D. GESINK IDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 2 December 1936 Officieele Crisispublicatie UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN Voederstandaard Pracht St. Nico laas- of Kerstgeschenk THIJS IJS EN- HET HANEN-EI ALPHEN. Bijeenkomst Chr. Hist. Kiesvereeniging. je Chr. Hist. Kiesver. „Groen van Prin- er" hield in het IJsclubgebouw aan de Lovinklaan een alg. ledenvergadering er leiding van haar nieuwen voorzitter jen heer J. Tuinman. Na opening met ge- ■i wekte deze op tot paraatheid voor de j_i" verkiezingen. De notulen uitgebracht leer den heer M. v. Vollenhoven, werden leranderd vastgesteld. De heer mr. F. A. „strijd secr. onzer gemeente hield daar- een causerie over: „De moeilijkheden de gemeente-besturen in het bijzonder t betrekking op de werkloosheidslasten", r. schetste de aanhangige nieuwe grond- tswijziging betreffende maatregelen i. z. persvrijheid en het weren van revolu- naire elementen uit overheidscollege's, elk eerste punt door de regeering niet van Staatscommissie is overgenomen. Spr. tte uiteen hoe ook vroeger vooraanstaan- liguren in de C.H. zich hebben uitgespro- vóór behoud van de drukpersvrijheid en welke moeilijke consequenties belemme- izou kunnen leiden, terwijl blijkens een ést van den Hoogen Raad toch door de -titie tegen verspreiding van verschillen- geschriften kan worden ingegrepen. Uit- ;«ig wees spr. op de financieele moeilijk en die zoowel voor rijk als gemeenten alleen in ons land maar ook de overige 'en zijn ontstaan door de werkloosheid daarmede samengaande kosten van rkverschatfing en andere steunverlee- i. Spr eing na de vroegere verhouding riik en gemeenten en toonde met cii- rs aan de vroegere subsidies en uitkeerin- n en die. welke ziin ontstaan door het -kloosheldssubsidiefonds. Ten onrechte door velen beweerd, dat deze lasten werkloosheid uitsluitend door het riik ten worden gedragen hoewel de ver- -dinz van thans dikwijls niet geheel juist en tal van gemeenten reeds in moellljk- 'en heeft gebracht of zal brengen, met «volg dat zulke gemeenten onder rijks- trole komen, met de verdere daaraan tonden moeilijkheden. De groslijst der candidaten voor de a.s. eede Kamer-verkiezing, welke lijst na making terstond aan de Kamerkring worden gezonden werd vastgesteld, st werd de samenwerking met de antl- iulutionnairen voor de a.s. Kamerverkie- besproken. De voorzitter wees er op. noodzakelijk het is. dat de grootste isteliike partijen die het dichtst bü el- staan de handen Inéénslaan en geza- ijk optrekken tegen het gevaar, dat andere zlide dreigt. Het zal een samen dring zijn met behoud van ieders zelf- igheid dus hoofdzakelijk een techni- samen-werking. Na discussie werd be ien het bestuur mandaat te verleenen om te gaan in hoever samenwerking moge- is. Hierop volgde rondvraag en sluiting. tact-commissie Middenst. vereenigingen In een vergadering van de drie pi. Mid- -tandsvereenigineen werd besloten tot ehting van een contact-commissie, rin zitting hebben genomen voor de K. Middenstandver de heeren C. M. Dee re en C. J. Winninghoff; voor de Chr. enstandsver. de heeren W. v. Galen en Nagtegaal en voor den Kon. Ned. Mid- 'tandsbond de heeren J. v Brummen en J. v, d. Kolk. Als voorzitter en secretaris commissie treden resp. op de heeren ij. v. d. Kolk en C. J Winninghoff. ter- de heer W. v. Galen belast is met de -nciën. - De e.v. raadsvergadering onzer