CAFETARIA Ie bekende Chocoladeletters Ik houd van gezonde jongens! IflDSCH DA6BÜD - Derde Blad Dinsdag 1 December 1936 VISSCHERIJ-BERICHTEN H.A.M.VANNOORT RECHTZAKEN VOEDT U GOED/ MET MUISJES BURGEMEESTER VAN HAARLEM IN CASSATIEBEROEP. De Hooge' Raad heeft behandeld een cas- utleberoeD van C. M. burgemeester van toarlem. die in hooger beroep door het te Amsterdam is veroordeeld tot f2500 toete In verband met een aanrijding, ter- r;i de heer M. een gemeente-auto be- Ajurd1 onder HaarlemmerliedeSpaarn- Veude on 19 April 1935. waarbij zekere jveert; uit Haarlem zoodanige verwondin- Kn bekwam, dat h!1 daaraan overleed. Mr A. Bruch uit Haarlem heeft het cas- titieberoep toegelicht en onder meer ont- tend. dat aangetoond is in het arrest van Kt hof. dat er causaal verband zou be ton tussclien het ten laste celegde roeke- oos rilden en de aanrildlng welke plaats ud en dat overigens het roekeloos rilden jenszins bewezen is en ook niet kan wor- j>n aangenomen. De advocaat-generaal, mr. WUnveldt, zal conclusie nemen op 14 December. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het kantonge- ;echt alhier terechtstaan N. L. D.. slager te Koordwiikerhout. omdat hli in ziin winkel mteveer 6 K.G bulkspek aanwezig heeft cehad. dat niet van de vereischbe goed- leuringsstempels voorzien was. Het O.M. achtte de overtreding wettig en jvertulgend bewezen en eLschte. daar ver dichte al eerder voor een overtreding der ;eeschkeuringswet is veroordeeld f30 boete tl 14 dagen hechtenis. De kantonrechter cees onmiddellijk vonnis en veroordeelde wdachte tot f. 30 boete of 10 dagen hech- mis. K.. vrachtrijder te Nieuwkoop moest erecht staan omdat hi! met zijn vrachtauto toewel de doorgang op den Heerenwee te elmulden niet vrll was. toch was doorge iden. waardoor hli een wielrijder, die een aard geleidde, had aangereden en het sard zeer ernstig verwond werd. Het O.M. achtt de overtreding wettig en uertuieend bewezen en eischte f.20 boete 10 dagen hechtenis De kantonrechter remde het ongehoord zooals verdachte ge- eden had en veroordeelde verdachte tot 25 boete of 10 dagen hechtenis. G. J. B.. tuinder te Oegstgeest moest erecht staan omdat hli in den tuin van den zer de G. te Oegstgeest appelen en peren ad weggenomen Verdachte bekende de upelen en peren te hebben weggenomen aen hij een vlieger uit een boom had ge aaid. Het O.M. eischte f. 4 boete of 2 dagen echtenis. De kantonrechter veroordeelde adachte tot een voorwaardelitke straf van ra maand hechtenis met een proeftüd van ra jaren. W. van R. uit Den Haag moest terecht aan omdat hii met ziin autlo oo den 'eursche weg voor een wielrijder dien hii ad ingehaald, niet voldoende was uitge weken waardoor hij hem ondersteboven had gereden. De heer D. van Tongeren bakker te Voorschoten verklaarde geheel rechts van den weg te hebben gereden Plotseling werd hli door de auto van verdachte ge grepen en over den weg geslingerd, waar door het riiwiel vernield werd en zlln klee ding van ziin lichaam gescheurd was. waar voor hii een civiele vordering van f. 25 indiende. Het O.M eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van f. 22. De kantonrechter veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch van het O.M. tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis en toe- witzing der civiele vordering 4 f. 22. M van D. alhier moest terecht staan omdat hii met zijn auto op den Oude Riin zonder eenige waarschuwing plotseling achteruit was gereden, waardoor hit een wlelreder A. v. d. W had aangereden en de fiets geheel vernield werd. Het O.M. eischte f 15 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Tegen verdachte zal nog een civiele vordering worden ingesteld. W. V chauffeur te Leiden moest terecht staan omdat hii