LUX TOIUT ZEEP Het derde haringcontract met Rusland j/iie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 November 19Io Derde Blad No. 23521 Baby's Kou VISUS BINNENLAND SPREEKCEL GEMENGD NIEUWS Een onderhoud met mr. J. H. Kiewiet de Jonge Het huwelijk der Prinses. De betreffende Staatsbladen verschenen. Gisteren zijn uitgegeven: Staatsblad no. 1. wet van 24 November uj6 houdende goedkeuring van het huwe- ijl'van H. K. H. Prinses Juliana en rege- S,e van de toelating van getuigen by de (uitrekking van dat huweiyk, alsmede van unige gevolgen van deze echtverbintenis. Staatsblad no. 2, wet van 24 November II3S. houdende naturalisatie van Z. D. H. "rins Bernhard Leopold Frederik Everhard julius Coert Karei Godfried Peter van [jppf_Biesterfeld en regeling van eenige ■etolgen dier naturalisatie. Volgens de N. R. Ct. zal de hertog van Vork met zun vrouw en hun oudste doch- iBtje Elisabeth voor het huweiyk van prinses Juliana en Prins Bernhard over tomen. Gisteren zijn op het paleis Soestdyk de iloembollen bezorgd, welke de Nederland- the bloembollenkweekers aan Prinses Ju- jina en Prins Bernhard als geschenk by tun as. huweiyk hebben aangeboden en Felke bedoeld zyn als welkomstgroet, wan ner het jonge paar het paleis ln het a.s. roorjaar zal betrekken. Opcenten invoerrechten in Nederl.-Indië. Verlaging om eventueele prijsstijging op te vangen. Manufacturen o.a. geheel vrij van opcenten. Ingediend is een wetsontwerp tot rege- ing van de heffing van opcenten op de nvoerrechten in Ned.-Indië voor het jaar .937 en bekrachtiging van een door den jouverneur-generaal van Nederl.-Indië uitgestelde ordonnantie tot verlaging van nvoerrechten. Aan de memorie van toelichting wordt iet volgende ontleend Aangezien de toestand der geldmiddelen nu Ned.-Indië het noodzakelijk maakt, dat Lldaar gedurende het jaar 1937 opcenten sp de invoerrechten worden geheven, irerd bij de Indische begrooting voor dat laar gerekend op de bestendiging der bij ie wet van 12 December 1935 geregelde op- «itenheffing. Daarbij kon uiteraard nog [een rekening worden gehouden met de eijzlging van den monetairen toestand, relke sindsdien ls ingetreden. Deze plaatste (e regeering voor de noodzaak om de prijs- tljglng van goederen, als gevolg van de Mrdevermindering van den gulden, niet Heen door controle-maatregelen binnen ekere grenzen te beperken, doch haar ook itdeeltelijk door een verlaging van de in- loerrechten op te vangen. Na te voren gepleegd overleg met den ninister van koloniën ls door den ordon- tmtiewetgever daarom van de hem bij de «dische staatsregeling toegekende bijzon- lire bevoegdheden gebruik gemaakt en nelt hij bij ordonnantie van 26 October II tot laatstgenoemd doel eenige maat delen getroffen. De financleele gevolgen van deze voor- itnlngen kunnen ongerekend de der- ung van een hooger bedrag aan invoer velden, dat door de waardeverhooglng van mportgoederen zou kunnen zijn verkregen - voor het resteerend deel van 1936 op 650.000 en voor het jaar 1937 op f. 3 3/4 uillioen worden geschat. Het thans ingediende ontwerp van wet leeft tweeërlei strekking: In de eerste plaats om de regeling van Ie opcentenheffing op de Indische Invoer rechten voor het jaar 1937 aan te passen an de bovenbedoelde voorzieningen en korts om voor de ordonnantie, waarbij die 'oorzieningen werden getroffen, de ver- sschte nadere bekrachtiging door de wet Ie erlangen. Ter toelichting van de voorgestelde op- 'entenregeling wordt nog het volgende me egedeeld: Van opcenten blijven vrijgesteld de In- verrechten op dezelfde goederen, die voor teen reeds uitgezonderd waren. Voor vrij- itelling van opcenten worden verder thans aanmerking gebracht de manufacturen, telke te voren aan een heffing van 20 °pcenten waren