mm umm - Vierde Engeland naast België Zaterdag 28 November 193 BINNENLAND Griep, Influenza. L^sS Plechtige verklaring van Eden aan van Zeeland GEMENGD NIEUWS LUCHTVAART Nieuwe gezant te Berlijn. Mr. C. Ridder van Rappard wordt benoemd. Naar wij vernemen is dezer dagen de benoeming te verwachten van Mr. C. Ridder van Rappard. Hare Majesteit's gezant in Bern. tot buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister in Berlijn. Mr. Carel Ridder van Rappard, die graat van Limburg Stirum als Nederlandsch ge zant in Berlijn zal opvolgen, is in 1874 in Assen geboren. Na het gymnasium te 's Gra- venhage doorloopen te hebben, studeerde hij in de rechtswetenschappen aan de Utrechtsche Universiteit. Na voltooiing zij ner studiën was hij eenigen tijd als advo caat in 's Gravenhage werkzaam doch al spoedig trad hij in den diplomatieken dienst In 1916 werd hij benoemd tot chet van de afdeeling bescherming aan het de partement van buitenlandsche zaken. Het volgend jaar 1917 werd hij tewerkge steld bij het Nederlandsche gezantschap in Berlijn, waar hij geruimen tijd werkzaam bleef. In 1920 werd mr. van Rappard be vorderd tot gezantschapsraad. Tot 1925 bleef hij in Berlijn. In dat jaar benoemde H. M. de Koningin hem tot Haar gezant in Rio de Janeiro. Vier jaar later werd hij benoemd tot gezant in Boekarest en in 1934 volgde zijn benoeming tot Neder!, gezant in Bern. Nader zal worden bepaald wanneer mr. van Rappard naar zijn nieuwe post zal vertrekken. te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poe ders. Per st. 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist 2905 (Ingez. Med.) Stadhuisbouw te Den Haag. Zal men in het laatst van 1937 kunnen beginnen? In de vergadering van den gemeenteraad van Den Haag heeft de burgemeester eenige mededeelingen gedaan inzake den bouw van het nieuwe stadhuis. Hij zeide o.m. dat enkele weken geleden het ontwerp-Luthmann zoover is gereed gekomen, dat het voor nadere beschouwin gen in handen van de betrokken afdee- lingschefs en de commissie voor het dage- lijksch contact met B. en W. kon worden gesteld. Deze commissie is nog aangevuld met wethouder Vrijenhoek en den direc teur van S. en V., den heer lr. Bakker Schut. Indien er geen ingrijpende wijziging meer behoeven te worden aangebracht, dan zal het plan Luthmann in April rijp voor behandeling in den raad zijn geko men. Nagegaan moet worden wat moet worden verlicht inzake de verwarming. Voorts wat meet geschieden met de vrijkomende oude gebouwen, de kwestie van steun vanwege het werkfonds en er moet nader overleg met het rijk worden gepleegd in verband met de omstandigheid dat de nieuwe kazernes eerst einde 1938 klaar zullen zijn, zoodat het Alexanderveld dan ook niet eerder ter beschikking zal komen voor den stadhuisbouw, welk terrein nu nog moet worden gebruikt als exercitieterrein. Indien dit overleg is geschied dan kan de beslissing in Mei worden ver wacht en dan kan in de laatste maan den van 1937 met den bouw worden begonnen. Wat de loon-aangelegenheid betreft kan spreker mededeelen. dat voor anderhalf millioen rechtsstreeks zal worden verdiend, waarvan ongeveer een millioen op den steun zal kunnen worden bespaard. CONFLICT IN LEIDING VAN DE FADVINDERS-VEREENIGING. Jamboree-bestuur afgetreden. Tengevolge van een conflict in de lei ding van de Ned. Padvindersvereeniging, is het bestuur van de Jamboreestichting, het welk belast was met de leiding van de voorbereidingen voor de Jamboree 1937, afgetreden. De oorzaak van dit conflict schijnt te zijn. dat tijdens de ziekte van den heer Rambonnet deze tijdelijk de leiding van de