met zijn auto bij de krui sing TerweewegWijtenbachweg de bocht aldaar links had gepasseerd waardoor hij een vrachtauto met opleeeer van den heer H. van der L had aangereden en belde auto's ernstig werden beschadigd Verdachte verklaarde links gereden te hebben, omdat 't uitzicht belemmerd was. Het O.M. eischte f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte riep de clementie van den kantonrechter in. omdat hij reeds f. 25 schadevergoeding aan den heer v. d L. betaald had en zelf een schade van f. 15 had geleden. Uitvlak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. DE KWESTIE WESSELS. Wij hebben onlangs gemeld, dat door zekeren heer F. W. Wessels een brochure tegen de N.S.B. was geschreven en dat daarop zijn gescheiden vrouw onder den naam J. F. Wessels een tweede brochure (uiterlijk gelijkend op de eerste) geschre ven heeft waarin het betoog van haar vroegeren echtgenoot werd boetreden. Thans heeft de president der Haagsche rechtbank in kort geding beslist dat de schrijfster der tweede brochure zich te onthouden heeft van het voeren van den geslachtsnaam Wessels, terwijl zij bij elke toekomstige overtreding f. 100 schadever goeding zal moeten betalen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Er was een stevige vechtpartij in de Jan Vossensteeg te Leiden geweest, waarbij B. zekeren Ultenbroek te lijf ging. Daarvoor had B. zich voor den Haag- schen Politierechter te verantwoorden, hij Het echter verstek gaan. De rechercheur Bvellnks deelde mede dat hij niet had gezien dat er gestoken werd. De rechercheur Hollemans had 'n bloed spoor van 55 Meter gevonden, en eenige plasjes bloed. In de zak van zekeren K. had recher cheur E. een bebloed mes gevonden. De groentenhandelaar Klein vertelde, dat er door B. met een mes was gezwaaid. Enkele andere getuigen legden in gelij ken zin verklaringen af. De Officier van Justitie, mr. Asch van Wyck, merkte op dat het een dronkemans relletje is geweest, waarbij het mes te pas kwam. De getroffene is niet meer te vin den, en heeft zijn zwerversleven voortge zet. In ieder geval komt een dergelijke vechtpartij niet te pas. Spr. vorderde drie maanden gevangenisstraf. Wegens verduistering van een bedrag van f. 5 had zich te verantwoorden A. S. uit Alphen aan den Rijn, die van den boek handelaar v. Dam briefkaarten in consig natie had. doch de gelden niet afdroeg. Verdachte zeide aan zijn verplichtingen te hebben voldaan. De verdediger, die uit de zaak geen wijs kon worden, vroeg een psychiatersrapport. De Politierechter kon daartoe geen aan leiding vinden. De Officier van Justitie voelde er voor om eerst nog eénige getui gen te hooren, alvorens te requireeren, doch hij kondigde alvast aan tegen S. ge vangenisstraf te vragen, gezien verdachte's ongunstige rapport. Tenslotte besloot de politierechter de zaak nader te onderzoeken en een psy chiatersrapport te vragen. De caféhouder A. v. E. uit Lelden, had zich aan mishandeling schuldig gemaakt, waarvan N. de dupe was geworden. Tegen den Politierechter zei N dat hij eenige klappen op het gelaat heeft gehad, hetgeen een indirect gevolg was van het feit, dat een kind van v. E. het rijwiel van dezen getuige met water gooide. Toen gaf N. dat kind een klap; de vader werd kwaad en begon ook te slaan. De Officier van Justitie eischte f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. De politierechter vond f. 15 boete vol doende. Wegens het gelegenheid geven tot het spelen van hazardspel, had zich te ver antwoorden de caféhouder F. de G. uit Bodegraven. In zijn café had een aantal jongens het z.g.n. „zwikken" beoefend, hetgeen onder hazardspel valt. De verdedigster achtte het geen wonder dat men niet wist dat het spel niet ver boden was. het wordt overal