IUSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Zaterdag 28 November 1936 WEERBERICHT. IAAT/TI BERICHTEN Prinses en Prins naar Indië? LAND- EN TUINBOUW VRAGENRUBRIEK UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK BEURSOVERZICHT U hebt voorrang +V+# A MARKT k BERICHTEN 0 Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 787. Hedennüddag 2 uur; 768- telegrafisch weerbericht. jdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste Stand 772.1 te Valentia. laagste Stand 738.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 29 Nov.: rakke tot matige wind uit uiteenloopende itingen. Nevelig tot zwaar bewolkt wei- of geen neerslag. Lichte dooi in het éten in het Oosten temperatuur om het iespunt. buitenlandsch weerbericht. jiegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het lioogedrukgebied, dat gisteren nog et Scandinavië lag, trok zich verder naar Oosten terug. Datgene, dat bewesten rland lag, breidde zich over de Brltsche snden uit. Ook in Zuid-Frankrijk zijn de barome- aanmerkelijk gestegen. Intusschen na rt een zeer diepe depressie de Noorsche ist van IJsland, waar een stormachtige lid uit het Zuidwesten waait. Ie Isafjord daalde de luchtdruk sedert iteren 18 uur tot .vanmorgen 7 uur 22 M. De weerstoestand in West- en Mld- n-Europa veranderde nog niet. Er mcht nog steeds nevelig weer met meest akken wind uit .uiteenloopende richtin- a. Op de Britsche eilanden viel echter ïige regen. Hoog in de Zwitsersche Alpen het weer helder en mooi. Langs de Noor- le kust viel nog matige regen. In Zuid- mkrijk regende het. in het afgeloopen naai plaatselijk hard; Perpignan had m.M. )e vorst in midden Zweden nam tot ma- af, het gebied van lichte vorst over het •teland van Midden- en West-Europa ■anderde weinig van richting. Alleen in Westen van ons land en van België sg de temperatuur tot boven het vries- it [n de omgeving van de Finsche Golf valt ns sneeuw. r WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 TJCR. Parijs: Windrichting: N.NW. Wind- icht: matig. Temperatuur: 3 gr. C. Al- neene weerstoestand: soms lichte regen ■ondon (Croydon) resp.: W., zwak, 3 C„ betrokken. lerlijn: resp. O., zwak 1 gr. G, be- kkeri- toeille, resp.: Z.Z.O., zwak, 10 gr. C„ ar bewolkt, goed weer. enua: resp.: N., matig, 7 gr. C„ be kken. LUCHTTEMPERATUUR. I uur voorm.: l'/i gr. C. (35 gr. F.) Huur 's midd.: 2 gr. C. (36 gr. F.) IOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. 'oorm. te 2.16 uur; nam. te 2-41 uur. Voor Maandag. (oorm. te 3.06 uur; nam. te 3.34 uur. licht op voor fietsers e.a. jaterdag: 4.24 nam. tot 7.16 voorm. -®dag: 4.22 nam- tot 7.18 voorm. maans op- en ondergang Nov.: op 15.37 uur; onder 7.29 uur. Nov op: 16.36 uur; onder 8.37 uur. BINNENLAND. vergadering eerste kamer. voorzitter der Eerste Kamer is voor de Kamer bijeen te roepen tegen 8 December as., des avonds te legen ure en zal aan de centrale af- het voorstel doen op Woensdag 9 wwer en volgende dagen in de af- 8en o.m. te, doen behandelen de al- ™}e beschouwingen omtrent de rüks- ia voor 193V, benevens eenige «stukken dier begrooting. luchtvloot van de k.l.m. oude Fokker-vliegtuigen vrijwel verdwenen. verkoop van de belde Fokker F-h tetf? van de k.l.m., waarvan de de d ^n- en de tweede over een week ?