LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 30 November 1936 Eervolle nederlaag van U.V.S. Wat de Westelijke le klassers deden Zij verloor met van R.F.C. 3-2 Een onbespeelbaar veld. BODEGRAVEN—E. D. S. 4—2. De eerste aanvallen waren voor de gas ten. doch dan verplaatst Bodegraven het spei. De spil A. Boelen geeft het leder door aan Freljee, die op zijn beurt Ineens door geeft aan den vrijstaanden De Jong. Laatst genoemde loopt nog even met den bal, om dezen dan onhoudbaar ln het net te depo- neeren (10). Snel golft het spel van doel tot doel met Bodegraven doorgaans iets in de meerderheid. Bij een prachtschot van verren afstand van rechtsbinnen De Jong. brengt de deklat voor ED.S. redding, ter wijl direct daarop bij een fraaien voorzet van den roodzwarten linksbuiten het leder langs den doelmond suist, doch geen der overige voorhoedespelers weet deze fraaie kans te benutten. E.D.S. forceert een cor ner, waaruit de bal hoog over het doel wordt geschoten. Direct daarop krijgen de gasten een uitstekende scoringkans. als de middenvoor is doorgebroken, doch van kor ten afstand schiet hij juist in handen van de Zeeuw. Een snelle Bodegravenaanval volgt, de bal belandt bij den vrijstaanden rechtsbuiten van der Wilt, die inschiet, doch een E.D.S, back trapt den bal uit den doelmond, echter wederom voor de voeten van Van der Wilt, van wiens been het leder nu in het doel verdwijnt. De Rotterdam- sche verdediging wordt dan op zwaren proef gesteld. Direct na de hervatting krijgt ED.S. een doelpunt cadeau, als haar linksbuiten in buitenspelpositie scoort. Nog geen minuut later is een misverstand in de Bodegravenverdediging oorzaak, dat de Zeeuw ten tweede male wordt gepasseerd Dit is voor Bodegraven het sein. om flinker aan te pakken. De middenlinie. die even een te veel verdedigende houding had aan genomen. trekt thans weer dapper achter de voorhoede aan en als Boelen een pass geeft aan Freijee. plaatst deze op zijn beurt naar den linksbuiten, die met een fraai diagonaal schot zijn club wederom de leiding geeft- (3—2>. Aangemoedigd door dit succes, komt Bodegraven hoe langer hoe meer in den aanval en enkele corners zijn hiervan het resultaat. Uit een hiervan plaatst de linksbuiten het leder zuiver voor den doelmond, de E.D.S.keeper stompt den bal de lucht in, doch de kleine Jongeneel is er als de kippen bij, om onhoudbaar in tp koppen en alzoo de voorsprong van Bo degraven tot 42 te vergrooten. Als bij een volgenden Bodegravenaanval de Rotter- damsche doelman mist en het leder reeds geheel de doellijn is gepasseerd, ontgaat dit den arbiter. Vanaf dit moment neemt de scheidsrechter zoovele aanvechtbare be slissingen, dat dit de spelers van beide partijen prikkelt, hetgeen het spelpeil niet ten goede komt. Van weerskanten worden overtredingen begaan, welke doorgaans onbestraft blijven en het slot van den wed strijd krijgt hierdoor een ietwat vinnig ka- takter. L.D.W.S.—KRANENBURG 2—2. Weinig fortuinlijke wedstrijd van de Leidenaars. Na een uiterst sportief en goed gespeel den wedstrijd hebben de concurrenten de punten gedeeld. Ongetwijfeld kon de thuisclub, gezien haar spel. meer aanspraak op de overwin ning maken dan de Hagenaars die zoowel wat betreft technisch als positiespel bij de Leidenaars ten achter stonden. Weliswaar beschikken ook de gasten over een stevig elftal dat in verschillende opzichten een goeden indruk maakte maar het kostbare winstpunt zou hun toch niet ten deel zijn gevallen, indien de Leidsche doelman niet tot tweemaal toe een eenvoudig schot in het doel had laten vallen, waardoor hij zijn club de zege onthield. In de eerste minuten beheerschte Kranenburg het spel volko men, zonder voor het Leidsche doel gevaar lijke momenten te kunnen doen ontstaan. Goed gesteund door de middenlinie waarin ditmaal centerhalf Onderwater door zijn goede spel opviel begon hierna ook de vlot spelende L.D.W.S.