Jamboree in handen heeft gelegd van den gep. generaal H. Behrens. Het stichtings bestuur bleek het met deze benoeming niet eens te zijn, immers, het was de meening toegedaan, dat de waarnemend hoofdver kenner en tevens kozen kampleider tij dens de jamboree de gep. kol. A. Diemont de aangewezen persoon moest zijn om den hoofdverkenner gedurende zijn ziekte te vervangen. Het stichtingsbestuur, verder bestaande uit de heeren Diemont, mr. Menton, Mees, Bonebakker en kol. Van der Kamp, heeft daarop besloten collectief zijn ontslag in te dienen. Kol, Diemont heeft bovendien zijn func tie ln het hoofdbestuur der Ned. Padvin dersvereeniging neergelegd. SIAM ZEGT VERDRAG MET NEDERLAND OP. Het ministerie van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat het op 8 Juni 1925 te 's Gravenhage tusschen Nederland en Siam gesloten verdrag van vriendschap, handel en scheepvaart met daarbij behoorende protocollen en nota's op 5 November 1936 door Siam is opgezegd. Bedoeld verdrag zal dientengevolge met ingang van 5 November 1937 ophouden van kracht te zijn. STEUN VOOR BOOMKWEEKERIJ. Het huwelijk van prinses Juliana. De tribunes langs de route van den stoet. Er bestond gistermiddag ln de oude raadszaal van het Haagsche stadhuis grootc belangstelling voor het ocenen van de bil jetten. waarop vermeld waren de namen van de inschrijvers voor het pachten van grond langs den weg. die den koninklijken stoet op 7 Januari zal volgen. De bedragen van inschrijving waren zeer hoog. Er was gelegenheid tot inschrijven voor 7 kavels. Het hoogste aanbod was f. 82.000 voor het totaal aantal kavels ten name van de HandelmaatschaDDit C de Ruyter te Am sterdam. Voor f. 75.000 schreef A Tailleur te Amsterdam in. Intusschen waren niet alle inschrijvingen zoo hoog. aldus lezen wij verder in het Hbld. De laagste inschrijving was die van iemand uit Vlaardlngen voor de kavel TorenstraatZuilingstraat. ter breedte van 14 M. voor honderd gulden Er bestaat wei nig kans. dat deze Vlaardinger dit stuk grond toegewezen krijgt, wanneer men weet dat de hoogste Inschrljlster de Handel maatschappij C. de Ruiter te Amsterdam voor hetzelfde stuk f. 1600 heeft geboden. Overigens bleek de belangstelling voor de verschillende kavels niet allemaal even groot. De meeste animo bestond er voor beide kavels aan de Torenstraat. Er waren verscheidene inschrijvingen van bekende aannemersfirma's, er was een bil jet in de bus van een bankinstelling te Amsterdam en ook een zeer bekende exploi tant van kermisvermakelijkheden in ons land had een vrij hoog bod gedaan od eenige der belangrijkste kavels. Voorts ble ken er onder de inschriifbiljetten ook te zijn van bekende vereenigingen nj. van de Nederlandsche Reisvereeniging voor de ka vel TorenstraatNoordwal voor een bedrag van f. 3250. Maar de K.N.A.C. had voor het zelfde stuk grond ingeschreven voor f. 10.500 welk bedrag intusschen weer is overtroffen door de hoogste inschrijfster, die er een bedrag van f. 13.600 voor over bleek te heb ben. Voor het kleine stuk in de Torenstraat oo den hoek van de Zuilingstraat had o.a. de Haagsche afdeeling van „De Princevlag" ingeschreven voor f. 550. de hoogste in schrijfster had daarvoor f. 1600 geboden De A.T.O. te Utrecht deed een bod van f.3050 od het stuk grond hoek Torenstraati— Noordwal. waaroD ook de K.N.A.C. en Reis vereeniging een bod hadden gedaan, even als een Haagsch Weekblad. Merkwaardig was. dat er voor de vier ka vels van elk 75 M. breed aan de laan Cooes van Cattenburgh od het Aelexanderveld dus niet zoo eroote animo bestond onder de ge gadigden. Er ontstond onder de belangstellenden