™}tish Airways wordt overgedra- ffjtt de K.L.M. nog slechts over ""ter-machines van het oude type, "en mag aannemen, dat deze ma- dw J°°r gt)€d van de vaste lucht te ^M. verdwenen zijn. hen thans nog slechts twee F-8 ss over. Fokker-machines, die nog een Uit CCII kTV# "et Europeesche luchtverkeer -■ M; ziin de beide F-22 toestellen 6n ..Roerdomp" en de F-36 oil cii uc K -«JU »Ue drie uitgerust met vier mo id®? vliegtuigen moesten plaats tstobM u Douglas-machines. Jit jz taat de tuchtvloot der K.L.M. vliegtuigen, waarvan er twee AANRIJDING BIJ „DE VINK". Hedenmorgen had aan „De Vink" onder Voorschoten een aanrijding plaats tus- schen een personenauto bestuurd door L. G. W. uit Wassenaar en een motorrij wiel bestuurd door Th. P., welke laatste, komende van den Leidscheweg, recht van voorrang had, welke hem echter door W. niet werd verleend. Het gevolg was een aanrijding waarbij P. een beenbreuk en een hersenschudding bekwam. Hij is op medisch advies naar een Zie kenhuis' vervoerd. Indië beijvert zich. Aneta meldt uit Bandoeng: Aan de officiecle instanties zal mede werking worden verzocht voor de bewe ging. die beoogt het jonggehuwde vorste lijk paar uit te noodigen voor een reis naar Ned.-Indië. Het ligt in de bedoeling dat voor dit doel een buitenhuls zal worden aangeboden nabij Nagrek, om tot verblijf van de prinses en den prins te dienen. DE VIERING VAN HET VORSTELIJK HUWELIJK. Een tetoonstelling „Oud-Den Haag" Er heeft zich te Den Haag een comité gevormd, dat voornemens is van 30 De cember tot en met 10 Januari op het Alexanderveld een tentoonstelling „oud Den Haag" te organiseeren. Deze tentoon stelling zal een oppervlakte hebben van 3300 vierkante meter. De ingang tot het terrein komt tegenover de gebouwen van de politie. De groote expositiehal zal het Lange Voorhout uit vorige eeuwen voor stellen. Tusschen de dubbele rij gepavoi- sèerde boomen zullen geplaatst worden verschillende oud-Hollandsche markt- kraampjes in hun bonte afwisseling, ter wijl langs vier wanden van de hal gevel tjes, in oud-Hollandschen stijl opgetrok ken. zichtbaar zullen zijn. Links op den voorgrond bevindt zich een imitatie van de Kloosterkerk, terwijl op den' achteY- grond het paleis van wijlen H, M. de Kp- ningln-Moeder zichtbaar is. Naar de gouverneur der residentiè mee deelt, ligt het ln het voornemen om ter gelegenheid van het huwelijk, van Prinses Juliana en Prins Bemhard op 7 Jan. voor diegenen onder de reserve-officlefen der landmacht, die geboren zijn in de jaren 1909 en 1911, een afzonderlijk eerefront te doen Innemen, dat zal worden opgesteld in dc omgeving van de Groote Kerk. Wie daarvoor in aanmerking wenscht te komen, kan zich schriftelijk opgeven bij den garnizoenscommandant te 's-Graven- hage Buitenhof 19, vóór 9 Dec De tenue is cèremonieele tenue met grijze overjas aan. INBRAKEN TE ROTTERDAM. Tien beruchte personen gearresteerd. De centrale recherche te Rotterdam is er in geslaagd een geheele reeks van zeer brutale te Rotterdam gepleegde inbraken op te helderen. Vast staat, dat de hoofdpersonen, de gebr. van O. en J. H„ tezamen en in ver- eeniging ten minste vijftien inbraken heb ben gepleegd, dat de beruchte inbreker P. hen tenminste een keer daarbij heeft ge holpen en dat ook de beruchte W. S. en L.. die al meermalen wegens inbraak zijn veroordeeld, tenminste een keer assistentie hebben verleend. Deze zes personen zijn door de politie gearresteerd en wegens inbraak of mede plichtigheid in het huls van bewaring op gesloten. Zij hebben allen een bekentenis afgelegd. Nadat men deze inbrekers had