LUX TOILET ZEEP m Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 December 1936 Darde Bid No. 23524 has- BINNENLAND ^-^erras ^IClo kennissen mei een ivetkom feestgesc Lnl! VRAGENRUBRIEK CORRESPONDENTIE Jezoek van H.M. de Koningin aan de Groote Kerk. Om den stand der werkzaamheden in oogenschouw te nemen. Gistermiddag heeft H. M. de Koningin tederom een bezoek gebracht aan de Groot? Kerk te Den Haag, waar het luwelijk van Prinses Juliana met Prins Bfrniiard op 7 Januari as. zal worden ingezegend, ten einde den stand der werk- namheden in oogenschouw te nemen en uitwijzingen voor de regeling der plech tigheid te geven. Slechts weinigen was het lort tevoren aangekondigde bezoek bekend, doch het publiek schijnt voorl in deze dagen een bijzondere intuïtie voor deze dingen te hebben, want reeds voor half drie stonden verscheidene Honderden men- rrhen voor den ingang van de kosterij nabij d; Torenstraat te waohten, zoodat de poli tie tenslotte met eenige manschappen den reg vrij moest houden. Te 10 minuten over half drie arriveerde onder het gejuich der menigte een enkele hofauto. waarin de Koningin, vergezeld van een hofdame, was jezeten. Bij den ingang der kosterij werd Hare Majesteit onvangen door eenige kerk- rcogden, waarna zij het gebouw betrad. Het bezoek duurde precies een half uur. Do menschen bleven geduldig wachten en loon te 3.10 uur, de Koningin aan den ingang der kosterij verscheen, ging er op nieuw een luid gejuich op. Van de kerk keerde H. M. naar het paleis Koordeinde terug. Ds. W. L. Weiter. oud-hofprediker en nestor onzer oud-predikanten, zal prof. ibhink bij de inzegening van het vorstelijk huwelijk in de Groote Kerk assisteeren. Naar wij vernemen aldus het Vad. rordt hiermee een llevelingswensch der Prinses vervuld, die haar godsdienstleeraar ^durende ruim vier jaar, en haar beves- iger tot lidmaat der N.H. Kerk, zoo gaarne un de inzegening van haar huwelijk zag (eelnemen. Wden van de spoorbaan. Twee machinisten gehuldigd te Groningen. Men zal zich herinneren, dat in den iond van den eersten October van dit iaar i sneltrein naar Groningen dicht bij Nolle in botsing kwam met een grooten rachtwagen. die een onbewaakten overweg eerde, juist op het moment dat de ïin het kruispunt bereikte De vrachtwagen was geladen met cylin ders buta-gas dat als gevolz van de bot- 'ns ontplofte, terwijl vrachtwagen, loco- otief en tender binnen enkele seconden a vlammen waren gehuld. Het locomotiefpersoneel verloor ziin te- inwoordigheid van geest niet en ofschoon kleeren van de belde machinisten reeds am hadlen frrvat en de geheele locomotief ui vlammenzee geleek, zetten zij de rem- ten aan. brachten den langen trein tot tand en sprongen toen eerst van de tachine. als brandende frl'tkels. Met vreeseliike brandwonden werden zii aar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, 'en hunner verkeerde langen tüd in levens- aar. doch gelukkig konden beiden in et midden van November het ziekenhuis lis hersteld verlaten. Het waren de hoofdmachinist Huisman de leerling-machinist van Dijken, beiden it Groningen, die door hun heldhaftig oo gden en trouw plichtsbesef wellicht een tooten treinramp hadden voorkomen. De directie van de Nederlandsche Spoor den kende den hoofdmachinist reeds fder een eervolle vermelding toe. Echter 's de reizigers, die den eersten October in «n bewusten trein hadden gezeten wensch- aan hun gevoelen van bewondering en mkbaarheid ten opzichte