onderworpen, zoomede de Cederen, waarvan het invoerrecht by de ™j>ger aangehaalde noodordonnantie tij- tliik tot 6 pCt. der waarde werd verlaagd. Aangezien de nieuwe opcentenregeling beds op 1 Januari 1937 in werking zal ceten treden en het hier derhalve een R»al van spoedeischenden aard betreft, de Volksraad niet ln de gelegenheid ge teld nopens, het wetsontwerp ln zijn hul- "fen vorm van advies te dienen, Ut de herv. geref. staatspartij. De heer B. Peereboom uit de party getreden. Naar het „Vaderland" verneemt is er in Je Herv. Geref. Staatspartij, door ds. Ling- jeek in de Tweede Kamer vertegenwoor- verschil van meening ontstaan over candidaten, die vooraan óp de lyst, aarmee die party in 1937 uitkomt, ge- v zullen worden. taar aanleiding hiervan heeft de heer B. eereboom, die ds. Lingbeek eenigen tyd I "J Tweede Kamer vervangen heeft, zyn J]c'ies in de partij neergelegd en tevens J™>iikt als lid der partij. De heer Peere- u™ was o.m. secretaris van het hoofd huur der Herv. Gereform. Staatsparty. prof. josephus jitta moet rust nemen. Saar wy vernemen moet de ryksbemid- (j~r prof. Josephus Jitta op medisch dl j-ï. weken rust nemen. Binnenkort i"'l voor volledig herstel naar het bui- "■Dm vertrekken. VERKAPTE LOTERIJEN. Een circulaire van den Minister van Justitie. De Minister van Justitie heelt een circu laire aan de procureurs-generaal bij de ge rechtshoven gezonden in verband met het nieuwe artikel 19a in de wet tot regeling der Staatslotery, waarby verboden ls, on verschillig voor welk doel en onverschillig op welke wyze, invloed toe te kennen aan of gebruik te maken van den uitslag van één of meer trekkingen van de Staatslotery. Het is den Minister gebleken, dat ondanks deze bepaling vele verkapte lotery-onder nemingen voortgaan met het op eenlgerlei wyze gebruik maken van dien uitslag, ln verband waarmede de Minister nog eens uitdrukkelijk de aandacht op genoemde wetsbepaling meent te moeten vestigen, aangezien deze aan pleiter en justitie een eenvoudig en doeltreffend middel aan de hand doet tegen de bedoelde ongewenschte ondernemingen op te treden. Gaarne zal de Minister zien, dat de poli tie een onderzoek instelt, ten einde na te gaan. wat aan de hand van artikel 19a be reikt kan worden voor de bestrijding van dergeiyke ondernemingen, en hij verzoekt ter zake de noodige opdrachten te geven en ook de ambtenaren van het openbaar mi nisterie voor deze aangelegenheid te vragen. Het komt den Minister als regel niet ge- wenscht voor. dat in deze zaken afdoening buiten proces krachtens artikel 74 van het wetboek van strafrecht plaats vindt. Een strafvervolging, waarbij de rechter gelegen heid krijgt ter bestryding van de minder gewenschte toestanden op loterygebied en wat daar aan grenst aan het repressief karakter der straf byzondere aandacht te wijden, zal dlkwyis aangewezen zyn. BE EFFICIENCY-DAGEN IN DEN HAAG (Vervolg van gisteren). Tot slot van den eersten Efficiency-dag te 's-Gravenhage werd behandeld het prae-advies van Ir. E Hymans. Hierover voerden het woord de heeren Ir. Th. van Lohuizen, dr. ir. P. Fehmers, van Dok en Dorremans Na afloop van dezen eersten Congresdag begaf men zich naar de Rolzaal (achter de Ridderzaal). In deze zaal heeft de studie commissie voor reproductiemethoden in 't kader van de „Efficiencydagen" een ten toonstelling georganiseerd van reproduc tiemethoden. De tweede dag Hedenmorgen werd het Congres ge opend met de behandeling van het prae- advies door ir. F. Donker Duyvls over: „De technische en economische documen tatie". De heer Vervooren behandelde „Statistiek en grafische controle van het commercieel beheer", terwüi dr. J- F. ten Doesschate sprak over „Collectieve be- drijfsstatistieken voor den groothandel." N.S.B.