LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 28 November 193A UIT DE RIJNSTREEK RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van C. Heemskerk en p. v. d. Vijver; Cornelia Marie Jannetje, d. van O. v- d. Meij en C. M. J. Cigaar. Getrouwd: L. B. van Eisen J.m, 26 J. en 5. Wischmeijer j.d. 23 Jaar. Overleden: Warbout de Koning, 78 jaar. De dankdagcollecte heeft in de Geref. Kerken f. 1240 opgebracht. Herkozen is tot diaken der Chr. Ger, Kerk de heer H. den Haan, Tot ouderlingen der Ned. Herv. Kerk lijn herkozen de heeren G. Leenheer en F. Vletter. VEUR-LEIDSCHENDAM. De Winkelweek geopend. hl het perceel van den heer van Haas trecht aan den Damlaan is de St. Nico- jaaswinkelweek geopend. De animo onder de winkeliers is blijkbaar niet heel groot, want niet alleen dat het aantal deelnemers nog niet de helft bedraagt van het vorige Jaar, op den openingsavond was het groot ste deel van de deelnemers niet aanwezig. De feesten ln de buurtschap Stompwijk. In de buurtschap 8tompwijk is in ver band met het a.s, huwelijk van Prinses Juliana, de volgende commissie tot het organiseeren van feestelijkheden tot stand gekomen. Voorzitter weth. Van den Bosch; leden A, Waayer en J. Smits leden van den Raad; mej. Janmaat hoofd der R.-K. meisjesschool; Boogmans, hoofd der R.-K. Jongensschool; Fleuren, oud-hoofd der R.-K. jongensschool. De feesten zullen plaats hebben Dinsdag 2P December a.s. De feesten ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana zullen te Veur en Leldschendam plaats hebben op Dinsdag 22 December a.s. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Catharina, z. v. P. A Turenhout en M. A. Cornellsse. Bijeenkomst der K.J.M.V. Daar de voorzitter de heer M. P. A. Meis- len afwezig was, werd deeze vergadering ge opend door den tweeden voorz, L. P. H. Ves- tër die speciaal Moderator kapelaan Kragt- wijk welkom heette. De heer T. L. v. d. Hulst las de notulen, die vastgesteld werden. De heer S. L. v. Reisen sprak over: „De beteekenls en het werk van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur". Spr. besteedde bijzonder veel aandacht aan „de Beurs". Het bezoek van het beursgebouw vond spr, van zeer veel belang, omdat men daar ook o.a, vindt de „nomenclatuur". Ook werd tiet vergeten de wekelijksche tentoonstel lingen De w.n. voorz. dankte den spreker voor zijn enthousiaste rede, waarna sluiting volgde. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Gelukwensch jubileum weth. Mens - Uit breiding telefooninstallatie in het Raad- buis - Verkeersverordening - Subsidie Koningin Wilhelmina-Vereeniging. De Raad vergaderde. De voorzitter wenschte allereerst weth. Mens geluk met zijn hooge onderscheiding die hij bij gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als organist ontving, en waarvoor toe hartelijk dankte. Na vaststelling der notulen en voorlezing tan ingek. stukken, antwoordde de voorz., inzake een vraag van den heer E. Ch. Muiholland bij het opnoemen van de ver filming voor het bouwen van een ver brandingsoven, dat verschillende onder beden eerst onderzocht moesten worden. Aangaan deposito-overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank, alhier. Ofschoon de gemeente een credlet in rekening-courant '«opende heeft bij de bank voor Ned. Ge meenten, achten B. en W. het toch ge- renscht een deposito overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank ter plaatse aan te fsan. Deze overeenkomst biedt het voor- tol, dat de kas van den