VERTROUWEN VAN HOUTEN Jfa Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 November 1936 Derde Blad No. 23518 BINNENLAND Het Werkloosheids- subsidiefonds. De bijdrage aan de gemeenten. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begrooting: van het werkloosheidssubsidiefonds deelt de minister mede, dat overwogen wordt geheel of ten deele rentedragende voor schotten in de plaats van bijdragen en onderstand a fonds perdu te verstrek ken aan die gemeenten, van welke ver wacht worden, dat zij bij eenige ver betering van de conjunctuur tot terug betaling in staat zullen zijn.- Het ligt daarbij voorshands in de bedoeling eenige groepen te vormen, n.l. een groep van gemeenten, die alleen bij dragen a fonds perdu ontvangen; een groep van gemeenten, die uitsluitend in aanmerking komen voor rentedra gende voorschotten en ten slotte een groep van gemeenten, waarvan zoowel bijdragen a fonds perdu als rentedra gende voorschotten zullen worden toe gekend. De indeeling van de gemeen ten in deze groepen zal zooveel moge lijk geschieden aan de hand van een objectieven maatstaf, waarbij aan de draagkracht der gemeente, uitgedrukt in de algemeene inkomstenbronnen, invloed zal worden toegekend. Den leden, die bezwaren maken tegen het standpunt van de regeering om be lastingbedragen niet uit te betalen op grond van de overweging, dat de inkom sten van het Werkloosheidssubsidiefonds dit niet toelaten, wordt geantwoord, dat de gemeenten er noch rechtens, noch op billijkheidsgronden aanspraak op kunnen maken, dat de belastingbedragen onder alle omstandigheden zullen worden gege ven tot den omvang, als dezen leden blijk baar voor oogen staat. De ministers zijn het eens met de leden, die betoogen dat er een principieel ver schil bestaat tusschen steun aan werk- looze arbeiders en steun aan kleine zelf standigen. zoodat in de gemeentelijke uit gaven te dezer zake geen bijdrage ten laste van het Werkloosheidssubsidiefonds kan worden verleend. In 1934 hebben 28 gemeenten voor het duitend maken der begrooting rijksonder- siand ontvangen, tot een totaalbedrag van f.940.000. In 1935 bedroeg het aantal nood lijdende gemeenten 73; als totaal van den onderstand kan worden genoemd een be drag van f. 2.650.000. Daar de afrekening van de over dit dienstjaar toegekende bij dragen nog niet volledig is geschied, is het niet uitgesloten, dat dit bedrag nog eenige wijziging zal ondergaan. Volgens de thans beschikbare gegevens zullen in 1936 thans 102 gemeenten tot de noodlijdende moeten worden gerekend. Op de rijksbegrootmg voor 1936 is voor steun aan deze gemeen ten uitgetrokken een bedrag van 1.3.450.000. Dit bedrag zal vermoedelijk niet voldoende zijn. Verwacht moet wor den, dat deze post met f. 3.550.000 zal moe ten worden verhoogd. Voorts kan worden medegedeeld, dat net voor 1935 benoodigde bedrag voor gewone bijdragen uit het Werkloosheidssubsidie- fonds kan gesteld worden op f. 102.400.000. voor extra bijdragen op f. 8.100.000 en voor belastingbedragen op f. 4.400.000. Voor 1936 moeten uit dezen hoofde worden geraamd bedragen van resp. f 105.400.000, f 14.200.000 en f. 7.500.000. In 1935 kregen 117 gemeenten alleen een extra bijdrage. 87 gemeenten een extra en een belastingbijdrage en 75 gemeenten bo ven extra- en belastingbijdrage nog ryks- steun. In 1936 zullen vermoedelijk 73 gemeen ten alleen een extra bijdrage krijgen. 