VOOR OMLIJSTING KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 28 November t9)i D. GESINK, Katwijk a. Zee LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD UIT DE OMSTREKEN ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. AGENDA HAARLEMMERMEER, Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Marinus, z. v. J. Schijff en J. H. Kinkel Antonle, z. v. A. Griek- spoor en H. C. M. van Groenigen Cor nelis Adriaan, z. v. G Branderhorst en C. Maarssen Gretha Nelly Martina, d. v. M. Los en N. M. A. J. van Dam Geer- trulda. d. v. C. Slinger en M. G. Koch Paulina Blaziha, d. v. J. Fieman en M. A Burghout Gijsbertus Jan, z. v. G. J. de With en G. van Someren. Ondertrouwd: Herman A. Huinink 31 i. en Adrlana J. Affourtit 21 j. Dionisius J. Middelkoop 25 j. en Jannetje Verbaas 23 j. Huibert Verbeek 23 J. en Neeltje C. Hulsbos 23 J. Gehuwd: Cornelis van Beem wed. 36 j. en Elisabeth C. Knoop 23 j. Overleden: Klaas Middelkoop 74 j. wedr. van D. IJ. de Bruin Aalke Postma 70 j. geh. met J. Harder Johannes C. Lijs 70 j. geh. met A. M. F. Kerklingh. Bij beschikking van den Minister van Justitie is aan den heer J. R. Jansen, voor heen fortwachter nabij Aalsmeer alhier, eervol ontslag verleend als onbezoldigd rijksveldwachter. De in de Ned. Hervormde kerk te N.- Vennep bij gelegenheid van het dankuur voor het gewas gehouden oogstcollecte, heeft ongeveer f. 400 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Nicolaas W. Visser, Aalsmeer- derdijk 514 Petrus van Roode, Hillegom- merdijk 280 Willem D. Bonne, Kastanje laan 14 Cornelis G. Bos, Aalsmeerderweg 461 Bernard Bruil. Relgerstraat 32 Gerrit J. A. Buis, Aatsmeerderdljk 235 Leo J. E. Cloosterhuis, Havlkstr. 21 Al- bertus de Graaf, Aalsmeerderdijk 462 Wil helmus B. van Herwaarde, Wilgenlaan 134 Cornells A. van 't Hof. Schuilhoevelaan 5 Willem H. Vogelaar. Spieringweg 510. Vertrokken: Cornelis A. Visser. Ouder - Amstel, Rijksstraatweg 13 Jacobus J. C. van der Schoor, Schiebroek, Kleiweg 364 Josephus Aarse, Amsterdam, Elandsgracht 108, 2hg. Jan Bos, Haarlentmerliede c.a. p/a. Th. Maaikes Alberdina Venema, Amsterdam. Agamemnonstr. 7, 1 hg. Hen- drikus M. Franken, Haarlem, Oosterstr. 27 Meijnsje Moné, Rotterdam, Spruitsbr. 31 boven Alexander K. Bosman, Nieuwer- Amstel, Amsterdamscheweg 88 Maria Spaan, Amsterdam, J. v Eijkstr. 23 Johannes J. den Bode, Amsterdam. J. Han- zenstraat 84 1 hg. Theodorus de Kroon, Culemborg. KI. Kerkstr. 16 Elisabeth J. de Jong, Hillegom, Hoofdstraat 51 Ge- rardus Nijmeijer. Amsterdam, J. v. Riebeek- straat 15. 3 hg. Wed. J. L. Cozijnsen, Am sterdam. Vlietstr. 33 Neeltje A. Kersber gen. Nederhorst den Berg, Nieuweweg C.155 Daniel van 't Huil, Amsterdam. Bosch en Lommerweg 66 hs. Hendrik Hoffman, Norg BI Wilhelmus J Schoemaker, Amsterdam, Hoofdweg 131 3 hg. van Portretten enz. het oudste, vlugste en goedkoopste adres Modellen ter inzage in den 2980 Sigarenwinkel, Voorstraat 80 wat door de ouders op prijs gesteld werd. Evenals op een anderen ouderavond hield de heer Hoek, onderwijzer aan de Christ. Doofstommenschool „Effatha" te Voorburg, een lezing met lichtbeelden over het onder wijs op die school. Ds. Pras sprak het slotwoord, waarna met dankgebed werd geëindigd. Het a.5. gouden jubileum der Nieuwe Kerk. Op 12 Januari a.s. zal het gelijk wil reeds vermeldden vijftig jaar geleden zijn, dat de Nieuwe Kerk der Ned. Herv, Gemeente alhier, plechtig werd ingewijd. Dit feit zal op den avond van dien dag kerkelijk worden herdacht. Ook heeft zich oo Initiatief van de vereenielng voor vril- wilige bijdragen een commissie gevormd, die zich ten doe] stelt om. als ze daartoe door de