tijdens 't voorlezen der biljetten een oogen- blik van vrij groote opschudding toen het hooge aanbod van de Automobielclub be kend werd. Het is Intusschen de vraag of deze en de andere vereenigingen een stuk erond toegewezen zullen krijgen Zij toch ztln niet de hoogste lnschrijfsters gebleken. De gunning zal In den loop van de vol gende week geschieden. Aan een door de Internationale Kamer handhaving van den vrede zoeken de Brit- van Koophandel te Londen aangericht sche en Belgische volkeren een grootere dejeuner heeft de Belgische premier. Van glorie dan die van den veldslag, een verhe- HERHALINGSOEFENINGEN IN 1937. Wie onder de wapenen moeten komen. Voor herhalingsoefeningen zullen in 1937 voor den tijd van 17 dagen (onderofficieren 24 dagen) onder de wapenen moeten ko men de lichtingen 1931 en 1933 van de regimenten infanterie (hieronder begrepen het regiment grenadiers en het regiment jagersi, het regiment wielrijders, de regi menten huzaren (met uitzondering van de postduivenverzorgers, die de eerste oefening hebben vervuld bij het remontedepot), de regimenten veldartillerie, het korps lucht doelartillerie, het regiment motcrartlllerie, het regiment kustartillerie, het korps luchtdoelartillerie, het regiment genie troepen, de schoolcomcagnie pontonniers, voor zoover betreft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening be hoorden tot de eerste en de tweede ploeg, de schoolcompagnie torpedisten, het korps motordïenst en de compagnië Intendance- troepen, de lichtingen 1930 en 1932 van de schoolcompagnie pontonniers, voor zoover betreft de dienstplichtigen, die ten aan zien van de eerste oefening behoorden tot de derde ploeg, de lichting 1931 van de compagnieën geneeskundige troepen, met uitzondering van de ziekenverplegers, en de lichting 1933 van de compagnieën ge neeskundige troepen. Zeeland, 'n redevoering uitgesproken, waar in hij o.m. zeide: „Onze geographische ligging maakt ons land tot de sluitsteen van West-Europa. Men kan niet aan den sluitsteen komen, zonder het gebouw te vernielen. In geen enkel ander land veroorzaakt het wapenrumoer zooveel ongerustheid als in België. Voor ons ls het een plicht, jegens ons- zelve en onze buren, het maximum van wat in ons vermogen ligt te doen, teneinde welke verleiding ook, om ons aan te vallen of ons gebied te gebruiken als afkortings- weg, af te wenden". „De Engclsche minister van buiten landsche zaken, Eden, antwoordde op deze rede met een toespraak, waarin hij zeide: „Wij bevestigen bij deze ge legenheid, dat de onafhankelijkheid en onaantastbaarheid van België een vitaal belang vormt voor dit land en dat België op onze hulp zou kunnen reke nen, wanneer het het slachtoffer mocht worden van een niet uitgelokten aan val". Zinspelend op het „wapenrumoer", waar van van Zeeland zeide, dat het zooveel onrust veroorzaakt in België, ging Eden verder: „Men zal vragen: „bestaat er dan geen enkel alternatief tegenover het stichten van oorlog op aarde? Toch wel; het bestaat. Dat alternatief is een algemeen begrijpen, dat de .arbitrage van het brute geweld" een dierlijke instelling is en dat de alge- heele inspanning der beschaving er naar uit moest gaan. ons boven het peil der dieren te verheffen. Bij hun voortdurend streven naar de vener inspiratie dan die van het kanon Ik spreek deze woorden weloverwogen uit, omdat zij den wil uitdrukken van het Brit- sche volk en omdat duidelijke taal thans een bijdrage tot den vrede Is. De vrede ls het gemeenschappelijk doel van onze beide landen. Onze tradities en herinneringen zijn niet de eenige getuige nissen van onze vriendschap. Wij