iJCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 2 December 1936 istrijd in Spanje UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Stermiddag 3 -uur: 760. Henmiddag 3 uur: 753. TELEGRAFISCH weerbericht. jiedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. ugste Stand 770.1 te Toulouse. Bgste Stand 730.8 te Hemösand. nrachtlng tot den avond van 3 Dec.: i'Jge tot krachtige Westelijke tot Zuld- éijke wind. Betrokken tot zwaar be- t al en toe regen. Aanvankelijk iets ter. I0RM WAARSCHUWINGSDIENST. ieind hedenmorgen te 9.40 uur aan alle n: msein neerhalen, blijft op Uw hoede". flTENXANDSCH WEERBERICHT. gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. rwijl de depressie zich langzaam Oost- ti verwijdert, heeft zich een nog toe- md daalgebied boven Engeland ge- t, dat de hooge drukking in 't Zuid- ia deed terugwijken. De luchtdrukver- ien zijn daardoor matiger geworden. IJsland is de vorst tot bijna tien ia toegenomen; ook in Scandinavië de vorst toe en valt nog sneeuw. Op litsche eilanden nam de wind af en het vooral in het Zuiden en Westen Itr; de bewolking is er weer toege- m en er valt weer veel regen. Ook trijk heeft bijna overal betrokken met plaatselijk regen. In Dultsch- talt bij krachtigen Westenlijken wind i in het Westen en sneeuw in het a de temperatuur daalde er tot dicht li vriespunt en in de bovenlucht werd Kg zachter. Hamburg meldde 33 gra- rorst op 4800 meter. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. ijs: Windrichting W.; windkracht temperatuur 6 gr. C.; algemeene toestand betrokken na' regen, don (Croydon): resp. Z.W., zwak, 7 regen. lijn: resp. W„ matig, 2 gr. C., buiig. Mille: resp. N.N.W., stormachtig, 7 L licht bewolkt. ma: resp. N., matig, 9 gr. C., mooi LUCHTTEMPERATUUR. lur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.), sur 'smldd.: 7 gr. C. (45 gr. F.), ïur nam.: 7 gr. C. (45 gr. F.). HVATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. L te 5 u. 37 m.; nam. te 6 u. 3 min. IAAT/TIJOICUTEN STADSNIEUWS. SPIRITISCH GENOOTSCHAP. Gisteravond hield bovengenoemd Genoot schap in een met bloemen versierde zaal van het Nutsgebouw een feestavond ter herdenking van de oprichting. Nadat de voorzitter zijn openingsrede gehouden had, werd het eerste deel van den avond gevuld met muziek en declamatie. Na de pauze, vond de trekking der verloting plaats, waarna de voorzitter in zijn sluitingswoord mededeelde dat de Koninklijke Goedkeu ring op de statuten in enkele maanden te verwachten is, waardoor het Splritisch Genootschap rechtspersoonlijkheid krijgt. BINNENLAND. De tribunes in Den Haag. Gegund voor f. 82.800. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Den Haag besloten, de standplaatsen voor den bouw van tribunes langs den bruids- weg ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard te gun nen aan de handelmaatschappij C. de Rui ter, te Amsterdam, voor de som van f. 82.800. De roofmoord te Leek. Of een of meer personen den moord op den kruidenier Reyntjes te Leek hebben gepleegd (men zie onder Gemengd Nieuws) is nog niet komen vast te staan. Gebleken is dat de inbreker via een raam aan de achterzijde van het huis van Reyntjes, waar behalve een kruidenierswinkel ook nog distilleerderij wordt gedreven, ls bin nengekomen. Om daar te komen moest een weiland worden overgestoken. De dader heeft in de keuken, waar Reyntjes sliep, alles over hoop gehaald. Er is geen lade of kast on aangeroerd gebleven. Vast staat dat geld wordt vermist. Hoe groot het vermiste be drag is, is evenwel niet te zeggen. Bij het onderzoek wordt van politiehonden gebruik gemaakt. De officier en substituut officier, benevens de griffier van het parket uit Groningen zijn ter plaatse. Ook dr. W. G. Mieremet is aangekomen, teneinde de