PEPSODENT fhie Jaargang LEIDXCH DAGBLAD, Woensdag 25 November 1936 Derde Blad No. 23519 De strijd in Spanje (bayer) instantlne BINNENLAND Laat Tandfilm NATUREL REEPEN RECHTZAKEN Bloemversiering Kon. Paleis. De werkzaamheden zijn begonnen. Hen meldt ons uit Boskoop: Naar wij uit goede bron vernemen, heb- b?n de werkzaamheden voor de groen- en bloemversiering in de daarvoor best"""'» ulen van het Koninklijk Paleis te 'sGra- nniiaze een aanvang genomen. De chef-monteur der gemeentebedrllven reeds enkele dagen bezig een zoodanige êiectrische verlichting aan te brengen, dat bit, met de versiering een fantastisch ge heel zal worden. Voorts vernamen wij. dat in enkele tieekkassen te Boskoop met man en macht leaerkt wordt om tegen 19 December een prachtige collectie in bloei getrokken hees ters o.a. Azalia-mollus in diverse soorten. Prunus-triloba. Seringen Rhododendrons, [aöansche Kers. alsmede Jap Acers enz. voor de verslering naar het paleis te lenden. Het belooft een schitterend en feeëriek geheel te worden. Begrooting van Koloniën. De steunverleening aan Indië. Oorlogsschepen en vliegtuigen in aanbouw. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer nopens de BegrootinJ van t Departement van Koloniën wordt aan bande de uitvoering van het voornemen im aan Ned.-Indië tot een bedrag van f. 25 lillioen'steun te verleenen ten behoeve van uitvoering daar te lande van bijzondere laatregelen van welvaartszorg, medege- leelddat tusschen den Minister en zijn ambtgenoot van Financiën overleg gaande over de ter zake bij de Staten-Generaal te dienen wetsontwerpen. Te voren moest het belang van een doeltreffende en zoo rolledig mogelijke toelichting van die wets- loorstellen, een nauwkeurig en tijdver- lischend onderzoek worden ingesteld met trekking tot de vraag, welke economische laatregelen in Ned.-Indië de meest effi- iente aanwending van de moederlandsche teungelden zullen waarborgen. Bovendien noest worden nagegaan, welke van die laatregelen nog in het loopend jaar in uit- 'oering moeten worden gebracht Ten einde den Volksraad in staat te stel- n zich over het complex van de ontwor- en maatregelen uit te spreken, werd door e Indische Regeering bij dat college een ntwerp voor een aanvullingsbegrooting oor 1936 aanhangig gemaakt, op welk ont- erp rekening werd gehouden met de uit- aven voor de meest dringende maatrege- n. Het is allerminst de bedoeling geweest m vooruit te loopen op de behandeling van steunverleening in de Staten-Generaal. ie volkomen vrijheid behouden naar eigen richt over die steunverleening te beslis- 'n. In dit verband wijst de Minister er nog p dat bij vorenbedoelde aanvullingsbegroo- ing slechts rekening is gehouden met een edrag van ongeveer f. 1.2 millioen, terwijl c geheele steunverleening immers om een «drag van ruim het twintigvoudige gaat. Berichten omtrent een natlonaal-socia- stische actie op Curacao hebben den Mi- ister vooralsnog niet bereikt. Hij twijfelt kt. of de gouverneur zal bij elke onge- 'enschte actie, zoo noodig maatregelen keffen. Het bij art. 40 uitgetrokken bedrag van rond f. 17 millioen is bestemd voor de aanschaffing van: 36 grootc gevechtsvliegtuigen (laatste termijn) f. 5.300.000 3 torpedobootjagers (eerste '«mijn) f. 2.000.000 3 onderzeebooten, K 19 en K 20 (derde termijn) f. 2.400.000 4 onderzeebooten. K 21 t/m K 24 (eerste termijn) f. 2.800.000 een eerste groep van 18 zee verkenners (laatste term.) f. 2.500.000 een tweede groep van 18 zee verkenners (eerste term.) f. 2.100.000 ae charme van Uw glimlach niet bederven. HOUDT UW TANDEN BLANK MET PEPSODENT. Indien prijs stelt op blinkende, witte tanden en een bekoorlijke glimlach, moet ge de tandfilm. die zich op Uw tanden