gemeente wordt in staat eesteld aan de Kerkvoogdij een geschenk in geld aan te bieden om daarvoor een doopkamer in te richten, zooals er ook één is bi) de Oude Kerk en waaraan in de Nieuwe Kerk al Jaren lang behoefte is gevoeld. Dit comité is als volgt samengesteld: Ds P. Pras, voorzitter: C. v, d. Ree, secretaris: afgevaardigden van het bestuur der vereeniglnz voor vrijwillige bijdragen: P van Rijn. penningmeester: IJ. van Dijk, afgevaardigden van het college van nota belen; E. H. v d. Plas. P, Plug en G. van Rijn afgevaardigden van den Kerkeraad der Ned, Herv. Gemeente: W. van Beelen en J A. Gesink. afgevaardigd door de leden der ver voor vrijwillige bijdragen. Het ligt in de bedoeling de inzameling der giften te doen plaats hebben met behulp van offerzakjes, zooals dit ook voor de Zen ding eeschiedt en wel op 13 December a.s zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. HILLEGOM. Zanguitvoering. De Chr. Zangver. „Zingt den Heer" gaf een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. De belangstelling was groot. Ds. Eerhard open de. waarna het koor onder leiding van den diretceur. den heer S. P Visser een prachtig programma oo voortreffelijke wijze ten ge- hoore bracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardina Franclsca, d. van F. J. Sassen en M. E Persoon Elisabeth, d. van A. Bol en L. Mieremet Maria Apo- lonia Theresia, d. van P H Walkers en M. H. Bergman Trijntje, d. van S. Hofman en A. J. de Boer Johannes Cornells, z. van C. J. Stijnman en A. C. Hogendoom Getrouwd: A Kleverlaan en M. H. Berk hout J. C Rusman en M A. A. Beelen P. H. N. Benkemper en A. C. Peperkamp W. P. Smits en A. C. M. Hulsebosch, Loop der Bevolking, Gevestigd: A. M. Golbach, Hoofdstraat I35a J. Huisman, Talmastraat 36 WTed. E. J. Poelgeestde Jong met gezin, Hoofdstraat 51 J B. A. Lemkes, Hoofd straat 65 G. M. Nederstigt, Molenstraat 12 B. de Vries met gezin, Krochtstr. 16. Vertrokken: C. Kortekaas, Bloemendaal, Vogelenzangscheweg 85 J. Ruighaver, Bloemendaal. Leidschevaart 128 P. H. N. Benkemper. Blokker, A. 32, Oost-Blokker A. C. M. Hulsebosch, Haarlem, Delftlaan 183 J. H. Lagendijk, Haarlemmermeer, Hil- legommerdijk 357 C. Jansen, Haarlem, Kleverparkweg 32 P. G. Geitenbeek, Noordwijk, Oranjeweg 2 M. C. van Op- zeeland, Lisse, Stationsweg 74. Gevonden: handschoen, wieldop van een auto, kinderhandschoentje, alpino, be- lastingmerk. Inlichtingen bij de politie, De Hillegomsche Harmoniekapei gaf haar eerste uitvoering in dit seizoen. De zaal van Flora" was geheel eevuld. Onder de uitstekende leiding van den directeur, den heer M. Adam. werd er zeer goed ge- sDeeld Het publiek toonde zich dankbaar en voldaan over het ten gehoore gebrachte Na de pauze voerden eeniee leden van de Tooneelver. H.I.T.O. een één-acter op. De voorzitter vertolkte den dank der toe hoorder. De directeur de heer Adam ont ving bloemen. KATWIJK AAN ZEE. Ondcravond Herv. School V. De Herv. School V, hoofd de heer P. v. d. Laan, hield haar drukbezochten ouder avond ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Ds. P. Pras ging voor in gebed en las oen Schriftgedeelte, waarna hij een over zicht gaf van het schoolgebeuren in het afgeloopen jaar. De heer P. v. d. Ta-, hoofd der school, besprak cenigc interne aangelegenheden der school en ovc ervsringen met den schoolartsendienst. De heer H J. de Groot liet de kinderen van zijn 5de klasse eenlge liederen zingen, die zeer zuiver en mooi gezongen werden, HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT F EESTUITVOERING GYMNASTIEKVER. „HERCULES". Het 3e Lustrum herdacht. In de geheel bezette Zaal voor Prot. Be langen werd een