r Het Duitsch-Japansche accoord ut van Uw Zenuwen? LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 November 1936 Vierde Blad No. 23521 Nog diverse meeningen fijn en vol van smaak... MAGGI' VERMICELLI-SOEP KERK- EN SCHOOLNIEUWS têMiï^-Êksm lit, Jaargang RECHTZAKEN CORRESPONDENTIE jjveren jubileum te Alphen H. M. Venrooy. Hierboven een foto van den heer H. M. Erooy te Alphen. die Maandag as. zijn Jtereii jubileum als rangeerder le klasse ij de Ned. Spoorwegen hoopt te herdenken, HAARLEMSCHE RECHTBANK. Voor de Haarlemsche rechtbank stond trecht de 26-jarige Franschman A. M. B., Etoren te Toulon, thans gedetineerd in et Huis van Bewaring, verdacht van po ng tot diefstal. Tijdens de zitting ver karde verd. dat hij een neef van presl- ®t Lebrun was en dat hij in Nederland is voor spiormage. In den nacht van 12 op 13 October had irdachte zich door openschuiving van een urn toegang verschaft tot het woonhuis m den heer J. N. aan den Heereweg te use. Hij doorzocht de woning doch werd jtoord door den heer N.. De heer J. N. werd als getuige gehoord. Verdachte weigerde te antwoorden. Hij ikende noch ontkende het ten laste ge- gde. De officier van justitie mr. W. M. Paar- iooper Overman achtte de poging tot efstal bewezen. Spr. eischte 4 maanden ivangenlsstraf met aftrek van het voor rest. Vonnis 10 December. HAAGSCHE RECHTBANK. In September j.l. zijn te Wassenaar lige inbraken gepleegd in perceelen aan in Groothasebroekweg en in een perceel in den Schouwweg. De dieven verschaf- n zich een toegang door verbreking van o ruit en namen alles wat van hun ga ng was mede, terwij] zij uit een tuin- ïisje een aantal gereedschappen, toebe- sorende aan den tuinman medenamen, li daders van deze inbraken stonden te- tht de gebroeders F A. en H. G. H., bel- :ii gedetineerd, die de hun ten laste ge- zde feiten toegaven. De tweede verdachte zeide de inbraken ken te hebben gepleegd. terwijl zijn oeder buiten op den uitkijk bleef staan, oe verdachte heeft zich bovendien schul- g gemaakt aan diefstal in het perceel in den Schouwweg, waar hij alleen ope- ude, doch daar de beide getuigen in deze uk niet waren verschenen, werd de zaak gen hem uitgesteld tot 24 Dec. a.s. Het O. M., waargenomen door mr. Rouf- er, vorderde tegen ieder der verdachten jaar gevangenisstrai. Mr. T Bakker, raadsman voor den eer- en verdachte, F. A. Hbetwistte, dat hier mededaderschap kan worden gespro- ïi. omdat zijn cliënt z. i. niet rechts reeks heeft deelgenomen aan 't straf- ur feit, waarbij hij- op den uitkijk heeft daan zoodat hem slechts medeplich- gheid daaraan kan worden ten laste ge- gd Mede op grond, dat zijn cliënt in )na dertig jaren niet met de justitie in Braking is geweest, achtte pleiter alle «lenen aanwezig om hem ditmaal voor- mdelijli te straffen, rechbank zal 10 Dec. uitspraak doen. "edig weer opgewekt en gekalmeerd met iinhardt's Zenuwtabletten je 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) Gouden Echtvereeniging te Voorschoten. Echtpaar ZuyderduinMabelis. -o herdenkt het echtpaar Zuyder- Wv belis, Gebr. Treubstraat 12, te ^•schoten den dag, dat het 50 jaren in tout is verbonden. Het echtpaar heeft "b'recht het gezin, alle zoons en doch- zich heen te kunnen scharen, die hls kleinkinderen te samen een geheele vormen. te'tM "egom is jarenlang te Voorschoten H* geweest, totdat hij genoodzaakt «iji pension nemen. Vooral bij de ■JSfeneratie te Voorschoten is de post- y'iyderduin een goede bekende! vX'cnschen het gouden echtpaar nog e en gezonde jaren toe! Zooals te verwachten was, is over het Duitsch-Japansche accoord het laatste woord nog niet gesproken. Moskou verklaart natuurlijk, dat het verdrag formeel tegen de sovjets is gericht en dientengevolge zal de houding nader worden vastgesteld, die tegenover de pas bereikte resultaten bij de onderhandelin gen met Japan zal