bevindt, verwijderen. Tandfilm maakt, dat de tanden cr dof en verkleurd uitzien, waardoor hun natuurlijke schoonheid nimmer tot haar recht komt. De veiligste meest afdoende wijze om tandfilm te verwijderen, Is het gebruik van Pepsodent Tandpasta. Pepsodent bevat een reinigende en polijstende stof, die de tanden vrijwaart voor dat kleverige laagje, dat men tandfilm noemt. Toch is Pepsodent onscha delijk. want het bevat geen schurende bestanddee- len. die het glazuur der tanden aantasten. Neemt een proef met Pepsodent en let eens op hoe schoon Uw tanden aanvoelen en hoe ze gaan blin ken wanneer U ze slechte éénmaal gepoetst hebt. Gebruik Pepsodent daarna regelmatig tweemaal per dag. De tandpasta die tandfilm verwijdert NU IN NIEUWE 10% GROOTERE TUBES I 2727 (ingez. Med.) Nieuwe verschijning op onze spoorbanen. BE PRIJSENQI'ETE. Het secretariaat van den Centr. Bond v. Verbruiks-Coöperaties schrijft ons: Uit de gegevens, die het economisch bu- «u van den bond deze week van 19 coope •kes ontving voor de wekelijksche prijs- ™juete van dit bureau, kan blijken, de stijging, die in de kleinhandelsprij - van 25 levensmiddelen viel waar te «nen, en die tot nog toe steeds sterker 5°. voorloopig tot staan schijnt te zijn «omen. Bedroeg de gemiddelde stijging J™ de week van 9—14 Nov. j.l. 1.78 pCt., de week van 15—21 Nov. j.l. is zij 1.79 Mogelijk laat hier de lichte ontspan- "g, in de groothandelsprijzen, die men 'zatste paar weken kan waarnemen, "ar invloed gelden. «gezien van de verhooging van den 'Pnjs. ia vooral de prijs van griesmeel sterk gestegen, sinds 24 September Wet 15.8 pCt. Voorts ondergingen de kvan bruine boonen, vermicelli, ■I net kaas en boter verhoogingen van :rvi De prijzen van capucijners, groene lH n' tarwebloem en zachte zeep zijn 24 September met ruim 2 pCt. ge nt06 overige prijzen bleven gelijk, 'genoeg gelijk. voorkoming van misverstand zij er io-iS11? °P gewezen, dat bovengenoemde ''Tttrtt Prijsstijging uiteraard niet Jhoeveel de kasten van levenson ^rtioud s'nds de depreciatie van den gul- fekl' Het cijfer heeft slechts ïitiX? op de Priizen van 25 voorname Nttn De verhoogingen, die de •|y®i kaas, eieren (verhooging 29.2 POona boter ondergingen, worden mede naakt door seizoen-invloeden. P->s*-lmechanische wagens voor stille trajecten. Terwijl de Nederlandsche industrie nog pas begonnen is met de uitvoering van de groote order der Nederlandsche spoorwe gen. welke het gevolg was van het besluit tot electrificatie van de thans door diesel- treinen bereden trajecten, vernemen wij thans, dat de N.S. een nieuwe opdracht aan „Werkspoor" hebben verleend. Het verkeer met stoomtreinen op trajec ten, waar het reizigersverkeer minder druk is als voorbeeld denke men aan de lijn AlkmaarDen Helder heeft daar tot nu toe een onevenredig kostbare accomodatle aan materiaal en bediening geëischt. Er werd een' sterke behoefte gevoeld aan zuini ger materiaal op deze lijn-gedeelten. Om deze reden heeft de directie van de Neder landsche spoorwegen thans besloten de proef te nemen met een nieuw type Diesel- mechanischen spoorwagen en heeft zij aan Werkspoor order gegeven acht van deze wagens te maken Een nieuwe verschijning zal daarmede op onze spoorwegen haar intree doen. Uiterlijk lijkt deze Diesel-mechanische spoorwagen het meest op de electrische stroomlijnwa- gens, welke thans dienst doen op het baan vak RotterdamHoek van Holland. Hij heeft denzelfden gestroomlljnden neus en dezelfde groene kleur, doch dit type kent geen treinstellen, zooals zijn Diesel-elec- trische familieleden. Elke trein zal slechts bestaan uit een enkelvoudigen spoorwagen, die met zijn ongewone lengte van 26.70 meter de langste onder de Nederlandsche