-VERSLAGGEVER IN DE TWEEDE KAMER GEWEIGERD. Aangezien de Huishoudelijke Commissie uit de Tweede Kamer van oordeel is dat de verslaggever van het dagblad der N.S.B. od beleedigende wiize schrijft over het Darle- ment. heeft zii. volgens het .Hb'daan genoemd dagblad den toegang tot de oers- tribune ontzegd BOTERNOTEERING. De commlssienoteering voor Nederland- sche boter is. behoudens tusschentydsche wijziging, vastgesteld op f. 0.70 per kg. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. van 24 Nov- is benoemd tot officier in dc orde van Oranje-Nassau H. D. Tjeenk Willink, uitgever, te Haarlem. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 December benoemd tot burgemeester van de gemeente Leeuwarderadeel jhr. W. J H. Hora Siccama, met toekenning van geiyktydig eervol ontslag als burgemees ter van de gemeente Baarderadeel. Verder ts met ingang van 15 December benoemd tot burgemeester van de gemeen te Dwlngeloo: W A. Stork. UIT NED. OOST-INDIK. STEUNVERLEENING. BATAVIA, 26 Nov. (Aneta). De regeering gaf toestemming dat met ingang van 1 December as. de by den overheidsdienst tewerkgestelde gesteunden boven hun steun een toelage ontvangen van 30 pro cent (tot een maximum van f.20) van het bruto-steunbedrag in plaats van het netto steunbedrag. (De netto steun is de bruto- steun na aftrek van eventueele eigen in komsten. OPRICHTING RESERVEKORPS. BATAVIA. 26 Nov. tAneta). De oprich ting van het reservekorps van oud-mili tairen te Batavia is geheel voltooid. Dit corps bestaat uit 1 compagnie-comman dant, 1 sergeant-majoor, 2 sectiecomman danten, en heeft een sterkte van zes bri gades, in totaal 118 leden. best behandeld zonder "in nen—alleen inwrijven met WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK 2831 DE SLIKSTEEG. Een abonné spreekt uit veler naam haar dank uit voor de verbetering van verlich ting en bestrating van de Rembrandt- straat, waarom zy eenige maanden geleden vroeg, maar dringt nogmaals bij de be voegde autoriteiten aan op herbestrating van de Sliksteeg, aangezien deze vol kui len is. LTS 103-0161H 2822 LTS 103-0161M (Ingez. Med.) AUTO-BOTSINGEN BIJ LAREN. Meerdere gewonden. Gisteravond heeft op den nieuwen rijks weg te Laren een dubbel auto-ongeluk plaats gehad, waardoor vier personen wer den gewond, van wie één ernstig. Even voorbij de Vredelaan stond op den rijksweg een vrachtauto met aanhangwa gen stil. welke bestuurd werd door H. Faassen u'it Steyl (L.) Uit de richting Baarn kwam een personenauto, waarin zaten de heer en mevr- Land uit Amers foort, hun kind en nog een dame. De heer Land, die chauffeerde, had de vrachtauto waarschijnlijk te laat gezien en reed er tegen op. Hij bekwam ernstige kneuzingen terwijl zijn echtgenoote een zware hoofd wonde en een hersenschudding opliep. De andere dame. die te Laren woont, liep eveneens een hersnschudding op, terwijl het kind ongedeerd bleef. De heer en mevr. L. zijn naar het R.K. Ziekenhuis St. Jan overgebracht. Even later kwanj uit de richting Am sterdam een vrachtauto, bestuurd door den broer van den chauffeur van de aangere den auto.'Hij stopte en plaatste zijn wagen aan de rechterzijde, dus aan den overkant van den weg. Weer even later kwam een truck met aanhangwagen eveneens uit de richting Amsterdam, bestuurd door J. H- Bolland uit Zutphen, die tegen de achter zijde van de stilstaande auto opreed. Dc truck met aanhangwagen schoof over den weg en kwam in een greppel terecht. De truck werd geheel vernield. De chauffeur kwam met den schrik vrij. doch de knecht, een zekere Franken uit Zutphen, die naast hem zat, werd uit de cabine geslin gerd en liep een ontwrichting van den rechterarm, een kneuzing aan de borstkas en een gebroken rer'nt^r bovenbeen op. Hij werd in een erhetig^h toestand