153 een extra en een belastingbijdrage en 102 gemeenten boven extra en belastingbijdra ge nog rijkssteun. breuk met een zeer oude traditie. De reis van graaf van Limburg Stirum naar Indië. Naar aanleiding van een bericht dat de vroegére gouverneur-generaal van Ned. Indie, graaf Van Limburg Stirum, thans Nederlandsch Gezant te Berlijn, van plan is een reis naar Ned. Indië te maken, wijst bet „Bat. Nieuwsblad" er op. dat de heer Van Limburg Stirum met dit reisplan een traditie breekt die bestaan heeft sinds de overneming van de Vereenigde Oost-Indi sche Companie door den Nederlandschen Slaat, n.l. dat een afgetreden gouverneur- generaal nooit meer naar Indië terugkeert, *>odat het blad meent dat er gewichtige ïedenen moeten bestaan, die den oudsten oud-gouverneur-generaal in leven nopen Jan deze ongeschreven wet af te wijken. prins bernhard bezoekt twee scheepswerven. Gistermiddag heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de Amsterdamsche scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. en de werf „Het Fort" van de firma De "des Lentsch, beide gelegen aan de over ride van het IJ bij Amsterdam. De Prins toonde groote belangstelling voor verschil de jachten en projecten in teekening. hoofdingenieur provinciale waterstaat. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland oebben ter voorziening in de vacature, ,elKe op 1 Januari 1937 zal ontstaan, ten- r-«6*.van het met ingang van dien da- aan jhr. C. J. A. Reigersman verleen- j eervol ontslag Prov. Staten de navol- K ^beveling ter benoeming van een ,u. Ingenieur-directeur van den Provin- Waterstaat aangeboden p- Thomèse, hoofdingenieur van den wincialen Waterstaat van Noord-Hol- •«JIQ; J'J'- C. Krijn, hoofdingenieur van den l^uiclalen Waterstaat van Noord-Hol- Bakker kon zijn deeg niet kneden. Stijve armen door rheumatiek. Nu weer gezond als een visch. „Ik had rheumatiek, zoo erg als het maar kon. De gewrichten ln mijn armen, beenen, handen en voeten waren verstijfd. Ik kon nauwelijks loopen en als Ik een paar minu ten had gezeten, werd het een heele toer om weer overeind te komen. Ik ben bakker van beroep, dus U begrijpt wel dat ik al mijn kracht noodig heb om deeg te kneden. Mijn handen waren echter zóó machteloos, dat ik mij bezorgd begon af te vragen of ik nog wel ooit zou kunnen werken. Ik pro beerde verscheidene middelen, maar tever geefs. Na een flacon Kruschen Salts ging ik mij een beetje beter voelen. Ik verbruikte nog twee flacons, en ik moet bekennen, dat ik weer plezier in mijn werk heb. Geen pijn of last meer, dank zij Kruschen Salts. Ik kan het niet genoeg roemen, want ik voel mij weer zoo gezond als een visch." a. T. h. te K. Indien Uw afvoerorganen op de juiste wijze tot betere natuurlijke werking wor den aangespoord, voorkomt U ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen zooals het urinezuur, dat maar al te dikwijls de oor zaak is van rheumatiek, ischias, spit e.d. Kruschen Salts bevat zouten, die zorgen voor een afdoende verwijdering van afval stoffen, doordat zij Uw afvoerorganen, in gewanden, lever en nieren, aansporen tot krachtiger werking. Zoodra Uw bloed zuiver is geworden, zullen de rheumatische pijnen verminderen om tenslotte geheel weg te blijven. Probeer het eens. U hebt Uw geluk in eigen handen. 2671 Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f.0.40, f. 0.75 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naain Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt (Ingcz. Meel jeugdige arbeiders in de plaats van volwassenen. de nieuwe vogelwet. Ontleend is aan het voorlooplg verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende nieuwe bepalingen tot be scherming van het ln het wild levende vogels: Bij het afdeelingsonderzoek van dit ont werp van wet betuigden vele leden hun instemming met deszelfs inhoud en strek king. Sommige leden betreurden, dat niet tege lijk met deze wetsvoordracht een ontwerp van wet tot wijziging van de jachtwet werd ingediend, ten einde voor de vogels, vallen de onder laatstgenoemde wet, tot eenige bescherming te komen. Eenige leden zouden het op prijs hebben gesteld, wanneer in