van het held- Iti» gedrag dezer mannen uiting te geven vormde zich een comité onder leiding n ihr. mr. dr. D. R. de Marees van Swln- ten te Groningen. Gistermiddag kwamen vele reizigers en 'dere belangstellenden in de tweede klas luchtkamer van het hoofdstation te Gro- z?n biieen om de beide machinisten, die «rgezeid waren van hun vrouwen en an- «re familieleden, te huldigen. Het woord werd gevoerd door ihr. de l^rees van Swlnderen. die in zijn toespraak teerst- woorden van deernis sorak met «nabestaanden van het eenige slachtoffer "n de botsing, den chauffeur van den |n zhtwagen waarna hit zeer uitvoerig ver fde wat. zich in avond van den eersten .Wbber tusschen Dedemsvaart en Zwolle u- algesDee'.d. Spr uitte ziin bewondering !«r de houding van het treinpersoneel na P ongeluk, doch hoe lofwaardig die ook I'1- ...helden van de spoorbaan", aldus zijn toch zii geweest die op de machine groen en eerst dachten aan de veiligheid let leven van de reizigers, alvorens aan :n lijfsbehoud te denken. 'oen wij na de botsing veilig en wel od <1 welland stonden, aldus ging spr. voort "zagen hoe de beide machinisten met '"""Wonden overdekt in een ziekenauto «den gedragen om naar Zwolle te wor- l 'etvoerd. toen ging van alle passagiers «enige bede omhoog, dat deze mannen ™Mdevole verpleging en wetenschap- kennis in het leven zouden kunnen i Deze bede is gelukkig in vervulling Bnan Kim 4; -Hiiis de vele treinreizigers overhan- Ou iW' Geide machinisten als bliik van KM ^'"wondering en dankbaarheid een L"'11 horloge met inscriptie en een gou- benevens een oorkonde. "o'tl de heer Hulsman als zijn collega lla. danltten voor de hulde die de S15 'len hadden gebracht. De heer I bi?" merHte daarbti nog oo. dat de I 5,; lr? bewijzen van mede'even en sym- aüjn'"e zii in het ziekenhuis te Zwolle lij,1,? "logen ontvangen, er toe hadden I dat zii de kracht en de moed M 0m vTeeselüke oi.lnen van de ^tilden te weerstaan. Geef de sierlijke feestverpakking van Lux Toilet Zeep met waardevolle inhoudI 4 stukken toiletzeep van erkende kwaliteit voor slechts 50 ets. en dan nog een keurig shantung zak doekje er bij cadeau! Maak een lijst van de kennissen, die U hiermede wilt verrassen. ns 105-0161H. 3063 (Ingez. Med.) MENGVERBOD VOOR BENZINE. En een mengverbod voor benzol. De minister van financiën heeft het vol gende bepaald: 1. Ter uitvoering van artikel 2 bis. letter a der wet tot tijdelijke heffing van een bij zonder invoerrecht op benzine wordt met ingang van 1 Februari 1937 voor de aldaar verboden vermenging met benzine mede aangewezen benzol, waaronder, ook voor de toepassing van de verdere voorschriften dezer beschikking, tevens worden begrepen andere benzolkoolwaterstoffen en alle in hoofdzaak uit benzolkoolwaterstoffen be staande, met of zonder bewerking of ver menging als motorbrandstof geschikte vloeistoffen. 2. Mede met ingang van 1 Februari 1937 en zulks zoowel wat het in het vrije verkeer brengen, als wat het ten vervoer aanbie den, het vervoeren en het in voorraad heb ben betreft, zal alle benzol per kilogram ten minste 20 milligram furfural benevens 10 gram aethyleendichloride, terpentijn of lijnolie moeten bevatten en zullen deze herkenningsmiddelen of bestanddeelen welke daarvan afkomstig zijn, zich niet in benzine mogen bevinden. 