LE1DJCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag f December 193( Gemeenteraad Oegstgeest Begrooting in twee uur afgehandeld KERK- EN SCHOOLNIEUWS LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS treedt zij in werking op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin evengenoem- de termijn van één jaar verstreken is; de beoogde bezuiniging zal dus eerst met in gang van 1 Januari 193$ kunnen worden verkregen. subsidie cursus voor vrouwen VAN WERKLOOZEN. Bij besluit van 23 December 1935 kende de Raad aan de Commissie in zake Huis houdelijke Voorlichting een bijdrage van f. 200 toe in de kosten van door die Com missie in dit jaar te geven cursussen aan vrouwen van werkloozen en anderen, wier inkomen tengevolge van de heerschende economische omstandigheden belangrijk is gedaald. Thans vraagt de Commissie een bijdrage van de gemeente, groot f. 400. in de kosten van de cursussen gedurende het cursus jaar 1936'1937. De kosten van die cursussen worden door haar begroot op f.700; een bedrag van f. 300 heeft de Commissie bereids van ver schillende vereenigingen en instellingen ontvangen. Uit het bij het verzoek overgelegd ver slag over het tijdvak 1 Augustus 193531 Juli 1936 blijkt, dat de arbeid van de Com missie belangrijk mag worden genoemd. In genoemde periode werd aan 203 huis vrouwen onderricht in naaien en koken ge geven. Er bestaat dan ook wel aanleiding om ook voor het cursusjaar 1936 1937 een bij drage aan de Commissie te verleenen. Het is B. en W. intusschen gebleken, dat, om een sluitende begrooting van de cur sussen te verkrijgen, een bijdrage van f. 300 voldoende kan worden geacht. En hoewel er in dezen tijd het streven op gericht dient te zijn. dat de subsidies uit de gemeentekas dienen te worden ver laagd. in plaats van verhoogd, meenen B. en W. dat in casu reden aanwezig is om een bij-drage van f. 300 aan de Commissie te verleenen. In verband toch met de opheffing van het Leidsch Crisiscomité, is de bijdrage ad f.300. welke dat Comité ten behoeve van de cursussen 1935'1936 verleende, voor de Commissie verloren gegaan. verbreeding haagweg. In het voorstel van 24 Juni 1935 inzake de verbreeding van den Haagweg van nabij de Vink (km.punt 15.236) tot kort bij de Da Costastraat km.punt 16.2321 deelden B. en W. mede. dat zij bij het Rijk er op hadden aangedrongen ook het weggedeelte tusschen kwm.punt 16.232 en de draaibrug over de spoorweghaven (km.punt 16.440) in deze verbetering te betrekken en dat de besprekingen hierover nog worden voortgezet. Deze onderhandelingen hebben tot overeenstemming geleid, zoodat B. en W. thans het plan tot verbetering van den Haagweg van de Da Costastraat tot de Spoorhavenbrug kunnen aanbieden. Er is een hoofdrijbaan ontworpen met een breedte afwisselend tusschen 7.70 M. en 9 M.. aan weerszijden waarvan verhoog de betegelde voetpaden zijn geprojecteerd. Het Rijk zal den rijweg aanleggen, terwijl de gemeente zal zorg dragen voor den aan leg van de trottoirs en van een voldoend ruime rioleering. De kósten van de door de gemeente uit te voeren werken worden ge raamd op f. 3100: hierin zal het Rijk bij dragen tot een bedrag van f. 1600. De trottoirs en de rioleering blijven eigendom van de gemeente, en zullen door haar worden onderhouden. Door aanvaarding van dit plan wordt het mogelijk den Haagweg van de Vink tot de traverse door Leiden in zijn geheel te verbreeden, terwijl tot verbetering van het weggedeelte van het Noordeinde tot den spoorweg Leiden—Woerden.' reeds ingevol ge besluit van 17 Februari 1936 met steun van het Werkfond 1934 werd overgegaan. Over de verbreeding van de Spoorhaven brug worden onderhandelingen gevoerd. Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn llnkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af. (Indien geen enkel deel van den wagen verder dan 30 meter van een brandende straatlantaarn verwijderd is, mogen iile lichten gedoofd zijn.) DE VLUCHT VAN MOLLISON. De Britsche vlieger Mollison, die wil trachten het record LondenKaapstad te verbeteren is om 16.45 (G.M.T.) te Khar toem geland. Hij is nog hedennacht we der gestart en is hedenochtend 5 20 te Ki- sumu aangekomen. Een uur later vertrok hij weer. Hij hoopt morgenochtend in Kaapstad te zijn. De Noord-Wester-storm. Twee ongevallen in Den Haag. Een sleepschip gezonken bij Schokland. De Noord-Westerstorm heeft hedenoch tend te Den Haag twee ongevallen veroor zaakt. Om 8 uur werd een bewoner van de Trompstraat, die op de flets in de Thor- beckelaan reed, door den wind gegrepen en tegen een auto geworpen. Met 'n zware hersenschudding is het slachtoffer door den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Een half uur later is ln de Laan Copes van Cattenburgh de wielrijdster, B. de V., wonende ln de Acaciastraat, omver ge waald. tengevolge waarvan zij een ernstige beenbreuk bekwam. De Geneesk. Dienst bracht haar even eens naar het ziekenhuis Zuidwal. Loodsdienst gestaakt. In verband met den storm is de loods dienst te IJmuiden gestaakt. Drie schepen hebben vastgemaakt. Opvarenden van gezonken schip gered. Gisteravond om tien uur is in de haven van Schokland binnengekomen de sleep boot .DisDonibel" uit Zwolle met aan boord de drie opvarenden van het sleepschip ..Noordgeul", thulsbehoorende ln Rotterdam De ..Disponibel" was met dit schip, dat duizend ton meet en geladen is met grint, op weg van Ruhrort naar Lemmer. od het IJsselmeer werd de sleep gisteravond door den opkomenden N.W. storm overvallen, met het gevolg dat de ..Noordgeul" los sloeg en ln zinkenden toestand kwam te verkee- ren. De bemanning, bestaande uit schipper van Meel. diens vrouw en een knecht, kon den zich ttldlg aan boord van de sleepboot begeven. Hedenmorgen werd gerapporteerd dat 't schip gezonden is. Alleen het stuur steekt nog boven water uit. bestuurder bemerkt. H. gaf signalen, waar op mevr. S. op haar rijwiel stapte en ver volgens wegreed, waarbij zij blijkbaar de macht over haai' stuur niet heeft kunnen houden. Zij slingerde langs den weg en werd door de auto aangereden. De vrouw sloeg tegen den grond. Zij bleef gewond liggen. Met een diepe wonde aan het achter hoofd en schaafwonden is het slachtoffer in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis te Eemnes vervoerd. TREINONTSPORING TE HAARLEM. Aanzienlijke vertraging in het spoorwegverkeer. Disteravond heeft het treinverkeer te Haarlem aanzienlijke vertraging ondervon den als gevolg van het ontsporen van een ran: eerde el op de westzüde van het stationsemplacement. Om kwart voor negen ziin daar door tot nu toe niet vastgestelde oorzaak op het kruispunt van de lijnen naar IJmuiden. Zandvoort en Den Haag twee ledige electrische personenrijtuigen op een wissel uit de rails eeloopen. Het spoor werd hierdoor geheel versperd, zoodat alle ver trekkende en binnenkomende treinen langs een omweg van en naar het station moesten worden geleid. Dit bracht voor lederen trein een vertraging mede van enkele minuten. Onmiddellijk is personeel gerequireerd om de gederailleerde treindeelen weer in het goede spoor te brengen. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. WIELRIJDSTER DOOR AUTO AAN GEREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Ongeluk mede te wijten aan slechte wegverlichting. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft in de Middelwijkstraat, tegenover de zui velfabriek „de Soester" te Soest een ernstig ongeluk plaats gehad, waartoe voor een groot deel de ter plaatse slechte verlichting het hare heeft bijgedragen. Mevr. S. uit Eemnes. stond met haar rijwiel op den straatweg, toen uit de rich ting Baarn een personenauto van een taxi- onderneming uit Soest, bestuurd door den heer Chr. H. naderde Mevr S. stond achter een brandend middenlicht en werd eerst toen de auto haar genaderd was door den De chauffeur gewond. Op den onbewaakten overweg bij Sidde- buren (Gr.) is gistermorgen omstreeks tien uur een vrachtauto door een passeerenden trein gegrepen, waarbij de bestuurder van de auto er