het wetsontwerp een algemeen verbod ware opgenomen tot het vangen, vervoeren, verkoopen, en koopen van kooivogels. Van andere leden vermochten deze ziens wijze niet te deelen. Wat het zedelijk argu ment betreft, meenden zij, dat het houden van kooivogels op zichzelf in verre de meeste gevallen geenszins de afkeuring verdient, welke het somtijds ontmoet. .Integendeel leert de ervaring, dat de meeste kooivogels zeer goed ln gevangen staat kunnen leven. Daarenboven is het verzorgen van zulke vogels voor bepaalde menschen een ont spanning voor sommigen zelfs een bron van vreugde en troost. Sommige leden achtten het dringend noodig, dat de spreeuw voor de fruitteelt gebieden in Nederland wordt geplaatst op de lijst van de niet beschermde vogels. Eenige leden, hoewel erkentelijk voor de verkorting van den tijd van het rapen van kievitseieren, in het wetsontwerp voorge steld, zouden gaarne een verder gaande beperking hebben gezien. Zij stelden de vraag, of met het rapen van kievitseieren een zoo groot volksbelang is gemoeid, dat het niet mogelijk is dit rapen van eieren gelijk te stellen met het uithalen van vogelnesten, hetwelk ver boden is. Hooge Raad van Arbeid in meerderheid vóór wettelijke regeling. De Hooge Raad van Arbeid heeft zijn 45ste vergadering gehouden onder leiding van zijn voorzitter, prof. mr. P. J. M. Aal- berse. In deze vergadering heeft de raad aller eerst het bestaande presidium (bestaande uit prof. Aalberse, voorzitter. H. P. Gelder- man en E. Kopers, plaatsvervangende voorzitters) voor 2 jaar bij acclamatie her kozen. De raad heeft vervolgens zijn advies vastgesteld met betrekking tot het vraag stuk der vervanging van de volwassen ar beidskrachten door jeugdigen, hetwelk door den minister van Sociale Zaken bij den raad aanhangig gemaakt was. De raad heeft zich met groote meerder heid (34 tegen 9 stemmen) uitgesproken voor het treffen van een wettelijke rege ling. waarbij de overheid de bevoegdheid verleend wordt t.a.v. de getalsverhouding bij algemeenen maatregel van bestuur be paalde regelingen te treffen. De meer derheid der voorstanders van een wette lijke regeling (22 ledeni wil de bevoegd heid der overheid tot ingrijpen niet afhan kelijk stellen van het initiatief van het bedrijf. Een minderheid (9 leden i wil hiermee tevens de mogelijkheid verbinden tot het instellen van compensatiekassen, terwijl een kleine minderheid (5 leden) vóór de getalsverhouding naast de leeftijden de ioonen als basis wil nemen. Een minderheid van den raad acht een wettelijke regeling ongewenscht, omdat volgens hen het gewraakte verschijnsel zich over het algemeen niet voordoet, ja zelfs het tegendeel moet worden geconsta teerd. Aan het adres zijn een ontwerp voor een „arbeidersgetalverhoudingswet" met toe lichting toegevoegd, terwijl een uitvoerig rapport der arbeidsinspectie met enkele andere nota's bij de bijlagen is gevoegd. Ten slotte heeft de raad zijn reeds in de vorige vergadering aangevangen discussie voortgezet omtrent een voorstel van den heer Kupers en 8 andere loden, om te doen nagaan, of er aanleiding toe bestaat, de vraag te doen onderzoeken, of ons land met een omvangrijke blijvende werkloos heid rekening zal hebben te houden en. zoo ja, hoe groot de vermoedelijke omvang dezer werkloosheid zal zijn. De raad droeg zijn voorzitter op. een studiecommissie in te stellen, die zal heb ben na te gaan: 1. of de gegevens, waarover thans be schikt wordt, een voldoenden grondslag vormen voor de beantwoording van de ge stelde vraag. 