uitvoering gegeven ter herdenking van het 15-Jarie bestaan van Hercules". Het podium was rltk gedrapeerd met rood. wit en blauw temidden waarvan de Jaartallen 19211936 prijkten De voorzitter dr. C Steinz sprak een welkomstwoord. Het deed hem groot ge noegen dat de zaal stamDVol was Spr. deelde mede dat de burgemeester wegens ambtsbezigheden verhinderd was aanwezig te zlin; later verwelkomde hl) den gemeen te-secretaris den heer D. C. O. Boekhoven en den voorzitter der Oranjever., den heer J. Volbeda Spr. las gelukwenschen voor van de Chr. Jeugdorganisatie, van dr. Huetins Jr.. van den oud-voorzitter van Hercules, den heer P. C. Bloot: van den Inspecteur van politie mr. R Warmoltz; van den oud leider den heer W. C. Renee uit Leiden, die wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zlln: spr. wenschte hem een spoedig her stel toe. Spr. verwelkomde den heer A. Metz uit Leiden voorzitter van de Leidsche Turn- club; den heer H. Zirkzee. die de oefenin gen op de plano zal begeleiden en bracht hem hulde voor de compositie „Huwelijks zang" die hü aan het Vorstelijk Daar heeft opgedragen (applaus)Voorts den heer C. Spaanderman en een ee leden van de mu- ziekver. „U.N I." Bloemstukken waren o.a. ingekomen van de .U.N I." en van de Oranjevereeniging. Dr. Steinz sprak woorden van waardee ring tot de leidster der meisjes mei. W Dieben uit Leiden en tot den leider der vereenigine den heer S. J. Klompe uit Den Haag Spr. bracht ook een woord van hulde aan den heer Piet van Duyn de groote stuwkracht van de vereeniglng. Spr. deelde mede dat er twee vertegenwoordigers aan wezig waren van de gymnastiekvereeniging D.O.S. uit Noordwlik Tot slot brak spr. een lans voor de oprichting van een veteranen- afdeellng. Met het vaandel voorop had de opmarsch plaats gehad. Er werden twee coupletten gezongen van het „Feestlied van Hercules". De heer A. Metz wenschte namens den Kon. Ned. Gymnastiekbond de vereeniglng geluk met haar 3e lustrum en memoreerde de samenwerking, die altijd in meest vriendschappelijke verhouding plaats vond. Spr. herdacht den tlld dat de heer Rcnee nog de leiding had: wij hebben toen veel gymnastiskfeerten meegemaakt. Her cules kwam altijd zóó voor den dae. dat het klonk als een klok. Hercules heeft nu een leiding zooals er in den omtrek niet te vin den is. Die leiding berust in handen van twee personen, die goed voor hun taak be rekend zijn en die weten, wat goed voor de leerlingen is. Zonder iets te kort te doen aan andere takken van sport, zeide spr.. dat de gymnastiek alzijdig is. Hij brak een lans voor de veteranenafdeeling en sorak de beste wenschen voor de vereovlsltic ui' onder de voortreffelijke .z'ding van mei Dieben en den heer Klompe. Het programma werd hierop keurig af gewerkt. De vrije oefeningen van de lon- gens slaagden uitstekend, aardig was de les van de kleuters; voortreffelijk werd door de heeren gewerkt aan de brug De les voor Jongens slaagde even goed als de vrlie oefe ningen voor dames. De heeren Heten weer prachtige staaltjes van acrobatiek zien. Ook de vlagoefeningen der meisjes trokken de aandacht. Aan mej. Dieben werd een prach tige bloemenmand aangeboden De heer Snaanderman vermaakte allen met zfin humoristische causerieën en zangnummers. Ook de U.N.I.-leden hadden succes. Voorts genoot men nog van de oefeningen aan de lage en de hooec rekstok en van de volksdansles der meisles verkleed in Tyro- ler boeren en boerinnetles. Schitterend was ook de rhythmlsche dans der dames bli afwisselend electrlsch kleurenllcht De heer Zirkzee begeleidde zeer verdienstelijk. De heeren voerden nog mooie staaloefeningen uit en tot slot werden nog enkele moeililke. maar Drachtige standen uitgevoerd. De voorzitter dr Steinz sprak een opwek kend en dankend slotwoord. Met het zingen van het 3e couplet van het „Feestlied" werd besloten. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Catharina. d. v J. P. van Dongen en van E. M. van der Hulst; Adrlanus Marinus. z v. P. C. van Kesteren en van P. van Oeffelen; Neeltje, d. v C. Vermeij en van L. A. Rijsdam; Hendrik, z. v. H. van Hoven en van M. de Kooker. Overleden: Derkjen Zuurendonk, weduwe van J. van der Laan, oud 76 Jaren; Maar ten Kaak, oud 24 jaren. Gehuwd: F. J. M. Jirka en J. H. Kaan dorp; B. Baartse en A. Blijleven; G. W. Baars en G. C. J. Beijk. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. C. van Voorst, van Wassenaar. Kanaalstraat 168 T. H. Jorna, v. Voorschoten, Wagendwarsstraat 26 N. W. van der Zijden, v. Noordwij- kerhout, Heerenweg 426 C. Oele en ge zin, v. Haarlemmermeer, Wagenstraat 17 H. van DorstenBeukers, v. Haarlem mermeer. 3e Poellaan 69. Vertrokken: P. F. W. Sanders, n. Noord- wijk M. C. J. Sanders, n. Noordwijk. Mej. A. M. Noordermeer, n. Haarlem Mej. J. M. Noordermeer,n. Sassenheim Mej. C. J. L. Mulder, n. Den Haag. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. H. Kuijt, 1.1. verpl., Zwar- teweg 20 S. Huisert, chauffeur. Gooweg 12 M. van den Berg, db„ Voorstr. 116 G, F. A. Bakkenes, serveerjuffr., Noord- Boulevard 17 L. Verwaal en fam., elec- tromonteur, De Ruijterstraat 54 R. J. Hilgerdenaar, religieuse onderwijzeres, Bronckhorststr. 42 P. F. W. Sanders, en M, C. J. Sanders, landarbeiders. Offemweg 71 L. G. van Reijen, ambt. t. secretarie, Zeestraat 30a. Vertrokken-: K. Vuijk en fam., poffertjes bakker, n. Wassenaar, Vinkelaan 3 J. Bonsing. 1.1. verpl. n. Wanneperveen Blau- wehand Th. Heljneman. db., n. Alphen a. d. Rijn, Mauritsstraat 17 Th. W. van der Wielen, religieuse onderwijzeres, n. Den Bosch, Hinthamerbolwerk 1 L. M. Langeberg, verpl., n. Vught Pr. Jullana- laan 4 N. Bos geb. Imthorn en fam., n. TJepoe N.I., Stationsweg 6 C. Koopman geb. Hegeman, n. N.I. M. Janson geb. Paardekooper, n. Haarlem. Oblestraat 11 H. A. Baak, db. n. Lelden, Haarlemmer straat p.a. C. Alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren: Ellen Hermine, d. v. J. de Roock en E. L. H. de Vries Geertruida Johanna Maria Clasina, d. v. G. Raaphorst en G. Th. v. Gljlswljk Helena Theodora, d. v. J. C. Meeuwenoord en M. H. v. Nobe- len Jan. z. v. C. Dubbelaar en A. Vink - Johanna Ida Maria, d. v. P. Vink en J. I. de Lincel Nicolaas, z. v. L. W. Turk en J. M. Koelewijn Petrus Johannes An- tonius, z v. P. J. v. d. Berg en C. E. A. van der Hoeven. Ondertrouwd: J. van der Mark en J. Vlasveld. Getrouwd: W. P. Janson en M. Paarde kooper Z. Rosenbaum en B. H. Füchs F. Koopman en Chr. Hegeman, Overleden: Wllhelmtna v. Rijn 63 j. wed. A. Zuidhoek. Gevonden: Een ring. een bos sleutels, een rozenkrans, een karwats, een kinder handschoentje, een handtaschje met in houd, een sleutel. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 13 uur nam. ver strekt ten politiebureele te Noordwijk- Binnen. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering Concordia. In de Ned. Herv. Gem. gaf de Chr. Gem. Zangver. ..Concordia" haar eerste uitvoering in dit seizoen, onder leiding van den heer B. Verdoorn te Lelden met welwillende medewerking van mej. de Bink. pianiste. Na het zingen van Ps. 103 I ging ds. van Noort voor in gebed en sprak een toepas selijk woord. Te zamen werd het Bondslied gezongen. Een keurig orogrdmma werd af gewerkt Het duet „Jagerslust" en de bas-solo Ps. 103 gaven blijk van veel talent, terwijl de orgelbegeleiding in goede handen was. Voor allen was het een genotvollen avond die eindigde met den samenzang van Gezang 180 1. 