betrekkelijk goed is afgekomen. De met karton beladen vrachtauto van de Gebr. van de Baan. uit Delfzijl, werd op dit punt gegrepen door den trein, die om half tien uit Delfzijl naar Groningen was vertrokken. De wagen werd een 25-tal me ters door den trein meegesleurd, waarbij het vehikel totaal werd vernield De be stuurder van de auto. van de B. bekwam een lichte hoofdwonde en is. na verbonden te zijn, naar Delfzijl vervoerd. Hoe het on geluk is ontstaan, heeft men nog niet kun nen constateeren. Het uitzicht is ter plaatse goed. De trein had een kwartier op onthoud. NEDERL. INGENIEUR GEARRESTEERD IN MOSKOU. Reeds een maand gevangen gehouden. De Nederlandsche ingenieur W. F. de Wit is in het begin van de vorige maand door de Gepeoe in Moskou gearresteerd en wordt daar sindsdien gevangen gehouden. Ir. De Wit is al eenige jaren in Rusland werkzaam en verbleef dezen zomer eenige maanden met verlof te Enkhuizen, waar zijn familie woonachtig is. Na beëindiging van dit verlof vertrok hij weer met zijn vrouw naar Moskou, waar hij spoedig door de Gepeoe gevangen werd genomen. De familie, die door de vrouw van den ge arresteerde op de hoogte werd gebracht,, heeft zich dadelijk met het ministerie van Chronische hoofdpijnen verdwenen. Toen oorzaak weggenomen werd. Meestal krijgt U hoofdpijn zoodra afval stoffen te traag door Uw afvoerorganen worden weggevoerd, waardoor Uw bloed verontreinigd wordt. Zorg daarom dat Uw afvoerorganen goed functioneeren. Spoor met de zes minerale zouten ln Kruschen Salts Uw afvoerorganen op zachte wijze aan tot gezonde en geregelde werking, zoo dat zelfs het laatste deeltje achtergebleven afval volkomen wordt verwijderd. U zult spoedig de gevolgen bemerken van die in wendige schoonmaak: Uw bloed is zuiver en verfrischt. Klachten als hoofdpijn, ver moeidheid en neerslachtigheid, behooren tot het. verleden, want de kleine dagelljk- sdhe dosis Kruschen Salts heeft de oorzaak van deze kwalen weggenomen. Mej. G. R. te L. schrijft: „Eenigen tijd geleden leed Ik aan chronische hoofdpijnen. Ik probeerde verscheidene middelen, maar lk kon dat loome, vermoeide en lustelooze gevoel niet kwijt raken en eiken morgen weer zag lk tegen den nieuwen dag op. Toen ik eens een paar dagen uit logeeren ging bij een oom en tante, die beiden in de 70 waren, verwonderde ik mij voortdu rend over hen, hoe gemakkelijk zij hun bezigheden verrichtten, opgewekt en geluk kig: zij leken jaren jonger dan zij waren Ik vertelde hun wat mij scheelde. „Dan moet je eens aanwennen, wat wij reeds jaren doen. Een tipje Kruschen Salts 's ochtends in je eerste kop thee." Dat was een half jaar geleden en sinds dien ben ik oneindig veel beter. Zonder hoofdpijn en met een gevoel dat het leven nu de moeite waard is. Kruschen Salts is werkelijk schitterend." Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. 3067 (Ingez. Med.) Bultenlandsche Zaken in verbinding gc steld. dat thans via den Amerikaanschen gezant probeert iets te doen. Het schijnt niet bekend te zijn op welke gron den de arrestatie heeft plaats gevonden of waarvan ir. De Wit wordt verdacht. (Tel.) bleek te woeden in een groote zaal zestien weefgetouwen stonden opgesteld I Het blusschlngswerk werd aanvanieUik I ten zeerste bemoeilijkt door de geweldig» 1 rookontwikkeling, doch de brandweer wfiJ I tenslotte het vuur te beperken tot het mid 1 dengedeelte der zaal. Vier weefgetouwen I gingen geheel in de vlammen op, terwiil I weer andere ernstige waterschade kregen 1 De totale schade wordt geschat op circa I f. 15.000. Ook de bedrijfsschade is zeerl groot, temeer daar de fabriek overstelpt I was met orders. Een en ander wordt doorl verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is vermoedelijk! kortsluiting. Vad. fraude met varkens-oormerken. De politie te Dirksland heeft, naar del „Tel." meldt, een warnet van geknoei enl fraude uiteengerafeld, dat over Overflak-| kee gesponnen was door ambtenaren vanl een landbouwcrisisorganisatie. Een contro-| leur en een assistent-merker