2. zoo dit niet het geval mocht zijn, welk materiaal nog zal moeten worden ver zameld om dien grondslag te verbeteren en wat dit zou moeten kosten, en 3. of, nadat alle door de studie-commis sie wenschelijk. geachte gegevens zouden zijn verkregen, daaruit met geen al te groote ozekerheid de conclusies getrokken kunnen worden, welke door den heer Ku pers c.s. worden gewenscht. dk nationale feestdag. Naar aanleiding van het feit, dat de raad van ministers besloten heeft, den dag van het huwelijk van Prinses Juliana. 7 Januari, te beschouwen als nationalen feestdag, zullen alle rijksdiensten en de daaronder ressorteerende instellingen en bedrijven, voor zoover mogelijk is, zijn ge sloten. Bovendien is van den minister van binnenlaridsche zaken een circulaire uit gegaan aan de Ged. Staten der onder scheidene provincies en de gemeentebe sturen, waarin hij te kennen geeft, dat hij het op prijs zal stellen indien ten opzichte van de verschillende diensten, voor zoover mogelijk is, dezelfde gedragslijn wordt ge volgd. contingenteeringen. In het voorloopig verslag der Eerste Kamer over een groot aantal contingentee- ringsontwerpen werden de volgende alge meene opmerkingen gemaakt: Verscheidene leden stelden de vraag, of de regeering mededeeling kan doen om trent voornemens tot vermindering of af schaffing van de invoerbeperkingen in ver band met de waardevermindering van den gulden. Een groot aantal leden der volks vertegenwoordiging heeft de contingen- teeringsmaatregelen aanvaard als een be ter middel tot bescherming van de binnen- landsche industrie dan de heffing van in voerrechten, al zijn deze er later toch bij gekomen. De hier aan het woord zijnde leden vroegen Zich echter af, of thans niet het oogenblik daar is, waarop door ver mindering van het aantal contlngenteerin- gen een eenigszins vrijer ruilverkeer kan worden verkregen. Andere leden merkten op, dat huns in ziens vele fabrikanten van artikelen voor binnenlandsch verbruik, al moeten zij de door hen te verwerken grondstoffen thans duurder betalen, met vermindering of af schaffing van de coptingenteeringen niet zouden zijn gebaat. Sommige leden warén van oordeel, dat In den regel te laat tot het vaststellen van bijzondere contingenten, de zgn. verdrags contingenten, wordt overgegaan. Zij zou den het toejuichen, indien maatregelen werden getroffen, welke hierin wijziging brachten. Omtrent de regeling van den invoer van koffie werd nog opgemerkt: eenige leden betuigden hunne instemming met dc rede voering door den heer Teulings bij de be handeling in de Tweede Karoer gehouden. Zij stelden de vraag, of de reeeering heeft onderzocht, of een indiscretie is gepleegd, waardoor onverdiende groote financieele voordeelen op willekeurige wijze aan par ticulieren zijn toegevallen. Een der leden laakte scherp het optreden der regeering in dezen en wenschte een commissie te zien benoemd tot onderzoek van deze zaak. Voorts wordt gezegd over de regeling van den invoer van metaaldraadgloeilampen. Verscheidene leden achtten de bereikte prijsverlaging van 5 pet. geheel onvol doende. Deze metaaldraadgloeilampen, in ons land vervaardigd, worden in het bui tenland verkocht voor de helft van den prijs, waarvoor zij in het eigen land wor den aangeboden. De winst, welke daarop bij den verkoop in Nederland wordt ge maakt. moet. naar het oordeel der leden, hier aan het woord, de perken dan toch te buiten gaan. Zij drongen er bij de regee ring op aan, met kracht maatregelen te be vorderen. waardoor de belangen van de Nederlandsche verbruikers van gloeilampen minder dan tot dusver ten gevolge van de eontingenteering zullen worden geschaad. de vrijdenkers radio-omroep- vereeniging. De te Utrecht gehouden vergadering van ae Vrijdenkers Radio-omroepvereeniging, heeft de volgende protestmotie aange nomen: „De algemeene ledenvergadering van de Vrijdenkers Radio-omroepvereeniging, in vergadering bijeen te Utrecht, kennis genomen hebbende uit de pers, dat de minister van binnenlandsche zaken