Uit het Belgische, Fransche en Poolsche parlement LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 2 December 1936 PARLEMENTAIR OVERZICHT Jft2feÉsir—1LC»h&a CORRESPONDENTIE LUCHTVAART AGENDA België De minister van financiën heeft een wetsontwerp ingediend, dat beoogt een be lasting van 20 procent te heffen op de winsten, die tengevolge van de devaluatie zijn gemaakt. In de Kamer is het debat over het mili taire wetsontwerp begonnen. Minister van defensie, generaal Denis, zette het ontwerp uiteen, dat voorziet in een diensttijd van 18 maanden voor de eenheden, welke voor grensdekking dienst doen, d.w.z. een deel van de infanterie en de corpsen gemotori seerde cavalerie. De corpsen gemotoriseerde cavalerie zul len voornamelijk worden samengesteld uit vrijwilligers-specialisten, die worden opge leid voor het omgaan met de kostbare oorlogsmachines. De dienstplichtigen, die worden ingedeeld bij de gewone cavalerie- corpsen zullen slechts 12 maanden dienen en voor de gemotoriseerde afdeelingen zul len 4000 man worden gerecruteerd. Ook de troepen, die niet dienen voor grensdekking, zullen slechts 12 maanden dienen met drie lichtingen verdeeld over twee jaar. Het ontwerp voorziet in een bevredigende oplossing, welke in overeenstemming is met het beschikbare militie-contingent ge durende de recruten-arme jaren. De regeering verwerpt alle tegenvoorstel len van parlementsleden, welke zijn inge diend. De minister zette eveneens een ontwerp inzake de taalkwestie uiteen, waarbij beide talen in het leger absoluut gelijk zullen zijn. zonder evenwei het grondbeginsel van eenheid van het leger aan te tasten. Bij het begin van de zitting deelde de voorzitter van de Kamer mede. dat het debat vandaag beëindigd moet worden. Eén van de leden vroeg de reden hiervan en de voorzitter antwoordde: ..de regee- ring zal u dat uitleggen. De internationale gebeurtenissen zijn van dien aard, dat een ieder zal begrijpen, dat ik niet aanhoud". Bij de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken in den Senaat heeft de minister van staat, Van Over- bergh (christen-democraat), verklaard, dat België, ondanks de nieuwe oriënteering van zijn buitenlandsche politiek, trouw zal blijven aan zijn verplichtingen en dat nie mand aan zijn loyaliteit behoeft te twij felen. België zal eveneens in het kader van den Volkenbond blijven en onze politiek van onafhankelijkheid, aldus van Overbergh, is zeer wel in overeenstemming te brengen met ons voornemen met alle landen vriend schappelijke betrekkingen te onderhouden. Het spreekt vanzelf, dat andere landen zich daarentegen niet in onze binnenland- sche aangelegenheden hebben te mengen. Zoo heeft de Duitsche minister dr. Goeb- bels in een interview de kwestie van Eupen en Malmedy aangeroerd om een speciaal regime te verlangen. Er behoeft geen speciaal regime ontworpen te worden. Enpen, Malmedy en St. Vith zijn Belgisch en worden als alle andere Belgische gebieden ge regeerd. Onder applaus van alle banken ver klaarde de minister: „Wij behoeven in dit opzicht geenszins een les van Duitschland te ontvangen." Ten aanzien van de koloniën verdedigde spr. de politiek der regeering. Er kan, zeide hij. geen sprake zijn van een her verdeeling. Spr. hield zich vervolgens bezig met den veiligheidstoestand van het land. Ten aan zien hiervan toonde hij zich optimistisch, daarbij afgaande op de jongste Britsche verklaringen. Deze verklaringen waren, aldus de mi nister, ongetwijfeld uitgelokt door de rede van den koning, die hiervoor wel den dank der natie had verdiend. (Applaus). Ook Engeland heeft vanwege zijn dui delijke en openhartige verklaringen recht op de erkentelijkheid van België. (Ap