lijk schouwing te verrichten. Het lijk is in be slag genomen. De commissaris van politie te Gronin gen, de heer G. Moolenaar, leidt het on derzoek. DE KONINKLIJKE FAMILIE OP DE BELGISCHE LEGATIE. De Belgische gezant en mevrouw Mas- kens gaven gisteren een middag-receptie ten hunnen huize aan het Korte Voor hout, waar ook H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard tegenwoordig waren. De Koningin was vergezeld van Haar grootmeesteres, gravin van Lynden van Sandenburg, Haar opperceremoniemeester, graaf Dumonceau en van Haar eer sten Kamerheer ceremoniemeester, Jhr. Sickinghe. Prins Bernhard was met zijn secretaris Jhr. Roell. Een zoontje van den gezant bood aan de Koningin en aan de Prinses bij hun aan komst aan de legatie een ruiker orchi deeën aan. ICHT OP VOOR FIETSERS e.a. tnsdag: 4.20 nam. tot 7.23 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG te: op 20 u. 24; onder: 10 u. 53. Gebruik van gifgassen? Madrid wordt vernomen, dat uit pro- ra, welke door de nationalisten bij (ra en Pozuelo zijn afgeschoten, grijze es opstegen. Soldaten van de regee- Mepen moesten met gasvergiftiging ra eeëvacueerd. De aard van het ge- te gas is nog niet bekend. De strijd om Madrid. bijzondere correspondent van Havas 'nationalisten bericht, dat de grootste 'elke sedert de nationalisten voor Ma ten, is geleverd, gisteravond laat is a';d. De slag begon te één uur in den met een hevig vuur van de artil- «tr regeeringstroepen op de stellingen '«ionalisten ten Noordwesten van Ma- J't geheele terrein tusschen Pozuelo, MCampo en de Manzanares lag on- ttehut- en mitrailleurvuur. In den ra» verlieten de mannen der regee- kraltle hun stellingen, doch bij de [wen der nationalisten stuitten zij op tegenstand, dat zij onder dekking tet vuur hunner artillerie terug fra trekken. uur in den ochtend deden zij een •ra aanval, beschermd door zeven Twee uur later moesten zij evenwel terugtrekken. Drie tanks vielen ln J1 ran den vijand. In den middag gin- nationalisten tot den aanval over. In "tonnes rukten zij op, een naar Bo- ander naar Aravaca. De rechtsche 2 kgde een vuurgordijn voor de op- ,sl' troepen, terwijl twee bombarde- k'kadrilles van de rechtsche lucht- j- bde lucht cirkelden. uur in den middag bezette de 1 tolonne Casaquemada en even later eerste huizen van Aravaca bezet. iV^balf vijf maakte de llnkercolonne Jester van Bodilla. De strijd ten v fn ten Westen van het Casa del V;"ï1®ie voort en s avonds om negen 6ij reBeeringstroepen een verme- siS op den rechtervleugel van het LV?neraa' Varela voor Piniho, 20 tulden van Madrid, en bij Ieseman UITVAART FRANK LUNS. Onder groote belangstelling is vandaag te Amsterdam Frank Luns ten grave gedragen. In de St. Willebrordus buiten de veste aan den Amsteldijk droeg kapelaan dr. L. Kat de plechtige requiemmis op. Vervol gens geschiedde op de R.K. Begraafplaats „Buitenveldert" aan den Amstelveenschen weg de begrafenis. Hier hadden zich vele figuren en ver tegenwoordigers uit de kunstwereld ver zameld. Kapelaan Kat verrichtte de absoute en de beaarding. Nadat aan het open gTaf ge beden voor den overledene waren gestort en de talrijke bloemen rond de groeve waren geschikt, dankte prof. Huib Luns voor de vriendschap, welke zijn broer tijdens zijn leven mocht ervaren en voor de belangstelling bij zijn overlijden en begra fenis bewezen. De gevolgen van den storm. (Vervolg van het 3e blad). De Deensche driemastschoener, welke, zooals elders in dit Blad wordt ge meld, bU den Spijkerplaat te Breskens aan den grond geloopen ls, blijkt te zijn de „Sigrid". Het schip was geladen met hout. De reddingsboot uit Vlissingen en sleep boothulp zijn ter plaatse. Daar het schip met zeer hoog water is vastgeloopen en het getij steeds afneemt, zal het waar schijnlijk