GOEDE OPLOSSINGEN CORRESPONDENTIE RAADSELS GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan* Goedhart, Freek van der Loo, Corrie van der Loo, Annie Keijzer, Wim Keijzer, Piet Lagas, Rietje Keijzer, Corrie Harteveld, Willy van Leeuwen, Lammie Berkenbosch, Josiena Montenberg, Suze Redel, Wim Nol- les, Matthy Nolles, Aaltje van Vliet. Boukje van Vliet. Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Josina Wildschut,. Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt. Neeltje van Katwijk. Marietje Laman, Paul Laman, Wim Laman, Saartje Poeliejoe, Corrie Poeliejoe, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Cornells J. Ar- bouw, Alida Stikkelorum, Janneman Brons- geest. Geertruy de Groot, Emma de Groot, Ida Maria de Graaf, Jannie Werk, Meintje van den Berg. Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Alida van der Holst, Cor Spoelstra, Tine van der Pot, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen. Martha van der Linden, An nie Schipper, Annie Boekestein, Clazina Rijling. Jo Pracht. Suze van der Spree, D Batelaan (voornaam voluit schrijven), Jopie Seriier, Herman Seriier. Jan Schouten, Cor van Leeuwen, Corrie Kret-, Mieke Jansen. Trieneke van Manen, Marie Brokaar, Fia de Ridder, Jan Winterkamp, Elly van den Boogaart, Lydia Botermans, Jaap Kruit, Wim Evers. Nico Liebert, Marrie Liebert, Marietje Lepelaar. Beppie van Woudenberg, Jack Gijzenij, Tini Gijzenij. Jannie de Wa ter, Frans de Water, Mientje de Water, Anneke Sloos, Jo van Rijn, Willy van Rijn, Rika de Graaf, Piet Bik, Coba Verbind, Dientje Olivier, Henny van Vliet, Jannie Nieuwenhuysen. Bep Nieuwenhuysen, Dorus de Geus. Kees de Geus, Rika Veldhuyzen van Zanten, Bep van Kooperen. Wie heeft er nieuwe raadsels en anec dotes voor mij? wie ze heeft, mag ze mij sturen. Alie nieuwelingen welkom! Bericht voor de geheele raadseljeugd. In December hoop lk zooals alle jaren prijsraadsels te geven zoo tusschen Sint Nicolaas en Kerstmis, dit jaar denk ik Donderdag 10 December, dan is voor jullie de St. Nicolaasdrukte voorbij en de Kerst- vacantie nog niet begonnen dus niemand nog uit logeeren. Nu wilde ik dit jaar een letterraadsel geven (ik ben aan het den ken en peinzen) toepasselijk op den groo- ten feestdag in Januari, het huwelijk van onze geliefde Prinses. En nu zooeven ont vang ik toestemmend antwoord der Redac tie Leidsch Dagblad op mijn verzoek of ik extra veel boeken mag verloten en dit dan aan jullie vast bijtijds vertellen, dat ter eere van het groote feest op 7 Januari, het vorstelijk huwelijk, ik dan 20 boeken mag verloten. Is dat niet prachtig? Dat is ter eere van dien grooten feestdag, een feest dag voor onze geheele natie. Verheugt jeer dus maar vast op. en zorgt dat je 10 Dec. goed aan het werk kunt gaan om het prijs raadsel op te lossen, want er zijn dan vele kansen, meer dan ooit, en dat ter eere van onze Prinses en onzen Prins. Ik zal het goed duidelijk uitleggen, leest het dan dus goed. Wil ieder dit bericht lezen. Vijftal van Vliet, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag Bernard, ik wist het ver leden week niet, anders zou ik je toen na tuurlijk al hebben gefeliciteerd. Wat een massa raadsels hebben jullie voor mij maar die behoef je heusch niet allemaal tegelijk te sturen. Coba Yerlind, je raadsel gaat bij mijn voorraad hoor. Piet Bik. zoo, heb je nog een lief klein broertje van een half jaar en houd je daar zooveel van, dat vind ik heerlijk voor je. Je doet flink je best om mij zelf te schrij ver innie en Bep Nieuwenhuysen, natuur lij k mogen jullie allebei meedoen, maai je behoeft alleen de oplossingen op te schrij ven. niet de raadsels zelf ook. Dat raadsel is mij al zóó dikwijls gezonden. Anneke Sloos, is het zoo'n mooi boek, heb je er al zooveel in