't Was geen droom De heer B. alhier, kreeg door een nood lottig toeval een flinke scheut petroleum over ziin bovengoed Bij het naar bed gaan bemerkte hij niet dat ook zlin ondergoed cr van doortrokken was 's Nachts werd hij wakker door de vreeselijke pijnen en be merkte tot zijn schrik, dat zlin dijbeen ver schroeid was en vol groote blaren zat. De wijkzuster legde direct een noodverband. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. Th. L. Kol-Van den Berg Theodora- Cornelis Maria, d. v. A. Warmerdam-Koot Deseró Cornelis Marie, z. v. J. A. Braat-Hertogh I Theodora Anna Quirina. d. v. H. S. War merdam-Heemskerk Petronella Adriana d. v. J. Weijers-Wijnands Alida Johan na, d. v. G, Koomen-Venings Leonardus Wilhelmus Gerardus, z. v. Th. M. Bader- Meeuwissen Johannes Adrlanus, z. v. A. H. van Ke3teren-Van den Burg Cecilia Wilhelmina, d. v. H H. van Nobelen-Wij- nands Margaretha Maria, d. v. A. L. Longayreux-Peters Elisabeth Petronella Johanna.'d. v. J. P. Warmerdam-Waaijer. Overleden: F. W. Kniest 79 j. Huber- tus Duivenvoorden 63 J., echtgenoot van A. M. Warmerdam W. F. Weers, 74 J., echt genoot v. J. Bouwmeester R. L. van Ouwerkerk, 59 j. wedr. v. Neeltje Buiten dijk Jan van Balen, 78 j., wedr. v. T. Voltman Fenna v. Egmond, 81 J., wed. van P. Zwaan M. C. Hogendoom, 73 j., echtgenoote van Arle Koster L. J. Ko- nings, 49 j., echtgenoot van A. Peters C. P. Ruljsenaars, 63 J. J. Koemans 72 J„ wedr. v. C. van der Zon S. Polak, wedr. v. C. J. Katz, 83 J. J. de Moot), 70 J„ echtgenoot van A H. Speekman M. P Mulder, 65 j. Ondertrouwd: H. C. Duivenvoorden 30 j. Jm. en Th. E. Broekhof 28 J., Jd. Gehuwd: A. C. van der Poel 26 j. en M. C. van den Burg, 22 j. A. P. van den Berg, 26 j. en J. M. BiJJeveld 20 J. Th. G. van Bentem 30 j. en H. Q. Pennlngs 29 J. Th. F. A. Hogendorp 22 J. en G. M. Smit 19 j. J. G. Broekhof 28 J. en P. M. Hommen 24 j. De afd. Noordwljkerhout van den R.K. Volksbond gaf ln café „De Zwaan", een feestavond aan haar leden. De R.K. tooneelver. „O.B.K." voerde het tooneelspel „De brandstichter" op, gevolgd door een kluchtspel. De groote zaal was geheel ge vuld met belangstellenden w.o. de R.-K. Geestelijkheid. OEGSTGEEST. Jaarvergadering der Jongellngs-Ver. op Ger, Grondslag „de Heer is onze Banier". In „Irene" werd de 12e jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniglng. De voorzitter de heer H. Veenstra opende met te laten zingen Ps. 25 1. ging voor ln gebed en las een gedeelte uit de H. Schrift voor. Hierna bracht spr. naar voren dat zoo wel ln andere landen als ln ons land de Jeugd tegenwoordig gesteld wordt voor tal rijke gevaren door middel van leuzen en doelstellingen, zoowel In politiek als andere opzichten, waardoor zij van God wordt afgevoerd en terecht komt ln de armen van het heldendom. Hij stelde daarom op den voorgrond dat de Geref. Jongelingen alleen hebben te luisteren naar het Woord van God die ge zegd heeft: „Mijn zoon geef mij uw hart", welk woord voor ons voortdurend duide lijker wordt. Hierop gaf de heer W. Segaar een inlei ding getiteld „De Eere Gods"; hij voerde een krachtig pleidooi voor het Calvinisme, gevolgd door een voordracht van P. v. d. Wel getiteld: „Jezus" van Fred. v. Eeden. Verschillende afgevaardigden getuigden van hun medeleven en strijden waarvan gebruik werd gemaakt door die van den Ring Leiden, de Knapenvereeniging en de Meisjesver. „Klimop" alhier. In een voordracht „J. V.'ers trekken voorbij" werd een krachtdadige propa ganda gemaakt voor de Jongeiingsvereenl- ging. De secretaris