gesnapt, heeft de centrale recherche nog meer ont dekt. Zij is gaan speuren naar de buit en dit had tot resultaat, dat nog vier perso nen, onder wie een vrouw, werden aange houden wegens heling. Ook deze vier personen hebben een bekentenis afgelegd. Een groot gedeelte van het gestolene is achterhaald en ln beslag genofnen. Vele der gestolen gouden en zilveren voorwer pen waren reeds versmolten; een partij zilver van ongeveer 30 kg. werd eveneens in beslag genomen. De inbraken zijn alle gepleegd in den vacantietijd en steeds bij families, die uit- stedlg waren. Bovendien is gebleken, dat de gebr. van O. zich in Mei 1935 hebben schuldig ge maakt aan een overval op een schipper, die ln het Zijl te Rotterdam, nadat hij ln een café aan den Hang kennis met hen had gemaakt, door hen werd neergeslagen en beroofd van een portefeuille met f. 450 benevens een aantal loterijbriefjes. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Hedenmorgen is te Schoonrewoerd (Z.H.) de 60-jarige G. Paans uit Werkendam toen hij te Deil (Geld.) met zijn fiets den hoek Kerksteeg passeerde, aangereden door een auto van den heer A. uit Leerdam, bestuurd door een chauffeur. Paans werd ernstig ge wond. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis te Leerdam vervoerd, waar direct na aankomst de dood intrad. De rechtbank te Alkmaar heeft voor zes maanden te rekenen van 27 Aug. j.l. surseance van betaling verleend aan Lakemans Bank te Enkhuizen. UIT NED. OOST-INDIË. VOORBEREIDING VAN INDUSTRIERADEN BATAVIA. 28 Nov. (Aneta). Naar wij ver nemen, zijn de door het departement van economische zaken uitgewerkte voorstellen, tot instelling van industrie-raden in ver schillende groote plaatsen, thans bij de re geering in overweging. HOOFD GOUVERNEMENTS- ACCOUNT.*-V"T""T>™;NST. BUITENZORG, 28 Nov. (Aneta). Benoemd is tot hoofd van den gouveme- ments-accountantsdienst, de heer A. Ritz, thans belast met de waarneming ,van. deké functie) voor kleine tuinen. Waterafvoer. Door de aanhoudende regens der laat ste weken wordt menige tuin op laagge legen grond onbegaanbaar. Dit is onpreti- tig voor den tuinbezitter, maar nog veel on prettiger voor de bewoonsters van de tuin, de planten. Al zijn er dan ook enkele die gaarne een vochtige standplaats wenschen in dezen tijd van 't jaar is voor vrijwel alle planten overmatig vocht zeer schadelijk. We zullen dan ook al het mogelijke moeten doen om onzen tuin een droge ligging te geven. Daarvoor moeten we allereerst zor gen voor een goeden afvoer van 't water dat wij kwijt willen. Soms is het mogelijk, dat we afvoeren naar een vijver of sloot die in open verbinding staat met water, dat door bemaling op peil wordt gehouden. Soms ook zal het noodig zijn, in een laag gedeelte van den tuin een afvoerput aan te brengen, vanwaar het water door rlo- leering wordt afgevoerd. Om de paden in den tuin goed begaanbaar te houden zorgen we. dat de padkanten vooral goed schoon zijn. opdat het water spoedig kan af vloeien. Daarvoor moet het pad eenige ton- rondte bezitten, ongeveer 2'h c.M. per me ter- Bij lage gedeelten van een pad, waar altijd water blijft staan, kunnen we tij delijke zijgreppeltjes graven, opdat het water in den ondergrond van 't gazon of tusschen de beplanting kan wegzakken. In lage gedeelten van den tuin kunnen we ook draineering aanbrengen. We graven ,dan smalle greppels ter breedte van 20 c.M. en ter diepte van ongeveer 60 c.M., die