worden aangenomen. Voorloopig wordt iedere transactie opge schort! De Itallaansche ambassadeur te Tokio heeft een langdurig onderhoud gehad met den Japanschen minister van buitenland- sche zaken, Arita, waaromtrent in politieke kringen te Tokio verluidt, dat het Duitsch- Japansche verdrag en de gelijkgerichte Duitsch-Italiaansche betrekkingen bespro ken zijn. Voorts vermoedt men, dat van gedach ten gewisseld is over de uitwisseling van consulaire vertegenwoordigers voor Abes- synië en Mandsjoekwo. Dat Italië zou toetreden tot het accoord, zooals een Japansch blad meldt, is op zijn zacht voorbarig. Naar bekend wordt, hebben verschillen de leden van den Japanschen geheimen raad, toen zij hun goedkeuring hechtten aan de afsluiting van het Duitsch-Japan sche verdrag, den wensch te kennen ge geven, dat pogingen in het werk zullen worden gesteld, om andere mogendheden, die door de komintern bedreigd worden, uit te noodigen, zich aan te sluiten bij deze anti-communistische overeenkomst. Algemeen tevreden is men in Japan zelfs niet! Ofschoon het accoord met Duitsch- land voorgesteld wordt als een uitvloeisel van de nationale politiek, ontvangt de pers het met zeer gemengde gevoelens, be zorgd met het oog op de mogelijkheid, dat de internationale complicaties van dezen anti-communlstischen kruistocht zwaarder zullen wegen dan de voordeelen. Een van kranten zegt, dat het accoord op een on gelegen oogenbllk komt, daar het commu nisme in Japan aan het uitsterven is. ter wijl Duitschland niet meer zoo krachtig is als vroeger, maar politiek en economisch in de knel is geraakt. De „Nltsji-Nltajl" is van meening, dat het pact gezien moet worden als den eer sten stap van een positieve politiek, welke een uitweg moet vinden voor de impasse, waarin Japan in China is geraakt. Door de omsingeling van Rusland kan Japan een krachtiger politiek volgen. Bovendien ver mindert de Dultsche druk tn het westen de bedreiging van het Roode Leger in het Oosten. Daar staat tegenover, aldus de .Nitsji-Nitsjl", dat de wrijving tusschen Japan en Rusland vergroot zal worden, dat China naar Rusland wordt toegedrevenen dat de mogelijkheid voor Japan om vriend- schappelijker betrekkingen met Engeland en de Vereenigde Staten aan te knoopen, wordt verkleind. De „Asahi" verwijt de regeering ook, dat zij er niet voldoende voor heeft gezorgd, dat Engeland meer gerustgesteld is. Het voornaamste orgaan van de indu- strieelc kringen in Japan waarschuwt de regeering, dat zij niet verder mag gaan dan noodzakelijk is, omdat Japan anders verwikkeld zou kunnen worden in Euro- peesche conflicten. Ook in Duitschland is men niet blind voor de in Engeland gewekte onrust en tracht men deze te doen verdwijnen. Zoo schrijft b.v. de ..Berliner Boersenzeitung" ,,Met verstandige gematigdheid onthou den de beide deelnemers aan het verdrag zich van een uitbreiding daarvan op poli tiek gebied in den zin. waarin bijvoorbeeld het bondgenootschap van Frankrijk met de sovjetunie gesloten is. Tot aan de uiter ste grens van terughoudendheid heeft de Duitsche politiek zich tot op den huidigen dag beperkt tot verweer, terwijl andere staten zich op 't gebied van bondgenoots- politiek geen rem oplegden. „Ook Engeland heeft een langen tijd ge kend. waarin men zijn gemeenschappelijke belangen met Japan zelfs kleedde ln een duidelijk bondgenootschap. De betrekkingen van Duitschland met Engeland en vooral ten aanzien van de overzeesche belangen van dit land zijn door de vlootovereenkomst en de aanvul lende bepaling nopens den duikbootoorlog zoo ondubbelzinnig opgehelderd, dat alleen vooringenomenheid en kwade trouw bewe ren kan, dat in de overeenkomst met Ja pan een bedreiging tegen Engeland ver scholen ligt. „Engeland heeft de bondgenootschaps- politiek van Frankrijk ten deele geduld, ten deele goedgekeurd, hoewel deze poli tiek