Re nte is -bepaald op Maandag 14 Decem- a.s. BODEGRAVEN. Beroep aangenomen. Onze plaatsgenoot, de heer J. Batelaan, «1. cand., heeft het beroep naar de :1. Herv. Gem. van Stavenisse aange- en en voor dat van Arnemuiden, Mo- aarsgraaf, Wijngaarden en Zegveld toe ging) bedankt. Burgemeester Colijn over „Waar het om gaat". Onder groote belangstelling sprak voor AR. Kiesver. burgemeester P. A. Colijn Alphen a. d. Rijn over „Waar het om De tijd is moeilijk, de regeering heeft d periode achter den rug, die moeilijker s dan ooit en aan het einde van die node moet een eerlijke balans worden emaakt. De regeering heeft geen alge- iie welvaart kunnen scheppen, maar naar gestreefd, ondanks allerlei buiten- che remmende factoren, de crisis zoo- -1 mogelijk te beperken. Er waren geen 'Te wegen aan te wijzen. Wél zijn er hten over het crisisbeleid, maar dat t omdat de regeering op dit terrein thuis hoort en men mag zich afvragen, t het geworden zou zijn zonder over- singrijpen. «t gezag is volkomen hersteld, het tscrediet volkomen vast, terwijl ter be ding van de werkloosheid hier meer i Is dan overal elders. Gewaarschuwd zich niet te laten meeslepen door on- antwoordelijke critiek en ook daarin isten te zijn. o is tegen de verkiezingen niets te be- en in den geestelijken strijd zuTTen tegenover ons staan. De strijd tus- communisme en nat. socialisme is strijd tusschen 2 ideologieën, tusschen vormen van dictatuur en niet tusschen "tuur en vrijheid. De huidige regee- Rvorm waarborgt het best het voort- "m van de vrijheid. Allereerst houde echter het beginsel zuiver en buige 1 'oor menschen, maar alleen voor God. tal gaan om de eere Gods, om Vor- uls en Vaderland, om te brengen te- de revolutie het Evangelie. volgde een korte bespreking, waarna Twrz. uitvoerig wees op het werk van Colijn, waarover de spreker begrijpe- !p>ijs gezwegen had. STICHTING GEWESTELIJKE TARWE- ORGANISATIE VOOR NOORD EN ZUID-HOLLAND. Vermaling van tarwe voor eigen gebruik. Het is noodog gebleken de verbouwers van tarwe in Noord- en Zuid-Holland er aan te herinneren, dat, indien zij tarwe willen bestemmen voor eigen gebruik, zij daartoe in het bezit moeten zijn van een machtiging van de Landbouw-Crisis-Orga nisatie voor de provincie, waarin zij wonen. Deze machtiging moet worden aange vraagd bij den districtssecretaris der Ge westelijke Tarwe-Organisatie voor Noord en Zuid-Holland, die door de desbetreffen de L.C.O. gemachtigd is. de vergunning te verstrekken. Bij de aanvrage dient te wor den opgegeven: de naam van den molenaar, die deze tarwe afzonderlijk zal vermalen; de naam van den bakker, die van deze tai-we brood zal bakken, alsmede het aan tal leden van het gezin en samenwonende leden, in het bedrijf werkzaam Zonder deze machtiging is het vermalen van tarwe voor eigen gebruik een over treding, die tuchtrechtelijk kan worden gestraft. zijn gedaan. Ais keurmeesters zullen op treden de heeren B. van AsperenVer- vsnne, J. H. van den Broeke en J. A. P. Stahlecter. Tot onderwijzer aan de Chr. school voor L.O. en Ul.O. alhier is benoemd de heer C. Roos, onderwijzer aan de Pniël- school te Rotterdam. BOSKOOP. De a.s. Pluimveetentoonstelling. wij reeds meldden, zal alhier ge- j)5* de Kerstdagen een pluimveeten- ^elllng gehouden worden, uitgaande «e vereen. „Nut en Sport". Volgens Mgebreide vraagprogramma wordt ''WO.— aan eere-prijzen uitgegeven. C1."