plaus) Het land zal derhalve alles doen, wat men het vraagt, om de verdediging van het grondgebied te verzekeren. Frankrijk. Gisteren zijn de Kamerdebatten begon nen over het wetsontwerp op de arbitrage in arbeidsconflicten. De rapporteur inzake het ontwerp Paulin, besteeg het spreekgestoelte. Hij zette de wijzigingen uiteen, die door de commissie zijn aangebracht in den tekst der regee ring en die ten doel hebben: 1. De verzoeningsprocedure krachtiger te doen zijn, alvorens over te gaan tot ver plichte arbitrage: 2. De uitspraak van de arbiters openbaar te maken. Paulin, die herhaaldelijk door de rech terzijde onderbroken en door de linkerzijde toegejuicht werd, deed een dringend beroep op de Kamer om het wetsontwerp aan te nemen, omdat, naar hij zeide, ae particu liere belangen onder den huldigen toestand voor het algemeen belang moeten wijken. Vervolgens werd het woord gevoerd door Dommange (Fédération Républlcaine) die de regeering er van beschuldigde, de gel dende wetten niet te hebben geëerbiedigd, door de bezetting van de fabrieken te heb ben toegelaten. Hij herinnerde er aan. dat ingeval van verschil van meening tusschen door de werkgevers en werknemers aangewezen arbiters de minister-president een super- arbiter moet aanwijzen. Dommange meende echter, dat niet de minister-president de aangewezen man was om een dergelijke keuze te doen. Spreker verzocht de behandeling van het wetsontwerp tot een lateren datum uit te stellen, teneinde de bestudeering hiervan mogelijk te maken. Oud-minister Reynaud verklaarde zich tegen de door Dommange voorgestelde ver daging van de debatten. Reynaud zeide voor arbitrage te zijn, doch achtte het minder juist een arbiter door de regeering te doen aanwijzen. Daarop nam minister-president Blum het woord om te verklaren, dat pas een super- arbiter zou worden aangewezen, nadat de eerste arbitrage was mislukt. Op verzoek van den minister-president werd daarop overgegaan tot stemming over het voorstel van Dommange, de debat ten over het wetsontwerp uit te stellen. Dit voorstel werd met 513 tegen 55 semmen verworpen. Tenslotte is het ontwerp aangenomen met 438130 stemmen. Polen. In de gistermiddag geopende jaarlijksche zitting van de Sejm heeft minister-presl- den Skladkowski een uiteenzetting gege ven van de algemeene politiek der regee ring. De regeering is bezield met den wensch naar sociale rechtvaardigheid, wel ke tot uitdrukking is gekomen in de aan de Sejm voorgelegde wetsontwerpen met name dat tot verkorting van de arbeids duur in de mijnen, waardoor de werkloos heid zal kunnen worden verminderd. Het voornaamste motief, waarom de regeering weigert de zloty te devalueeren, is de te rugslag die deze maatregel zal hebben op den toestand van de arbeidende klasse. Alle burgers op gelijken voet behandelend, zal de regeering met kracht anti-semitl- sche excessen onderdrukken. De harmo- nleuse samenwerking tusschen president Moscickl en maarschalk Emigly-Rydz is 'n waarborg voor de continuïteit der regee ring. Vervolgens nam de minister van finan ciën, Kwiakowsky het woord, die een uit eenzetting gaf van den economischen toe stand en de ontwerp-begrooting 1937/38 verdedigde. Na den vooruitgang van de economische bedrijvigheid te hebben ge constateerd, die tot uitdrukking kwam in de toeneming van productie en verbruik, wees de minister er met nadruk op, dat het begrootingsevenwicht definitief tot stand is gekomen dank zij groote opoffe ringen. De nieuwe begrooting laat de mili taire uitgaven onaangetast, met het oog op de noodzakelijkheid het hoofd te bieden aan de toenemende behoefte der nationale verdediging. Sprekend over de monetaire politiek, constateerde de