Gem. Ontvanger kleiner kan worden gehouden. Overtollig kasgeld kan gemakkelijk worden gestort <u eenvoudiger teruggehaald. Tot een maximum van f. 1 per Inwoner of in totaal 1 6000 kan de gemeente aan kasgelden bij toom. bank storten. De gemeente ontvangt hiervoor door de bank te bepalen rente, die niet minder zal mogen bedragen dan 2% beneden het pro- otsse disconto der Ned. Bank. Bij den aanvang dezer overeenkomst zal de rente 1 bedragen. Aldus besloten. Opheffing commissie van toezicht op het 10. Daar de noodzakelijkheid ls vervallen, 411 er in iedere gemeent een commissie jan toezicht op het Lager Oonderw, is en Jovendien in den loop der jaren de betee- Aenis steeds kleiner is geworden, stellen 1 en W. voor, in navolging van zeer vele andere gemeenten, deze commissie met in- jtoig van 1 Januari 1937 op te heffen, on to dankbetuiging aan de leden voor de tor hen in die commissie aan de gemeen- '•n bewezen diensten. .De heer E. Ch. Muiholland is voorstan- van handhaving. De voorzitter zegt. W de commissie vrijwel zonder beteekenis voor het onderwijs. Zij heeft geen be- mtgdheld en geen nut. De leden kunnen niet helpen. Weth. J. A. Mens onder- toepte zulks. Aldus besloten. Beëindiging inning van een recognitie "ttns recht van uitpad op den Hofweg. Daar de heffing tot dusverre geschiedde tonder een daarvoor vastgestelde belasting '''ordening, de opbrengst van f. 5.50 p. j. to gering is en niet in verhouding staat oi de administratieve beslommeringen aan heffing verbonden, stellen B. en W, Cr, te rekenen vanaf 1 Januari 1936, het S?'an een recognitie wegens recht van Holen°P Ho£weg te beëindigen, Aldus Besloten werd om, zoodra een desbetrcf- ffi® circulaire van den Min. van Soc toi komt, voor het verstrekken van eer Eyje aan ondersteunde wevkloo-en „j™ hun steunverleening, hiertoe over te ^"'dgekeurd werd 'n overeenkomst met tij totuur van den Binnenpolder inzake van een gemeenteriool ln dien polder tegen een vergoeding van f.2 p. w. van 1 Nov. j.l. af. N. W„ Wassenaar, aannemer, alhier ver zocht ontheffing van art. 22 der bouw verordening voor het bouwen van een meubelfabriek aan de Donklaan, voor re kening van den heer J, Achtten, Kazer nestraat 36, Den Haag en J. Scholl en A. Pierlot verzochten ontheffing voor het bouwen van een werkplaats achter per ceel Leidscheweg 258. Goedgekeurd. De pensioensgrondslagen der ambtena ren zullen ln den vervolge door B. en W. vastgesteld worden. Besloten werd de zekerheid van den kassier der gemeentebedrijven vast te stel len op f.6000. De zekerheid van den boekhouder der gemeentebedrijven werd bepaald op f 1000. Goedgekeurd werd, dat de gemeente zal toetreden tot het registratuurbureau der Ver. van Ned. gemeenten. De kosten zullen voor het eerste jaar be dragen f. 136 en volgende jaren f. 65. Daar de bestaande telefooninrichting van het Raadhuis geheel onvoldoende is stel den B. en W, op advies van den dir. van den Technischen dienst der telefonie en telegrafie, dienst hulstelefoon en verre- schrijvers voor, een nieuwe, moderne huis telefooninstallatie aan te leggen, omdat de bestaande riet kan worden uitgebreid. Voor de bediening willen zij iemand aanstellen, die hiervoor een kleine vergoe ding ontvangt, b.v. f. 4 p. w. De kosten van de automatische huistelefooninrich ting met 8 toestellen zal bedragen f. 17.90 per maand of f. 14.40 meer dan het abon- nemt van de huidige installatie. De heer A. Bakker vroeg waarom een automatische installatie wordt genomen De