we lialf vullen met puin of grove koolasch en 'ervolgens weer afdekken met aarde. Waar dit noodig is brengen we meerdere drai- neeringsleuven aan op een onderlingen af stand van 10 tot 15 M. Inplaats van puin of' koolasch kunnen we ook draineerbuis- jes gebruiken die we dan op dezelfde diepte liefst omgeven mei koolasch, in den grond leggen. Een dergelijke draineering miet echter ook uitmonden op 'n goeden water afvoer. Waar geen behoorlijke afvoer te maken is trachten we het water zoo spoe dig mogelijk in den ondergrond kwijt te raken. We graven dan in de laagste ge deelten tijdelijke greppels waarin 't water dan moet wegzakken. Waar greppels zijn zullen we deze natuurlijk allereerst goed schoon maken en zoo noodig uitdiepen. Ook moeten slooten en vijvers zoo noodig wor den schoongemaakt en uitgebaggerd op dat mets een snellen afvoer Van het water in den weg kan staan- VEUR-LEIDSCHENDAM. De ijsclub „Nut en Vermaak" in de buurtschap Stompwijk hield haar jaarver gadering. Goedgekeurd werden de versla gen van secretaris en penningmeester. Het voordeelig saldo bedroeg f. 102,20. De aftr. bestuursleden werden herkozen. In hotel ,De Zwaan" vergaderde de afd. van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond. Als spr. trad op de districtsbestuurder, de heer P. Sanders uit Den Haag over leden werving. Veel meer is nog te bereiken, als leden en bestuur samenwerken en zorgen dat het groote aantal nog niet aangeslo tenen zich aansluiten. Met een opwekking om de ongeorganiseerden binnen de orga nisatie te brengen besloot spr. Boordbedden. Bijna in geen tuin ontbreekt deze wijze van bloembeplanting. Het boordbed, is dan ook, mits goed verzorgd, een sieraad voor den tuin. Hierin toch kunnen tal van bloemplanten worden aangeplant zoodat we bij een juiste soortenkeuze een bloeiend boordbed kunnen hebben vanaf het vroege voorjaar tot aan den' laten herfst. Behou dens enkele laatbloeiende Chrysanthe- mums'is nu echter ook het boordbed uit gebloeid. Het is dus nu tijd dit onder han den te nemen en in orde te brengen voor den naderenden winter. Verschillende er in voorkomende sterk groeiende vaste planten moeten jaarlijks worden opgenomen en gescheurd waarbij we dan de jongste dee- len opnieuw aanplanten. Dit is het geval met herfstasters. Rudbeckia. Solldage of guldenroede. Achillea millefolium en A. ptarmica, Helenium, Helianthus of zonne bloem, Centaurea montana de bergkoren- bloem en soortgelijke flinke groeiers. Om de twee jaar zal het noodig blijken Phlox paniculata of herfstsering. Pulmonaria of longkruid, Dianthus of anjelier, Geranium of Ooievaarsbek, Delphinium of ridderspoor Doronicum of voorjaarszonnebloem, Ly- thrum salicaria of kattenstaart, Veronica of eereprijs, Campanula, Primula en soort gelijke zeer matige groeiers op te nemen en te scheuren. Het spreekt welhaast vanzelf dat we daarbij, waar dit mógelijk is, een goede grondbewerking en bemesting toe passen. Een boordbed dat al eenige jaren is blijven staan, kunnen we het beste ge heel opnemen. We spitten het terrein dan flink diep om en zorgen tevens voor een rijke bemesting waarvoor we. zoo mogelijk, half verteerde stalmest gebruiken. Daarna planten we de gewenschte soorten weer waarbij we, in verband met kleur, hoogte en bloeitijd, voor elke soort de plaats nauw keurig bepalen. Enkele soorten van vaste planten moeten eenige jaren vast staan voor ze rijk gaan bloeien. Dit is o.a. het