de heer A. Veenstra bracht het jaarverslag uit waarin o.m. getuigd wordt van de groote waardeering voor de eminente leiding van den voorzitter. In verband met het vertrek wegens a.s. huwelijk van dezen leider bracht de secr. hartelijk dank voor hetgeen de heer H. Veenstra voor de J. V. heeft gedaan. De vertrekkende voorzitter dankte den secretaris voor zijn keurig verslag en de hartelijke woorden tot hem gericht en sprak de hoop uit, dat de J. V. onder nieuwe leiding moge blijven groeien en bloeien. Dan sprak mej. Smlnk namens de beide melsjesvereenlgingen „Mirjam" en werd als waardig slot voorgesteld het tableau „Wachter, wat Is er van den nacht?" naar het gedicht van Is. Da Costa. Vooraf gaf de heer J. Veenstra als inlei ding een keurige toelichting op dit tableau. Door de schitterende aankleeding der costumes en een juiste kleurenbelichtlng is dit tableau een waar succes geworden! De voorzitter dankte voor de groote be langstelling en medewerking tot het wel slagen, inzonderheid den regisseur van het tableau, den heer M. Kort voor de mooie belichting en den heer van Iterson voor zijn muzikale medewerking. Hierna sluiting. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen op a.s. Maandag 30 November des avonds te 7 uur. Punten van behandeling: 1. Ojjening; 2. Notulen ingekomen stukken en mededee- lingen; 3. Beoeming van leden van het hoofdstembureau en de stembureaux we gens periodieke aftreding; 4. Benoeming leden der commissie tot wering van school verzuim wegens periodieke aftreding; 5. Benoeming lid Burg. Armbestuur wegens per. aftr. van den heer J v. d. Voet. Aan beveling van B. en W.: 1. J. v, d. Voet, 2. A. Hoogstraten; 6. Benoeming lid H. Geest- Armbestuur wegens per. aftr. van den heer A. Hoogstraten. Aanbeveling van B. en W.: 1. A. Hoogstraten, 2. J. v. d. Voet; 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente; 8 Idem tot vaststelling van de tarieven voor verhuur van het gymnastieklokaal en het gebouw Geversstraat; 9. Idem betr. verhuur van enkele gemeente-eigendommen; 10. Idem tot vaststelling van de exploitatie-vergoe ding voor de bijzondere scholen over 1934; II Idem tot vaststelling van de vergoeding voor bijz. vervolgonderwijs over 1934; 12. Idem betreffende de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bomhard op 7 Januari 1937, w.o. het verstrekken van een credlet voor een extra-subsidie Oranje-vereeniging en andere feestuitga ven; 13 Comptablllteitsbesluiten; 14. Be handeling gemeentebegrootlng en begroo ting grondbedrijf 1937. Rondvraag. Loop der bevolking. Gevestigd: N. Mooijekind, Balistraat 41, van Noordwijk A. Strootman, leeri. verpl., Warmonderweg 82, van Fijnaort J, van Winkel, dienst.. Oranjelaan 15, van Sas senheim J. L Onderwater, patissier, O, Rijnzichtweg 18, van Den Haag P. M. Zeestraten, Rhijngeesterstraatweg 8, van Leiden M. Heemskerk, geb. Smit, Zand- laan 7, van Nool'dwijk G. de Monyé, HEDEN. Den Burcht: Feestavond A.G.G.0.B Wijkgebouw Staalwijk: Blauwe avoik „De Schakel", 7'/» uur nam. Zomerlust: Uitvoering „Leidsche Dik! tantenclub", 8 1/4 uur nam, Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te io jx voorm. en 7 uur nam. Stadszal: Opvoering van „Dik Troml 2'/t uur nam. Maandag. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam, Oud-Hortuszicht: Leidsche Radlo-vd te 81/4 uur nam. Stadszaal: „De Hoenderloo-Jublleunj Revue", 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Chr. Gem, ZaïJ vereeniglng „Hallelujah", 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schild! rijen van R. Martinez (tot 8 Dec.) 10- uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve i neeskunde. Medisch Opvoedkundig BureJ (Boerhaavestraat 21). Half drie tot ha vier: Inenting tegen dlphterle 4—5 u| nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholist! 