voorzitter zelde, dat men vroeger be voegd was een huisinstallatie aan te leggen en dan kon aansluiten op het telefoonnet, dit gaat niet meer. Wij moeten rekening houden met het Rijk en om te voorkomen dat over enkele Jaren weer veranderd moet worden wanneer ln deze plaats de telefoon vol automatisch ls, wordt er nu reeds re kening mee gehouden, Aldus besloten. Het aanplakbord in het dorp ls door den jongsten storm grootendeels vernield. De kasten voor herstel zijn geraamd op f. 75, Gelet op het weinige belang, dat de ge meente bij dat bord heeft, terwijl mede de omgeving er door ontsierd wordt, stelden B, en W, voor dit bord te verwijderen. De verplichte publicaties kunnen dan geschie den op het bord bij de R.K. kerk en op de Papelaan. Aldus besloten. In verband met het steeds toenemend verkeer, werd een nieuwe verkeersveror dening, omvattende een 30-tal artikelen, voorgesteld. De heer E. Ch. Muiholland ls bang voor ongelukken bij de spoorwegovergangen, nu het publiek eerst mag doorloopen en dan pas het verkeer mag verder gaan. Hij ver zocht de eerste dagen, nadat de verorde ning in werking is getreden, politietoe zicht. De heer J. Braggaar vestigde de aan dacht op het artikel waarin sprake ts van het passeeren van een optocht, een begra fenisstoet enz, Spr. kan niet goedvinden dat het doorgaand verkeer achter een be grafenisstoet moet blijven, b.v. aan het begin van den Leidicheweg in de richting van het dorp. Hij zou het willen beperken tot de kom der gemeente. Voor de bezwaren van den heer Mul- holland was de voorzitter niet bang; 't ge beurt overal zooals in dit artikel staat en aan politietoezicht zal worden gedacht. Ten slotte werd de verkeersverordening goedgekeurd; alleen zal het artikel worden gewijzigd, waarover de heer Braggaar sprak en beperkt blijven tot de bebouwde kom! B. en W. stelden voor aan de Koningin Wilhelminavereeniging voor het a.s. feest ter gelegenheid van het Vorstelijk huwelijk een subsidie te verleenen van f. 250. Goedgekeurd. 17 Juni J.l. werd besloten aan te koopen voor verbreeding van den Leidscheweg verschillende perceelen grond, water, berm en tuin van mevr. wed. P. M. Hooijmans en cons, broers en zusters, ieder voor 1/9, Bij de opmeting door den landmeter ls gebleken dat door onjuiste opgave der ma ten in de kadastrale nummers der over te nemen perceelen, belangrijke verschillen ln de grootte zijn ontstaan. Het oorspron kelijke bedrag dat hiermede gemoeid zou zijn bedroeg f. 2259.20 en thans f, 3060. B. en W. stelden nu voor het besluit van dien datum in te trekken en de nieuwe perceelen aan te koopen. Hiervan zal het gedeelte bestemd voor de verbreeding van den rijweg, kosteloos worden overgedragen aan de Provincie. Dit zijn 656 M2. Aldus besloten. Goedgevonden werd de jaarwedde van een schrijver bij de bedrijven vast te stel len op f. 600. Na rondvraag volgde sluiting. Loop der bevolking. Gevestigd; M. Winkler. Wijngaardenlaan 48. van Oostenrijk M. Schmltz, Leidsche weg 557, van Den Haag W. de Bien-Tlll, Hyacinthstraat 4. van Duitschland C. G. J. Lohmann. Burg. Treubstraat 56, van Sassenheim J. Waal. Leidscheweg 475, van Den Haag. Vertrokken: M. v. d. Berg. n. Nieuw en St. Joosland L. den Elzen, n. Voorburg F. de Graaf, naar Leiderdorp Ph. v. d. Lof. naar Leiden L. E. v. Luik, naar Leiden H. v. Egmond naar Stompwllk Th. Langeveld. naar Leiden C. J. van Rijn, naar Delft. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmina Maria Theresia. d, van J. A, J. v. d. Peet en M, A. v. d. Geer Theodorus Dominicus. z. van D Th. Kraan en M. C. van Gent. Overleden: S. v. d. Bijl. vr„ 64 jaar. Getrouwd: B. C. Haneveld 23 laar en E. v. d. Peppel. 24 jaar. Ondertrouwd: H. Oudshoorn. 23 jaar en C. v. d. Linden, 24 laar. Uitvoering van D. V. S. In het gebouw voor Chr. Belangen gaf de Chr. Mondaccordeonver. D. V. S. voor een uitstekend bezette zaal een uitvoering. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 68 10 en gebed opende de heer A. C. Ver schoor en merkte op, dat D. V. S. zich mag verheugen in een verdiende en algemeene populariteit. Zoowel ln ledental als ln kwa liteit is er vooruitgang. Spr. dankte namens het bestuur allen die hun sympathie daad werkelijk toonden o.a. den heer J. v. Ree- nen die in verband met het a.s. vorstelijk huwelijk de zaai met nationale en Llppische kleuren had versierd. D. V. S. heeft het gevarieerde programma op de bekende enthousiaste wijze uitge voerd en werd met een welverdiend applaus beloond. De directeur de heer G. A. Borre- mans speelde verdienstelijk eenige solo nummers op zijn accordeon, die evenals de nummers, die door den heer van den Berg met de xylophoon begeleid werden, zeer ln den smaak vielen. D. V. S. kan op een ge slaagde uitvoering terugzien. De heer Ver schoor sloot op de gebruikelijke wijze. Loop der bevolking. Gevestigd: D. H. Anton, zonder beroep. Lindelaan 4 M Balhom, L. Kerkdam 3 J, C, Balvert, boerenknecht. Rijksstraat weg 500 T. van der Bent, dienstbode. Middelweg 5 E. C. Berning. dienstbode. Konijnenlaan 21 J. H. Bossen, zonder beroep, Bloemcampiaan 66 E. N. Smalt geb. Bleker Caarten en dochter zonder be roep. Oud Wassenaarschewee 4 J. F. Boer en gezin, Referendaris bij het Dept. van Buttenl. Zaken. Groot. Hoefiizeriaan 37 A M. Bouwmeester, dienstbode. Wetering- laan 9 P. E. Bijman, dienstbode. Sophla- laan 3 A. B. C, Engelgeer. zonder beroep. Pr. Marielaan 27 I. D. Fischer, dienst bode. Groot Hoefijzerlaan 37 L. A. Han- rath. arts, Eikenlaan 35 M. Hojduk, dienstbode. Klingelaan 5 M. Hollestelle, zonder beroep Hyacinthstraat 13 P. A. Huet. procuratiehouder. Wassenaarscheweg 9 G. A. van Kempen, slager, Oostdorper- weg 18 G. van Klaveren, dienstbode, Kievietslaan 27 A. C. Luff, kinderjuffrouw Laan van Koot 12 G. A. H. M. Noordman bakkersknecht. Langstraat 35 A. Oben- drauf. dienstbode. Konilnenlaan 16 Wed. I. M. Snouck Hurgronje geb, Oort, zonder beroep, Lange Kerkdam 70 A. A, M W. Sistermans geb. Rademaker, zonder beroep. Heerenweg 8 J. F. Reedijk, zonder be roep. Santhorstlaan 50 V. Schorghöfer, dienstbode. Groot Hoefiizeriaan 63 W. F. H. Semmellnk kantoorbediende. Burcht- plein 2 J. R. A. Smulders, zonder beroep, van Heeckerenstraat 5 A. A. Ubbens. part secr. hfd. lng. R.W., Wittenburgerweg 112 A J. Westhoek en dochter, zonder beroep. Tulpweg 6 M. L. Wiedemann, dienstbode. Lange Kerkdam 3 S, Zwart dienstbode. Gravestraat 1. Vertrokken: L. van Wetten naar Veur, Veurschestraatweg 252 L, M. van Teijlin- gen, naar Den Haag. Brandstraat 132 M. J. van Stem. naar Pltnaeker. Plinackerweg 272 A. A. Heinen naar Den Haag Me loenstraat 54 W. J. Mets. naar Schim- mert. Dorpsstraat 75 M M. van Draaljen, naar Nlimegen. In de Betouwstraat 18 N J. Hoos. naar Lekkerkerk. Kerkweg 130 A. Amse en gezin, naar Den Haag Jurr. Kokstraat 90 H. J. Schrage, naar Rijs wijk (Z.