minister de gun stige resultaten der in April j.l. toegepaste wisselbeperkingen. Wij zijn geen aanhan gers eener reglementeering aldus de mi nister, doch wij waren er toe verplicht, en wij zullen de beperkingen toepassen, zoo lang de belangen van de nationale econo mie en de munt niet veilig gesteld zijn. Op het oogenblik zijn onderhandelingen gaan de met onze schuldeischers. De mi nister juichte de overeenkomst aangaan de de Poolsch-Fransche leening toe, die onlangs tot stand is gekomen en waardoor de Poolsche emissie-bank-versterkt werd en nieuwe productieve werkzaamheden zullen kunnen worden ondernomen. Overeenkom stig de grondwet zal de leeningsovereen- komst ter goedkeuring aan de Kamers worden voorgelegd. Kwiatkowski verzette zich tegen de in stelling van een elastische munt. De zloty, zoo verklaarde hij, zal op de tegenwoordige pariteit worden gehandhaafd. De minister besloot zijn rede. die twee uur duurde, met een beroep op het gemeenschapsgevoel en de nationale discipline, die onmisbaar zijn voor de verwerkelijking van de groote taak, die Polen wacht. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De afdeelingen slachtvee waren begin dezer week wel tegen verwachting wat rui mer bezet. Er was al heel wat stalvee, maar slechts een zeer gering percentage goede of beste kwaliteit. Gewoonlijk is de Sint Nicolaasweek voor den vleeschverkoop zeer ongunstig. Het gevolg was dan ook nu weer een zeer kalme stemming in den slachtveehandel. De beste soorten waren wel ongeveer prijshoudend, doch de min dere soorten waren heel wat moeilijker te plaatsen en ook lager in prijs. Voor de aankoopen voor de fabrieken werd ook wat minder besteed. Het scheelde al gauw f. 10 per rund. Ook de stierenmarkt was wat kalmer gestemd, aankoopen voor Zwitser land werden niet gedaan. De vette kalve- renmarkt had eveneens een kalm verloop, doch bij korte aanvoeren konden de oude prijzen zich nog handhaven. Er was eenige vraag voor de Duitsche scheepvaart. De nuchtere kalverenmarkt had een vlug en duur verloop De prijzen voor de slacht- kalveren varieerden van f.7—f 12 per stuk. terwijl voor de eoede fokkers van f 14 f. 16 per stuk werd besteed Graskalveren voor de slachtbank waren eveneens goed gevraagd en duurder. De kiloprijs liep tot boven de f. 0.50. Fokkers met schetsen f 70 f. 90. In pinken was een sleependen han del met iets flauwere prijzen, f.110f140 per stuk. Voor gebruiksvee bestond over de geheele linie wat minder vraag, wat zeer zeker voor een deel te wijten was aan het slechte weer, Voor mager vee voor de mesterij gold hetzelfde. Ook de wolveemarkt was thans kalmer. De vorige week heeft men zeer veel naar België gezonden en deze week staat deze uitvoer geheel stop; zoodat we a.s. Vrijdag ook geen beste markt kunnen verwachten. De vette varkensmarkt deelde in de kalme stemming van het overige slacht vee, ofschoon de prijzen vrijwel nog con stant bleven. Veilig Verkeer. Wij deelen Uw ziens wijze niet. Wanneer wielrijders zich achter de auto's in de file moesten opstellen, werd het een chaos, wanneer de stoet zich weer 1 in beweging stelt. Als de wielrijders geheel rechts blijven (en dat is per saldo de bedoeling, al gebeurt het in de oraktijk helaas vaak anders), kan het snelverkeer rustig passeeren. TWEEDE KAMER. BEGROOTING VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Minister de Graeff heeft gisteren de sprekers bij zijn begrooting beantwoord, en wij zullen ons in dit overzicht tot de hoofd punten bepalen. Is het waar had meer dan een lid gevraagd of is er den Minister wat van bekend, dat er zoo iets als een geheime af spraak tusschen Duitschland en Japan ls gesloten, waarbij deze landen zich bepaal de invloeds-sferen in ons Indië hebben voorbehouden? 