geval met Pioenen, Aster Amellus, Iberis sempervirens, Iris, Kniphofia of vuurpijl en Dictamnus of vuurwerkplant. Zoo mogelijk laten we deze soorten dus vast staan. Nadat alles opnieuw geplant is dekken we grond- oppervlakte tusschen de planten af met ruige mest. Dit geeft gedurende den winter eenige beschutting en deze mest laat een dun humuslaagje achter, dat de grondop- pervlakte los doet blijven. Terwille van den aanblik kunnen we inplaats van mest turf molm gebruiken. Uitgenomen de voedings waarde doet dit vrijwel dezelfde diensten. Wacht niet te lang met het behandelen van het boordbed want de winter staat voor de deur en vrij spoedig kan het weer het werk belemmeren. C. J. V. te L. Zoo'n vergunning moet u aanvragen op het gemeentesecretarie van de plaats, waar- u wilt visschen. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Hendrik, Z. van W. Maarse en M. van Houselt Gerardus Gljsbertus, Z. van W. T. van Beek en A. M. Koeleman. LISSE. In verband met de bijzonder groote uitgaven ln dit jaar werd door de R.-K. Ver. Ziekenhuiszorg een buitengewone ver gadering gehouden. Het tekort is nu reeds ruim f. 2000. De groote uitgaven Vinden hun oorzaak in de vele en langdurige verplegingen. Het bestuur achtte zich verplicht om dit in een buitengewone vergadering ter sprake te brengen. De penningmeester deelde eenige cijfers mede. De 95e patiënt is ODgenomen. Het bestuur stelde voor een contributie- verhooging van 1 cent per lid per week, waardoor de inkomsten ongeveer f. 1300 zullen stijgen. De vergadering ging hier mede accoord. VOORSCHOTEN. Arb. Tooneelver. „Voorschoten". In hotel „Deurloo" gaf bovengenoemde ver. een tooneeluitvoering van „De Meid" van Herm. Heijermans. De regisseur de heer A. C. v. d. Woerd uit Leiden sprak het wel komstwoord. Het stuk werd uitstekend ge speeld. Het ls een wonder, wat de. heer v. d. Woerd in een jaar tijds met deze vereeni- glng heeft weten té bereiken. Wij noemen speciaal het spel van mevr. de Pauw en de Meid. Ook de kruier speelde zeer goed. 't Was een opvoering die op zeer hoogen prijs werd gesteld. De heer Alb. Gerritsen verleende met zijn band muzikale medewerking. Een gezellig bal onder leiding van den heer A. v. d. Woerd volgde tot besluit. ZEVENHOVEN. Bepaald, is. dat de f. 2.50 uitkeering aan behoeftigen in natura zal geschieden. De zoetemelk is met 1 cent per liter verhoogd en gebracht op 9 ct.; de karne melk is gebracht op 6 cent. ZOETERWOUDE. Voor leden van den R.K. Volkshond en St. Josephsgezellen werd in het Gezel- lengebouw de tweede cursusavond gegeven door prof. Beyersbergen van Henegouwen, van het klooster der kruisheeren alhier, over „De liturgie in de kerk". De voorzitter van den R.K Volksbond dankte den spr. voor dezen leeraamen avond. ALPHEN. Kalkoendieven gestoord? Des nachts omstreeks halfeen werd de assistentie der politie verzocht door de heeren Gebrs. v. L. in den Hoorn, waar kalkoenen zouden zijn ontvreemd. Bij aan komst bleek dat men een tuimelraam van het nachthok had vernield en vier beesten had ontvreemd. Bij verder onderzoek werd op het fabrieksterrein een tweetal terug gevonden, terwijl 's morgens ook de an dere 2 exemplaren zijn teruggevonden. Vermoedelijk zijn de daders dus gestoord en hebben de dieren de vrijheid terugge geven. De politie te Den Haag heeft twee jeugdige personen aangehouden die alhier heimelijk de ouderlijke woning hadden verlaten. Door de zorg der politie werden zij naar hier op transport gesteld en ter beschikking van de ouders gesteld. Gevonden: 1 varken, 1 damestasch met portemonnaie en inhoud, 1 fietstasch, 3 ledige kisten en 1 kinderportemoimaie. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. Indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher Is op den weg, krijgt meestal in 't ziekenhuis allen tijd om tot indere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! AMSTERDAM. 28 Nov. Eenlgszins verdeelde markt. Koloniale bank en Vorstenlanden flauw ot> reorgani satiegeruchten. Kon. goed priishoudend. Rubbers hooger. Aku's vast. Amerikanen beter. Beleggingen priishoudend tot vast. De markt had heden een verdeeld asuect. Terwli! aan den eenen kant de zeer vaste stemming van Wallstreet voor beoaalde fondsen een steun beteekende. bleef men aan den anderen kant sterk gereserveerd, hetgeen tot koersafbrokkelingen leidde Er doet zich thans een nieuwe factor voor welke oorzaak is van een terugloopende beweging voor sommige fondsen n.l de ge ruchten over reorgan'satieolannen van ver schillende ondernemingen, georard gaande met kaoitaabafrchrilvineen Reeds hebben aandeelen Salatri waa-van het reovgan-sa tieDlan reeds is aangekondigd, hierdoor een i sterke reactie ondergaan, maar de aandee len Koloniale bank en Vorstenlanden, die gisteren, eveneens ingevolge desbetreffende geruchten ook reeds zwak lagen, liepen heden nog'sterker achteruit. De eerste verloor zelfs 9 pet. en bewoog zich op on geveer 72. de tweede verloor bijna 4 pet. en kwam op 36. Het spreekt vanzelf dat deze terugslag in de tegenwoordige omstandig heden niet erg meevalt waarbij men erop wijst, op hoe losse verwachtingen ln som mige gevallen de scherpe koersstitgingen van den laatsten tijd gebaseerd waren en hoe men niet altijd met de positie der on dernemingen zelf rekening heeft gehouden. Toch ontbrak het de beurs niet aan eenige lichtpunten, hoewel de koersverbeterineen beperkt waren en de handel geen gTOOte uitgebreidheid kreeg. Kon. Olie was goed prijshoudend en lag ongeveer op 400 pet. De Rubbermarkt kreeg in het verdere ver loop een vrii opgewekt aspect, mede in ver band met den opnieuw verkregen prijs voor loco-rubber op de Londensche markt. Vooral' in de incourante soorten ging nogal Iets om. Tabakken bleven ten opzichte van eisteren onveranderd. Suikerfondsen nauwelijks prijshoudend en kalm met scherpere ver liezen voor Nisu en de reeds vermelde Vor stenlanden Industrieelen bleven ongeani meerd en weinig veranderd. Alleen Aku was vast gedisponeerd. Amerikanen opnieuw hooger voor Oliefondsen en Spóren. Beleg gingen meerendeels prijshoudend, maar vaster voor de nieuwe 3 pet. Staatsleening. wisselkoersen. Londen 9.02,1/8; Berlijn 74.10; Parijs 8.58; Brussel 13.13: Zwitserland 42.33; Ko penhagen 40.25; Stockholm 46.52'/i; Os'.ó 45.32'/!; New-York 1.84 3/16;- Praag 6.52'/». Part. disc. 1; Daggeld Einde maximum snelheid Een grijs bord met schuine zwarte strefep geeft aan, waar de maxlmumsnelheids- bepal'mgen eindigen. LEIDEN, Botermarkt van 28 Nov. Prima fabrieksboter f. 1.53 per kilo, aangevoerd 320 kilo, handel goéd; prima boerenboter f. 1.42—1.50. LEIDEN. 