!)zender voor de postduivenhou- •I; daar vele toezeggingen voor ln- ">6 op deze bondstentoonstedling HAZERSWOUDE. De sls. feesten. In de vergadering van het PI. Comité voor de as. feestelijkheden in verband met liet huwelijk van Prinses Juliana werd be sloten dat Dorp en Rijndijk zullen samen werken voor een lichtstoet langs den Rijndijk en volksspelen aan het Dorp. De kinderfeesten zullen zoowel aan het Dorp als aan den Rijndijk gehouden worden, ter wijl aan het Dorp en zoo mogelijk aan den Rijndijk, een muziekuitvoering zal worden gegeven. Ingesteld werden commissies voor de kinderfeesten, voor den lichtstoet, voor de volksspelen, voor de muziekuitvoe ring en voor de versiering. De dagen, waarop de feestelijkheden zul len plaats hebben, werden nog niet defi nitief vastgesteld. KOUDEKERK. De Geref. Jeugdcentrale hield in de lokalen achter de Geref. Kerk een verga dering onder leiding van ds. Haspers. Door den heer J. de Wit werd Ingeleid „Jonge menschen In crisistijd". Hij sprak over de oorzaken van de crisis, den geestelijken nood waarin onze Jonge menschen ver- keeren, om ten slotte te wijzen op hetgeen gedaan wordt en nog gedaan kan worden. De heer P. Boer gaf een opstel over „Lezen" en zette uiteen, de waarde, het doel, en wat men lezen moet. Een aange name bespreking volgde, waarna sluiting volgde door den heer IJ. Zintel. LEIDERDORP. Tot leden van het kiescollege zijn ge kozen de heeren M. van Groeningen, C. de Graaf Wzn., R. v d. Hoek, M. Splinter Czn. en M. Splinter M.Pzn. Inplaats van den heer C. de Graaf is gekozen tot kerkvoogd de heer R. v. d. Hoek: herkozen tot kerkvoogd werd de heer M. P. Splinter. De heer J P. J. Jansen van Den Haag is als volontair geplaatst ter Gemeente secretarie alhier ste dezen dag voor de betrokken ambte nares als een zeer merkwaardige in haar leven, nJ. als een die leidde van den ar beid tot de rust en van de verantwoorde lijkheid tot de vrijheid. Dat laatste, aldus spr., had heel gewoon kunnen gaan. Van uw vertrek zouden alleen een verhuiswagen en een bericht in de Burg. Stand hebben getuigd U zoudt dan wel niet met de Noor derzon daarvoor was geen reden maar wel met de stille trom zijn vertrok ken. Dat laatste wilde de burgerij niet. Zoo spoedig het bekend werd. dat u ons ging verlaten, kwam spontaan de gedachte op: „dat mag niet ongemerkt voorbijgaan" en ik wil u thans zeggen waarom dat niet mocht." Met dankbaarheid gedenken wij, wat gij voor de burgerij van Ter-Aar zijt geweest, altijd vriendelijk, correct, maar vooral hulpvaardig. Spr. zeide inzonderheid op die hulpvaardigheid den nadruk te wil len leggen, omdat deze aan het publiek, dat uiteraard niet op de hoogte is van de tallooze voorschriften en regelingen met betrekking tot het P.T.T.-bedrijf, zoo uit stekend te stade komt. Na mej. Kentie het langdurig genot van een welverdiende rust te hebben toegewenscht, bood spr., tenein de den dank van de burgerij te vertolken, aan de scheidende ambtenares een fraai dressoir aan. vergezeld van een album met de namen van degenen, die hieraan had den bijgedragen. Burgemeester Hoogenboom, zeide niet te kunnen oordeelen over interne P.T.T.