-aanval zich te roeren, en het was midvoor Starre, die na goed spel van zijn broer op den vleugel op handige wijze de score opende. Even later werd een volgens aller meening zuiver doel punt van Slingerland afgekeurd, doch het bleek slechts uitstel van executie, want weldra hadden de oranje-blauwen wederom succes toen H. Starre het leer goed kreeg toegespeeld en op onhoudbare wijze den stand op 20 bracht. Kranenburg zette de tweede helft met enkele vlotte aanvallen in. waarbij echter de goede afwerking ontbrak. Het was voor de thuisclub dan ook een bijzonder onaan gename verrassing dat de Leidsche doel man een overigens zeer tam schot van den rechtsbinnen liet glippen. 21. De strijd bleef tot even voor het einde volkomen open en pas enkele minuten voor het slot was het Kranenburg's midhalf die uit een corner met een zachten kopbal welke de Leidsche doelman achter de lijn Het vallen den gelijkmaker deed notee- ren, 22. Met dezen stand kwam het einde. T.O.N.A.D.V.S. 3—5. Al spoedig bleek, dat Tona zich niet ge wonnen wilde geven. I>e gewijzigde voor hoede van Tona heeft het er beter af ge bracht dan in vorige wedstrijden. Beurte lings zijn de partijen in den aanval en de doelverdedigers moeten al direct actief op treden. Na een kwartier weet D.V.S. door haar midvoor de leiding te nemen. Maar de vreugde is van korten duur want Tege laar brengt met een goed doelpunt de par tijen weer op gelijken voet. Tona is door dit succes niet meer te houden en Teege- laar. die een pracht partij speelde heeft weer succes. (21). D.V.S. trekt ten aanval maar de achterhoede van Tona houdt stand. Als Philippo goed is doorgebroken denkt een ieder dat Tona haar voorsprong zal vergrooten, doch de uitloopende doel man van D.V.S. brengt redding. Na de rust pakt D.V.S. de zaken direct goed aan. En het duurt niet lang of Piket maakt den gelijkmaker. Niet ontmoedigd speelt Tona verder. Een mooie trough-pass van Guley en Philippo geeft Tona weer de leiding. Direct volgt weer de gelijkmaker. Dan krijgt de linksbuiten van D.V.S. in buitenspel-positie den bal toegespeeld en D.V.S. heeft de leiding. De wedstrijd dreig de even onaangenaam te worden toen de rechtsback van Tona den bal van de te genstanders weghaalde en een D.V.S.- speler kwam te vallen. De scheidsrechter gaf een penalty en de stand was 5—3 voor D.V.S. waarmede het einde kwam. ALPHIAV.V.D. 0—2. Een goed partijtje voetbal was het. waar mede de Hagenaars Alphia verrasten, al thans vóór de rust en dit was iuist genoeg om een 2—0 voorsprong te nemen, welke Alphia met inspanning van alle krachten na de rust teniet trachtte te doen. V.V.D. was al spoedig sterker en Alphia moest alle zeilen bijzetten om zich tegen het vlugge en doortastende spel der bezoe kers staande te houden. Na dit eerste Haagsche offensief kreeg Alphia wat meer vat op het spel der tegenstanders en toen was het Haagsche doel ook al spoedig in gevaar. De achterhoede was echter trao- vast en wist aan deze tegenaanvallen be hoorlijken tegenstand