spoorwagentypen zal zijn. Elke wagen bevat een groote afdeeling derde klasse met 56 zitplaatsen en acht staanplaatsen, en een afdeeling tweede klasse met 15 zitplaatsen en acht staanplaatsen. Het inwendige komt overeen met dat van den Diesel-electrischen trein. De vensters van de bestuurscabine zijn van hoogte veranderd. Dit heeft een onver wacht resultaat voor den reiziger. Deze zal door de bestuurscabine heen op den spoor weg kunnen zien. In verband daarmee zijn de eerste vier banken niet als in een coupé tegenover elkaar geplaatst, doch stana zij achter el kaar in hetzelfde front. De exploitatiekosten van dit materiaal zullen op stille trajecten belangrijk lager zijn dan die van de stoomtreinen. De bedie ning is eenvoudiger, het brandstofverbruik geringer en vooral het onderhoud is min der kostbaar. Door hun grootere aanzet- snelheid zijn de wagens geschikt voor lijnen met veel stopplaatsen, terwijl zij per dag een veel grooter aantal kilometers kunnen afleggen dan stoomtreinen Aangezien het in de bedoeling ligt de acht bestelde wagens in October van het volgend jaar in gebruik te nemen, kan men de eerste proefritten in den volgen den zomer tegemoet zien. VERRASSEND RESULTAAT VAN CONTROLE OP AUTOLAMPEN TE LEEUWARDEN. De politie te Leeuwarden heeft een con trole gehouden op de verlichting van mo torrijtuigen Ongeveer honderd automo- bielbezitters hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Het resultaat was, dat 32 v/agens werden goedgekeurd, terwijl aan meer dan zestig geen certificaat kon wor den gegeven, daar zij niet aan de gestelde eischen voldeden. (Tel.) PRINS BERNHARD TE NAARDEN. Prins Bernhard heeft gisteravond in hotel „het Bosch van Bredius" te Naarddn de bijeenkomst bijgewoond van de club van jongere werkgevers, waarin vooraanstaande personen uit handel en nijverheid zitting hebben. De Prins volgde met aandacht de ge dachtewisseling over verschillende actueele onderwerpen. VERSPREIDE BERICHTEN. Naar wij vernemen is de stichting het „Geldersch Landschap" voor een bedrag van f. 310.000 eigenaresse geworden van het bekende landgoed „Mariëndaal" te Arnhem, dat hierdoor voor verkaveling wordt be hoed. De aankoop is geschied in samenwerking met een particulier. De wekelijksche audiëntie van den minister van waterstaat zal Maandag 7 en Maandag 21 Dec. niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIË. DE RAMP VAN DE „VAN DER WIJCK". Er bestaat weinig kans dat het schip gelicht zal kunnen worden. BATAVIA. 24 Nov. (Aneta). - Aneta ver neemt dat het plaatselijk duikeronderzoek omtrent de mogelijkheid van het lichten van de „Van der Wyck" zeer waarschijn lijk geen resultaat zal opleveren. Een marine-mijnenveger constateerde, door het sleepen van een net. dat het wrak van de „Van der Wyck" geheel op een zijde ligt en reeds circa vijf meter in den modder is weggezakt. In verband hiermede is op het aanbod van den eersten luitenant der genie, den heer Vervooren. den schoonzoon van het omgekomen echtpaar Carli (waaromtrent gisteren bijzonderheden zijn vermeld) aan Europeesche bergings-maatschappijen om een offerte te doen voor het lichten van de „Van der Wyck" op de conditie „no cure no pay" (dus slechts betaling bij het bereiken van het gewenschte resultaat) tot dusverre geen enkel antwoord binnen gekomen. De werkzaamheden van de door de K. P. M. ingestelde commissie van onderzoek, duren nog steeds voort. Reeds zijn 24 ge tuigen gehoord. Ook de hoofdwerktuig kundige, de heer Weyhenke, die in de Centrale Burgerlijke Ziekehinrichting te Soerabaja werd verpleegd en de vierde stuurman van de „Van der Wyck", de heer Stada, zijn reeds door enkele leden van de commissie aldaar gehoord. De beoordeeling