gespeeld. Nadat eenige getuigen waren gehoord, die aan het spel hadden deelgenomen, vroeg de Officier van Justitie een boete van f. 75. De verdedigster wees op de moeilijkhe den waarmede de cafébedrijven in dezen tijd hebben te kampen. De politierechter legde f. 30 boete, subs. 30 dagen hechtenis op. F. uit Delft had den scheidsrechter J. B. uit Alphen a. d. Rijn „afgedroogd" tijdens een wedstrijd tusschen een voetbalclub uit Delft en Schiedam. De verdachte ontkende dit feit niet, doch de Officier van Justitie toonde zich hoogst verwonderd, van dén KN.V.B. een brief te hebben ontvangen, waarbij B. was gesom meerd zijn aanklacht in te trekken. De Officier vroeg f.240 boete subs. 40 da gen hechtenis. De politierechter merkte op dat de recht spraak zich niet kan storen aan den K.N. V B. Verdachte deelde mede, dat de Bond hem voor twee jaar heeft geschorst. De politierechter legde f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis op. C. K. uit Lelden, maakte de auto van V. uit Schiedam onklaar; hij stopte tabak etc. in de benzineleiding. Hierdoor maakte hij zich schuldig aan vernieling. V. deelde als getuige mede dat hij op de Oegstgeesterlaan zijn auto Ijad neergezet, parkeergeld wilde hij niet betalen. Dit had een ruzie tengevolge, en daarna pleegde K. zijn daad. die hem bovendien zijn baantje kostte. De Officier vroeg 3 maanden gevange nisstraf. De politierechter wilde het nog eens met verdachte probeeren, en legde een maand gevangenisstraf voorwaardelijk op, en een schadevergoeding van f. 6.50. FAMILIEDRAMA TE IJMUIDEN. Verdachte tot vijf Jaar veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde heden den 50-jarigen werkloozen machinist D. de R. te IJmuiden wegens poging tot doodslag op zijn schoonzuster en zijn buurman tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek van vijf maanden voor arrest. De rechtbank te Haarlem had hem eenzelfde straf opgelegd. Op 7 Juni j.l. had de man op korten af stand een revolversohot op zijn schoon zuster gelost. De vrouw liep slechts een lichte verwonding in het gelaat op. De buurman, die den woesteling wilde ontwa penen, zag zich eveneens met de revolver bedreigd- Het schot ketste echter en de machinst kon worden overmand. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Tegen den niet verschenen C A. K. uit Lisse eischte de ambtenaar van het kanton gerecht te Haarlem 2 x f. 3 subs. 2x3 dagen hechtenis wegens het rijden met een on verlichte handwagen te Lisse. Hierdoor was de motorrijder N. uit Den Haag met z'n motorfiets tegen de wagen opgereden De motorfiets werd beschadigd terwijl N. eenige verwondingen kreeg. De kanton rechter veroordeelde verd. tot f5 subs. 4 dagen hechtenis. Wegens het zonder vergunning doen tee- len van 14 Are witlof en 32 are kool stond terecht J- H. C uit Aalsmeer De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van f. 50 subs. 25 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 30 subs. 15 dagen hechtenis. Een geldboete van f. 3 subs. 2 dagen hechtenis eischte de ambtenaar tegen den 18-jarigen B. V. uit Haarlemmermeer we gens het zich laten voorttrekken met een fiets door een auto. Uitspraak conform de* elsch Wegens het in voorraad hebben van on gekeurde reuzel die uit Lisse was Ingevoerd, stond terecht de slager de Gr van den Lisserdllk te Haarlemermeer De ambtenaar eischte tegen verd. een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f. 10 subs. 5 dagen hechtenis. Wegens het doen rijden van een vracht auto waarvan de asbelastlng zwaarder was dan oo de wegenkaart stond aangegeven, stond terecht P. Br. uit Haarlemmermeer. Verdachte's zoon was op 5 Oct. J.l. 2 maal aangehouden voor hetzelfde feit. De ambte naar eischte 2 x f. 10 subs. 2x6 dagen hechtenuls. De kantonrechter veroordeelde verd. tot 2 x f. 5 subs. 2x5 dagen hech tenis. IJMUIDEN, 1 December. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1,00—0,84; Griet per kist van 50 Kg. f. 2312; Tongen per Kg. f. 0,910,75; Groote schol per kist van 50 Kg. f. 20—17; Middelschol id. f. 20—17; Zetschol idem f. 2218; Kleine schol idem f. 164,60; Schar idem f. 8,302,60; Tong schar idem f. 3817; Roggen per 20 stuks f. 178; Vleeten per stuk f. 2,500,75; Pieterman en Poontjes per kist van 50 Kg. f. 74,70; Groote Schelvisch idem f. 21— 17; Middel Schelvisch idem f. 20—17; KI. middel Schelvisch idem f. 16,5011; KI. Schelvisch idem f. 145,50; Kabeljauw p. kist van 125 Kg. f. 5023; Gullen per kist van 50 Kg. f. 13,503,10; Lengen per stuk f. 1,35—0,40; Heilbot per Kg. f. 0,80—0,34; Wijting per kist van 50 Kg. f. 61; Kool- vlsch per stuk f. 0,800,09; Makreel per kist van 50 Kg. f. 10,50—6,50. Groote hake f. 92; Grootmiddel hake f. 92; Klelnmiddel hake f. 29—28; Kleine hake f. 19—11. 1629 kisten versche haring f. 6,602,10 per kist; 106 kantjes pekelharing: volle haring f. 10,85; steurharing f. 8,40; ijle haring f. 9,00. Aangekomen 7 stoomtrawlers: IJM 41 met f. 1780; IJM 49 met f. 3678; IJM 54 met f. 1759; IJM 130 met f. 2692; IJM 60 met f. 2591; IJM 44 met f. 2305; IJM 177 met f. 1841; de Deemsche kotters E 436 met f. 883; E 41 met f. 791: E 354 met f. 927; de logger KW 153 met 6 last en 4 kantjes pekelharing en de KW 166 met f. 664; SHV 69 met f. 277. Voorts de KW 124 met f. 169; KW 122 met f. 149; KW 97 met f. 902; KW 135 met f. 143; KW 151 met f. 232; SHV 84 met f. 1611; SHV 169 met f. 1504; SHV 245 met f. 1228; SHV 246 met f. 1397 voor versche haring, en de KW 153 met 120, KW 54 met 365, KW 18 met 15, KW 67 met 102, KW 141 met 670, KW 121 met 260, KW 69 met 18, KW 18 met 296, KW 173 met 389, KW 50 met 383 kantjes pekel haring voor Katwijk. HEEFT U PLAN EEN ZAAK TE BEGINNEN? of over te nemen? Soestdijk ls daarvoor de aangewezen plaats Nog slechts enkele winkelpan den disponibel. Alle gewenschte Inlichtingen verstrekt de Cor respondent van de Kamer van Koophandel, Paulus Potterlaan no. 28, Soestdijk, Telef. 547. 3076 Vooral in de winter is dat meer dan ooit noodzakelijk I Toch behoeft het daarom nog niet duur te zijn, want reeds voor 10 halve stuivers of maar 25 cent eet U in „Cafetaria" de heerlijkste J rolpens met rode kool en aardappelpurée. Voorts: Stevige Hollandse stamppot, iedere dag afwisselend zuur kool, savoyekool, spruiten, boerenkool, snij- en witte bonen, of hutspot 27'/3 ct. Dagschotels 25 tot 42'/2 ct. 9? STATIONSWEG 7-9 „Cafetaria's" zijn gevestigd te: Rotterdam (2), Den Haag, Utrecht, Arnhem, Leiden. „Bufetaria's" zijn gevestigd te: Amsterdam, Nijmegen, Hilversum, Breda, Haarlem. LEIDEN Erheen' firma GER. R. VAN ALPHEN ^ans verkrijgbaar bij 3097 ÖOEZASTRAAT 19-21 - TEL. 579 re9stgeest - Kempenaerstr. 14, Tel. 3735 Teleioan f Oudste zoon „glad vergeten .kom niet eten". Pa, ervaren (grijze haren), neemt een «lok, kijkt op klok: „Jammer zeg werkelijk pooh. Wèg plezier EXTRA HIER. Wat IV dus tochT Goed zoo jog!' In z'n aaz, Haalt zoon'a glas Na een kwartier Echt plezier „Proost Papa Mmm, da'z EXTRA I" 3079 Fl. 3.25 p. Ltr. (incl. Kruikfl.) 3071 Faillissement G. W. BAKKER te Warmond. De curator in opgemeld fail lissement deelt mede, dat bij beschikking van den Rechter commissaris is bepaald dat de schuldvorderingen moeten wor den ingediend vóór 1 Januari 1937 en de verificatie-Tsergade- ring zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw aan het Korte Voorhout 110. 11 te 's-Gravenhage, den 16 Januari 1937, des v.m, te 10 uur. De curator: 3091 Mr. J. W. v. BLOKLAND Kantoor: Turfmarkt 8, Lelden

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11