-aan gelegenheden. doch zeer veel waardeering te hebben voor de wijze van plichtsver vulling van mej. Kentie. U hebt, aldusspr„ meer dan uw plicht gedaan! Vandaar de spontaniteit van deze huldiging. De uitste kende verstandhouding met de gemeente lijke diensten gememoreerd hebbende, waarbij mej, Kentie immer een bewonde renswaardige hulpvaardigheid betoonde, wenschte spr haar toe, dat onder Gods zegen nog vele jaren van rust haar deel zouden mogen zijn. Hierna spraken nog de heeren Bos en Bergsma mej. Kentie vriendelijk toe, waar bij eerstgenoemde haar namens directie en commissarissen der N.V. Aardam Zuivel fabriek als aandenken een zilveren servet ring aanbood. Mej. Kentie dankte, onder den indruk van deze gehtel onverwachte plechtigheid, voor de haar gebrachte hulde, waarop men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Ter-Aar heeft hiermede afscheid geno men van een zeer sympathieke ambtenares die men slechts noode ziet vertrekken, al gemeen geacht als zij zich in haar 12- jarig verblijf alhier had weten te maken. AALSMEER. De eerste blauwe seringen. Aan de Centrale Veiling werden de eerste blauwe seringen van de soort „Ludwich Spath" aangevoerd en verhandeld. In net algemeen bleek voor de seringen van han delszijde meer belangstelling te bestaan dan den laatsten tijd het geval was. De beste takken liepen op tot 34 cent per stuk. Uit de werkplaats van den heer J P., in de Cyclamenstraat alhier werd een dezer dagen een partij rookartikelen ont vreemd Thans is deze diefstal tot klaar heid gekomen; de sigaren en sigaretten bleken opgeborgen te zijn in een leeg staand huis aan de Hortensialaan. Ook den dader moet de politie reeds op het spoor zijn. KATWIJK. Aan de agenda voor de raadszitting is nog toegevoegd als punt 17a, een voorstel om aan M. v. d. Bent te Wassenaar dispen satie te verleenen van art. 22 der bouw verordening. Heeft U een Tuintje voor of achter Uw huis? Plaatst er een U helpt de vogels door den winter en U heeft tevens een gezellige drukte om Uw huis 1 VOORSTRAAT 80 KATWIJK AAN ZEE, levert U direct af fabriek in prijzen v.af f. 2.75. 3194 LEIMUIDEN. De burgemeester verzoekt een ieder, die handelsrelaties wil aanknoopen met J. P. Nap, sigarenhandelaar en exploitant eener radio-centrale, wonende Dorpsstraat 139 alhier zich tot hem om inlichtingen te wenden, Ter opluistering van de Leimuiden- sche winkelweek maakte het pi. muziek corps eer. marsch door de gemeente. De muziek wekte de belangstelling van het publiek naar en op de straat, zoodat een en ander veel drukte gaf! NIEUWKOOP. Gevaarlijk verkeerspunt. Ir. onze gemeente is een zeer gevaarlijk punt, daar waar de weg van Nleuwveen op den dijk langs den Nieuwkoopsche plas uitkomt. Het verkeer rijdt den dijk op en moet dan. boven gekomen, onmiddeilijk rechtsaf naar Nieuwkoop, of linksaf naar het Noorden; rechtuit rijdend zou men in den plas terecht komen. Daar er door de aanwezigheid van een loswei tegenover den Nieuwveenscheweg geen gelegenheid is een seinplank te plaatsen, zal de A.N.W.B. op dien weg een waarschuwingsboord plaatsen. NIEUWVEEN. Door het comité van feestviering ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van H. K, H. Prinses Juliana en Prins Bernhard, is aan het Nationaal comité opgezonden voor het huwelijksgeschenk de som van 1. 40—, Tot ouderling van de Geref. Kerk is gekozen de neer P. Spreij en tot Diaken c« heer D Brouwer. TER AAR. AFSCHEID MEJ. KENTIE. Een spontane huldiging! Voor haar vertrek naar elders heeft de burgerij hartelijk afscheid genomen van de kantoorhoudster van het P, T. T.