het voornemen heeft, de machtiging tot het verzorgen van radio-uitzendingen van de V.R.O. in te trekken, van oordeel zijnde, dat de hiervoor aan gevoerde motieven, den toets eener onpar tijdige critiek niet kunnen doorstaan, concludeerende, dat hier de grondwette lijke vrijheden in feit worden aangetast, protesteert met klem tegen dit voorne men van den minister, dringt er op aan, dit niet tot uitvoering te brengen, voor en aleer de V.R.O. in de gelegenheid gesteld is de motieven van den minister te weer leggen, besluit deze motie ter kennis te brengen aan den minister, aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer en aan verschil lende intellectueelen ih den lande." reizen der n. r. v. in 1936. Nu het hoofdseizoen voor het reizen ten einde is, is een overzicht samengesteld van de reizen, welke dit jaar tot en met 15 No vember door de Ned. Reisvereeniging wer den uitgeschreven. De gezelschapsrelzen vonden, zooals ge woonlijk, het geheele jaar door plaats. Ook in de wintermaanden is een aantal reizen in een product ontstaat, als dit goed blijkt te zijn en het vertrouwen groeit, naarmate meer en meer blijkt, dat het product het beste in zijn soort is. Wanneer nu, gedurende meer dan een eeuw, millioenen in alle deelen der wereld een bepaald merk het beste vinden, kan men zeggen dat het vertrouwen in dit merk onwrikbaar is geworden. En dit is het geval met het merk 2872 (Ingez. Med.) georganiseerd, vooral naar de wintersport gebieden. In totaal werden 607 reizen uitgevoerd, waaraan 17.355 personen deelnamen. Hier onder vallen de vier z.g. Generale-reizen, die tezamen 1589 personen het reisgenot deden smaken. Deze vier reizen werden uit geschreven naar Montreux, Parijs, de Harz en Scandinavië. Naast de gezelschapsreizen, welke in Ne derland werden gemaakt, werden door de afdeelingen der N.R.V. zeer vele autotoch ten en uitstapjes in het binnenland onder nomen. Voorts was er een algemeene leden- reunie te Scheveningen op 6 September jl. De meeste buitenlandsche reizen werden georganiseerd naar: Duitschland, Frank rijk. Zwitserland en Oostenrijk; in totaal gingen naar deze landen 437 reizen. Verder werden reizen ondernomen naar de volgende landen: Engeland 14 reizen, Italië 18 reizen, Noorwegen 10 reizen. België 31 reizen, Luxemburg 36 reizen, Amerika 2 reizen. Rusland 4 reizen, Joego Slavië 3 reizen, Tsjecho Slowakije 2 reizen. Portugal 1 reis, Zweden 2 reizen, Denemarken 1 reis, Polen 1 reis, Noord-Afrika 1 reis. diverse landen •14 reizen. Onder laatstgenoemde zijn o.a. begrepen: 7 reizen naar Praag. Weenen en Budapest, 13 reizen naar den Rijn, Vorarlberg, Dolo mieten. 12 Passenautotochten en een reis naar BelgiëLonden met 123 deelnemers. Het aantal der dit jaar gehouden reizen was grooter dan het vorige jaar. Ook het gemiddelde der reissommen was hooger. VERSPREIDE BERICHTEN. Op 61-jarigen leeftijd is eergisteren te Bussum overleden mr. J Ch. van Kem pen, advocaat en procureur te Amsterdam. Mr van Kempen was secretaris-penning meester van de Ned. Juristenvereeniging en van de Practizijnssociëteit te Amster dam. Bij K. B. is tienoemd tot notaris bin nen het arrondissement Arnhem ter stand plaats gem. Arnhem: Mr. W. Beker, can- didaat-notaris te Oosterbeek (gemeente Renkum) Verder is aan B. H. Grijseels op zijn ver zoek met Ingang van den dag van indienst treding van zijn opvolger eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Amsterdam. Bij K. B. is aan F. A. H. Wackers op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1937, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Maasniel. WOENSDAG 25 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M NCRV-Uitzen- dmg 8.00: Schriftlezing, meditatie 8.15—9.