van het verzamelde fei ten-materiaal zal echter zeer langdurig zijn. Een der getuigen verklaarde nog, dat hij had gezien hoe de omgekomen marconist, zich met een hand vasthoudend in ver band met de zware helling van het schip, met de andere hand den morse-sleutel be diende voor het uitzenden van het nood sein, hetgeen de bevestiging oplevert dat de omgekomen marconist, de heer Uyter- merk, tot het laatste töe op zijn post is gebleven. Ds. N. J. C. SCHERMERHORN 70 JAAR. Op 1 December wordt ds. N. J. C. Scher- merhorn 70 jaar. Ds. Schermerhorn die tot voor 8 jaar nog predikant was te Nieuwe Niedorp, is bekend geworden als een der ijverigste propagandisten voor het revolu- tionnair anti-militarisme. Hij was in 1904 mede-oprichter der intern anti-militaris tische vereeniging (I.A.M.V.) en vervulde als redacteur van „de wapens neder" een belangrijke rol in deze beweging. Hij was een groot voorstander van de dienstwei gering en heeft tientallen jaren propa ganda voor zijn ideaal gevoefd. Geen wijziging aan het front. Aan het front heeft nog steeds geen wij ziging van eenige beteekenis plaats ge vonden. Ook Malaga is thans uit de lucht cioor de nationalisten gebombardeerd. Evacuatie van intellectueelen uit Madrid. In overeenstemming met den verdedi- gingsraad heeft de staf van het vijfde regi ment militietroepen de verantwoordelijk heid op zich genomen voor de evacuatie uit Madrid van de mannen, die de Spaan- sche intellectueele elite vertegenwoordigen, teneinde hen te redden van het vuur der rechtschen Het eerste contingent schrij vers en geleerden is per auto naar Valencia vertrokken. Onder hen bevinden zich de schrijvers Antonio Machado, Dupericl, Hen- riauez Moles, Hortega. Antonio Madina- veitia, Sacristan. Sanchez Eovisa en José Moreno Villa. In een pantserauto is een groot deel van hun wetenschappelijk ma teriaal en hun boeken naar Valencia ge stuurd. Het incident te Carthagena. Admiraal Magaz. de vertegenwoordiger van de regeering-Franco in Italië, heeft aan de „Giornale d'Italia" eenige mededee- lingen verstrekt over de vlootstrijdkrach- ten, waarover de Spaansche opstandelingen beschikken. Bij de bekende strijdkrachten zullen binnenkort gevoegd worden de nieuwe krui ser „Baleares" en een aantal koopvaardij schepen, die op het oogenblik te Ferrol en Cadix in hulpschepen worden veranderd. Belangrijk is. dat generaal Franco vol gens de verklaring van admiraal Magaz over een niet onaanzienlijk aantal duik- booten beschikt, waarvan eenige in het be gin tot de zijde der regeering behoorden, doch aan de waakzaamheid der commu nisten hebben kunnen ontsnappen, andere door de rechtsche vloot in gevechten met den tegenstander werden buitgemaakt. Om redenen van tactiek en discretie zijn deze feiten tot dusver niet aan de openbaarheid prijsgegeven. Ten aanzien van het incident te Cartha gena hoort men thans in diplomatieke kringen te Londen de stelling verdedigen, dat de kruiser is aangevallen door 'n duik boot. welke sedert drie weken door de Ma- drileensehe regeering vermist wordt. Dit vaartuig, dat bij de straat van Gibraltar moest kruisen, is niet naar zijn basis teruggekeerd. Men acht het mogelijk, dat ae bemanning naar de rechtschen is over- geloopen. Op Malta heeft de Engelsche admiraliteit alle verloven ingetrokken. Dat een flottielje duikbooten naar Spanje zou zijn gezonden, is echter onjuist. Enkele kruisers zijn ver trokken ter aflossing van thans in de Spaansche wateren dienst doende schenen. Schepen aangehouden. De radioclub Teneriffe deelt mede, dat de nationalisten nabij Barcelona een Noorsch schip hebben aangehouden. Naar ff ff Aeeft *iiewu>ó ri. .6. 