-H). Oranjelaan 12 E. Derx geb, Vis en dochter naar Den Haag, Cremerweg 4 J. W. Vreeswijk en gezin, naar Den Haag. van Hoytemastraat 86 H. W. J. J. Idzerda naar Oegstgeest Pr. Hendriklaan 6 J. L. Noordermeer. naar Leiden, de Sit- terlaan 34 Jan Hensen naar Lisse. Ka naalstraat J P. C Verbaarsschott en gezin, naar Den Haag. Hoog Buurlostr. 105 F. S. Labrujère en gezin, naar Rotter dam. Gr, Visscherijstraat 122 R. van Yperen. idem, idem C. Zonnenberg, naar Buenos Aires. O Hlggens 3100 M. van der Zwaan, naar Veur. Leldschendam. Slulskade 18 Wed. dr. J. C. Rullmann en zoon naar Utrecht. Ger. Doustraat 26 J. den Outer Idem, idem M. A. H. Llernur. naar Zeist. Prof. Lorenzlaan 129 D. M. Hartmann. Idem. idem. Burgerlijke Stand. begin der 19de eeuw dieper uitgeveend werden nu voorbeeldig beheerscht. De gemiddelde capaciteit der molens be draagt nu 53 kub. M. per minuut, hetgeen ln verhouding tot de te bemalen opper vlakte, aan den ruimen kant ls. De molens verrichten hun arbeid zeer gemakkelijk, want meestal wordt gemalen met gedeelte lijk bespannen of geheel ontbloote wieken, d.l, zonder zeilen. Verwacht mag worden, dat de onder houdskosten der molens nu zoodanig zullen verminderen, dat de rente en afschrijving der restauratiekosten hieruit kunnen wor den bestreden en deze verbetering zonder verhooging van polderlasten wordt t>ereikt. De Winkelweek. Voor de winkelweek die werd ReoDend door den burgemeester den heer P. A. Collin bestaat groote belangstelling De muziek- vereeniging „Excelsior" maakte een muzi kale rondgang die zeer veel publiek trok en de gezelligheid belangrtlk verhoogde. In verband met de winkelweek hebben B, en W. ontheffing verleend van het be paalde ln art. 2 sub b en c., zoodat de win kels op 7 en 8 December tot 10 uur en op Zaterdag 28 Nov. en 5 Dec. tot 10.30 geopend zullen mogen zijn. ALPHEN. Jaarvergadering Chr. Nat. Werkmansbond. De plaatselijke afd, van den Chr. Nat. Werkmansbond meld haar 19e jaarverga dering. Met het zingen van Ps. 68 10 werd de bijeenkomst geopend. De voorzit ter, de heer C. Koren sprak hierna een kort openingswoord. Na een inleiding van den heer G. de Jeu, hield de eere-voorzit- ter ds. Stehouwer een toespraak naar aan leiding van den Spreukendichter „Kent Hem in al uwe wegen en Hij zal uwe paden recht maken." Hierna volgden verslagen van secretaris en penningm. De bonds- propagandtst de heer J. Strating, sprak hierna over het doel, wezen en het zijn van den Werkmansbond. Als afwisseling werden eenige aardige films vertoond, en hielden verschillende afgevaardigden een korte toespraak, terwijl een dubbel man- nenkwartet eenige zangnummers ten ge- hoore bracht. 40-JARIG BESTAAN KNAPENVEREEN. SPREUKEN 8 17B. Een mooie herdenkingsavond. WASSENAAR. VERGADERING „HET GROENE KRUIS" Aankoop Wijkgebouw. .Het Greene Kruis" voorzitterschap de notulen v;~ zeer uitvoc' vMz!zh>r v-i - Het -car" cebouw on vergaderde onder n mr. v. Sillevold. Nadat -•"^tïesteld volgde na eer -rekinv een algehec'- '-'uten en hc reglemer' aankoop van een wü'" voorwaarden door dp ge meente gesteld werd na een uitvoer!••e teel lichting door notaris Vermeulen van Krul ningen goedgekeurd. Geboren: Jozef Antonius, z. van J J. Jonker en G. van der Plas Cornelis Jo hannes. z. van R. P van Kerkwijk en P. van Reigersberg Verslutis Wilhelmina Theodora, d. van P. J. Swiebel en A. P. M. Groen Marijke Gerardina Johanna Eli sabeth, d. van G. J M Wolfs en A. M. H. Eurltngs Catharina Gerarda Mara. d. van P. J. van den Barselaar en D. C. Rem merswaal Maria Geertruida. d. van C. L. Bellekom en A. M. Brandenburg. Overleden: William Antony Stokhuiizen, 63 