te bieden. Het was jammer dat de scheidsrechter aan V. V. D. een doelpunt cadeau gaf. De Haagsche linksbinnen schoot een met de hand aange raakte bal in. De thuisclub werd hierdoor wat van haar stuk gebracht en wist zich te herstellen nadat V.V.D. met een mooi doelpunt den stand on 0—2 had gebracht. De tweede helft is voornamelijk een striid geweest tusschen Alphia's voorhoede en de Haagsche achterhoede De gasten hadden blijkbaar vóór de rust teveel van hun krachten gevergd. Alphia speelde nu veel beter en V.V.D. heel wat minder goed dan ln de eerste helft. De Oranjehemden bleven sterk in den aanval en drongen de bezoe kers steeds in de verdediging. Deze gingen toen geheel tot een verdedigend soel over met nu en dan gevaarlijke uitvallen. Alphia zette alles op den aanval doch het wilde niet lukken. De doelman wist zlin doel schoon te houden, zli het soms met veel geluk. Tien minuten voor tijd moest hij eindelijk zwichten, doch de aroal werd niet toegekend. Na protest tegen het fe't dat de bal eerst was ..out" geweest, herzag hll zijn beslissing Nog probeerde Alphia van alles het mocht echter ntet baten. V.VD. bleef haar voorsprong behouden en kreeg hier door meer dan haar toekwam. A.S.C. II—BODEGRAVEN II 5—1. Voor de rust gaf de in het wit gestoken thuisclub bijna voortdurend den toon aan, doch door ontoelaatbaar-veelvuldig bui tenspel staan en zelfzuchtig spel van den linksbuiten bleef de score beperkt tot twee doelpunten, resp. van den voet van van Duyn en v. Nierop. Bodegraven stelde slechts één doelpunt daartegenover, door haar linksbinnen met een fraai schot ge scoord, zoodat bij de rust A.S.C. met 21 leidde. In de tweede helft had de voorhoede der gastheeren haar bovengesignaleerde fouten gecorrigeerd en drie goede doel punten van Aniba en van der Meer (2) waren daarvoor de belooning. In het laatste kwartier was Bodegraven voortdurend in de meerderheid, maar het spel was te doorzichtig om tot succes te kunnen leiden, zoodat het einde kwam met een 51 overwinning der Leidsche reserves ALPHEN II—SCHEVENINGEN II—2—1. Alphen had voor dezen wedstrijd de oud eerste elftalspelers Broer en Oos terman hi haar gelederen. Reeds direct na den aftrap weet A. Wind- horst met een fraai schot zijn elftal de lei ding te geven. Het speelterrein was uiter mate glad en hierdoor werden er nog al eens kansen gemist. Als we de gasten den ken gelijk te zien maken weet v. Vliet door uit te loopen de situatie te redden. Alphen blijft intusschen steeds sterker, enkele corners worden door Schellingerhout goed voor doel geplaatst, waar men echter tot twee maal toe Juist naast kopt. Oosterman krijgt in deze periode zeer onverwachts een kans welke hij onbenut laat. Dan krijgt de linksbuiten der gasten den bal in bui tenspelpositie toegespeeld, wat de scheids rechter ontgaat, hij snelt er mede naar voren en het is gelijk. Voor de rust krijgen de gasten dan nog een penalty die zij ech ter niet in een doelpunt kunnen omzetten. De tweede helft kenmerkt zich door een voortdurend Alphen overwicht. Het spel der voorhoede is voor de geroutineerde Scheve- ningen backs veel tc doorzichtig om succes te hebben. Ongeveer 10 minuten voor het einde schiet A. Windhorst uit een voorzet van Schellingerhout den bal in. Scheve- ningen tracht dan nog gelijk te maken, de Alphensche achterhoede ls echter op haar qui-vive. LUGDUNUM III—ALPHEN m 3—1. Reeds na 2 min. viel Alphen een penalty ten deel, die echter door keeper v. d. Berg werd gekeerd. Geen minuut later kreeg Lugd. een strafschop die Lubbe in een doel punt omzette. (1—0). Een mlstrap ln de Lugd.