het evenwicht van belangen op het continent, waar Engeland eerlijk naar streefde, belette. „Wij kunnen Engeland deze onjuiste beoordeeling van zaken niet beletten, doch als men thans uit Moskou en Parijs wil trachten Duitschland verdacht te maken door het geheime plannen tegen de En- gelsche belangen toe te schrijven, dan moeten wij eraan herinneren, dat iemand, die de balk in eigen oog niet ziet, waar lijk niet geschikt is om ook maar een splinter te ontdekken in het oog van een ander, vooral niet, als er niet eens zoo'n splinter is. In Polen en Zweden komt duidelijk tot uiting, dat deze landen er niet aan den ken, deel te nemen aan den „kruistocht". Groote sensatie is in Japan gewekt door de „Yomioeri Sjimboen", „Asahi Sjim- boen" en andere vooraanstaande bladen, die den minister v, buitenlandsche zaken, Arita, van indiscretie beschuldigen en den sovjet-Russischen ambassadeur, Joerenef, van kwade trouw. Volgens de „Yomioeri Sjimboen" heeft Joerenef op 16 dezer aan Arita gevraagd, of er iets waar was van het gerucht, dat in het buitenland de ronde deed omtrent een Duitsch-Japansch verdrag. Arita sprak dit gerucht aanvankelijk tegen, doch toen Joerenef bleef aandrin gen, verklaarde de minister, dat Japan be sprekingen voerde met een derde partij omtrent een verdrag tegen de activiteit van de Komintern. Arita wees er Joerenef met nadruk op, dat deze mededeeling van den meest vertrouwelijken aard was. en niet openbaar gemaakt mocht worden. Den volgenden dag verspreidde 't sovjet- Russische telegraafagentschap Tass echter door de geheele wereld meöedeelingen om trent dat deel van de .besprekingen tus schen Arita en Joerenef. dat het voor zijn doel meende te kunnen gebruiken, bewe rende, dat Duitschland en Japan onder handelden over een geheim militair ver drag. welk bericht, aldus de „Yomioeri Sjimboen", overal ter wereld sensatie wekte. Joerenef bracht op 19 dezer opnieuw een bezoek aan Arita om verder over deze zaak te spreken, doch Arita weigerde dit, op grond van het feit, dat de sovjet-regeering zijn vertrouwen beschaamd had, door een gedeelte van het voorgaande onderhoud voor propaganda-doeleinden te gebruiken. De bladen melden verder, dat Joerenef het gebeurde als volgt verklaard heeft: zijn telegrammen, waarin hij rapport uit bracht over de op 16 dezer met Arita ge voerde besprekingen, zijn niet alle tegelijk verzonden, en juist het telegram, waarin de aandacht gevestigd werd op het ver trouwelijk karakter van de besprekingen is met vertraging naar Madrid overge seind, terwijl bovendien door een techni sche fout een gedeelte der besprekingen te Moskou openbaar is gemaakt, waarover Joerenef zijn spijt uitdrukte. Op vragen van buitenlandsche dagblad correspondenten betreffende bovenstaand persbericht heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken dit noch bevestigd, noch tegengesproken, doch hij weigerde er zich verder over uit te laten. Neutrale zóne bij Barcelona. De vlootautorlteiten der Spaansche na tionalisten in de zóne van Barcelona heb ben de Britsche vlootautorlteiten er van in kennis gesteld, dat een neutrale zóne ge vormd is ln de omgeving van de haven, zulks in overeenstemming met het door Groot-Britannië geformuleerde verzoek. De veiligheidszone te Barcelona zal zich uitstrekken tusschen de kust en de volle zee ten Zuiden van den meridiaan, die ligt op 41 gr, 5 min. 18 sec. Noorderbreedte. Minister Runciman heeft in het Engel- sche Lagerhuis in eerste lezing het wets ontwerp. dat liet vervoer van oorlogsmate riaal naar Spanje met Britsche schepen verbiedt, ingediend. Baldwin heeft verklaard, dat het ontwerp Dinsdag a.s. in behandeling zal worden ge nomen en dat hij zal aandringen, gezien het dringend karakter dezer wet, op aan vaarding ervan dien zelfden dag In het Lagerhuis kwamen ook de geruch ten ter sprake, volgens