3. Het onder 1 genoemde mengverbod en het onder 2 veer benzol ingestelde meng- gebod gelden niet voor benzine en ben zol welke met vergunning van een inspec teur der invoerrechten en accijnzen met elkander worden vermengd. Voorts geldt nog een aantal uitzonde ringen ten aanzien van het onder 2 be paalde. DE VRIJDENKERSVEREENIGING „DE DAGERAAD". Vragen van Kamerleden beantwoord. Op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid de Marchant et d'Ansembourg, betreffende beëindiging van de uitzendin gen van de vrijdenkers radio omroepver- eeniglng en verbod en ontbinding van dz vrijdenkersvereen „De Dageraad" heeft minister de Wilde verwezen naar zijn voor nemen om binnenkort de aan de V.R.O. ver leende voorloopige machtiging in te trek ken. De minister van justitie bevordert een onderzoek naar de gedragingen der ge noemde vereeniging. Afgezien van de uit komsten van het onderzoek kan de onder- werpelijke materie niet worden gescheiden van 't algemeen beleid der regeering op hei stuk van de geestelijke vrijheid, waarom trent zij zich. naar bij de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting 1937 aan de Tweede Kamer is medegedeeld, nader zal beraden. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van der Waerdzn in ver band met de verstoring van een openbare vergadering „De Dageraad" te Utrecht, heeft de minister van justitie als volgt ge antwoord. Inderdaad hebben verscheidene perso nen, die de orde der vergadering verstoor hooging wordt opgelegd in gevallen, waarin zij redelijkerwijze achterwege had moeten blijven. Hij deelt voorts nog mede, dat hij in de maand Mei van dit jaar de aan de in specteurs gegeven aanwijzingen nopens het veelvoud der op te leggen verhooging in dien zin heeft gewijzigd, dat thans in ge vallen, waarin geen dwaling of verschoon baar verzuim, doch enkel achteloosheid aanwezig is, zonder dat zich daarbij ver zachtende of verzwarende omstandigheden voordoen, slechts een enkelvoudige verhoo ging behoort te worden opgelegd. Bij die wijziging is tevens bepaald, dat in gevallen, waarin de navordering betrekking heeft op een tijdvak van twaalf maanden of langer, en in die, waarin de inspecteur de enkel voudige verhooging, met het oog op de financieele draagkracht van den belasting plichtige te zwaar acht, een geringere ver hooging kan worden opgelegd. Voor het opnieuw geven van aanwijzin gen aan de inspecteurs acht de minister dan ook vooralsnog geen termen aanwezig. HULDIGING C. SMEENK. Ter gelegenheid van zijn zilveren ju bileum als redacteur van het weekblad „Patrimonium" is het Tweede Kamerlid, de heer C. Smeenk van Arnhem, gisteren in het Jaarbeursgebouw te Utrecht op hartelijke wijze gehuldigd. In de zaal prijk- gedaan o.m. door te werpen met tEn tai van fraaie bloemstukken gezonden MINIMUM MOTORRIJTUIGENBELASTING VOOR LICHTE AUTO's ONEVENREDIG HOOG. De A.N.W.B. dringt aan op verlaging. Zoowel bij de oorspronkelijke wegenbe- la tingwet als bij de met 1935 in werking getreden moioirijtuigen-belastingwet wordt als basis van de bedragen die door bezitters van personenauto's in den vorm van wegen resp. motorrijtuigen belasting ver schuldigd zijn, het gewicht aangenomen. Vroeger was een bedrag van f. 6 per 100 kg verschuldigd, tegen f 8. Evenwel is daarbij een minimum vastgesteld, hetwelk bij de wegenbelasting 1.48 bedroëg en thans op f. 64 is gesteld. Blijkbaar Is de wetgever dus in beide gevallen van een minimum ge wicht van de personenauto van 800 kg. uit gegaan. Naar de meening: van clen A.N.W.B. kon oorspronkelijk hierin weinig bezwaar ge zien worden, omdat ten tijde van de wegen