Droitwlcn 18.20: diversen 19.00: Droitwich - fL Rome of dlv. 21.00: Droitwich - Weenen of div. 22.35: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden 2-5

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 18