uit Ouddorp,I een boer uit Mellssant en een varkens-1 koopman uit Sommelsdijk zijn reeds ini het Huis van Bewaring te Rotterdam op-1 gesloten; een tweede controleur uit Oud-| dorp bevindt zich op het raadhuis vanl Dirksland ln bewaring om verhoord tel worden. Bij het onderzoek is gebleken, dat vanl den dienst van den gedetineerden contro-| leur, die met het oormerken van varkens! belast was. nagenoeg niets klopte en datl de controle op het merken uitermate slecht! werd uitgevoerd, hetgeen de knoeierij in del hand werkt. Maandenlang is er zwendel gedreven op I Overfiakkee. Er was een ware handel in I gebruikte en dus ongeldige oormerken! ontstaan en de administratie van den op-I gesloten controleur was geheel in het on-| zere ede. BUITENLANDSCH GEMENGD. BELGISCH KAMERLID VERDRONKEN. Gisteravond is het socialistisch Belgisch! Kamerlid van de Meulebroeck met zijn autol in het kanaal van Gent gereden. Hij isf hierbü om het leven gekomen. BRAND IN EEN TEXTIELFABRIEK TE BREDA. Schade wordt geschat op f. 15.000. Gisteravond tegen half elf ontdekte een waker van den; ijachtveillgheldsdlenst. dat brand was ontstaan in de textielfabriek v/h Firma Verest aan de Markt kade te Breda. Hij waarschuwde de brandweer, die met groot materiaal uitrukte. Hel vuur DE OPLEIDING TOT VERKEERSPILOOT. Met den verkoop van zoo goed als al haar Fokker-verkeersmachines naar het buiten land. heeft de KLM. een van haar hulp middelen voor de ooleidine tot verkeers- oiloot moeten missen. Deze lichtere ver- keersmachines werden regelmatig gebruikt door de adsoirant-vliegtuigbestuurders voor het opdoen van de noodige routine Thans zullen de leerlingen der Rliks- ODleiding. voor zoover zii daartoe de noodige bekwaamheid bezitten, als hulpbestuurder- marconist od de vliegtuigen op de Euro- peesche luchtlijnen fungeeren zoodat zii direct een niet te onderschatten dosis practische ervaring zullen opdoen. DE POSTVLUCHTEN. De Edelvalk is gisteravond om 6.49 op Schiphol aangekomen. Verkoop grond - Verschillende benoemingen - Het huwelijk der Prinses. Gisteravond kwam de raad der gemeente Oegstgeest in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van wethouder van Egmond. De burgemeester en de heer Kru:- zinga waren wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. Na de opening werden de notulen goed gekeurd. Mededecling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken os. een bod van den heer Bik te Lelden op een perceel grond aan den Rhijnzichtweg. Voor het perceel, dat 600 vlerk, meter groot is, wordt f. 6000 geboden. B. en W stelden voor dit bod te aanvaarden Hiermede vereenigde de raad zich. Op voorstel van B en W. werd een ge schilderd portret van den heer H. D. Terwee, oud-burgemeester van Oegstgeest, aange boden door dr. K. Brouwer, onder dank zegging aanvaard. B en W. deelden mede dat zij G. J. Hee- ren, J Handgraaf en J. A. Voskuil met in gang van 30 November 1936 op arbeids contract bij gemeentewerken in dienst hebben genomen. Het loon bedraagt f. 18 per week. Na eelge discussie legde de raad zich bij deze benoemingen neer. Van den minister van sociale zaken is mededeeling ontvangen, dat voor den bouw van 37 arbeiderswoningen door „Buiten- lust" gerekend kan worden op het beschik baar stellen van voorschotten uit 's Rijks kas tot bedragen van ten hoogste f. 23652,80 en f. 84500. Deze kwestie zal in een vol gende vergadering nader worden bespro ken. Op voorstel van B. en W. werd het loon In werkverschaffing voorloopig vastgesteld op f. 15 (kolenbon inbegrepen). Wanneer slechts een gedeelte van een week wordt gewerkt, zal 33 cent per uur worden be taald. Benoemd werden de leden der stem- bureaux. In verband met de periodieke aftreding op 1 Januari a.s. van de commissie tot wering van schoolverzuim, stelden B. en W. den raad voor het aantal leden dier com missie terug te brengen van 9 op 5. Het werk der commissie zal hierdoor niet lijden en bovendien zal een besparing aan pre- serv'iegelden van f. 76 worden verkregen. De