's Ministers antwoord luidde, dat hij er precies evenveel van wist als ieder ander, n.l. het bekende bericht in een Engelsch blad. Maar Japan heeft het al officieel tegengesproken; de Minister zelf be schouwde het „als een puur verzinsel". Wel voegde hij er bij: „In de wonderlijke we reld. die wij thans beleven, is tenslotte alles mogelijk", maar dit bericht was hem toch te zout en de Juistheid er van kon hij dan ook „met geen mogelijkheid aan nemen". De Minister heeft hier nog de belang rijke verklaring aan toegevoegd, dat, mocht Nederland worden uitgenoodigd tot het verdrag Japan-Duitschland inzake het communisme toe te treden, de Nederland- sche Regeering dat verzoek zal afwijzen, en wel om twee redenen: ie. Onze Regee ring meent dat Nederland zelfstandig moet beoordeelen, welke maatregelen bin nen zijn grenzen ten aanzien van het communisme noodlg zijn, en 2e. De Re geering wenscht geen politieke verdragen aan te gaan; het verdrag Duitschland- Japan zou in de practijk wel eens kunnen blijken gericht te zijn tegen Rusland. Een belangrijk punt vormt de toestand, die ontstaan is, nadat de Duitsche Regee ring de bepalingen uit het Verdrag van Versailles, en de daarop berustende inter nationale verdragen, betrekking hebbend op den Rijn en andere stroomen, eenzijdig heeft opgezegd. Direct belang zoo zette de Minister uiteen heeft Nederland daarbij niet omdat Nederland de bedoelde bepalingen van Versailles niet heeft onder teekend. Maar wèl heeft ons land direct belang bij de verklaring der Duitsche Re geering, dat zij de Acte van Mannheim van 1868 niet meer als geldig beschouwt. De Minister verklaarde echter, de situatie nog niet volledig te kunnen overzien, omdat de juridische argumenten van Duitschland hem nog niet bekend zijn, maar hij be loofde met alle kracht voor de Nederland- sche belangen te zullen opkomen. Overi gens verklaarde hij, dat het eenzijdig op zeggen van verdragen „weinig aanbeveling en zeker geen navolging verdient", en hij voegde er bij: „Ik veronderstel, dat zeker 99 van de 100 leden der Kamer dit met mij eens zullen zijn." Met dat overschietende honderdste lid bedoelde de Minister den heer Westerman. De Minister heeft nogmaals zijn opvat tingen ten aanzien van den Volkenbond uiteengezet. Daarbij volgde hij een typi sche methode. Tot enkele afgevaardigden zei hij zoo ongeveer dit: „Uw rede was zoo mooi en u hebt zoo belangrijk gesproken, dat ik ze niet direct-kan beantwoorden". En tot de revolutionnalren dit: „Het zal wel aan mijn zwakhoofdigheid liggen, dat ik uit uw redevoeringen geen leering heb kunnen putten voor het buitenlandsch be leid!" En de Kamer had schik. De Minister heeft zich overigens, evenals vorige jaren, op het standpunt gesteld, dat de Volken bond, waarin hij ook mocht hebben ge faald, toch een kostbaar goed is, dat wij in eere moeten houden en moeten trachten te versterken. Er is dan ook voor onze Regeering geen enkele reden den Bond te verlaten. In het bijzonder zette de Minis ter nog eens uiteen, dat de Bond in het geschil ItaliëAbessynië ten eenenmale heeft gefaald, en dit zou nog zoo erg niet zijn, indien de oorzaken, die tot dat falen hebben geleid, konden worden opgeheven. Maar er zijn bezwaren, die voorloopig blij ven bestaan, met name het gebrek aan universitaliteit van den Bond, en enkele andere, die de Minister schetste. Hij stelde daarbij nog eens in het licht dat wij, als onder de bestaande bepalingen van het Volkenbonds-verdrag tot sancties wordt besloten, wij gebonden zijn daaraan deel te nemen. De Minister handhaafde dus en iets anders kon niet werden verwacht zijn meening: in