belastingwet slechts weinig auto's beneden deze gewichtsgrens lagen en dus ook slechts in uitzonderingsgevallen eigenaren werden gedupeerd, doordat zij feitelijk naar ver houding van het gewicht van hun auto te hocg belast werden. De toestanden zijn nu veranderd, en ver schillende gerenommeerde fabrieken bren gen personenauto's op de markt, waar van het gewicht belangrijk beneden ds gestelde grens ligt, automobielen die uit verkeerstechnisch- en veillgheidsoogpunt aan alle eischen voldoen. Uitgaande van de overweging dat door de aanname van het gewicht a's maatstaf voor de te betalen be lasting, de motorrijtuigenbelastingwet de personenauto aanslaat naar evenredigheid van de aan den weg veroorzaakte slijtage, en er verder rekening mede houdende dat de lichte auto ook minder ruimte op den weg inneemt, komt het den A.N.W.B. voor. dat het als onlogisch moet worden be schouwd, indien vóór een wagen van 500 of 600 kg hetzelfde moet worden betaald ais voor een van 800 kg. Dit valt te meer op. waar vrijwel alle an dere kosten verbonden aan het houden van een zeer lichte auto in haar geheel oo een lager niveau gelegen zijn. Aangenomen mag worden dat de te hooge motorrijtuigenbe lasting vele niet-automobilsten, die anders over zouden gaan tot het aanschaffen van een lichte auto, daar thans van terughoudt. Een verlaging van de minimum belasting behoeft dus geen verlaadde inkomsten voor de schatkist tengevolge te hebben. In verband met een pn ander heeft het bestuur van den A.N.W.B in een met. rede nen omkleed adres tot de ministers van waterstaat en financiën het verzoek ge richt te willen bevorderen, dat het mini mum bedrag voor Dersonenauto's, zooals dat thans in de motorrijtuigenbelastingwet is vastgelegd, omlaag wordt gebracht tot een grens die zich aan de gewijzigde om standigheden aanpast. allerlei voorwerpen en hebben deze lieden zich met geweld verzet tegen de aanwezige rechercheurs van politie. Tegen een aantal personen, die allen tot de N S.B. behocren, is thans nog een onderzoek gaande op grond van zeer ernstige verdenking, dat zij zich aan de bovenbedoelde feiten hebben schuldig gemaakt Reeds thans kan wor den medegedeeld, dat onderscheidene N.S.B.-leden, wier jndentiteit is komen vast te staan, de vergadering hebben be zocht en dat zij van Amsterdam naar Utrecht zijn vervoerd in autobussen, welke door een gewestelijk organisatie-inspecteur van de N.S.B. daartoe waren besteld Dat tuschen het gebeurde in de Dage raadsvergadering te Utrecht en den overval te Weesperkarspel in Juli 1.1. verband zou bestaan, is tot dusver niet gebleken, be houdens dan in dezen zin, dat tusschen beide gebeurtenissen een zekere verwant schap niet te miskennen valt. In beide gevallen toch heeft men te doen met soort gelijke zeer laakbare handelingen, welke door de daders blijkbaar als oorbare strijd- methoden werden beschouwd. Eenige ge gevens. dat er op zou wijzen, dat een speciale organisatie tot het bedrijven van terreurdaden zou bestaan, is er niet. In gevallen, waarin de verstoring der orde in een vergadering niet is uitgegaan van hen, die haar hebben belegd, doch van tegenstanders, behoort de politie van haar bevoegdheid uit art. art. 22 der wet tot regeling en beperking der uitoefening van het recht van vereeniging en vergadering, indien eenigszins mogelijk, geen gebruik te maken. Zij is zich daarvan wel bewust. Het kan echter voorkomen, dat de verstoring der orde van dien aard is, dat geen ander middel zich tot doeltreffend herstel leent. door verschillende gewesten en afdeelin- gen van het Ned. Werkliedenverbond Pa trimonium, uit de kringen der A.