DONDERDAG 26 NOVEMBER 1936 No. 23J20 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN I hit Jaargang EERSTE BLAD. STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per. regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque, en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen, gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per week f. 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per mnd.) It nummer bestaat uit VIER bladen LEGER DES HEILS. GOUDEN DOCTORAAT. Van den voorzitter der Eerste Kamer. 12'/t-jarig bestaan der Padvindersgroep. Ter gelegenheid van het 12Vj-jarig be staan van de Leidsche afdeeling van den Padvindersbond van het Leger des Heils, werd gisteravond in de Stadszaal een jubi leum-avond gegeven. De belangstelling voor de viering van dit heugelijke feit was zeer groot. IN DE BRANDING. A.R. propaganda-vergadcring. De A.R. kiesvereeniglng „Nederland en Oranje" heeft gisteravond met een open bare bijeenkomst in de Graanbeurs de ver- kiezingsactie ingezet. De-beangstelltng voor deze vergadering, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer D. Par- mentier, was bijzonder groot. De zaal was De bijeenkomst werd geopend met het;!^?61 bez®t zingen van lied 196 uit den Leger des Heils-A's spreker voor dezen avond trad op bundel en gebed. 1 "s- B'k. Evang. Luth. pred. te Enkhuizen, De aanwezigen werden verwelkomd door me£ onderwerp „In de branding" lt.-kol. Rönitsz, die o.a. wees op de groote De voorzatter, de heer D. Parmentier, las A.s. Zondag zal het 50 jaar geleden zijn dat mr. W. L. baron de Vos van Steenwij k, te 's-Gravenhage. voorzitter van de Eerste Kamer de Staten-Generaal, aan de Leid sche Universiteit promoveerde tot doctor de rechten. moeilijkheden waarmede de Leidsche af. deeling te kampen heeft gehad. Niettegen staande dit. zijn wij er in geslaagd, zoo i zeide spr., onder Gods zegen in Leiden een prachtige jongens- en meisjesgroep te vormen. De divisie-organisator majoor Huig. las vervolgens enkele verzen uit Corinthe XIII. Naar aanleiding hiervan schetste spr. het ontstaan van den Padvindersbond van het Leger des Heils. Hierna nam de heer Chr. Stokhuyzen het woord, als vertegenwoordiger van het district Rijnland der N.P.V. De Padvindersgroep van het Leger des Heils, zoo zeide spr., is de eenige niet bij de officieele padvindersorganisatie aangesloten groep, welke toch erkend wordt. Voor het werk van het Leger des Heils, zoo zeide spr., kunnen we niet anders dan respect hebben. Spr. hoopte, dat de onder handelingen, welke thans worden gevoerd, spoedig mogen leiden tot toetreding van het Leger des Heils tot de officieele padvinders organisatie. Hij spoorde de ouders aan hun kinderen alleen toe te laten tot aangeslo ten organisaties. Namens de Leidsche padvinders bood spr. een ingelijste plaat aan. Hierna werd voorlezing gedaan van een schrijven van den burgemeester, waarin deze uiting gaf aan zijn groote waardeering voor de Leidsche padvindersgroep van het Leger des Heils. iOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. de De begrooting voor 1931 vastgesteld. In de gisteren alhier gehouden vereenig- vergadering van het hoogheemraad- :hap van Rijnland werd een gesloten ivereenkomst van geldleening ad f. 100.000 vergelegd. Tot lid der financieele commissie werd heer O. de Kok (Haarlemmermeer) be- loemd, tot lid der commissie voor het laarderboek werd de heer J. A. Duinisveld iZoetermeer) herbenoemd. Besloten werd tot verlenging van eenige ranrovereenkomsten, tot verhuring van rischrecht te Halfweg aan de Suikerfabriek .olland aldaar, tot verhuring van een erceel der Oegstgeesterlanden aan de N.V. 