welke Italië het eiland Majorca zou hebben bezet. Deze wer den door lord Cranbome namens de regee ring tegengesproken. Inmiddels werden deze geruchten ook door de Romeinsche autoriteiten opnieuw formeel tegengesproken. Nog een erkenning. Naar D.N.B. uit Tirana meldt, heeft de Albaneesche regeering het voorbeeld van Italië en Duitschland gevolgd en het be wind van Franco als de Spaansche regee ring erkend. Aan generaal Franco is van een en ander mededeeling gedaan. De be slissing van Tirana zou een gevolg zijn van de anti-communistische politiek van de Albaneesche regeering. De strijd om Madrid. Bij Madrid is niets gewijzigd. Tot dusverre hebben 200.000 personen, die niet aan den oorlog deelnemen, de stad ver laten. Ook de vreemdelingen beginnen te vertrekken. Gistermiddag zijn de bewoners van de Amerikaansche ambassade vertrok ken. Ook een dertigtal Franschen, die ver scheidene weken in het Fransche lyceum hebben doorgebracht, hebben zich op weg begeven. Te Valencia zijn twee vrachtwagens met de belangrijkste meesterwerken van de na tionale bibliotheek, o.a. een eerste editie van Don Quichotte, aangekomen. Vrijwilligers. Een speciale trein met 1000 vrijwilligers is te Barcelona aangekomen, die dienst zul len nemen bij de internationale brigade, welke aan de zijde der regeeringstroepen medestrijdt. Noorsch protest te Burgos. De Noorsche regeering heeft bij de Junta van Burgos er tegen geprotesteerd, dat een oorlogsschip der nationalisten op 15 Novem ber een Noorsch stoomschip, de Lisken, heeft aangehouden, dat van Dundee met pootaardappelen op weg was naar Valen cia, doch dat gedwongen werd naar Vlgo te gaan, waar de lading werd verbeurd ver klaard. Carthagena gebombardeerd. De radioclub Teneriffe deelt mede, dat de luchtmacht der nationalisten met succes Carthagena heeft gebombardeerd. Het ma rine-arsenaal en verscheidene schepen in de haven werden ernstig beschadigd. Een aantal schepen vluchtte en werd door krui sers van de nationalisten achtervolgd. Een heerlijke soep, woorin de beste kwaliteit vertniceHi en vleesextract zijn verwerkt. Voedzaam, licht ver teerbaar en vleg kioar. Per dooaje met 2 zakjes voor 4 6 borden 10 et. Ul op de geet-rode «n de fobrieki- medrer»: de naom MA'GGI en de Kruintef 2833 (Ingez. Med.) NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kamerik, J. Bus te Poort vliet; te Meeuwen, C. C. T. Postma, cand. te Utrecht. Aangenomen: Naar Hierden, A. H. J. G. v. Voorthuizen te Wezep (Geld.). Bedankt: Voor Daarle (O.), A. H. J. G. v. Voorthuizen te Wezep. GEREF. KERKEN. Tweetal te Uithuizermeeden: Th.Boersma te Oudega (Sm.) en J. L Wielenga te Arun. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen: Te Rotterdam, J. J. Buskes Jr, te Amsterdam-Z. VRIJ-EVANG. GEMEENTEN. Beroepen: Te Apeldoorn. I. J. Vasseur te 's-Gravenhage. TOEZICHT OP HET BEHEER DER KERKELIJKE GOEDEREN EN FONDSEN VAN DE NED. HERV. GEMEENTEN. Onder presidium van mr. W. J. Baron van Lünden van Den Haaz kwam gisteren al daar het Algemeen College van Toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Ned. Herv. Gemeenten in Nederland, in algemeene vergadering biieen. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wlize en heette de opgekome- nen welkom, inzonderheid de afgevaardigde van de Algemeeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Spr. richtte een speciaal woord tot mr. J. G. Westra van Holthe. die zoo pas aftrad als burgemeester van Dwlngeloo. hem toewenschend dat hli van ziin rust nog lang genieten move en den wensch uit' sprekend, dat hli zün gewaardeerde krach ten zal blijven geven aan den arbeid van 't Prov College van toezicht in Drenthe en het Algemeen College. De jaarverslagen van de Prov. colleges van toezicht werden na eenige discussie vastgesteld. Die van den Raad van Beheer on de oredikantstractementen. de kas tot