-R. Partij en van verschillende instanties in de Chr. sociale beweging- Een groot aantal telegrafische geluk- wcnschen kwam mede in. Daaronder wa ren er van de ministers dr. H. Colijn, ar. J. R. Slotemaker de Bruine, mr. P J. Oud. dr. L. N. Deckers en mr. J A. de Wilde, van den voorzitter der Tweede Kamer, prof. P. J. M. Aalberse. van de Tweede Kamerle den mr. J. Terpstra en J. Schouten. Staats raad dl*. A. A- L. Rutgers, de Prot. Chr. I Arbeidersinternatlonale enz. 1 Namens het Verbond heeft de vice-voor- zitter, de heer J Hollander van den Haag den jubilaris een 9-deelige Duitsche ency clopaedic en namens het dag. bestuur een etui met vulpen en potlood aangeboden. Voor de bestuursleden van de bij het Chr. Nat. Vakverbond aangesloten organisaties sprak de heer D de Ridder van Amster dam. die een bureau met stoel aanbood: voor het Chr Nat. Vakverbond de voorzit ter, A. Stapelkamp van Utrecht, die een schilderij van Talma in lijst aanbood: voor de Chr. iPsych Centrale voor school en be roep de vice-voorz., K. Kruithof die een bureaulamp offreerde; voor de Centrale voor Werkloozenzorg, H. J. Hemmes, onder aanbieding van een schilderijvoor de medewerkers aan het blad Patrimonium, dr. K. Dijk van den Haag: voor de A. R. Eerste Kamerfractie, jhr. A. H. v. Citters; voor de A-R. Tweede Kamerfractie A. Zijlstra en mi*. T. v. Dijken; voor de Chr. Hist. Tweede Kamerfractie H. Baron van Boetzelaer van Dubbeldam: voor het Cen traal Comité der AR Parijt, het oud- Tweede Kamerlid, dr. F. J, Beumer* voor de C'ir. Werkgeversver., mr- A. Hoekema; NAVORDERING VAN OMZETBELASTING, voor de Chr. Boeren- en Tuindersbond. mr. W. Pip: het Ferste Kamerlid, jhr. mr. H. Op de schriftelijke vragen van hett\ v Asch van Wijck van Doorn; voor Tweede Kamerlid den heer Westerman be- den kerkeraad der Geref. Kerk v>n Arn- treffende liet navorderen van omzetbelas- ]1Gm ds j. Douma; voor de A.R. S'aten- ting ingevolge art. 28 van de wet op dc club jn Gelderland, wethouder D. Gosker omzetbelasting heeft de minister van van Apeldoorn. tal van afgevaardigden financien om. het volgende geantwoord. van verschillende Chr. vakbonden en van De minister staat inderdaad op het verwant£ chr. sociale organisaties en een standpunt dat de negenvoudige verhooging t aantaI particulleren. Aan het einde biaSgeblekenC^ntduiking! 611 I drukbezochte receptie heeft de heer H S te A, - D? kindsraf ek cechaait indién 't belastbaar in'.:-men minder is dan f. 1400 f. 100 f. 1400 of meer. doch mind, dan f. 1500 f. 110 f. 1500 f. 1600 f. 1700 f. 1800 f. 1900 f.2000 f. 2300 f. 2600 f. 3000 of meer f. 1600 f. 120 f. 1700 f. 130 f. 1800 f. 140 f. 1900 f. 150 f. 2000 f. 160 f.2300 f.170 f. 2600 f. 180 f. 3000 f. 190 f. 200 Smeenk een woord van dank gesproken. EEN OFFICIEEL BRUIDSLIED". De sub-commissie voor den kinderzang van het Comité tot luisterriike viering van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft uit een aantal ingezonden liederen een keuze gemaakt voor een offi cieel ..bruidslied". De tekst hiervan is van Tiny van Elmey en de muziek van Louis Schwirtz Het lied wordt het vorste1 iik Daar direct na den ondertrouw oo 19 December toesezonden. Deze uitvoering heeft een recresentatief karakter, zoodat zii zal ge schieden namens de geheele Nederlandsche