deelen óók dezelfde opvattingen om trent de internationale orde, het afzien van den oorlog als instrument van natio nale politiek, de bereidheid, geschillen te regelen door vreedzame middelen, de aan vaarding van zekere erkende axioma van het internationale recht. Men most zich hierin echter niet vergis sen. Deze onze opvattingen getuigen noch van slapheid, noch van lafheid, wij meenen, dat zij getuigen van beschaving. De volkeren moeten kiezen. Wanneer zij besluiten terug te keeren tot de arbitrage van het zwaard, zal men bemerken, dat de verschrikkelijke wapenen, die de weten schap gesmeed heeft, met een niet te min achten moed gehanteerd kunnen worden door volkeren, diie hun individueele en na tionale vrijheid liefhebben en die van zins zijn, haar te handhaven. Maar waarlijk, de kosten zullen zwaar zijn. Wat dit aangaat, mag er geen enkele verontschuldiging be staan voor een herhaling van de onjuiste verwachtingen van het verleden". Met daverende toejuichingen werd de rede van Eden telkens en telkens, en spe ciaal de verklaring over Belglë's onaan tastbaarheid. onderbroken. Eindigend bracht de Britsche minister 'n persoonlijke hulde aan van Zeeland, „wiens moed en staatsmanskwalitelten kenmer kend zijn voor het Belgenland". Corruptie bij de politie in Suriname Aneta meldt uit Paramaribo: Er bestaat een vermoeden dat cot™ ls ontdekt ln het politiecorps van Surlna Een waarnemend commissaris, het h( van de recherche en verschillende ambten van de politie worden verdacht de aanneming van steekpenningen van C neezen voor hulp inzake een verbo loterij. GRIEP-EPIDEMIE TE ZEDDA1I. Bijna de helft der inwoners ziek. Te Zeddam, gemeente Bergh, heet momenteel zoozeer de griep, dat bljni helft der inwoners ziek is. De Jongensschool ls reeds gesloten ei andere zullen wel spoedig volgen, daa geen leerlingen meer komen. Er zijn hi houdens waar 9 personen in bed m<x blijven. Gelukkig hebben zich tot nu nog geen sterfgevallen voorgedaan. GEVLUCHTE EFFECTENBEDIEND AANGEHOUDEN. De bediende van een effectenfirma Amsterdam, die eenigen tijd geleden vlucht had genomen, toen ontdekt was hij zijn principalen door knoeierijen boeken voor een bedrag van onge f. 14000 had benadeeld, is gisteren op zoek van de Amsterdamsche politi IJmulden aangehouden. Het vermoeden stond dat het jongmensch naar Zuid-Al was uitgeweken, doch het was lnmid bekend geworden, dat hij zich aan bo bevond van het Duitsche s.s. Cardill komend van West-Indië. De dader is r Amsterdam op transport gesteld. Van verduisterde geld komt vermoedelijk meer terecht. MARGARINE-ACCIJNS OPNIEUW VERLAAGD. Terwijl op 1 November j.l. eerst een ver laging had plaats gehad van den accijns op margarine, heelt het verloop van de prijzen der grondstollen na de devaluatie het noodig gemaakt thans tot een nieuwe verlaging over te gaan ten einde prijsstij ging van de margarine te voorkomen. Deze maatregel treedt morgen in werking. De heffing op gemengde margarine wordt thans gebracht van 42.60 op 39.30 cent per kilogram; die op margarine, welke voor mengers is bestemd, van 52 op 49 cent en die op plantaardige en ritueele margarine van 47.30 op 42.70 cent. Zooals gezegd, strekt deze maatregel er uitsluitend toe om-, prijsstijging van de margarine te voorkomen, zoodat het pu bliek van dezen maatregel ook thans niets bemerkt. DE OPENING DER MOERDIJKBRUG. De O. 16 zal aan den stertocht van de watersportvereenigingen deelnemen. Naar wij vernemen, heeft het departe ment van defensie de onderzeeboot O. 16, die op 12 December a.s. bij de opening van de nieuwe Moerdljkbrug door de Koningin, de saluutschoten