'ereenigde Houthandel v.h. Vreeburg en huisheer en tot het in gebruik geven van "eter van het Spaame aan de N.V. Werf 'ooruit te Spaarndam met intrekking van tn vroegere regeling daaromtrent. Op verzoek van het Rijk werd een besluit het aan het Rijk in recht van opstal (itgeven van grond te Spaarndam voor de tpiichting van een telefoongebouwtje (getrokken. Goedgekeurd werd een spoedshalve ge- (loten overeenkomst tot afgraven van per- tel 10 der Katwijksche landen. Een besluit werd genomen tot verster- van het reservefonds met ongeveer aan onverwachte baten te ont- 'angen. Ook werd goedkeuring gehecht aan de terdracht van het ongevallenrisico aan Verzekeringsbank „De Nieuwe Neder- idsche" N.V. In verband met een op de begrooting 'oor 1937 geraamde ontvangst wegens op- Jengst van een leening werd een besluit "nomen tot het siuiten van een leening f 125.000. waartoe vermoedelijk eerst de tweede helft van 1937 behoeft te l°rden overgegaan. Ten slotte werd in openbare zitting de ;f?rooting voor het jaar 1937 vastgesteld wel voor den gewonen dienst met een «aal van inkomsten en uitgaven ad 1017044.34 en voor den buitengewonen ™h3t met een totaal van inkomsten en Wen ad f. 342.204. Tevens werd beslo- t omslagen in Rijnlands bundergeld over ,ÏJ'. lager dan 30 cent, niet in te vorderen bij opening Romeinen 13, waarna hij een kort inleidend woord sprak Ds. Bik, hierna het woord verkrijgend, begon met er op te wijzen, dat in dezen tijd de groote gebeurtenissen elkander spoe dig opvolgen. Wij leven snel. De wijzers van de wereldklok staan op vijf minuten voor twaalf; nog een oogenblik en dan is het einde daar. Wij leven in crisistijd. Crisis openbaart zich op alle terreinen des levens en wel op materieel, op economisch en ook op po litiek terrein. Er is ook een religieuze crisis, welke vooral in den laatsten tijd zich ge weldig heeft toegespitst. De kerk is uit het centrum van ons volks leven verdwenen. Weg met God en Christus, leve de Übermensch, de krachtmensch, de dictator, de anti-christ, zegt men van ver schillenden kant. Spr. zette dan uiteen, dat crisistijd feite lijk oordeelstijd is, omdat de goddeloosheid hemelschreiend wordt. Afval van den Hoo- gen God brengt ons oordeel. Het wordt dan ook donker. En wij staan te midden van de bulderende orkanen in de branding. De op pervlakkigheid danst voort, ook in Neder land. Als er nog eens licht komt in deze don kere wereld, van welken kant zal dat dan moeten komen? Allerlei groepen geven hier thans een antwoord op. dat weer heel veel van elkander verschilt. En nu, te midden van dezen chaotischen Vervolgens werd een aanvang gemaakt wereldtoestand, komen de verkiezingen van met de opvoering van de padvindersrevue. 1237 in het zicht. In dit verband wekte spr. „Dat zullen we hebben." op meer dan voorheen'het beginsel der A.R. In deze revue kreeg de jubileerende groep partij te beleven en er voor op de bres te volop gelegenheid te toonen wat in de afge- staan. loopen 12'/= jaar is bereikt en, dat dient te In dit verband wees spr er op. dat de worden gezegd, het ten tooneele gebrachte A.R. Partij in_ de allereerste plaats een mocht gezien worden. Het is een uitvoering geworden, waarop het Leger des Heils met groote voldoening kan terugzien Speciaal het spel van den minister van onderwijs en diens kamerbewaarder vond allerwege groote waardeering volkspartij is. Zij aanvaardt de in Gods Woord neergelegde beginselen voor alle terreinen des levens. Als volkspartij wen- schen wij op te komen voor de belangen van het gansche Nederlandsche volk. Een volkspartij moet tevens streven naar Aan het slot van de revue, toen alle mede- een gezond evenwicht