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genetl kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu! 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur ld „Circuskoning". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 1 j Zondag van 27 uur doorl. voorstelli en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nu „Sanders van de rivier". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uid Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nu „Muiterij op de Bounty." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uj Zondag doorl. voorstelling van 2—7 u| en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. uur of 8.15 uur nam. „Opmarsch der reld". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2| Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uj Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur ny „Peer Gynt". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. zlekenfor, „Tot Hulp der Menschheld", echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen T( spoedrecepten. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 23 tot met Zondag 29 Nov. a.s. waargenomen do de apotheken: P. du Crolx. Rapenburg telef. 807; E. B- de Metz, Kamerl. Onnesla 28 telef 3553 en J. Doeden.s Wilhelmin park 8. Oegsteeest. telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Li den wordt van Zaterdagavond 8 uur t Maandagmorgen 8 uur waargenomen do de doctoren Bruins Slot, De Bruijne, P. Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst d waargenomen door dr. Leemhuis, tel. W bloemb.handel, Regentesselaan 7, v. Kijn burg A. J. Hoogervorst, geb. Thomi Wijttenbachweg 59, van Leiden H. Kamerdüla, dlenstb., Julianalaan 4c, ij Lelden J. P. Onderwater, landarbeidi Haarl.straatweg 2, van Aalsmeer A. n Velzen, dlenstb., Regentesselaan 31, Leiden B. Bosman, h. in de huish., Kempenaerstraat 33, van Zoeterwoude. Vertrokken: M. van den Berg, naar Wa senaar, Rijksstraatweg 500 J. Bennn naar Den Haag, L. v. Nieuw O.-Indië 255 F. E. Ohlenroth naar Ned.-Indië E. G deke, naar Leiden, Witte Singel 71 H van den Bosch, geb. v. d. Voorn, nai Naarden, Gansoordstraat 2 J. D°°r bosch, naar Soest, Amersf.straatweg 95a F. v. Venetiën, naai- Leiden. Bakker Kon straat 6a C. M. Mechelse naar Lelde Leeuweriksfcr. 41 El. Mechelse, geb. Meij naar Leiden, idem A. Spanjer, ns Langbroek A 188 A. G. Spaan, naar An hem, Cosdestraat 6 Jkvr. C. J. van p Poll. naar Leiden, Leeuwerikstraat 16 C. Hot.z. naar Den Haag, Paul Gabriels 70 KI. van der Plas. naar Katwijk, Stel gelingstr. 23 P. Mulder, instr.maker, Nieuw Amstel, Katerstr. 39. Burgerlijke Stand. Geboren: Catherinus, Z. van W. Anhol en K. van Esch Gerritje, D- van, Noort en C. Schlpaanboord Joanna Ni ria Cecilia, D. van C. M. den Hollander J. A. Lubbe. Clasina, D. van J. C.,®a»S en C. Lindhout Jacob, Z. van Tj.de» en J. M. Prins. Ondertrouwd: Jac Sieders jm. 25 I. Leiden en M. van der Meij jd. J-R'"? burger jm. 29 j. te Leiderdorp en F- u Klaveren jd. 25 j. Naar wij vernemen heeft onze PIaaj genoot, de heer S. Verlare, aan H.ft_ Prinses Juliana en aan Z. D. H. Prins B hard een verlovingsmarsch toegezo"" f welke met bijzondere erkentelijk""1" aanvaard, evenals een door hem Pcc ncord „Jubellied". De heer Verlare heeft dezen mar„,«niJ het Jubellied aan diverse OTanjever gingen in onderscheidene plaatsen boden, ale deze composities welwiUC"0 uitvoering aanvaard hebben.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6