zal Tossen, officieel in geschreven voor den stertocht der water sportvereenigingen bij deze gelegenheid. Dientengevolge zal de geheele beman ning der O. 16 de zilveren herinnerings medaille ontvangen. (N.R.Ct.) Bedrag van f.270.000 beschikbaar gesteld. De minister van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat voor den aankoop van boomkweekeriioroducten door de Ned, Sler- teeltcentrale ter beschikking van deze cen trale wordt gesteld een bedra~ vn ten hc-r-te f.270 000 De Stcrt van gisteren bevat een opgaaf van de producten welke voor aankoop ln aanmerking komen en van den Drlis. die ervoor zal worden betaald. De kweekers hebben hun producten al vóór 5 October J.l. ter overname moeten aanbieden. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 2323 de Nederlandsche Bank drag van omstreeks R.M op het Treuhanderkonto staande vorderingen me afgerekend. Het hoerstr ordenumme- was 5340; bedrag van de op hel Nlederlande uitstaande nog niet tot uitbetaling loopt op het oogenblik 4,6 millioen. November is door in totaal een be- 1,300.000 van de Nlederlande ult- de begunstigden - fgcrekende volg- 1059. Het totale Treuhanderkonto vorderingen die zijn gekomen, be- omstreeks R.M. DE PENSIOENREGELING VOOR LEDEN VAN GED. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de vorige zitting van de Prov. Staten van Zuid-Holland is aangenomen de over eenkomstig de z.g. anti-cumulatiewet door een commissie uit de Staten voorgestelde regeling inzake het verleenen van wacht geld of pensioen aan hen, die ophouden lid van Ged. Staten te zijn, nadat te voren uit het voorstel waren gelicht de bepalingen, welke beoogden eau nieuwe cumulatie regeling in het leven te roepen voor de reeds gepensionneerde en de zittende leden. Aan de commissie werd verzocht zich omtrent de wenschelijkheld en billijkheid dezer bepalingen nader te beraden, doch ook na hernieuwde overweging meent de commissie thans de ontworpen regeling ongewijzigd te moeten handhaven. Zooals men zich zal herinneren, komt die regeling in hoofdzaak hierop neer, dat de commissie onder de tegenwoordige om standigheden, voor de reeds verleende pen sioenen en de pensioenaanvragen van de zittende leden geen vrijgeviger regeling in stand wenscht te houden ten aanzien van cumulatie van pensioenen, dan die, welke ln de wet is opgenomen voor nieuwe leden van Ged, Staten. Voorts wenscht de commissie de wacht geldregeling der nieuwe wet na aftreden een in drie jaren afloopend wachtgeld en daarna op 65-jarigen leeftijd pensioen niet van toepassing te verklaren op de reeds gepensionneerde en de zittende leden, voor wie derhalve gehandhaafd wordt de bestaande toestand, dat het pen sioen onmiddellijk na aftreding ingaat, ongeacht den leeftijd, waarop dit geschiedt. Tegenover het behoud van deze gunstige regeling heeft de commissie tenslotte een beperkende bepaling voorgesteld, weike verder gaat dan de nieuwe wet. Hierin wor den inkomsten, uit openbare ambten en betrekkingen alleen dan in de cumulatie regeling betrokken, als zij tezamen met het wachtgeld meer bedragen dan de wedde, welke de belanghebbende laatstelijk als Gedeputeerde genoot, terwijl voor de nieu we Gedeputeerden na hun pensionneering eerst op 65-jarlgen leeftijd cumulatie van hun pensioen met dergelijke inkomsten onbeperkt wordt toegelaten. Ten aanzien van de reeds gepensionneerde en de zit tende leden, die immers geen wachtgeld zullen krijgen, stelt de commissie voor, dat hun pensioen tezamen met genoemde in komsten niet meer mag bedragen dan de laatstelijk als Gedeputeerde genoten wedde. De commissie wil deze bepaling