tusschen behoeften werkers op het tooneel stonden opgesteld, werd patrouilleleider J. Scheffer door ma joor Huig voorgeroepen en hem werd onder luiden bijval der aanwezigen de admiraals kwast uitgereikt. Dit is voor een padvinder en belangen. De A.R. Partij als volkspartij is een zaak van heilig moeten. Voortgaande wees spr. er op, dat er in dezen tijd gemopperd wordt, maar wij heb ben te bedenken, dat er overal heterogene OM een zeer hooge onderscheiding, waarvan er belangen zijn. De A.R. dienen zich echter In Nederland slechts enkelen worden ge- niet op één lijn te stellen met de S.D.A.P. dragen. (soort dat altijd pruttelt) en andere groe- Tenslotte brachten de tamboers en pij- Pen, als het betreft het gemopper op onze pers het groot saluut aan den Leidschen regeering. au „admiraal-padvinder". Tijdens de uitvoering werden aan mej. Kolderman, die haar 12'/!-jarig jubileum als leidster vierde, bloemen aangeboden. Met dankzegging werd deze in alle op zichten geslaagde feestavond besloten. expositie van schilderwerk. NV Lak-, Vernis- en Verffabriek °"in en Co. te Rotterdam heeft vandaag i «nige zalen van café-restaurant ►™ierzorg" een expositie van door haar 2?aMigd schilderwerk georganiseerd. Un ^re£t bij drae expositie toepassing Heli e£n n'euwe schildertechniek op syn- toore iaEverven en vernissen, zoowel "ft huisschilderwerk als voor in- wieele verwerking. i,„v7 sroot aantal stalen geeft een goed laten ïan be inderdaad fraaie resul- SijV welke bij een bewerking volgens de Molineer methode zijn te bereiken. Lj lakwerk duurzaam is, 'bewijst ook ji ,7?' leit, dat het werd uitverkoren voor *in H ie binnen- en buiten-beschildering vf- ™s- kruiser „de Ruyter". 1) "toonstelling, welke tot hedenavond IgJrStepend is trok ook hier ter stede «langstelling uit vakkringen. O.a. wij er verscheidene excursie's van ®ers aan schilderscursussen voor OPENBARE LEESZAAL REUVENS. Ledenvergadering. De Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens", hield gistermiddag haar Jaar vergadering. Uit de begrooting voor 1937 bleek, dat het tekort voor genoemd jaar op ruim f. 600 wordt geraamd. Op deze wijze sluit de begrooting in in komsten en uitgaven met eer. bedrag van f. 16.232. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. v. d. Elst-Coebergh, de heer dr. J. E. Kroon, de heer B. Buurman en mevr. dr. F. Wiersma, die aan de beurt van aftreden waren, bij acclamatie herkozen. Op voorstel van den voorzitter werd het V1?voe"B veraeoigae as. m*. merna ae bestuur met twee leden uitgebreid, te we- i Calvinistische democratie, ook op politiek ten de heeren H. Schilp en J. Wolfslag De A.R. wil ook streven naar de instand houding van onze nationaliteit. Een gede gen kennis van de volkshistorie is hierbij van groote beteekenis. De A.R. werpt ook een dam op tegen het internationalisme van Marx. Met enkele voorbeelden wees spr. er op, dat de N.S.B.'ers hielenlikkers zijn van Mussolini en Hitler. In zijn critiek op de N.S.B. trok spr. fel van leer tegen de uit lating van een spreker van deze beweging, die onlangs op een vergadering opmerkte, dat het Nederlandsche volk onder Colijn is ingeslapen en dat het een volk zonder eenheid is geworden. Waar haalt, aldus ds. Bik, dit lid van de fröbelschool van Mussert den moed vandaan om dergelijke bewerin gen uit te spreken? Het werk van Colijn bij de dreigende kabinetscrisis van den af- geloopen zomer, bewijst wel het tegendeel. En nu weten wij wel. dat een brutaal mensch de halve wereld heeft, maar heel Nederland krijgt hij nooit. Mussert ook niet! Sprekende over de actie van de C.D.U. zeide spr., dat deze partij in wezen on-Hol- landsch Is en hoogstens goed voor een ge slacht van zwakke wezens. Uitvoerig verdedigde ds. Bik hierna de S.G.P waarna hij, nadat hij nog opgewekt had het A.R.