gelezen? Jan Goedhart, dat is best hoor, ga maar meedoen en noem mij Tante. Ben je weer beter? mag je weer naar school? Freek en Corrie van der Loo, gaat maar samen gezellig meedoen, natuurlijk mogen de brieven in dezelfde enveloppe. Ik hoop dat het koperen huwelijksfeest van Freeks ouders prettig was, is Corrie er ook heen geweest? Ik begrijp Corrie dat je naar vindt dat je moeder zooveel hoofdpijn heeft Willy van Leeuwen, ga jij eigenlijk in Oegstgeest op school? krijgen jullie daar ook vacantie van vóór Kerstmis tot na 7 Januari, de groote nationale feestdag? Corrie Harteveld, die datum is 10 Maart. Neen 's winters mag ik niet uit, alleen eens in een auto. Wordt er bij jullie in de ge meente ook feest gevierd voor of op 7 Januari. Je ziet aan het begin der corres pondentie dat je raadsels mag sturen. Tini en Jack Gijzenij, jullie mogen gerust meedoen en mij ook Tante noemen. Beppie van Woudenberg zoo, mocht je op het kleuterschooltje alles links doen, dan begrijp ik best dat het moeilijk voor je was, toen je op de groote school alles rechts moest doen, maar ik vind dat je briefjes al heel goed worden, lk zie dat je je best doet. Vier zusjes Hartevelt, ik mag dezen win ter niet uit, alleen per auto, dat is beschut, maar dat gebeurt maar hoogst zelden. Dat was een aardige feestavond voor den 80- jarige. Marietje Lepelaar dus nu zijn jullie ge lukkig weer met je ouders thuis en moeder beter, dat vindt je zeker erg prettig. Corrie en Saartje Pieliejoe ,dat was jam mer hè dat de brieven wel klaar waren, maar als het zóó stortregende, had je groot gelijk er niet door te gaan. Wonen jullie ver van het Leidsch Dagblad? Nico en Marrie Liebert-, als Nico te veel huiswerk heeft, dan hoeft hij zeker geen brief te schrijven. Heb je het versje goed opgezegd, Marrie en vonden ze het mooi. Wordt klein broertje in Januari 2 jaar, ja dan zal hij al aardig gaan babbelen. Wim Evers, heel aardig van je dat je mij in het kort den inhoud van je prijs hebt geschreven, het lijkt mij zeer spannend. Neen ik lig gelukkig niet meer geheel te bed. zit van 10—1 en van 5—9 op. ik moet juist uren opzitten, dat is beter voor mijn rug. Lydia Botermans, gelukkig dat de ontste king van je oog al beter wordt en je geen pijn meer hebt. Je gaat zeker dikwijls naai Opa als die zoo alleen is en je zoo dicht bij hem woont. Fia de Ridder dus ik had goed geraden, ik begreep de afkorting wel. Jan Schouten als de raadsels en anecdo tes geschikt zijn en ze hebben er nog niet ingestaan dan worden ze later geplaatst. Jopie en Herman Seriier ik zie dat jullie zelf schrijven, natuurijk mag moeder dan met jullie samen de raadsels zoeken en op weg helpen. Zijn Jullie naar de mooie win kels gaan kijken en maakt vader een win keltje voor jullie om mee te spelen, hoe prettig. Jo Pracht ja ik zal het raadsel heusch eens plaatsen maar dit heet geen kruis- raadsel als alle letters alleen van boven naar beneden hdt woord vormen, het heet kruisraadsel als men hetzelfde woord van boven naar beneden en van links naar rechts kan lezen. Clazina Rijling je raadsel gaat ook bij mijn voorraad die later eens geplaatst wordt. Janneman Bronsgeest ik blijf 'a winters maar in huis dat is beter voor my. Dat weet ik niet hoor of de goede Sint mij wat zal brengen, ik wacht maar geduldig af. Martha van der Lauden wat vind ik dat alleraardigst van die muis, ik moest lachen toen ik het las. Nn ik denk wel dat de Sint je postpapier zal brengen nu je zoo je best doet om aan mij te schrijven. Mien Groenhuyzen wat moest lk lachen om je brief, wat je schreef en Tine die stond te wachten en je een mooien naam gaf. Ja om 5 uur is het tegenwoordig al donker. Van 15 lig ik te bed en als ik dan in bed moet schrijven aan jullie, gaat om 4 uur het lampje al op dat bij