2700 5fieuaa£ Voot ^a>f^eSSe\6 vawi fóttehe cAtKX>&xcCe cLLb u> ieïi fynó. VRAAGT^^UWVWINKEUER (Ingez. Med.) De schietpartij te Zuid-Scharwoude. Tegen elk der verdachten 2 jaar geëischt. (Vervolg van gisteren). Na nog eenige getuigenverklaringen, waaruit bleek, dat de sommatie van den brigadier duidelijk hoorbaar was geweest, r.am de officier het woord. Hij herinnerde aan wat er in den nacht van 21 op 22 September gebeurd was en wees er op. dat de brigadier v. d. B. als een zeer goed po litieman stond aangeschreven. Men had ook niet met een jong. nog onbezadigd politieman te doen, doch met iemand met een jarenlange praktijk. V. d. B. was ech ter pas in Broek op Langendijk komen wonen en natuurlijk moest hij „gepro beerd" worden. Dat is zeer belangrijk, om dat de uitslag van zoo'n „proefneming" aoor de belhamels al af niet het vestigen van een prestige beteekent van een agent van politie. Spr. reconstrueerde daarna de geheele gebeurtenis, wees er op, dat het schot niet als doodzlijk bedoeld was, herinnerde er aan, hoe lastig de verdachten geweest wa ren op de kermis te Zuidscharwoude en eischte tenslotte tegen elk der verdachten een gevangenisstraf van twee jaar. De verdediger, mr. Lgngeveld, meende, dat de verdachten minder opstandig wa ren geweest dan de officier in zijn requi sitoir deed uitkomen ën wees er op, dat alleen de versiagenë. Kool, had getracht den brigadier te molesteeren, terwijl de verdachten op vrij grooten afstand ston den. Hij vroeg vrijspraak voor alle ver dachten. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 1 December a.s. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen. wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen wegens overtreding der motor- en rij- wielwet: K. L. te Ter-Aar f. 1.50 subs. 1 wk. tuchtschool; J. C. V. te Gouda f.20 subs. 10 dg.; A F. v. W. te Nieuwkoop 2 x f. 5 subs. 5 dg.; D. de V. te Bodegraven f. 6 subs. 6 dg. en f. 4 subs. 4 dg.; P. L. H. V. te Rotterdam f. 4 subs. 4 dg.; A. J. v. V. f. 3 subs. 3 dg.; J. R. te Ter-Aar f.3 subs. 3 dg. C. J. f. 3 subs. 3 dg.; W. J. H. te Gouda f. 5 subs. 5 dg.; B. L. te Oudewater f.3 subs. 3 dg.; A. G. te Zwammerdam f.2 subs. 2 dg.: C. K. f. 2.50 subs. 2 dg.; H. v. d. V. te Bocle- 1 graven f. 2.50 subs. 2 dg.; Overtreding broodbesluit warenwet: J. V f. 15 subs. 10 dg.; Art. 460 wetb. v. strafrecht J. W. v. T. f.5 subs. 5 dg.; Overtreding der algemeene politieverordening der gemeente Bodegra ven J. V. zonder bekende woon- of ver blijfplaats hier te lande f.1 subs. 1 dg.; A. de M. te Den Haag f 4 subs. 4 dg.; T. A. K te Bodegraven f. 4 subs. 4 dg.; Overtreding der Vi-scherijwet: E, M A. te Wassenaar 2 x f. 2 subs. 2 dg. met uitlevering der hen gel of betaling van f. 0.50 subs. 1 dg.; P. W M A. V. te Delft f. 2.50 subs. 2 dg., met uit levering der hengel of betaling van f. 0.50 subs. 1 dg K. W. te Waddinxveen idem; J. B. Den Haag idem; L. B. Den Haag 2 x ^pp^ bij L^^ppj kiespijn zenuwpijn ■HH R stilt en voorkomt Diinpn 2726 iIngez Mcd.) f.2 subs. 2 dg.; Overtreding der algemeene politieverordening der gemeente Alphen H. K. f. 2 subs. 2 dg ld. der gemeente Ter- Aar M. de J. f. 1 subs. 1 dg.; H. P. de G. te Zevenhoven f. 1.50 subs. 1 dg.; Spoorweg wetovertreding J. v. V. te Rotterdam f. 3 subs. 3 dg.; C. A. te Rotterdam f.3 subs. 3 dg. Waar geen woonplaats is vermeld, wo nen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Wegens mishandeling van een inwoner zijner gemeente, moest B. uit Koudekerk voor den Haagschen Politierechter ver schijnen. B. ontkende niet, doch hij meende een geldige reden voor de mishandeling te hebben. Het is weer eens een boerenruzie, be toogde de Officier van Justitie, die meen de dat aan dergelijke dingen een einde moet worden gemaakt. Daarom