den Volkenbond blijven, die een internationaal bezit van beteekenis vormt, trachten hem te versterken, en meer en meer te maken tot een instelling van opbouw en handhaving van interna tionaal recht. Hij heeft de houding der Nederlandsche delegatie op de jongste bijeenkomst te Geneve in bescherming genomen en toege licht, in 't bijzonder die van mr. Limburg. Inzake onze verhouding tot België gaf de Minister zijn teleurstelling te kennen over het feit, dat de onderhandelingen over de herziening der verdragen van 1839 op een dood spoor zijn gekomen, maar zeide hij beide regeeringen zijn het er over eens, de zaak voorloopig te laten rus ten, want over de Schelde-verbinding wordt men het wel eens. Wij gelooven ook dat dit het beste is. Met Duitschland zijn de betrekkingen heel goed verklaarde de Minister de Duitsche gezant is bij hem als kind aan huis en toen onze gezant in Berlijn zijn ontslag aan Hitier meedeelde, heeft deze hem roerend namens het Duit sche volk bedankt, en de hoogste Duitsche orde overhandigd. Zoodat de crltiek van mr. Westerman er naast ls, aldus spreker. En toen heeft de Minister, aan het slot van zijn rede. op zijn beurt den heer Vlie gen. die voor het laatst bij de begrooting had gesproken, bedankt voor de groote be langstelling, steeds in de buitenlandsche politiek betoond, en voor zijn gematigde en opbouwende critiek. De Minister verklaar de dit woord te spreken namens de heele Regeering, en het was zeker welverdiend voor den grijzen en eerbiedwaardigen par lementariër. die aan het eind van zijn loopbaan staat. De Kamer heeft de begrooting zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Begonnen werd met. het debat over Onderwijs; op de hoofdpunten daarvan komen wij terug, wanneer vandaag de Minister heeft gesproken. AVONDVERGADERING. WERKLOOSHEIDS- SUBSIDIE-FONDS Vrijwel de gansche avond is besteed aan debat over de begrooting van het Werkloosheids-subsidiefonds. Deze begroo ting bedraagt aan inkomsten 104,5 millioen gulden, waarvan 53 millioen uit de staats kas en 51,5 millioen uit allerlei belastingen. Maar omdat de uitgaven 112 millioen be dragen is er een tekort van 7,5 millioen gulden. Een der hoofdzaken van de discussie vormde de oude vraag, door verschillende sprekers op den voorgrond gebracht, of de minister niet te veel uitgaven op de ge meenten afschuift; deze kunnen het een voudig niet meer betalen, zei men. De minister van financiën betwistte dat het Rijk zoo zou doen en verdedigde in het algemeen de stelling, dat het wel degelijk geoorloofd is, een flink deel der uitgaven ten laste van de gemeenten te brengen. Het staat nu eenmaal zoo, dat rijk en ge meenten samen verschillende diensten moeten verzorgen. Er is hier trouwens geen tegenstelling; er moet alleen naar gestreefd worden, de kosten zoo billijk mogelijk te verdeelen. De minister hield vol, dat dit geschiedt. Hij verdedigde het stelsel van rente-dragende voorschotten in bepaalde gevallen aan de gemeenten; de rente moet er zijn, om de gemeenten de kosten zoo laag mogelijk te doen houden. De minister wees er op dat er na de monetaire ge beurtenissen een veranderde toestand is Ingetreden en adviseerde om de toekomst nu maar eens af te wachten. Als de belas ting-opbrengsten mochten stijgen, zal het Rijk ook wat hooger bijdragen aan de ge meenten kunnen geven. De regeering heeft voor het belang der gemeenten ten volle aandacht. In tusschen: hij verklaarde zich bereid, om het woord „rente-dragend" voorloopig te schrappen. Hij zou dan aan de commissie-Kan (com missie van advies voor het Werkloosheids- fonds) de vraag, of de voorschotten rente dragend of renteloos moeten zijn, nog eens voorleggen en later