jeugd. STADHUISPLANNEN IN AMSTERDAM. Naar de Tel. verneemt is de belangstel ling voor de Stadhuisprijsvraag te Amster dam zeer groot. De termijn voor aanvrage van het programma van de prijsvraag was gisteren verstreken. Niet minder dan ruim achthonderd belangstellende architecten hebben tot dusver het programma van eischen voor het nieuwe stadhuis gevraagd, terwijl op het oogenblik ook nog verzoeken binnenkomen. Jn'IrHVoi1 «f "i Gisteravond heeft 't Verbondsbestuur dc-n wet bèpa^dd heeft, dat bij Zaling of veri schoonbaar verzuim geen verhooging be- hoort te worden opgelegd. Het is varder juist, dat de minister in een schrijven van 6 Mei 1935 als zijn meening heeft te ken nen gegeven, dat, als vaststaat dat de be lastingplichtige geheel te goeder trouw eenig verzuim heeft begaan of eenige on juistheid in zijn gegevens heeft vermeld, er aanleiding is het opleggen van een verhoo ging achterwege te laten, en dat er slechts aanleiding is deze toe te passen in geval len, varieerende tusschen aanmerkelijke nalatigheid of slordigheid en opzettelijke belastingontduiking. Met het oog op het karakter van den brief van 6 Mei 1935, welke een antwoord bevatte op een schrijven, waarin bepaalde gevallen waren behandeld, is het voor het verkrijgen van een juisten indruk van be lang daarbij bovendien op te merken, dat in genoemden brief tevens is medegedeeld, dat in gevallen, waarin den belastingplich tige het verwijt kan worden gemaakt van meer of minder groote nalatigheid of slor digheid, termen aanwezig kunnen zijn voor het opleggen van de verhooging en dat er slechts dan aanleiding bestaat de verhoo ging achterwege te laten, indien vaststaat, dat de belastingplichtige geheel te goeder trouw eenig verzuim heeft begaan of eenige onjuistheid in zijn gegeven heeft vermeld. Het is den minister niet gebleken, dat de specties zijn, waar de hierboven genoemde maatstaven worden ter zijde gesteld. Ook is de minister niet gebleken, dat de door hem gegeven maatstaven er toe leiden, dat, in het algemeen gesproken, de ver- Bedraagt het aantal kinderen dat voor aftrek in aanmerking komt meer dan vier. dan wordt voor ieder kind boven dat getal, de aftrek gesteld op 2 1/4 maai het bedrag van de hierboven genoemde vermindering. Dezelfde kinderaftrek wordt ook toegepast bii de gemeentefondsbelasting, doch het zuiver inkomen wordt daarna verhoogd met een bedrag, afhankelijk van de klasse, waarin de gemeente is gerangschikt. P. te L. Voor zoover wil kunnen oor- deelen over de door u verstrekte gegevens, is uw aanslag niet te hoog opgelegd. Rente van een spaarbankboekje is u verplicht od te geven. J. W. B. te B. De belasting bedraagt f. 90.23, B. H. te L. Indien er geen wijziging komt in het aantal opcenten welke thans worden geheven dan zal de personeel- belasttng f. 4.50 en de inkomstenbelasting f 23.62 bedragen. W. M. M. te N. Vraag waar de uit drukking „Een blauwe Maandag" aan ont leend is. Antwoord: Onder den blauwen Maandag meent men den Maandag voor het begin der Vasten te moeten verstaan als in de kerk de beelden, het altaar, de dooovont en de kansel met blauwe doeken werden behangen. Ook wordt de volgende verklaring ge geven: blauw had in de middeleeuwen de beteekenis van nietig, van weinig waarde enz.: vandaar „een blauwe Maandag" een Maandag niet niet meetelt, maar als feest dag wordt beschouwd waarOD niet gewerkt wordt. Thans beteekent het een korte doos. Wat de grootste magneet is