heeren Smit en Paardekooper be treurden het dat de commissie werd in gekrompen; ook achtten zij de voordracht niet juist. Een voorstel van den heer Paar dekooper om het aantal leden op 9 te handhaven werd met 39 stemmen ver worpen. In de commissie werden benoemd de hee ren R. van Til, J. W. van Leeuwen, J. S. v. Mameren, A. J. Vester en J. van Noord. De heer J. v. d Voet werd herbenoemd als lid van het burgerlijk Armbestuur en de heer A. Hoogstraten als lid van het Heilige Geest Armbestuur. In de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van veldwachters, werd In verband met het capitulantenstelsel een kleine wijziging gebracht. De tarieven van verhuur gymnastiek lokaal Geversstraat 5 en enkele andere gemeente-eigendommen werden conform de voorstellen van B. en W. vastgesteld. De heer Smit stelde voor een perceel grond, gehuurd door den heer van Ameele met f. 2,50 j>er maand te verlagen. Dit voorstel werd met 10-3 stemmen aange nomen. De exploitatievergoedingen voor de bij zondere lagere scholen en voor het ver volgonderwijs werden vastgesteld. Door de oranje-vereendglng Oegstgeest is een verzoek ingediend om een subsidie te verleenen van f. 500 voor het houden van kinderfeesten ter gelegenheid van het a.s. Prinselijk huwelijk. B. en W. stelden tevens voor f. 500 sub sidie te verleenen aan de oranje-vereeni- ging voor een uitkeering aan belioeftigen. Nadat de voorzitter enkele toelichtingen had gegeven werden de belde subsidies ver leend. Voorts deelde de voorzitter mede dat B. en W. aanvankelijk het plan hadden het gemeentehuis te versieren. Daar er door de ingezetenen slechts weinig wordt gedaan voor versiering, zien B. en W. zich voor loopig niet verplicht dienaangaande voor stellen te doen Eenige comptabiliteitsbesluiten werden zh.st. goedgekeurd. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. De begrooting. Hierna werd een aanvang gemaakt met de behandeling der gemeente-begrooting. De heer Uittenbogaard bracht B. en W. hulde voor de samenstelling van deze be groeting. Het is spr. opgevallen dat B. en W. zeer sceptisch staan tegenover de werkverschaf fing. Spr. betreurt dit. Er zijn in Oegst geest nog talrijke werkverschaffingsobjec ten. Verbetering van den Rijnsburgerweg b.v. en Rhijnhofweg b.v. is dringend ge- wenscht. Spr. hoopte dat B. en W hieraan hun aandacht zullen schenken. De voorzitter deelde mede, dat er verge vorderde plannen zijn om den Rijnsburger weg voorloopig te verbeteren. De heer Kattenbusch lichtte het door zijn fractie gedane voorstel, inzake reser veering van het batig saldo 1935, nader toe Spr verzocht B. en W. de grootst moge lijke zuinigheid te betrachten en op de Juiste wijze te beschikken over den post „onvoorziene uitgaven". Tenslotte beval spr. conversie van verschillende leeningen aan. De voorzitter merkte op dat de' uitgaven gedaan uit de j»st „onvoorziene uitgaven" altijd door den raad worden goedgekeurd. Dr. Simon Thomas juichtte het aan den eenen kant toe, dat B. en W. een begin hebben gemaakt met reserveering, doch aan de andere zijde is spr. van meening, dat de opzet dezer begrooting niet juist is, omdat de uitgaven ook nu weer hooger geraamd zijn dan de inkomsten. De voorzitter antwoordde dat wanneer in komsten en uitgaven in evenwicht moesten worden gebracht, belastingverhoogmg noodzakelijk zou zijn geweest. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om de loonen van de z.g. los-vaste en losse arbeiders met 10°/o te verlagen en zoodoende een bezuiniging te verkrijgen van f. 822, stelde de raadscommissie tot onderzoek der begrooting voor, deze be zuiniging op een andere wijze te vinden. B. en W. waren van meening dat de loo nen zoo veel mogelijk in overeenstemming moeten worden gebracht met de loonen in de vrije bedrijven. Na eenige discussie wem de verlaging goedgekeurd. Hiermede behoorden de algemeene be schouwingen tot het verleden en werd' over gegaan tot de Puntsgewijze behandeling. Bij de post bevolkingsregisters en huis nummering