-defensie was oorzaak, van het Alphensche tegenpunt. (11), doch nog voor de rust hernam Lugd. de leiding uit een strafschop. Kort voor de rust maakte Honsbeek er 31 voor Lugd. van. Over de tweede helft valt vrijwel niets te vertellen; een steeds aanvallend Lugd. tegen een sterk verdedigend Alphen, dat doelpunten voorkwam. H.V.V. m—LUGDUNUM II 1—3. Na gToote spanning. Een buitengewoon spannende wedstrijd, die eerst in de laatste minuten ten gunste der Leidenaars werd beslist. In het t>egin was het woord vrijwel doorloopend aan de geel-zwarte Hagenaars, doch goed verde digen van Dool c.s. hield de score blank. Met 00 werd gerust. Spoedig na de her vatting wist de rechtsbinnen der Hage naars een doelpunt te maken, hetwelk ech ter ten onrechte werd geannuleerd. Toen korten tijd later de Lugd. linksbuiten het leer in de Haagsche touwen joeg (0li was dit voor enkele H.V.V.-spelers aanleiding om den scheidsrechter de meest beleedi- gende woorden naar het hoofd te slingeren, wat deze niet op de juiste wijze afstrafte. Inmiddels kwam Lugdunum er steeds beter in en na 20 min. spelen volgde een fraai opgezette aanval, waaruit Goddijn den stand op 20 bracht. Wel scoorden de Hagenaars, een verdiend tegenpunt (121. doch toen kort voor het einde Breedeveld een voorzet van Goddijn benutte (1—3) was het pleit ten gunste der Leidenaars be slist. A.D.O. IV—L.F.C. II 3—5. Een verdiende overwinning. Het ls de L.F.C.-reserves met 3 invallers gelukt over A.D.O. IV te zegevieren. Direct is L.F.C. in den aanval. Bij een van deze aanvallen plaatst de rechtshalf goed naar den vrij staanden midvoor die zijn club de leiding geeft. Met de aanvallen van A.D.O. heeft de L.F.C. achterhoede geen moeite. Als de linksbuiten van L.F.C. een goeden voorzet geeft is het de midvoor die met een kopbal den voorsprong vergroot. 02. Deze speler schijnt er zin ln te hebben, want van zijn voet volgen nog 3 doelpunten. Na de rust neemt L.F.C. het schijnbaar te kalm op. A.D.O. probeert dan ook alles om een eervol resultaat te bereiken. Al spoedig doelpunten zij tweemaal achter elkaar. (52). Het L.F.C.-team moet alle zeilen bij zetten om erger te voorkomen. Ondanks dit maakt de midvoor: van A.D.O. met een goed geplaatst schot,5—3. Van nu af ls de achterhoede der kanaries op haar post, ei is voor A D O. geen doorkomen meer aan. Het A.D.O.-doel verkeert nog menigmaal in gevaar, doch doelpunten blijven uit. SPORTMAN II—LUGDUNUM IV 2—4. Al spoedig weet Lugdunum, na een mis verstand in de Sportman achterhoede, de leiding te nemen (01). De thuisclub pakt dan de zaken wat beter aan en komt in het offensief; het goede schot ontbreekt echter. Lugd. speelt beter samen en brengt den stand op 20. Dan breekt de Sportman rechtsbuiten door, en onhoudbaar verdwijnt het leder in de Lugd. touwen (2I). Na de pauze een gelijk opgaanden strijd. Lugdunum verstaat echter de kunst van doelpunten maken beter en brengt den stand op 41. terwijl de Sportman links binnen er 42 van maakt. De met spanning tegemoet geziene wed strijd van U. V. S. tegen R F C. is in een eervolle nederlaag voor 32 van onze stadgenooten geëindigd. Ondanks deze ne derlaag moeten wij dlrekt zeggen, dat het spel van U.V.S. In dezen uitwedstrijd weer goed te noemen is. R.F.C. bezit beslist de sterkste ploeg uit deze tweede klasse, maar tegen