per zie kenauto eveneens naar-het. bovengenoemd ziekenhuis vervoerd, waar door Larensche doktoren hulp werd verleend. Men vreest voor het leven van het slachtoffer. OPLICHTING TF CAPELLE A D IJSSEI. Twee Hagenaars aangehouden. Wezens oplichting ten nadeele van een in Capelle aan den IJsscl wonende we duwe gepleegd, heeft de ryksnolitie twee Hagenaars aangehouden, de 32-jarige G. H. en de 38-jarige A. W. A. A Beiden zün naar Capelle a d. IJssel overgebracht, waar zy voor den burgemeester geleid zijn. Om trent den aard der oplichting, waarmede ven vrij groot bedrag gemoeid zou zyn, kon men ons nog geen nadere mededee- lino doen. aangezien het onderzoek nog in vollen gang is. De mogelykheid bestaat dat nog meer aanhoudingen volgen zullen AUTO-ONGELUK ONDER ECHT. Slecht uitzicht op den weg. Te Echt (L.) passeerde gisteren een train van de Limburgsche Tramweg Maatschap- py, rijdende in de richting EchtMaas- biacht. Als gevolg van het mistige weer sloeg de rook van dc tram sterk neer en benam daardoor het uitzicht op den naast- liggenden rijweg. Tegelijkertijd naderde uit de richting Maasbracht een vrachtauto van de onderneming Schellings en Zoon te Rotterdam Vermoedelijk tengevolge van het slechte uitzicht reed deze aan den lin kerkant van den weg. Juist op dat oogen- blik kwam uit de richting Echt een per sonenauto waar in gezeten waren de hee ren M. Dings, consulent van de „Jonge Boeren" in Limburg. M. Tops. secretaris van den Limburgschen Tuinders- en Boe renbond. J. Willems. directeur van „Land bouwbelang". M. Ament. directeur van de gewestelijke tarweorganisatie en E. Ver- heggen. directeur van de Boeren- en Tuin- dersonderlinge. De heeren waren op weg naar huis-en kwamen van de begrafenis van emeritus pastoor Houben te Stevensweert De auto werd bestuurd door den heer Dings en hield de rechterzyde van den weg. Beide wagens reden in volle vaart op elkander. De gevolgen waren verschrikke- lyk. De heer Tops was er het ernstigst aan toe. Hij had een ernstige schedelfractuur. De heer Dings bekwam een ernstige hoofd wonde, terwijl de heer Willems een been brak en de andere inzittenden van de per sonenauto lichtere kwetsuren opliepen- GeesteUjke en geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse. Nadat den heer Tops de HE. Sacramenten der Sterven den waren toegediend, overleed hij eenige oogenbiikken later op de plaats van het ongeluk. Het stoffelijk overschot is naar 't klooster tc Maasbracht vervoerd. Dr. Sonnen uit Echt verbond de gewon den waarna zij per ziekenauto naar Roer mond werden overgebracht. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen ls onveilig tot Katwhk op Maandag 30 November en Don derdag 3 December as telkens van 11— 14.30 uur wegen' schieten met geschut De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk ls. na dat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zün ingehaald. In verband met het derde haringcontract, dat de Reedersvereeniging voor de Neder- landsche harlngvisscherij gisteren heeft af gesloten met Rusland, hebben wy ons tot den voorzitter van de Reedersvereeniging mr. J. H. Kiewiet de Jonge gewend met het doel een en ander over de transacties met Rusland tc vernemen. De heer Kiewiet de Jonge was gaarne bereid enkele nadere gegevens te ver schaffen. Hy herinnerde er aan, dat hy reeds bij den eersten verkoop van haring naar Rus land erop heeft gewezen, dat aan de uit voering van een dergeiyk contract, gelet op het feit, dat het hier betreft de samen werking van een 60-tal reederijen, heel wat vastzat. Hij voegde eraan toe, dat er in dil opzicht niettemin een groot optimisme be stond, omdat iedere reeder zoo zeer door drongen was van het gewicht van de zaak. Dit eerste contract betrof de levering van 