27 Nov. Noteering coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. ..Leiden en Omstreken". Andijvie 0.500.90. Bloemkool I 2.107.10. Idem II 1.50. Roode Kool 0.602.90, Savoye Kool 1.103.30, Groene Kool 1—2.60, China Kool 1—2.80. Pieterselie 0.301.90 Prei 0.802.80, Radlis 1.50. Kropsla 0:50—1.80. Selderie 0.30—1.20, Knolselderie 23.70, Wortelen 2620 oer 100 stuks. Kroten 11.50. Kroten gekookt 15, Witloof 215, Boerenkool 1.50—3. Spi nazie 15—18. Tomaten A 317 B 317.60, C 3—12.49. CC 2—4, Uien 1—2.30, Wortelen 1—3.20. Spruiten I 4—11, idem n 1.50—7. And. 2—4. Nero 2—7.80 per 100 K.G. LEIDEN, Turfmarkt van den 23 t/m den 28 Nov. Aanvoer 225.000 lange turf, Prijzen f. 7f. 8 per 1000 stuks. BOSKOOP, Coop. ver. „De Boskoopsche Veiling", 27 Nov. Rozen per bos: Hadley 3243 ct„ Wilh. Kordes 2229 ct„ Rosa- landia 2747 ct., Briarcliff 3555 ct„ Else Poulsen 2030 ct., Florex 5073 ct., August Noack 2742 ct., Butterfly 3955 ct., Co lumbia 1619 ct., Steward 4156 ct., Edith Helen 80110 ct.. Claudius Pernet 64 cent, gemengde rozen 1619 ct., v. Rossem 16 ct., Mac. Keiler 10 ct„ Ellen Poulsen 1625 ct., President Hoover 65 ct., Ingar-Olsson 70 87 ct., Wendland 49—63 ct., E. G. Hill 42—74 cent, Jules BouChé 1218 ct. Diversen per bos: Chrysanten, groot-bloemig, 60110 ct., idem tros 3040 ct.. Clematis Prins Hendrik 100130 ct., Mahoniablad 26 ct., tros Chry santen per tak 57 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 November. Groentenveiling. Bloemkool I per 100 stuks f. 4.207; Bloemkool II per 100 stuks f. 1.90 2.30; Groene kool per 100 stuks f. 1.60— 2.30; Knolselderie per 100 stuks f. 22.30; Peen per 100 bos f. 3.407; Prei per 100 bos f. 1.60—1.80; Uien per 100 KG. f. 1.70—2.30; Gele kool per 100 KG. f. 1—1.10; Roode kool per 100 KG. f. 11.50: Waspeen per kist van 20 KG. f. 0.20—0.55; Kroten per kist van 20 KG. f. 0.30—0.40. LEIDERDORP, 27 Nov. Aanvoer 2750 stuks. Kipeieren f. 4.80f. 5.50 p. 100 st Boter f. 0.67—f. 0.77 p. pond. Kaas f. 0.16 f0.27 p. pond. Kippen f. 0.40—f. 0.75 Hanen f. 0.65f. 0.85, Konijnen f. 0.19 f. 2.20, Duiven f. 0.12f. 0.16 p. stuk. ROELOFARENDSVEEN, 27 Nov. Groenten veiling. Tomaten 9 f. 2.354.80, B f 2 65— 4.60, C f. 1.65—3.45, CC f. 0.50—1.25 per bak van 25 pond, andijvie 5060 cent, sla f 0.50- 4.20 per 100 krop, slavellen 812 ct. p. kist. RIJNSBURG, Bloemenveiling 27 Novem ber. Chrysanten per bos: Bel bruin 14—16 cent, Bel Wien 15—17 ct.. Gold 10—12 cent, Buckingham 8—12 ct., Jozef 1216 ct., Mont Blanc 1216 ct., Herao 1818 ct., grooto chrysanten per 100: Gern f.7—9.50, Saks' f. 58, Cavel f. 44.50. RIJNSBURG. Groentenveiling 27 Novem ber, roode kool f. 1.30—1.60 per 100 kg., gele kool f. 1—1.20 per 100 kg. waschDeen f. 0.40 0.60 per kist, kroten f. 0.30—0.40 p. kist, an dijvie f. 0,14—0,18 p.k., aardappelen f. 0,50— 0.60 per kist, boerenkool f. 0.12—0.15 p. k., groene kool 1.1.00—2.00 per 100; uien f. 0.90- 1.1.10 per 100 kg. STOMPWIJK. 27 Nov. „Blesse Paard". - Aanvoer 2172 kipeieren f. 5.20—6.00, hen eieren f. 3.80—3.85, eendeieren f. 3.85—3.90, per 100 stuks. TTR AAR, 27 Nov, Centrale veiling Spi nazie f. 0.37, andijvie f. 0.10—0.13, slavellen f. 0.07—0.14, alles per kist van 4 KG. Breek- peen f. 0.90—4.10, uien f. 0.60—1.40, spruit- kool f. 6.10—8:70, roode kool f. 1.6(1—2.50, savoye kool f. 2.80—4, alles per 100 KG - Peen f 4—5 p. 100 KG. Sla f. 0.50-2.60 per 100 stuk. Bloemkool per stuk l'/j5 ct Aardbeien f. 3.70 Groene kool f. 1.30—3 10; selderie f. 0.50—2; boeren kool f. 0.06—0.18; ruiven 1617. ZOETERMEER, 27 November. Eiervelllng. Aanvoer 4000 stuks. Prijs kippeneieren f. 5 —6.30; eendeneieren f. 4.104.50 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3