U.V.S. kon ook deze tegenstander niet haar beste spel ontplooien. U.V.S. had buiten deze sterkte tegenpartij nog iets anders te overwinnen; n.l. het speelveld. Het is onbegrijpelijk, dat dit veld goedge keurd kon worden. Met gewone schoenen was men niet in staat om zich op het veld staande te houden en nu kan men pas goed beseffen wat de U.V.S.'ers hier ge presteerd hebben U.V.S. moest het zonder Delfos stellen, wat een handicap was, aan gezien Delfos in de laatste wedstrijden vol daan heeft. Graafmanse moest hem ver vangen en dat was voor dezen 38-jarige geen lichte taak in deze modderpoel. Toch heeft deze veteraan zich er aardij door heen geslagen. De beste achterspeler was dezen middag echter Burgij. Hij speelde 'n prima partij en was met Van Goor. die de zen middag ook eminent speelde, de beste man der U.V.S. ploeg. Goed gesteund door door de middenlinie, waarvan wij Wallaart goed en de kanthalfs Regeer en Van der Reijden wat minder vondën dan in voor gaande wedstrijden, heeft de achterhoede plus keeper Kramp heel wat aanvallen on schadelijk gemaakt. De U.V.S. voorhoede stelde dezen middag niet teleur en hier was het vooral Van Goor, die een uitste kenden wedstrijd speelde. Zeer nuttig heeft ook Platteel gespeeld. Het is een vlijtige I speler die zich op dit veld best thuis vond. Ook Knul heeft die eene helft (kort na rust kreeg hij een trap en moest door v. Hoven vervangen worden) verdienstelijk gespeeld en men kon dezen middag zien, dat hij boven v. Hoven te prefereeren Ls. Van Hoven miste een opgelegde kans Jam merlijk. Onvlee had 'n matige eerste helft, te weinig actief, maar een goede tweede helft. Van Oostrom was beter dan verle den week. maar hij mist lichaamskracht. Met een doorzetter in zijn plaats had er van dien kant zeker een doelpunt moeten komen. R.F.C. moet het hoofdzakelijk van de voorhoede hebben, maar deze ls ook be slist eerste klas. De productiefste speler was middenvoor Van Dijk, die alle drie goals voor zijn club scoorde. Drok viel niet op, en toch gaf hij telkens de ballen goed aan. Ook de rechtsbuiten v. Walsum, speelde vooral voor rust een prachtpartij. De middenlinie speelde goed zonder uit blinkers en de backs waren het zwakste gedeelte. Hiertegenover was de keeper weer van het goede hout gesneden. Ook bij R. F. C. viel in de rust een speler, n.l. Groen, uit. Hij is door een ander vervangen. De eerste aanval was voor U.V.S. en di rect kwam de R.F.C.-achterhoede in het nauw. Bij een volgenden aanval schoot v Goor op een leege goal, maar door het gladde veld. huppelde de bal net naast. In de zevende minuut scoorde Van Dijk het eerste doelpunt, maar even later pas seerde Van Goor achtereenvolgens drie spelers en schoot prachtig in den rechter hoek. De stand was 11. U.V.S. werkte enorm hard en het was jammer, dat v. d. Reijden een bal inplaats van over de lijn te spelen, naar binnen speelde, waarvan Van Dijk profiteerde en er 21 van maak te. Na rust was R.F.C. sterker, maar de achterhoede was moeilijk te passeeren. Een hard weggetrapte bal van Burgij stop te Van Dijk zeer gelukkig en No. 3 lag on houdbaar achter Kramp. Maar de U. V. S.'ers werkten door en een minuut voor tijd lukte het Platteel den achterstand tot 3—2 te verkleinen. Er waren een 150-tal Leidenaars meege gaan. die zeker niet onvoldaan huiswaarts gekeerd zijn. A.D.O.