voor hen ock doen gelden na het bereiken van den 65-Jarigc-n leeftijd. Voorgesteld wordt, bovenstaande bepa lingen in werking te doen treden met in gang van 1 Januari 1937. mer een waarschuwing had ontvangen, dat de overzichtschrijver voor afgevaar digden beleedlgende uitdrukkingen ge bruikte. Op 5 November j.l. was den over zichtschrijver toestemming verleend tot het innemen van een plaats op de perstri bune. Ruim een week later kreeg de hoofd redacteur de eerste waarschuwing waarop deze informeerde, welke uitdrukkingen als beleedigend werden beschouwd en ver klaarde, order te hebben gegeven dat de vermoedelijk bedoelde termen niet meer gebruikt zouden worden. Het bleek, dat de overzichtschrijver het Kamerlid, den heer L. L. H. de Visser had aangeduid als „Loutje Bulk." Toen naar aanleiding van de opmerkin gen, die bij de behandeling van de justitie- begrootlng de heeren Terpstra, Donker en en Schalker hadden gemaakt over de le den der rechterlijke macht, die lid waren van de N.S.B., het „Nationale Dagblad' schreef over „obscure insinuaties, te laffer, daar de aangevallenen niet aanwezig wa ren om zich te verdedigen", kreeg de hoofdredacteur een tweede waarschuwing, met de mededeellng dat de zaak ter af doening in handen zou worden gesteld van de huishoudelijke commissie der Kamer, die op 25 November j.l. besloot, de aan het „Nationale Dagblad" verleende faciliteit, die gebruikt werd om leden der Kamer te beleedigen, in te trekken. Toch weer in de Kamer. In het „Vaderland" lezen wij nog: Gisteren verscheen de verslaggever van het „Nationale Dagblad" op de gereser veerde tribune, In Kamerkringen verluid de, dat hij daar verscheen op Introductie van het Kamerlid, mr. dr. Westerman. Naar verluidt zou mr. Westerman ook in het vervolg dien verslaggever willen intro- duceeren op de gereserveerde tribune. Dj Kamerkringen heelt deze handeling nogal verontwaardiging gewekt. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 66-jarige J. R„ die Woensdag tusscl Foxhol en Kropswolde met haar echl noot door een uit de richting Zuidbi komende auto, bestuurd door den heer d. V. uit Muntendam werd aangereden in ernstigen toestand naar het Diacoi senhuis te Groningen werd overgebraeh gisteren aan de gevolgen van de aanrlji overleden. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit werd de afvaardiging van Nederland naar de driedeelige tech nische voorbereidende bijeenkomst betref fende arbeidsduurverkorting ln het gra fisch bedrijf, welke 30 Nov. a.s. te Genève zal worden gehouden, als volgt samen gesteld Benoemd werden: a. tot afgevaardigde der Nederlandsche regeering: dr. ir. A. H. W. Hacke, directeur-generaal van den arbeid; b tot werkgeversafgevaardigde: S. S. Korthuis, voorzitter van de federatie der werkgeversorganisaties in het boekdruk- kersbedrijf; c. tot arbeidersafgevaardigde: B. Ponstein. secretaris van den algemeenen Nederlandschen typografenbond; d. tot technisch raadsman van den werkgevers afgevaardigde: F. L. van der Bom, voor zitter van de Christelijke werkgeversver- eenlglng; e. tot technisch raadsman van den arbeldersafgevaardigde: J. Hofman, voorzitter van den Christelijken grafischen bond en lid van het dagelij ksch bestuur van het Christelijk nationaal vakverbond. OP DE PERSTRIBUNE DER TWEEDE KAMER GEWEIGERD. Het besluit van de huishoudelijke com missie der Tweede Kamer om den over- zlchtschrilver van het „Nationale Dag blad" der N.S.B. niet langer toe te laten tot de perstribune der Tweede Kamer, ls genomen nadat tot tweemaal toe de hoofd redacteur van genoemd dagblad, mr. Rost van Tonningen, van den griffier