zeide dr. Simon Thomas, dat hij een rijwieltoelage van f. 25 per jaar te hoog achtte. Bij het voorstel om deze toe lage te verlagen tot f. 20 per jaar, staakten de stemmen. Bij de post vergoeding aan den gemeente ontvanger terzake van de beschikbaarstel ling van een kantoor merkte de voorzitter naar aanleiding van een opmerking van de commissie op, dat een verplaatsing van dit kantoor een salarisverlaging van f. 200 voor den gemeente-ontvanger zou betee- kenen. Te zijner tijd, wanneer het huur contract van het tegenwoordige pand is afgeloopen, zullen B. en W. met een voor stel. dat rekening houdt met de wenschen der commissie, komen. Een voorstel van den heer Kattenbusch om de kosten van vergaderingen, verterin gen enz. van het huishoudelijk bestuur met f. 250 te verlagen werd met 48 stemmen verworpen. De heer Paardekooper maakte bezwaar tegen het geven van een subsidie van f. 500 aan de burgerwacht. Spr. stelde voor de subsidie aan de Leidsche Hout tot f. 300 terug te brengen. Uitgetrokken was f. 405. Over dit voorstel staakten de stemmen. De begrooting van het grondbedrijf lever de geen stof tot discussie. Tenslotte werd de geheele begrooting, met uitzondering van de beide posten, waarover de stemmen staakten, z.h.st. goedgekeurd. Nadat de voorzitter de leden dank had gebracht voor de zeer snelle wijze van be handeling werd de vergadering gesloten. GIFTEN EN 'egATEN D? geheele behandeling der begrooting Voor ien bouvl van een nieuw jMWg»' heeft slechts twee uur m beslag genomen. nuls ontving het bestuur van de M»"" Hieraan kunnen vele gemeenteraden een stichting te Alphen a. d. Rijn een 81» voorbeeld nemen I I duizend gulden. 4 AMOKMAKER DOODT 14 MENSCHEN. Een Hindoesche pottebakker uit Hyde-I rabad (Brltsch-Indlë) heeft amok ge-I maakt. Hij vermoordde 14 menschen, waar! onder zijn beide vrouwen en drie dochters,! waarna hij door de politie werd gegrepen. ZEVEN SLACHTOFFERS VAN DYN AM IETONTPLOFFING. Als gevolg van een ontijdige ontploffing I eener lading dynamiet in een steengroeve I zijn gisteren te Edla, in Pennsylvanië (V.l St.) zeven arbeiders om het leven gekomen! PÏ&ËDIKBEURTEN. VOOR HEDENAVOND. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref- Kerk: Nam. 7.15 uur, ii. Smit van Utrecht. VOOR WOENSDAG 2 DEC. AALSMEER. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (bijbel-1 lezing)ds. Heerma. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ver. gebouw Jullanastraat: Nam. hall acht, de heer J. Zonneveld. BENTHUIZEN. Ned. Herv- Kerk: Nam. 7 uur (Dankuur| gewas): ds. Bieshaar. HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Hen-] driksen. KATWIJK-AAN-ZEE. Nieuwe Kerk: Nam. 7 uur, ds. Pras. Geref. Gem. (Remisestraat): Ntam. hall acht, ds. Wijting van Rijssen. NOORD WIJK AAN ZEE. Geref. Bond (Julianaweg 27): Nam. hall I acht., ds. J. H- F. Remme van Amsterdam, f RIJNSATERWOUDE. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. van Doorn van Ouderkerk a. d. Amstel. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, de heer Van Heyst. Geref. Kerk (Rapenburg): Nam. 7 uur, ds. C. Veenhof van Haarlem Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Baan. WADDINXVEEN. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. A- W. de Rover van Vlaardingen. L Chr. Afg. Gem.: Nam. 7 uur, ds. van -I Hoog, van Utrecht. ZOETERMEER. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam half drie en half zeven (Dankdag gewas), ds. Hofman van Moercapelle. Ver. tot verbreiding der Geref. Waa - heid: Nam. kwart voor zeven, ds. 8™ I van Diemen. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Huizum (2e pred.pl) v. d. Helde te Stadskanaal Te Uithui» Th. Boersma te Oudega (Small). Beroepen. Te Uithulzermeeden, j- i» ^ic lenga te Arum (Fr.) GEREF. GEMEENTEN. Bedankt. Voor Rijssen. W. C. Laman) Rotterdam-Zuid. NED. HERV. KERK. r C T. Aangenomen. Naar Jaarsveld. C- o- jpostma. cand, te Utrecht, die beda voor Neerlangbroek en voor Mceuwr

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14