aanvulling van het Rijksemeritaatspensioen van den Pensioenraad en van het Zuider- zeefonds werden voor kennisgeving aange nomen. Bericht was ingekomen dat de nieuw- gestichte gemeente Westerhaar (voorheen een deel van Vrlezenveen) zich bit het College van Toezicht heeft aangesloten. Een verzoek van de kerkvoogdii van de Ned. Herv. Gem. van Leerbroek om subsidie voor betaling van proceskosten werd in handen van het Prov. college van Utrecht gesteld om advies. Besloten werd de ver schillende voorstellen tot wijziging van het Algemeen reglement on het beheer tot later uit te stellen, wül ze geen urgente kwesties bevatten en ook niet de groote kosten, ver bonden aan de herziening van het Alge meen reglement rechtvaardigen De verga dering herkoos tot voorzitter mr. W. J. Ba ron van Lijnden: tot vice-voorzitter mr. W. Tj. v. d. Ley te Heerenveen en tot secr. mr. J. H. Bvbau te Warnsveld De aftreden de leden van de commissie voor sDoed- vorderende zaken werden herbenoemd. PROF. VENING MEINESZ OVER ZIJN NIEUWEN TOCHT. Vol lof voor onze Marine. In „de Bremberg", zijn prachtig gelegen woning aan de Potgieterlaan te Amers foort, heeft prof. dr. ir. F. A. Vening Mei- nesz ons het een en ander verteld naar aanleiding van den tocht, dien hij met Hr. Ms. „O XVI" in de eerste maanden van het nieuwe jaar op den Atlantischen Oceaan zal maken. „Waarom verricht u uw onderzoekingen altijd aan boord van een onderzeeër?" „U moet weten, dat het uiterst bezwaar lijk is, zwaartekracht-onderzoekingen te land te verrichten. Dat geldt in het bijzon der voor een groot deel van Nederland, waar de bodem daarvoor te „slap" is en te veel beweegt. Gewone schepen zijn er even min voor geschikt, omdat zij eveneens te zeer aan beweging onderhevig zijn. Bij een onderzeeboot vervalt dit bezwaar welis waar niet geheel, maar dan toch voor een groot deel. „Het toestel, professor, dat u gebruikte?" „Dat was een slingerapparaat. Maar niet zoo een als men vroeger had, met één en kelen slinger, maar met meer slingers, waardoor alle bijkomstige effecten worden geëlimineerd. U begrijpt, hoe noodzakelijk dat is, want de slingeringen zijn vaak bui tengewoon gering." Het apparaat, waarvan hier sprake is, is door prof. Vening Meinesz zelf ontworpen en vervaardigd door den chef-instrument- maker van Rest, van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. De hoogleeraar was als steeds vol lof over de Marine. „De medewerking, die ik van hoog tot laag heb ondervonden, is eenvoudig niet te schetsen. Soms werd het heelemaal aan mij overgelaten, de route te bepalen en meermalen is het ook voorgekomen, dat de Marine-autoriteiten de route om mijnent wille veranderden. De route van de „O. XVI" is in hoofd zaak door prof. Vening Meinesz zelf ont worpen, alleen de havens zijn door de Ma rine aangegeven. Het gedeelte van den Atlantischen Oceaan rondom de Azoren is op vorige tochten reeds „verkend". De route van de „O. XVI" gaat ook over dit gebied. Men treft er hier en daar „gaten" van 6000 a 6500 M. diepte aan, waarom- ZATERDAG 28 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. KRO-Ultzending - 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12.15: KRO-Melodisten m.m.v. solist en gram.pl. 2.00: Voor de jeugd 2.30KRO-Kamerorkest 3.05: Kinderuur 4.05Vervolg Kamerorkest 4.45: Gram.pl. 5.00: KRO-Kamerorkest 5.30: Esperantonieuws 5.45: De KRO- Nachtegaaltjes 6.15: Gram.pl. 6.20: Journ. weekoverzicht 7.00: Berichten 7.15: Kath. RVU. 7.35: Actueele aether- flitsen 8.00: Berichten ANP. Mededeelin- gen 8.10: Overpeinzing en Gram.pl. 3.30: Gram.pl. 8.45: De KRO-Melodisten m m.v. solist 9.30: Limburgsch uurtje 10.30: Berichten ANP. 10.35: Filmpraatje 10.50: De KRO-Boys m.m.v. solist —11.20 —12.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending - 3.