iaar. geh. met C Brink. Getrouwd: W. F. Luk en P. M. Putker. AARLANDERVEEN. DE VIER VERDEKKERDE MOLENS. Officieele ingebruikneming op Zaterdag 5 December. Naar wij vernemen, zal het proefdraaien der vier molen in den drooggemaakten polder aan de Westzijde van onze ge meente, die gemoderniseerd zijn volgens het systeem-Dekker, plaats vinden op Za terdag 5 Dec. a.s.. des namiddags te 2 uur. De roeden zijn bij deze vier molens stroomlijnvormig bekleed, zoodat de weer stand in de lucht tot een minimum wordt teruggebracht. Om 2 uur worden de gasten verwacht bij den Vijzelmolen (molenaar Van der Bijl) nabij onze gemeente. Na be zichtiging en demonstratie van dezen molen wordt vergaderd in het Oude Raad huis, waar verschillende sprekers, o.a, jhr. mr, F, van Rljckevorsel uit Den Bosch het woord zullen voeren. Omtrent de molen mogen hier nog eenige bijzonderheden volgen: Zij zijn van het keurige Zuid-Holland- sche type bovenkruier met getailleerde riet bedekking en hebben vluchten van 98 voet of 27 M. De gezamenlijke opvoerhoogte voor de drie schepradmolens bedraagt 4.05 M, en voor den Vijzelmolen 0.85 tot 1.15 M Zij zijn nu van Dekkerwielen voorzien en hebben een grondige revisie ondergaan, terwijl de vijzelmolen nog werd uitgerust met sr.n nieuwen stalen vijzel, vervaardigd door de machinefabriek Overrijn te Leiden. Hierdoor is het waterverzet aanzienlijk ver beterd en wordt 't peil in het anders zoo I moeilijke „Gat" circa 150 H.A., die in het In verband met het 40-.1arig bestaan van de Knapenver. Spreuken 8 17b werd in de Kerkzaai der Martha-Stichtine een her denkingsavond gehouden. De belangstelling was buitengewoon groot; de kerkzaai was geheel gevuld. De opening werd verlcht door den voorzitter den heer L Snrei.1. die na schriftlezing en gemeenschappelijk gezang in gebed voorging en daarna een uitvoerig overzicht gaf van 40 laar jongenswerk. Spr. wees er op hoe hli persoonlijk met dit werk ln aanraking was gekomen en besprak de eenvoudige wtlze waarop het werk was be gonnen door de leden van de Jongelings- vereenlging O.D.S. waarvan een 5 tal leden bij toerbeurt de leiding hadden. Vervolgens stond hij stil bit de vele moeilijkheden, die men aanvankelijk had te overwinnen in verband met het vinden van de juiste lei ders en de moeilijkheden, die ontstonden toen het werk uitgroeide en men met ge brek aan goede gebouwen te kampen had. zoodat langen tlid in een oud kantoor, schaftlokaal etc. vergaderd moest worden. Speciaal herdacht spr. In dit verband den steun, dien men destlids ontving van wij len den heer D. L. v. d. Berg, hoofd der Julianaschool waar men iaren lang mocht vergaderen. Voorts dankte hii de heeren J. Zonneveld, J. G. Hoogteyiine en in 't bij zonder den heer v. Berkel die zich nu 15 iaar achter elkaar aan dit jeugdwerk heb ben gegeven. De vereeniging heeft zoo'n omvang aangenomen dat zij nu ruim 4, soms 5 afdeelingen heeft. Daarnaast wees SDr. op het doel. dat men bulten alles en afgezien van het werk aan den buitenkant in de eerste plaats nastreeft, n.l. de jeugd dichter brengen tot God. De eere-voorzltter ds. Johs. Stehouwer wees er op hoe alles tegenwoordig zich met de jeugd bezig houdt omdat men het later van de ieued verwacht en haar opleidt tot een bepaald systeem. Men verlangt dus iets van de 1eugd. waar tegenover spr. stelde het werk van de knaDenvereeniging. dat niets vraagt, doch iets wil geven n.l. de jongens reeds in hun jeugd brengen tot God en hun Jezus Chris tus voorhouden als 