40.000 Schotsche tonnen haring. Het tweede contract voor een leverantie van 30.000 Schotsche tonnen kwam reeds zeer spoedig tot stand na de eerste overeenkomst. Op dat oogenblik had men ten aanzien van de practische mogelijkheden der samenwerking van alle reeders nog geen concrete ervaring. De groote beteekenis van het thans afge sloten contract, hetwelk in verband met het naderend einde van het seizoen uiter aard een kleiner kwantum moest betref fen, ligt dan ook vooral hierin, dat thans iedere twyfel omtrent de practische moge lijkheid van een dergelyke samenwerking van het bedrijf in zyn geheel, weggevallen is. Dit derde contract bewyst, dat de kooper ten volle tevreden is over de uitvoering van de beide eerste contracten. Dezer dagen wordt wederom een kwantum van 17.000 ton op het tweede contract verscheept. Daarmede zün de eerste 70.000 ton nage noeg geheel afgeleverd. Dc ervaring dit seizoen met de samenwerking opgedaan heeft ten volle aan de verwachtingen van de reedersvereeniging voldaan. Voor het Nederlandsche bedrijf is bereikt, dat aan de marktpositie gedurende het geheele ver loop van het seizoen een steun is gegeven, zonder welke de gemiddelde p .ys zeker be- langrijk lager geweest zou zijn. Het feit, dat thans neg een derde contract is afgesloten, bewijst bovendien, dat de reeders als gezamenlyke verkoopers hunnerzyds tevreden zyn over de wijze, waarop de kooper van zijn kant zijn ver plichtingen ts nagekomen. Over het tot heden geleverde kwantum is op de betref fende betaaldagen immer stipt de betaling gevolgd. Eenige moeilijkheid heeft zich in dit opzicht niet voorgedaan. Wanneer men bedenkt, dat de Nederlandsche haring voor zyn export is aangewezen op verschillende landen, waar het betalingsverkeer de be kende moeilijkheden oplevert, krijgt de prompte betaling van Russische zyde een te grooter beteekenis. De heer Kiewiet de Jonge wees er by een vorige gelegenheid reeds op, dat in den boezem der reedersvereeniging reeds lang een communis opino ten aanzien van de noodzakelijkheid nieuwe afzetgebieden aan te boren bestond. Immers het was van al- gemeene bekendheid, dat oude beproefde afzetgebieden voor de Nederlandsche haring in deze jaren ten deele verloren gingen. De blik moest zich daarom wel in de eerste plaats richten naar Rusland met zijn 160 miliioen bewoners, in welk land de haring een zeer belangryk volksvoedscl is. Voor het behoud van onze Nederlandsche haring- visschery mag het daarom in hooge mate verblijdend heeten, dat de poging dit jaar voor het eerst gedaan om de zoo groote Russische markt voor haring te verwerven, tot een dergelyk succes heeft geleid. Het begin is hiermede gemaakt. Het bedrijf heeft het thans in belangrijke mate zelf in de hand dit goede begin in de komende jaren voort te zetten. Voorloopig zal daar bij echter conditio sine qua non biyven, dat de samenwerking wordt gecontinueerd. Anders immers zou men weder komen te staan voor het bezwaar, dat de monopoli seering van den Russischen handel er toe leidt dat verkoopers in andere landen zyn gehandicapt, zoolang zij in hun handel met Rusland gesepareerd optreden. Bovendien is zonder de samenwerking de verkoop van zoo groote kwanta, als dit seizoen, uitge sloten, omdat alleen bii samenwerking van het geheele bedrijf, althans Van het over- groote gedeelte voer de Russen de afdoende garantie bestaat, dat de betreffende groote kwanta inderdaad zullen kunnen worden afgeleverd. De heer Kiewiet de Jonge eindigde met het uitspreken van de hcop, dat 1937 langs den weg van 1936. het Nederlandsche harinabe drijf in den export naar Rusland dezelfde constructieve mcgelykheden zal bieden als dit jaar. ONDERGRONDSCHE ONTPLOFFING IN DEN BOSCH. Rioolgas scheurde twee straten open. GTtermiddag