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.20: „Melody Circle", „De Flie refluiters" en voordracht 12,001.45: Gram.pl. 2.00: Muzikale causerie met gram.pl. 2.30: „Kerk en Staat", causerie 2.50: Gram.pl. 3.15: Schaakles 3.30 R'damsch Philh. Orkest m.m.v. solisten 4.30: Esperanto-uitzending 4.50: Vervolg concert 5.40: Literaire causerie 6.00: Orgelspel 6.30: „De Wielewaal" en toe spraak 7.00: Zeeuwsche uitzending 7 30: Bijbelvertellingen 8.00: Herh. SOS- Ber. 8.03: Berichten ANP., VARA-Varia 8.15: VARA-Groot-orkest 9.00: Radio- tooneel 9.15: De Ramblers 9.50: Toe spraak 10.00: Berichten ANP. 10.05: VARA-Groot-orkest 11.05: De Ramblers 11.30—12.00: Gram.pi. Droitwich, 1500 M. 11.20: Orgelspel 11.50: Het Willoughby Strijkkwartet 12.50: Roland Powell's kwintet 1.20: Gra- mofoonpl. 1.55: Sportreportage 2.25: Het Coventry Hippodrome orkest 3.20: Het BBC-Midland-orkest 4.20: Voor dracht 4.35: Zang en plano 5.35: Het BBC-Dansorkest 6.20: Berichten 6.35 Sportnieuws 6.50: Welsch intermezzo 7.05: Mantovani en zijn dansorkest 7.50: Radio-journaal 8.20: Voordracht 8.35 Militair concert 9.20: Tijdsein, Berichten 9.40: Variété-programma 10.40: Het BBC-Theater-orkest m.m.v. solist 11.35: Ambrose en zijn Band 11.50: Tijdsein, Berichten 12.0012.20: Vervolg Ambrose en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra- mofoonpl. 9.50: Concert 11.50: Gra- mofoonpl. 12.35Gram.pl. 1.35: Zang 1.50 en 2.50: Gram.pl. 4.20: Pascal- orkest 5.50 en 6.50: Gram.pl. 8.20: Vocaal kwartet 9.05: Operette-concert 11.2012.35: Atkins-dansorkest. Keulen, 456 M. 5 50: Hindenburger Symphonie-orkest 7.50: SA-Orkest 11.20: Militair orkest en leden van het National-Theater-orkest 1.35: Gram.pl. 3.20: Populair concert, hierna dansmu ziek 5.25: Omroepkwintet 6.20: Zang en orgel 7.3011.20: Omroeporkest, -klelnorkest, -koor, militair orkest en so listen. Brussel, 322 en 484 M, 322: 12.20: Grampl. 12.50: Omroeporkest 1.30: Salonorkest 1.50: Gram.pl. 3.35: A. Felleman's orkest 4.50: Gram.pl. 5.20: Omroeporkest 6.20: Zang 6.50: Kla rinetrecital 7.20: Zangvoordracht 8.20 Concert uit het Conservatorium te Gent. Hierna Grampl. 10 30: Gram.pl. 11.20 12.20: Dansmuziek (gr.pl.). 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon orkest 1.30: Omroepsalonorkest 1.50: Gram.pl. 2.20: A. Felleman's orkest 3.20: Gram.pl. 4.35: dito 5.35: Fud Candrix' Dansorkest 6.35: Kamermuziek 8.20: De Stafmuziek v. h. Reg. Guides m.m.v. solisten 10.3012,20: Gram pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Ge- var. concert m.mv. solisten en orkesten 9.20: Berichten 9.50: Trio-concert (viool, klarinet en piano) 10.05: Weerbericht in go12.15: Egon Kaiser's dansorkest. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 28 November. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA, enz Ze programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV, enz. 3e programma: 8.05: Parijs Radio 9.05: Keulen of diversen 9.50: Parijs Radio 11.20: Keulen plm. 13.15: Brussel VI. 13.35: Keulen 14.35: Brussel Fr. 15.20: Keulen 18.20: Londen Reg. 19.20: Keulen 20.20: Rome of diversen. 4e programma: 800: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: Londen Reg 11.20: Droitwich 14 20: Londen Reg. 16.35: Droitwich 18.20: diversen 19.05: Droitwich 22 45Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. G. J. van H.( te L. Een dergelijke me dedeeling behoort thuis in de advertentie rubriek. Mevr. H. te L. Het verslag van de Dinsdag gehouden bijeenkomst bereikte ons eerst Vrijdagmorgen, hetgeen te laat is om nog tot plaatsing over te gaan. trent nog niet veel bekend is. Prof. Ve ning Meinesz hoopt thans te onderzoeken, of dë middel-Atlantische rug een plooiings gebergte is, zooals de Andes, de Himalaya en de Alpen of een zuiver vulkanisch ge bied. Daarnaast zal men zich bezig hou den met loodingen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13