-beginsel trouw te blijven en de partij te steunen, zijn herhaaldelijk door applaus onderbroken rede eindigde met een oproep het met God en Colijn te wagen voor Vorstin, Volk en Vaderland. Na de pauze volgde nog een uitvoerige gedachtenwisseling. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Twee leden werden aangewezen om te zamen met twee bestuursleden kas en boe ken te controleeren. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen. P. J. van der Zanden, Breestraat 77, Lei den, handel in schoenen. De zaak is dd. 1 Jan. 1936 omgezet in een vennootschap onder firma, onder den naam P. J. van der Zanden en Zoon (Beperkende Bepalingen). Vennooten P. J. van der Zandenen M. W. van der Zanden. M. S. van der Voort. Utr. Jaagpad F 20 d, Zoeterwoude. Aannemer van heiwerken. De zaak is verplaatst naar de Sitterlaan 22, Leiden. G. van Steijn en Zonen, Jac. v. Beijeren- weg 10, Voorhout. BloemboUenkweekerij en -handel. De eigenaar G, van Steijn is overleden. De zaak wordt sindsdien voortgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: G. van Steijn en Zonen (Beperkende Bepalingen). Vennooten: C. A. van Steijn, N. v. Steijn en G. N. v. Steijn, Voorhout. terrein. Het democratisch systeem willen wij handhaven en niet geregeerd worden door dictator Mussert, die wel een parle ment wil in den geest van den Duitschen rijksdag, waar dan eens per jaar honderd kwatta-soldaatjes samen komen en ja knikken op alle besluiten door hun leider genomen. Willen wij, aldus spr., geen fascisme, dat feitelijk neerkomt op volksverlakkerij en huichelarij, wij wenschen ook geen volks front, maar komen op voor een christelijk- democratische staatsleer. De A.R. partij is ook een christelijke partij, die alleen in God de bron van alle gezag ziet en de Heilige Schrift kiest als norm van haar optreden. Wij zeggen ook: de dominees in de politiek! Mussert zegt: de dominees niet in de politiek (behalve dan ds. Van Duyl). Het is te begrijpen, dat hij zoo redeneert, want de invloed van de predikanten in de politiek is zeer groot. Met enkele voorbeelden uit zijn eigen amb telijk leven, toonde spr. dit aan. Nadat spr. nog even „het offer" van Mus sert besproken had, dat feitelijk neerkomt op een salarisverhooging van f7000 als ingenieur) tot f. 11.000 (als leider) stond hij stil bij de gezagsondermijnende practijken van deze beweging. Scherp hekelde spr. in dit ver-band de door de N.S.B. uitgegeven brochure tegen de brochure Wessels. Vervolgens critiseerde ds. Bik r\og uit voerig het beginsel en de practijken der Vergadering der afd. Leiden. De afd. Leiden en Omstreken hield gis teravond wederom een winterbijeenkomst in het café-rest. „In den Vergulden Turk", welke door vele leden werd bezocht. Te halfacht precies riep de voorzitter, de heer J. G. Ballego alle aanwezigen een hartelijk welkom toe; voorts deelde hij mede, dat het bestuur een tweetal lezingen bij het H.B. heeft aangevraagd en dat er verzocht was om, indien mogelijk in 1937 een ex cursie te houden naar de Amsterdamsche phosfaatfabrieken of naar de Hoogovens te Velzen. Hierna had voorlezing der no tulen plaats, welke ongewijzigd werden gearresteerd. Na behandeling der ingeko men stukken werd het woord gegeven aan den heer J. Mater, die zich bereid ver klaard had om een nieuwe projectie-lan taarn te demonstreeren en tevens eenige praatjes te houden over „Kas- en Kamer planten." Spreker begon met mede te dee- len dat het demonstreeren van peredios- coop hoofdzaak zou zijn en zijn praatjes over de