-kantoor Aardam, mej. Kentie, aan welke op haar verzoek tegen 1 Dece. J.l. eervol ontslag was verleend. Hiertoe had zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren ds. Heemskerk, H. Bos, C, Lok, K. Bergsma, C. de Bruin, de Man en v. d. Hoorn. In een daarvoor gereserveerde.zaal had den vele belangstellenden zich 'verzameld, toen ds. Heemskerk mej Kentie namens de burgerij hartelijk toesprak, Spr. schet WADDINXVEEN. Vele kleintjes maken één groote! In den loop van het jaar werden hier vele wagons met briketten gelost, die als brandstof dienen voor de locomotieven voor den nieuwen wegenaanleg. Een inwo ner onzer gemeente mocht van den ver voerder het afval weghalen. Dit zooge naamde afval liep in den loop der tijden op tot ongeveer 5000 kilo. De politie vond dit wel wat veel nam de briketten in be slag en maakte tegen een paar inwoners ptoces-verbaai op- Jaarvergadering „ZieRenhuisverpleging". De jaarvergadering van de Ver. Zieken- huisverpleging had dit Jaar wederom plaats in het door het parochiaal kerkbestuur be langeloos ter beschikking gestelde Bonds- gebouw. De voorzitter, burgemeester Troost, sprak er zijn voldoening over uit. dat men dezen avond weer bij elkander was om het wel en wee der vereeniging te bespreken. De secr. de heer Kreupeling, deed voor lezing der notulen. De voorz. dankte hem voor het zeer uit voerige verslag Inmiddels waren de doktoren P. v. d. Linde en P. C. Pols. later ookP. Hartog, ter vergadering gekomen, die door den voorz. welkom werden geheeten. De penningmeester, de heer Magré merkte op dat met voldoening op het af- geloopen jaar kan worden teruggezien. De uitkomsten zijn bevredigend. Begonnen werd met een saldo van f. 3464.73 en ge ëindigd met f. 3857.48, zoodat een toename plaats had van f. 392.75. De contributies zijn opgehaald door 80 personen met het resultaat, dat van den vorigen dienst f. 379.30 en van den loopenden dienst f. 6251.71 is opgehaald. Aan verpleegkosten werden dit jaar uit gegeven f. 6437.68; aan contributies ont vangen f. 6251.71; aldus een tekort van f. 185.979: een extra bijdrage van f. 126 werd ontvangen. Het tekort van f. 59.97 ls inmiddels weer ingehaald. Het aantal ver pleegden bedroeg dit jaar 113 met een to talen verpleegduur van 2646 dagen. Een gedeelte der wenschen, vorig jaar door spr. geuit, zijn in vervulling gegaan, o.m. het geregeld afdragen der contributies waardoor een hoogere rente kon worden gekweekt. Hetzelfde geldt het opzenden van geregelde overzicht-staten. Spr. bracht nog hulde aan de R.K. medeburgers, die door het instandhouden van een operatie fonds. ook de meerdere kosten, boven die der verpleging, betaald krijgen. De voorz. prees het rapport van den penningmeester. De commissie tot nazien der bescheiden, deelde bij monde van den heer Noteboom mede, dat alles In de beste orde is bevonden. Spr. wees er op, dat het aantal leden ls gestegen tot 5607; er werden 1217 patiën ten verpleegd, waarbij nog gekomen 113. Sinds het bestaan der ver. ls aan verpleeg kosten uitgegeven f. 83.249.79. De vereen, had dit jaar 2 jubilarissen, pl. de heeren Ringelensteln en Troost, die resp. hun 50- en 40-jarig huwelijksfeest vierden. Het dag. bestuur zond namens de ver. éen blijk van belangstelling, (fapplaus). Voorts deelde hij mede. dat patiënten voortaan ook naar het Ac. Ziekenhuis te Utrecht kunnen; als zij naar andere zie- kenlnrichtingen gaan dan naar een Ac. ziekenhuis, brengt dit hoogere kosten mee. Het Ac. ziekenhuis te