—D.F.C. 0—2. De Hagenaars begonnen over alle linies te knoeien em mis te trappen en toen tot overmaat van ramp Vos Jr. uit een soloren aan D.F.C. onverwachts de leiding gaf na ongeveer 15 minuten spelen, was het hee- lemaal met de Hagenaars gedaan. Tot het einde bleef het spel ver beneden peil, maar enkele minuten voor den afloop kon Westhoven onverwachts van verren afstarfd langs den toegeloopen Koek in het verlaten doel schieten. Zoo kwam het slot met een 20 zege der gasten. HAARLEM—SPARTA 4—3. Spoedig neemt Haarlem het spel in han den en na een algemeenen aanval weet de Winter de score te openen (10), Als Effern dan goed doorgeeft, lost de Winter een handig boogschoot, dat Cohen volkomen verrast (20). Haarlem over speelt Sparta geheel en het duurt niet lang of Smit brengt met een fomidabel schot den stand op 30. Als de arbiter Sparta een vrije schop toekent, schiet de Korver via een Haarlem speler in, 31. Haarlem laat dan een prachtkans glippen om zich veilig te stel len, als van Polanen een strafschop mist. Dit geeft Sparta moed, en spoedig maakt Voormolen 32. Even wordt het spannend doch de Winter denkt er anders over en schiet hard langs Cohen 42. Smit raakt geblesseerd en wordt vervangen door Snoek. Een minuut voor tijd scoort Sparta nog een goede derde goal. V.U.C.—Z.F.C. 1—0. In een wel zeer slechten wedstrijd is V.U.CC. er ln geslaagd twee punten op haar gevaarlijkste concurrente voor de laatste plaats uit te loopen. De overwinning van de Hagenaars was volkomen verdiend, want hoewel ook aan Haagsche zijde ge stumperd werd was het veldspel toch een fractie beter dan dat van de Zaankanters. Het veldspel, want voor doel was het aan beide zijden hopeloos en het eenlge doel punt van dezen wedstrijd werd dan ook uit een vrijen schop gemaakt. Dit, doelpunt, dat van Gelder 20 minuten na de rust scoorde, was werkelijk een juweel, maar voor het overige konden geen van beide voorhoedes aanspraak maken op een doel punt. Kenmerkend voor den geheelen wedstrijd was wel een uitlating van een voetbal official. dien wij na afloop spraken: „Ik heb wel eens slecht voetbal gezien, maar zoo slecht nog nooit." D.W.S.—H.B.S. 4—0. D.W.S. was dadelijk sterker en na ruim 20 minuten kwam het verwachte doelpunt. Van Stokken gaf een moolen voorzet en met een sprong kopte Luttinghuis het leder ln het H.B.S.-net. Na een half uur kwam het tweede doel punt. 81ot gaf een scherpe pass, Melchers liep naar binnen, Mol naar buiten en van zijn voet kwam een Welgerichte voorzet, waaruit Luttinghuis ten tweede male den bal met het hoofd onhoudbaar langs Mul plaatste (20). Na 40 minuten vergrootte D.W.S. haar voorsprong. Trock gaf uitstekend voor, Mol miste, maar de naar binnen gezwenkte Melchers schoot keihard en onhoudbaar ln (30). Daarbij bleef het voor de rust. D.W.S. beschouwde den 30 voorsprong waarschijnlijk als voldoende, althans haar spel werd minder krachtig. Slot vond 30 echter niet genoeg. Vijf minuten voor het einde ging de bal van v. Stokken goed naar Melchers. deze gaf voor en met een hard schot passeerde Slot keeper Mul voor de vierde maal (40). XERXES—D.H.C. 2—3. De wedstrijd was, met wisselende aan vallen op belde doelen, al een heelen tijd aan den gang, toen DR.C. de leiding nam. Een onverwacht schot van Ditmars ver raste keeper Damme, die den bal nog wel aanraakte, maar niet kon verhoeden, dat deze in het net terecht kwam (01). Kort voor de rust maakte Xerxes uit een penalty gelijk. Een der Delftsche backs zondigde ln het beruchte gebied, waarna v. d. Vaart de strafschop onhoudbaar ln het net schoot (11). In de tweede helft kwam Xerxes telkens weer gevaarlijk opzetten. Een goede voor zet van links werd door Westdjjk netje» benut, zoodat de stand 2—1 was geworden Een ongeoorloofde duw door een Xerxes- speler in het strafschopgebied verschatte daarna aan D.H.C een penalty. Buying schoot den bal ln het net (2—2). Kort voor het einde plaatste Dijkgraaf: van D.H.C., die v Dijk was komen vervan. gen. een goeden bal voor den doelmond waaruit Buyink het winnende puntje' scoorde (23). C.V.V.