verschillende planten als bijzaak moesten worden beschouwd. Tevens ver zocht hij nota te willen nemen van de in deeling. daar spr. een scheiding maakt tusschen directe en indirecte kamerplan ten; b.v. als directe de Clivia. Aspidistra, sommige Palmen en meerdere, als indi recte onze bloeiende gewassen, waarvan men maar korten tijd geniet, b.v. de Aza lea, Begonia. Cyclamen. Primula's en vele andere. Aan de hand van talrijke mooie photo's en eenige lantaarnplaatjes, wist spr. met een korte verklaring bij elk daar van, aan te toonen welk een aanwinst het aanschaffen van de proiectielamp voor de afd. beteekent. Spr. eindigde zijn praatjes met den wensch uit te spreken, dat nu ook de jongere leden eens uit den hoek zouden komen om met behulp van de lan taarn het een of ander te vertellen van ons mooie Tuinbouwvak. Na de pauze bracht de heer A. Galjaard een uitvoerig verslag uit over het ver handelde op de alg. verg. der Mij., waarbij bleek dat het voorstel Leiden, betreffende de bescherming van onze mooie Duinflora, krachtig zal worden aangepakt. Vervolgens gaf de heer J. J Maandag een duidelijke uiteenzeting van die hees ters, welke als voorjaarsbloeister het dank baarst en gemakkelijkst zijn. Het waren er zeer vele, die de revue passeerden; van Januari af tot Mei—Juni gaf spr. een dui delijk beeeld van de groote hoeveelheid mooie bloemheesters, welke tot onze be schikking staan. Zeer duidelijk was het antwoord van den heer P. C. v. d. Most van Spyk. op de vraag waarom men Coniferen moet terugsporen, en hoe en wanneer dit het best kan ge beuren. Het terugsporen der Coniferen is hoofdzakelijk een vormingsoroces, het hoe en wanneer dit moet plaats vinden werd op verschillende manieren aangetoond. Beide beschouwingen gaven aanleiding tot een gezellig, leerzaam debat. Het was reeds tamelijk laat, toen de voorzitter met. dank aan de medewerkers van dezen avond en de mededeeling dat de Paperwhite's op den derden Woensdag in Januari 1937, ter vergadering moeten worden gebracht, de vergadering sloot. BINNENLAND. De vaccinatieplicht weer voor een jaar op geschort. (Binnenland, 3e Blad). Begrooting van Sociale Zaken; voorloopig verslag Tweede Kamer. (Binnenland, 2e Blad). Ons Parlementair Overzicht. (3e Blad). Geen terugkeer naar de oude spelling. (3e Blad.) Het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de Defensiebegrooting. (3e Blad). Bezoek van Prins Bernhard aan de jacht haven „Cicco" te Warmond. (Laatste Berichten, le Blad). Nederlandsche Zwaluwenelftallen voor de voetbalwedstrijden te Brussel en Rot terdam. (Sport, 3e Blad). Een derde haringcontract met Rusland ge sloten. (Laatste Berichten, le Bladi. BUITENLAND. Rond het Duitsch-Japansch accoord. (3e Blad. Buitenl., 2e Blad en Tel. le BI.) Horthy's bezoek 2e Blad). Duitsch protest te Blad). aan Italië. (Buitenland, Oslo. (Buitenland, 2e Italiaansche tegenspraak betreffende een zender voor Rex. Deze partij hand haaft echter haar mededeeling. (Bui tenland, 2e Blad). Ernstig vliegongeval in Alaska. 14 slacht offers. (Luchtvaart, 3e Blad). De in Rusland ter dood veroordeelde Duit- scher Stickling, krijgt gratie. Dood straf wordt 10 jaar gevangenisstraf. Pcttenland, 2e Blad). ZIE VOORTS EERSTE BLAD. LAATSTE BERICHTEN NED. CHR. BOUW ARBEIDERSBOND. Viering van het 20-jarig bestaan. In 't gebouw Prediker heeft gisteravond de afd. Leiden van den Ned. Chr Bouwar- beidersbond haar twintig-jarig bestaan herdacht. De voorzitter, de heer J. Dietz, opende op gebruikelijke wijze, waarna hij allen welkom heette, In 't bijzonder een verte genwoordiger van het H.B. den heer Moll, er den heer Veerman als vertegenwoordi ger van den