kunt u in een eneylcopaedle vinden. De derde vraag zult u ze'f moeten uit rekenen J. C. B. te L Neutrale damesgymna- stiekvereenigingen te Leiden ziin: Concordia secretariaat gevestigd bii den leider, den heer J. Nievaart. Jan Lievenstraat. Leiden: Brunhilde. secretaresse mevrouw Dieben- Konings Witte Singel. Leiden: Nieuw Brun hilde. secretaresse mevr. van der Kloot. Vletweg 30. Zoeterwoude. A. M. te L. Zij komt niet voor uitkee- ling krachtens de Ziektewet in aanmer king D. v. d. S. te L. Ingevolge art. 13. sub 2 der Warenwet wordt een jaarlijksch recht geheven van eik bedrijf als nader in ten algem. maatregel van bestuur aange geven. Bij vestiging vóór 1 Juli is het ge heele jaerlijksche bedrag, bij vestiging op of na 1 Juli is de helft van het jaarlijksch bedrag verschuldigd. J. J. te L. Waarschijnlijk is uw doch tertje per week aangenomen. Een opzeg gingstermijn van een week moet dan in acht genomen worden- Bij ziekte gaat loon- bctaling slechts gedurende een betrekkelijk korten'tijd door Abonné te L. Of de verkooper het recht heeft de goederen weer terug te vor deren om vervolgens uit de opbrengst de verschuldigde bedragen te verkrijgen, hangt geheel af van de overeenkomst, die indertijd gesloten is. Het ligt echter wel min of meer voor de hand. dat inderdaad de verkooper zich dat recht voorbehield. H M. P tc L. De internationale .'cbaakspelregels zijn in een boekje verza meld en verkrijgbaar bij den heer J. W. H. J. Wildenboer. Waldorpstraat 274, Den Haag tegen den prijs van f. 0.30. J. D- te O. Voor het huldeblijk der watersportliefhebbers kan men gelden storten op giro 5858 ten name van H. A. M- Roelants, Schiedam, afdeeling Waterkam pioen, met vermelding dat het bedrag, be stemd is voor het huwelijksgeschenk der watersport. IJMUIDEN KRIJGT EEN STERKE ZEESLEEPBOOT. Naar ons wordt medegedeeld zal met in gang van morgen door bureau Wijsmuller een sterke zeesleepboot in IJmuiden worden ge^tationneerd. Hiermede wordt voldaan aan een door velen geuiten wensch. INTERNAT. SPORTTENTOONSTELLING GAAT NIET DOOR. Naar men ons mededeelt is het plan tot het houden van een internationale ten- toonst0llmg op het gebied van sport en toe risme in den zomer van het volgend jaar te Amsterdam opgegeven, aangezien er te weinig belangstelling voor bleek te bestaan. P. M. K. te N. Natuurlijk blijft er zeer veel te wenschen over, maar er woidt veel meer gedaan dan men zelfs ook maar vermoedt. Bovendien ooi: meer dan in veie andere landen. Bedoelde uitgave bewijst dat aan ieder die haar ernstig leest en dat is ook de waarde en de strek king er van. Dit is geen theorie van de re geering, zooais u schrijft, doch een balans der practische maatregelen. Dat het leed hiermede niet gelenigd is, staat vast, maar noch door de regeering, noch door den schrijver van dit boek wordt dat ntkend. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van handel, nijverheid en scheepvaart, zal op Donderdag 3 December niet plaats hebben. Bii Kon. besluit is bevorderd tot com mandeur in de orde van Oranje Nassau Phs. van Ommeren Jr.. te Was-renaar. UIT NED. OOST-INDIË. GEWIJZIGDE PASSAGE-REGELING VOOR LANDSDIENAREN. BUITENZORG. 1 Dec. (Aneta) De gouverneur-generaal bepaalde dat de ge- wiiried- na=sage-re»eling voor l-nd?i'=-i- ren, naar Nederland vertrekkende od den- zelfoen datum ingaat als is vastgesteld voor het vertrek uit Holland, n.l. 1 De cember.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9