't eenige noodige om hen waarlijk gelukkig te maken. In dit verband wees spr. ook on de bekende ge schiedenis uit de H. Schrift van Andreas. Na deze toespraken volgde gemeenschap pelijk gezang, terwijl als spreker nog optrad de heer M, C. Fallentin secr. van het Algem. Ned. Jongerenverbond. Ds. Meijer sprak een kort slotwoord. Het geheel werd ge animeerd afgewisseld door muziek van lon- gensfluitkoor der Marthastichting onder leiding van den heer Offringa. het muziek- ensemble der Marthastichting dat eenige keurige muzieknummers ten rehoore bracht, terwiil de leden der knapenvereenigingen het publiek zeer wisten te amuseeren met eenige samenspraken en een tableau. Het werd een geslaagde en mooie herdenkings avond. waarop bestuur en leden met ge noegen kunnen terugzien! Loop der Bevolking. Gevestigd: Leendert J. v. d. Ven en echt- genoote. caféhouder, Hooftstraat 53 Maria M. v. d. Meer,, afdeelingschef eener wasscherlj, Statlonsstr. 4 Arie den Duik, manufacturer, Hooftstraat 80 Wed, J. BenntngSeller, zonder beroep, Hooftstr. 162 rood. Vertrokken: Naar Haarlemmermeer, Aals- meerderdljk 235, Gerrit J. A. Buts, timmer man Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk, Trijntje van Amsterdam, zonder beroep Hazerswoude D, 218, Adriana Dam, dienst bode Den Helder, Langestraat 55a, Ma ria G. Kalff, zonder beroep Sevenoaks Engeland, Johanna E. van den Boom, zon der beroep Bodegraven, Wlllemstraat 35, Willemlna C. Verwoerd, dienstbode Ouder-Amstel, Dorpstraat, wed. A, v. Die- men, zonder beroep Arnhem, Bijners- hoekstr. 12, Arie Bruljnes en gezin, reiziger, Na een daartoe ln de Chr. Lagere Landbouwschool gehouden vergadering, waarbij als spreekster optrad mej. Sondern van Breedenboek (Gld.), werd besloten tot oprichting van een Vereeniging van Jonge Boerinnen en Plattelandsmeisjes. De be langstelling was vrij groot. ALKEMADE. In de groote zaal van het paviljoen „de Brasem" te Oude Wetering had de filmvoorstelling plaats ten bate van de Ver. „Bethesda" voor lijders aan vallende ziekte te Heemstede. 's Middags werden er voorstellingen voor de schoolkinderen gegeven en 's avonds voor de volwassen. Na afloop sprak ds. v. Bos een slotwoord. Er was veel belangstelling! BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd; J. D. Koole 23 J. en J. A. Rijlaarsdam 23 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: F, A. Kleefman, z.b., van Ambt Hardenberg Wed. J. Klaassen—van Grueningen en gezin, van Linschoten Adr. Plomp, z. b„ van Linschoten S. A. Schouten, boerenknecht, van Nieuwkoop M. C. J. v. d. Waal, z. b., van Ridderkerk. Vertrokken: H.C. J. Hommel, zonder be roep naar Nieuwveen C, Huisman, kan toorbediende naar Woerden J. Th. v. d. Wiel, bakkersknecht naar Sehljndel. De R.K. St. Ellsabethsvereeniging heeft een tentoonstelling gehouden van de goederen, die de volgende week aan de schooljeugd van behoeftige gezinnen zal worden uitgereikt. In totaal waren 800 kleedingstukken aanwezig, terwijl boven dien nog kleeding zal worden uitgereikt aan behoeftige ouden van dagen ter ge legenheid van den Oudejaarsdag. Onze plaatsgenoot cand. J. Batelaan ontving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente van Zegveld. KOUDEKERK. Vergadering van de IJsclub. In hotel de Bruin kwam de Usvereen. Koudekerk in bestuursvergadering bijeen. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Besloten werd zoo mogeltik wedstrijden uit te schrijven en de banen te verlichten. De A.R. Kiesver. .Nederland en Oranje" hield een ledenvergadering waarin o.m. eenige huishoudelijke zaken werden behan deld en een korte inleiding geleverd door den heer J. G. Beljneveld over „Kerk en staat", waarop een aangename gedachten- wisseling volgde. De vergadering werd door ds. Haspers geopend en gesloten. Als gemachtigde voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren J. D. Carts, A. Mieog en C. Vonk, terwijl in de vacatures Ph. Qualm en W. Geerlof werd gekozen de heer P. Plomp. Bij de gemeente politie zijn inlichtin gen te bekomen aangaande een gevonden vischtasch met inhoud en een dames- portemormaie met Inhoud. Door den commissaris der Koningin ln deze provincie zijn voorgoed van den dienstplicht vrijgesteld wegens broeder- dienst van de lichting 1938 de navolgende ingeschrevenen: Jac. Duiker, L, Duiker, C. J. Guldemond, E. de Jong, Jac. Molena, G. Reyneveld en J. M. van Velzcn. LEIMUIDEN. Opening 4e Leimuidensche Winkelweek. Burgerlijke Stand. Geboren: Fieter Adriaan, Z, van Anthony van den Hoek en Cornelia van Klaveren Anna, D. van Cornells van Oeveren en Jan netje Immerzeel Hermanus Joannes, Z. van Joannes A. M. van Niedek en Cornelia M. Ruijs Teuntje, D. van Dirk H. Gobel en Johanna M. Ooms Theo, Z. van Theo dorus van Veen en Wilhelmina H. A. Kal- ker Wilhelmus Johannes, Z. van Johan nes P. van Eijk en Maria M. Bunnlk Jo hanna Maria, D. van Relnier A. J. Mulders en Petronella de Beer Hubertus, Z. van Hubertus Piepenbrink en Johanna H. v. d. Born Jacob Walter Philip, Z, van Jacob B. Prins en Barberdine Manssen Johan nes, Z. van Teunis van Varik en Hanna Dissel, Gehuwd: Pieter Adrianus van Vliet 38 j. met Wijntje Kornella van Zanten 29 j. Adrianus W ndhorst 27 j. met .Tapina Pe tronella Bijl 23 j, Johannes Marinus Haasbeek 25 j. met Cornelia v. Rijn 26 j. Overleden: Jacobus var Tilburg 55 j„ echtgenoot van Maria van Muijen. Het was bijzonder druk in ons dorp ter gelegenheid van de opening der 4e Leimui densche winkelweek. De schooljeugd wacht te St. Nicolaas op bij den Vriesenbrug. De jeugd en het pl. muziekkorps haalden den Sint in. De kinderen werden buiten gewoon onthaald, terwijl den volgenden morgen nog een tractatie op de scholen plaats had. De officieele opening geschied de in het café van de wed. J. Sneeboer. De voorzitter van het comité de heer Ph. Muijs heette burgemeester J. A. Bakhuizen en diens echtgenoote welkom. Daarna opende de heer J. A. Bakhuizen de winkel week. Spr. bewonderde de Leimuidensche neringdoenden, die ondanks den slechten economischen toestand den moed hebben gehad tot het organiseeren van deze win kelweek. Spr. hoopte dat de Ingezetenen steeds zooveel mogelijk hun inkoopen in eigen plaats zullen doen. De heer Muijs dankte den burgemeester, heette den heer Frank van de Fordfabrie ken, die de Ford-film zou vertoonen wel kom. Voorts deed het hem genoegen twee ver tegenwoordigers van de winkelweek uit Roelofarendsveen aanwezig te zien. Daarna werd de Ford-film vertoond; ook het bij- programma was zeer mooi. 't Was Sen welgeslaagde openingsavond! In de O.L. school alhier wordt weder om een interessante tentoonstelling ge houden van door de leerlingen vervaardigde voorwerpen, waarvoor groote belangstel ling bestaat. De kinderen hebben weer heel wat gepresteerd. Er is veel mooi figuurzaag- werk, een keurige collectie handwerken en boetseerwerk, dat in den vorm van kaas, fruit, sigaren enz. in propere kraampjes is uitgestald. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7