—AJAX 0—4. De Amsterdammers zijn dadelijk sterker en gevaarlijker. Er is 22 minuten gespeeld wanneeT van Reenen op een ver naar voren gespeelden bal doorloopt, de backs van C.V.V. begrijpen de situatie niet vlug genoeg, Kruidenier moet uit zijn doel loopen, van Reenen wacht dezen evenwel niet af en jaagt den bal ln het net, zoodat Ajax de leiding heeft (01). Het duurt nog geruimen tijd alvorens van Reenen er met een hard schot 0—j van maakt. Tot de rust ondergaat de stand geen wijziging meer. Ook na de hervatting is C.V.V. niet tegen Ajax opgewassen en alleen het feit, dat Ajax het heel kalm aan doet, ls oorzaak, dat het voor de thuisclub niet op een debacle uitloopt. Bij een door Stam gelei- den aanval van Ajax komt de C.V.V.-verde- aiging zoo ln de knel te zitten, dat Masten, broek den bal in eigen doel trapt (0-3) Daarna krijgt ze loon naar werken wan. neer Blomvliet een voorzet van van Wijn. gaarden benut (0—4). Daarbij blijft het. Z.F.C.V.S.V. 3—3. Een goeden wedstrijd! BIJ 'n plotselinge! uitval der bezoekers wist midvoor Mlche uit een voorzet van Heins, zijn club de lei ding te geven 01. Het gelukte den Koe gers reeds na 8 minuten door van Wensveen de partijen op gelijken voet te brengen. Uil een hevige schermutseling voor het K.F.C., doel bezorgde van Leeuwen na een goej kwartier, an krrmaal V.S.V. de leiding 1—2 K.F.C. gaf den moed allerminst op en nada eerst een doelpunt van de Boer wegen hands geannuleerd was, wist deze spelei na 22 min. op fraaie wijze, uit een vooral van links den stand weer gelijk te makel (22). Vol élan wierpen de partijen zich lr den sprijd. Toen de verdediging der gastei staan bleef daar zij het fluitje voor bul- tenspel verwachtte, liep de Boer door en doelpuntte onhoudbaar 32. Nu was V.S.V, weer eenlgen tijd aan het woord, in welke periode Sterk voor den verdienden gelijk, maker zorgde, 3—3. EXCELSIOR—R.C.H. 3—1. Na ongeveer 25 minuten gaat de thuis club met succes tot den aanval over. Wig. man plaatst den bal goed voor doel, waan» Maaskant inschiet (10). Korten tijd latei echter scoort Leuselink na een soloren dei gelijkmaker (11). In de tweede helft ls de thuisclub hel meest in den aanval. Na een aantal mis lukte aanvallen bezorgt Maaskant zijn club opnieuw de leiding (21). De Rotterdammers nemen nu het spil geheel ln handen en ongeveer een kwarts: voor het einde plaatst Wigman den bil goed voor het doel, waarna Niehoff Inkop! (3—1). H.D.V.S—FEYENOORD 2—1. In hoofdzaak ls het een strijd geweest tusschen de H.D.V.S.