niet gelukken het schip geladen weer vlot te brengen. Visschersschuit weggeslagen. Tijdens den storm ls de visschersboot „T. 58", eigendom van visscher T. Eeleman te De Cocksdorp. van de kettingen gesla gen en weggedreven. Men heeft nadien niets meer van de „Texel 58" gehoord en vreest, dat het schip als verloren moet worden beschouwd. Aan boord was al het gereedschap, oliegoed en de papleren voor de visscherij van den heer Eeleman. Spieringpolder bij Werkendam overstroomd. Het water van de rivier de Merwede is zoo hoog opgestuwd, dat de Spieringpolder, welke buiten den dijk ligt, ls onderge- loopen. De Spieringpolder is omringd door een zomerkade, welke er op is inge richt bjj hoog water onder te loopen. Dit nu is gisteravond geschied. Een viertal auto's een vrachtwagen, een autobus en twee personenauto's zijn daarbij in een onaangename situatie geraakt. Over de kade loopt namelijk een weg, welke Werkendam verbindt met het veer bij den „Kop van het Land". Deze weg werd door het over- stroomende water dermate doorweekt, dat de wagens, die van het veer kwa men, met de achterwielen in den dras- sigen grond wegzakten. De personen, die zich in de wagens bevonden, moes ten met roeibootjes worden afgehaald. De bedreigde polder „De Eendracht". Inzake den toestand van den dijk van den polder „de Eendracht" op Texel, welke polder eigendom is van de familie Evers, vernamen wij hedenmorgen, dat over een afstand van ongeveer duizend meter diepe gaten in den dijk zijn geslagen. Den gehee- len nacht hebben honderd man gewerkt om deze gaten met zakken zand en oude zeilen te dichten. Het staat vast, dat de polder geen gevaar loopt, wanneer het water niet hooger komt dan ln den afgeloopen nacht. De Koningin bezichtigt de appartementen van de buitenlandsche gasten. Vanmorgen heeft H.M. de Koningin in gezelschap van Haar eerste hofdame freule van Tets en den hofmaarschalk mr. F. F. baron de Smeth een bezoek gebracht aan verschillende hotels waar de buitenlandsche gasten, die ter eere van het huwelijk van H.K.H. prinses Juliana naar Den Haag ko men, zullen verblijf houden, om persoonlijk de apartemënten welke voor hen gereser veerd worden te bezichtigen. Allereerst viel ..Hotel des Indes" de eer ten deel het hooge gezelschap te mogen ontvangen. waarna vervolgens hotel „Paulez" en „Vieux Doelen" aan de beurt kwamen Daar het bezoek volkomen onaangekon digd was en de hof-auto behalve door een klein kroontje op het nummerbord en door de in livrei gestoken chauffeurs, niet van andere was te onderscheiden was aanvan kelijk de belangstelling van de zijde van het publiek niet groot Daar de hotels echter dicht b!1 elkaar gelegen waren en enkele omstanders die bleven kijken steeds nieuwe belangstellenden trokken, was het tlidens het bezoek aan het laatste hotel op het Tournooiveld al aardig druk geworden. De hofauto vertrok toen echter weer langs den Bezuidenhoutschen weg in de richting Wassenaar, waar een bezoek werd gebracht aan hotel kasteel ..Oud-Wassenaar" Na een kort oDonthoud in dit fraai ge legen hotel begaf het hooge gezelschap zich weer stadwaarts om na nog in hotel Cen tral. eenige aoartementen bezichtigd te hebben, naar het Dalets aan het Noordeinde terue te keeren. UIT NED. OOST-INDIK. HEVIGE AARDSCHOK IN DE MOLUKKEN BUITENZORG, 2 Dec. (Aneta) De re sident van de Molukken seinde gisteren dat te Sanana (Soela-eilanden, residentie Ternate) een hevige aardschok heeft plaatsgehad, waardoor enkele personen lichtgewond zijn. Aan verschillende huizen is schade toegebracht. Verscheidene wo ningen, welke pas hersteld waren na een vorigen aardschok, zijn door dezen laat ste wederom scheef gaan staan. Russisch schip binnengebracht. Met het Russische schip ,3alhash", dat ten Westen van den Nieuwen