der Ka- voortzetten. VLUCHT VAN DE SPORTVLIEGERS HEYMANS EN SLUYTER. Met slecht weer te kampen gehad. De Nederlandsche sportvliegers Heymans en Sluyter zijn gistermiddag op hun retour vlucht naar Nederland te Rangoon aange komen. Gisterochtend te half negen startten zij van Alorstar. Gedurende de ochtenduren hadden zij met slecht weer te kampen. Zij maakten een tusschenlp.ndinr te Victoria- point, vanwaar zij, met betere vooruitzich ten wat het weer belieft, te 12 uur vertrok- KAPITALE BOERDERIJ VERBRAND Gistermiddag is in de buurtschao Isldorushoeve. gemeente Haaksbergen, kapitale boerderi! van den landbouwë Beckedam aldaar door onbekende oorz afgebrand. Een eroote hoeveel hooi en s alsmede een gedeelte van den inboedel, i in de vlammen op. Het vee kon gered i den. De getroffene is tegen brandsch verzekerd. BUITENLANDSCH GEMENGD De dood van Zaharott Einde van een mysterieus leven Over het plotseling overlijden te Md Carlo van sir Basl Zaharoff worden neg volgende bijzonderheden gemeld: Ten een kamerdienaar den industrieel behi zaam was bij het aankleeden zakte Za roff plotseling ineen en overleed een oogenblikken daarop. Niets had een zoo spoedig einde doen moeden, Zaharoffs gezondheidstoesli was zeer goed. In de overlijdensakte, welke is opges1 ten stadhuize te Monaco, staat vermeld, Zaharoff te Phanar, in Turkije, geborei den 20sten October 1850. Zijn vader was een Rus; zijn moeder Grieksche. HIJ maakte zijn studies ln Engeland Van rijn jeugd is maar heel weinig kend. Zijn heele leven is trouwens in mysterieus waas gehuld. Aanvankelijk was hij journalist in N York. In 1884 kwam hij naar Athene leefde daar als handelsagent en kelli Tenslotte kwam hij zonder werk. Door middeling van één zijner vrienden werd als reiziger aangesteld bij de Engel* wapenfirma Vickers. Hier wist hij spoedig naam te ma! dank zij zijn capaciteiten en zijn hand held. In 1897 werd hij lid van de directie het Vickers Concern. Zijn activiteit ln de bewapeningsindus heeft hem een enorm fortuin opgeien waarvan de omvang niet bekend is. Na den wereldoorlog stond hij ln nai relatie met Lloyd George, Venizelos, c menceau en Briand, terwijl zijn Invloed toen nog steeds toenam. Deze Invloed welken hij via 'n a groote banken door het verstrekken leeningen aan geld behoevende mogend! den verkreeg, heeft hem eveneens kapita opgebracht. In Parijs en tal van andere Europee» hoofdsteden heeft hij vele charitatieve stellingen opgericht. Aan de hoogescholen van Londen en rijs stichtte hij o.a. leerstoelen ln de af tiek. Op politiek gebied trad hij niet act naar voren. Het stoffelijk overschot zal per ai worden overgebracht naar het lancgi van sir Basil te Balalncourt (Serie Olse), waar het zal worden opgebaard. De ter aarde bestelling zal morgen Intiemen kring geschieden. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwak" is op de uitreis te Bandoi geland. Hedenmorgen om half acht ri de „B'l vink" van Amsterdam vertrokken voor e vlucht naar Indlë. Er zijn zes boord, n.l. een voor Calcutta, voor Jodphur, een voor Rangoon, een Karachi en een voor Bangkok. Meoe=, men is 308 K.G. briefpost, 48 KG. paSM| post en 72 K.G. vracht. De .Kievit" is hedenmorgen ken naar Tavov. Vandaa: vertrokken zij te .onderen uil Batavia naar met 161 j Holland 14.45 uur naar Rangoon waar zij te half zes landden. In de middaguren werd de vlucht begunstigd door mooi weer. Heden zullen de belde vliegers hun reis irokken. Het toestel vervoert achItle saglers voor tusschen-trajeci.cn. w sagier moest wegens plaatsgebrek geweigerd. ^^41

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14