een beslissing nemen. Intusschen bleven enkele sprekers be zwaar maken tegen het karakter van voor schotten in de betrokken gevallen, want voorschotten moeten worden terugbetaald en dit zullen die gemeenten niet kunnen doen. De minister bleef echter op 't standpunt staan, dat hij in bepaalde gevallen voor schotten moet kunnen geven; vallen de financiën mee, dan kunnen deze later uit het fonds aan het Rijk worden terugbe taald. Hij zou zijn beslissing later aan de Kamer meedeelen. Heden wordt over de begrooting gestemd. HAGENAAR. POOLSCH VERKEERSVLIEGTUIG NEERGESTORT. Een vliegtuig van de iijn Warschau Salonlki is op 20 KM. van Athene neer gestort. De bestuurder is gedood en 5 passagiers zijn gewond. Het vliegtuig is, naar nader blijkt, in drie stukken gebroken, toen het bij een dikken mist tegen een berghelling te plet ter vloog. DE TOCHT VAN MOLLISON. De vlieger Mollison is gisteren om 17 uur (plaats, tijd) geland te Broken Hill In Zuld-Afrika. Mollison heeft het denkbeeld opgegeven, te trachten een record-retourvlucht te on dernemen. In verband met de ongunstige nachte lijke weerstoestanden, zal Mollison pas vanmorgen zijn vlucht hervatten. Mollison werd hier bij zijn landing luide toegejuicht. Hij verklaarde, niet te Johan nesburg te zullen landen, doch aan één stuk door naar Kaapstad te zullen vliegen. Hedenochtend is Jim Mollison op ziin vlucht naar Kaapstad te Kimberley aan gekomen. HU zal hier eenlgen tild moeten blijven wegens een defect aan zijn motor. Te 11 uur was het defect hersteld en werd doorgevlogen naar Kaapstad. Donderdag. H. Morschweg 12: Bübellezing ds. Locher 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilde. rijen van R. Martinez (tot 6 Dec.) jo4 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Inenting tegen diphterle 4—5 uurl nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Ge-I neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten I 3 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees-1 kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze I 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.1 „Circuskoning". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling! en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Sanders van de rivier". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 9 uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „MuiterU op de Bounty." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uuf en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 uur of 8.15 uur nam. „Opmarsch der we reld". lederen middag 2.30 u. Zondag v,af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: J eugd voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam, „Peer Gynt". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 tot en met Zondag 6 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boe kwijt Vischmarkt4 Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwak" is gistermorgen van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 227 kilogram post. 29 kilogram pakketpost en 66 kilogram goederen. Voor tusschentrajecten werden 14 passa giers geboekt. Vanmorgen te 7.32 uur is de „Djalaic" van Schiphol opgestegen voor den tocht naar Indië. Aan boerd bevinden zich vier passagiers voor Karachi. Voorts hebben vier passagiers geboekt voor de trajecten Rome-Soerabaja, Rome-Bangkok, Calcut ta-Rangoon en Singaporc-Batavia. Medegenomen is 296 K.G. briefpost, 70 KG. pakketpost, en 87 K.G. vracht. ZWEEFVLIEGEN OP DE KOOY? Het militaire vliegkamp „De Kooy" werd door den Rijks Luchtvaartdienst goedge keurd voor zweefvliegen en wel voor alle thans gebruikelijke startmethoden, zooals rubber-, auto-, lier- en