vroeg hij drie maanden gevangenisstraf voorwaar delijk. De politierechter legde f. 5 boete subs. 5 dagen hechtenis op. Er was ruzie geweest tusschen H. en K. in Noordwijk. H. had K. tenslotte een stomp in het gezicht gegeven. Den politierechter vertelde H. het een en ander over de ruzie, en K. betoogde dat verd. hem een kwartier lang had staan be- leedigen. H. zeide dat K. hem had staan uitdagen. De Officier van Justitie vroeg f. 5 boete, en na protest van verdachte, bleef het vonnis conform dezen eisch. J. V. uit Noordwijk had K. uitgeschol den. V. ontkende. „We liepen met z'n vie ren te schelden, en toen kwam net K. in de buurt", zei V. De beleedigde vertelde evenwel dat V. had gezegd, hem uit te schelden. Er kwam nog een tweede getuige, die ook had geconstateerd, dat de beleediging tegen K. was bedoeld. Toch hield verdach te vol, dat hij K. niet had uitgescholden. De Officier van Justitie merkte op dat het rapport van de politie nu niet bepaald fraai was. Het bewijs achtte spr. volkomen bewezen, waarom hij f. 25 boete vroeg. Het vonnis luidde f. 7.50 boete. De Haagsche Politierechter deed gisteren uitspraak in de zaak tegen J. M. V. uit Leiden, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens diefstal. Het Leger des Heils had over verdachte een rapport uitgebracht, dat vrij gunstig luidde. De Officier vroeg een week gevangenis straf. Het vonnis werd vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. verluidt heeft dit schip verscheidene reizen gemaakt. Het was op weg naar een En gelsche haven doch onderweg werd de la ding verwisseld. Het schip zou munitie voor de Spaansche regeering vervoeren en is reeds enkele malen door de luchtmacht der nationalisten gebombardeerd. Het vaartuig is thans in beslag genomen. De vloot der nationalisten heeft verder een Grieksch schip met munitie gedwongen naar Ceuta te stoomen. Men verwacht verder, dat binnenkort de vloot een aanval zal doen op Valencia en Barcelona. De haven van Gijon wordt dooi de vloot der nationalisten bewaakt en alle verbindingen over zee zijn afgesneden. i Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE INTOCHT VAN SINT NICOLAAS. De commissie, welke den intocht van Sint Nicolaas voorbereidt, is met hard werken en veler hulp van alle kanten met haar werk haast klaar gekomen. Natuurlijk stond zij steeds in nauw contact met den Kindervriend zelf, die nu onze stad al heel dicht genaderd is. Want op Zaterdagmid dag, 28 November, des namiddags te onge veer 2.15 uur zal hij per boot in Leiden komen en bij de Lakenhal aan wal stappen. Dan rijdt hij, feestelijk ingehaald en ver gezeld van Zwarten Piet en eenige herau ten, naar de Stadsgehoorzaal, waar de kinderen van de 1ste klasse der Openbare Lagere Scholen van Leiden een heerlijk feest zullen hebben. Hiervoor is echter geld noodig. veel geld zelfs. En waar dit andere jaren gemak kelijk bijeen kwam, baren de financiën de Commissie dit jaar veel zorgen. Er komt lang niet genoeg binnen. Énkele firma's, namelijk de firma N. V. v/h. Gebrs. Pel, de firma Van der Kloot en de coöperatie „Vooruit" hebben de kinderen met gulle handen bedacht. Doch er zijn in onze stad nog meer van die handen. En daarom waagt de Commissie het, haar gironummer bekend te maken. DitTs 290553, Mej. A M. J. Ruygrok, H. Morschweg 128 alhier. Het kind moet in deze barre tijden reeds zoo veel ontberen, zonder zuiks te hegriioen. St.adgenootcn en kindervrl"t"1en stelt de Commissie in de gelegenheid Z.i'r dne as. de kinderschaar te onthalen, 'oaalk zij dit reeds meermalen gedaan heeft en maakt daarvoor gebruik van gironummer 290533. Bij voorbaat dan den dank van de Com missie.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9