Waterweg met gebroken roer voor anker gegaan was, heeft men nog al eenige moeite gehad door de ruwe zee. Tenslotte zijn de sleepbooten Oostzee en Hoek van Holland er echter in geslaagd verbinding te krijgen, waarna zij de „Balhash" vanmiddag tegen halfdrie binnen hebben gebracht. DE OPENBARE SCHOOL TE RIJNSBURG Bij K. B. is ongegrond verklaard een be roep van den raad der gemeente Rijnsburg tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring is ont houden aan zijn besluit tot opheffing van de O. L. school in die gemeente, aan de Kerkstraat. TENGEVOLGE VAN AANRIJDING OVERLEDEN. De 62-jarige mevr. E. M. Stalenhoef— Logtenstein, die dezer dagen te Soest door auto werd overreden is in het ziekenhuis te Eemnes aan de bekomen verwondingen overleden. Gelijk bekend is. was de aan rijding mede te wijten aan de slechte ver lichting van den weg ter plaatse. TWEEDE KAMER. Het werkloosheidssubsidiefonds. (Vergaderine van heden). Aan de orde is de stemming voor de be grooting van het werkloosheidssubsidiefonds voor 1937. De heer Wijnkoop (comm.) verklaart dat. nu de minister de crisisdiensten voor de gemeenten weder instelt. hi1 tegen zal stemmen Art. 8 der begrooting wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen met aan- teekening dat de communisten tegen ziin. De begrooting zelve wordt evenzoo aan genomen evenals een eroot aantal kleinere ontwerpen. 7 K.M. ten Noordwesten van Aranjuez. De troepen werden in drie treinen uit Aranjuez aangevoerd en de regeerlngsmililtle opendè een hevig mitrailleurvuur op de stellingen der rechtschen. De artillerie en de lucht macht der nationalisten dwong de treinen vervolgens zich terug te trekken. Het hoofdkwartier der nationalisten schatte gisteren de verliezen van de verde digers van Madrid op 20.000 dooden en ge- wonde i Gisteren ls hier zeker nog een groot aantal bijgekomen. Het aantal gesneuvelde regeeringsmili- ciens, dat te Bodilla werd gevonden, be draagt naar verluidt 600, waarvan 80 pet. vreemdelingen. TWEE PERSONEN DOOR AUTO AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Gisteravond te halftien heeft op de Heer- lerbaan te Heerlen een ernstig ongeluk plaats gehad. Een rector uit Duitschland, zekere W., reed met zijn auto, komende van de Duit- sche grens, in de richting Heerlen. In de nabijheid van den molen van den heer Ne- lisse heeft hij een verloofd paartje, dat aan de rechterzijde van de tramlijn op den weg liep, aangereden. Beide personen, de 21- jarige mej. G. Vissers, wonende aan de Locht, gem. Heerlen, en haar verloofde P. J. H., wonende te Voerendaal, werden ern stig gewond. Toen de heer W., met hulp van burgers, het meisje in zijn auto had gedragen en haar naar het hospitaal te Heerlen wilde brengen, vonden eenige voorbijgangers het lichaam van H., dat tusschen de tramrails lag en niet eerder was gezien. Even nadat het lichaam van de rails was verwijderd, passeerde de tram. W. heeft belde personen naar het hospi taal te Heerlen vervoerd, waar zij in zorg- wekkenden toestand zijn opgenomen. Tegen W. is proces-verbaal opgemaakt, waarna hij op vrije voeten Ls gesteld. De auto is in beslag genomen. AARLANDERVEEN. De landbouwer Bdie met zijn tent wagen met daarvoor bespannen paard met zijn familie naar de R.-K. Kerk ging, had het ongeluk, dat het paard viel en ten slotte ln een sloot terecht kwam. De in zittenden kwamen er gelukkig goed af, ter wijl het paard later ophet droge kon worden gebracht. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, zoon van A. Ramp en G. W. Wester Cacper Hendrik, zoon van J. W. Brussel en N Star. Ondertrouwd: G. T. de Bruyn en I. Ver meer. Overleden: Hendrik Johannes van der Laan. 53 jaar Johannes Cornells Koud- ijs, 78 jaar Jacobus Martinus van He velingen. Bijeenkomst Arboricultura. Voor deze ver. sprak de heer P. A. Luyt, medisch adviseur van de arbeidsinspectie over „Vergiftigingsgevaar bij plantenziekte bestrijding, en de heer P. L. Kieyburg, landbouwkundig adviseur bij de arbeids inspectie over „Verschillende ongevallen voorgekomen met pulvrisateurs". Na een aangename gedachtenwlsseling volgde slui ting. KOUDEKERK. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van het neutrale kinderherstellings oord bedraagt f. 60.25. Aan het Ingenieursbureau Stuurman al hier is opgedragen de architectuur van 'n nieuw electrisch gemaal voor de Benthui- zer polder. DE NIJENRODE-ZAAK. Schouw op het kasteel. Zooals bekend, is aan het slot van de behandeling van de Nljenrode-zaak door het Amsterdamsche Gerechtshof besloten een schouw op het kasteel te houden. Zoo bevonden zich hedenmorgen te half elf de president, mr. Joh. M. Jolles, de r&adshee- rn jhr. mr. J. F. Lewe van Nijensteln en mr. N. J. M. Smit, de griffier mr. H. F. W. Jeltes, de advocaat-generaal mr. J. Ver steeg, de verdedigers mrs. Mulder Massis en Kapeyne, alsmede de heer Onnes van Nijenrode zich binnen de poorten van het kasteel. Spoedig kwamen ook de verdedigers van Koning, de heeren Kokosky en Levenbach en de inspecteur van politie Posthuma met enkele leden van het politiecorps te Breu- kelen, die het eerste onderzoek hebben in gesteld. Onnes leidde het gezelschap door zijn zijn voormalige behuizing en gaf alle ge- wenschte inlichtingen. Een proef wijst uit, dat Onnes ln den bewusten nacht in z'n slaapkamer geen gerucht van beneden heeft kunnen hooren. Alles ls daarvoor te massief. Vervolgens neemt het Hof plaats aan een tafel en begint een rechtzitting met den vroegeren kasteelheer als verdachte. Verschillende getuigen worden gehoord, waarna de „schouw" ten einde is. AMSTERDAM, 2 Dec. Ongeanimeerde markt. Algemeen lager koerspeil onder leiding van Koninklijke Olie. A.K.U. lager. Amerikanen gedrukt. Beleggingen prijshoudend. Het blijkt thans meer en meer dat de ge drukte stemming van Wallstreet niet na laat haar stempel op onze Beurs te druk ken. Nu in Amerika de koopbeweging is ver dwenen en de koersen een dalende richting inslaan, trekt men zich hier eveneens van de markt terug en wacht men af hoe de naaste ontwikkeling zal zijn. Op het oogen- blik ontbreken in ieder geval de stlmulee- rende factoren die aan het beursverloop een andere richting zouden kunnen geven. De dividend-declaraties in Amerika wer den overstemd door de arbeidsmoeilijkhe- den o.a. bij de spoorwegen, waar de werk nemers eischen stellen inzake loonen en werktijden, terwijl de geschillen ln de staalindustrie blijkbaar nog niet geheel zijn opgelost. De aarzelende houding die hierdoor in de hand wordt gewerkt, weer spiegelde zich aan het Damrak, waar een uitgesproken ongeanimeerde toon heersch- te en de koersen over de geheele linie op lager peil openden, zonder dat zich in het verdere verloop eenig herstel van beteeke- nis voordeed. Het maakte vooral een minder goeden indruk, dat Koninklijke Olie flauw ge stemd was en op 392Vj% opende, dus bijna 10% beneden het peil van gisteren. Welis waar trad later een licht herstel in tot 394Vi°/o, maar aan de ongeanimeerde stem ming deed dit niets meer af. Ook de Ame- rikaansche Oliefondsen waren gedrukt. In de andere hoeken waren de koersver liezen niet zoo sterk geprononceerd als in het hoofdfonds. Alleen het 2"/s% lagere koerspeil waarop aandeelen A.K.U. zich be wogen. was wel erg teleurstellend en moest klaarblijkelijk worden opgevat als een re actie op het goede effect van de liquidatie der Associated Rayon. Wat de sulkerafdeeling betreft, hier no teerden de fondsen slechts weinig beneden het vorige peil. H.V.A. en Java Cultuur verloren 2 pCt„ Vorstenlanden, Nisu en Koloniale Bank