Leiden heeft meestal weinig plaats. De heer Troost stelde eenige vragen over de operatie-kosten. De voorz. zette uiteen, dat het hier geldt een verzekering tot betaling van verpleeg kosten ad f. 2.50 per dag en dat geen meer dere kosten kunnen worden betaald. Hierin zou kunnen worden voorzien door instelling van een operatiefonds naast de vereeniging. Over deze kwestie werd urenlang gespro ken, doch zonder resultaat. Ook dit jaar wordt de contributie vast gesteld op f 1.25 De pauze werd aangevuld met muziek, uitgevoerd door de heeren Zoethoutmaar (piano) en v d. Berg (viool), die hiervoor een woord van dank van den voorzitter mochten ontvangen. RIJNSBURG. VERGADERING BLOEMENVEILING „FLORA". Rede van voorzitter T. Kralt. Alhier werd een drukbezochte vergade ring der bloemenveiling „Flora" gehouden De voorzitter, de heer T Kralt, sprak een rede uit, waaraan wij het volgende ont- leenen: Het is een jaar geweest met veel zorgen en veel bemoeienissen Want al geeft onze veilingomzet van het boekjaar 1935/36 een verhooging te zien van ruim f. 80.000. niemand zal daardoor beweren, dat het den bloemist goed gaat Integendeel; het is een bange strijd om het bestaan, die hoe langer hoe meer naar voren treedt. Ook onder onze leden zijn er die nu zien verdwijnen wat na vele jaren van grooten ijver en noesten vlijt was opgebouwd. De belemmeringen van onzen bloemenhandel zijn nog even groot, indien niet grooter, dan verleden jaar. Dankbaar mogen wij zijn, dat het na veel moeite is gelukt een bedrag van f. 300.000— te krijgen voor af koop van onze producten, die een al te laag peil bereiken. Immers deze beschik bare gelden werken niet alleen gunstig voor den kweeker, maar ook voor den bo nafide handelaar. De strijd tusschen bol- len-exporteur en bolbloemen-exporteur is dit jaar weer hetzelfde gebleven. Ook de wisseling van het voorzitterschap der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur heeft daarin geen verandering gebracht. Spreker wenschte dat de Regeering mede zou wer ken om het „area" der bollen onder de bloemisten te bevriezen op 80 H.A., die er nog bij hen gevonden werden krachtens de officieele meeting der Ned. Sierteelt- Centrale in het voorjaar 1935. Doch toen de saneering begon hadden diezelfde menschen 167 H.A., dus in 1935 nog maar 48°/o! Deze inkrimping is ontstaan voor ten groot deel door de slechte uitkomsten ,n hun bedrijf, vooral door den winter 1932 -1933 En daardoor hebben ze hun bollen- kraam moeten „uitgrutten" om nog te kun nen leven; maar óók. wat nog erger :s, door een volgens spr. onrechtvaardige in levering voor vernietiging. En nu vindt de zoo even genoemde vereeniging het recht vaardig, als de regeering niet 167 H.A. (.vaar misschien nog iets voor te zeggen zou zijn) als te bevriezen oppervlakte neemt, doch de 80 H A Als dit rechtvaar dig, wat is dan onrechtvaardig? Spreker bracht hulde aan den Minister voor het antwoord aan deze vereeniging gegeven. Door velen is de devaluatie van den gul den ook voor onzen handel met gejuich begroet. Of het werkelijk van groote betee- kenis zal zijn, zullen wij moeten afwachten Zal er veel nuttig effect van uitgaan, dan zal het moeten gepaard gaan met vermin dering van invoerrechten en opheffing van contingenteeringen. Spr. uitte zijn blijdschap over het feit, dat de verhouding tusschen de bestuurs leden niets te wenschen overlaat, en over de financieele politiek in de jaren van hoogconjunctuur, waarvan men nu nog de vruchten plukt. Spr. eindigde allen aan te sporen met de woorden van den Minister-president: „Al slaan de golven van uw bedrijfsleven over u heen, als ware er geen uitkomst cf uitzicht; rustig te midden van de baren! Op de vergadering zelve komen wij nader terug. Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afd. Rijnsburg van bovengenoemden Bond vergaderde in een lokaal achter Avondrust. Door het bedanken van den heer G. v. Duin als voorzitter opende de heer C. de Hoog deze drukbezochte bijeenkomst. Na het zingen van Ps. 84 5 sprak hij een kort openingswoord. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De bestuursverkiezingen hadden tot resultaat dat opnieuw tot voorzitter geko zen werd de heer G. van Duin en tot be stuursleden de heeren H. J, Glasbergen en C. Hogewonlng. Vervolgens werd breedvoerig gesproken over verschillende aangelegenheden betref fende de Interne aangelegenheden der af- deeling. Daarna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. SASSENHEIM. De a.s. feestelijkheden. Door de Oranje-vereeniging is het voor- loopige programma bekend gemaakt. Op de avond van den ondertrouwdag, dus 19 Dec zal er een fakkeloptocht wor den gehouden. Men verwacht medewerking van straat- en buurtcommissies voor versieringen. Maandag 4 Januari zal des avonds de winkelweek worden geopend, opgeluisterd door muziek en een fakkeloptocht; vervol gens een avond van nationaal jolijt. Op een der twee volgende dagen zal een zoo groot mogelijk kinderfeest worden ge organiseerd. Den volgenden dag wordt het feest geopend met klokgelui en zal een muzikale wandeling worden gemaakt. Voorts zang- en muzieknummers en, zoo de weersomstandigheden het toelaten, zul len eenige spelen worden gehouden, 's Middags groote optocht en 's avonds lichtstoet. Het bestuur der Oranje-vereeniging zal naar mate de bijdragen vloeien het pro gramma a dan niet kunnen uitbreiden. Ieder stelle het bestuur daartoe door milde bijdragen in staat! Door de Prov. Waterstaat is aan de fa. Voormolen uit Rotterdam, die met den bouw van de brug over de Sassenheimer- sloot in den nieuwen Rijksweg belast is, opgedragen het aanleggen en verbreeden van die vaart van af de molen van Berk hout tot aan de Kagerplassen. 14. Thijs ging nu dus, vlug en dapper, aan 't zoeken naar de dochter van graaf Gruttenpapper; tegen wat moeite zag hij heele- maal niet op. maar één ding was een groote strop hij wist niet waar de woonplaats was van toov'naar Tingeling en waar die met de Jonkvrouw heen wel ging. Hij liep dus een heel stuk zoo maar op goed geluk hij dacht: „Zij. die wonen in dezelfde buurt als Tinge ling de toovenaar, worden toch wel iets van hem gewaar; ik zal 't er nu dus maar op wagen en gindschen boer eens naar hem vragen. Hij is dus naar dien man dan toegegaan en sprak hem aldus aan: „Kan het soms zijn, dat Tingeiing, de toovenar, in deze omtrek woont?" „Ja" zei de man, „dat 's waar, al bleven wij ook liever van zoo'n buur verschoond: hij woont niet in een huis hij lijkt wel zot maar in een vrees'lijk donk're grot. Den laatsten tijd is 'r ook een draak, die hem gezelschap houdt; zij wonen saam' daar achter 't gindsche woud". „Mooi", zei Thijs, „dan ga 'k er heen om eens te kijken, of soms zijn tooverkracht nu voor mijn listen wil bezwijken!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7