Chr. Besturenbond. Voorts memoreerde spr. den groei der afdeeling, welke van 33 leden in 1916 toenam tot 300 bij de viering van dit vierde lustrum. En nog steeds gaat het crescendo. Met een enkel woord herinnerde spr. hierna aan de werkzaamheden van den bond, welke veel ir. het belang der leden hebben bijgedra gen. Namens het H.B. bracht de heer Moll de gelukwenschen over, waarbij hij tevens gelegenheid had er met nadruk op te wij zen, verduidelijkt met beelden uit de his torie, dat wij alles van God dienen te ver wachten en op Zijn Woord moeten ver trouwen. Spr. eindigde zijn toespraak met. een krachtige opwekking om het ledental uit te breiden en het beginsel te beleven De samenkomst, welke een feestelijk ka rakter droeg, werd afgewisseld met muziek van Symphonia o.l.v. den heer J. Plu en declamatie van den heer Spaanderman. Op de gebruikelijke wijze werd deze ver gadering gesloten. ACADEMISCHE EXAMENS. c 'aagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdv. Pharmacie mej A. D. S. Adolfs (Voorschoten). Voor het doctoraal examen Rechtsgeleerd heid de heer G. L. van der Jagt (Den Haag) OPLEIDINGSSCHOOL VOOR U.L.O. VROUWENKERKSTEEG. Ouderavond. Gisteravond werd in 't gymnastieklokaal dezer school een ouderavond gehouden, welke voor 't eerst onder leiding stond van het nieuwe schoolhoofd, den heer Voor winde, die de plaats van den heer Koops heeft ingenomen en bezocht werd door de heeren Baak en Vriend. De heer Voorwinde opende den avond met een korte rede en sprak tevens nog een woord van dank aan den heer Koops voor de correcte wijze waarop hij de school heeft achtergelaten. Menig jong schoolhoofd, aldus spr., kan daaraan een voorbeeld nemen. Hierna gaf de voorzitter der Oudex- commissie verslag van het afgeloopen jaar. Door samenloop van omstandigheden, maar vooral door de ziekte van den heer Koops, was er geen ouderavond meer geweest, zoodat de heer K. niet persoonlijk afscheid kon nemen en de ouders dus ook niet in de gelegenheid zijn geweest hun dank te betuigen aan hem, die zooveel jaren de zorg van de kinderen op zich had genomen. Nu dit niet persoonlijk kon is hem een cadeau aangeboden, waarvoor de heer K. per brief bedankte. Nadat de penningmeester een kort over zicht had gegeven van den stand van het schoolfonds, wekte de voorzitter der ouder commissie de ouders op als lid toe te tre den. Verschillende personen gaven aan dien oproep gehoor, zoodat in de pauze reeds mer dan veertig leden waren toegetreden. De heer Voorwinde wekte de ouders nog op tot goede samenwerking in het belang van het kind en wees er op. dat in dezen gejaagden tijd de kinderen vooral behoefte hebben aan kalmte en rust. Na de pauze, waarin ververschlngen werden aangeboden, was er gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen. Omstreeks half elf werd deze avond door den heer Voorwinde gesloten. CHR. DEM. UNIE. Afdeeling II te Leiden opgericht. Onder leiding van het hoofdbestuur der Chr. Democratische Unie is gisteravond in gebouw „Patrimonium" een tweede plaat selijke afdeeling der Chr. Dem. Unie op gericht. Een bestuur, waarin vijf personen zitting hebben werd gekozen bestaande uit de hee ren J. Noppe, voorzitter, L. Plug. secretaris. Rijnsburgersingel 14. De heeren J Wels. S. v. d. Reijden en C. G. Perfors. zullen de overige functies onderling verdeelen. Een huishoudelijk reglement werd behan deld en vastgesteld. De nieuwe afdeeling telt, 28 leden Voorts werd nog besloten, dat de nieuwe afdeeling onverwijld een krachtige propaganda zal inzetten. De vergadering werd door een der hoofdbestuursleden met gebed geopend en gesloten.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1