slechts een fractie. In de Rubberafdeellng stond Amster dam Rubber onder den sterksten druk. Het fonds moest 5% afstaan. Tabakken luste loos en weinig veranderd. Van Industrlee- len liep Unilever 3 pCt. terug, Philips 5 pCt. bij zeer kalme affaire. De scheep vaartmarkt ontkwam niet aan de alge meen lustelooze en lagere tendenz. Ame rikanen waren overeenkomstig Wallstreet algemeen zwak gedisponeerd. Beleggingen meerendeels prijshoudend en zeer kalm. WISSELKOERSEN. van LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Geboren: Jacobus Johannes, zoon 1. Gijzenij en J. J. Otgaar. Ondertrouwd: H. Westhoeve 46 jaar G. v- d. Berg 22 jaar. Overleden: Johs. Noordanus, 66 jaar, weduwn van G. Bogaards Jannige van Es, 60 jaar, egchtgen. van J. Vermeulen. .Londen 8.02 (9.013/4); Berlijn 73.96 (74.—); Parijs 8.57 3/4 (8.57 3/4); Brussel 31.10'/j (31.06'/i); Zwitserland 42.27 (42.26) Kopenhagen 40.21'/! (40.271/2; Stockholm 46.50 46.50); Oslo 45.32 1/2 (45.32 1/2); New York 1.83 3/4 (1.83 3/4); Praag 6.51 (6.51). Prolongatie 13/4—1'/! Part. disc. 1— 1/16; Daggeld'/:; Registermarken 37 3/8; Credlet Sperrmarken 15 5/8; Effectensperr- marken 131/4; Reismarken 49'/»; Bank papier 39. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. STEUN GROOTE TRAWLVISSCHERIJ. Gelijk bekend is, lag het ln het voorne men van den minister van landbouw en visscherij een bedrag van f. 100000.uit het Landbouw-crislsfonds ter beschikking te stellen voor steunverlecnlng aan de groote trawlvisscherij. In de Nederlandsche staatscourant is thans gepubliceerd de cri- sis-steunbeschikking 1936 (zeevisscherij), welke de voorwaarden bevat, waaronder deze steun zal worden verleend. LIJK GEÏDENTIFICEERD. Het lijk, dat gistermiddag op het Zui- derstrand te IJmuiden ls aangespoeld, is door de familie herkend als te zijn van D. Bal, oud 32 jaar, gewoond hebbende te den Haag. een der opvarenden van den verongelukten logger „Sch. 179". WADDINXVEEN. Door de manslidmaten der Geref. Kerk werden uit de door den kerkeraad gestelde dubbeltallen gekozen, voor ouder ling de heer N. P. Slegtenhorst en voor diaken, de heer H. van Leeuwen Hz. WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Ingekomen: uit Gouda J. van Winger den, A 64 uit Amsterdam D. van 't Wout, A 180 uit Leiden J. J. Wiethof. B 64 uit Schiedam Tr. de Kroon. A 68 uit Den Haag D M. G. van der Plóeg. B 372 uit Leimuiden M, E. van Muyden, B 169 uit Hazerswoude J. E. H. Staffelen, B 175. Vertrokken: c. W. Otte naar Amsterdam, Prinsengracht 549 K. H Blom naar Al phen, Mauritsstraat 25 H. Th. F. Bank naar Leiden, Musschenbroek 19 J. Schenk naar Heemstede. Jan Miesemol- naarsplein 18. ZWAMMERDAM. Gevonden: een bos sleutels; een or derboekje met-rijbewijs. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. AMSTERDAM, 2 Dec. 1936. Veemarkt. 194 vette kalveren le kwal. 5863, 2e kwal. 5056, 3e kwal. 4448 per K.G. levend ge wicht; 36 nuchtere kalveren 710 p. stuk: 241 varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4950, zware varkens 4849, vette varkens 4748 per K.G. slachtgew. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BENTHUIZEN, 1 Dec, Veiling. Aanvoer 392 kipeieren, prijs f. 3.96f. 6. KOUDEKERK, 1 Dec. Eierenveiling „Kou dekerk Rijndijk". Aanvoer 2127 stuks. Kipeièren f.55.30; kuikeneleren f. 3.804.80 per 100 st.; Boter 5766 cent; Kaas 2226 et.; Hanen 60 100 cent; Kippen 6080 cent; Konijnen 60 cent tot f.2; Duiven 810 cent per stuk. VEUR, 1 Dec Aangevoerd: 22961 kippen eieren f. 4.856.00; 7 eendeneieren f.5: 263 kippen f. 0.20—1.10; 17 eenden f 0.20—0.75; 213 konijnen f. 0.20—2.25; 11 duiven f. 0.08 -0.20. WOERDEN. 2 Dec. Aanvoer 200 partijen kaas; le kw. f.20—22.50; 2e kw. f. 18— 19.50. Handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3