mijn bed staat. Tine van der Pot nu geen prettige ver rassing vind ik dat, als de jongens stukken ijs voor je deur leggen, dan bellen en hard wegloopen. Liggen die stukken ijs tegen de voordeur en rollen ze dan naar binnen als te opendoet? Meintje van den Berg ik moet van 101 en van 59 opzitten mag niet den heelen dag liggen op mijn rug Ja zeker vind ik dat mooi als alles zoo'n beetje wit ziet van de vorst. Bep van Kooperen je schreel dat je een nieuw raadsel had, maar het was er nu niet by. Was de winkelweek zoo mooi en prettig. Ja de maand December komt weer met alle feestdagen, ik begrijp dat je je er op verheugt, Bep en Wim Nieboer zeker heb ik jullie gemist. Arme Wim is hij weer zoo aan het sukkelen? Zijn jullie verhuisd? waar ergens is die Schutterstraat? Cornelis J. Arbouw je raadsels krijgen later een beurt, dat beloof ik je. Geertruy en Emma de Groot heel aardig dat jullie allebei apart er een brie! bij had geschreven, want ik begrijp dat G. nle Öjd er tijd voor heelt, en mag E. eens thuis helpen, vindt je dat zoo pn Josiena Montenberg je moet heusch op mij brommen als er een verkeerde 1 in je naam staat, lk weet best hoe je en of er nu bij ongeluk eens een u en n is gedrukt, is toch nipt zoo erg. Als geen nieuws weet, dan kan zij het ook schrijven, dat neem ik niets kwalijk Alida Stikkelorum ja hoor ik zie we je je best doet en daarom vond ik pn toen je gelukkig was bij het loten Jan de Graaf zoo'n prachtig bod ben Je er zoo blij mee, dat doet mij pli Neeltje van Katwijk en Marietje Li je raadsels zal ik bewaren bij de raadsels die eens geplaatst kunnen \v« Zoo moest je een bon hebben om oi boot uit Spanje te mogen. Ik was weer pijnlijker maar ik moet wel 2 maali eenge uren opzitten. Josina Wilschut houd je heelemaal van brieven schrijven? nu dan vim kranig zóóveel als je aan mij schrijft lukkig dat je al weer wat op hebt ge en even gestaan. Nu voorzichtig en p dig, het ioopen komt later wel weer. Alida van der Holst wat een lange I wat heb je mij aardig veel verteld var feest op het Volkshuis. Dat ken lk wt spelletje van spreekwoorden vertoona heb ik vroeger ook dikwijls gedaan. Ziezoo al mijn aparte antwoorden klaar en nu vraag ik nogmaals aa heele raadseljeugd: Leest goed het b< met de extra priizen ter eere van Vorstelijk Huwelijk. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKER] Den Haag. Joh. v. Oldenbarneveltlaai RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT KIEZEN. DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Meintje van den B Een land in Europa van 3 lettergret letters. 4, 1 2. 3 een meisjesnaam, 6 is geen ja. 7. 8. 9 is niet arm. n. Ingezonden door Piet Lagas. Waarom zün de slaapmatjes vai nikkertjes altijd te kort? in. Ingezonden door Wim Keyzer. Hoeveel cooosnoten gaan er in een IV. Ingezonden door Corrie Holleraai Iets van 13 letters dat dikwijls in ld kranten en kindertijdschriften tooi 5. 4. 10. 11 is een plantje dat bed groeien. 7 13. 9 is een jongensnaam. I is een klein huisje. 12. 6 4 is een ve' meisjesnaam. 1. 2. 3. 5 is een ander voor gezellig vertrouwelijk. V. Ingezonden door Mien en Bep Groenhuyzen. Wat wordt er van achteren bevot en dan voren geperst? VI. Ingezonden door Oorrie Harte vei Welk spreekwoord staat hier? A 1 e i s m i i vn. Ingezonden door Suze Redel Wanneer gaan jonge eendjes. zwaantjes zwemmen? vni. Ingezonden door N. N. Neem 1 letter voor een knol Die dikwijls wordt gegeten Als groente en overeenkomt met ee Dan krijgt ge een eigenschap moet W Waarvan de jeugd met ijver vervult Niets wilt weten, ook niet duldt. Plaats daarachter 1 letter maar Dan klinkt het zeer hoorbaar. Een andere beginletter en het zeptf onverscb Iets waar wij allen mee zijn overti

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16