vllegtuigsleepstart. Eerlang zal men hier dus afwisselend het militaire motorvliegen en het vreed zame, lawaailooze zweefvliegen kunnen aanschouwen. VOOR DONDERDAG 3 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.00 —9.15 en 10.00 Gr.pl 10.15 Morgendienst - 10.45 Gr.pl. 11.30-12.00 Godsd. half uur 12.15 KRO-orkest en Gr.pl. 2.00 Handwerkcursus 3.00 Gr.pl. 3.15—3.45 Vrouwenhalfuur 4.00 BUbellezing 5.00 Handenarbeid v. de jeugd 5.30 Gr.pl. 6.30 Chr. Friesch halfuurtje 7.00 Berich ten 7.15 Journ. weekoverzicht 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP 8.15 Adventconcert mm.v. solisten 9.00 Gr.pl. 9.15 Zang en orgel 10.00 Berichten ANP 10.05—11.30 Gr.pl. Hierna: Schrift lezing. Hilversum n, 301 M. AVRO-Uitzert- aing 8.00 Gr.pl. en Orgelspel 10.00 Morgenwijding. Gr.pl. 10.30 Het Om roeporkest en solist 12.30 Gr.pl. 1.30 Orgelspel 2.00 Voor de Vrouw 2.30 Gr.pl. 3.00 Naaicursus 3.45 Gr.pl. 4.00 Voor de zieken en thuiszittenden 4.30 Pianospel 4.50 Voor de kinderen - 5.30 Het Omroeporkest - 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05 Piano recital 7.30 Engelsche les 8.00 Berich ten ANP. Mededeelingen 8.10 Gr.pl. 8.15 Concertgebouworkest en solist. In pauze: Radiotooneel 10.30 Reportage voorbereiding Huwelyksfeest 10.50 Gr.pl. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. Droitwich, 1500 M. 11.25—11.50 Gr.pl. 12.10 BBC-Welsch orkest en solist I.05 De BBC-Zangers 1.35—2.20 Dans muziek (Gr.pl.) 3.35 Sted. orkest Bour nemouth en solist 5.05 Gr.pl. 5.35 Harry Roy's Band 6.20 Berichten 6.40 „Tnls way out", causerie 7.00 Pianoreci tal 7.35 Radiotooneel met muziek 8.50 Causerie „Our Collective Freedoms" 9.20 Berichten 9.40 Orgelspel 10.20 Kerk dienst 10.40 BBC-orkest en solist II.35 Ambrose's Band 11.50—12.00 Dans muziek (Gr.pl.) Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gr.pl 9.50 Orgelconcert 11.20 Omroeporkest 2.50 en 4.20 Gr.pl. 9.05: Nat. orkest, Raugelkoor en solisten 11.2012.35 Pas- cal-Dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 Kilian-Blaasor- orkest 7.50 Omroepkleinorkest 11-® Fabrieksorkest 12.35 Omroepdansorkest 1.35 Omroepkwintet 3.20 Omroep- Amusements-orkest 4.25 Planorecital 5.20 Omroepdansorkest 6.20 Omroeper p-est 8.20 Radiotooneel 9.45 Zang 10.20—11.20 Omroepkleinorkest Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 122» Gr.pl. 12.50 Omroepkleinorkest en Caba iet 1 30 Omroep-orkest en Cabaret 2 00—2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest en Gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Opera „De Barbier van Sevilla" Has—Ha" Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Om roeporkest 1.30—2.20; 5.20; 6.50 en 7.3» Gr.pl. 8.20 Omroepsymphonieorkest 10.3011.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 cember", maandoverzicht 8.20 Het Om roeporkest 9.20 Berichten 9 50 Con cert door Blaassextet 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Ad. Lutter's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF F" DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 3 December. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van uur: KRO. NCRV. enz. 3c programma: 8 00- Keulen oi. div. 9.50: Parijs Radio - 11.20: R. DanmarK 12.05; Parijs Radio 13.05: Brussel vi. 14.20- Diversen 14.50: Parijs Radio - 15.50: London Reg. 17.35: Keulen - 18.20: London Reg. 19.20: Berlijn 2155: Parijs Radio. 4c programma: 8.00: Brussel VI - Diversen 10.35; London Reg. 'J'-j Eng. Nat. progr. 18.20: Diversen Eng. Nat. progr- 19.30: Spor-praatJ door den heer J, G, A, Janssen- O0'1'1!-, list) 20.00: Eng. Nat. progr. 20.55: Bc-romunster 21.40: Eng. Nat. progr- 22.45: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6