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.00—12.00: Ensemble Van der Horst 12.00: Berichten, Gramofoonpl. 12.30: Vervolg Ensemble Van der Horst 1.30: Gram.pl. 2.00: Orgelspel 3.00: Christ. Lectuur 3.303.45: Gram.pl. 4.00: Chr. Gem. Zangvereeniging te Vreeland 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 6.30: Qnderwijsfonds v. d. scheepvaart 7.00: Berichten 7.15: Causerie over de Beweging der Jong-Hervormden 7.30: Gram.pl. 7.45: Reportage 8.00: Be richten A.N.P. 8.15: Arnhemsche Orkest vereniging en soliste 9.10: Voor jonge menschen 9.40: Vervolg concert 10.15: Berichten A.N.P. 10.20: Schaakcursus 10.351&00: Gram.pl. Schriftlezing. Hilversum II, 301 M, - VARA-uitzending, 10.00 VPRO., 6.30 RVU., 8.00: Gram.pl. 9.30: Kookpraatje 10.00: Morgenwij ding 10.20: Gram.pl. en causerie over opvoeding tot gemeenschapszin 11.30: Causerie over jeugdwerkloosheid 12.00 1.45: VARA-orkest en gramofoonpl. 2.00: VARA-orkest 2.30: Voor de Vrouw 3 00Voor de kinderen 5.30Orgelspel 6 00: De Ramblers 6.30: Causerie „Noodlot en vrije wil" 7.00: Sportuitzen- ding 7.15: Vocaal concert. Hierna Gra mofoonpl. 7 40: Causerie „Problemen der democratie" 8.00: Herh. S.OS.-Berich- ten 8.03: Berichten A.N.P.. Vara-Varia 8.15: Gram.pl. 9.00: Radiotooneel met muziek 10.00: Berichten ANP. 10.05: De Ramblers 10.30: Brusselsch Strijk trio 11.00: Causerie over „Huwelijks verhoudingen" 11.3012.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05:: Orgelspel 31.3511.50Gram.pl 12 05: BBC-North. Ireland orkest en solist 12.50: Dansmu ziek (Gr.pl.)1.202.20 Birminghamsch Hippodrome-orkest 3 10: Het Horsham Borough Silver orkest 3.50: Pianorecital 4.20: Vesper 5.10: Het MacArthur kwintet 5.35: BBC-Dansorkest 6.20: Berichten 6.40: Fransehe causerie 7.00: Radio-tooneel 7.50: Variété-pro gramma 8.35: BBC-Symphonie-orkest m. m v. Mannenkoor en solist 9.50: Be richten 10.10: Vervolg concert 10.40: Het Hallis-kwintet en soliste 11.35 Bram Martin's Band 11.5012.20: Dansmuziek iGr.pl.). Radio-Paris, 1648 M 7 20 en 8.20 Gram.pl. 11.20: Parijsch symphonie-or- kest 2.50: Orkestconcert 4.20: Gram.- platen 5.50: Pasdeloup-Kamerorkest 3 20: Vocaal kwintet 9.05: Radiotooneel 11.2012.35: Locatelli-dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50: Omroepklein- orkest 7.50: Gram.pl. 11.20: Concert 12.35: Saarbrücker orkestvereeniging 1.35: Gram.pl. 3.50Niederbergsch Ka merorkest 5.20: Viool en piano 6.05: Omroepkleinorkest, Pianotrio en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroepdansorkest 1.30: Omroepkleinorkest 1.502 20: Gra mofoonpl. 6 20 en 6.50: Omroepdansork. 7.20: Kamermuziek 8.20: Omroepsym- phonie-orkest 104511 20: Gram.pl 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12 50: Kiein- orkest 1.30: OmroeDdansorkest 1.50 2 20: Gram.pl. 5.25: Omroeporkest 6.35: Zangvoordracht 6 55: Viooirecital 8.20: Omroeporkest 8.35: Verhaeren- Herdenking 10 3011.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Het Nedersaksisch symphonieorkest 8.20: Militair concert 9.20: Berichten 9.50: Trioconcert 10.05: Weerbericht 10.20 11.20: Egon Kaiser's Dansorkëst. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 25 November. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz 3e programma: 8.05: Parijs Radio 9.05: Keulen of diversen 9.50: Deutschland sender 10.20: diversen 11.20: R. Dan- mark 12.20: Brussel VI 12.50: Droit wich plm. 13.15: Brussel VI 14.20: diversen plm. 14.50: Parijs Radio 17.20: Keulen 17.50: Parijs Radio 18.20: Londen Reg. 19.20: diversen 20.05: Berlijn 21.20: Beromünster 2150: Keulen 23.20: Weenen of diversen 4e programma: 8 00: Brussel Vl. 9.30: Gram.muz. G.R.D. 10.35: Droitwich 11.50: Londen Reg. 15.20: Droitwich 18.20: diversen 19.00: Droitwich 22.45: Londen Reg.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9