heeft zich in Den Bosch een eigenaardig ongeluk voorgedaan Gas sen welke zich In de rioolbuizen hadden gevormd, zün ontploft, tengevolge waarvan in twee straten het wegdek openscheurde Gelukkig echter kwamen geen Dersoonliike onge'ukken voor. In een der woningen aan den Hoogen Steenweg had men sedert eenigen tijd waargenomen, dat uit het riool kwalijk riekende gassen opstegen. Men haalde er een loodgieter bii en deze trachtte het ongemak te verhelcen. waarbij hii gebruik maakte van een steekvlam. Plotseling had een heviee ontploffing olaats. die echter wonderlijk genoeg bin nenshuis nagenoeg geen schade en ook geen pe soonliike ongevallen veroorzaakte. Od straat evenwel deed zich het ver schijnsel voor. dat. terwijl men een onder- aardsch gedreun hoorde. eensk1aps het olaveisel od den Hoogen Steenweg en in de Achterstraat over een lengte van ongeveer vijftig meter open sorong. In de trottoirs vlogen de tegels omhoog en eenige voorbij gangers maakten een buiteling, doch daar bij bleef het. In een Daar huizen zijn voorts watemut- ten vernield Het schünt dat zich in de rioolbuizen gas had gevormd, dat zich daar in groote hoe veelheden had oogehooDt en door de steek vlam tot ontploffing werd gebracht. Het verkeer moest tijdelijk worden om gelegd. M=b. ERNSTIG ONGEVAL Or ONBEWAAKTEN' OVERWEG, In den afgeloopen nacht te ongeveer één uur is op den onbewaakten overweg te Ak- krum aan de spoorlijn LeeuwardenZwolle een personenauto onder een goederentrein geraakt met het gevolg, dat de bestuurder van de auto, de ongeveer 24-Jarige J. B. uit Leeuwarden, uit den wagen werd ge slingerd en zeer ernstig werd gewond. Dc auto werd met den trein meegesleurd en kwam in stukken en brokken langs de spoorlijn terecht Door een der te Akkrum gevestigde geneesheeren, die de eerste hulp verleende, is het slachtoffer naar het zie kenhuis te' Leeuwarden vervoerd. ONGELUK AAN BOORD VAN EËN MOTORSCHIP. Aan boord van het aan de Lloydkade te Rotterdam liggende motorschip „Kota Nopan", wilden arbeiders gistermiddag een ijzeren kamwiel, dat een ton weegt, naar oen wal brengen. De 61-iarige havenwer ker J. Schaefer. kreeg by het overzwaaien het wiel tegen het hoofd, waardoor hij een ernstige schedelbreuk bekwam. De man is naar het ziekenhuis aan den Coolsineel vervoerd, waar hy by aankomst bleek te zijn overleden. WIELRIJDERS GEDOOD TE HAARLEM EN AMSTERDAM. Op den Ryksstraatwez te Haarlem is gis teravond een ongeluk met doodelljken al- loop gebeurd- De 48-jarige D. M., wonende in dc z.g. Vogelenbuurt, kwam van den "vergierdeweg afriiden en wilde den Rijks straatweg oversteken, toen uit de richting Santpoort een personenauto naderde. Ver moedelijk heeft de chauffeur den wielrij der te laat opgemerkt, waardoor de™ aan gereden en tegen den grond geslingerd werd. Hy bleef bewusteloos liggen en bleek ernstige inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overge bracht, waar hy kort na aankomst is over- Uaen. Gisteravond te kwart over vyf is een meisje van 17 iaar, dat van den Ringdilk op de fiets de Linnaeuskade te Amsterdam wilde oprijden, oo de kruising van dar Ringdyk en den Middenweg door een auto bus van lyn K gegrepen. Het meisje kwam van rechts en de bus- bestuurder schijnt haar geen voorrang te hebben verleend. Op het laatste oogenblik heeft de chauffeur nog naar links ohvc- haald. doch daarbij kwam h?' en- der het rechtervoorwiel terecht. Zij werd op slag gedood BUITENLANDSCH GEMENGD. EXPLOSIE IN GASFABRIEK. Drie dooden, zeven gewonden. Gis'even heeft, een ontploffing pT.ats gehad in d' |?i; van MontiV." Mines in den Eizas Het gebouw werd vernield en 3 per.:onen zyn gedood en 7 gewond, waarvan een er ernstig aan toe ts.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9