-verdediging en den Feyenoordaanval, vooral na de rust, welkl met 1—0 ln H.D.V.S.' voordeel Inging. In de eerste helft heeft H.D.V3 zeer goed gespeeld. Haar voorhoede baseer- de zich op snelle uitvallen, die meestal dool den rechtsbuiten de Jong werden geleid en eens door dezen speler een doelpunt opleverden, volkomen onhoudbaar voor Male. In de tweede helft, toen H.D.V.S. van begin af in de verdediging werd gedron gen slaagde de thuisclub er ln reeds 5 minuten na de hervatting na een hoek schop den voorsprong te vergrooten, dunk zij een listig schot van linksbuiten Stolk. Feyenoord gaf den moed niet op ze bleef vanaf dat moment het spel beheerschen zonder nochtans meer dan eens te kunnen doelpunten. Dat gebeurde 11 minuten voor het einde toen Vrauwdeunt na een mooien voorzet van den uitstekend spelenden, I linksbuiten Linssen van dichtbij scoorde. LUGD. Vni— BERESTEYN II 4—3. De kostschoolclub begon uitstekend en leidde binnen de minuut (0—1). Het zich herstellende Lugd. nam het spel echter in handen en scoorde voor de rust drie maal (3—11. Na de pauze doepuntte eerst Jansen voor Lugd. (41) en kort voor het einde wist Beresteyn den achterstand tot 43 terug te brengen. LUGD. (b) JUN.A.S.C. JUN. 0—6. De rood-zwarte Jeugd vond voor de rust drie maal het net (03). In de tweede helft kwam de meerderheid der AB.C. er nog opnieuw tot uiting, doch de groen-wltte achterhoede wist het aantal tegengoals tot drie te beperken, zoodat A.S.C. met 60 won van een met 4 invallers spelend Lugdunum. LUGD. (b) ADSP.—ZUIDERKWARTIER ADSP. 1—1. Dit partijtje was een getrouwe cople van de eerste ontmoeting tusschen belde ploeg- Jes. Ook nu kwam de rust met. 10 voor Lugd., terwijl de gasten verdiend gelijk maakten (11). Weer mistte Lugd. eën strafschop en met 11 kwam het einde. ALPHEN IV—U.V.S. IV 5—5. Alphen begon dezen wedstrijd uitstekend. Spoedig weten zij de leiding te nemen. Even spoedig is het echter weer gelijk als de verdediging even twijfelt. Alphen wordt sterker en weet den stand op te voeren tot 31. Nog voor de rust makan de blauw- witten 32. Na de rust kregen de gasten een meer derheid die zij ook in doelpunten weet uit te drukken want achtereénvolgens wordt de 'tand 33 daarna 34 en even later zelfs 35. Dit wordt Airhen te bar; de stand wordt weer gewijzigd in 45, terwijl ln de laatste seconde de gelijkmaker ont staat 5—5. ROUWKOOP I—L.D.W.S. II 6—1. Voor deze wedstrijd was het Rouwkoop; elftal gewijzigd. Brusse bezette wederom dj SDilblaats. terwtil Brouwer rechtsback soeelde. Voor de rust ls RouwkooD voort durend Iets ln de meerderheid. Al sDoedil doelpunt de linksbuiten. Hoewel L.D.W.S. ook enkele goede aanvallen ODzette rak haar voorhoede geen kans de robust' Rouwkoop-backs te Dasseeren. Kort voor de rust scoorde de RouwkooD rechtsbuiten 20. Na de rust was het een snel van ka! en muis. Geleldellik werd de stand odk- voerd tot 60. Tenslotte werd het moed!? volhouden van de gasten beloond met een tegenpunt (6—1). Rouwkoop II behield haar fraaie ka™ door een 64 overwinning od Roodenburs II. Rust 13, L.D.W.S. IV—TONA III 2—2. Bij de thuisclub vlotte het al dadelijk en het was de midvoor van de thuisclub die oe score opende. Niet lang hierna TONA gelijk en rust kwam met geluk'" stand. In de tweede helft waren de pl°eSenJ!fn elkaar gewaagd. Uit een hoog schot nam" de gasten de leiding, doch kort voor n' einde was het de L.D.W.S.-midvoor die de juiste wijze den uitgeloopen TONs- doelman passeerde. 22. Scheidsrechter v. Alphen trad op momenten te slap op. ZUIDERKWARTIER iv—sportman v 2—2. In de eerste helft maakte Zuiderkvvtf tier een doelpunt, 1—0. Aan beide Jito werden alle kansen gemist. Het gladde ln maakte goed voetbal onmogelijk. Na de rust maakte Zuiderkw. er 2— en 10 minuten voor het einde kwam eerste tegenpunt. De gelijkmaker m"5 ln het allerlaatste oogenbllk. n

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14